Noordwijkse raad wijst samenwering met Leids waterleidingbedrijf af Noord wij ker moet meer betalen voor lekker drinkwater VOORHOUT WIL MODERNE LADDERWAGEN US'* Weth. Heemskerk in bestuur nieuw SLF OOK rWat u moet weten Onderzoek naar beste plaats voor raadhuis in Noordwijk Defensie-avond 111 'Succesvolle avondwandel- rraae; vierdaagse m Lisse PAGINA 4 WOENSDAG 20 JUNI 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK De Noordwijkse raad heeft zich gisteravond vastge beten op het behoud van de eigen productie van drinkwater. Men kwam tot de conclusie dat de samenwerking met „Zuid-Holland noord afgebroken moet worden. B. en W. denken namelijk aan een samenwerkingsverband met het Amsterdams Waterleidingbedrijf. Vogelaar vestigde er de aan dacht op, dat Noordwijk de dupe is geworden van een destijds door het Rijksinstituut voor de watervoorziening gegeven advies, dat het gemeentelijk waterwinbedrijf voldoende opleverde om ook Noord- wijkerhout en Voorhout van drinkwater te voorzien. „Wij zijn toen gewoon belazerd", zei hij. PPR-vertegenwoordiger Schelvis zag nog veel onzekerheden. Naar zijn mening dienden de problemen in veel groter verband te worden opgelost. Hij voorzag dat omstreeks 1985 alleen Noordwijkerhout van het kwalitatief uitstekende Noordwijkse water zou genieten, ter wijl de Noordwijkers het met „Leids drab" zouden moeten gaan doen. Hij verzocht om een serieuze studie naar de mogelijkheid om het Noordwijks water voor de Noordwijkers te reserveren. In een onlangs door Kluiver uitgebracht rapport maakte de heer Schelvis op dat Noordwijk alleen wel tot 1985 met het eigen drink water toe kon. e Hoewel hij het afstoten van de buurgemeenten een nare zaak vond, leek het wethouder Bedijn toch beter dan een mening van het water toe te passen. Een van de voordelen van een samenwerkingsver band met Amsterdam is, dat het hoofdstedelijke bedrijf beschikt over een reservoir van drie maanden. De heer Bedijn was van me ning dat Leiden watertechnisch goed water levert, alleen heeft Lei den geen reservoir. Na ampele discussie nam de raad het rapport voor kennisgeving aan en verleende aan het college machtiging het samenwerkingsverband met Zuid-Holland Noord af te wijzen. De voortzetting van bespre kingen met Amsterdam hadden echter de volledige goedkeuring van F lO®V? J I 1 f WPtNMST - WASSENAAR Re creatiecentrum Duin- rell heeft sinds kort ee,n eigen theater, "Hip", geheten. Het ligt naast het zwem bad. Op zondagen en gedurende het school reisseizoen worden hier voorstellingen ge geven door poppenkast "Ronsebons" uit Was senaar. Wanneer er geen poppenkast is, ze- Ook zal theater Hip wor ker bij slecht weer, den gebruikt voor di- worden er films ver- verse activiteiten van toond. Tekenfilms en documentaires. De voorstellingen overdag zijn gratis. de camping-jeugd. Als er 's avonds films worden gedraaid (wes terns, komedies e.d.) zal er wellicht een kleine vergoeding wor den gevraagd. Nog steeds kritiek op afsluiting Hoofdstraat in Noordwijk NOORDWIJK De afsluiting van de Hoofdstraat roept nog steeds kritiek op in de Noordwijkse raad. Alkemade (KVP) riep gis teren verontwaardigd uit: „Ik weet niet wat u bezielt". Naar zijn mening begon de zaak een fiasco te worden. Hij had in de tijd van een uur 29 auto's in het afgesloten gedeelte geteld. Mevrouw Van Nes bracht nog maals de praktische moeilijkhe den van de zakenlieden onder de aandacht. Burgemeester Bonnike antwoordde hierop dat wagens voor af- en aanvoer wor den geacht dit 's morgens te doen, wanneer de Hoofstraat nog open is. De heer Schaafsma stelde voor een slagboom te plaatsen voor het afgeslogen ge deelte. NOORDWIJK Om de kwaliteit van het drinkwater nu al te verbeteren denkt het gemeentebestuur er aan om Leids water (waarop door Noordwijk in het verleden veel kritiek is geleverd) te mengen met het water dat het gemeentelijk bedrijf zelf wint in het Langeveld. In het Langeveld moet hiervoor een kelder worden gebouwd waarvan de kosten ge raamd worden op 1.5 miljoen gulden. Na menging kan het water dan worden ge transporteerd naar de kranen in Noord wijk en de gemeenten, waaraan Noord wijk moet leveren n.l. Voorhout en Noordwijkerhout. De maatregelen zullen een prijsverhoging van 3.5 tot 7 cent per m3 tot gevolg hebben. een rapport over de drinkwater- NOORDWIJKERHOUT Wethouder P. C. Heemskerk uit Noord wijkerhout is voor gedragen als kandidaat voor het dagelijks be stuur van de Stedelijke Lichtfabrieken in de nieuwe structuur. Zijn kandidatuur wordt gesteund door de gemeente Rijnsburg. Sinds 1 januari van dit jaar is het bedrijf ondergebracht in een gemeen schappelijke regeling van ruim twintig gemeenten in de Leidse re gio. De gemeenten Alkemade en Hazerswoude hebben hun burgemees ter voorgedragen als bestuurskandidaat. Namens Leiderdorp zal de heer C. Meerburg zitting nemen in het SLF-bestuur. Al eerder had Noordwijkerhout zijn wethouder Heemskerk kandi daat gesteld voor een zetel in het dagelijks bestuur van Energiebe drijf Rijnland. zijn eigen waterbehoefte kan voorzien is contractueel aange wezen op de LDM, maar al ge ruime tijd is men met het Am- s terdamse W aterleidingbe dri j f in bespreking om van dit be drijf water te betrekken. Het Amsterdamse bedrijf dat het water uit het Langeveld haait (de kwaliteit daarvan is beter dan het LDM-water) is wel be reid na 1976 aan Noordwijk te leveren. In het rapport toont het Noord wijkse college zich weinig en thousiast over de plannen om een samenwerkingsverband Zuid-Holland Noord in het leven te roepen. B. en w. geloven niet, dat dit samenwerkingsver band de benodigde hoeveelheden goed water (40 miljoen m3) kan produceren. Men heeft ook wei nig hoop, dat er aan de kwali teit van het water veel kan ver beteren zolang men is aangewe zen op Rijnlands boezemwater en water uit de Wijde Aa. Veel liever ziet men dat het samen werkingsverband ook wordt uit gebreid met de gemeenten rond Den Haag, waardoor een water wingebied zou ontstaan, dat zich uitstrekt van de grens van Nord-Holland tot aan Hoek van Holland. NOORDWIJK Op het afge lopen zondag gehouden drum bandconcours heeft de drum band van Excelsior de eerste prijs behaald in de tweede divisie sectie A. Het concours dat ook aanstaande weekend in Leidschendam zal worden voortgezet, bood ook de mo gelijkheid tot een showwed strijd. Ook hiervoor kreeg de Noordwijkse groep de prijzen. Het fanfarekorps zal a.s. zon dag in Leidschendam hope lijk met evenveel succes ope- LEIDEN Zaterdag heb ben 53 leden van de Kon Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde een excursie ge maakt naar de tuinen van de kastelen „Twickel" te Del den en „Weldam" bij Goor. Dit uitstapje was georgani seerd ter afsluiting van het zomerprogramma 1973. NOORDWIJKERHOUT De Victorschool aan de Kerk straat krijgt tegen het advies van b. en w. in, een videore- co der. B. en W. haddenlie ver een paar veel goedkope re televisies gekocht. NOORDWIJKERHOUT Vier van de slechtste woningen aan de Kortebaohstraat zijn gisteren onbewoonbaar ver klaard in het kader van een saneringsplan. NO'ORDWIJKRHOUT Het roestige hek, dat er afschei ding dient van de St. Jozef school en de Langevelderweg zal vervangen worden door een lage dubbele muur met daartussen teelgrond en be planting. De kosten zijn ruim 10.000 gulden. LEIDERDORP - Mevr. A. H. Siemons heeft na twintig jaar lesgen de pensioensge- rechtigde leeftijd bereikt. De leerlingen van de Marijke- school zullen haar vrijdag middag uitzwaaien. STOMPWIJK Zaterdag avond om 20.00 uur zal in het dorpshuis voor de laatste maal van dit seizoen een dis- co-avonii gehouden worden. Medewerking wordt verleend door Lexy's Drive-in Disco theek. STOMPWIJK - De jaarlijkse actie voor het „Heil de zie ken" heeft een bedrag van 825 gulden opgebracht. Hier door kunnen dit jaar drie zieke Stompwijkers mee naar Lourdes. STOMPWIJK De heer J. Schrader won de eerste prijs in de puzzelvaart voor ple- zierbootjes. Deze puzzelvaart was georganiseerd door de Stompwijkse Watersportver eniging. WOUBRUGGE Tennisver eniging S'70 houdt op donder dag 21 juni een ledenverga dering in hotel De Weeger. Aanvang 20.30 uur. TER AAR Het Ter Aarse zijspanduo V. d. Laan Vonk heeft in het Franse plaatsje Moissac de onlangs gehouden motor-cross wedstrijden ge wonnen. LISSE Bovenstaande foto is van het zusterhuis ln de Engel. I zusterhuis is reeds enige jaren verlaten want de zusters werdi overgeplaatst naar het leeggekomen broederhuis. Het zusterhu zal nu huize „Beekzicht" gaan heten en zal bewoond gaan word door de heer Van Dorp, koster van de r.-k. kerk en conciërge het verenigingsgebouw. Omtrent de overtollige ruimte in het zusü huis alsmede de leeggekomen kosterswoning zijn nog geen besh singen genomen. Dit zal een dezer dagen wel geschieden. Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de laagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer dan 35 jaar bet betrouwbare juweliers adres met de voordeligste prijzen. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 NOORDWIJK Binnenkort zullen in Noordwijk de mogelijkhedl worden onderzocht om het raadhuis uit te breiden. Dit zou moed gebeuren op de als parkeerterrein in gebrunik zijnde grond aan I Zeestraat. In een raadzaal met een tot zorgwekkende hoogte opgelopen tempeif tuur deelt Alkemade mee dat zijn fractie (KVP) meer voor bestuc- ring van nieuwbouw is. Jhr. Van Riemsdijk merkte op dat Gemee tebelang al sinds 1962 pleit voor raadshuisbouw van Sans Souci. Tijdens de commissievergaderingen is echter gesproken over e krediet van 25.000,- dat besteed zal worden aan een algemene s! die. „Deze zou dus niet beperkt blijven tot „De Pijp", aldus t heer Vogelaar. De Ridder daarentegen verklaarde dat in de coi missie uitsluitend over raadhuisbouw in de „Pijp" was gesprokn Burgemeester Bonnike deelde hierop mee dat prof. ir. Van Tol de heer Dessing zich in de eerste plaats zullen richten op mogelij heden in „De Pijp". VOORHOUT Op de raadsverga dering in Voorhout morgen staan weer enkele belangrijke punten op de agenda. Er is on der andere een voorstel tot wij ziging van de rechtstoestandsre gelingen voor het gemeenteper- soneel. Ook is er een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van 17.000 voor de aankoop van technische hulp middelen. Er is ondermeer dringend behoef te aan een nieuwe ladderwagen. Momenteel wordt nog gebruik gemaakt van een in 1963 aange schafte ladderwagen. Deze blijkt voor het onderhoud van de lichtmasten te kort te zijn. Bo vendien voldoet de wagen niet aan de veiligheidseisen, aange- zien een rem erop ontbreekt. De kosten van genoemde wagen worden geschat op 8500. Er wordt een voorstel tot verkoop van enkele percelen grond ge- koop van grond in het bestem mingsplan Spoorlaan ten behoe ve van de bouw van 20 wonin gen met berging in de vrije sec tor. De gezamenlijke oppervlak- daan. Het betreft hier de ver- te bedraagt ongeveer 2959 m2. De prijs is bepaald op 440.000 totaal (exclusief btw). Voorts is er een voorstel om afwij zend te beschikken op het ver zoek van de „Peuterspeelgroep Voorhout". Deze vraagt een subsidie ln de jaarlijkse exploi tatiekosten. Het college stelt de raad ook voor een krediet beschikbaar te stel len voor periodiek geneeskundig onderzoek van gemeenteperso- neel en vrijwillige brandweerlie den. Dit onderzoek zal worden ongedragen aan de Bedrijfsge neeskundige Dienst te Leiden. De kosten voor een dergelijk onderzoek bedragen 80 gulden per persoon. Er is een bedrag van 3,750 gulden voor dit doel gereserveerd. Jvreatiei Centrum J LEIDEN Donderdag 21 juni"B T fensieavond georganiseerd. Af- gevaardigden van de WDM, TCC„ VD en BVD zullen die avond SSE Voor de achlste keer werden in Lisse onder auspiciën van de diskussiëren over uienslplicht er. Wandel Bond (NWB) de vierdaaEse avondnandelloch- dienstweigeren. ten gehoilden. waarvan de organisatie in handen gegeven was van Ej de voorzitter van de Wandelsportvereniging D.J.O. te Lisse. Op de Fr wordt een zeer felle diskussie j vier avonden waren van de bijna 200 deelnemers slechts drie wan- verwacht gezien de verschillen- I delaars die de eindstreep niet konden halen, tfe doelstellingen van de drie groeperingen. Om kwart Er werden afstanden gelopen van 15, 10 en 5 kilometer. Voor het cht wordt er een uiteenzetting gegeven over hun standpunten ten opzichte van de dienst Daarna wordt de lilra „Army vertoond, die een inzicht moet geven in de opleiding van diensi-, plichtigen in de Verenigde Sta ten en de toepassing daarvan in Vietnam, Cambodja en Laos. i ?rst heeft ook de Willibrordschool meegelopen en was ook de speeltuinvereniging „Wilhelmina" onder de groepen deelnemers. Vanzelfsprekend was ook de vlag van D.J.O. aamvc?>.. Aan het ein de van de vierde wandeltocht werden alle wandelaars bij het Gem.Sportpark opgewacht waar ouders gereed stonden met bloe men en de muziekvereniging „Trou moet blijeken" een muzikaal feestnummer ten beste gaf. Hierna werd gezamenlijk naar de start plaats bij het Trefpunt gewandeld in de Schoolstraat. Alle deelne mers ontvingen daar een herinneringsmedaille. Nieuwe plannen school zwemmen Zoeterwoude Zoeterwoude. Nu er naar wo gestreefd ln ieder geval 1 overdekte instructiebad 1 „Haasbroek" per 1 septemb gereed te hebben, komen er 1 korte termijn belangrijk grotil mogelijkheden voor het scht zwemmen. De onderwijst missie hield zich dan ook i Aerts had gevraagd waarom niet 'n half jaar eerder was beurd. „Nu worden de lesro ters voor het nieuwe schoolji gereed gemaakt en kan zwemmen niet worden in past". De heer Aerts deed meteen mi het voorstel om de geh schooljeugd incluis de kleut scholen straks aan het zwe men te laten deelnemen. I was duidelijk meer dan het p van b. en w. die het schi zwemmen wilden laten begini bij de derde klassen van de .sisseholen. (Nu bij de vil klas). Volgens het „plan Aerts", opgi naar advies van de inspect lichamelükï opvoeding, zou de 37 klassen die hiervoor aanmerking komen dan gr rende 18% uur per week bes Wtmn on het bad. Voor ar ren was dit echter te hoog mpfje omdat de gemf te <n nrinripe bereid is 't zwi onderricht aan de scho te neven. Besloten por, S' b^onT-Tiss'e in te ste die deze zaak inclus'ef bet voer vanaf de Hoge Rijndijk der gaat bestuderen en „weloverwogen voorstel, in t de zin" zal uitbrengen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4