De Groot wist zich staande te houden tegen Ruyssenaars En de tweede beha 'n kwart voordeliger. Prijs is troef! bnnkemöffer I Ook dienstencentra in Leidschendam-Zuid en in Stompwijk sport en vlietstreek Sportproblemen in Leidschendam spoedig opgelost Muziekconcours in Leidschendam en Stompwijk En't komt als geroepen vooralle mensen die niet zonder melk willen zitten. Is ook praktisch om mee te nemen op vakantie! PAGINA DONDERDAG 14 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM De stichting bejaardenwerk Leidschendam wil nog deze zomer een diensten centrum in zuid en een in Stompwijk inrichten. Daarmee zal de aandacht van de stichting meer evenwicht over het gehele werkterrein worden verdeeld. Alles zal worden ondernomen vanuit het dienstencentrum „Duivenvoorde," dat de best Ingerichte accommodatie blijft voor de dienstver lening van ouderen. Dit wordt meegedeeld in het jaarverslag van de stichting. „Duivenvoorde" is het afgelopen jaar een succes gebleken. Zes Leidschendamse huisartsen hou den er eenmaal per week spreektijd. De Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening houdt eveneens in het centrum spreekuur. Zij geeft ook adviezen aan bejaar denhelpsters. Voorts hebben de wijkverpleegsters en de Haagse Trombosedienst een spreektijd in „Duivenvoorde". Door de „open eettafel" zijn vorig jaar 8300 maaltijden omgezet, waarvan er 2700 zijn afgehaald door „Tafeltje dekje" van de Unie van Vrouwelijke Vrijwillig sters. Iedereen die zich tijdig meldt, kan elke dag om half een voor een maaltijd terecht. Verdere activiteiten zijn de biblio theek, de sociëteit, ontspan ningsclubs en eucharistievierin gen op vrijdag. Door het instellen van een sectie Leidschendam-Noord, die belast zal worden met de programme ring van het dienstencentrum, hoopt de stichting bejaarden- werk de handen vrij te krijgen voor werk elders in de gemeen te. Aan de oever van de Vliet nabij de Hofpleinspoorlijn in Leidschen iedere hengelaar, die maar wilde kon meedoen. Vandaar dat het inschrijven. De Leidschendamse Hengelaarsverenig'ing zorgde erv LEIDSCHENDAM B. en W. willen zo spoedig mogelijk extra geld beschikbaar hebben voor de oplossing van de moeilijkhe den in sportpark „De Heuvel". Zij willen de raad voorstellen 45.000 gulden op tafel te leggen voor het in orde maken van het veld langs de Houtduiflaan, voor het maken van een afras tering en voor een brug naar de Leiden Tijdens de afgelopen drie dagen wisten alle favorie ten in de strijd om de districts- titels op het tennispark Uni cum zich te handhaven. Ruysse- naars, die eerder in het dubbel spel over de Groot zegevierde, maakte het gisteren de Groot in het enkelspel uitermate moei lijk. De Katwijker, die vierde staat geplaatst, kwam tegen de linkshandige Ruyssenaars met 11-0 en 4-2 achter maar bleek toen over meer routine en een nog langere adem te beschik ken. De laatste twee sets die de Groot met 6-4; 6-2 op zijn naam bracht, zorgden ervoor dat hij, na 2>A uur knokken, voldaan de baan kon ver.laten. De hoogst genoteerde in het heren- enkeispel-B, Madera, moest evenals het vorige jaar aantre den tegen Kallenberg. Dit keer ging het Madera nog gemakke lijker af; met 6-4; 6-0 verdween Kallenberg van het toneel. De als derde geplaatste Blommen- daal kreeg tegen Meyer twee maal een set-point tegen, maar wist desondanks met 9-7; 6-3 de volgende ronde te bereiken. Bij Bij de veteranen kon men zien de dames in B was het gemak opvallend waarmee A. v.d. Meij uit Lisse E. Mulder aan de kant schoof 6-2; 6-0 De favoriete in dit nummer, M. Penseel, zal in de halve eindstrijd haar handen aan A. v.d. Mey volkrijgen. hoe de voorzitter van Room burg, v. Aelst, tegen Jaap Noordman het loodje moest leg gen. Van der Berg die in dit uitslaen zijn: Herenenkel-B: Madera-Kallenberg 6-4; 6-0, de Groot-S. Ruysenaars 9-11 6-4; 6-2, BlommendaalMeyer 9-7; 6-E. nummer de hoogste notering DamesenkelïB: A. v.d. Mey—E. heeft wist met 3-6; 6-1; 6-0 Mul- Mulder 6-2; 6-P, E. Huurman- der te kloppen. De belangrijkste M.L. v. Lammeren 6-2; 4-6; 6-4, N. SchoutenA. Koole 6-3; 6-3. Zesde jeugd- olympiade van Esto BODEGRAVEN Op 15, 16 en 17 juni zal de zesde Estojeugdo- lympiade gehouden worden, ter afsluiting van het seizoen. Ook dit jaar zuilen zowel jeugdlei ders als deelnemende pupillen en C-junioren een volle 48 uur in touw zijn. Ongeveer 125 jongens van 8 tot en met 13 jaar nemen onder leiding van 25 volwasse nen deel aan dit feestelijke kamp. Hoggtepunten in het programma zijn: de slagbalwedstrijd tussen de ouders en leiders en het velddierenspel, dat zaterdag avond in het donker wordt ge speeld. Hieraan vooraf gaat een penaltycompetitie tegen enkele bekende keepers. Het afsluitingsdiner in de open lucht wordt geheel verzorgd door Esto-mensen in de tot keu kens omgebouwde kleedkamers. LEIDSCHENDAM - De Harmo niekapellen „St. CaeciJla" uit Leidschendam en „Juliana" uit Stompwijk organiseren aan staande zondag en het volgend weekeinde een muziekconcours. Dit ter gelegenheid van het. 65- jarig bestaan van de eerstge noemde kapel. Stompwijkse Boys heeft voor a.s. zondag zijn veld beschikbaar gesteld. Twaalf drumbands en drie drumbands met imajoretten zullen dan tussen 12 en 6 uur een show weggeven. In „De Fluit" spelen zaterdag 23 juni 's avonds drie harmonie-orkesten en een fanfare en 's zondigs elf 'korpsen. Elk van de muziekver enigingen speelt een verplicht en een vrij nummer. De officië le opening van het concours heeft plaats in „De Fluit" op zaterdag 23 juni om 17.00 uur. kleedgelegenheden. De commissie van openbare wer ken vroeg zich af welke gevol gen deze maatregelen hebben voor het recreatie schap. De heer Ooms, chef algemene za ken en secretaris van het schap, zei dat de grond nog niet in het schap is ingebracht. „Misschien zullen de kosten la ter worden vereffend, zoniet dan zullen de gemeenteraden zich over het samenwerkings verband moeten buigen". Hij wees er op dat Leidschendamse sportbeoefenaars zich niet met de formele kant van de zaak op houden maar van het eigen ge meentebestuur een oplossing van hun moeilijkheden verwach ten. De voorzitter van RKAVV heeft vorige week een statistiek van de afkeuring van de velden in „De Heuvel" getoond, waaruit een abnormaal hoog aïkeurings- cijfer bleek. Het bestaande grasveld zal als voetbalveld van 90 x 64 m. dienst gaan doen. De 385 m. lange afrastering gaat 18.000 gulden kosten. Voor de brug zal de gemeente 20.000.-- moeten uittrekken. Vanuit de commissie werd ge vraagd of met een te grote wis sel op de toekomst werd getrok ken in verband met afspraken in het schap. Wethouder Van Dongen antwoordde hierop dat B. en W. van mening zijn dat de voetbalsport niet de dupe mag worden van de situatie „waar Voorburg noch Leid schendam iets aan kunnen doen". Met 1 pak Elk maakt u zelf ruim 2 liter magere melk. Elk lost snel op, ook 'in koud water. Klontert niet. Bevat praktisch geen vet, wèl veel eiwitten. Is (gewoon in de keuken kast) ruim een jaar houdbaar. Zuiver van smaak (gemaakt van pure melk, zondertoevoegingen.) Kan in alle gerechten worden verwerkt, waarvoor anders melk nodig is. Bijzonder geschikt om in koffie of thee te strooien. tijdelijk16ct l voordeel van 1.96 voor!80/ V Geldt dat voor Mie beha's, die ik bij Hunkemöller zie? Ja, precies. Als u twee dezelfde koopt, is de tweede 25% voordeliger. Dat is Hunkemöller's hartentroef, tot 24 juni. En we spelen u nog méér in de kaart. Want als u twee verschillende beha's van dezelfde prijs koopt, dan is de tweede eveneens 'n kwart goedkoper. Da's altijd meegenomen. Dus kom, kijk en kies. Prijs is troef! Bezoekt met ZEISS Uw kinderen het PLAHETARIllM HAAGSCHE COURANT

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6