VRAGENUURTJE WERD ..MAKKIE" Feesten met Skuytevaert Wassenaar ders gooien het simmetje uit Katwijkse VVV zorgde voor nieuwe krakers bollen- en duinstreek Katwijk op bezoek in Engeland Eervolle invitaties de Spartaan Wat u OOK moet weten Gevarieerd zomerprogramma jeugdrecreatie Leerkrachten verlaten „De Noordwiek" Volgende week avond vierdaagse in Ter Aar PAGINA 5 DONDERDAG 14 JUNI 1973 LEIDSE COURANT De raadsvergadering was gister avond trouwens helemaal „een makkie" want erg grote zaken waren deze keer niet aan de orde. Een voorstel tot wijziging van de vergoeding van brandweerlieden werd aangeno-j men. Verschillende raadsleden spraken met veel waardering over de prestaties van het Lis- sese brandweercorps. Over de vergoedingen werd desondanks' toch wel gevarieerd gedacht. Dej heer v.d. Berg wilde eerst wel eens weten hoeveel uur de brandweerlieden kwijt zijn hun taak. Een rekensommetje van burgemeester Berends toon de aan dat de Lissese brand weer wel degelijk een verhoging van de vergoeding waard is. Aanmerkingen kwamen ook op de grondverkoop aan de heren J. en P. Duivenvoorden voor ho- teluibbreiding aan de zijde van de Westerdreef. De heer Van der Berg had tegen het bouw plan als zodanig geen bezwaar maar wel tegen de grondver koop aangezien „het plan Berk hout (waarin het stuk grond valt) nog niet eens in de raad is geweest. Aan de firma Horsman Co. werd een perceel grond verkocht langs de Stationsweg, nu Berkhoutlaan geheten, voor de bouw van een 16-tal heren huizen. (Het gemeentebestuur van Lisse is voortvarend wat betreft de plannen voor de aanleg van de toekomstige grote westelijke 1 omleidingsweg. Een cradiet van 50.000 gulden as nodig om sala riskosten te betalen voor de voorbereidingen om met een to taal plan bestekklaar bij GS te kunnen komen. De woningbouw- vereniging „Gezinsbelang" kan 1 zestig woningwetwoningen bij het te bouwen winkelcentrum in i de Poelpolder gaan bouwen. De vrees, dat er teveel kleine wo ningen zouden komen werd door burgemeester Berends niet on- derstreept. Hij dacht dat Lisse wel 200 van het type kleinere woningen kan hebben. De wekelijkse koopavond is voor een periode van twee jaar weer veilig gesteld. Bij de besprekin gen zei de voorzitter dat men zich wilde conformeren aan het advies van het SOV om deze pe- LISSE Voor het eerst in de geschiedenis van de Lisser gemeente raad heeft de publieke tribune na afloop van de raadsvergadering de gelegenheid gekregen tot het stellen vragen. Dit nieuwtje zorgde De publieke tribune mocht gisteravond in de Lissese raad voor de eerste maal in de historie vragen stellen. De stormloop van Lisse- naren bleef uit zoals uit deze foto blijkt. Vuurwerk in Lisseraad bleef uit KATWIJK Watersportvereniging Skuytevaert bestaat tien jaar en daarom zullen in het weekend dp de scheiding van juni en juli een aantal festiviteiten plaatsvinden. Vrijdag 29 juni vindt om 7 uur 's avonds een barbecue plaats op het strand, die om half tien wordt besloten met een fakkeltocht op zee door alle boten van de vereniging, ongeveer tweehonderd stuks. Aan de fakkeltocht zal worden meegewerkt door de Marine, die vanuit een vliegtuig lichtkogels zal uitwerpen. Zaterdag vinden een tweetal zeilwedstrijden plaats op de Kager Plas sen om de lustrum-beker. De wedstrijden beginnen om half elf. Een uur eerder vertrekt vanuit Katwijk een rondvaartboot met aan boord zestig patiënten van het Rotterdamsch Zeehospitïum, die op de Kaag behalve de zeilwedstrijden ook een skidemonstratie kunnen volgen. Om half twee zijn op het strand behendigheidswedstrijden georganiseerd voor de Katwijkse jeugd en voor de badgasten. Die avond om negen uur begint een groot zeilersfeest in de winterber- gingsruimte van de vereniging aan de Industrieweg. Zondagmorgen tenslotte is er voor alle deelnemers aan de festiviteiten 'n handicap- race naar het zendschip van Radio Veronica. Behalve door leden van de jubilerende vereniging, zal aan d'e festiviteiten worden deelgenomen door leden van de kustzeilende zusterverenigingen. KATWIJK - Van 22 tot 27 juni zal een delegatie van het Kat wijkse gemeentebestuur een be zoek brengen aan de Engelse j vissersplaats Lowestoft. Dat gebeurt in het kader van de uitwisseling tussen Katwijk en die Engelse gemeente. Van de delegatie maken deel uit: burgemeester A. G. Vermeulen, wethouder C. van der Plas en de raadsleden R. D. Buitendijk, J. de Haan, L. J. Haasnoot en J. Vink. Voorlichtingsambtenaar J. Visser zal met het gezelschap meereizen om „hand- en span diensten te verrichten." Een maal per vier jaar gaat een delegatie van het gemeentebe stuur naar Lowestoft en even zo vaak komt een delegatie van de Engelse besturenden naar Kat wijk. Belangrijkste punt van be spreking vormt de vraag hoe de beide gemeenten de onderlinge contacten kunnen intensiveren. riode aan te houden in afwach- tie aan het winkelpersoneel ge- N.V. ging er zonder bespreking ting van de wijziging winkelslui- geven kan worden. door. tingswet. De heren Kalis De verkoop van grote percelen Bij de rondvraag stelde de heer (PvdA) en Snik (WD) stemden bouwgronden in het plan Blok- Smith (Prot. Chr.) voor t.b.d. tegen omdat, zo luidde hun ar- huis aan Albert Heyn en Bouw- de Lissese jeugd oen „ambte- gument, nu nog geen compensa- ondernemings Mij Blokhuis naar jeugdzaken" aan te stel len. Burgemeester Berends vond dit een overbodige zaak omdat „de belangen van de jeugd voldoende worden behar tigd door de commissie Sport en Recreatie. WASSENAAR De Wassenaarse Hengelsportvereniging heeft het jaarprogramma vastgesteld met diverse wedstrijden. Competitie wedstrijden worden gehouden op 16 juni, 21 juli en 18 augustus, tel kens van 6 yoy 10.30 uur, achtereenvolgens in de Veenwaterlng, de Zijlwatering en weer in de Veenwaterlng. Lisse Spartaanatlete Leny van der Poel uit Noordwijkerhout heeft van de KNAU een invita tie ontvangen om 17 juni a.s. in Wilhelmshaven in de Nederland se Jeugdatletiekploeg op de 1500 meter debuteren tegen West- Duitsland. Haar plaatsgenoot Leo Duivenvoorden ontving een zelfde invitatie. Ook hij zal Ne derland vertegenwoordigen op de 1500 meter. WASSENAAR De Oranje vereniging vergadert dinsdag 19 juni in „Astra". Gespro ken zal worden over de nementen die in de loop van - dit jaar zullen worden geor ganiseerd. Tevens zullen de jaarverslagen van het afgelo pen jaar worden uitgebracht. WASSENAAR Burge meester Staab zal a.s. vrij dag op 15 lagere scholen de verkeersdiploma's uitreiken. In totaal behaalden 486 deren het diploma. TER AAR De orgelcom missie van de Gereformeer de kerk organiseert a.s. vrij dag een grote bazar in dorpshuis. De bazar zal fees telijk geopend worden met een muzikale show van „Arti et Religione". Jos Valentijn zal op zaterdagavond trekking verrichten van, de grote verloting. De bazar is geopend: vr: vanaf 19.30 u. za. van 14.00-17.00 en vanaf 19.00 uur. HAZERSWOUDE - Disc- jockey Bren Hortensius, technicus Theo Wander» en manager Theo Mourits heb ben de naam van hun drive- in-discotheek veranderd in Q 72. Met zo'n 800 singles, 80 langspelers, twee verster kers, een lichtinstallatie en zwaailichten zullen zij het land intrekken. HAZERSWOUDE Drie handbalteams van de twee mavo's zullen op 20 juni deel nemen aan een toernooi in de Apollohal in Oegstgeest. De organisatie van dit toer nooi berust bij het Rijnlands Lyceum. LEIDEN Rob de Vries van „Sportschool Luiten" heeft onlangs de zwarte band behaaid. Jan Romijn slaagde voor zijn tweede Dangrand. LE1DSCHENDAM Zes Leidschendammertjes moch ten gisteren een rondvlucht maken over Leidschendam. Dit was hun prijs uit de lote rij die door de Plantsoenen- wacht was georganiseerd tij dens de kersboomverbran ding. LEIDSCHENDAM - De Partij van de Arbeid houdt a.s. maandag een ledenver gadering in de Kruisheuvel- kerk. Arie van der Hek zal spreken over de regerings verklaring. Aanvang 2U.00 uur. een werkgroep gevormd die zich bezig gaat houden met het informeren van het pu bliek over de apartheid in Zuid-Afrika. Zij willen deze informatie koppelen aan de boycot van de Zuid-Afrikaan- Outspan sinaasappel. In lichtingen P. J. W. Frisoiaan 453. Tel. 7974. NIEUWKOOP In het ka der van een uitwisselingsaf spraak bezoekt het jongeren koor „Les Sirènes" uit Den Lier het koor „Flos Campi" te Nieuwkoop. Beide koren tellen 50 leden, jongens en meisjes vanaf 10 jaar. HAZERSWOUDE Bij de Eu ropese Bibliotheek is het werk je „Kent u ze nog de Hazers- woudenaren" verschenen. Sa mensteller is de heer C. Kroon, die er in de inleiding op wijst, dat van een compleet werk uiteraard niet gesproken kan worden. Hij heeft echter uit de tijd van circa 1880 tot 1940 een uitgebreid personeno- verzicht gegeven. Het boekje kost 16.90 gulden. De foto. die hierbij staat afgedrukt is de laatste uit het werk. Het is een afbeelding van de Hazers- woudse melkman uit vroeger tijd. Men ziet hier Tinus Kei een pintje melk overhandigen aan Catriena Fortgens (zij trouwde later met dominee Dirk Arie van de Bosch). In de deuropening staat meester Adrianus Fortgens en rechts zijn dochter Cornelia. Achter de melkkar staan mevrouw Van Rijssel bijgenaamd Meue Ma" en Kneel Quartel. De zomeravondcompetitie, die met Pinksteren is gestart wordt afgerond op 18 en 25 juni in de paauwvijver en de Zijlwatering bij de Cranenburchlaan. Zaterdag 23 juni is er in de Paauwvijver een wedstrijd ten bate van het Anjesfonds. Voor de nationale wedstrijd op 28 juli van 8 tot 11 uur 'n de Zijlwate ring kan men zie hinschrijven bij de heer J. van Laar, Oost- dorperweg 41. Ook in augustus staan nog enkele wedstrijden op het programma: 19 augustus werpen de dames hun hengels uit en op 4 of 11 augustus is er een wedstriijd in het kader van de zomeractivitei- ten. LEIDSCHENDAM - Zater dag houdt de drumband For tissimo uit Den Haag een rondgang door Leidschendam met een show op het Dam plein. De bekende jeugdige trompettist Marty zal de prijzen voor de jeugdwed strijden uitreiken en enkele succesnummers ten gehore brengen. Marty komt aan per luxe jacht op het Dam plein. Noordwijk Wie in de komende dagen weieens wat anders wil dan languit bakken in de zon kan niet ver van huis gaan genieten een in de streek nog niet zo bekende maar desondanks heerlijk ont spannende boottocht. In Noordwijk-binnen vraagt U maar naar kap- tein Henk die U dan voor enkele guldens verzekerd van een gezelli ge tocht over het water. De rondborstige zoetwatervaarder brengt U langs beboste watertjes met unieke vogellocaties en langs tiental len molens. SASSENHEIM - De Stichting jeugd recreatie Sassenheim is er in geslaag een gevarieerd zomer programma samen te stellen voor de vakantievierdende jeugd. De volgende evenemen ten zullen plaats hebben: 7 juli: Dierendag, 9 juli: Kreativi- teit in het Velthuys, 10 juli: fiet- spuzzletocht, 11 juli: ruilbeurs, 12 juli: kreativiteit in het Velt huys, 13 juli: dammen en scha ken, 14 juli: spuitbal, 16 juli: kreativiteit in het Velthuys, 17 juli: visdag, avondvierdaagse, 18 juli: avondvierdaagse. 19 juli: kreativiteit in het Velthuys, avondvierdaagse, 20 juli: dam men en schaken, finale avond vierdaagse, 21 juli: bromfiets en motorcross, 23 juli: kreativi teit in het Velthuys en voetbal toernooi, 24 juli: voetbaltoernooi en wieleravondvierdaage, 25 juli: wieleravondvierdaagse, 26 juli: kreativiteit in het Velthuys en voetbaltoernooi, 27 juli: dam men en schaken, voetbaltoer nooi en finale wielervierdaagse, 28 juli: voetbaltoernooi, presta tieloop, 30 juli: kreativiteit in het Velthuys, 31 juli: ruilbeurs, wieleravondvierdaagse, 1 augus tus: wieleravondvierdaagse, 3 augustus: finale avondvierdaag se, nachtelijke dropping tocht, 4 augustus: jeugdwielerronde, 11 augustus: sport en spel, zwem feest. Voor bovenstaande evenementen kan men zich opgeven bij het Raadhuis vanaf 25 juni. Voor het voetbaltoernooi van vandaag tot en met 22 juni. LEIDEN Scholengemeenschap „De Noorderwiek" neemt tijdens een receptie op 23 juni van 11.00 tot 13.00 afscheid van de dames Busé, Gieskens, Knoppers en Versantvoort. Mejuffrouw Busé gaat van haar pensioen genieten, na 40 jaar verbon den te zijn geweest aan de opleiding. De dames Knoppers en Gies kens hebben respectievelijk ruim 20 en 15 jaar hun krachten aan de opleiding gegeven. Mejuffrouw Knoppers wordt nu hoofddocente af deling huishoudkunde bij de „Witte Lelie" in Amsterdam. Mejuf frouw Gieskes us sinds augustus 1972 verbonden aan de mpleiding voor diëtiek aan de „Schutse in Nijmegen. Mevrouw Versantvoort gaat haar studie Nederlands voort zetten. Ter Aar Op 20, 21, 22 en 23 juni wordt in Ter Aar de derde avond vierdaagse gehouden. De afstanden zijn 5 en 10 km. De startplaat sen zijn op woensdag het schoolplein te Langeraar, donderdag het Dorpshuis in Ter Aar, vrijdag de landbouwschool te Papenveer en zaterdagmiddag voor de 5 km. het Dorpshuis Ter Aar en voor de 10 km. Het schoolplein te Langeraar. De intocht op zaterdagmiddag gaat met enige feestelijkheid gepaard. Medewerking verleent de muziekvereniging Arti et Religloni. Voor inschrjving kan plaatshebben via een daarvoor bestemd formu lier, dat verkrijgbaar is bij de basisscholen en de melkhandelaren. Kosten twee gulden p.p. Beslissende vergadering c C Kruisen-Lisse LISSE Volgende week dinsdag zal in gebouw Salvatori een be slissende vergadering worden gehouden over «Ie fusie tussen het Groene- en Wit Gele Kruis In Lisse. Hoewel in de vorige vergadering een groot aantal leden zich uit sprak vóór een samengaan wa ren er toch ook die met wat be denkingen op de proppen kwa men. In een schrijven aan de leden wijst het bestuur erop deze tegenstemmers niet te steunen. Het bestuur van het Groene Kruis stelt dat de fusie op plaatselijk niveau slechts een schakel is in de keten van de regionale ontwikkelingen. Mocht de fusie, door een besluit op de tweede vergadering, onverhoopt toch niet doorgaan dan zal dit, volgens het Groene Kruisbe- stuur. een flinke stap terug be tekenen in de algehele ontwik keling. Expositie X 65 in kapel binnenhof Noordwijk De bekende Noord- wijkse fotogroep X 65 gaat on der auspiciën van de Commissie voor Culturele Evenementen Noordwijk in de Kapel aan de Hoofdstraat een expositie inrich ten. Een selectie van ongeveer zeventig foto's, gemaakt door de uit elf leden bestaande groep, zullen daar te bewonde ren zijn. Gezien het sterke individualisme in deze fotogroep, zal het ten toongestelde materiaal sterk ge varieerd zijn. Burgemeester Bonnike zal evenals vorig Jaar als gast-exposant meedoen. De officiële opening (alleen toegan kelijk) voor genodigden. Is op vrijdag 15 Juni a.s. om 20.00 uur. Het publiek knn van 16 juni tot en met 2 Juli dagelijks terecht van 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. kunnen ook een aantal badgastenteams deelne men. Het geheel wordt georganiseerd in samen werking met de Leidse afdeling van de KNVB. Als het toernooi een succes wordt, zal men zaal- voetbalwedstrijden in KNVB-verband voortzetten, in sporthal Cleyn Duin. Het zijn teams, samenge steld uit bedril,«personeel, die allen uitkomen voor eht eigen bedrijf. Aan het toernooi, waaraan vijf Katwijkse, zes De opening van de competitie zal worden verricht Noordwijkse en één Rijnsburgs team meedoet, door VVV-voorzitter mr. J. van der Plas. De fi- KATWIJK Deze zomer, te weten van 18 juni tot 18 juli zal in de Katwijkse sporthal Cleyn Duin een zaalvoetbaltoernooi worden gespeeld. Dat is een nieuw onderdeel van de attracties die de Katwijkse VVV jaarlijks aan haar zomergasten te bieden heeft. nale, een maand later, zal worden bijgewoond door F'cyenoorder Willem van Hanegem. Hij zal voor de finalewedstrijd de aftrap verrichten. VVV werkt mee aan dit zaalvoetbaltoernooi, om dat het evenement een prachtig object is voor binnenrecreatie bij slrcht weer. De badgasten kunnen behalve komen kijken, ook deelnemen aan de wedstrijden. Het comité dat dit toernooi organiseert be: tuat uit de heren C. van der Plas, directeur van het gelijknamige garagebedrijf dat aan het toernooi deelneemt, N'. B. Glasbergen, B. de Vries van Quick Boys, en voor VVV mr. J. van der Plas. Het voetbaltoernooi is niet het enige dat VVV voor de Katwijkse gasten organiseert. Gasten kunnen, en dat is vooral in Zweden enorm aangeslagen, een fiets huren en daarmee de omgeving verken nen. Twaalf fietsroutes heeft VVV opgesteld, waarmee de vakantiegasten veertien dagen uit de wielen kunnen. Van 17 tot 20 juli komt een vermaakcentrum. Dat zal komen aan de Haring- kade. NKV Lisse organiseert puzzeltochten LISSE De afdeling Lisse vnn het NKV, organiseert een fiets en een wandelpuzzcltocht op za terdag 16 juni. De start is 's middags vanaf 2 uur bij gebouw Het Trefpunt aan de School straat. Alle leden en hun familieleden kunnen deelnemen aan de toch ten. Het inschrijfgeld bedraagt een gulden per persoon vanaf 16 Jaar. Jongere deelnemers kun nen gratis mee. Nieuwe leden voor DCC KRO OEGSTGEEST - Uit de omge ving van Leiden zijn dc heren Detmcrs (Zoeterwoude), Dc Vreoze (Warmond), Koch (Oegstgeest) en Oostdam (Lei den) en mevrouw Van Wijk (aarlanderveen) gekozen In de Diocesane Contact Commissie van de KRO. Pastor Kurvers uit Naaldwijk ver wierf met 435 stemmen een plaats in het KRO-bestuur. De nieuwe leden rullen op zaterdag 24 juni bijeenkomen ln Scheve- ningen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5