Holland Festival-toneel in schouwburg en op straat Hulpactie voor door droogte bedreigd deel van Afrika Flora wil 8000m1 Westduitsers in meerderheid voor liberalisering van abortus Korte metten DPR KIEST NIEUW BESTUUR .JJoëziedu jlwn^ in Rotterdam Deze week in de Leidse bioscopen QUAradis Fritz the Cat VRIJDAG 15 JUNI 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 15 „Op leven en dood" is het motto, waarmee de stichting „Mensen in Nood" te Den Bosch (de Nederlandse afde- van de Internationale ka tholieke hulporganisatie Cari- Internationalis), van van daag tot eind juni een hulpac- lanceert voor de door extre me droogte ^troffen Afrikaan se landen. Het betreft de landen van het zogeheten Sahel-gebied, het weide- en savannegebied ten zuiden van de Sahara, dat Se negal, Mali, Mauretanië, Op per Volta, Niger en Tsjaad omvat. De actie van „Mensen in Nood" is vooral bestemd voor de aankoop van van vitaminen verbetering van de voedselpro- vebetring van de voedselpro- duktie in het Sahelgebied. De caritasorganisaties in de zes Afrikaanse landen zullen met personeel en materiaal be hulpzaam zijn bij het transport en de distributie van voedsel. Caritas werkt hierbij zeer nauw samen met de FAO, de wereld voedsel- en landbouw organisatie, die namens de re geringen van de getroffen lan den de internationale hulp coördineert. De FAO is een luchtbrug be gonnen van de havensteden naar het binnenland. Aan de Westeuropese landen is ge vraagd daarvoor vliegtuigen beschikbaar te stellen. Er zou al ongeveer 300.000 ton voedsel aanwezig zijn in Afrikaanse havens. Het transport schijnt de laatste weken goed op gang te zijn ge komen. Omdat gevreesd wordt dat bij het komende regenseizoen epi demieën zullen uitbreken, is de Wereldraad van Kerken te Ge- nève bezig om een mobielme- disch team samen te stellen. Aan de oekumenische dienst voor kerken en vluchtelingen te Utrecht is gevraagd hier voor personeel en financiën be schikbaar te stellen. Vanavond om 21.10 uur zal Brandpunt op Nederland I een uitzending verzorgen over de getroffen gebieden. De actie heeft als gironummer 1111222 t.n.v. „Mensen in Nood", met vermelding „op leven en dood". De overgrote meerderheid van de Westduitsers is voorstander van hervorming van paragraaf 218 en daarmee van een libe ralisering, vijftien procent is tegen, terwijl zes procent geen mening heeft. Deze cijfers heeft een opinieonderzoek op geleverd, dat het instituut voor opinieonderzoek te Allensbach onder tweeduizend Westduit sers gehouden heeft. Over de vraag hoever die libe ralisering moet gaan, lopen de meningen uiteen. Bij de protes tanten lopen de meningen vrij wel gelijk op wat betreft de zgn. termijnoplossing algehe le vrijgave van abortus tot twaalf weken der zwanger schap en van de indicatie oplossing. Deze laatste moge lijkheid staat abortus toe om zwaarwegende redenen, zoals de gezondheid van de moeder psychisch en physiek in cest. verkrachting, sociale mo tiveringen en dergelijke. Bij de katholieken overwegen de voorstanders voor de indica tieoplossing. Opvallend is het verschil in beoordeling tussen geregelde kerkgangers en degenen die niet of nauwelijks naar de kerk gaan. De geregelde kerk gangers zijn meestal geen voorstanders van de termijn oplossing. Bij de protestanten is dit veertien procent, bij de ka tholieken acht procent. Weinig verschil is er ten aanzien van degenen, die niet meer naar de kerk gaan. Daar is zowel bij katholieken als bij protestan ten tweederde voor de termijn oplossing. Verdeeld over de totale bevol king komt het instituut van Al lensbach tot 38 procent voor standers van de termijnoplos sing en 41 procent voor de in dicatieoplossing. Opvallend zijn de meningsverschillen tussen de verschillende generaties: hoe jonger men is, des te meer spreekt men zich uit voor de termijnoplossing. KERK EN WERELD De synode van de Neder landse hervormde kerk zal op i 20 juni in zomerzitting bijeenkomen in het pastoraal centrum Hydepark te Drieber gen. Op de agenda staat onder een nabespreking van de gezamenlijke hervormd- gere formeerde synode, een rapport over het studentenpastoraat, het jaarverslag van de genera le financiële raad en het jaar verslag van de zending, met speciale aandacht voor een nota over de verhouding tot de Islam. De Anglicaanse kerk van Engeland zal haar zeventigdui zend aandelen (1,25 miljoen gulden) in de Zuidafrikaanse mijnbouwmaatschappij Conso lidated Gold Fiels verkopen. Een woordvoerder van de kerk zei, dat het besluit daartoe op het hoogste niveau was geko men. Er is geen datum vastge steld, maar het hele probleem van de investeringen in Zuid Afrika zal bekeken worden wanneer de generale synode volgende maand bijeen komt. De Duitse bisschoppen heb ben een reeks richtlijnen gege ven voor advies- en hulpmaat regelen ter bescherming van het ongeboren leven. Deze richtlijnen moeten de garantie geven, dat iedere vrouw, die door ongewenste zwangerschap in een buitengewone nood- of conflictsituatie geraakt, snel, onbureaucratisch en efficiënt wordt geholpen. De vier Tsjechische bis schoppen. die na lange onder handelingen tussen het Vati- caan en Praag in februari werden benoemd, zijn in het Vaticaan. Zij zullen gesprek ken voeren met verscheidene curiedepartementen. Ook zul len zij door de paus worden ontvangen. De Memlsa zal in samen werking met een aantal andere charitatieve instellingen de medische hulp aan Oeganda weer voortzetten, niet alleen met verbandmiddelen, genees middelen en instrumentarium, maar ook met het uitzenden van medisch personeel. Tien artsen hebben zich reeds be schikbaar gesteld. Op giro 51360 (Memisa Rotterdam) kunnen giften voor uitzending medisch personeel Oeganda worden gesotrt. Tot op heden hebben meer dan twaalfduizend artsen in Frankrijk hun handtekening geplaatst onder een manifest ter bescherming van het onge boren leven. Abortus provoca- tus kan nooit de taak van een arts zijn, zo zegt dit manifest onder meer. De discussies ko men in Frankrijk op gang, nu de regering de wetgeving wil veranderen in die zin, dat abortus provocatus niet wordt vrijgegeven maar slechts toe laatbaar geacht in enkele con crete gevallen. Calvijn geen vriend van communisme „Als Calvijn nu had geleefd zou hij vermoedelijk nooit heb ben goedgekeurd dat de ker ken rechtstreeks bevrijdingsbe wegingen in Afrika steunen. Calvijn was wel degelijk so ciaal bewogen maar hij was oen man van het midden, wars van revolutionair, fanatisme en radicalisme". reformator Calvijn, Dominee Balke (40) promoveerde giste ren aan de Rijksuniversiteit in Utrecht tot doctor in de godge leerdheid op het proefschrift „Calvijn en de doperse radi- len". Ds. Balke, die blijkens een van zijn stellingen van mening is dat verkondiging, pastoraat en diaconaat zich niet lenen voor politisering, zei tijdens een ge sprek met de pers over zijn proefschrift dat Calvijn een middenweg koos tussen ener zijds individualisme en ander zijds communisme. „Hij be schouwde communisme als een calen". irreëëlëe leer, als een georgani seerde vorm van hebzucht die uit een oogpunt van christelij ke barmhartigheid moet wor den afgewezen". De Diocesane Pastorale Raad van het bisdom Rotterdam zal maandag 18 juni om half acht weer bijeenkomen in het Adel- bertcentrum aan de Röntgen- weg 99 te Delft. De raad zal zich dan onder meer moeten be zighouden met de verkiezing van een nieuw dagelijks be stuur, waarbij een nieuwe voor zitter. Andere onderwerpen vermeldt op de agenda zijn een tussentijdse nota van de werkgroep missie, een tussentijds verslag van de commissie voor priesters, die niet meer in het ambt zijn, me dedelingen van de werkgroep buitenlandse arbeiders, het ver slag van het Diocesaan Finan cieel Beraad en de keuze van thema's voor de komende ver gaderingen. Bij dit laatste zal het moeten gaan om een jaar thema of althans een thema, dat meerdere malen in de raad kan terugkomen en ook in bre dere kring, bijvoorbeeld in de diverse dekenale en parochiële raden aan de orde kan worden gesteld. Tentoonstelling van Israëlisch kunstenaarspaar in Madurodam pend seo (Van onze kunstredactie) fëeleid door de heer J. van Dap peren. voorzitter van de stich ting Madurodam. en de ambas sadeur van Israël, dr. Baron heeft met Dr. L, J. F. Wijsen beek, directeur van het Haags Gemeentemuseum, gisteren de tentoonstelling van het Israë lisch kunstenaarspaar Ben Zvi \geopend in de expositieruimte van xteze drukbezochte minia- |tuursttd. be heer Wtjsenbeek zei 'n beetje jaloers te zijn op deze Maduro- damse tentoonstellingshal waar namelijk iedereen zo maar bin nenloopt in tegenstelling met net museum waarvoor velen nog altijd een drempelvrees schijnen te bezitten. Cj vond het prettig deze kunst te kunnen inleiden en schetste in korte trekken de taak en de 1-roblemen waarmee de beelden de kunstenaars uit Israël gecon- ifronteerd worden vanwege het bijbelse beeldenverbod. Maar •bij déze kunstenaars kan men jnu precies zien hóé zij dit pro- jbleem hebben opgelost en welk een mooie verbinding zei tussen (het Woord en het beeld tot stand hebben gebracht. Ie tentoonstelling omvat een aan tal olieverfschilderijen en goua ches van Gedaliah Ben Zvi als mede enkele plastieken terwijl er drie tapijten van mevrouw Rachel Ben Zv! te zien zijn. Hun werk bevat in hoofdzaak een interpretatie van het schep pingsverhaal uit Genesis 1. Wij hopen binnenkort deze tentoon stelling in onze kolommen te be spreken. Marlon Brando sloeg I zichzelf ziekenhuis in (IEW YORK (AP) Marlon Bran- do is 24 uur nadat een fotograaf hem van een kaakslag had be schuldigd met een Infektie aan ïljn hand opgenomen In een New Yorks ziekenhuis. Hij werd daar woensdagavond opgeno men, zijn toestand wordt bevre digend genoemd. >e fotograaf. Robert Gale'.la, zei dat het incident zich dinsdag avond in de Chinese wijk van New York afspeelde. Hij zei on geveer acht foto's te hebben ge maakt van Brando die in gezel schap was van tv-presentator Dick Cavett. Hierna had hij ge vraagd of Brando zijn donkere bril wilde afzetten. Brando zei volgens Galella: „Heb )e nog geen foto's genoeg"? daarop Galella geantwoord zou hebben met: „Ik wil graag af wisseling in mijn foto's bren gen" met en zonder bril dus. S.Daarna", aldus Galella. ••boem pats. een enkele kaak- ag. ik zag hem niet eens aan komen. Het was bijzonder un fair van hem om me niet te ^waarschuwen". |p 42-jarige fotograaf zegt dat hij '•"egen hechtingen in zijn onder- j .l'P heeft alsmede een gebroken kaak. „Het doet flink zeer", al- j .dus Galella. Al is ook dit jaar het toneel een niet al te zware pijler voor het Holland Festival, er is duidelijk getracht hedendaagse stromin gen in evenwichtige mate in het programma aanwezig te laten zijn. Dat betekent dat er naast de „normale" schouwburg voorstel lingen groepen te zien zijn die zich toespitsen op het experi ment binnen de schouwburg er. op het zoeken van nieuwe vor men daarbuiten. Van ide Royal Shakespeare Company mogen we een modelvoorstelling ver wachten van werk van Harold Pinter. Het gaat om het nieuwe stuk „Landscape" en om het hier vroeger reeds gespeelde „A slight ache" (Een beetje pijn). Acteurs zijn o.a. de fameuze Dame Peggy Ashcroft, David Waller en Peter Schofield. Peter Hall regisseert. Verge lijkbaar „traditioneel" werk uit Spanje brengt het naar de be roemde actrice Nuria Espert ge noemde gezelschap uit Madrid met Garcia Lorca's „Yerma". Aan publiciteitsfoto's te zien le vert het decor in elk geval iets bijzonders op. Overigens lijkt de tijdens de Spaanse Burgeroorlog door de falanx vermoorde Lorca weer helemaal officeel geaccep teerd in Spanje. Het gezelschap „De nieuwe scè ne" uit Antwerpen komt met Dario FO's „Mistero Buffo", een mirakelspel in middeleeuw se trant. Vooral belangwekkend is hierbij dat de regisseur ervan de Italiaan Arturo Corso is, die volgend seizoen in Rotterdam de toneelsituatie hoopt te kun nen verbeteren met een spe ciaal „project". „Mistero Buf fo" wordt een voorproefje van zijn kunnen. Het totale experiment brengt „Playhouse of the ridiculous" en het ..Open Theatre" beide uit New York. De eerste groep liet al een van z'n „freak-shows." Het moderne mirakelspel ..Mistero Buffo" van het Antwerpse gezelschap „De nieuwe scène": Een voorproefje van wat regisseur Arturo Corso straks in Rotterdam gaat doen? zien in Mickery-Amsterdam en dat noodde nu niet bepaald tot gejuich. Het toneel mag de straat op met de groep „Welfa re State" uit het Engelse Leeds, een circusachtige, surrealisti sche groep die op de openbare weg een flagrante tegenspraak met wat daar gebruiktelijk is wil zijn. Van Nederlandse bodem komen dan nog de losse projekten „Eva Peron", een absurde po litieke satire met de acteur Hid- de Maas als de al bijna mythi sche overleden echtgenoot van Juan Peron, en „Een zeker Vin cent...". Dat laatste is een solo programma van Jules Croiset, die daar na z'n beide Maldoror- collages een abonnement op lijkt te hebben. In elk geval is zijn keus uit Van Gogh's brieven goed getimed nu het werk van de geniale schilder een eigen thuis in Amsterdam heeft gekre gen. Bovendien zakt de „Noor der Compagnie" naar zuidelij ker dreven af met het moderne Griekse stuk ..De krachtpat sers" en dat lijkt een boeiende ervaring voor wie nu zelf eens wil zien hoe dat kleine gezel schap dat in het Noorden een geheel eigen spreid'ngstaak heeft, het nu doet. Al deze to neelmanifestaties zijn verdeeld over de steden Amsterdam, Rot terdam. Den Haag, Eindhoven, Leiden, Nijmegen en Utrecht. Wie internationale poëzie nu eens niet alleen wil lezen, maar ook wil „zien" moet speciaal naar Rotterdam reizen waar ook dit keer „Poetry International" wordt gehouden. Dichters (o.a. Gllnter Grass, Allen Ginsberg en natuurlijk Cees Buddingh') lezen uit eigen werk, gesteund door film, lezingen en wat to neel. Voor wie dat te ver is, geeft telefoonnummer 010-144505 de gesproken poëzie van het festival en nummer 010-142615 Friese poëzie. (19 tot en met 23 juni. Doelen Rotterdam). BERT JANSMA Conflict bi] Gelders Orkest ARNHEM (ANP) - Bij het Gel ders Concert is een conflict ont staan over de benoeming van een concertmeester als opvolger van Simon Ooke. Een proefspel commissie heeft twee leerlingen van' Herman Krebbers voorge dragen. 59 van 72 orkestleden ondersteunen deze voordracht en hebben dat donderdag via een open brief laten weten. Aan de andere kant staat de vio liste Philia Sengers, die op grond van eerder gedane toe zeggingen meent recht te heb ben opde functie van concert meester. De meerderheid van de orkestle- ben op de functie van concert- het volste vertrouwen uit in de integriteit en de objectiviteit- van Herman Krebbers. Een Grand Festival du Jazz wordt op zondag 17 juni gehou den te Beek en Donk onder aus piciën van Pauwkes Jazz Cor- ner, waarbij een groot aantal I orkesten uit binnen- en buiten land zullen optreden. Iïarok- en renaissance muziek in Holland Festival DEN HAAG De serie 'Barok- en Renaissance Muziek" zal in het komende Holland Festival worden verzorgd door drie ver schillende groepen musici. Het voor het eerst in deze samen stelling in Nederland optredende trio Rafael Puyana, Jordi Sa- vall en John Williams zal op 16 juni in Den Haag en op 17 juni in Amsterdam de eerste concer ten geven. Daarbij zullen wer ken van o.a. Bach en Straube gespeeld worden. Concentus Musicus uit Wenen o.l.v. Nikolaus Harnoncourt zal op 26 juni in Den Haag en op 27 juni in Amsterdam werken van Marais, Biber. Handel Vivaldi en Rameau uitvoeren. Het vocale ensemble Pro Cantione Antigua uit Londen o.l.v. Bruno Turner voor het eerst in ons land zal met leden van het Collegium Aureum en van de Hamburger Blëserkreis für Alte Musik achtereenvolgens in Den Haag. Amsterdam en Rot terdam op respectievelijk 30 juni en 1 en 2 juli optreden. Dit pro gramma omvat werken van o.a. Ockeghem, des Prez, di Lasso en Purcel. Pro Cantiona Antigua bestaat uit 9 solisten drie coun tertenoren, drie tenoren en drie bassen. De Haagse concerten worden ge geven in de Lutherse Kerk. KUNSTENAARS KUNST EN In Huize Queekhoven te Breuke- len organiseert de Eduard van Beinumstichting van 21 tot 28 juni een Internationale Luitweek onder leiding van Eugen Dom- bois (Basel) en Michael Schiif- fer (Keulen). Er hebben zich 38 deelnemers aangemeld uit 12 verschillende landen. De Buchenwaldtekeningen van Henri.Pieck zijn thans onderge bracht in het Oorlogsmuseum te Overloon. De weduwe van Pieck (een broer van de bekende An ton) heeft de 21 tekeningen die Henri Pieck maakte naar aan leiding van schetsen uit 1942 1945, donderdag j.l. aan het mu seum overgedragen. ERNEST BOUR DIRIGEERT VERMEULEN DEN HAAG Het Residentie-Or kest brengt een hoogst zeldzame uitvoering van de 4e Symfonie „Les Victolres" van Matthijs Vermeulen op woensdag 20 juni in de Kurzaal. Het is voor de 2« maal sinds zijn ontstaan ln 1941, dat deze symfonie wordt ge speeld. De le maal was in 1941 te Rotterdam. De uitvoering staat onder leiding van Ernest Bour, de internatio nale specialist op het gebied van hedendaagse muziek. Op dit laatste Kurzaal-concert in het kader van „500 jaar Nederland se muziek" komen voorts tot klinken Pijpers Zes Symfonische Epigrammen (1928), en twee ei gentijdse werken: Free or not voor 21 blaasinstrumenten van Maarten Bon (40), en Ittrospen- zione II van Louis Andriessen (34). Scenario X van Ten Holt komt te vervallen, omdat het op korte termijn niet mogelijk bleek de voortdurend bewegen de orkestopstelling te realise ren, die bij dit werk is voorge schreven. LEIDEN Deze week zijn er drie prolongaties in de Leidse bioscopen. „Turks fruit" gaat zo langzamerhand naar de drie miljoen bezoekers toe, als het aan STUDIO lag. Dat do Lelde- naars wel ,,ln" zijn voor een Chinees knokpartijtje blijkt uit „De ijzeren vuist", dio zijn derde week ln het LUXOR-lheater ingaat. Passolini maakt het ook wel in LIDO met zijn Canter bury Tales". De veelbesproken tekenfilm „Fritz the Cat" is eindelijk naar Leiden en wel naar TRIANON gekomen. De film gaat over een hash rokende cat, die geen enkel Revoel voor moraal heeft. REX komt deze week met de film „Liefde in gemeenschap". De nachtvoorstelling in het theater is „School voor scx". CAMERA draait deze week de aloude film „Quaradis". Voor de jeugd heeft theater „Dik Trom in het circus." De nachtvoorstelling ligt een tipje op van het maf fia-gordijn met „AI Capone." Grote filmhelden in slechte kwaliteit Camera Nog steeds is het doodstil in do zaal als de christenen een lofzang zin gend in de arena van het Circus Maximus de leeuwen tegemoet zien. Petrus' stem weerklinkt opeens vanaf een gaanderij alsof hij een hele batterij geluidsversterkers tot zijn beschikking heeft. Poppaea, Nero's tweede net zo min geliefde echtgenote, wordt gewurgd Inplaats van een doodschop te krijgen. Ursus (een naam waarop een stier jaloers zou worden) draait weer zo'n beest de nek om waardoor de liefdesaffaire tussen commandant Marcus Vinicius en koningsdochter Lygia een onbekommerd vervolg kan krijgen. Zie daar nog eens de op zet van „het meest gigantische filmwerk (van regisseur Mer- vyn Leroy) ooit vervaardigd": „Quo vadis". Na zovele jaren drijft een somber stuk geschiedenis, met als middelpunt de gevaarlijke „goddelijke" gek Nero een amper 30-jarige jongeman en de (zeker niet door hem aangestoken) brand van Rome, nog eenmaal op Hollywoods ongelooflijk spectacu laire golven de bioscoop binnen. Als een filmmaker iets de creteert. mag een toeschouwer niet vallen over onhistorische zijsprongetjes en onnauwkeurigheden. Massa-regie en onge meen grote filmhelden van toen: Robert Taylor, Peter Usti nov, Deborah Kerr, Leo Glenn houden u geboeid op uw zetel. Ook al is de kwaliteit van de filmkopie niet meer je dèt. 14 jaar. Zijn figuur, en die van zijn tegenspelers en speelsters zijn stuk voor stuk erg leuk als karakteristieken van figuren die men in de mensenmaatscsappij aantreft. Regisseur Ralph Baskhi levert hartige maatschappijkritiek met zijn negers als kraaien, hijgerige poezenmeisjes, motorfietsfascisten en een botte politiemacht. De stekelige toon verloopt in het niet al te sterke verhaaltje wel eens wat. Maar een amusante afwijking op de al te poe zelige tekenfilmstijl van Fleisher en Disney betekent Fritz the Cat stellig. TRIANON „De eerste tken- film voor volwassenen" is „Fritz the cat". En inder daad, er zijn geen lieve diertjes, ontroerende hertjes en poezelige poesjes in de film te bekennen. Fritz maakt er een rommeltje van. Stuffrokend en ver krachtend trekt hij door het dromerige tekenfilmland. Amusante afwijking op standaard- tekenfilm Brons voor gen een gouden medaille. Het kampioenschap Alle Categorieën werd gewonnen door H. Plei- C. v. Kerkhof 'ltr LEIDEN - Tijdens de Wasse- naarse Judokampioenschappen heeft Coen van Kerkhof de bronzen medaille gewonnen voor de halfmiddengewichten van 7 tot 9 jaar. Ir. diverse andere klassen haalden R. Labordus, R. Fekkes en P. van Kerkhof ook een bronzen plak. Zilver was voor R. Herge- lijk, E. van Rijn, R. van Oost en P. Bakkers. B. Zandvliet, J. van der Hoek en I. Mark kre- De Engelse sopraan Marilyn Ty ler zal Josephine Veasey vervan gen bij het openingsconcert „Rotterdam Fantastiek" dat he- I denavond in de Rotterdamse Doelen gegeven wordt. Josephi ne Veasey is ziek geworden en Marilyn Tyler neemt haar taak in zijn geheel over waardoor het programma ongewijzigd blijft. I Kunstschilder Carl SchlUter uit Blaricum is op 87-jarige leeftijd i te Laren overleden. Rijnsburg De gewenste uit breiding van de Rijnsburgse bloemenveiling Flora zal waarschijnlijk resulteren in een nieuw te bouwen hal op de nu bestaande parkeer ruimte van 8000 m2. De heer P. v. Delft zei dit gis teravond tijdens de algeme ne ledenvergadering van Flo ra. In zijn terugblik over het afgelopen seizoen zei hij bij zonder tevreden te zijn. Wol zette hij een critlsche kantte kening bij het beleid in de Ned. Bloemisterij. HIJ vroeg zich af of deze zich door 'n te snelle uitbreiding niet In de weg gaat lopen. Het bureau Bereschot zal een onderzoek gaan Instellen naar de moge lijkheid van een nog slag vaardiger veiling. Het en treegeld voor nieuwe leden dat sinds 1963 500 gulden bedroeg zal worden terugge bracht op 50. De leden die in de jaren 1963—1973 f500 gulden hebben betaald krij gen het verschil op hun reke ning overgemaakt. De Stich ting Bloemencorso zal even als voorgaande jaren kunnen rekenen op een subsidie van 100.000. Als bestuursleden werden herkozen de heren H. v. Egmond, W. A. J. van No- belen, H. Imthorn, H. Iluch- mang en A. Vletter. Lisse Ter gelegenheid van het afscheid van de zesde- klassers vierde de chr. nat. basisschool aan de Broekweg feest in Rehoboth. De leerlin gen hadden gezorgd voor een „elk wat wils" programma. Schoolhoofd A. D. Everaarts reikte de scheidende leerlin gen aan het slot vnn de avond een dagboekje uit. Lisse Buurtvereniging Wil- helmina houdt vanavond haar voorjaarsfeestovond in Rehoboth. Het feest duurt tot 2 uur 's nachts. De „Oldti mers" zorgen voor de muzi kale omlijsting. Lisse Voor de 1-jarige cur sus van de Sociale School van het NKV slaagden A. Fokker. H. Vlasveld. E. Mentln, J. Veldhoven, D. Tekstra en L. Lleverse. Rijnsburg Gemeente-secre taris A. G. Geelhoed, die met ingang vun I januari 1963 als chef financiële zaken zijn intrede deed in Rijns- burg, is benoemd tot ge meentesecretaris van Steen- wijk. In zijn Rijnsburgse ja ren heeft de heer Geelhoed zich een gewaardeerde plaats verworven. Noordwijk Op het kruispunt Kraaicrslaan-Weideweg (toe gangsweg naar het terrein van het Noordwijkse Golf centrum) In het Langeveld zal een verlichting worden aangebracht. Ter plaatse ko men vijf lichtmasten. De kosten zijn 5000. BODEGRAVEN Burge meester Croles heeft per 1 november ontslag gevraagd uan de Koningin. Hij heeft dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. i Kruiscollectie heeft een be drag van 5170,70 opge bracht. Bewoners van De Meye gaven 150.-, Zwam- merdam kwam met 417.- en Nieuwerburg met 336.-.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15