Eerste marktdag op plein Leidsenhage Achtste Rand stad Holland Alphen mars in sport en streeknieuws Acties voor de jeugd en de kopers Doorlichting heeft weinig belangstelling TEAN-toernooi in Alphen nog niet op volle toeren v. Kesteren voorzitter van GWS Sluiskant tvordt stukje Parijs tijdens braderie MARKTEN PAGINA 4 WOENSDAG 6 JUNI 1973 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM - De heer P Hazenberg, oud-marktmeester in Leidschendam. werd tot zijn eigen verrassing gister morgen doar bestuurslid Plat van de Vereniging voor de Am bulante Handel uitgenodigd de nieuwe markt op het par keerterrein van „Leisenhage"' officieel te openen. De heer Plat had tevoren gezegd dat een wens van vele jaren van de marktkooplieden werke lijkheid was geworden. Hij bracht daarvoor dank aan het Oproep herhaald O C O LEIDSCHENDAM De opkomst voor het röntgenologisch borst onderzoek in Leidschendam is tot nu toe beneden de verwach ting gebleven. Het organiserend comité wijst nogmaals op het belang van het onderzoek, met name omdat nog steeds tbc-ex- plosies voorkomen. Het comité vraagt de toegezonden oproep kaart met vermelding van de reden van het niet-verschijnen terug te zenden. Hierdoor kan een inzicht worden verkregen hoe de bevolking tegenover deze onderzoeken staat. Wie verhinderd is om op de aan gegeven tijd aanwezig te zijn kan op de overblijvende tijden van doorlichting nog terecht. Het FOTU-onderzoek heeft nog plaats vanavond van 17.30 tot Resultaten jeugd- leanis de Spartaan Lisse De meisjes- en jongens teams van atletiekvereniging de Spartaan kwamen afgelopen zondag in Den Haag en Amster dam op de baan voor de jeugd- competitie. De meisjes behaalde 6131 punten tegen 6293 in de le ontmoeting. De resultaten luiden als volgt: 800-A, Lenie v d. Poel 2.22,05; 100-A Joke Kortekaas 15.4 sec Ver: Els van Dijk, 4.74 m; Dis kus: Nel van Noort 26.60 m; Speer: Hilda Oosterveer 21.70 m; 4 x 100: De Spartaan, 55.3 sec; 800-B: Ans van Dijk, 2.41.05; 100-B: Annemieke v. d. Piel, 14.2 sec; Hoog: Hanneke Glas 1.50 m; Kogel: Joke Kontekaas, 7.98 m; 100 horden: Annemieke v. d. Poel 20.9 sec. De jongensploeg boekte een pun tentotaal van 12.903, waarmede zij 500 ppunten meer scoorden dan in de le ontmoeting. De uit slagen hier zijn als volgt: 110 i-horden: Nico van Steijn. 18.8 sec; 400 m: Marti Versloot. 59.0 sec; Ver: Jan van der Ham 5.67 m; en Rico van Steijn 5.60 m, 3000 m: Don Duivenvoor den 9.40.55; Polstokhoog: Jan Heemskerk 2.70 m; Diskus: Pe- ter van Noort 33.98 m; 800-A: Frans Grimbergen, 2.10.5 min; 100 m-B: Jan Heemskerk 12.9 s; 100 m-A: John van der Lans 12.6 sec; Speer: Martin Versloot, 40.42 m; Hinkst.-rfp: Peter Glas (clubrecord), 12.39 m; 800 nl-B: Jan van der Ham 2.11.55; Ko gel: Peter van Noort 10.08 n 10.45 uur in de Andreaskerk aan de Gruttolaan en verder vrijdag 8 en dinsdag 12 juni van 14 tot 16.15 uur en van 17.30 tot 19.45 uur in het gebouw van het Wit- Gele Kruis aan de Delfland straat. Ook woensdag 13 juni van 9 tot 11.45 uur en van 14 tot 16.15 uur en donderdag 14 juni van 14 tot 16.15 uur en van 17.30 tot 19.45 uur kan men te recht bij het Wit-Gele Kruis. Brand maakt nieuwe opzet van De Fluit mogelijk LEIDSCHENDAM Het sport complex De Fluit, dat in de nacht van 25 op 26 januari door brand getroffen is, zal bij de herbouw een nieuwe opzet krij gen. Deze zal gericht zijn op een groter direct nut voor de sportbeoefenaars. Plaatselijke en regionale sportorganisaties hebben in het verleden meerder malen geklaagd, dat „De Fluit" in de oude opzet niet aan de ge stelde verwachtingen voldeed. Voor de herbouw zal 503.187 gul den worden gebruikt, het be drag dat door de verzekering is uitgekeerd voor de brandscha de. Hei vernieuwde sportcomplex zal een betere bewaking krijgen, er zal een kleine vergaderruimte komen, evenals een kantine met een eenvoudig uitgiftebuffet. Ook het assortiment consump tie-artikelen (met populaire prij zen) zal worden aangepast. Rectorskwestie VC in studie bij commissie LEIDSCHENDAM Professor Soons, het lid van de commissie die het bestuur van het Veurse College heeft ingesteld om o.a. de conflictstof te behandelen voortkomende uit de benoeming van ir. Schijen tot rector heeft in de vergadering van de ouder raad met het stichtingsbestuur meegedeeld dat hij en zijn drie medeleden bereid zijn de rec torsbenoeming in haar geheel te willen bestuderen. T)aarvoor is echter een taakver- ruiming nodig, waarvoor het be stuur opdracht moet .geven. De heer Soons meende, dat ir. Schijen dan voorlopig rector moet blijven. De commissie zal echter pas na een bindende uit spraak van de collegeraad aan het werk gaan. De collegeraad omvat alle geledingen van het Veurs College. kan de commissie zouden even tueel nog leden kunnen worden toegevoegd. /oorzitter Kaarls van het stich tingsbestuur had bij de aanvang van de vergadering uitvoerig uiteengezet waarom ir. Schijen was benoemd (hij ging daarbij terug tot het ontijdige vertrek van de heer Heinemann, de vo- rige rector) en waarom sommi- J ge ouders van mening zijn, dat ir. van Elzakker nooit tot rector van net VC mag warden be- NOORDEN De Sehippersbrug is noemd. onderlaag is inmiddels al. gereed gemeentebestuur, aan de econo mische commissie en aan de kooplieden zelf die daarvoor geijverd hebber. De heer Hazenberg, die de mark ten op het Damplein en in de Rijnlandstraat heeft meege maakt zei te hopen op .alle goeie dingen in drieën". Hij kreeg als aandenken een grote kaas ..uit het vuistje". Mevrouw Kolfschoten en de heer Ooms vn algemene zaken kregen bloemen waarna het gezelschap, de burgemeester was ook mee gekomen. een rondgang over de nieuwe fleurige markt maakte. Op de markt (aan de zijde van Albert Heyn) staan 64 splinter nieuwe aluminium kramen met gekleurde bovenzeilen. Op de dinsdagen (van tien tot half vijf) 12 en 19 juni zijn er nog gratis ballonnen, stickers en an dere verrassingen voor de jeugd en er is ook de quiz waaraan ie dere bezoeker kan meedoen. Prijzen: weekendreizen naar Londen! ALPHEN De tweede tocht in de Laura-avondvierdaagse ging via Boskoop naar Reeuwijk en langs de Gouwe terug. Dit laatste stuk parkoers was het moeilijkst omdat de Laurianen moesten opboksen tegen een felle tegenwind. Niettemin arriveerde men tussen 8 en half negen weer bij het gebouw ..Nabij" waar elke dag gestart wordt.. Vanavond wordt er gereden in de richting van Aarlanderveen. De tocht zal gaan tot Noorden. De terugweg zal via Buitenkerk wor den genomen. Op de foto boven: Langs de Gouweweg was het één langgerekte file van vrolijk lachende en wuivende fietsers. Foto onder: De fietsers passeren de spoorlijn Woerden-Leiden. Alphen a.d. Rijn Op de derde dag van het TEAN-toernooi in Alphen zijn de eerste B-spelers op het gravel verschenen. Jon Visbeen moest aantreden tegen de als B-speler debuterende Bob v.d. Zee. Visbeen kon met zijn grote ervaring het spel dicte ren en rustig spelend liep hij gemakkelijk met 61, 62 over zijn tegenstander heen. S. Ruys- senaars had het in de eerste ronde nog niet al te zwaar es had geen kind aan Lever, getui ge de 64, 6—2 winst. De ge- plaatsite spelers uit de B-afde ling kwamen nog niet aan bod. Zij behoeven hun tenniscapaci- teiten pas in de komende dagen te demonstreren. In het herenenkelspel C kreeg R. van Neutigem met A. Gelevert te doen. Deze was echter voor de als eerste geplaatste v. Neu tigem geen partij en verloor met 6—3, 63. De heer Olim zorgde voor de eerste verras sing door R. de Bakker, die door de plaatsingscommissie als derde op de lijst was gezet, met 63, 6—4 te verslaan. De zege, die Wielsma op R. de Groot bevocht mag zeker niet ongenoemd blijven. In een ze nuwslopende eerste set ging hij met maar liefst 1715 ten on der, maar stug doorvechtend zag hij alsnog kans, de partij met 64. 6—2 in de volgende sets in zijn voordeel te beslis- Bij de dames kwam slechts één geplaatste speelster in het strijdperk. Mej. v. Neutigem stoomde vlot over haar oppo- nente Mevrouw Langeberg heen. (6—0, 6—3). In het herenenkelspel bleek weer eens overduidelijk, hoe moeilijk het plaatsen in deze afdeling is. Reeds in zijn eerste duel werd de Koelman gewipt. Wieten was hiervoor de verantwoordelijke man. Na zijn verrassende winst moest hij tegen Kreek uitkomen en won wederom; ditmaal met 6—1. 6—2. Ook voor Romberg, notabene als tweede geplaatst, is het toernooi reeds nu afgelo pen. J. van Doorn zette hem de voet dwars, al had hij hier wel drie sets voor nodig. Zijn vol gende partij leverde hem echter minder problemen op. R. Ras was zijn gewillig slachtoffer. Rita Corita in Paus Johannes centrum LEIDSCHENDAM Vrijdag is het Paus Johannescentrum i Prinsenhof een ouderwetse dam avond met muziek van hri kwartet Frans Poptie. Als spij ciale attractie treedt de zangt res Rita Corita op. Kaarten voor de avond zijn va krijgbaar op: Pr. Frederiklaa 64, Dillenburgsingel 39, Pr. Au nalaan 23 en 508 en Frisolaa 105, bovendien - indien voorradi - aan de zaal. Tot slot feestelijkheden rond het Pau Johannescentrum is er vrijda 15 juni vanaf 20 uur Avro' Top-Pop-disco-show. Leidse wint reis naar PParijs LEIDEN Mevrouw M. Vei hoef-Theuns uit Leiden behaaldt de eerste prijs tijdens het i Den Haag gehouden concour van het „Institut France". Tij dens de afsluiting van de Fran se cursus, die elk jaar gehoude werdt in het museum voc kenkunde, beeldde zij op origi. nele wijze het werk van haa broer uit, die al lange tijd Frankrijk „Planteur d'ail' (knoflookplanter) is. Hij woont in de streek Aulnis het plaatsje Courqon. Mevrouw Theuns ontving uit han den van de heer Féraut eer naar Parijs. Haar dochter, vrouw Gressie Verhoef deelde mee in de vreugde en kreeg eveneens een reis naar Parijs aangeboden. In het voorjaai 1974 zullen zij hun „prijs gaar maken". Sassenheim Voetbalvereniging GWS heeft een nieuwe voorzit ter in de heer F. A. v. Kesteren die de heer Klok opvolgt. De af getreden voorzitter werd een ca deautje aangeboden, zijn echt genote ontving bloemen. Verder nam in het bestuur de heer M. Groenendijk de plaats van de heer J. Einfeld. De heer C. W. P. werd herkozen In de algemene ledenvergade ring werd na enige discussie een contributieverhoging aan vaard. De senioren gaan nu 5.50 de junioren 2.75 en de pupillen 2 betalen. De contri butie van de trimleden werd 3,50. Voorzitter Klok vermeld de tijdens zijn openingswoord nogmaals het vertrek op Hemel vaartsdag van speler J. v. Kes teren die voor GWS ongeveer j 1000 wedstrijden heeft gespeeld. LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse centrumwinke liers zullen volgende week donderdag de jaarlijkse bra derie aan de Sluiskant in de franse sfeer houden. De at tractieve deelname van de Leidschendamse kunste naarsvereniging K'70 zal dit jaar extra groot zijn. Het kerkplein zal iets van Mont- martre krijgen, er komt 'n terrasje vóór en op de trap pen van de kerk en natuur lijk kaas en wijn en echte franse musette-klanken. Op de Sluiskant zijn verder schilders, tekenaars en foto grafen aan het werk en ver der veel ambachtelijke kra men als edelsmeden, zeef drukken, batikken, leerbe- werken, kantwerksters, we ven en spinnen, beeldhouwen en zelfs kaarsen maken. K'70 heeft bovendien twee stands voor kinderen ingericht waar naar hartelust aan vrije ex pressie kan worden gedaan. De dertig deelnemende winke liers, die het in Leidschen dam toch al moeilijk hebben vanwege het grote winkel centrum aan de andere kant van de gemeente, maken de braderie aantrekkelijk met veel demonstraties, vooral hapjes die ook aan Frankrijk doen denken. Verder de Oud hollandse poffertjeskraam en natuurlijk die heerlijke sui kerspin. Iets nieuws zijn de tachtig boompjes die de zo- mermarkt zullen verlevendi gen. Voor de kinderen is er verder een teken- en kleurwedstrijd waarvoor de formulieren al op school worden uitgereikt. Kleuren voor kinderen van 4 tot 6 jaar, tekenen voor twee oudere groepen. Rita Reys is donderdag 7 juni gaste van de Haagse Jazz Club, die deze avond de serie concerten van moderne orkesten besluit die zij dit seizoen heeft georganiseerd. Zij zal worden begeleid door het trio van haar echtgenote Pim Jacobs met Ruud Jacobs, bas en Peter Ypma. drums. Het verdere pro gramma van de Haagse Jazz Club (Loosduinseweg 305B) vermeldt: vrijdag 8 juni Pall Mali Jazz Band o.l.v. Niek van den Sigtenhorst. 15 en 22 juni All Star Combinatie o.l.v. Peter Huysman, 29 juni Roeffie Huetings Downtown Jazz Band met zang van Ann van Duuren. binnenkort geheel vernieuwd. Het ligt in de bedoeling dat de brug tweemaal zo breed wordt. De betonnen gekomen. De afbouw Hoopt men vorr de bouwvakvakantie te verwezenlijken. ALPHEN AAN DEN RIJN - Za terdag wordt de achtste Rand stad Holland mars georgani seerd door de Alphense Wandel- sportvereniging The Quick Steps. Tevens wordt dan het derde drumbandconcours gehou den. De wandelafstanden zijn 5, 10, 15, 25 en 40 km. De 5 km kan ook gelopen worden door drum bands. De start is vanaf het ijs clubgebouw bij de rotonde in de Prins Bernhardlaan. Starttij den: voor 40 km tussen 10 en half twaalf, voor de overige af standen tussen 10 en drie uur. I De afdeling Alphen van het Ne derlandse Rode Kruis zorgt zo nodig voor medische hulp. Deel nemers aan de tocht en het con cours krijgen korting op de toe gangsprijs van Avifauna. Er zijn groepsprijzen en individuele prijzen beschikbaar. Inschrijfadressen zijn: Leliestraat 27, Hofzichtstraat 4. Pieter Flo- riszstraat 222, tel. 91285, Eiken laan 53, tel. 75724, Argostraat 276, tel. 92025 alle te Al phen. In Aarlanderveen kan men terecht: Stationsweg 6/rood, tel. 01725-2456. In Bode graven: Schoutendreef 73, tel. 01726-3470. In Leiden: Maresin- ge! 47, Bridgetrophee voor echtpaar Schoenmaker Nieuwkoop Het echtpaar J. Schoenmaker uit Nieuwkoop is seizoenkampioen geworden van de Bridgeclub Nieuwkoop. Gis teravond werd tijdens een fees telijke slotdrive aan de heer en mevrouw Schoenmaker de wis- seltrophee uitgereikt. Deze wisseltrophee, een prachtige „kaartenkoning", uitgevoerd in rood koper werd ontworpen door Han Verhage en uitge-i voerd door Ad Louman. In de prijzen vielen ook nog het echtpaar B. Groot 55,61%. het echtpaar G. Beuker 54.27%, de heren J. v. d. Kroef/P. Lelieveld 53.15% en de dames A. Stassen en A. Niek? 52.12%. Op dinsdag 21 augustus zal het nieuwe seizoen worden geopend met een openingsdrive, terwijl in het komende winterseizoen door de Bridgeclub Nieuwkoop weer onderrichtavonden zullen worden gegeven, waarvoor geïn teresseerden ziCh kunnen opge ven. Luilak-voetbal i op pinkster- zaterdag BOSKOOP Het jaarlijks jeugd- sport voetbal spektakel „Lui lak" Is weer in aantocht. Het, is op de zaterdag voor Pinksteren. Alle Boskoopse jongens en meis jes kunnen eraan meedoen en de teams zijn dan ook naarsjig in elkaar gezet. Alle straatvoet ballers kunnen laten zien wat van voetballen weten. Er nemen 32 „heren" en 4 ,.da- mes"-teams aan de „luilak- dag" deel. De wedstrijden wór den gespeeld volgens de regle menten van de KNVB en de lei ding is in handen bij officitfle KNVB-scheidsrechters van de di verse afdelingen. De teams zijn eendagsvliegen pn hebben de merkwaardigste rja- men: Ti-ta-tovertrappers, Gras- dottenschoppers. windkracht *12 en de Krooshappers. Het Luilak toernooi is jaren gele den in het leven geroepen fer vervanging van het baldadig „luilakken" in de dorpskei*n. Wie 's morgens om vier uur fe- veel energie heeft kan dat kwijt op het voetbaltoernooi. Super su.r 3-55. Vlolje- ROELOFARENDSVEEN. Bloemen.5 Juni Anjers 21-34. Idem Ohnrmdir 44. Rozen Garnette, Carol, Zorliia. Marimba. Rowltha 10-14. Corlrja. Evergold, Motrea. Prominent Belinda. Esther Ofarlm, Sup« 15-23. Sonla 23-31, Ilonn 43-55. ren 26-30. Lelies 35-75. 30-36. Anthurlumbluemcn 1,351.15. Gerbera s :tl. Allium 7-9 p st I Troanjers 1.75-1,96, Chrysanten-JnJr- rond 1.95-2.25, Hesperus 16-26. Bfn- I dea 30-55. Colvlllels 1.35-3.50, Bruid- I Kanjers 22-50. Duizendschoon 70-1.H0, Campanula 2.20-'c.-a. Irissen •70-1 1.70. Anemonen 15-28, Lathyrus .25- I 42. Freesla 45-1.40Pyretrum 50-95. I Margrieten 60-90 Esther Read 65- I 1.20 per bos. Waspeen p kist A I 7 10-14 60. 11 3.70-11.20. BI 12 00-14.80. II 7.60. Cl 3.00-7.00. II 5.20-6.70. nieuw oogst 21.90-31.10. radijs 19-40. bospcen 91- I 32. SPITSKOOL 33-45. uien 20. uien p bos 29. sla 6-11. andijvie 19-35, kroten per bos 44-45. rabarber 27-33, selderie 23-26. peterselie 20-43. krui- peterselle 28-32. piel I 1 00-1.46. prei II 13-66. spinazie 20-45. bloemk<

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4