ZIEKENHUIS ANTONIUSHOVE OFFICIEEL OPEN Drumspektakel in Stompwijk MUZIEK TABOE VOOR NOORDWIJKSE KLEUTERLEIDSTERS bollen- duin- en vlietstreek Arbeidsmarkt Bollen streek vrijwel stabiel Wat u OOK moet weten INTERPOLIS WIK VAN DEN WIJNGAARD HENNY LANGEVELD PAGINA 4 VRIJDAG 15 JUNI 1973 in het najaar van 1970 zijn de gebruikstarieven onveranderd gebleven. Hoewel het alge meen prijspeil met ongeveer 30% gestegen en dus ook de kosten voor de sporthal, wordt dit jaar een negatief saldo verwacht van slechts 26.000. B. en W. stellen voor per 1 au gustus a.s. een geringe verho ging van de gebruikstarieven in te voeren. Daarbij komt h et verhoogde tarief voor de weekenden te vervallen. De nieuwe tarieven zijn gebaseerd op een incidentele verhuur van f 25 per uur (was f 24 voor de weekenden en f 20 op werkda gen) en bij verhuur op con tract voor tenminste drie maanden f 20 per uur (was een weekend tarief van 19,20 en op werkdagen f 16 per uur). LISSE Geheel naar verwachting was er in de maand mei geen grote verschuiving in het aantal werkzoekenden in de Bollen streek. Het Gew. Arbeidsbureau Lisse, omvattende de gemeen ten Hillegom, Lisse, Sassenhem, Voorhout, Noordwijkerhout en Noordwijk, telde aan het einde van de maand mei een aantal van de werkloosheid waar te nemen, hetgeen echter elk jaar in Vooral viel bij de telling op, dat er dit maal wel bijzonder weinig jeugdigen werkeloos zijr.: slechts 8 onder de 18 jaar! Ook de vraag om arbeidskrachten is vrijwel stabiel gebleven met 221 aanvragen einde rriei tegen 241 einde april, een geringe daling van de behoefte aan arbeidskrachten, doch niet verontrustend. De maand juni is zo de maand van de tussenperiode tussen bloeitijd van de bloembollen en de rooitijd ervan. Wat de stand van zaken Wj de vrouwen betreft viel een aanmerkelijke stijging van de werkloosheid waar te nemen, hetgen, echter elk jaar in de maand mei plaats vindt vanwege afloop van de schuurwerk- zaamheden in de bollenbedrijven. Het aantal aanvragen om vrou welijke krachten bleef met 190 nagenoeg gelijk met einde april met 178. Dubbel feest in Antonius LEIDSCHENDAM Door het geven van een teken door dr. P. Siderius, direc teur-generaal voor de volksgezondheid, aan vier verpleegsters die vóór liet ziekenhuis de nationale driekleur hesen, is gisteren het nieuwe ziekenhuis, dat naar Sint Antonius is ge noemd, officieel in gebruik genomen. Het hijsen van de vlag was zicht baar op een aantal tv-monitoren in de Andrea«kerk, waar een groot aantal genodigden onder wie burgemeester E. J. M. Kolf schoten en echtgenote bijeen waren. t)r. Siderius verwees in zijn toe spraak naar een rapport uit 1928 waarin werd gezegd dat „vele verpleeginrichtingen over bodig en sommige zelfs schade lijk" waren. Niets nieuws onder de zon dus. Spreker dacht dat er nieuwe wegen bij de zieken huisvoorziening moeten worden ingeslagen waarbij o.a. aan dacht moet worden besteed aan specialistische voorzieningen. Na een toespraak van ir. Knol, een van de architecten van het ziekenhuis, speelde een blazers ensemble van vier leden van het Residentie-Orkest de „Auba de" van Hendrik Andriessen, Dr. Bom van de staf van het zie kenhuis deelde mee dat in no vember een symposium zal wor den georganiseerd over de plaats van het ziekenhuis in de j regionale ziekenzorg. Zuster Klemann, voorzitter van de commissie van overleg, bood vervolgens een houtsnede van i Guillaume Leroi aan, een gra- j vure van George Ruit en een klok voor het restaurant. Drs. E. A. Bartel, voorzitter van het bestuur, zei in zijn rede tot enige bezinning te willen aan sporen bij de vele kritiek die op het Nederlandse ziekenhuiswe zen wordt geleverd omdat het internationaal op een bijzonder hoog peil staat, terwijl het bo vendien voor ruim driekwart de vrucht is van particulier initia tief. Bestuur en alle medewerkers stre ven ernaar van het ziekenhuis een ontmoetingsplaats voor mensen te maken. Oirer de ont wikkeling naar een verkorte i verpleegduur zei de heer Bartel, dat dit een goede ontwikkeling is waarbij echter een up to date extra-murale zorg past, die ze ker nog niet perfect is en bo vendien weer nieuwe kosten zal oproepen, zodat de besparing toch beperkt zal zijn. In dit ver band wees hij er nog op dat tweederde van de vorpleegkos- ten door de loon- en salarisfac tor wordt bepaald. Nieuwe ziekenhuizen zullen weer aanzienlijk duurder zijn en daarom raadde drs. Bartel af breken of sluiten van aan rede lijke eisen voldoende ziekenhui zen af. Na de toespraken in de Andreas-1 kerk begaven de honderden ge- j nodigden zich via een speciaal voor deze dag aangelegd plant- i soentje voor een hapje en een drankje naar het restaurant van het nieuwe ziekenhuis. VOORHOUT R ia Kipping, sedert lange tijd jeugd leidster van de jeugdclub in Voor hout, trouwde gis teren in de Pancra- tiuskerk in Sassen- heim met bakkers knecht Jan Ange- vare. Ria en Jan, ze gaan wonen in de Boerhaave- straat in Voorhout, werden bij de in gang van de kerk onthaald door feestelijk uitgedos te kleintjes van de jeugdclub. LEIDSCHENDAM Op de feestdag van het 60-jarig be staan en de ingebruikname van het ziekenhuis was de ziekenomroep Radio-Antonlus zestien uur In de lucht om de patiënten bij de feestelijkhe den te betrekken. Om zeven uur 's morgens was er al ge- ZIEKENHUIS ZESTIEN UUR IN DE LUCHT verbinding met de Andreas- keric waar bisschop Slmonls voorging In een eucharistie viering. Radio-Antonlushoeve is vijf dagen in de week in de lucht. Verzoeken kunnen telefonisch worden aange vraagd op nr. 070-694141, toe stel 455. Ifl STOMPWIJK A.s. zondag wordt onder auspiciën van de Bond van Muziekgezelschappen in Z.H. en de Aartsdiocesane Bond een drumbandconcours ge houden, dat wordt georgani- serd door St. Caecilia uit Leid- schendam en Juliana uit Stomp- Veertig jaar is het reeds geleden, dat zulk een evenement binnen de gmeentegrenzen plaatsvond. Muziekminnend Stompwijk en mensen uit de wijde omgeving kunnen dus eindelijk hun hart weer eens ophalen. Drumbands uit de gehele streek worden in gedeeld in secties aan de hand van de verschillende instrumen ten die- ze bespelen en ook nog in divisies naar gebleken kunde op vorige concoursen. Iedere band speelt 2 verplichte num mers, die ze uit 4 nummers mochten kiezen; een stilstaand en een marcherend. De jury be staat uit de heren A. van Velu- wen uit Amsterdam, J. J. Koops uit Alblasserdam en H. v. Kap- pel uit Hoogvliet. Allen hebben als beroep musicus. De officiële opening is om 12 uur. De toe gangsprijs bedraagl fl. 1.50, voor houders C.J.P. 1,De wedstrijden worden gehouden op het sportcomplex, waarvan bespeler Stompwijkse Boys zo vriendelijk is de kantine open te doen. Na afloop van het drum bandconcours volgt de bekend making der punten en de prijs uitreiking. Dat zal om plm. 17 uur zijn.Daarna gaat men on verdroten voort met de specta culaire showwedstrijd. Dit is iets nieuws, want pas op 3-febr. 1973 is hiervoor een wisselbeker ingesteld, die nu dus voor de eerste keer te veroveren is. Ie der korps moet minimaal 10 min. en maximaal 12 min. op-1 treden. Bij de keuze van haar werk zijn zij vrij. Ook het op- treden van majorette- of vlagge- groepen wordt door de jury J beoordeeld. Aanvang wedstrijd1 13.00 uur. NOORDWIJK Het schoolbestuur van de „Bengelenbak" heeft aan de gemeenteraad ver zocht om medewerking te verlenen voor de aan schaf van twee radio's ten behoeve van de kleu terschool. Men acht de apparatuur doelmatig voor de ontwikkeling van de kleuters en wel voor het leren luisteren en op nemen van speciaal voor hen uit te zenden pro gramma's. en W. zijn het met deze motivering niet eens. Zij vinden het gesproken woord voor gebruik dn de kleuterschool het beste communicatiemiddel. Het direct contact tussen de leidster en kleuters acht het college uiterst belang rijk voor de taalvorming, de ontwikkeling van de denkaktiviteit en de ex- pressiemogeldjkheid van het kind. De leidster kan bovendien - in tegenstel ling tot de radioprogram ma's - haar taal aanpas sen aan het tntwikke- lingsniveau van de aan haar toevertrouwde kleu ters. Bij gebruik van ra dio's gaat het directe con tact verloren en na zeer korte tijd verdwijnt dan ook de aandacht van de kleuter. 3. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking ie weigeren, zodat de vlie ger niet opgaat. LISSE In de aula van het Laboratorium voor bloembol len onderzoek zullen vrijdag 29 juni een cursisten van de leergang "marktkunde en langdinggeven" diploma's worden uitgereikt. Daarna houdt de heer K. Volder een lezing over "de archilleshiel van de ondernemer". LISSE „Advedno heeft in de Leidsevaart weer een vis wedstrijd gehouden. Uitsla gen: Groep A. 1. van Doest 21 vissen 53 punten; 2. Broekhof 6 vissen 15 pt,; 3. Van Briemen 1 vis 4 pt.;B- groep: De Vos 1 vis 4 pt.; 2. Den Heijer 1 vis 4 pt.; 3. Witteman 1 vis 2 pt.. NOORDWIJK De Christe lijke Zang- en Oratoriumver eniging "Soli Deo Gloria" geeft donderdag 28 juni haar jaarlijkse uitvoering in de N$d. Herv. Kerk. Uitgevoerd wordt "Josua" van Handel. Het gewestelijk orkest voor Zuid-Holland verzorgt de in strumentale begeleiding. Aanvang 20.00 uur. fADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Omdat u geen dag Sassenheim Woensdag 20 juni Is het 60 jaar geleden dat de heer en me vrouw H. v. Steyn- v. Velzen, op het Raadhuis van Sas senheim aanteken den. Op die datum heeft Sassenheim dus een diamanten bruidspaar. De bruidegom, gebo ren in Leiden, kwam in 1903 naar Sassenheim, om daar bij Flip Bak ker Sr. als wagen maker te worden werken. Hier leerde hij ook z'n Geer- truida kennen, een echte Sassemse. Na een paar vertrok ken ze naar Gouda, waar v Steyn als meubelmaker ging werken, welk vak hij ook in A'dam en R'dam uitoefende. Z'n ideaal was ech ter een zaak voor Diamant in Sassen heim eigen rekening, welk ideaal op 11 febr. 1928 in vervul ling ging met de opening van een meubelzaak, annex reparatie, in de Flons Schouten straat 21, de eerste van Sassenheim. Hoewel het begin moeilijk was, kon door de trouwe hulp van zijn echt genote en de vijf opgroeiende zoons, een behoorlijke zaak worden opge bouwd. In 1932 moest worden ver huisd naar een an der pand l.v.m. ruimtegebrek t.w. naar Hoofdstraat 173. In 1946 werd het winkelpand er naast overgenomen. In 1952 vond de heer v. Steyn het welletjes, en zette twee van z'n zoons de verschillende za ken, een meubel en een galanterie winkel, voort. Twee andere zoons, één In de Kerklaan en één in Santpoort, hebben ook een bloeiende zaak, in meubelen etc. Uit het huwelijk zijn 10 kinderen geboren, er zijn 37 kleinkin deren en 21 achter kleinkinderen. Brui degom (87) en bruid (82) zijn bei den goed gezond. Het grote feest wordt op dinsdag 10 juli gevierd, waar bij ook de dochter uit Californië met man en kinderen aanwezig zullen zijn. De receptie is van half 6 tot halfI BAR DANCING Hoofdstraat 12 Leiderdorp Telefoon 43371 A.s. vrijdagavond dansen bij kaarslicht. Zaterdagavond wordt de dans muziek verzorgd door het TRIO bekend van radio en t.v. Toegang boven de 21 jaar. Elke dag geopend van 16.00 tot 1.00 uur. Vrijdags en zater dags van 16.00 tot 3.00 uur. Zondags gesloten. Noordwijker mag geen superwit gebruiken Noordwijk De heer R. C. Groot wil voor zijn in het p|a Sans Souci te bouwen woning 4 MBI-steen superwit gebruik^ en voor het dak 'n kopergroen betonnen sneldekpan. De wel standscommissie heeft bezwaaj tegen deze materiaalkeuze adviseert het gebruik van I steen en blauw-grijze gebakkei dakpannen. B. en W. sluiten zich bij idit ad vies aan en hebben een bouw vergunning ten aanzien van di punt geweigerd. Tegen deze wei gering is de heer De Groot fai de gemeenterraad in beroep gaan. De commissie van open bare werken is over deze zaai gehoord, maar ds blijkbaar i tot een advies gekomen. B. W. voeren in de toelichting op het voorstel om het 'beroep on gegrond te verklaren aan, dai in gevallen als deze veel vei schil van inzicht mogelijk is. Gelet op het onconventionele ka raikter van de materialen situering van het huis te midden van andere villa's meent hei college de mening van ide wel- standsdeskundige te moete gen. Sassenheimse bejaarden hadden lol Sassenheim Gistermiddag heb ben de bejaarden uit „de Schut- se" en „de Bernardus", en 20-tal ouden van dagen minder-validen uit de gemeente, dank zij de dames van „de Zon nebloem" een fijne middag ge had. Ze gingen om half twee op de Ha ven scheep in de luxe rond vaartboot „Prins Hendrik' een rondvaart te maken over de Kagerplassen. Hiervan werd, mede dank zij het mooie weer, bijzonder genoten. Op het Kaag eiland werd bij Restaurant „Kompas" afgemeerd, waarna ide koffie met toebehorengoed smaakte. Wat ook goed in de smaak viel was de aanwezig heid van „Bromsnor", kennelijk met verlof, die de dames en he ren goed vermaakte. Ongeveer kwart voor vijf, werd weer i Sassenheim ontscheept, waam de dames van „de Zonnebloem' allen per auto thuis brachten. Feestelijke jaarvergadering van Leidse ARKA LEIDEN Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van de ARKA afdeling Leiden zal op donderdag 21 juni a.s. een fees telijke jaarvergadering worden gehouden in het Antonius Club huis. De bijeenkomst begint orö, 20.00 uur. Na afloop van de jaarvergadering zal er een bingowedstrijd wor den gehouden, waarbij ook in troducés aanwezig kunnen zijn. Ter sprake komt o.a. bespre king van het bestuursbeleid, be spreking van eventuele in te dienen voorstellen van de afde ling en bestuursverkiezing. In verband met het lustrum zullen de leden en hun introducés een bezoek aan een of ander e' ment brengen. Hanepoelloop in Rijpwetering RIJPWETERING Gymnastiek vereniging „Harambee" organi seert a.s. zondag weer een grote Hanepoelloop. Er is een wed strijdloop over 9 km voor da mes, heren, en jeugd tot 14 jaar, een prestatieloop ove km en een prestatleloop ovc km. Inschrijving kan geschieden zondag tussen 12.00 en 1 uur in het dorpshuis. De kosten bedragen 3,-- per persoon en kinderen tot 10 jaar 1,50. De wedstrijdlopers zullen gaa" strijden om de fraaie Hanepoel- Cup in de wacht te slepen. Elke deelnemer ontvangt na het uit lopen van het parcours een her- innerings-medaille. Past. Thomas 12^ jaar in Leimuiden LUIMUIDEN Aanstaande zon dag viert pastoor C.W. Thomas zijn 12(4 jarig jubileum als herder van de plaatselijke paro chiekerk. Om 11.15 uur is er een plechtige Heilige Mis uit dank baarheid met medewerking van de gemengde zangvereniging Gloria Deo, de schola en scou ting '63. Tijdens deze eucharistie viering zal het parochiegc- so.h^nk aan oastoor Thomas worden aangeboden. Direct na de H. Mis is er een lo pende receptie met gelegenheid tot feliciteren in de Pastorie. Ook in verband met het jubi leum van pastoor Thomas is er volgende week woensdag een feestelijke schoolmis om negen uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4