Die éne christendemocratische partij is er nog lang niet Gouda viert festival met Bach-koor WOENSDAG 20 JUNI 1973 HET BINNENHOF PAGINA 13 DEN HAAG Op zaterdag 23 juni a.s. valt er een besluit dat zes, zeven jaar te laat komt. Het besluit namelijk van de die dag gescheiden vergaderende partijraden van K.V.P., A.R. en C.H.U. om ernst te gaan maken met een hechtere king, politiek en organisato risch, tussen deze drie christen democratische partijen. Van een werkelijke eenwording van de drie partijen door samensmel ting en omvorming tot een ge heel nieuwe christelijk geinspi- reerde volkspartij, zal echter voorlopig nog steeds geen sprake zijn. Het had allemaal heel an ders kunnen lopen en men had veel verder kunnen zijn. Maar dan zou nodig geweest zijn dat vanaf fabruarl 1968 stevig en resoluut was doorgedrukt, nadat de toenmalige fractieleiders Schmelzer (KVP), Biesheuvel (A.R.) en Mellema (C.H.U. gezamenlijk optredend in politie ke tv.-zendtijd van de K.V.P., de „samen-uit-samen-thuis" ge- i dachte hadden verkondigd. Dat I historische optreden van het j christendemocratische trio op de avond van de 14de februari j veroorzaakte toen een geweldige deining. 's-Morgens al was fractielid Jac- ques Aarden (de latere P.P.R.- In feite is het zo geweest, dat hoe kelen, radio en t.v.-uitzendingen en wat al niet meer over dat ene onderwerp: de samenwer king en het samengaan van de drie christelijke partijen K.V.P., A.R. en C.H.U. Mottig -rman) woedend de kamer van Schmelzer binnengestoven met de vraag of er inderdaad zo'n uitzending in aantocht was. Schmelzer: „Dat is juist, Ja". Aarden: „Ik vind dat een schan delijke doorbreking van de reso luties van de partijraad". Schmelzer: „Integendeel, ik zie het is als een uitwerking daar van. De partijraad heeft de wens geuit tot één christelijk geïnspireerde volkspartj te ko- De protesten van de radikalen langer er gepraat en geschre ven werd, des temeer men uit elkaar dreef. Daardoor is het zover gekomen dat een man als de socialistische formateur Burger niet eens de grootste moeite had om het mottige voorhang uiteen te scheuren en achter de schijnfacade van een heid de naakte verdeeldheid te tonen. Met als resultaat dat de K.V.P. en een hopeloos verdeel de A R. in het kabinet Den Uvl belandden en dat de C.H.U. er bulten bleef. zijn tevergeefs. En al noemen In feite is toen de rekening gepre- zij het tv-optreden smalend „een komische klucht voor drie heren", de radikalen beseffen dat het een belangrijk gebeuren is. Later noemen zij het zelfs beslissend voor hun breuk met de K.V.P., die 14 dagen later al zou volgen. De toen door Aar den meegesleurde Bogaers is zeer onlangs in het zicht van 23 juni a.s. weer in de moeder schoot van de K.V P. terugge keerd. „Het kan verkeren", zei Brederode reeds. Maar er is na het vertrek van de radikalen niet doorgedrukt senteerd voor Jarenlang aarze len, draaien en stuntelen in de toppen van de drie partijen. Of misschien is dat verwijt niet ge rechtvaardigd ten opzichte van alle drie. Van de K.V.P. moet gezegd worden dat zeker na het vertrek van de radikalen uit die partij in februari 1968 de over grote meerderheid van de leden en kiezers van de K.V.P. niets liever wilde dan een spoedig sa mengaan met A.R. en C.H.U.; de tegenstanders moeten juist in die partijen gezocht worden en dan met name in de A.R. nemen om de illusie, de droom, als richtsnoer te kiezen voor ons handelen, misschien tot op zekere hoogte tegen beter weten in. Het is de keuze tussen zeker heid en risico, tussen verstand en verwachting, tussen berus ting en bezieling". Groep-Beernink sindsdien is het met die samen- Een man als de nu staatssecreta- werking, althans landelijk ge zien, alleen maar bergafwaarts gegaan, ondanks de schijn zo nu en dan van het tegendeel. Vijf jaar lang is politiek Nederland en met name dan de confessio nele sector overstroomd door een lawine van rapporten, stu dies, commissies, vergaderin gen, kranten- en weekbladarti- ris van Onderwijs geworden voormalige A R.-partijvoorzitter Veerman heeft ook op dit punt jarenlang een gebrek aan lei ding gedemonstreerd. Vele malen verschenen van zijn hand in het weekblad „Neder landse gedachten" ellenlange artikelen, die erop gericht wa ren Jan en Alleman in zijn par- Het waren de toenmalige fractieleiders v.l.n.r. Mellema (CHU), Schmelzer (KVP) en Biesheuvel (ARP), die in 1968 de „samen uit thuis"-gedachte verkondigden. De christendemocratische samenwerking is sindsdien niet veel verder gekomen. tij te vriend te houden door wer kelijke beslissingen uit de weg te gaan. Maar het zou teveel eer zijn voor Veerman hem alleen Trr4tntip te noemen. Ook de huidige frac tieleider Aantjes en de meeste Geen wonder dat in de KVP het laatste jaar een grote irrita tie en bij velen zelfs aver- AR-voorzitter Veerman, nu staatssecretaris in het kabinet-Den Uyl, heeft de afgelopen jaren de moeilijkste rol gespeeld. Hij moest tegenover KVP en CHU geneigdheid tot samenwerking demonstre ren, ondanks de onwil bij zijn Anti Revolutionaire mannenbroeders. A.R.-Kamerleden hebben christelijke samenwerking en eenwording nooit echt nage streefd. Zij gedroegen zich op dit punt in hoge mate elitair, daarin gesteund door een over wegend behoudend partijkader. Alleen in een provincie als Fries land, waar de katholieken ver uit In de minderheid zijn, wilde de A.R. wel bij statenverkiezin gen met een gezamenlijke lijst uitkomen. Evenals omgekeerd in Limburg. In andere provincies kwam het er niet van. Wel was vaak „aan de basis" sprake van een an dere mentaliteit. Daar werd bij gemeenteraadsverkiezingen vaak zeer goed tussen de drie partijen samengewerkt via één fractie en één lijst. Met succes heeft de A.R. wel ja renlang gebruik soms mis schien misbruik gemaakt van de macht en invloed, die de gro tere K V.P.-broer op de landspo- litiek kon uitoefenen. Anti-Revo lutionairen hebben in dit land altijd al veel meer invloed uit geoefend dan hun getalssterkte zou rechtvaardigen en doen ver moeden. Wel is het zo dat de A.R. nu pas waarschijnlijk op het punt staat de electorale ge volgen te ondergaan van het proces van deconfessionalisering dat reeds zo stevig zijn tanden heeft gezet in partijen als KVP en CHU. Wellicht moet de AR eerst eens een stevige dreun krijgen om in het christen-de mocratische koor een toontje la ger te gaan zingen. Dat zou best al eens het geval kunnen zijn bij de statenverkiezingen KVP-voorzitter Dick de Zeeuw is van 1974, wanneer tevens de re kening voor het laten vallen var politiek leider en sie is gegroeid tegen het ein deloze gedraai van de AR- mannenbroeders" over de on voldoende christelijke/evangeli sche grondslagen en uitgangs punten van een nieuwe partij en over het onwezenlijke jargon dat daarbij werd gehanteerd. groot voorvechter christendemocratische partij. Hij was het ook, die var in 1973 een definitief ja of nee wilde horen. Vele KVP-ers hebben de AR al lang afgeschreven. Een man als directeur mr. W. C. D. Hoogendijk van de dr. Kuy- per Stichting, het wetenschappe lijk bureau van de ar, had het niet beter onder woorden kun nen brengen toen hij in een be schouwing in februari van dit jaar schreef: „Ik zou bij de An ti-Revolutionairen begrip willen vragen voor de gevoelens van ir ritatie in KVP-kring, wanneer door AR-bestuursorganen het streven naar een nieuwe eigen tijdse opstelling uiterst wantrou wend wordt bezien en dit stre ven bij tal van voorkomende ge legenheden wordt afgeremd of van het spectaculaire image be roofd". Mr. Hoogend(jk, de parttf-ideoloog van de AR, schreef ook dat de AR op de komende partijraad „een van de belangrijkste beslis singen uit de geschiedenis zal nemen. Wij zullen ons immers in principe erover moeten uit spreken, of wij bereid zijn samen met KVP en CHU deel te ne men in een nieuwe politieke be weging. Naar mijn mening doen wij er verstandig aan op die dag de AR tot inzet te maken van een broodnodig stuk partij politieke vernieuwing in ons land". En aan het slot van zijn nog vol op aktueel artikel stelde hij „Wat wij op 23 juni besluiten is de keuze voor een politieke richting waarmee we ons hele maal zullen moeten identifice ren en anders lukt het niet. Wij moeten elkaar steun beloven om integer te blijven, wanneer de verleiding op ons afkomt de vei ligheid van het establishment op te zoeken. In dit dilemma is het niet meer twijfelachtig welke positie de AR behoort in te ne men. Rustig zelfstandig blijven bestaan als ordelijk medespeler van de andere gevestigde partij en dan wel de poging onder- Hoe staat het er Intussen voor met de CHU. Deze partij heeft bij de laatste formatie uiteindelijk wel bewust gekozen voor construc tieve oppositie, nadat mr. Bur ger de CHU op bruuske wijze terzijde had geschoven. „Een notoir onwillig blok aan het been" noemde hij de CHU in relatie tot het kabinet. Het Is zonder meer duidelijk dat het afhaken van de CHU een nieu we slag betekende voor het sa- menwerklngsideaal. Niettemin deden CHU-fractieleider Tilanus en unie-voorzitter Baron van Verschuer oprechte pogingen om naar buiten en binnen de schadelijke gevolgen te minise- ren. De CHU, in 1966 nog goed voor 13 kamerzetels, waarvan er thans nog 7 over zijn, heeft minder moeite dan de AR om het poli tieke avontuur van een nieuwe, gezamenlijke partij aan te gaan. Natuurlijk, ook binnen de CHU is er verzet, soms nog ge baseerd op ouderwets anti-pa- pisme, maar dat verzet is dui delijker dan bij de AR te locali- seren bij de groep van mensen rond oud-minister Beernlnk, die niet bereid is verder te gaan dan de vorming van een tot weinig verplichtende federatie. Juist de groep-Beernink heeft door de gebeurtenissen bij de formatie de wind weer aardig in de zeilen gekregen. Men ruikt daar nu al de winst die de CHU voor het eerst sinds jaren best eens zou kunnen behalen bij de statenverkiezingen van 1974. Dan zou de unie eindelijk weer eens een wat gelijkwaardiger positie komen te verkeren ten opzichte van de AR, waarmee de verhoudingen altijd een concur- rentie-element hebben behou den. Van Tilanus en Van Verschuer weet men evenwel dat zij op rechte voorstanders zijn van het geheel nieuwe, waar ook in de KVP zo naar uitgekeken wordt. Sinds daar de vensters zijn opengegooid, niet in het minst onder Invloed van oecumene en concilies, bestaat daar een sterk verlangen om op nieuwe situa ties sen eigentijds antwodrd te geven. Resolutie Wat ligt er nu als resultaat van jarenlange studies en conferen ties op 23 juni op die partijraadsbijeenkomsten ter ta fel? Een stuurgroep maakte een ontwerp-resolutie, die intussen de zegen heeft gekregen van de drie partijbesturen. Bij KVP en CHU gebeurde dat met „grote meerderheid", bij de AR met „ruime meerderheid". Volgens die resolutie moet er nog dit jaar een „Christen-Democra tisch Appèl" worden opgericht. Dit appèl zal eerst het karakter hebben van een samenwerkings verband. Op korte termijn dient het echter een nieuwe organisa tievorm te krijgen, waarin recht wordt gedaan „zowel aan de po litieke eenheid als aan de geeste lijke verscheidenheid tussen de drie partijen". Het C.D.A. moet zich echter te vens tot het gehele Nederlandse volk richten Het nieuwe samen werkingsverband zou een begin van Integratie van de aktivitei- ten van de drie partijorganisa ties tot stand moeten brengen, alsmede een taakverdeling tus sen de drie wetenschappelijke instituten. Voorts moet er een coördinatie-commissie voor „alle aktiviteiten" komen. De partijraden zouden hun partijbe sturen moeten opdragen om voor 1 oktober a s. concrete voorstellen te doen voor de op richting van dit C.D.A. Al met al betekent dit C.D.A. nog geenszins, dat daarmee de vor ming van een nieuwe christen democratische partij onafwend baar wordt. Er is nog volop ruimte om desgewenst „uit te stappen". Dat maakt dat wc de 23e juni niet bij voorbaat tot een „historische dag" moeten maken. Voor wie dit alles veel te pover is, geldt er een troost: Aan de lin kerzijde staat het er met ene, nieuwe progressieve volkspartij zo mogelijk nog beroerder voor. WIM LIPPITS CHU-voorzitter baron Van Verschuer heeft zijn partij eindelijk zover, dat er grote bereidheid is tot samenwerking, maar nu is het de poli tieke opstelling van de CHU. die.voor complicaties heeft gezorgd. Merkwaardig dat de Bach-mani- festatie waarmee ook dit jaar Gouda zich in de rij van festi valsteden schaart, niet meepro fiteert van de opvallende be langstelling voor barok. De Sint Janskerk nog steeds vol stei gers bleek dinsdagavond ma tig gevuld met belangstellenden voor de prestaties van het Bach-koor. En dit hoewel het festivalconcert 1973 lang niet het slechtste was in de Goudse reeks, ■a een pieus herdenken van een der overleden bestuursleden van het Bach-koor ooende Charles de Wolff met een Bach-motet. terwijl hij viif kwartier later sloot met een Bach-cantate. Daartussenin de „Vesperae so lennes de Confessóre" van Mo- '*art en de bij De Wolff wel haast traditionele eigen orgel 'oio; ditmaal de „Fantasie en fuga" opus 46 van Reger. met de fuga op de noten B-A-C-H. Om met dit laatste te beginnen: we aarzelen nog altijd te con cluderen of Charles de Wolff een beter dirigent dan wel een beter organist is. De barok en muziek van de vroege klassieke periode dirigeert hij met uitste kende tempi, op het eerste ge hoor met een strakke ritmiek die op de keper beschouwd toch ook meevalt. Zijn orgel-solo was gisteravond evenwel weer uitne mend; de fantasie zeer kleur rijk in haar modulaties, de fuga vooral qua volume prachtig van opbouw. Het Bach-koor Is niet in alle stemgroepen meer even stra lend, maar dank zij een goede koortechniek vallen zwakke pas sages niet al te sterk op. In Mo zart werd soms zelfs zeer goed door het daar uitgedunde koor gezongen. Solisten in Mozart waren Ruud van der Meer en Dieter Ellenbeck, samen met de sopraan Renée Wagenaar en de alt Sylvia Schliiter; de heren waren beter dan de dames, hoe wel de sopraan haar gebrek aan een echte bel-canto stem in het vermaarde „Laudate Domi- num" door goede stijl en wel overwogen voordracht wist te compenseren. In de Bach-canta te kregen de bas en tenor assis tentie van Berna Kousemaker; geen onverdienstelijke zangeres. G. v. L. Examens geslaagd van de afdeling weg- waterbuuwkunde 3arends, F. K. N. Bomhoff, J. Dollec. N. M.: v. Dorst, .1. C. Drift, L. N. N, J. M - Fabbrn. L, C.: Fransen. H.(jeertsemn H Geeve, B C.v.d Draaf II Graaf, P. J.; Crashoff. der. 1'. J. M. J.; v.d. Line J.: Pro Organo organiseert op woens dag 4 juli in de St. Jacobuskerk aan de Haagse Parkstraat een orgelconcert ter gelegenheid van de 70ste verjaardag van de Belgische organist Flor Peeters. Behalve de organisten Wim v. d. Panne en Jan Schmitz zal de sopraan Mary Slegenga hieraan medewerking verlenen. Het pro gramma zal geheel gewijd zijn aan werken van Flor Peeters. Nlekerk. J. C. M. en. L. C. M.: Pat. M. G. Pins. R: Pluimgraaf f. D. H Iteygersberg. A A. J.; 'h. P. R.; Soetemm 1 J A. P.: Theuvenet Zandstrn. R.Zorn. P. F. D. H. Banlman, C. J. A. Bakker. C. J. G. J. Benlvelzen. M. J. v. Breda. G. v. Dijk. A. H. M. B Geyer, M. A J. v Glabbeek, G. J Jautze. D. de Konmen. A. J. M. Kranenburg A. v.d. Most v. Spijk, T. K. A. v. Nooyen. P. P. M. Oostdam. W. A. M. Overgang. T. F. Poldner. I'. M. M. Revsbergen, C. S. T. Rietbergen, A. Roeleveld. J J. Roggeveen. A. M. Runderkamp, P. G. G. S.tntmnn Th. A. J. Schlere. H. M. Schwelg. D. J. Slkkes. J. Stapel. O. Stapel. .1. Tromp P. A M. v.d. Valk. C J. A. v. Veen. H P. C. Verbeek, C .1 A. Verbraaken. M .B. J. J M v. Vlijmen, H. W. v.d. Weele. P. R. Wernert, H. P. Zoetemnn. (163) ROS Aon de RIJswIJksc Openbare Scholengemeenschap zijn gesl.'ingd voor het eindexamen Havo Willem Akkermans. Rob de Bakker, Eddy Bakvis, Plet Bate- laan. Wlm Boon. Peter Burggrnnf. Paul rinessen. René CrBmer, Ge rard DuIJkers. Harry DuIJts, Eef Duséo. Erik Egglnk. Peter van EIJk. Rob van Es. Maarten Funne- mnn. Jos Glnser. George Groene- uold. Hun de Grulter. Paul Hootsen. Hans Hul/er. Wlm Jansen. Tori de KlcIJn, Henk Knoester, Peter Kok. ■Ic Koster. Jan Laarman, Plcter lurmnn, Fred Leljerlnk, Benno Vries. Tony Neys. Hans Pauw, ost Perreljn. Rlen Ploeg. Johnny lerbrnnd Uloks- Wouter Wltterlnnd. Mleke Besuyi Petra van der Boon. Nlcnke Co*s> Volanda van Dongen, Hélène Fit Mary Schots. Patty Stahlec- ker. Ingrld SteenwIJk, Olga van Swol. Trlx Verschoor, BoukJe ZIJ1- stra, Tineke Zwaan Si. Janscollege ln Den Hang zijn ge slaagd voor het Havo-examen: Kcc* van den Aardweg. Den Haag, Anjn van der Arend. Monster, Ignatius de Bakker. Monster. Kees Bakker, Den Haag. Peter Bergen Henegouwen. Den Hang. Ada Brandenburg. Den Haag. Frans Brlttljn, Den Haag. Wouter Dnmen. Den Haag, Trudy van den Dop. Den Haag. Mugré Emanv Den Haag, Marina Emani. Den Hang. Bettv Epsknmp. Den Haag. Theo Geerts. Den llaag. Lies 's Grpvendljk. Den Hang, Wlm Groot. Loosduinen. Saskl» Guth- schmldt. Den Haag. Henrl Haarmnns Den Hung. Mnrga Helmlg, Dan Haag. Wlm de Hllster, Den Haag. Fred van der Holst. Den Hang, Te- ter Hougardy, Den HaaE. Thora van Huet, Den Hang. Hans Junxen, Loosduinen, Hac. Keetman. Den Haag. Ton de Klerk. Den Haag. Paul K) under. Den Haag. Sjako Kohier. Monster. Paul Koopman. Den Haag. Rlen Kreffer. Den Haag. Henry Krol. Kijkduin, Anja van KuIJk. Den Haag, Ton Lamb. Den Hni - - -- - Haag. Tom Rurenga, Den Hang, Mleke Rutten. Den Haag. Robert Schellekens, Den Haag. Schoonhoven. Den Haai Sjaok. Den Haag. Peter van der Sman. Poeldijk, Albert Steenvoort, Poeldijk. Jan Steenvoort, Loosdui nen. Marlon Strnnthof Den Haag, Ruth Straathof, Lcldschendam. Mi ddel Ter Burg, Rijswijk. Tod Ter Burg. Den Haag. Peter Thoen. Poel- 11.11.. I'.ml Turllull. I Jen li. Tine ke van Veen. Den Haag. Paul van Weert. Den Haag, Marijke Wesscl», Den Haag, Don Wubbcn, Den Hnag. Peter Zuidgeest. Monster, Paul ZulJ- derwljk. Monster en Karin van En gelen. Don Haag. (I6.M Mavo Aan de Schout bij Nacht Doormonxchool In Wassenaar zijn geslaagd voor Mavo-4 Yvonne Alphen.- Boddéui Brink. Felix Cohen. Peter van Die ren. Egbert v.d. Does, Wllmn Flllp- pn, Marja v.d. Filer, Monique Geels, Sylvia Gill. Theo van Gogh. kli-nt.-rii Ciaf de Zwü - Kleuterleidster* Aan de ntelljke opleidingsschool voor - Oen Hang zijn Yolanda I Sin. Ronald Schouten, SjuiinlJe van Seljen, Renée Soutendljk, Patrick "Hek thul Annemlek (107)-Ualton Ann de Dalton scho- lengemenschop In Don Haag zijn geslaagd voor de 6.Jurlgo hbs: René van As, Jacqueline Unlhan. Jnco de Boer, Denis Boon. Ruud Drabbc. Brum van Dijk, Ann FrIUsche. Lu- ■Jan Leo KunUe. Pleter Lagan, Lange, May Ong. Hurm Pasman. Monique Ranke. Pleter Steenbergen. Margu von Stokrom, Stella van der Tol. I'cter Vermeulen. Joep Vcslers, *- Vos. Ronald Wondt. Rik Zu- Bert Prins Busser; J. Dille; M. C. Dollec; J. 11. J. van Dijk; E. FrunsscnK Ghljsels; E. Goudurt; M A van Giuist; A. J. Herbicheb; D. D. lln- lenk; L. Hofker; L. M Hc Huljzei J 11. W. Kumermiu M. J. F. Kemper; ek- Th. G. Nellen. M. D. NlcmelJ- J. Ch. Nlouwcnhuls; I B. van leuwenhulze; E. Penning. R N. Prins: L M. Rumok; M G J. RosenbergG. M, C. Rusch; B. P a Spijk: J H. Visser- R P M L. Vrte., x'. a van dor Wlerlngo; 1. Wlgle- ma. Judy Hendrlkse. Tony Horm- sen. Conny Hettlrh. Henk Hoogen- doorn, Willam Hoos, Cab; Bont mnnn, Arjo Hulnlngn. Jun Hulnlngn, Mnrja Jongeneel, Ans van Keulen. Ada Koes. Maria Koes. Dlnle Kunst. Jaco Lamsvclt. Hans de LoolJ, José v.d. Lult. Rla Maaskant. Michael Melis. Lonneke Mulder, Anltn Nie zen. Hans Noort. Jack Oosthoek. Yvonne Peggeman. Adrluan Peynon- burg. Raymond Porlocarrero, Lilian Pottebootn. Guldo Prinsen, (rune Prinsen, Rob Rnmspek, Karin "aj'i gefit Wap. Renée Boswinkel. gemeentelijke middelbare handelsa vondschool In Voorburg zijn ge slaagd vuor het diploma 3-Jurlgo •cursus: P.J. van A*. Th.J.C.M. van Dorp, J.M.J. Guhrmunn, C.B.K Leenheer. J.M. vuil Leeuwen. P.S.M. van der Lubbe, J.P.M.A. Po ters, W.AM. Smeenk, LM. vim So meren. H.B. Spllshuard. H. VtrwelJ. J.M.F.M. Woaljer. Voor het diploma H-Jarlge cursus sluugden: J.H. Achterberg. H.P.M. vim den Booguardt, P. Boskamp, H. den Broeder. J Dooyenburgh, .1 H M. Horrvvorts, H.C.C.M. HeIJne. H. Sn« Stlgter; M. Vonk J. Welde; C. ven; J J. Zclveldi (17D IluDtieUavondsoh Christelijk) blijde College In Rijswijk zijn sluagd voor het eindexamen gymna sium a of b de volgende kundlda- Andel, Marian van (A): KualJ. Corelll <A>; Kok. Frans lAt; Krul, J eon-Mi chel (A); Vreught, Jos de J.M. Joenoes. C.C.M man. Totle Slddré. Frank Smit. Ti ll. i Vencmn, Peter Verduit. Ingrld Verloop. Jenny rooy, Theo Well Pe'lllkuan, U.R Sogers. (A); Winden, Wlm Zandvliet. Rita (A). Ark. (BJ; lieer. Jof Peter Wan- (189 Paul Hat Wlclen- van Wissen. Ronald da Woltmun, Helga ivo In Den Haag zijn meenschap voor rhr. Leao en Li Ab v. d Breggen: Chris do Br Dick BIJInnd; René DeIJk; Ans Eden: Hert de Gans; Hat (I73i VCL - Geslaagd voor hot eindexamen H B S.-B. min do Soho- tchnp „Hot Tweede VrlJ- lolljk Lycc Stille- Rhet; Wendy do Vries.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13