Gewijzigd winkelplan van ABP afgewezen Klachten over Leidschendams Laantje onjuist Teylingen-gym werd in 25 jaar sterke club streeknieuws Bewonersactie heeft succes Nu overleg over het oude plan OOK Wat u moet weten WOENSDAG 30 MEI 1973 LEIDSE COURANT Wassenaar De commissie voor Ruimtelijke Ordening uit de Wassenaarse gemeenteraad heeft zich gisteravond tijdens een openbare vergadering niet accoord verklaard met een nieuw plan van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor de bebouwing van een 1700 ca groot terrein ten noordoosten van de Van Cranenburchlaan. wethouder mr. N. W. A. Brink - is in 1968 door het Algeimeen Burgerlijk Pensioenfonds, dat in dezelfde wijk 397 huurwoningen zou gaan bouwen, verkocht om er een winkelcentrum te stich ten. Vanuit middenstandskring kwam echter bezwaar tegen het aantal winkels, dat te groot zou zijn. voorzag in de bouw van 800 m2 winkelruimte met daarnaast een 90 k 100-tal terras woningen in vier bouwlagen. Tegen dit plan werden bezwaren ingediend door 202 omwonenden en door de hoofden van de in deze omgeving gevestigde scho- Wethouder Brink stelde met na druk, dat dit geen plan is van het gemeentebestuur, maar van het ABP, dat rekening heeft wil len houden met het bezwaar te gen een te groot aantal winkels en dat een opzet heeft ontwor pen met winkels en woningen om de indertijd verrichte aan koop van de grond rendabel te maken. Al spoedig bleek uit de uitlatingen van de leden van de commissie, dat men niet erg gelukkig is met de nieuwe opzet. De heer E. H. Schuyver (Open Appel) pleitte ervoor, deze grond van het ABP terug te kopen om het te bestemmen tot groengebied in een tamelijk dichtbebouwde wijk. Mr. A. van Vuure (WD) toonde zich evenmin enthousiast over het plan. De bebouwings dichtheid van 65 woningen per hectar» gaat ver uit boeven wat men in Wassenaar gewoon is. Wethouder Brink wees er op, dat het Algemeen Burgelijk Pen sioenfonds de grond gekocht heeft met een bepaald doel en het volste recht heeft - ook al is de grond nog niet formeel over gedragen - het oorspronkelijke plan uit te voeren. Er zijn drie mogelijkheden: het ABP krijgt vergunning om het oorspronkelijke winkel-plan uit te voeren, waarbij dan bezien zou kunnen worden of een deel van die winkelruimte gebruikt zou kunnen worden als kantoor ruimte, praktijkruimte voor een tandarts, een pedicure en derge lijke. Een tweede mogelijkheid is met het ABP en met de plaatselijke middenstand te gaan praten over een compro mis-oplossing waarbij woningen zouden kunnen worden ge bouwd, niet in 4 maar in 3 bouwlagen. Ten derde zou het nu voorgestelde plan kunnen worden aanvaard. Voor dat laatste bleek de commis sie niet te voelen, zodat besloten werd nieuw overleg te openen met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds en de plaatselijke middenstand over de uiteindelij ke bestemming van het terrein, waarbij als uitgangspunt zou kunnen dienen het oorspronkelij ke plan voor bebouwing met winkels, die echter niet alle een echte winkelbestemming zouden behoeven te krijgen. De zeer vele bewoners van de nieuwe wijk rond het omstreden terrein, die de vergadering bij woonden, keerden voorlopig ge rustgesteld, huiswaarts. BOSKOOP Het elftal van de tuinders tussen Rijn en Gouwe won de finale van het bedrijfsvoetballer- nooi van het team van de Glasindustrie met 2—1. Het toernooi werd gisteravond afgerond op de sport velden aan de Hoogeveense weg. Leerlingen Veurs staken nogmaals LEIDSCHENDAM De leerlin gen van het Veurs College zijn gisteren opnieuw in staking ge gaan tegen de ondemocratische procedure van de verkiezing door het bestuur van de St. Maartensstichting van de heer Ir. Schijen tot rector. Er is een telegram naar de heer van der Lugt, secretaris van het stichtingsbestuur gezonden van de volgende inhoud: „Het Veurs College staakt-rectorskamer be zet-doe er wat aan". Hyacinth Korkmann, voorzitter van de leerlingenraad, deelde mee dat iedere morgen overleg zal worden gepleegd over voort zetting van de staking. OUDE WETERING Vanuit Oude Wetering is gistermorgen de Zonne bloemboot vertrokken met aan boord een honderdtal invaliden en jaarden uit Alkemade en omgeving. Dat de tocht een groot succes is geworden zal niemand verbazen. Het vertrek voor het voormalige postkantoor werd nogal vertraagd, doordat enkele passagiers te laat arriveerden. Maar omstreeks half tien kon toch het sein voor vertrek worden gegeven. De tocht ging langs een prachtig landschap. Aan boord was het een gezellige sfeer en het aanwezige per soneel verzorgde de passagiers optimaal. Moe, maar opgetogen over hetgeen men gezien had keerden de streekgenoten gisteravond terug. HAZERSWOUDE Het door de Hazerswoudse jeugd- sociëteit georganiseerde voetbaltoernooi Is gewonnen door de Goudse Jeugdsoclë- telt Pand 81 uit Hastrecht e het Fetertje uit Boskoop wer den tweede en derde. HAZERSWOUDE Tafel tennisvereniging Slagvaardig organiseert a.s. zaterdag een barbecue op het parkeerter rein van „De Hazelaar". Alle bij de Sportraad aange sloten verenigingen zijn hier voor uitgenodigd. Brandje in kwekerij van De Kleer TER AAR Een ontploffing In het kastje van de bestrijdings- middlen, dat zich in de inpak- ruimte van de kwekerij P. de Kleer, Ringdijk 13b bevindt, heeft gisteravond omstreeks G uur brand doen ontstaan. Mevrouw de Kleer, die zich in de inpakkerij bevond bemerkte een sissend geluid en zag in korte tijd later een steekvlam. De Ter Aarse brandweer, die snel ter plaatse was, wist onder lei ding van commandant M. Blok met nevelstralen de beginnende brand snel te onderdrukken. Even later op de avond heeft dc Alphense brandweer o.l.v. be velvoerder K. Rademaker, dit karwei verder afgemaakt, aan gezien de Ter Aarse collega's rog een B.B.-oefening in Koude kerk aan den Rijn op het pro gramma hadden staan. De schade wordt door ,de verzeke ring gedekt. Cursus voor bollenvak USSE - Aan het studieprogran,. KOUDEKERK AAN DEN RIJN ma van de Rijks Middelbare n~ Éjttd Tuinbouwschool te Lisse is een Vervolgleergung „Marktkunde en Leiding geven" toegevoegd om na de gewone 3-jarige cursus de mogelijkheid te openen om de studie voor een leidinggevende functie in hef bloemboiienbedrijf voort te zetten. Ook is de mogelijkheid openge steld dat gediplomeerden van H.A.V.O. en V.W.O. onder be paalde voorwaarden toegang wordt verleend de klas van de R-M.T.S. en daarna (evenals de geslaagden voor de 3-jarige cur sus R.M.T.S.) de 1-jarige ver volgcursus „Marktkunde en Lei ding geven" mee te maken. De duur van deze speciale cursus Is 35 lesweken van 33 uur en 7 Practijkweken. Het cursusgeld bedraagt 90,-; de kosten van boeken, excursies, schoolfonds C-d. bedragen plm. fl. 300,—. in welk bedrag een tegemoetko ming mogelijk is. Belangstellenden voor deze nieu we vervolgcursus dienen zich zo spoedig mogelijk aan te melden, in ieder geval vóór 15 juni a.s. bij de Directeur van de R.M.T.S., drs. P. Koovman. te- lef. 02521—15482. de echtgenoot van de brief schrijfster, bestuurslid van de vereniging, mevrouw Brummel- man-van Duist. De heer Brum- meiman moet in opdracht van dc vereniging in Voorburg en Lcidschendam controle uitoefe nen. De Leidschendamse korps chef meent dat deze inspectuer klachten dan toch kon onderzoe ken en, met assistentie van de politie, zelfs had kunnen optre- LEIDSCHENDAM De gemeen tepolitie heeft de bwoners van het Laantje van lleck van aüe blaam gezuiverd. In een rapport van hoofdinspecteur Jansen, dat a.s. maandag naat aanleiding van een brief met klachten van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afdeling Voorburg en Leidschendara, in de ge meenteraad besproken kan wor den, wordt gezegd dat de klach ten sterk overtrokken zijn. Aan het Laantje van Beek bevinden Hoofdagent Peters, die het Laan- zich 20 k 25 bonden, die voor tje heel goed kent, heeft als zijn bet grootste deel als waaikhond aandeel) In de operette-achtige dienst doen. Dierenarts J. Log ger heeft de politie gezegd op dc hoogte te zijn van de aanwe zigheid van de dieren, van een noodtoestand Is echter geen sprake, evenmin voor de in de brief ter sprake gebrachte var kens. Direct ingrijpen is ook niet nodig. dat oefening werd gehouden stond De grote paroatheidsoelening het v0" de rneraen. On- der andere werd de nieuwe ,r. Koudekerk aan den Rijn v<m brandweerwagen ven Koude- BB, politie en brandweer heeft kerk ingezet terwijl tevens een gisteren veel mensen op de demonstratie werd gegeven met been gebracht. Rond het bejacr- ladderwagen van de Alphen- dencentrum Rhijndael, waar de se brandweer. discussie meegedeel menwerking met de inspecteur „altijd zeer goed is". In een terzijde zegt de korpschef dat mevrouw Brummelman de poli tie laat zeggen dat „ingrijpen onmogelijk is" maar dan zal ie dere ongewenste toestand straf feloos zijn, zegt de korpschef met enige verontwaardiging. Ook het fokken van honden en Als klap op de vuurpijl zegt het kutten is beslist niet schrikba- politierapport dat het afdelings- rend. In het politierapport wordt verder gezegd dat de afdeling een inspecteur in dienst heeft die tevens onbezoldigd ambte naar van politie is en ook nog bestuur van de Vereniging tot Bescherming van Dieren niet eens op de hoogte was van de brief van mevrouw Brummel man.. RIJPWETERING Gistermorgen is begonnen met de drainering van het veld van de voetbalvereniging Rijpweterlng, Een graafwerktulg trok twee diepe sleuven in de lengte van het terrein, waarin de bui zen werden geplaatst. Op de buiten komt een laagje zand waarnc het veld wordt dichtgemaakt. Het werk wordt gecompleteerd met het leggen van een aantal graszoden en het inzaaien van gras. Voor het weekeind hoopt de Heidemij klaar te zijn met de drainering. LF.IDEN Mevrouw Vcr- hoef-Theuns heeft onlangs de eerste prijs gewonnen op het in Den Haag gehouden con cours „La Franse que j'ai- me". Samen met hara doch ter maakte zij een afbeelding van haar broer die „planteur d'ail" In Frankrijk is. Een reis naar Parijs kregen zij hiervoor. Sassenheim Teylingcn-gymnas- vanaf 1961 tot heden technisch De uitslagen zijn: 0e klas meisjes tiek viert deze week haar 25-ja- rlg bestaan met onderlinge wed strijden, vrijdagavond een feest avond, terwijl er a.s. zondag morgen in de Pancratius-kerk een speciale H. Mis zal worden opgedragen en er zondagmiddag voor de jeugd tot 16 jaar, films worden vertoond. De oprichting vond plaats op 22 mei 1948 door het toenmalig be stuur van de RK Sportvereni ging Teylingen als tweede afde ling, na de afdeling voetbal. Be gonnen werd met een groep van circa 20 dames, al spoedig uit gebreid met eerst heren en daarna ook jongens en meisjes. leider is. Het eerste bestuur werd gevormd door de dames Rie Homan, voorz.; L. Waas dorp, seer.: en Annie Franken, penningm. Eerste technisch lei der was tot 1953 A. C. Goddijn, vanaf 1950 samen met L. M. C. Neyll die tot 1962 in functie was. De laatste was dit tot '61 samen met de heer Nievaart. De laatste werd in 1961 door Chr. Rewijk opgevolgd. Deze wordt geassisteerd door enkele leerkrachten de laatste jaren. De bloeiende vereniging zal bin nenkort evenals de afdeling voetbal, een eigen leven gaan leiden. Een jaar na de oprichting had De eerste avond met onderlinge de vereniging al 150 leden. Dat aantal groeide uit tot ruim 360 leden thans. Van de eerste dames is Lies van Nobel altijd nog lid, en van de heren is dit Chr. Rewijk, die wedstrijden werd maandag avond gehouden door jongere meisjes en gisteravond door de keurgroepen. De tweede avond was er flinke belangstelling van de zijde der ouders. SASSENHEIM - In het zwembad Wasbeek zijn een aantal voorzieningen getrof fen, die ontspanning buiten het water mogelijk maken. Zo zijn er op zonneweiden speelwerktuigen geplaatst voor de Jeugd. Tevens is er een basketbalveldje aange legd en in het ondiepe bad is ook een glijbaan gekomen. LISSE Door het Neder landse Rode Kruis afdeling Lisse wordt in de week van 4-9 juni de Jaarlijkse collecte gehouden. Er zijn nog collec tanten nodig. Men knn zich uanmelden bij mevrouw J. G. v. Niouwkoop, Veldhuis straat 30. LISSE Er is weer plaats voor peuters in de speel plaats de Paddepoel met in gang van het nieuwe school jaar. Men kan de kinderen op geven op donderdagen 7 en 14 juni van 14.00-15.00 uur in de peuterspeelzaal in het Poelhuys aan de Ruishoorn- laan. BOSKOOP De nieuwe be woners van Boskoop kunnen op 7 juni om 20.00 uur kennis komen maken met het ge meentebestuur in de loods achter de gereformeerde kerk aan de Zijde. ALPHEN 138 verkeers- brigadiertjes van 9 scholen ontvingen maandagmiddag in de vergaderzaal van de Salvatorkerk een oorkonde voor een Jaarlang inzet voor de bevordering van de ver keersveiligheid, Ze werden uitgereikt door notaris A. v.d. Veen Meerstadt, voorzit ter van de Vereniging Veilig Verkeer Nederland. BOSKOOP Het gemeente bestuur gaat op woensdag 6 Juni de schetslijnen voor het zgn. „Komplan" voor de dorpskern bespreken tijdens een informele bijeenkomst in het raadhuis om 20.00 uur. LEIDEN De Katholieke Leidse Harmonie Kapel heeft zondag deel genomen aan het Hoogoven muziekfeest „Klaroen 73" in Heemskerk. Het optreden werd door de jury beloond met een punten totaal van 262, goed voor een tweede prijs. WASSENAAR De avond vierdaagse heeft vorige week in totaal 1430 deelnemers ge trokken, bijna 50C meer dma vorig jaar. 996 wandelaars vielen in de categorie junio ren. 886 deelnemers liepen voor de eerste maal de vler- daagse mee. LISSE Voor het dexamen aan de Pedagog i Acade mie in Lelden s.uagde U Blltterwijk. LISSE In het Vereni gingsgebouw in De Engci wordt vrijdag 1 juni, om 20.00 uur, do jaarvergadering gehouden van de woning bouwvereniging Gezinsbe- long. LISSE De grote finale van de padvlndersgroep „Shawano's" afdeling junio ren-verkenners wordt zater dagmiddag 2 Juni om 14.15 gehouden op het HBG-plein. Lisse De P.V. Oude Blauwband hield een wed vlucht vanaf Cnrbeil, een af stand van 431 km, met 130 duiven. Gelost: 6.00 aankomst winnaar: 12.17 uur. Uitslag: C. N. Zuidhoek 1. 3, S. Koster 2, 17, A. Wal- hout 4, 10, G. de Vos 5, J. H. Langeveld 6, 19, R. Zoet 8, A. Balkenende 9, 16, K. Doeswljk 11, 13, Th. v.d Ploeg 12, A. v.d. Klauw 7. SASSENHEIM De vierde wedstrijd van de zeskamp georganiseerd door de ZV Sassenheim wordt gehouden op zaterdag 2 Juni 17.30 uur. De stand nn 3 wedstrijden is: Katwijk 9573,7: HZV Hill geom 9742,2: Koudekerk 10065; Columblaan Voorhout 10150,7: Sassenheim 10723,5 en Vivax Oegstgeest 10803,9. Puntentelling: aantal si den van alle tijden opgeteld. STOMPWIJK Ouders met een kleuter van 4 jaar (voor 1 augustus) kunnen hun kind opgeven voor de kleuter school op 4 en 5 Juni tussen 3 en 4 uur. Men dient' wel het trouwboekje mee te nemen. A ,1. Henriette Brouwer, 2. Joke Pema. 6e klas meisjes B, 1. Yvonne v. Rijn, 2. Marijke Scholten. 5e klas meisjes A, 1. Marianne Eman, 2. Henny Geh- ling. 5e klas meisjes B. 1. Mari- sa v. Leur. 2. Wilma Smit. Meisjes 12-13 jr. A. 1. Carla Turk, 2. Marian v.d. Zwet. Meisjes 12-13 jr. B. 1. Anette v.d. Nouland, 2. Joke Logher, Meisjes Keur A: 10-11 jr., 1. Josi Kaptijn, 2. Els v.d. Plas. Meisjes Keur B. 10-11 jr. 1. Yvonne Uitendaal. 2. Anette v.d. Zwet. Meisjes 4e klas A: 1. Wll- leke v. Santen, 2. Yvonne Schrama. Meisjes Keur A. 12-13 jr.: 1. Renate Meyer, 2. Ansje Vos. Meisjes Keur B. 12-13 Jr.: 1. Kitty Wiering, 2. Carla v. Haaster. Meisjes Keur 14-15 Jr.: 1. Cokky v. Santen, 2. Yvonne v. Ruiten. Dames: 1. Ans Dor- resteyn, 2. Ans Augustinus. Voorhoutse jongeren gaan dauwtrappen' VOORHOUT Jongeren vereni ging „Kontakt" gaat morgen „dauwtrappen", waarna een grote picknick gehouden zal worden. Vetrokken wordt vanaf 't Hok om precies vijf uur. Vanavond is 't Hok open voor hen die niet van voetbal houden. Vrijdagmiddag binden leden van de vereniging de strijd aan met een voetbalelftal van Forholte. 's Avonds is er de ge legenheid om creatief bezig te zijn. Speelzelfavonden worden gehouden op maandag en woensdag. Zaterdag is er weer de wekelijkse disco-avond. Zon dagmiddag wordt de fameuze film „MASH" vertoond. En 's avonds kan men zich relaxen. D1CK-17

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5