.Weer Rijksweg 6 uit Plassengebied'' Rijnsaterwoude wil einde maken aan de parkeerexcessen A LSG kampioen van onderbond snelschaken sport en streeknieuws Vereniging voor prot-christelijk mavo-onderwijs in Hazerswoude Veilingen Nieuwe toiletten Aarlanderveense school kosten 125.000 gulden Inzameling voor bejaardentocht PAGINA 5 DINSDAG 29 MEI 1973 LEIDSE COURANT Stichting Zuid-Hollands Landschap ALKEMADE De stichting „Het Zuid-Hollands Lanschap is de volgende indiener van een be zwaarschrift tegen het streek plan Plassengebied. Onder an dere de aanleg van de ten zui den van de Kager Plassen ge projecteerde provincinciale weg 6 ziet de stichting niet zo zitten. Men is van mening, dat deze weg juist de ongewenste subur banisatie aanmoedigt. De stichting is zeer te spreken over het voornemen van de pro vincie Zuid-Holland om de ver stedelijking in het Plassenge bied tegen te gaan. Maar dan moeten daar wel de juiste maatregelen toe genomen wor den. „Het landschappelijke zeer waardevolle en ook nog stille Plassengebied dient zo lan- oppervlak ten behoeve van de watersport, zou dan ook nim mer in gebieden mogen plaats hebben, die van waarde zijn. In het bezwaarschrift wordt aan dacht besteed aan de recreatie ve landschappelijke en natuur- De enkelbaansspoorlijn Alphen- wetenschappelijke aspecten van het plan. Met de provincie is de stichting van mening, dat nabij de Kager Plassen een polderre servaat moet worden ingesteld met een beheer, dat bewust ge richt is op weidevogels, rustige recreatievormen als wandelen, fietsen en vissen, op schoon wa ter en een gaaf landschap. Dit zou een grootte verdienen van 1500 tot 2000 hectare. Het gebied is nog steeds bijzonder waarde vol, ook wat de bodemopbouw betreft. De in het plan voorge stelde vergroting van het water- Leiden zou moeten worden ver dubbeld volgens de stichting „Het Zuid-Hollands Landschap". Mocht de pertinente noodzaak van een andere oostwestverbin- ding (Rijksweg 11) aantoonbaar zijn, dan dient het tracé van deze weg ten nauwste met de spoorlijn-Leiden te worden ge koppeld. Hierdoor wordt versnij ding van het ruime polderge bied ten zuiden van de Oude Rijn - zoals die volgens het thans door Rijkswaterstaat ge tekende tracé zou geschieden - vermeden. Moet dit mooie waterland nu doorsneden worden door een verkeers - Amateurtests LANGERAAR Bij Martin Vis ser zijn weer amateur-danstest gehouden. Voor brons slaagden de dames: Hogeboom, Vermeulen, Fran sen. Hardus, Versluis, Hooge- veen, Hardus, Lek en van der Hoorn uit Langeraar; de dames Van der Hoorn, Van Kempen, Zaal, Vermeulen, Van der Pijl, Koeleman, Geels, G en A Groen in 't Woud en Lek (Ter Aar). De heren: F. en S. van der Hoorn, Loos, Hoogeboom, Pieterse. Mastenbroek en Lek (Langeraar): de heren Fransen, Verlaan, Egberts Akerboom. Otto, Koeleman, Hogervorst (Ter Aar); de heren De Groot en Van 't Woud uit Zevenhoven en de heer Lek uit Nieuwkoop. Voor zilver slaagden de dames Louwers, Van de Pijl en Van Emmerik uit Langeraar; de da mes Van Steljn, Akerboom. Zaal en Koeleman uit Ter Aar; de dames E. en L. Brand uit Leimuiden en de heren Hoger vorst (Ter Aar). Knelange (Lei muiden) en Mesman (Aarlan- derveen). Voor goud slaagden de dames Ba der (Langeraar). Van der Sluis, Van Leeuwen (Nieuwkoop); de heren Van Rijn en Van der Sluis Van Leeuwen (Nieuw koop); de heren Van Rijn en Van de Hoorn (Langeraar), Sas sen (Ter Aar) en De Jong (Noorden). Een goldstar behaal den mejuffrouw Marian Bader uit Langeraar en Jan Pieterse uit Ter Aar. HAZERSWOUDE Het bestuur van de vereniging voor protes tants christelijk onderwijs wil de positie van de Mavo-school aan de ds. Dirk Arie van den Boschstraat verbeteren. Volgens het bestuur Is deze namelijk verslechterd sinds de invoering van de mammoetwet en de op richting van de hiermee samen hangende scholengemeenschap pen. De positie kan volgens het be stuur alleen verbeterd worden wanneer men het aantal leerlin gen van een „alleenstaande" Mavo verhoogd. Om dit te be vorderen wil het bestuur komen tot de oprichting van een ver eniging voor protestants-christe lijk mavo-onderwijs en tot de benoeming van een bestuurslid dat niet uit Hazerswoudedorp afkomstig is. Het is het bestuur gebleken dat meer leerlingen moeten worden aangetrokken, die buiten Ha zerswoude wonen. In de verga dering die vanavond in het Ne derlands Hervörmd Verenigings gebouw zal worden gehouden zal uitvoerig over deze plannen worden gediscussieerd. Het be stuur wil dan in de volgende vergadering met definitieve voorstellen komen. Gala-concert door Arte et Religioni LANGERAAR Op vrijdag 1 juni a.s. zal door de R.K. Mu ziekvereniging „Arti et Religio ni" een gala-concert worden ge geven in het Parochiehuis te Langeraar. Die avond treden op het volledig orkest met drum band. Tevens vermeldt het pro gramma een optreden van de leerlingen, slagwerk o.l.v. de heer W. H. Pieterse en een op treden van leerlingen majorettes o.l.v. mej. Rina van Tol. Het concertprogramma door het orkest o.l.v. de heer G. Stellaard en met medewerking van de jongerengroep Vita-Nova o.l.v. mevr. A. L. M. Keijzer—Sarneel zal een belangrijk onderdeel vor men van die avond. Na het con cert is er een gezellig samenzijn bij de muziek van de Boeren- kapel „De Gebarsten Ketel". De algemene muzikale leiding be rust bij de Keer G. Stel laard. Aanvang 20.00 uur, toe gang personen boven de 16 jaar. ten Garnette, Carol, Zorlna, Coral Princess, Carina S—13. Belinda, Es. ther Ofarlin, Evergold. Precllla, Ro- selandla 14—19. Sonla 29—34, Promi nent 15—21, Hon a 45—50, Super Star 28—40, Lelies 18—65, Allium 6-9, Alsüoemerla 16—29, Pioenrozen 11 -16, Violieren 10—17, Cerbera's 2230 pst. Trosonjers 1,65—2,05, Chrysanten-jaarrond 1,50-1,65, Col- vlllels 1,40—2,55. Brodea 70—1.70, Irissen 45—1.20, Anemonen 33—20. Pyrethrum 50—1.10, Duizendschoon 75—1,20, Bruidsanjers 35—60. Esther Read 1,10-1,60. Campanula 1.25- 1.55. Fresia's 55—1.20, Marjtrieten 25—10, Hesperus 30—10, Lathyrus 16—38 p. bos. Veiling Katwijk a/d Rijn, 28 mei: Waspeen p. kist: A I 8,70—11,70, A II 2,60—12.10. B I 12,50—17.50, B II 3,60, C I 10,50-11,20. C II 4,60-8.70. Bospeen 1,15—1,47, Radijs 6—17, Sla KOUDEKERK Op He- melvaartdag zijn alle ge meentelijke diensten geslo ten. De burgemeester houdt vandaag geen spreekuur. Het woorulmtespreekuur komt deze maand ook te verval len. Loco burgemeester J. S. Wage naar sprak op de enigszins fees telijke bijeenkomst van de 25-ja- rige E.H.B.O. vereniging „St. Christofoor" in café J. Heems kerk zijn waardering uit voor het vele nuttige en waardevolle werk in het belang van de me demensen door de leden in deze kwart-eeuw verricht. Het beha len van een E.H.B.O-diploma op de door hen georganiseerde cursussen is hiervoor een belang- EHBO-diploma's in R'arendsveen rijke grondslag. In het afgelo pen seizoen slaagden 21 van de 22 cursisten en deze mochten met een gelukwens van loco burgemeester Wagenaar het di ploma in ontvangst nemen n.l. de dames J. van Amsterdam- de dames J. van Amsterdam- Kerkvliet, H. Bakker-Bakker. Gr. Bakker, A. van Bostelen, A. Bouwmeester-Hoogenboom, G. Heemskerk, C. Hoogenboom, A. Kerkvliet-v.d. Meer, M. v.d. Klugt, C. v.d. Meer-Busch- man, C. Klein, M. Schouten, C. van Dijk-Spruit, J. v.d. Zwet- Zwetsloot. En aan de heren J- v.d. Broek, A. Hoekstra, A. Schouten. S. Strijk, Th. Witjes, W. v.d. Zwet en P. v.d. Zwet. Dank werd nog uitgesproken aan het adres van docent dr. Hcijnen en instructrlce mevr. N. Steenvoorden-Daleman welke namens de cursisten een ca deautje kregen aangeboden. Na de pauze werden er enkele filmpjes vertoond o.a. over hy giene en verzorging alsmede de 18 jaar geleden in Roelofarends- veen gemaakte film van het el- gen dorp met zijn toenmalige be« A AR LANDER VEEN Het heeft in Aarlanderveen bij me nigeen nogal wat bevreemding gewekt, dat de aanleg van ?en aantal toiletten In d katholieke basisschool aan het Noordeinde 125.000 gulden gaat kosten. In de raad van Al phen aan den Rijn is een voorstel om dit bedrag beschik baar te stellen vorige week goedgekeurd. In Aarlander veen vraagt men zich nu af of 125.000 gulden niet bijzon der veel is en of de niet meer zo jonge school een derg- lijke uitgave nog wel waard Is. Het hoofd van het schoolbestuur, de heer A. Honout, deelde des gevraagd telefonisch mee, dat de mensen maar blij moeten zijn dat het nu eindelijk toch zo ver is gekomen, dat met de ver bouwing kan worden begonnen. „Het stinkt in die gangen al ju- ren en het werd tijd dat er iets aan gedaan werd. Maar met het plaatsen van een paar nieuwe toiletten is men er niet. De muur moet naar buiten ge bracht worden en daarvoor moeten eerst heipalen de grond in. En dat kost geld", aldus de heer Honout. Het katholieke schoolbestuur is al vijf jaar bezig met de plannen voor nieuwe toiletten. Voorzitter Honout: „Nu het zover is begin nen ze te zeuren. Maar ik weet wel wie dat zijn. Dat zijn de mensen, die liever een hele nieuwe school zien. Nou, het is bekend, dat er geen enkele kans bestaat, dat die school er komt. En daarom moeten er andere maatregelen worden genomen". De toiletten en waterplaatsen, die er nu zijn, stummen uit 1914. Daarvoor in de plaats ko men nu zes nieuwe toiletten in een frisse en lichte ruimte. Te- venj wordt voor wastafels ge zorgd. RIJNSATERWOUDE - Ook in de gemeente Rijnsaterwoude ko men vandaag de dag uitgebrei de parkeerexcessen voor. Daar wil het gemeentebestuur zo snel mogelijk een einde aan maken. In de raadsvergadering van aanstaande vrijdag (aanvang 20 uur) komt deze zaak aan de orde. B. en W. stellen de raad voor om een verordening vast te stellen, die de parkeerproble men in de toekomst uit de weg moet helpen. De verordening zal niet alleen het parkeren betreffen. 'Ook het langs de weg plaatsen van au towrakken is allang een doorn in het oog van een aantal raads leden. Vrijdag zal ook worden gesproken over de komende reconstructie van de Herenweg. Eerst komt een voorstel aan de orde voor de aankoop van grond om de reconstructie mogelijk te ma ken. Op de agenda staat verder het voorstel tot kredietverlening en vaststelling van het plan He renweg. De gemeente Rijnsater woude zal zelf ongeveer zeven en een halve ton moeten betalen voor de verbetering van de He renweg. De reconstructie kost in totaal twee driekwart miljoen gulden. In 1971 was al een be groting opgemaakt voor het ver beteren van de Herenweg. Men kwam toen op een bedrag van 1.964.600 gulden. Door verschil lende omstandigheden (grotere uitgaven voor aankopen, kosten stijgingen van materiaalprijzen en lonen) gaat het project nu 761.550 gulden meer kosten. De aanleg van riolering ten be hoeve van de aanwezige bebou wing in de oude dorpskern is een volgend agendapunt voor de raai Dit werk gaat in totaal 328.150 gulden kosten. Oorspron kelijk was het het plan om een uitgebreider rioleringsplan uit te voeren, namelijk in de oude dorpskern, in de Van Wasse- naerlaan, Langs het Molenpad en in het scholencomplex. Dit zou echter 512.150 gulden 'kos ten, hetgeen het college ietwat te ver gaat. De drie laatste rio leringswerken zullen voorlopig Het uitzicht wordt belemmerd en de toegang tot het huis nagenoeg ook. niet worden uitgevoerd. De mo gelijkheid zal wel worden beke ken of de Van Wassenaerlaan- rlolering via een eenvoudig aansluiting op het riool gaat dit pomgemaaltje kan worden aan- 70 gulden per jaar kosten voor gesloten op het hoofdriool. Per de betreffende inwoners. Zoeterwoude Deze week gaan de leden van het Comité Bejaar dentocht weer huis-aan-huis voor geldinzameling ter finan ciering van dit jaarlijks evene ment. Het is niet de enige in komstenbron maar wel een zeer belangrijke. Foe noodzakelijk een goede op brengt van de collecte wel kalijk is bewijst wel de uitga- venstaat van vorig die een to taal beliep van 5.454,59. organiserend comité eeft inmid dels een wijzigng ondergaan. De heer C. J. v. Klink is de heer J. G. Turk opgevolgd als secreta- AMSTERDAM Een ter gele genheid van het 100-jarig be staan van de KNSB georgani seerd snelschaaktoernooi voor clubteams trok ongeveer 300 schakers naar de Nieuwe RAI. De Leidse Schaakbond had als afgevaardigden: Philidor voor de hoofd en eerste klasse van de KNSB, Voorschoten de twee de en LSG en Noordwijk voor resp. de eerste en tweede klasse van de onderbond. Het kwartet van Philidor miste vooral de boot door het slechte spel van eerste man Ad. v.d. Berg; een miserabele score van 0 uit 6 partijen deed alle kam pioenskansen teniet. Schril daartegenover stond het resul dienstelijke tweede plaats, taat van Westerveld: 6-6; Het Voorschoten had een hoopvolle eindresultaat was nog een ver- start maar verloor de aanslui ting met de kop door remises tegen Goes, Nijmegen en Bus- sum. Tweemaal verlies met waarin Houwe'.ing beide keren voor het halve punt zorg de bracht Voorschoten op de wat teleurstellende 6e p aats. Het viertal van LSG speelde zich secuur naar de finale. De pro fess onele instelling van Konings het betere trucwerk van Baart en Wiebes plus de punten van Mier^met waren voldoende voor een le plarts. De finale tegen de Zwarte Pion uit Groesbeek werd met 3-1 gewonnen, het winnende punt haalde Wiebes met enkele fraaie grappen bin nen. Noordwijk won de eerste acht- kamp grandioos door vooral de goede scores van A. de Boer (7-7) en Joop Turk (5|4-7). De il- nale ging tegen Zeist jammer lijk met 214-1 verloren. Phili dor: Ad vd. Berg: 0 u t 6 partij en; H. v. Maaren: 4-6: J. J. Pi ket: 5-6; W. Westerveld: 6- 6. Voorschoten: B. Smit: 2-7: W. Theme: 3-7; J. Wouters: 4-714; B.Houwelng: 4-7.1.. S. G.:*5-8: L. Konings: 5-8; W. D. Wiebes: 614-8; R. M. Mieremet: 714-8. pers.scores: NOORDWIJK J. Turk: 6-8; W. Turk: 3-8; de Boer: 7-8; H.Slats: 5-8. Geslaagden voor cursussen lassen in Alplien a/d Rijn ALPHEN Aan de avondcursus- klassen, verbonden aan de Chr. Techn. School te Alphen aan den Rijn werden dezer dagen de examens gehouden voor de di ploma's: Autogeen lassen en Booglassen voor beginners. De cursus stond onder toezicht van het Nederlands Instituut voor Lastechniek te 's-Gravcnhage, waarvan een gedelegeerde aan wezig was bij de eindbeoorde ling. Voor het diploma Autogeen Las sen voor beginners slaugden: N. v.d. Akker, A. C. van Gog, M. van Kleef A. L. Otten, P. H. G. Righarts te Alphen ann don Rijn, H, K. Platte te Koudekerk o.d. Rijn, M. .1. Sol, te Hazerswoude, W. P. Wolvers te Hoogude, G. H. Otten te Zoetermeer. Voor het diploma Booglassen voor beginners slaagden: J. P. G. Forrier. C. van Deuren, T. de Jong. P. van Deuren, R. M. Rothkrans, J. v.d. Heuvel, R. J. Hetaria. A. Luhulina, A. L. Ot ten, J. Verhey, H. van Heusden, J. C. Hofland, C. N. van Hol- steln, C. van Kampen, A. Stede houder, G. Wlllcmstein te Al phen aan den Rijn, C. de Boer, J. J. H. Kagle te Aarlander veen, J. M. Heemskerk, N. M. Heemskerk, J. Th. C. Wijsman, M. J. Sol, A. Wijsman to Ha zerswoude, D. J. Visser te Lan geraar, W. J. Tersteeg te Noor den, E, Pastoor, N. G. Bout hoorn te Wotibrogge, J. H. He boid. C. A. J van Pelt te Bode graven, G. H. Otten te Zoeter meer, A. Zweerus, H. k. Platte te Koudekerk a.d. Rijn, J. Su- vaal te Zoetcrivoude, W. 1\ Wolvers te Hoogmade. H. N. van Harten te Ter Aar. Van de aan dc examens deelne mende leerlingen werd niemand afgewezen. Grote kraak in Ridderhof ALPHEN Het afgelopen week einde Is In het op II april offi cieel geopend winkelcentrum Ridderhof In Alphen aan den I Rijn voor het eerst een omvang rijke kraak gepleegd. Dr- dieven, (hoogstwaarschijnlijk i meerderen) hebben zich toe gang tot het Kledingmagazijn Ratte verschaft door het forcc- :-cn v.n de voordeur van het grote herenkledingmagazijn. Zij hebben zich daarin meester ge- vrn een groot aantal cos- tuur.is en luéde jasjes, voor een t ta'.e waarde van ruim i 20.000,-. Van de daders ont breekt nog elk spoor. De Al- phense recherche stelt een diep gaand onderzoek ln. X

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5