Gebrekkige dienst openbaar vervoer Centrum officieel .Berkhout geopend DAMESPLOEG DE SPARTAAN ZAKT PLAATS Weerzien vele oude bekenden Sportdagen van „Sportief" voor heel Oud-Ade streeknieuws Nieuwkoopse raad constateert: GARAGE POOT Nieuw hoofd op Meijegaard-school Deze week in de Leidse bioscopen De Hof nan The mechanic De ijzeren vuist PAGINA 5 VRIJDAG 1 JUNI 1973 LEIDSE COURANT NIEUWKOOP In een ijltempo werkte de gemeenteraad van Nieuwkoop zich door een rijk van hamerstukken voorzitne agenda heen. Bij het behande- tot aan het Zuideinde. Deze ver betering, aldus de voorzitter, zal ingrijpend zijn, maar ook een flinke aanvalbetekenen op de gemeentekas. len der ingekomen stukken liet Door de raad werd voorts het zich deze snelle afwikkeling niet aanzien, omdat vrij diepgaand werd gidiscussieerd over een brief van de heer H. J. W- Brinkman, huisarts te Nieuw koop met als titel „Overpeinzin gen" over het vervoersbeleid. In dit schrijven wijst hij in al gemene bewoordingen op het nut van het openbaar vervoer in het algemeen en op voorzienin gen ten behoeve van een pro bleemloos vervoer binnen de ge meente in het bijzonder. Mevrouw Van Mierop (D'66) vindt liet bepaald onjuist dit waarde volle stuk zonder meer als ken- risgeving aan te nemen en doet een beroep op het college van B. en W. bij het bepalen van haar beleid met de diverse pun ten rekening te houden. Zij breekt een lans voor het Open baar Vervoer en wijst daarbij op de zeer gebrekkige verbin ding, welke delaatste tijd is ont staan met de gemeente Alphen raadsvoorstel aangenomen dat typische „zomerverblijven" waaronder te verstaan zomer huisjes en tenthuisjes, welke op grond van de gemeentelijke bouwverordeninen als zodanig bekend zijn, alleen bewoond mo gen zijn in de periode van 15 maart tot 1 november. llij de behandeling van het agen dapunt betreffende de voorbe reiding van de bouw van een nieuw gemeentehuis vraagt de raad met klem om toezegging Verheugend noemde de voltallige een slootgedeelte tussen de school en de Prolkade en het aanleggen van trottoirs en aan passingen van Prolkade en de afrit naar de Anjerstraat wer den door de heer Eykenbroek met gejuich begroet. Zijn voor stel om te komen tot verlaging van de maximum snelheden binnen het Noordens areaal heeft reeds de aandacht. De voorzitter zegde toe te zullen trachten, de bebouwde kom rond de hoek Prolkade/Simon van Capelweg uit te breiden, zo dat ook een deel van de Prolka de binnen de 50 km. limiet zaJ komen te liggen. dat dit vooronderzoek niet houdt dat inderdaad tot de bouw zal worden overgegaan. Ver zocht wordt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten die te- samen met een nog in ste stel len commissie van raadsleden en ambtenaren dit vooronder zoek zal verrichten, er nog eens extra op te wijzen, dat het ge meentebestuur open blijft voor alternatieve mogelijjkheden. i. Rijn en Leiden door inkrim- Mct de!e toezegging bij monde de voorzitter wordt besloten tot het basis-onderzoek over te gaan en het bedrag van 17.400,- daarmee gemoeid, ter beschikking te stellen. ping van de diensten. „Immers, door het steeds meer aangewe zen zijn óp de mogelijkheden in deze gemeenten, scholen te be zoeken, voelen veel inwoners dit als een handicap. Bestaat er 2oals reeds een mogelijkheid om, misschien samen met de omliggende ge meenten een subsidieregeling te bestuderen om hierin .verbete ring te scheppen?" In zijn antwoord wijst de voorzit ter op het feit dat hierover reeds eerder is gediscussieerd en dat een bemiddelingspoging door de Rijksverkeersinspectie door gebrek aan invloed bij deze particuliere busmaatschap pij helaas niet tot het beoogde doel heeft geleid. Met betrek king tot een verbetering in de vervoerssituatie binnen de ge meente deed burgemeester Van Montfoort echter de toezegging De plannen tot reconstructie dat binnenkort een voorstel van E. en W. zal worden aangebo den ter verbetering van de ver binding Oost-West van het Kruis vergadering het feit dat de bouw van een geïntegreerde school voor openbaar basis- en kleuteronderwijs in plan Bouw- lust op de urgentielijst-scholen- bouw-lager-onderwijs is opgeno men en dat redelijkerwijs mag worden aangenomen dat spoedig met de realisering daarvan een aanvang kan werden gemaakt. „Ook wat de laatste fase be treft", aldus wethouder Burger, „zijn wij optimistisch gestemd", Met de bouw van een dergelijke school is een bedrag gemoeid van 1.585.000,-. LANGERAAR Een mooi stekkie in de Langeraarse Poel. Gisterenmorgen voor dag en in de natte dauw huurden talloze vissers een bootje en trokken plassen, meren en poelen op om een gelukje te wagen met hun opgepoetste hengels: het visseizoen was geopend en heel nederland leefde mee met de sportievelingen. Ook gewoon op eenviskrukje langs de waterkant kon men in Leiden en veel plaatsen in de omgeving in het rubber gestoken hengelaars naar de dobber zien staren. Heel wat mensen continueerden de Hemelvaartdag en en namen er nog een snippertje vrijheid bij vandaag, zodat het een groot nat visseizoen. De „Lieverdjes" winnen DO.SK's familietoemooi Roelofarendsveen - Niet minder dan 100 man zijn Hemelvaarts dag bij het door DOSR georga niseerde familietoemooi binnen de lijnen geweest. Een novum in het lange bestaan van DOSR en ongetwijfeld heeft dit toer nooi meegewerkt om de goede banden die in de vereniging be staan weer te doen groeien. Het werd inderdaad een grandioos DOSR familiefestijn dat bijzon der geslaagd is en wat nóg be langrijker was de deelnemende spelers waren vol lof. De wedstrijden begonnen om 10 uur 's morgens en waren te half zes n.m. beëindigd. Via loting werden de acht fantasie-teams samengesteld alsmede de plaats die men in het elftal moest in nemen. De hierdoor verkregen elftallen kozen hierna voor hun team een naam. Uit onderstaande uitslag bleek wel. dat deze met fantasie en met gevoel voor humor waren gekozen. Winnaar werd het elf tal ,.de Lieverdjes". 2e O.K.B. Op Klompen Begonnen, 3 F.C. Kansloos, 4. The Flintsones, 5. DE Grebbekuikens, 6. B.M.G.Z. (Bij Mekaar Geraapt Zootje, 7. de Herrieschoppers, 8. UT La chertje. ADVERTENTIE MoFa MORRIS 1300 1968 V.W. 1600 FIAT 600 1968 SIMCA 1301 1967 6 maanden garantie. WASSENAARLAAN 2 RI1NSATERWOUDE TEL. 01721 -8599 - 01713 - 2215 de lijn der ver wachtingen lag werd aan de Sportvereniging Nieuwkoop het recht van opstal verleend om te komen tot de bouw van een clubhuis op het in aanleg zijnde gemeentelijk Sportcomplex. Op vragen van mevrouw Van Mie rop deelde wethouder Burger mede, dat van dit clubgebouw t.z.t. ook door andere sportver enigingen gebruik zal kunnen worden gemaakt en dat da bouwplannen ooi; hierop zijn af gestemd. Hij zegde toe hierom trent zekerheden te zullen be werkstelligen. VALKENBURG Z.H. - LEIDEN de Spartaan heeft gisteren in de tweede hoofdklasse competitie- i wedstrijd geen kans gezien de in de eerste ontmoeting behaal de vijfde plaats te behouden. Met 15300 punten moest de door blessures danig uitgedunde ploeg, genoegen nemen met een achtste plaats. In de totaalstand na twee wedstrijden staat De Spartaan nu op de zesde plaats. Wil de Spartaan dit jaar om het kampioenschap van Nederland meedraaien dan zal het in de derde en laatste wedstrijd min stens de zesde plaats moeten behouden. De wedstrijden van gisteren gaven slechts weinig hoogtepunten te zien. De beste prestaties van Spartaan-zijde STOMPWIJK Het hoogtepunt van de viering van het 100-jarig bestaan der kerk zit er weer op. Tijdens zijn feestpredikatie feli citeerde bisschop Simonis Stompwijk met dit middelpunt van geestelijk leven. De bis schop vond Stompwijk ook een belangrijke parochie, die veel priesters en religieuzen heeft opgeleverd. Die kraan is nu helaas dichtge draaid. Terecht vond de bis schop het. dat de leken vele ta ken op zich nemen, maar een kerk zonder priesters, zonder mensen die zich geheel willen en kunnen inzetten, leek hem toch ondenkbaar. Markant was- zijn uitspraak, dat hij niet zo zeer keek naar de kerk van de toekomst, als wel naar de toe komst van de kerk. 's Middags was dan de reünie van parochianen en geestelijkheid. ning, handen schudden en goede wensen uitspreken. De herken ning van de zusters was wat moeilijker, want die kwamen in mantelpak en jurk, waar vroe ger habijt en kap met sluier was. De tentoonstelling in de kerk was ook erg succesvol en interes sant. Er waren zelfs sieraden daterend vtfn de zeventiende eeuw te bewonderen, alle in de Stompwijkse kerk gebruikt. Ook de doopboeken werden gretig in gekeken. Velen zijn blijkbaar toch nieuwsgierig of ze er echt wel in staan. Mooier is eigenlijk nog het communieboek, ook aan wezig, want daarop staan alle na men van mensen waarmee Je vroeger in de klas zat. Weinigen zullen vermoed hebben, dat er zoveel te zien was. want 3 kwartier na de officiële sluiting had men nog moeite de belang stellenden weg te krijgen. -ïWJohnson voortgekomen uit eigen dorp, Al met al een sfeervol en vooral dan wel hier gewerkt hebbend. gezellig feest, waarop Stomp- Vooral voor de mensen die al wijk weer 100 jaar moet teren, sinds jaar en dag in Stompwijk Rest nog zondagavond om 19.30 wonen een feest van herken- uur het plechtig sluitingslof. OUDE ADE De Gymnastiek- gebeuren op het sportterrein te ver. „Sportief" te Oud Ade or- Oud Ade. Om 17.30 uur: prijsuit- ganiseert voor alle sportminnen- reiking in de cantine. de inwoners van Oude Ade we- Zondag om 12.00 uur wordt met het programma voor de grote ren gestort. Er wordt hard gelo pen (100 m en 400 m voor da mes en heren) hooggesprongen en vergesprongen. 4x100 m esta fette en 1500 m voor heren. Er is ook gelegenheid tot ringste ken en doelschieten. En ook is er voor dames een 7-handbol- toernooi en voor heren een vol leybaltoernooi, s Avonds is er geleeenheid tot „Chinezen" in café 't Lage Land en tevens prijsuitreiking, j Men rekent op een massale deelname om zodoende zoveel i mogelijk punten voor eigen i team te kunnen bemachtigen. Watersporters Van 15 mei tot 15 juni voor iedere koper van een „JOHNSON" keuze uit 6 FRAAIE VERRASSINGEN. Hoofddealer voor Leiden en omstreken- JACHTWERF POELGEEST OEGSTGEEST HAARLEMMERTREKVAART 16 a TELEFOON 01710 -54054 (ingang bij Kwaakbrug. ook zaterdags geopend). Goed tennis in kampioenschap van Zoetenvoude Zoeterwoude De kampioen schappen van de Zoeterwoudse Tennisclub werden gisteren af gesloten met de finales. Bij de heren eiste Peter Bolle de titel voor zich op door Chris Bosman met 6—2. 65 terug te wijzen. Vooral de keiharde ser vice van de kampioen leverde onoverkomelijke problemen op voor Bosman in een partij waarin voor het talrijke publiek van aantrekkelijk teniis te ge nieten viel. kwamen van Mieke van Doorn (1.75 m hoogspringen, Marg.i Kortekaas (kogelstoten 13.20 m, Francien Bakker (versprin gen 5.11 m. Janette Meskers (100 m in 12.9 sec., Lia Kor- TEKAAS (speerwerpen 26.04 m, Lionne v.d. Poel (200 m in 27.5 sec.. De damesploeg had wellicht nog wat meer punten kunnen verga ren als op de 400 meter Joke van Gerwen-v.d.Stelt aan de start was verschenen. Zij wei gerde dit echter omdat ze aan vankelijk was ingeschreven voor de 800 m. In de komprtitie- wedstrijd van de heren werden, ook al door blessures, geen top prestaties geleverd. Wim van Gerwen viel op door zijn eerste plaats op de 5000 meter. Ad v.Doorn sprong 6.33 m ver. Aad v.d. Poel werd winnaar bij het polstok hoogspringen met een sprong van 4.05 m. Joke van der Stelt: voorkeur voor l voerde de heer J. van der Lans als een der oudsten het woord. Het was hem een genoegen om het bestuur namens alle bewo- klok voor de re- LISSE De officiële opening van het Bejaardencentrum „Berk hout" is een groot feest gewor den met de bejaarden als bewo ners in het middelpunt van het grote feest. Voor het eigenlijke openingsfeest was er een recep tie door het bestuur van Berk hout, bij welke gelegenheid ve- uur. len het bestuur kwamen compli- Hierna was het woord aan burge- Ar.. prachtige meester drs. A. J. Berends, die wijze van openen! Als er één is, die er blijdschap in beleeft dat dit alles zo mooi en op deze spontane wijze tot stand is ge komen, dan ben ik het wel menteren huls, maar toen de receptie af gelopen was begon het eigenlij ke openingsfeest als zodanig. De receptiegasten namen afscheid en de recreatiezaal werd gevuld met alle bewoners van „Berk hout". Toen allen gezeten waren creatiezaal aan te bieden en Architect Geluk voerde het woord namens directie e»i alle aanne mers en onderaannemers en bood namens het gehe e bouw team een kunsthandborduur- werk aan var de Rotterdamse kunstenares Wil van Herpen. meebeleven. Hij zei, dat het wel het bestuur typeert om de ope ning ongedwongen te houden zonder veel officieel gedoe en dc schrik van een officieel ge beuren. Compliment voor deze A. Willemsen leraar „Bona" Er zal weer net als alle andere jaren gestreden worden om de bekende Schakebostrofee door Kolk en Centrum 't Lage Land Vrouwvenneweg en Zw arte- weg en Zevenhuizen en Blijver- Dolder. Dit alles vindt plaats morgenmid dag aanvang 13.00 uur cn dit is voor de schooljeugd van klas 1 t/m 6. Daar zal worden gestre den op de nummers: hardlopen verspringen doelschieten en hindernisfietsen en een hand- en voetbaltoernooi. Dit zal Willemsen gaat de r.k. school voor basisonderwijs De Meij- egaard verlaten. Hij is met in gang van 1 augustus benoemd tol leraar Nederlands aan de scholengemeenschap Bonaventu- ra Kijckenborg in Leiden, kaapte Petra van Peet echter Het vertrekkende hoofd kwam in set aan mevr. VN Dam prijsge ven met 3—6. Daarna sloeg zij met 60 hard terug om in de derde set met 6—3 te zegevie ren. Bij de meisjes leek de titel te ziin weggelegd voor Hella Bosman Met 6—4, 46 en 64 de titel voor haar neus weg. Tij dens een geanimeerde bijeen komst in DonBosco reikte de heer F. Remmerswaal als lid van de wedstrijdleiding, 's a- vonds de prijzen uit 1964 naar Leiderdorp en leidde tot de ingebruikname in 1970 (van de definitieve school de noodschool aan de Splinterlaan). Het bestuur van de Stichting Parochiële Scholen in Meerburg het fijn vond dit ogenblik niet erg officieel te mogen De heer dr. R. J. Fagnotti, econo- misch-financieel adviseur, bood het bestuur en de bewoners een uit Zwitserland afkomstige steen aan, welke door de be jaarde inwoner de heer Hoogka mer. onthuld werd, op welke mooie gedenksteen deze woor den zijn aangebracht: „Ik weet mijn plaats tot zorg voor deze gemeenschap" (30-5-'73). Het personeel van het huis bleef niet achter. Mej. Rosier sprak namens het gehele personeel en de directrice. Mej. Rosier zei, dat het gehele personeel met de directric aan het hoofd ge tracht heeft een goede en gezel lige sfeer aan te brengen en bood namens alle personeels e- den een prachtig wandbord aan. Ten slotte voerde de heer Krul, die vanaf het eerste begin de raadsman en adviseur van het Bestuur is geweest, het woord. Hij zei als geschenk naar iets gezocht te hebben met een sym bolische betekenis en had dit gevonden door een bijzondere handgreep aan tc bieden voor de hoofdingang en de Kupei. Voorzitter Vermolen dankte alle sprekers en spreeksters voor de enede woorden en geschenken Intussen had de Harmonie ,.Ca- r.ite Tuba" zich voor het ge bouw opgestHd en bracht een serenade bij deze opening van „Berkhout", terwijl ondertussen de Majorettes een mooie show uitvoerden. heeft inmiddels ook in de opvol ging van de heer Willemsen kunnen voorzien door de benoe ming van de heer G. F. van Dijk (44). Hij is thans nog hoofd van de Willibrordschool in Delft De ouders van de leerlingen van de Meijegaardschoo! zullen de zer dagen door het schoolbe stuur in een publicatie uitvoerig geïnformeerd worden over de mutatie. Daarbij zal ook de heer Van Dijk worden geïntrodu ceerd. LEIDEN „Meer dan een miljoen mensen zagen deze film" staat er in de aankondiging van „Turks Fruit". Dit hoeft geen verwondering te wekken wanneer men bedenkt dnt deze film, die nu in STUDIO draait, al vanaf februari in Leiden te zien is. „Cabaret" blijkt hem overigens op de voet te volgen. Deze film over het Berlijnse nachtclubleven van voor de oor log gaat in TRTANON zijn derde week in. Keihard knokken en schietwerk is er te zien in LIDO waar Bronson zijn beste beentje voorzet als „The Mechanic" LUXOR ligt een tipje op van het doek dat tot nu toe altijd gehangen heeft voor de Chi nese filmproducties „De ijzeren vuist" laat zien hoe men op Formosa de strijd tegen elkaar aanbindt. Lachen gieren brul len is het weer in CAMETA met Danny Kaye als „De Hof nar". De nachtvoorstelling in het theater: „Heil la for he roes". REX komt deze week met „Meisjes met een extra in komen". Wat deze inkomsten zijn laat zich niet moeilijk ra den De nachtvoorstelling Is „De misdadigers". CAMERA Wie van roman tiek, humor en show houdt, zal zeker niet bedrogen uit komen bi| „De Hofnar", met Danny Kaye In dc hoofdrol, liet verhaal Is simpel, dc uit werking ingenieus. „De Hofnar" is een film uit de oude stal. Een tijdlang lag ze opgeslagen in stoffige be waarplaatsen. Wat opeens de beweegreden is om de rol prent weer te voorschijn te halen en opgepoetst te laten zien. blijft onduidelijk. Niet temin zal het veel bioscoop bezoekers een bevrijdende lach bezorgen. We kennen mensen die „De Hofnar" dertien keer gezien heb. ben... Het sublieme zit 'm voorname- Hoogtepunt uit de oude showfihn- doos lijk In het spel van Kaye. Vrij Ingehouden zonder grol- lige franje, maar spranke lend door steeds het bekende sprookje van de Rode Pim pernel, Ingevuld met een wel erg Amerikaanse, maar perfecte show van kabouters, hovelingen en groteske figu ren. D<- muziek is zeker voor Kayliefhebbers om met mee te gaan. Geheide bioscoop- kost LIDO „Mechanic" is het woord voor een valsspeler, een beroepsmoordenaar- scherpschutter. Dit is Char les Bronson In deze nieuwe film van Michael Winner he lemaal, HIJ Is een vakmnn, die met overleg tc werk gaat. Hij lost de problemen met originele trekjes op. Kortom, „The mechanic" Is geheide bioscoopkost: spanning sensatie en knokpartijtjes. Een vervelend trekje heeft de film. Winner tracht door te dringen In de psyche van deze voor niets beduchte, maar al wat ouder wordende onderwe reldfiguur. Tevens wil hij een inzicht geven In de mentaliteit van zijn jongere ossislent. Het een cn ander ontaardt in een nogal onsmakelijke zelfmoordscène hetgeen geheel niet past in de daarvoor getoonde drieste ondernemingen van bet twee tal. De ene bloedige vendetta na de andere wordt in deze films uit gevochten. Met vuisten, armen en benen worden rake klap pen uitgedeeld en het springen is tot een letterlijk hoogstaan de kunst verheven. In „De ijzeren vuist" gaat het ook hord tegen hard in persoonlijke revanches. Boksscholen belogen el kaar op leven en dood en lang niet altijd volgens de regelen der kunst LUXOR De Amerikanen hebben de Chinese fllmmarkt ontdekt, althans die van Fs]ang-Knl-T«jeks Taiwan, waar de niet-geindoctrineer- de vechtfilms van de lopende band rollen. Wars van dc ze geningen van de culturele re volutie is op Formosa een speel tl! mproduktic gegroeid, die voornamelijk op het wraakprincipe Is gebaseerd. Nicl-geïodoc- trineerde Chinese vechtfilm

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5