Club en wethouder verwijten elkaar chantagepleging Minister I. Vorrink deed eerste zet op Milieuganzenbord Ridderveld heeft bezwaren tegen het structuurp lan Lage Land had weer sterkste team Oud-Ade rijn- en veenstreek Recreatieplan bij Meersloot op losse schroeven PAGINA 5 DINSDAG 5 JUNI 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE In het laatst verschenen clubblad „Lange Vinger" van de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avantl meent voorzitter Aartjan van der Poel, dat sportwethouder P. A. Th. v.d. Werf tijdens de laat ste raadsvergadering zaken naar voren heeft gebracht, die naar de mening van Van der Poel, rechtgezet moeten wordeiv. j Avanti is, zo stelt hij, bij het uit gangspunt van de eerste verga- j dering met de wethouder geble ven: en stuk grond tussen de Burgemeester Warnaarkade en de sportvelden, waarop de ver eniging haar clubgebouw kan bouwen. „Avanti moest wel re kening houden met een sport hal, die voorlopig nog niet ge realiseerd kon worden, maar daar ook zou komen te staan", aldus Van der Poel. Van der Werf stelde op de raads vergadering, dat de Sportstich ting en Avanti naarmate het ge sprek vorderde steeds meer uit i elkaar gingen. De wethouder zou, aldus „Lange Vinger", ge suggereerd hebben, dat dat aan de steeds hogere eisen ligt die Avanti stelt. Aanvati moest er, aldus nog steeds Van der Poel, niet meer op rekenen om een geheel zelfstandig gebouw neer te zet ten. „Een eigen kantine was bo vendien helemaal taboe". Het bestuur van de vereniging zag echter helemaal geen reden, om van de eigen plannen af te stap pen, te meer daar de financiën aardig van de grond begonnen te komen. „Het aanbod van de wethouder werd toen", aldus Avanti-voorzitter Van der Poel, „een zitje in de eigen zaal en la ter kwam de grote concessie: we mochten 40 vierkante meter kantineruimte in ons gebouw opnemen". Het laatste aanbod van de Sport stichting zat in een tekening van de sporthal, aldus Van der Poel. „Voor Avanti uiteraard een niet te accepteren zaak", aldus de voorzitter, die verwijst Harde woorden in discussie rond „Avanti' naar de weinig effectieve ruim ten, die voor mijn vereniging zouden blijven „Laat de wethou der alsjeblieft niet meer sugge- ren dat Avanti steeds hogere ei sen ging tellen, want in feite kwam hijzelf helemaal terug op eerder gedane beloften", aldus Van der Poel. Avanti werd door de wethouder in de laatste raadsvergadering het woord „chanteur" in de mond gelegd. „Een zware beschuldi ging. Het komt me voor (om het vriendelijk te houden), dat de wethouder de klok heeft ho ren luiden, maar niet weet waar de kiepen hangt", aldus Van der Poel. Zijns inziens voelden de bestuursleden van zijn ver eniging, die op een vergadering met de Sportstichting present waren, zich door deze stichting gechanteerd, toen Avanti voor de keus werd gesteld: of Avanti krijgt de toegezegde grond voor zijn gebouw (maar dan zou de aanleg van het derde veld voor Hazerswoudse Boys niet door gaan) of de Hazerswoudse Boys krijgt zijn derde veld (maar dan zou er voor Avanti geen ruimte zijn). „Dit is en blijft een schoolvoorbeeld van chanta ge", aldus Van der Poel, „voor al daar de verenigingen in Ha- zerswoude achter elkaar staan, dit mede door de vaak vreemde verrichtingen en beslissingen van de Sportstichting". De wethouder moet, meent Van der Poel in „Lange Vinger", de raad in het vervolg wel eerlijk voorlichten. Avanti heeft nog bitter weinig gemerkt van de medewerking van de wethouder inzake de bouw van het clubhuis, stelt Van der Poel. „Het enige waar Avanti om vraagt, is medewerking met het verkrij gen van grond en liefst zo snel mogelijk". Van der Poel eindigt met: „Momenteel voelt Avanti zich door de wethouder met een geweldige kluit in een eindeloos rietveld gestuurd". NIEUWKOOP - Het recreatieter rein nabij de Meersloot in de Nieuwkoopse Mije is momenteel in discussie. Het is niet zeker of dit plan nog zal worden uitge voerd. Het KVP-statenlid, de heer P. G. J. Bakker heeft na melijk vragen gesteld aan Ge deputeerde Staten van Zuid-Hol land over deze zaak. Hij vraagt zich af in hoeverre de aanleg van dit recreatieterrein in strijd is met het ontwerp streekplan voor het Plassengebied. Om precies te zijn gaat het hier om de aanleg van een parkeer terrein, een picknickplaats en enkele haventjes bij de Moer- sloot. Enkele jaren geleden heeft provinciale waterstaat opdracht gekregen om na te gaan of er mogelijkheden zijn voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van de dagrecreatie. Provinciale waterstaat heeft toen een plan ontwikkeld, dat onder meer inhoudt het maken van een rustplaats voor zowel de land- als de waterrecreant met enige parkeeraccommoda tie en de aanleg van een kleine opleghaven, waarin uit het Plas sengebied verwijderde woon schepen zouden kunnen worden gestationeerd. G.S. van Zuid-Holland antwoorden de heer Bakker, dat het betref fende gebied in het streekplan inderdaad staat aangegeven als van grote natuurwetenschappe lijke waarde. Met het oog daar op moet het plan nog maar eens goed worden bekeken, aldus G.S. Het is mogelijk, dat het project in vereenvoudigde vorm alsnog wordt uitgevoerd of dat het helemaal geen doorgang zal vinden. De betreffende commis sies' zullen de zaak nog eens grondig doornemen alvorens het straks in de vergadering van de provinciale staten komt. Pipo maakt één van zijn grapjes tegen Ria Bremer Radio optreden Boskoopse koor BOSKOOP Donderdag 7 Juni aanstaande is het „Boskoopse Kamerkoor" onder leiding van Huub de Groot te beluisteren via de radio op Hilversum 1. Het koor zingt negen werken waaronder „Met groot jolijt ben ick soe seer verblijf' van Cor- nelis Boscoop, „Sing we and chant it" van Thomas Morley en de Schotse Vier aan Felix de Nobel. t)e uitzending vindt plaats om 13.21 uur. Het koor wordt bege leid door een blokfluitgroep, eveneens uit Boskoop. N erin e-wer k «rroep in oprichting in Roelofarendsveen Roelofarendsveen Donderdag 7 juni a.s. komen de tuinbouw Jongerenverenigingen van Ku- delstaart en Aalsmeer en de Studieclub Roelofarendsveen 's avonds om 8.00 uur in de kanti ne van bloemenveiling EMM Roelofarendsveen bijeen voor een bespreking om te komen tot oprichting van een Nerine werk groep. Deze avond wordt door de heer J. Reerds ingeleid met een uiteen zetting over de problemen bij de Nerineteelt en de mogelijkhe den voor een Nerine werkgroep. Als kandidaten voor deze <\v.t. werkgroep zijn P. van der Ber- j gen, Aalsmeer, E. Elstgeest en j H. S. v.d. Meer uit Roelofa- I rendsveen, J. Lelieveld uit Nieuwveen, W. M. J. Voorn uit Wilnis en Ph. Koeleman uit Ter Aar. Door de aanwezigen kun nen tegenkandidaten worden in gediend. Als techniscch adviseur wordt voorgesteld hoofdassistent Tuinbouwvoorlichtingsdienst de heer A. J. van Velzen. HAZERSWOUDE De minister van Volksgezondheid en Milieu hygiëne Irene Vorrink, de echt genote van premier Den Uyl, Liesbeth, Pipo de Clown (Cor Witschge) en de voorzitter van de Commissie Milieuhygiëne Hazerswoude, wethouder L. Verweij, hebben gisteravond het vandaag (Wereldmilieudag) uit te geven milieuganeznbord uit geprobeerd. In het gemeentehuis van Hazers woude was een cameraploeg van AVRO's Televizier-magazi- ne present, om dit spelletje mi- lieuganzenborden bij de vader landse tv-kijkers rechtstreeks op de buis te brengen. Ria Bre mer presenteerde dit program ma-item in het tv-magazine, na dat eerder beelden waren ge toond van een meestal schoon Hazerswoude. Vanaf vandaag kunnen de Hazers- woudenaren zich gaan bekwa men in het spelen met het mi lieuganzenbord, want iedere hoofdbewoner krijgt het spel, door K. H. Dekker in de Com missie Milieuhygiëne als idee gelanceerd en daarna prompt door de onderhevige commissie overgenomen, thuis bezorgd. Als „entourage" rondom dit tv-ge- beuren waren burgemeester J. ten Heuvelhof, wethouder P. A. Th. v.d. Werf, raads- en com missieleden, evenals vertegen woordigers uit de onderwijswe reld, die op 15 juni een milieu project gaat afwerken, present in het gemeentehuis. Mevrouw Irene Vorrink zei tij dens het interview, dat Ria Bre mer haar afnam, onder meer te hopen nog eens „met een scho ne Rijn" te doen krijgen. Ondertussen speelde de drie ande re bovengenoemden hun spelle tje ganzenbord verder, terwijl Ellen Verweij, dochter van de voorzitter van meergenoemde commissie, de bordjes verving, nadat de deelnemers met do neus op de milieufeiten waren gedrukt. Dat geschiedt namelijk via de kanskaartjes en, die, al dus de heer Verweij, „een men taliteitswijziging in de leefwijze teweeg beogen te brengen". Tijdens zijn inleiding voor de tv- reportage zei deze heer Verweij te hopen, dat er ook buiten Ha zerswoude een respons komt dat het leefklimaat beter wordt. Het milieuganzenbord was in de raadszaal sterk vergroot ge plaatst. HANOMAG efficiënt transport HENSCHEL Thans met een vernieuwd en verder uitgebreid leveringsprogramma. AUTOBEDRIJF ADRI MULDER N.V. RIJNSBURGERWEG 80 b RIJNSBURG - TEL. 01718- 13468 ALPHEN De kinderen van de R.-K. en Christelijke en Openbare kleuterscholen hebben gisteren ge zamenlijk een uitstapje gemaakt. Het hoogtepunt was een bezoek aan de boerderij van de familie Van den Broek aan de Herenweg, 's Morgens ging de reis naar de nieuwe brandweerkazerne waar een ritje per brandweerauto werd gemaakt. Op de foto: de kinderen rusten uit op het erf van de boerderij, waar broodjes en limonade genuttigd werden. ALPHEN AAN DE RIJN De belangenvereniging Ridderveld heeft het gemeentebestuur op en aanmerkingen gestuurd over het structuurplan Alphen aan de Rijn, dat nog steeds niet offi cieel is vastgesteld. AI ln juli 1971 deed de belangenvereniging een aantal suggesties over de vorm van het structuurplan. De laatste brief aan het gemeente bestuur kreeg als motto een ci taat van planoloog Prof. Maas mee: „Te veel plannen worden alleen op esthetische en techni sche grondslagen vervaardigd. De hoofdstructuur Is duidelijk, maar avontuur, het ongeorden de, complexe, verrassende ont breken. Ook daaraan heeft d« mens behoefte". Bij de opmerkingen schrijft de be langenvereniging onder meer, dat het duidelijk is, dat het ge hele structuurplan teD nauwste samenhangt met het ontstaan van het randwegenquadrant. „Aangezien het geenszins waar schijnlijk is dat Rijksweg 11 en Secundaire weg 6 worden aan gelegd (nog geheel afgezien van de eventuele aansluiting van Se cundaire weg 25 op Rijksweg 11), verdient het ons inziens aanbeveling het structuurplan zodanig aan te passen, dat het nok bruikbaar is als het rand wegenquadrant niet tot stand komt". De bezwaren richten zich verder tegen de geringe alternatieven bij de verhoudig hoogbouw— laagbouw in Kerk en Zanen, de aan te leggen woonwijk ten zui den van de spoorlijn. Terwijl volgens de belangenvereniging de wens naar meer laagbouw wel wordt ondertekend, maar als economisch niet haalbaar wordt afgewezen, blijkt uit de gegevens het verschil tussen 70 pet hoogbouw en 70 pet laag bouw slechts ongeveer 250.000 te zijn wat slechts een fractie is van de totale kosten. „Ook wordt naar onze mening te wei nig aangegeven welke mogelijk heden er zijn voor experimente le woningbouw", aldus de ver eniging. Zij zegt verder teleur gesteld te zijn over het feit dat de aanleg van de recreatieve voorzieningen niet is opgenomen in het uitvoeringenschema op de korte termijn (februari 1973). Veranderingen in ophalen van grofvuil WOUBRUGGE/HOOGMADE Voortaan gelden de volgende re gels voor het ophalen vnn grof vuil ln de gemeenten Woubrug- g»»/Hoogmade: elke eerste dins dag van de maand in Hoogma- de, elke eerste woensdag van de maund Woubrugge. Het ophalen begint om 7.30 uur. Deze regeling is getroffen omdat het transport van het vuil meer tijd zal gaan vergen, nu gebruik gemaakt zal gaan worden van do vuilstortplaats te Alphen aan i den Rijn. De sloot te Ofwege, j waar de gemeenten vanaf 1964 huis- en grofvuil kon storten, is zieningen gelijke tred te laten houden met de toeneming van de bevolking. Men mist echter Scholenljouw nog steeds volgens het oude patroon een aangeven van de manier waarop dit zal gebeuren. De er varing leert n.l. dat in de prak tijk de voorzieningen altijd ach ter lopen, aldus de brief. Ook wat de scholen betreft wordt te veel voortgebouwd op het oude patroon en werden te weinig aanzetten gegeven voor nieuwe re ontwikkelingen (scholenge meenschap. samenwerkings school). Tenslotte zegt de vereni ging ..helaas niets te hebben kunnen vinden van oen inbreng van de sociale wetenschappen zoals onder andere de sociolo gie, de sociale geneeskunde, de sociale psychologie en de socia le pedagogie, waarvan volgens de nota „ruimtelijke structuren voor Zuid-Holland" in toenemen de mate gebruik moet worden gemaakt, willen we aan oen hoogwaardig woon-werk-vrije- tijdsmllieu vorm geven". Minister Vorrink doet haar eerste worp OUD ADE „Het Lage Land Is er voor de tweede maal in suc cessie in geslaagd de Schaken- bostrofec te veroveren. De win naars behaalden 1790 punten, wat een ruime voorsprong bete kende op nummer twee, het Centrum, dat 1459% punten be haalde. Het Lage Land dankt deze zege voornamelijk aan het met een groot aantal sportmen sen deelnemen aan de onderde len. De Vrouwvenneweg werd derde met 1029% punten en De Zevenhuizen sloot de rij met 966 punten. Nadat hij vorig jaar de eer aan Jan v. Zoen had moeten laten, veroverde Gerard v. Seg- gelen weer de titel „sportman van het Jaar" (178 puiv ten).Sportvrouw werd Helma v. d. Geest met 139 punten. Do prijzen werden uitgereikt tijdens een geslaagd massaal Clnees di ner in het dorpshuls. De uitslagen dames: 100 m: 1. Wil van de Zalm, 2. Plonle Oleyerhoek, 3. Gon v d. Geest. 400 m: 1. Helma v. d. Geest, 2 Lia v. d. Poel, 3 Ans Bisschop, Verspringen: 1. Helma v. d. Geest, 2. Lia v. d. Poel, 3. Ans Bisschiop. Hoogrpringen: 1. Ma rian v d. Geest 2. Helma v. d. Geest, 3. Lida Poel. Doclschie- ten dames: 1. Lida Poel, 2. Ger rie v. Schie J. Hennie v. Seggo len. Heren: 100 m: 1. Cor Strijk, 2 Roen v. d. Geesl 3. Gerard v Seggeien. 400 m: 1. Gerard v Seggeien, 2. Jan van Zoen, 3 Cee» Borst. Virspringcn: 1 Dammes v. d. Poel, 2. G. van Seggeien, 3. Jos v. d. Geest Hoogspringen: 1. D. v. d. Poel, 2. Jos v. d. Gctst, 3- G. van Seggeien. 1500 m: 1. J. van Zoen, 2. G. van Seggeien, 3. Jos v. d Geest. Do-Hchieten: I Wim v. d. Poel, 2 Albert v. d. Geest, 3- Jos v. Sfcpgelen. Het handbaltoernoot werd gewon nen door „Centrum". Het vol- icvtaltoernooi vooi herc.i werd gewonnen door Lag nd. Rnn- deken; 1. Gé Opdam - B. v. d. Fits, 2. B. Opdam - mevr. Op dam, 3. Frans Koek - Ida Koek. Tenslotte werd de estafette ge wennen door het Centrum. Zaterdag moesten de schoolkinde ren hun toevlucht tot het Dorps huis nemen, aangezien de regen het onmogelijk had gemaakt de wedstrijden op he» sportveld te houden. De icugd hield zich be zig met hardlopen, doelschieten, sjoelen en hludernislopen. De uitslagen daarvan waren: Klas 1 en 2: Jongens: Dennis de Jong werd sportman, meis jes: Amanda Verhaar werd sportvrouw. Klas 3 en 4: Jon gens: Jan v. d. Ing werd sport man, meisjes: Annemarie v. d- Geest sportvrouw. Klas 5 en 6: Jongens: Frank Saunier werd sportman, meisjes: Laura v. d. Poel sportvrouw. Het voetbaltoernooi werd gewon nen door de Vrouwvenneweg 2e Zevenhuizen 3e Centrum en 4e Lageland. Het handbaltoernooi werd gewonnen door Lageland, 2e Centrum en 3e Vrouwvenne weg. Mej. S. Dekker 25 jaar kleuterleidster HAZERSWOUDE Mejuffrouw S. W Dekker was gisteren 25 jaar bij het protestants-christe lijke kleuteronderwijs te Ha zerswoude werkzaam. Dat bete kende feest voor de kleuters van de Prinsea Margrletachool aan de Poelzoom. Olgn Groen en Marja Verkerk bo den het geschenk (een grill en een koffer) aan. Bovendien kre gen de kleuters een etentje op school aangeboden, terwijl een goocheluar nog de nodige stra- patsen uithaalde. Tijdens de re ceptie werd de „zilveren Juf' toegesproken door de voorzitter van de vereniging voor protes tants-christelijk onderwijs, ir. A. Kamphuis. Hl) overhandigde mejuffrouw Dekker, die dest Jds nog werkzaam was in het oude Salvatorigebouw in het dorp, waar toen de kleuters school den, een enveloppe met Inhoud.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5