Multi-functioneel gebouw in Prinsenhof op Hemelvaartsdag in gebruik genomen Duitser tafel tenniskampioen van Warmond Hans Sipkema Leiderdorps jeugdkampioen lohan Baart snelschaak kampioen LSG sport en vlietstreek n OOK Wat u moet weten Louwers wint ATTC- toernooi DINSDAG 29 MEI 1973 LEIDSE COURANT Leidschendam Vicaris drs. W. M. I. van den Ende van het bisdom Rotterdam zal op Hemelvaartsdag 's morgens om half elf de inwijdingsplechtigheid verrichten van het in de wijk Prinsenhof gebouwde Paus Johannes Centrum. Het door het Leid- schendamse architectenbureau van Vliet ontworpen centrum heeft een multi-func tioneel karakter, het moet een ontmoe tingscentrum worden waar men elkaar niet alleen op kerkelijk maar ook op maatschappelijk en cultureel gebied kan vinden. LEIDSCHENDAM Na de in wijdingsplechtigheid op He melvaartsdag door vicaris van dein Ende is er 's mid dags om twee uur in het cen trum een ontvangst voor ge nodigden waarbij ook bis schop Simonis van Rotter dam wordt verwacht. Van 15.30 uur tot 17 uur is het „open huis" voor aüe be langstellenden. Vrijdag 1 juni geeft het Utrechts By zantijns Koor om 20.30 uur een concert van liturgische liederen in de Oud-Slavische taal en volksliederen in de Oekraïense taal. Zondag 3 juni is er een ,.Pret- festival" voor de jeugd waaraan o.a. Kluk-Kluk mee werkt. Aanvang 15 uur. Ver der staat nog een koorkring- avond, een oecumenische viering samen met de refor matorische christenen in Prinsenhof op het program ma, een amusementsavond met o.a. Rita Corita en een Top-Pop-Disco-Show. Het centrum bevat een grote ruimte met 400 zitplaatsen. Het liturgisch meubilair werd ont worpen door de ingenieurarchi- tecte Henny Boesten-van Vliet en is zodanig geplaatst dat het ■geheel, ook het podium, gemak kelijk is te verplaatsen als de ruimte voor andere doeleinden moet worden gebruikt. De ruimte is door sterk geluids- werende schuifpaneel-wanden op eenvoudige wijze te verdelen in drie zaaltjes van 4x9 meter en een grote zaal van 3 x IS meter. Verder zijn er nevenruimten als een garderobe met toiletten, een kleine vergaderspreekkamer, een dag-sacramentskapel, een sacristie en een koffiebar met terras. Het kerkmeubilair, geen banken maar rijen eenvoudige stoeltjes werd vervaardigd door de leer lingen van de Technische School St. Bernulphus te Rijswijk. Het Paus Johannes Centrum, dat inclusief grondkosten en inven taris voor slechts 500.000 gulden kon worden gebouwd, is zeer eenvoudig opgezei met wanden die zowel binnen als buiten van witte betonsteen zijn en met een dakconstructie van een in het zicht gelaten houten balkenfra- me dat in een rustige groene kleur is gebeitst. Alle lichtornamenten zijn ook al weer vanwege het meervoudige karakter van de ruimte op stroomrail gezet, zodat ze mak kelijk verplaatsbaar zijn. Nadat pastoor Th. te Meij in au gustus 1966 in Prinsenhof was benoemd werd in december de noodkerk van de parochie ..Ge- dachteniskerk Paus Johannes XXIII" in gebruik genomen. In augustus 1967 werd een inter kerkelijke bouwcommissie met de Ned. Hervormde en Gerefor meerde Kerken van Leidschen dam samengesteld die de bouw van een gezamenlijk kerkcen trum moest onderzoeken. Uit plannen van het gemeentebe stuur bleek daarna dat in Am- stelwijk een dienstverlenend centrum zal worden gebouwd, waardoor het centrum in Prin senhof tot een wijkfunctie moest worden teruggebracht. In 1969 bleek dat de twee andere ker ken geen behoefte hadden aan e Prinsenhof, een pronkstuk van de architect. kerkruimte in Prinsenhof. Nadat in 1970 het KASK1 een ne gatief rapport aan het bisdom had uitgebracht werd een uit voerig verslag over de ontwik keling aan alle parochianen ge zonden en werde» twee hoorzit tingen gehouden. Uit een grote gezinsenquête bleek i gezinseenheden de kerk Pastoor te Meij zegt dat bij de for- regelmatig zouden bezoeken dat 84 procent positief reageer de op het aanwezig zijn van een eigen kerkruimte. In oktober 1971 werd daarop van het bis dom goedkeuring verkregen voor de bouw van een centrum met multi-functioneel karakter. mulering van eisen primair is uitgegaan van het gebruik van de kerk als liturgische ruimte. Er wordt echter een commissie waarin ook andersdenkenden, gevormd die een organisatie-op zet moet maken voor het ge bruik als wijkcentrum. Hierbij wordt gedacht aan vergaderin gen, hobby-avonden, bridge en klaverjas, tafeltennis en mu ziek. Via het gemeentebestuur zal met verenigingen en andere instanties kontact worden ge zocht zodat langzamerhand een optimale bezetting zal ontstaan. Warmond Zondag organiseerde tafeltennisvereniging Steeds- Vooruit de open warmondse kampioenschappen. Ondanks het erg mooie zomerweer waren er 72 deelnemers en een grote pu blieke belangstelling in de sportzaal Klim-Op. Warmonds kampioen werd bij verrassing een buitenlander, n.I. Walter Trick uit West-Duitsland, die dit weekend toevallig In Warmond was. Dank zij een goede organi satie konden in tien uur een kleine 200 wedstrijden gespeeld worden. Uitslagen: Heren-enkelspel: 1. Nol Sikking, 2. Louis Ritsen. Heren enkelspel (ongeoefenden): 1. Martin Mesker 2. Harrie Heyden, Dames-enkelspel: 1. Nora Bakker, 2. Nel van Rijn. Dames-enkelspel (ongeoefen den): 1. Vera van Noord, 2. Greet v.d. Voort. Mix-dubbel: 1 Nol Sikking en Marian v.d. Helm, 2. Louis Ritsen en Nora Bakker. Algemeen-dubbel: 1. Veteranen Blauw Zwart winnaars van DOSR-toernooi ALKEMADE - Het Wassenaarse Blauw Zwart heeft het door DOSR georganiseerde vetera- nentoernooi gewonnen. Tweede werd SJC uit Noordwijk. De derde en vierde plaats werden voor respectievelijk DES uit Aarlanderveen en ASC uit Lei den. De sportiviteitsprijs was voor de Leimuidense Kickers. Na afloop reikte voorzitter Van Duijkeren van DOSR de prijzen uit. De aanvoerder van Blauw Zwart, de heer Remmerswaal dankte namens alle deelnemende elftal len de organiserende vereni ging- Jan Schippers en Walter Trick, 2. Nol Sikking en Louis Ritsen. Junioren meisjes: 1. Ineke Lan- geslag 2. José van Dijk. Junio ren meisjes (ongeoefenden): 1. Marijke Heykoop 2. José Hey- koop. Junioren jongens: 1. Mar tin Broxterman 2. Wim Welsink, Pupillen meisjes: 1. Ellen Men- tink 2. Pauline v. Winsen, Pupil len jongens: 1. Hymphry Stui ver 2. Ronald Kuiper. Meisjes- J,TV dubbel: 1. Ineke Langeslag en J Warmonds kampioen: Walter - Gerrie Kortekaas, 2. Inger v.d. -y Heyden en Ciska de Frank. Trick, 2. Marian v.d. Helm. Een spelmoment uit de wedstrijden in Warmond. Vrij baan voor bouw clubhuis „Nieuwkoop NIEUWKOOP Sportvereniging Nieuwkoop krijgt binnenkort de vergunning voor de bouw van een clubhuis op het sportvelden complex aan de Nieuwveense- weg. Het clubhuis zal een groot te krijgen van ca. 725 m2. Door de gemeente zal de sport vereniging het recht van opstal worden verleend tegen een sym bolische huur van 10 voor een voorlopige termijn van 30 jaar. Op korte termijn zal men met de bouw gaan beginnen. WASSENAAR Volgende week woensdag gaat het Nutsdepartement 'n excursie maken naar het Frans Hals museum in Haarlem en naar het nationale park „Kenne- imerduinen" in Overveen. Donderdag 14 juni wordt een dagtocht gemaakt naar Bra bant. Op vrijdag 22 junu staat een bezoek aan Giet hoorn en Staphorst op het programma. -WASSENAAR In de week na Pinksteren zal burge meester Staab de verkeersdi- ploma's aan 486 jongens en meisjes gaan uitreiken. 51 kandidaten werden afgewe- was geslipt in de bocht en tegen een tegenligger aange botst. Hiervoor kreeg hij drie maanden ontzegging van het rijbewijs en een boe te van 60,-. ZOETERWOUE De E-ju- nioren van DOCOS hebben het afgelopen weekeinde het NKS-toernooi in Haasbroek gewonnen. Zij wonnen de sleutelwedstrijd tegen SJZ. Lisse won in de eerste poule van UDO. In de finale leg de Lisse de nadruk op de de fensie zodat de eindstand 0 0 bleef. Docos wist vier pe nalty's te benutten, terwijl zijn tegenstander er drie maakte. De Leidenaars zui den vanavond uitkomen in de finale op het VVSB-terrein. NIEUWKOOP Het jeugd- team van tennisvereniging 'Nieuwkoop' is afdelingskam pioen. Het afgelopen week eind behaalde het een over winning van 6—1 op het team van Lisse. De officiële huldiging vindt op een' later tijdstip plaats NIEUWKOOP De nieuwe aanwinst in het verenigings leven,de roeivereniging "De Meije" heeft afgelopen zater dag op feestelijke wijze de eerste drie boten te water gelaten. Vele nieuwe leden konden hun geluk beproeven. Daarna werd een barbecue gehouden, waar men kon dis cussiëren over de toekomst van de gloednieuwe vereni ging. WASSENAAR De Wasse naarse Rode Kruis is giste ren begonnen met de jaar lijkse collecte. Vorige week zijn er huis-aan-huis folders en collectezakjes verspreid. Deze laatste zullen de ko mende weken worden opge haald. WARMOND Het eerste herenteam van de handbalvereniging Warmunda is kompetitiekampioen ge worden van de 3e klasse A. Het kampioenschap werd behaald, doordat het team van Northa zondag verloor. Die club had Warmunda, dat zelf uitgespeeld was voor kunnen blijven. Warmunda speelde overigens in Utrecht een toernooi, dat gewonnen werd. Mamiputti weer terug bij UDO OEGSTGEEST Ex-UDO-speler John Manuputti gaat weer terug naar zijn oude vereniging. De Oegstgeestenaar verliet zijn club een paar jaar geleden om bij1 Blauw Wit te gaan voetballen. Na een jaartje bij de voormalige j eerste-divisieclub te hebben ge zeten keerde hij terug naar Leiden om de regionen van Lug- dunum te gaan versterken. Ook dit verblijf was maar van korte duur. LEIDERDORP De door de Lei- derdorpse Schaakvereniging georganiseerde jeugdkampioen schappen zijn tot een succes uit gegroeid. Vooral de lagere scho lieren waren in grote getallen op komen dagen. Hans Sipkema toonde zich duidelijk de sterk ste. Bij de scholencompetitie was hij al goed voor een 100% score nu stond hij alleen remise toe aan Hans de Boer en Ro nald Zaan zodat hij op een to taal score kwam van 7 punten uit 8 partijen. Eindstand lagere scholieren kam pioenschap: 1. Hans Sipkema: 7 uit 8 partijen, 2. Reinier Bruins: 6; 3/4 Andries Teugeier en Rudi Grim: 5'/2, 5. Hans de Boer, 5: 6. Ronald Zaan: 4i/2, 7/9, Roel Piket met 8 jaar de jongste deelnemer. Peter Bongers en Rolf Griffioen: 4, 10. Martjen Bakker, 3'^, 11/12: Mark Sonke en Gert Jan Goedhart: 3; 13/14: Toon Peeters en Rudy Hoog- eboom; 2; Peter Hoogeboom en Wilbert Collet: 1V£. In de kampioenschappen tot 16 jaar eindigden H. de Goede en P. Sonneveldt gelijk. Sonneveldt had met vier partijen winst een daverende start. Hierbij zat te vens een overwinning op de Goede. In de twee laatste ron den had Sonneveldt niet genoeg adem meer over en verloor zelfs de beslissingspartij nog te gen De Goede. Eindstand: 1. H. de Goede: uit 6 partijen, 2. P. Sonneveldt: 4>/£, 3/4: A. de Boer en B. Verrn: 4, 5. R. Bak ker: 3i/2, 6/7: W. Stein en A. Duizer: 3, 8. G. v. Osnabrugge: 21^. 9. R. Smits. 1. Een teleurstellende opkomst ty- peerde de kampioenschappen Eindstand: J. C. Zwetsloot: 5Vi uit 6 partijen: 2. H. van Osna- I brugge: 4\h\ C. Spelt: 2; 4. E. Slim: 0. LEIDEN Nadat de 15-jarige Johan Beert zich dit seizoen reeds eerder manifesteerde als één van de sterkste jeugdscha- kers van de LSG voegde hij nu het snelschaakkampioenschap van het LSG aan zijn zegereeks toe. Reeds spoedig bleek dat Baart bijzonder hoge ogen zou gooien: 8 punten uit 9 partijen deed de concurrenten op achter stand zetten. Wichers had d.m.v. 2 remises Baart het enige punt ontfutseld. In de finalevierkamp, er werden in totaal 5 vierkampen gespeeld, kon Baart reeds bogen op een vol punt voorsprong op naaste concurrent en oud-snelschaak- kampioen van de LSG Wiebes. De overige 2 plaatsen werden in genomen door Kuijpers en Wi chers. Baart verloor onver wachts 2 partijen van Kuijpers en Wichers, maar wist Wiebes voor onoplosbare problemen te stellen. Het ene punt bleek vol doende voor het kampioenschap. Konings verspeelde een gedeelde eerste plaats door in de tweede vierkamp van Mieremet te ver liezen. Deze snelschaakwed strijd was tevens bepalend voor de samenstelling van het LSG viertal dat aanstaande zaterdag samen met viertallen van Phili- dor. Voorschoten en Noordwijk de Leidse kleuren gaat verdedi gen op een ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de KNSB gehouden snelschaakfes tijn in Amsterdam. Veteranen Stompw. Boys beste bij SJZ Zoeterwoude Stompwijkse Boys is winnaar geworden van het veteranentoernooi dat S.J.Z. op Haasbroek organiseerde. Rijp- wetering leek als sterke poule winnaar de beste papieren te hebben in de finale. De Stomp wijkse ploeg onder aanvoering van Theo Duivesteijn nam ech ter voor de rust de leiding door een treffer van Jan Kleij. Na de hervatting kregen de Rip pers een unieke kans om langs zij te komen maar Herman Wee- nink schoot de bal bij een toege kende strafschop naast. Met een wat betere conditie zag Stomp wijkse Boys kans de winst te gen het sterk aandringend Rip- wetering vast te houden". Voordat de strijd om de derde plaats kon worden gestreden moest eerst door middel van pe nalty's tussen SMV en Quick Steps worden uitgemaakt wie als tweede was geëindigd. Pas in de tweede serie viel de beslis sing ten gunste van de Hage naars die daarna met 40 het onderspit moesten delven tegen RKAVV. De enige wankklank op deze dag was het wegblijven van Blauw Zwart waardoor er in het schema enkele gaten Deelnemers aan eindstrijd om Zoeterwoudse tennistitel Zoeterwoude In het afgelpen weekeinde zijn de finalisten be kend geworden van de Zoeter woudse tenniskampioenschappen welke a.s. donderdag zullen worden afgesloten. Bij de dames klopte mevr. A. Cij- souw moeiteloos A. v.d Geest met 2x 60. Haar tegnstandstr wordt mevr. Van Dam die L. v.d. Meer met 5—1, 1 klope. Bij de heren sneuvelde de kam pioen van vorig jaar, Peter Bos man, in de halve finale. Chris Bosman zorgde voor dit huza renstukje megde cijfers 6—1, 5—6 en 6—3. Hij ontmoet in de finale er Bolle de Leijn ijsouw terugweest in twee sets; 6z? en 6—2. In de meisjes finale komen Hella Bosman en Petra v.d Peet te genover elkaar te staan. Zij schakelden in de halve eind strijd resp. Bernadt van der meer en usan Vi uit. Het programma vangt op Hemel vaartsdag om 12 uur aan met de junior-finale de dames treden om half twee in het strijdprk en de naslotpartij door de heren wordt 3 uur gespeeld. De prij suitreiking vindt 's avond plaats tijdens een feestelijke afsluiting in het Don Boscohuis.Stompwiik Volleybal vereniging in Nieuwkoop NIEUWKOOP In gebouw de Rank zal op 6 juni een volley balvereniging worden opge richt. De initiatiefnemers zijn leden van de onlangs opgegeven verenigingen van noorden en Nieuwveen. De vereniging zal zich gaan bezig houden met wedstrijd als ont- spanningssport. Door het ge meentebestuur en het bestuur van de RK Mavo zijn al toezeg gingen gedaan betreffende het gebruik van geschikte speel ruimte. Nieuwe veld- verlichting voor Ajax verbest in Hilversum LEIDEN/HILVERSUM Ajax heeft zijn tweede wed strijd verloren in Hilversum. Het openingspaar van Hilver sum hield lang stand. Pas op 74 kwam de eerste wicket. Ajax kwam na drie uur en een kwartier op het veld te hebben gestaan aan slag, wat het spel niet ten goede kwam. De wic kets volgden elkaar snel op en er werden maar weinig runs ge maakt. F. A. de Jogh was de beste. Hij zette 24 runs op zijn naam. Op Hemelvaartsdag speelt Ajax tegen Sparta in Rotterdam. Op zondag 3 juni spant het team de strijd aan met VUC in de Vos* kuyl. Noordwijk" NOORDWIJK De burgerij heeft voetbalvereniging „Noordwijk 2" een nieuwe veldverlichting aan geboden. Dit ter gelegenheid van het 40-jarlg bestaan van de vereniging. Op Hemelvaartsdag zal de ver lichting officieel in gebruik wor den genomen. Die avond speelt Noordwijk dan tegen zijn aloude rivaal Quick Boys. Tijdens de I rust zal burgemeester Bonnike de verlichting officieel overdra- gen. De jeugdcommissie organi seert ter gelegenheid van het jubileum een jeugdtoornooi op het gemeentelijk sportpark. I Hiervoor hebben SJC. Quick1 Boys, LFC en Amstelveen inge- schreven. De wedstrijden begin nen om 10.00 uur. binnenhof HAZERSWOUDE Theo Lou wers heeft het door ATTC/Boot georganiseerde toernooi gewon nen. In de eindstrijd versloeg hij zijn clubgenoot Leo Straat hof. Wilma Kooter werd eerste bij de junioren en aspiranten. Ze ein digde voor clubgenote Anne- mieke Smits. Samen wonnen zij het aspiranten dubbel van hun clubgenoten Annelies Tim mermans en Carla Lammers.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4