4 HAVENS VOOR WATERSPORTERS 1000 Slechts twee verkeerswegen door „Plan Duivenvoorde stad en streeknieuws Zoeterwoudse fietstocht trekt ruim man Tweetal bekent 85 inbraken Wat u OOK moet weten Demonstratie van Antilliaans spel in Leidse Hout PAGINA 3 ZATERDAG 2 JUNI 1973 LEIDSE COURANT NIEUWKOOP Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland 'hebben in eerste instantie hun fiat gegeven voor de aanleg van een viertal aan'leghavens voor de watersport in de Nieuwkoopse Plassen. De Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumenten had hiertoe een subsidieverzoek bij de provincie ingediend. Zoals mogelijk be kend heeft de vereniging in 1970 odk al een verzoek ingediend voor acht aanleg plaatsen in de plassen. Dit werd toen ech ter afgewezen omdat er bij de provinciale planologische 'dienst bezwaren bestonden tegen een dergelijk uitgebreid project. Deze dienst vreesde met name. dat het maken van zoveel goede aanleggelegenheden recreanten zou aantrekken en de recreatie druk op dit kwetsbare natuurge bied op onverantwoorde wijze zou toenemen. Bovendien zo werd gevreesd, zou het moeilijk De vereniging kan momenteel vereniging aan de ene kant te gemoet te komen aan de recrea tiebehoeften en aan de andere kant het waardevolle karakter van het plassengebied zoveel mogelijk te handhaven. zijn het gebruik van deze i zieningen als permanente lig plaats tegen te gaan. In de Nieuwkoopse Plassen bestaat een grote behoefte aan aanleg plaatsen; de twee bestaande zijn in de regel overbezet. Met de aanleg van de voorgestelde vier voorzieningen tracht de moeilijk optreden tegen diege nen. die op allerlei ongewenste plekken ligplaats kiezen. De si tuering van de twee nieuwe ha vens (de twee oude worden op geknapt) is zo gekozen, dat in het hele plassengebied een goe de aanlegplaats binnnen bereik zal zijn. Het plan voorziet voor elk van de vier plaatsen in een toiletaccommodatie, in de aan leg van 770 meter beschoeiings en beplanting en in het plaatsen van meerpalen. De totale kosten worden geraamd op 258.840,- gulden. De vereniging heeft de staatssecretaris van CRM ver zocht in aanmerking te mogen komen voor een rijksbijdrage. G.S. stellen voor een subsidie van 15% in de kosten toe te kennen. Als voorwaarde wordt gesteld, dat de vereniging erop moet toezien, dat de aanleg plaatsen, niet als (semi)-perma- nente ligplaats worden gebruikt. ZOETERWOUDE Dat de fiets een heel populair vervoermiddel gaat worden, merkten de organisatoren van de Zoeterwoudse rij- wieltochten aan den lijve. Na enkele dagen was het gctul 1000 be reikt en de inschrijvingen komen nog steeds binnen. Men heeft goe de moed dat het rekord van vorig jaar, toen 1137 deelnemers de za delpijn trotseerden, opnieuw gebroken gaat worden. Ruim 150 fietsers hebben voor de 35 km. gekozen; de rest fietst .de 75-route. Behalve individuele inschrijvers hebben zich ook een aantal groepen aangemeld. Drumband VIOS komt o.l.v. Wil- bert v. d. Ploeg met 40 man aantreden en uit Alphen komt een zeer uitgebreide familie. Ook de tandem wint weer aan populariteit; meerdere mensen hebben te kennen gegeven met LEIDEN De directeur van de GGD, de heer Bazuijn is gisteren onderscheiden als officier in de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem uitgereikt door loco-burgemeester mevrouw Den Haan. De heer Bazuijn is afgelopen woensdag 65 jaar geworden en heeft met ingang van 1 juni afscheid geno- j deze ..tweezitter" de voorge- men van de GG en GD, waar hij 15 jaar directeur is geweest. In deze functie heeft zij zich ook bijzonder schreven afstand te zullen afleg- ingespannen voor de uitbouw van een ambulancedienst in de Leidse regie. Vele bekenden waren aan- j gen. Een aantal jongelui met wezig om de scheidende directeur te feliciteren met zijn onderscheiding. i bakfiets moesten vriendelijk doch beslist geweigerd worden aangezien de route veelal over specifieke fietspaden zal gaan Onder de deelnemers bevinden zich drie heren die 20 van de 21 voorafgaande tochten meege maakt hebben. Dit zijn de heren O. Belt, Jac. Vreeswijk en J. v. Gent. Er wordt per paar met een tus senpoos van 1 minuut gestart vanaf morgenochtenochtend 9.0° uur. Men kan zich zaterdag en zondag nog aanmelden resp. bij Don Bosco en in het Centrum aan de Schenkelweg. DEN HAAG (ANP) De recher- van de rijkspolitie heeft een se en T.L.K. Het tweetal heeft be- rie van 85 inbraken opgelost, gepleegd door twee 21-jarige mannen uit Leiden, H.A. van B. en T.L.K. Het tweetal heeft be kend in de afgelopen maanden voor enkele tienduizenden gul dens te hebben gestolen bij deze inbraken. an het geld is vrijwel niets te recht. De twee zeggen het te hebben opgemaakt. Zij zijn gis teren voorgeleid aan de officier van justitie in Den Haag. Van de inbraken zijn er 55 gepleegd in plattelandsgemeenten in Zuïd-Holland en de overige in andere plaatsen, o.m. in de om geving van Breda en van Utrecht. SASSENHEIM Teylingen-gymnastiek vierde gisteren het 25-jarig jubileum. Enkele actieve leden en oud-leden werden gehuldigd: Lies van Nobelen, lid vanaf het begin (links op de foto), technisch leider Chr. Rewijk en het oudste lid, mevrouw Van Vliet. De beide dames kregen bloemen. Meneer Rewijk een horloge vor zijn vele verdiensten. „The Moon Liners" zorgden verder voor feestelijke muziek, nadat ook de huidige bestuursleden door vijf meisjes in de bloemetjes waren gezet. „Ons Belang" mag huren terugdraaien Het bestuur van de woningbouw vereniging ,,Ons Belang" heeft een gunstig antwoord gekregen van het Ministerie van Volks huisvesting op één van zijn ver zoeken, om reeds ingegane huurverhogingen te mogen te rugdraaien. Voor 244 woningen van deze woningbouwvereniging heeft de minister de per 1 april j.l. Ingegane verhoging volgens de huurharmonisatie herzien. Het gaat om de na-oorlogse wo ningen in de Hoven en aan het Zwarte Pad ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan. De hu ren van deze woningen zijn met bedragen rond de 8 per j maand verlaagd Het bestuur I SASSENHEIM Nico Koelewijn, platteelschilder, en Henk Goedemans, sorteerder, werden beiden ge- van ,,Ons Belang" hoopt ook op huldigd in Het Bruine Paard te Sassenheim omdat zij een kwart eeuw van hun krachten aan de kunst zijn verzoek voor de andere aardewerkfabriek Velsenhebben gegeven. Beiden kregen naast lovende woorden een enveloppe komplexen een gunstig ant- met inhoud van de directie. De personeelsvereniging gaf de heer Goedemans een tafelkleed een de heer woord te krijgen. Koelewijn een tuinstoel. LEIDSCHENDAM In een gedachtenwisseling met de twee ge spreksgroepen die vorig jaar over plan-Duivenvoorde zijn ingesteld heeft de Leidschendamse stedebouwkundlge prof. ir. Lucas gezegd dat buiten de twee door hem ontworpen zg. erfringwegen al het ver keer als secundair wordt beschouwd. Op de binnenpaden zal bedie nend verkeer worden toegestaan waardoor een betrekke ijk vrij ver keersgebied zou ontstaan. In het plan zal plaats zijn voor De ontsluiting zal geschieden J LANGERAAR De R.K. muziekvereniging Artie et Religioni presen- teerde zich vrijdagavond in het Parochiehuis. Het orkest speelde o.l.v. G. Stellard populaire klassieke muziek, de majorettes traden op o.l.v. Rina van Tol en de drumband gaf een nummertje weg o.l.v. W. H. Pieterse. Voor de eerste keer was er ook medewerking van het jongerenkoor Vita Nova o.l.v. mevrouw Keijzer dat samen met het orkest prachtige lieren zong. (zie foto). Sportdag voor scholieren in Hazerswoude HAZERSWOUDE Maandag wordt voor de zesdeklassers van alle (zeven) basisscholen uit Goud voor scheidende B. Nieuwstraten NOORDWIJK Wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd nam de heer B. Nieuwstraten, technisch hoofd ambtenaar bij de Noordwijkse gas-, licht- en waterbedrijven, afscheid van zijn werkkring. In de loop van bijna vijftig jaar heeft de heer Nieuwstraten zich ingezet in overheidsdienst. Hier voor ontving hij uit handen van burgemeester Bonniks een gou den eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Veel lovende woorden en een au toradio zullen hem herinneren aan zijn tijd in de Noordwijkse gemeente. Mevrouw Nieuwstra ten kreeg een plantenbak. (ADVERTENTIE) Grote Veiling te Nieuwe-Wetering op DINSDAGAVOND 5 JUNI A.S. Aanvang 19.30 uur. zal in zaal: CULTUREEL CENTRUM erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, Fa M. Pijpers te Amstelveen to.v. Deurwaarder K E. v. d. Veen uit Leiden een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe 9 Onyx salontafels 9 6- en 12-delige cassettes 9 stereo apparatuur zwart-wit T.V.'s cassette recorders 9 platenspelers 9 draagbare radio's 9 oude lampen 9 Zaanse klokken 9 draagbare T.V.'s 9 bandrecorders 9 stereo radiomeubelen 9 wandornamenten 9 gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges, en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handeladen en partculieren bestaat de gelegenheid tot het in brengen van goederen tot 18.00 uur a. 750 woningen. Een van de schetsplannen voorziet in een ge zinswoningen plus hoogbouw van 5 tot 7 woonlagen, waarvan de professor een voorstander bleek te zijn. In het plan zou verder zo weinig mogelijk open baar groen komen, veel eigen tuinen. Hazerswoude een sportdag ge houden in het gemeentelijk j sportpark Om 8.45 uur wordt in zwembad De Hazelaar een estafette plus een luchtbeddenrace gehouden. Vanaf 13.30 uur wordt op de j sportvelden een zevenkamp af- gewerkt. Bij slecht weer vervalt het zwemprogramma e.n wordt in een zaal een vierkamp afge- werkt. Prijsuitreiking 15.45 uur. LEIDEN De oostelijke ar en oprit van de rijksweg Amsterdam-Den Haag ter hoogte van Leiden zullen tus sen 4 en 16 juni afgesloten zijn voor het verkeer in ver band met werkzaamheden. De omleidingsroute zal met borden worden aangegeven. langs de twee aanwezige toe- gangen van de wijk, bij de Pr. j Marie-Louiselaan en bij de tramlus van lijn 6. De Zijdesin- i gel zal alleen maar een aanslui- ting krijgen op de wijk en daar- door geen mogelijkheid tot sluipverkeer geven. Parkeerplaatsen zijn er voor ge middeld 1.25 auto per woning, prof. Lucas wil niet gaan bou wen voor een toekomst van mis schien 1.75 auto, hoewel de ruimte daarvoor aanwezig blijtt. De verdeling tussen huur- en koopwoningen is 2 tot 1. De wo ningen langs de spoorlijn zijn vanwege het geluid voor het merendeel loodrecht op de spoorbaan geplaatst. LEIDEN In de Burcht treedt vanavond en morgenavond het van licht, geluid en beweging ondergaan en doorvoelen. De voorstellingen zijn mogelijk geworden door gemeentelijke en provinciale subsidies. De toeschouwers zullen in de Burcht, „een ring van stilte", letterlijk meegenomen worden op een tocht over de heuvel binnen de wal. Materiaal en vorm zijn van de Burcht en zijn van grote invloed geweest bij de keuze van klanken en spelbenodigdheden. De ruige baksteen en kantelen inspireerde onder meer tot gebruik van grote jutte pakken, bamboestok ken enz. (ADVERTENTIE) Zondag a.s. 2.30 u. de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland ROODENBURG- EILERMARK SPORTPARK NOORD P. v. Leeuwen zilveren HBG- directeur LISSE Gistermiddag heeft de heer P. L van Leeuwen zijn zil veren jubileum als directeur van de Bloembollenvelling HBG te Lisse gevierd. Eerst in besloten kring met het gehele personeel. Mede-direc teur C. J. Scgers herinnerde de jubilaris aan de vele bijzondere momenten in zijn directieperio de: de snelle groei, de grote brand, de stichting van Sirex en tot besluit de samenwerking met West Friesland, die wereld wijde perspectieven biedt. Van zijn collega-directieleden kreeg de heer Van Leeuwen een radio. De personeelsvereniging bedacht hem met een grosmaai- machine. 's Middags was er een zeer druk bezochte receptie in Treslong in Hillegom. De zaal was prachtig versierd door Sirex. Onder de aanwezigen waren een aanzien lijk aantal mensen uit de bol- len-veiling-wereld. VOORSCHOTEN - In kas teel Duivenvoorde wordt op donderdag 7 juni een ka mer-muziekavond gehouden. Solisten zijn Yke Vieraen en Peter Visser. Aanvang 20.30 uur. WOU BRUGGE De topscorer van het eerste elftal van Woubrugge Gert Wit heeft met Ingang van de nieuwe competitie overschrijving aungevruagd naar de v.v. Alphense Boys. 9 ZEVENHOVEN Morgen middag is er een wandel tocht van twee uur vanaf het dorpshuls, aanvang 14 uur LEIDEN Gisteien werd op de slntelbnan san hel Leidse Hout door geven van het door hem uitgevonden spel „Patrla". De he r rio, die voor lezingen over Antillia;nse Gesc.ilet'enis in Leiden is, maakte ons er op attent dut het spel ccn zekere lichamelijke condi tie en een redelijke intelligentie vereist. Het sprl is te vergeleken met de 83'ar'ge oorlog uit de vaderlandse geschiedenis. De spelers r.c d-n dan ook „Geuren" gene d of „Alva's". Men kan het spel Individueel beoefenen of in teamverband tot een maximum van 4 personen. 'Gezinsbelang' gaat bouwen in Poelpolder LISSE Woningbouwvereniging „Gezlnshelang" voor Lisse en De Engel gaat in de Poelpolder fiO woningwetwoningen bouwen. Men zou de woningbouw In De Engel wel uitgebreid willen zien. maar dat wordt in het structuurplan voor de Bollen streek niet toegestaan. De 60 woningen komen te liggen rondom het tc bouwen winkel centrum Poelpolder. De mede- dedeling over dc bouw werd ge- dnun tijdens de 38ste Jaarverga dering vnn de woningbouwver eniging. Tevens werd het over lijden herdacht van Jan van Dijk, 38 jaar lang bestuurslid van de vereniging. Hij wordt In zijn functie als ..klachtenboe- ker" opgevolgd door de heer J. van Duin (Romijnstraat 37). De vereniging heeft een waarde aan wonin-bezit van 3.700.000 gulden, zo bleek uit de jaarver slagen. F.r Is een algemene re serve van 440.000 gulden. Deze zal fors aangesneden worden In «"•rband met de restauratie van 73 woningen. (ADVERTENTIE) „Pa het Latijnse woord voor „vad-rland" bestaat uit een veld van twintig vorkante me ter. bezaaid met kleurige kar tonnen bu.chten, mijnen, forten, kerken, grotten en andere in de praktijk veel gebruikte strategi sche objecten. Het is de bedoe ling dat de geuzen zo snel mo gelijk hun Patria in hurkende positie doorkruisen. Zij worden daarbij gehinderd door de Al- I t. d ;.v rt-n doen Cp (ie Antillen is het spel bij o der populair, vooral omdat bij spelers met een grote intelligen tie de moeilijkheidsgraad ver hoogd kan worden. Patria is ook als gymnastiek bijzonder geschikt. FY3oFa 1989 'UDI 100 S RCEOE8 200 D r.nncsoES 190 f 750.- \F typ* Daffodil f 400.- 6 moanden garantie. WASSENAARLAAN 2 RIJNSATERWOUDE TEL. 01721 -8599 - 01713-2215

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3