Mr. Vrolijk is niet erg voor Gewest in de Bollenstreek Opening Voorhouts gezondheidscentrum door mr. Vrolijk Rijvereniging „Irene' denkt aan ledenstop Anderhalve ton tekort op begroting van Kulturele Raad vlietstreek bollen- en duinstreek Circus Atleta gaat op tournee door Gelderland Leerlingen Yenrs College willen vertrek Schijen Wat u OOK moet weten DINSDAG 29 MEI 1973 LEIDSE COURANT VOORHOUT De raad van Voorhout was gisteravond in een speciale raadsvergadering bijeen. Dit in verband met het werkbezoek van de commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk. De commissaris werd vergezeld door de heer Hooiberg van het kabinet. Bij de opening werden door de burgemeester aan de commissa ris twee boekjes van Voorhout overhandigd, „Uit Voorhouts verleden" en „Voorhout in oude •ansichten". De burgemeester zei hierna dat het onderwijs de laatste tijd belangrijke vorde ringen had gemaakt. Ook de verlichting aan de Leidse -Vaart 1 en 2 kwam ter sprake. Verder deelde hij nog mede. dat met de persleiding naar Noordwijk nog dit jaar een aanvang zal wor den gemaakt. Evenzo met de reconstructie van de Nagelbrug. Erg gelukkig was het college ook met de opening van het nieuwe Gezondheidscentrum. Hiema volgden enkele beschou wingen van de vier fractieleden. De heer Kelder (CCP) sprak onder meer over intergemeente lijke samenwerking. Hij zei o.a.: het Samenwerkingsorgaan dient gezien te worden als een bewijs, dat het de gezamenlijke gemeenten in deze streek ernst is om het leefmilieu van onze streek daadwerkelijk te be schermen tegen verdergaande verstedelijking en aldus bij te dragen tot het behoud van het groene hart van de Randstad. Het is van nationaal belang, dat er landelijke gebieden blijven. Als antwoord hierop had de com missaris enkele aantekeningen. ..Ik ben minder enthousiast over een gewest Bollenstreek. Ik heb de neiging om voorkeur te geven aan grootschalige ge westen", aldus mr. Vrolijk. De heer Van Os (VVD) had het over de toekomst van Voorhout. Hij zei o.m.: „De paal, die van middag in Spoorlaan is gesla gen, zou wel eens de laatste paal in deze gemeente kunnen zijn, die voor woningbouw is ge slagen. Wij raken nu aan het einde van de uitbreidingsmoge lijkheden. Er zijn verder nog geen duidelijke uitspraken ge daan door het provinciaal be stuur." Hierover volgde enige discussie. Ook in de toekomst zullen wo ningzoekenden moeten worden geholpen. Dit is momenteel het grootste probleem waar de ge- meente mee worstelt. Sommige raadsleden vonden de spoorlijn een sta in de weg voor eventue- Burgemeester Stolwijk tracht mevrouw Vrolijk een le uitbreiding. Zo'n spoorlijn spelden. hoeft geen grens te zijn, er kan omheen gebouwd worden, aldus mr. Vrolijk. les zeer erkentelijk en vond deze vergadering een plezierige VOORHOUT „Het gezondheids centrum mag dan iets te duur zijn uitgevallen; we hebben ten minste nu iets waar we ook in de toekomst mee vooruit kun nen". Met deze woorden onder- „Wij moeten wel over de spoorlijn heen", aldus de heer Warmen- hoven (GB), om in de huisves ting van onze bewoners te voor zien." De heer IJdo, CCP, vroeg zich af waarom er zoveel mensen uit de stad in zo'n landelijke ge meente als Voorhout willen wo nen. Zijn er soms in de steden te weinig voorzieningen? Me vrouw Wijling (PPR) vroeg bij zonder de aandacht voor zjem- accommodatie. Wij vinden ziwemmen een gezonde vorm van recreatie, De 'heer Warmenhoven hield een beschouwing over cultuur en re creatie, met dit betoog was de commissaris zeer ingenomen. Over al deze onderwerpen werd op zeer prettige wijze van ge dachten gewisseld met de com missaris. De commissaris was over dit al-Aankomst v Vrolijk en echtgenote in Voorhout. streepte gistermiddag ir. Buck, voorzitter van de Stichting Ge zondheidszorg Voorhout, nog eens dat het voor heel wat jaren wel snor zit met de aanpak van de gezondheidszorg in Voorhout. Woorden van dezelfde strekking kon men gistermiddag tijdens de officiële opening van het complex horen van burgemeester Stolwijk en mr. Vrolijk, com missaris van de Koningin in Zuid-Holland, die gisteren, sa men met zijn vrouw, een werk bezoek aan Voorhout bracht. Unaniem waren ze ook in hun me ning over de structuur van doel treffende gezondheidszorg. Ir. Buck formuleerde het als volgt: „Het verbleken van de kleuren van de kruisverenigingen is een noodzaak. Door samenwerking dienen we de gezondheidszorg. Als daar tradities voor opgeof ferd moeten worden, moet dat maar". Het gezamenlijke streven van de Voorhoutse kruisverenigingen heeft geresulteerd in een fraai, landelijk gelegen z-vormig ge bouw dat alle voorzieningen bin nen de deuren heeft om de ge- Hoewel men uit de diverse toespra ken op deze middag wel kon op maken dat de bouw van het ge zondheidscentrum wel erg lang op zich heeft laten wachten leg de men mr. Vrolijk het vuur toch niet al te na aan de sche nen. „Dit is een aanwinst voor Voorhout", zei burgemeester Stolwijk en daar liet hij het bij. Na een korte bezichtiging van het gezondheidscentrum werd het werkbezoek vlotjes verder af gewerkt. Burgemeester Stolwijk (eerder op demid dagprobeerde (eerder op de middag probeerde hij tevergeefs mevrouw Vrolijk een corsage op te spelden) toon de zich een goede gastheer tij- dens een rondgang door het j dorp waarna laat in de middag door mr. Vrolijk de eerste paal werd geslagen voor het nieuw-1 bouwplan Spoorlaan (117 wo ningwetwoningen, 71 premie-1 koopwoningen). Als afsluiting van het middagpro- een ontvangst voor genodigden in restaurant Kerkvliet en een j diner in de recreatiezaal van de KTS. Warmond Omdat er de laafste tijd niet veel voorstellingen zijn geweest, zou men misschien ge neigd zijn te denken dat Atleta een beetje aan (artisten) bloed armoede lijdt. Niets is echter minder waar, zo verzekerde ons de leiding van de groep. dnlangs werd op een vergadering van de leiders en trainers de balans opgemaakt. Vorig jaar werden zo'n twintig voorstellin gen gegeven, waarbij voor ge middeld 300 kinderen per voor stelling een anderhalf uur du rende voorstelling werd gepre senteerd. De laatste tijd is het aantal voor stellingen inderdaad wat aan de lage kant, maar voor de leiding is dat geen reden tot bezorgd heid. „Ieder jaar hebben we zo'n periode waarin het erg rus tig is", zegt zakelijk leider dhr. W. Vergeer. Natuurlijk is dat voor de jeugdige artisten niet zo leuk, vooral de allerjongsten (de leeftijden va riëren van 7 tot 15 jaar) zouden wel iedere dag de piste in wil len. Voor de leiding is het be langrijkste er voor le zorgen dat zij de leden een plezierige ontspanning biedt. Dat komt vooral tot uiting op de wekelijk se training. Tijdens de voorstel lingen wordt uiteraard wat meer discipline geëist. Wel is er behoefte aan een vak man-trainer op akrobatiek- gebied. Men zal proberen op kor te termijn iemand te vinden. Een kleine opsomming uit het programma, dat momenteel twintig nummers telt: De Rol lers- en Springers, De Zwevende Dame, de Clowns, Het Wonder paard, De Glazenbalans, de Staaldraad-akrobatiek en na tuurlijk de Eénwielers. Evenals vorige jaren zal de groep in de maand juli een zomer kamp houden. Vanuit Amers- Zwevende dame van Atleta foort wordt dan een toernee ge maakt door Gelderland. In ver band niet dit toernee, dat wordt gezien als start van het nieuwe seizoen, zijn enkele moeders van artisten bezig aan de ver nieuwing van de garderobe. Ook zijn enkele nummers verbeterd en verjongd. Met tevredenheid wordt gekonsta- teerd dat het hele programma nog steeds uitsluitend door kin deren wordt gebracht. Dit in te genstelling met sommige andere kindercircussen, waar zelfs in de piste nog wordt geholpen door volwassenen. „We streven natuurlijk ook naar een zo goed mogelijke voorstelling, maar waar het ons vooral om gaat is het plezier en de spontaniteit, zowel bij de kinderen die optre den als bij ons publiek", aldus de leiding. LEIDSCHENDAM Het bestuur van de St. Maartensstichting heeft in een bijeenkomst met de voltallige leerlingenraad en ruim de helft van het leerlin genparlement gezegd dat het besluit tot terugtrekking van de overige leden van de college- raad werd genomen zonder de overige geledingen te raadple gen. Vanuit de leerlingenraad werd daarop geantwoord, dat de col- legeraad zich terugtrok, omdat het bestuur van mening was zelf wel een beslissing te kunnen ne men. Op het argument van het bestuur, dat het wettelijk be voegd was een besluit te nemen en dat de motie van de college- raad niet kon worden uitge voerd omdat deze raad iets wil de beslissen waarover hij geen zeggenschap had antwoordde de leerlingenraad dat', afgesproken was dat, afgezien van wettelijke bepalingen en statuten, het be sluit van de collegeraad zou worden uitgevoerd. Volgens het bestuur zou een tijde-1 lijke benoeming van de heer van Elzakker het voortbestaan! van de school in gevaar bren-j gen. Het aantal leerlingen looptj steeds terug. De leerlingen zei den, dat de terugloop reeds on der rector Heinemann is begon nen. Bestuur en leerlingen gin gen uitvoerig in op de ver standhouding van Elzakker-Hei- nemann (deze laatste is de vori ge rector Red.). In de vergade ring, die zondagavond werd ge houden, werden beide partijen het eens over het organiseren van een bijeenkomst van leer lingen en bestuur met docenten- raad en ouderraad. Een motie van een van de leer lingen een tijdelijke benoeming van de heer Schijen te aanvaar den werd verworpen. Het leer lingenparlement sprak zich uit voor: verdwijnen van de heer Schijen, op langere termijn een rector, die buitenstaander zou moeten zijn en: diep ongenoe gen over de houding van het be stuur. NOORDWIJK De controle voor de snelheidsmeters door een gastro-controlebord is een succes geworden. In de meeste gevallen bleek dat de snelheidsmeter van de auto of bromfiets «en hogere snelheid aangaf dan de weggebruikers in werkelijk heid reden. WASSENAAR De com missies Intergemeentelijke Zaken en Ruimtelijke Orde ning zullen vanavond om 20.00 uur gezamenlijk verga dering in het gemeentehuis Gesproken wordt over de re constructie van het westerlij- ke gedeelte van de Zijdeweg. In aansluiting hierop verga dert de commissie Interge meentelijke Zaken en ruim telijke ordening over o.a. het voorbereidingsbesluit voor bebouwing van het binnen terrein achter Garage Blan- kespoor en bebouwing van het terrein bij de Van Cra- nenburchlaan door het Alge meen Burgerlijk Pensioen fonds. WARMOND Zaterdag orga niseerde de Warmondse korf balvereniging een korbaltour- nooH voor de kinderen van/twee plaatselijke basis scholen. Men hoopt hiermee meer kin deren enthousiast te maken voor de korfbalsport, om zo doende het ledenbestand uit te breiden. Er waren vijf teams, waarvan de meisjes- ploeg van „De Leerhoeve", de eerste prijs in de wacht sleepte. De tweede prijs ging eveneens naar „De Leerhoe ve", de derde was voor de School met de Bijbel. Een pronkstukje uit de stallen. KATWIJK „In 1962 moesten we* stoppen door een gebrek aan le den, nu moesten we aan een le denstop gaan denken, omdat we er zowat te veel sebben", zegt secretaris C. Kuyt van de lan delijke rijvereniging Irene (Kat wijk en omstreken). De vereni- Iging heeft al eens bestaan van 1953 tot '62. 15 juni 1970 is de vereniging heropgericht wegens een grote belangstelling. „De mensen wilden weer gaan rij den onder deskundige leiding, om tot bepaalde resultaten te komen. Die resultaten blijken niet alleen wedstrijdresultaten in te houden, maar ook het rij den in het algemeen. De vereniging telt ongeveer 45 le den, en een ongeveer gelijk Belangstelling voor het paard sterk groeiend aantal paarden en pony's. Het grootste deel van de bij de ver eniging aangesloten paarden verblijft in een stal van de eige naar. De rest van de paarden in een gemeenschappelijke stal. Sinds niet al te lange tijd be schikt de vereniging over een eigen buitenmanege. Die ligt in „De Krom" vlak naast het mil'i- Alphen aan den Rijn Tijdens de gisteravond onder leiding van de voorzitter M. Flgee ge houden vergadering van de kul turele raad is o.m. de begroting voor 1974 ter tafel gebracht. Deze zal het gemeentebestuur worden aangeboden met een te kort van 155,290. Aan inkom sten wordt gerekend op een be drag van 139,400 terwijl de uit gaven voor 1974 geraamd worden op 294.690. Voor het lopende jaar zijn deze cijfers aan inkomsten 147.850 en aan uitgaven 276,750, der halve een geraamd tekort van 128.900. I Het voor 1974 te geven program- ma geeft alleen al een tekort j van 45.790 terwijl voor de I kunstzinnige vorming van de litie enkele malen heeft moeten ingrijpen, stelde de wethouder de heer M. Paats de vraag of daarmee ook in 1974 nog moet worden doorgegaan. Besloten werd deze popconcerten onder voorbehoud op de begroting te plaatsen en het gemeentebe stuur hierover nader te informe ren. Verdere uitbreiding van het pro gramma lijkt de heer Paats niet gewenst: van mening als hij is, dat het punt van verzadiging wel bereikt lijkt in Alphen. Tevens is het rapport van de on derzoeksgroep, Education per manente" ter sprake gebracht met als slotstelling, dat in eer ste instantie een op elkaar afge stemd aanbiedingspakket het doel zal moeten zijn, waarbij de eigen identiteit gehandhaafd kan blijven en aan bevoogding dus geen sprake mag zijn. Voorts zal worden nagegaan of het ver kregen aanbiedingspakket nog uitbreiding behoeft. succes Begraven van nummerplaten geen KATWIJK/LEIDEN Een 23-ja- rige zeevisser uit Katwijk is veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar en twee boetes van respectievelijk 100 en 150 gld. De Katwijker, die verstek liet gaan was op de Industrieweg tegen 'n paal gebotst. Hierdoor raakte de auto onbestuurbaar. Na zijn nummerplaten te heb ben begraven, nam de Katwij ker de benen. Na getuigenver klaringen kon de politie de pla ten terugvinden, waarna bleek dat de visser geen rijbewijs had en vermoedelijk onder invloed verkeerde. Hetgeen de man la ter ontkende. tair Kruithuisje. De vereniging is er enorm blij mee want het biedt de leden een redelijk goe de oefenruimte. De paardensport heeft de laatste Jaren een grote vlucht genomen In Nederland. De heer Kuyt heeft daarvoor wel een verkla ring: „Het is het zoeken van de mens uit de techniek naar de natuur. Natuurlijk speelt ook de welvaart wel een woordji mee. en de spanning die de mensen ervan hebben. Het een sport waar je moeite voor moet doen. Paardenliefhebbers kampen vooral in nieuwbouw wijken met problemen: waar moet het paard worden gestald. „Als er een blok huizen wodt gebouwd mag je er geen paard bij houder", vertelt stalhouder H. Haasnoot. Hij is een bekkan- de stalhouder in den lande door de soms met zes paarden be spannen antieke Engelse post koets waarmee hij her in der in het land rijdt. De afgelopen weken zijn op het eigen terrein in de Krom voor het eerst wedstrijden gehouden. Die zijn een enorm succes ge worden. Niet alleen aan wed strijden neemt de vereniging deel. Ook zo geheten buitenrit- ten naar Wassenaar of Noord- wijk maakt men. Voorzitter J. van den Hak. een Noordwijker geeft wekelijks instructie aan de leden, over de verzorging van het paard, maar ook over het inwendige van een paard. Dat gebeurt in de kantine van de buitenmanege, die de vereniging heeft gezet. Paardensportbeoefenen onder des kundige leiding, dat is het doel van de vereniging. Getuige de snelle ledengroei blijkt dat wel aan te slaan in Katwijk en om geving. Fanfare concert in parochiekerk SIOMPWIJK Vanavond geeft 'I fanfaregezelschap „Juliana" gelegenheid van het 100-jarig be staan van de Stompwijkse kerk bouw. Eerst treedt op de jeugd' fanfare mt o.a. hun concours- Korte muziekstukjes uit vel( landen. Daarna nemen de senioren hel over. Ook zij spelen hun con coursnummer en nog vele vlot» moderne stukken. Een daarvai is toch wel oeroud, maar over bekend, het Halleluja van Har del. De uitvoering begint om uur. Vanmiddag krijgen de bejaarde! en zieken een traktatie en mor gen heeft de jeugd feest bij hei optreden van de Amsterdamse Toneelgroep Poedel. Om 13 uur begint het voor de kleintjes van 5 tot 8 jaar. Om 16.00 uur is de wat oudere jeugd van f tot 14 jaar aan de beurt. Plaat' in handeling: het dorpshuis. Duinen Katwijk en Wassenaar verboden terrein voor brommers WASSENAAR - Hel fie(spll door de duinen van de Was# naarse Slag tot Katwijk word afgesloten voor bromfietsers Gedeputeerde Staten is tot d besluit gekomen na een verzot' van het gemeentebestuur var Katwijk. Het fietspad is indertijd aangf lead met een aantal verticale horizontale bogen. Dooreb bromfietsers met hoge snelh< den over de paden reden, wer deze te gevaarlijk voor fietser en voetgangers. Voor het woon-werk-verkeer een vervangend0 ro"te tot stao komen door de aanleg van e('- fietspad langs de secundair* weg 1 (Katwijkseweg). De nieJ we maatregel zal ingaan zodr dit 'fietspad aangelegd is.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6