Het sprookje van Nina en Frederik heeft nooit bestaan jRudy Bennett helemaal terug jop solo-toer Ontsnapte bankrover speelt met risico's TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND RADIO MORGEN PAGINA 2 LEIDSE COliRANT DINSDAG 29 MEI 1973 - Nina baronesse van Pallandt Beeld van een gelukkig huisgezin, dat dit geluk nooit heeft gekend NEDERLAND I Het sprookje van Nina en Frederik is niet uit. Het heeft nooit bestaan. Welbe spraakte impresario's ba zuinden jarenlang van de daken, dat dit zalig zingen de en gelukkig gehuwde paar alle lieflijkheid iu zich borg, die tussen men sen maar gegeven is. De waarheid is, dat die twee een zekere Dorothy, kreeg hij ook een kind. Het ging Nina door het hart als zij zag hoe hij met dit kind achter de wandel wagen door het park reed wat hij nooit met zijn eigen kinderen had gedaan, en als hij haar Nina, opbelde met vragen over huiselijke beslommeringen, hoe veel luiers een baby nodig heeft en hoe de stofzuiger werkt, ter wijl hij bij haar thuis nooit een vinger heeft uitgestoken. nog onbereikbaarder werd voor Nina. Toch liet zij haar Frede rik niet schieten. Zij wil geen scheiding. Zij, zou dan weer Nina Moller wórden, als moeder belast met de zorg voor drie kinderen van adel, die zij nogal eens bij haar moeder uitbe steedt. Frederik wil ook geen echtscheiding. Nina zegt daar over: „Ik was zijn vrouw en ik zou de enige zijn die hij in zijn *n ,|?aar wanhoop zocht zij steun moeite mee had haar grote mond te houden. Soms namen zij maandenlang geen contracten aan, in welke periode Frederik weer aan het zwerven ging. Dit leidde er tenslotte toe, dat bel den voor zichzelf begonnen, waarbij Nina onder de slagzin „Nina Alone" nogal wat bekijks trok. NOS 18.00 Samenvatting kamerde batten 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Guus de kangoeroe. jeugdserie 19.10 De Stratenmakeropzee- show 19.30 Het geheim van de blauwe sprinkhaan, tv-serie 19.45 Zelf uw kind zwemmen le ren, informatie 20.00 Journaal 20.21 Ironside 21.10 Visserslatijn, hengelsport 22.00 Het verloren paradijs cabaret NOS .22.40 Stichting Socutera. Ned. Rode Kruis 22.55 Den Haag vandaan 23.05 Journaal 23.10 Kijk op kans (Teleac) NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 De geheime schatten van de Rode Zee 19.30 Dier en vriend 20.00 Journaal 20.21 Zo vader, zo zoon 20.45 Smalfilm, filmtips 21.10 Voortvluchtig, tv-serie 1 22.00 Hier en nu 22.40 Koorzang 22.50 Journaal 22.55 Samenvatting kamerde batten (onder voorbe houd) BELGIË/Nederlands 18.00 De Fabeltjeskrant 18.05 Follyfoot 18.30 Tienerklanken 19.05 Kijk en kook 19.35 Zoeklicht 19.40 Mededelingen 19.45 Journaal 20.10 De familie Strauss 21.00 Verover de aarde 21.50 Streekeconomie 22.35 Journaal NEDERLAND I NOS 10.45 SchooItele\ KRO 17.00 Nogal u .>dus, kinder programma NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 20.00 Journaal 20.21 Staatsloterij 20.26 Europacup I, eerste helft 21.16 Politieke uitzending, BP 21.26 Europa Cup, tweede helft 22.25 Kijken naar kinderen, over crèches 22.50 Den Haag vandaag 23.00 Journaal 23.05 Nabeschouwing Europa cupfinale op het eerste gezicht, zo schrijft zij. De Hollandse diplomaat van Pallandt was bevriend (Van onze omroepcorrespondente) HILVERSUM Eenmaal een hit altijd een ster. Ons aller Cliff is het gelukt ondanks zijn leeftijd toch maar weer nummer één op de hitparade te worden. Ook Roek Williams Is terug. De vraag is wel of hij het met zijn Elsje net zo ver zal schoppen ais Cliff met zijn Power to the peo ple. De Haagse ex-motion Rudy Bennett moet gedacht hebben: wat Roek en Cliff kunnen kan ik ook. Per slot van rekening was Rudy al eens aan een solo-carrière begonnen. En oogstte hij met How can we hang on to a s dream heel wat bijval. Rudy trok een superblits pak aan met bijpassende laarzen en besloot de stap naar succes en de daar mee in nauw verband staande oplopende bankrekening te wa gen. Hij wil een trendsetter zijn. De fiere borst ontbloot als Garry Glitter, compleet met dromerige blik. Toen moest er een single komen. Onontbeerlijk gereedschap voor een man die een solocarrière begint, j Na veel wikken en wegen koos Rudy, bijgestaan door producer Freddy Haayen, twee hitgevoeli ge nummers die hun sporen al ruimschoots verdiend hadden. The wheel of life, een voortref felijk werkje van de Ameri kaanse zangers Chi Coltrane, werd de a-kant. To run away van The Osmonds werd als b- kant opgenomen. Het eindpro- dukt Is lang niet gek. Al is en blijft Chi Coltrane de enige die The wheel of life zo kan zingen dat je tranen in je ogen krijgt. Misschien wordt Haagse Rudy wel de eerste solo-artiest die het in het buitenland gaat maken. Per slot van rekening heeft hij zo'n tien jaar geleden met zijn Motions ook al baanbrekend werk verricht. In ieder geval heeft Rudy zijn nieuwe carrière goed voorbe reid. Alvorens de grote stap te wagen oefende hij bij de forma tie Jupiter. Het was immers al weer wat jaartjes geleden, dat onze ster op de planken had ge staan. Toen hij deze act onder de knie had was de tijd rijp om goed geluimd de studio in te stappen en zijn besluit openbaar te maken. Cees van Leeuwen, zijn vroegere manager, schaar de zich aan zijn zijde. Hoopvolle ontwikkeling in het wereldje van de vaderlandse pop. vanaf het moment dat ze Voor Nina was Frederik liefde met elkaar in zee zijn ge gaan regelmatig ruzie heb ben gemaakt en dat toen ze trouwden Frederik ba ron van Pallandt zijn bruid, Nina Moller, die toen net enige uren ba rones was, onomwonden duidelijk maakte, dat hij in contact moest blijven met zijn Duitse vriendin netje, waarmee hij een „bijzonder soort geestelij ke relatie" onderhield. leven zou hebben. Voor de tionele relatie, die hij met Doro thy had, zo zei hij, was geen trouwboekje nodig". Deense familie Moller. dagblad- Ar#4*ti*»k cuccpc directeur, en in hun heel jonge «"«STieK succes jaren logeerden Nina en Frede- Het artistieke succes, dat Nina en rik bij elkaar. Vele jaren zagen Frederik hebben gehad met hun zij elkaar daarna niet, omdat de gezamenlijk optreden, vergelijkt Nina schrijft dit allemaal zeer openhartig in het boek, dat zij onder de titel „Nina baronesse van Pallandt" over haar eigen leven heeft geschreven en dat dezer dagen het licht zag bij uitgeverij H. Meulenhoff te Baarn. Zonder omwegen en met grote gevoeligheid voor details, die nogal eens met elkaar in te genspraak schijnen te zijn, ver telt Nina van de ellende die zij heeft moeten doormaken met deze man, van wie zij tot op he den drie kinderen kreeg, maar die meer dan de helft van het aantal huwelijksjaren elders verbleef, meestal met vrienden en vriendinnen op een zeilboot. Bij een van deze vriendinnen, van Pallandts als gevolg plomatiek werk over de gehele wereld zwierven. Nina trouwde in die tussentijd met ene Hugo Wessel, ook al een vriend van de familie. Hugo leek onder de hoede van pleegouders een pitti ge jongen, maar eenmaal door het huwelijk op eigen benen bleek het een vent zonder fut, die van Nina gedaan kreeg, toen zij baron Frederik weer in •het oog kreeg en op het eerste gezicht Het huwelijk met Frederik noemt zij dan ook „een van de gelukkigste mo menten van haar leven". Zij was vol vertrouwen voor de toe komst en niets kon haar plezier bederven, zelfs niet zijn vrien dinnen, die zij zelfs geneigd was in haar huis op te nemen, om dat zij Frederik graag bij zich wilde hebben. Maar Frederik was en bleef een rusteloze jon gen, die het nergens lang uit hield en bovendien aanhanger werd van een of andere exoti sche godsdienst, waardoor hij Nina met dat van de Beatles. Overal waar zij verschenen wa ren tienduizenden op de been. Soms werden door fans hen de kleren van het lijf gescheurd. Het was allemaal begonnen in 1957 in Kopenhagen, waar Fre derik zijn vakantie doorbracht bij de Mollers. Hij had zijn gi- ,taar meegebracht en zij begon in te stemmen met de liedjes die hij zelf maakte. Ze moesten toen alleen nog af van de status „van de kinderen van goeden huize die zo nodig op de poptoer bij de Amerikaanse schrijver Clifford Irving, met wie zij de wereld bereisde en door wie zij zich tenslotte heeft laten betrek ken in het schandaal rond deze schrijver, die werd veroordeeld voor het schrijven van een ge fingeerde levensgeschiedenis over de Amerikaanse miljonair Hughes en wegens verduistering van hierbij betrokken gelden. Nina toont zich in haar boek he vig verontwaardigd over deze gang van zaken. Dat deze man, aan wie zij haar liefde gaf, haar naam zo deerlijk misbruik te. Na Frederik ervaart zij dit als de tweede ernstigste vernede ring, die haar ooit heeft getrof fen, met dit verschil dat zij van Frederik blijft houden, en dat Clifford, de grage, radde prater, die het allemaal zo mooi wist te vertellen, voorgoed uit haar kladboekje is geschrapt. NEDERLAND II NOS 10.00 Kamerdebatten 1 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 1 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO's wereldcircus, variété 20.00 Journaal 20.21 Studio vrij, informatie KRO/RKK/IKOR 22.05 Kenmerk-kort 22.10 Zoals gezegd door Sören Kierkegaard, filosofie 22.40 Journaal BELGIE/Nederlands 1 17.00 Jevanjong 1 18.40 De Fabeltjeskrant 18.45 Korte film 1 18.55 De grote natuurreserva ten, Nairobi 19.20 Politieke tribune 19.35 Zoeklicht 19.40 Mededelingen en weerbe richt 19.45 Journaal 20.10 Dubbeldekkers 20.35 Nader te bepalen wegens voetbal 21.45 Een hoekje van de hemel, speelfilm 23.25 Horen en zien 23.45 Journaal HILVERSUM 1: moesten". Dat lukte. Daarna In de tijd, dat Nina optrok met stonden alle zalen ter wereld voor hen open. Elpees gingen grif over de toonbank. Zij ver schenen ook in films, meestal jongen-krijgt-meisje. Optredens wisselden zij af met de hevigste ruzies, waarbij Frederik eens een gitaar met zoveel kracht naar het hoofd van Nina wierp, dat deze gitaar tegen een vleu gel in duizend stukken sprong, toen Nina in een reflex bukte. Nina bekent, dat zij er vaak Clifford, kreeg zij diens vrouw eens op bezoek, helemaal stuur omdat zij, Nina, haar haar Clifford had afgenomi Nina heeft die opstandigheid ge sust. Zij zijn in vrede uit elkaar gegaan, nadat zij het er over eens waren geworden, „dat alle mannen volkomen waardeloze figuren zijn". En als ie niet beter weet, is dat nog waar ook. TON OLIEMULLER HOU HET SCHERM IN HET OOG bevriend echtpaar, dat er voor Smalfilm gezorgdheeft dat Montyen yjer vaarcjjge amateurs met de De tweede bankrover, die na zijn ontsnapping uit de gevangenis op de voet wordt gevolgd, is Monty Parkin. Met zijn vriendin Shirley duikt hij onder bij een Ivo de Wijs in „Het verloren paradijs' Shirley binnen drie weken Zuid-Amerika kunnen vertrek ken Het wachten duurt hen ech ter te lang. Ze gaan op een middag de stad in, waar ze ontdekt worden door een vriend van Monty's vader. Het wordt zaak dat ze eerder het land uit gaan. In een café ontmoet Shirley iemand, die hen wellicht kan helpen. Monty wacht op haar in de auto voor de deur. Een agent komt hem vertellen, dat hij fout gepar keerd staat. Ned. II, 21.10 uur. De Strafemaker- opzeeshow Spektakel voor de kleintjes rond Erik Engerd, de deftige dame en de stratemaker over het on derwerp Ooms en Tantes. Ned. I, 19.10 uur. Visserslatijn Nestor in de hengelsport Jan Roelfs geeft bij de opening van het visseizoen lessen aan begin ners en gevorderden. Ned. I, 21.10 uur. Het verloren paradijs Regisseur Nico Knapper introdu ceert vers cabarettalent onder de titel Het verloren paradijs. Medewerkenden zijn Peggy, Do nald, André, Poëzie, Hardop, Peter Blanker Consort, het kri- siskabinet, Ivo de Wijs, Peter Nieuwint, Benny Neijman en Chislaine Engelbertink. Ned. I. 22.00 uur. Dier en vriend De geboorte van een kalfje is te zien in de film, die Nico Bo- gaart heeft gemaakt op de boer derij van Cees van Dijk in Werkhoven. Ned. II, 19.30 uur. filmcamera tonen het resultaat van hun creatieve arbeid in het programma Smalfilm, dat wordt ingeleid door Jan van Weeszenberg. Ned. II, 20.45 uur. Hans Ouwerkerk opvolger Marcel van Dam (Van onze radio- en tv-redaktie) HILVERSUM Hans Ouwerkerk, - partijsecretaris van de PvdA, wordt In VARA-kringen ge- noëmd als mogelijke opvolger van Marcel van Dam voor het programma De Ombudsman. Tussen de heer Ouwerkerk, de VARA en de stichting De Om budsman zijn afgelopen week serieuze gesprekken gevoerd. 8.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.21' Verdedigen en onderhandelen een serie documentaires over de NAVO (4). 18.40 (S) Hoogtepunten uit de operette Eln Walzertraum. O. 22.30 Nieuws. 22. 22.50 (S) Er floot wel: licht programma. HILVERSUM 2: Anti Revolu tionaire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18 50 (S) Lichte grammofoon- muziek. 19.00 (S) Week van de koor zang 1973: moderne muziek. 19.25 (2) Zin ln muziek: amateurs geven (S) Moderne muziek (gr.) 21.00 (S) Alt cn piano: moderne liederen. 21.15 Herrie op de trap, hoorspel. 22.05 (S) Planorecital: klassieke en moderne muziek. 22.50 Overweging. 23.00 CS) Popmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. NOS: 18.00 Nieuws. 18.02 Joost del Drnayer Show. VARA: 19.00 Nieuws. I 19.02 Tom Blom in uw radio. 20.001 Nieuws. 20.02 (S) Nashville. 21.00 V Nieuws. 21.02 (S) Jazz and Bleus. F 22.00 Nieuws. 22.02 Popreconstructie. F 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws. 23.02 (S) Wachten op middernacht 24.00 Nieuws. 0.02 (S) Tom Blom in uw radio. 0.55-1.00 Nieuws. Radio morgen HILVERSUM 1: VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Dng woensdag' - Muziek bij het ontbijt (7.25-7.30 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Din gen van de dag. 8.23 (S) Dag woensdag —vervolg. ^8.35 Van alle markten thuis' tijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Voor de vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Be jaardenprogramma. 11.55 Mededelln- I 12.00 (S) leerd pre delingen t.b.v 12.30 Nieuws: 12.41-12.50 Echo; 13.00- 13.05 Raden maarNOS: 14.10 Vonken onder de as: serie progra- I (S) Radloweek- ier Schoolradio: 10.45 15 33 M, Voor de kleuters en om 11.00 ,i„ Nieuws. 12.00 Het oproer kraalt: Re minder: De stem van de sprekende minderheid. 16.30 (S) Eurollgt: Dansorkest van de Hesslsche omroep. 16.50 Jazz uit het historisch archief. 17.20 Overhelds- vorlichtlng: Samenwerking met wlkkellngslai NCRV: (S) Hlei koorzang: modcri 17.55 Medellngen. ingen. (16.00-16. (S) Weck van de n. koormuziek. HILVERSUM 3: Niet Niei 8.02-8.05 Radlojoi HILVERSUM 2: maal). 9.00 Niei uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 (S) Arbeidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. (11.00 Nieuws). 12.03 Cup-koorts-op-Drletotaalpro gramma veel muziek. 10.00 (S) K! Hoewel u elders in dit blad on getwijfeld vele commentaren op de regeringsverklaring Den Uyl zult aantreffen, kwam gisteren toch de eerste reactie van Pa- rool's econoom Peereboom, die in AVRO's Televizier-magazine heel voorzichtig de hele verkla ring „vaag" noemde en zich af vroeg waarvan het hele rege ringsprogramma betaald moest worden. Volgens hem wilde de regering de inflatie-symptomen aanpakken, maar vergat daar bij, dat men beter met de oorza ken kan beginnen. Nou, daar kan de heer Den Uyl het voorlo pig mee doen Televizier-magazine kwam ver der met een sympathieke repor tage over Macedonische berg- paardjes, door een actie van Paul Rollman van de slacht ge red, helaas bedorven door een abominabel slecht commentaar, waarin Macedonië zelfs een „provincie" van Joegoslavië werd genoemd. Het Britse call- girl schandaal kwam nog eens in het nieuws door een interview met Lord Lambton, die koel en uiterst gereserveerd COI ate« - de dat de meeste mem c zich aan dergelijke uitspattingen schuldig maakten en dat hij in ieder geval er aan begonnen was met de wetenschap, dat hij zich nooit voor dit feit zou laten chanteren. Een veilige gedachte voor de Britse kijker Televizier-magazine besloot met een nogal eenzijdige reportage over de nieuwste rage in de Ne derlandse bioscopen: de Chinese vechtfilm. Ook de Nederlandse verhuurkantoren hebben nu in groten getale deze actiefilms, die van krakende klappen en verschrikte kreunen aan elkaar hangen aangekocht. De bios coopbezoeker is gewaarschuwd. Een wat matte beeldenreeks over het eerstdaags te openen visseizoen en weer eens een pro testactie nu tegen de spoor wegovergang in Ittersum be sloten het actuele gedeelte van deze televisie-avond, die net als iedere maandag weer uit onze wekelijkse portie Peyton Place, de toch wel erg zwakke serie Cannon de verhalen komen wat intrige en dialoog betreft z uit de streng geprogrammeerde computer voor detective-series en de films rond en van Vittorio de Sica bestond. Met „Het dak" uit 1956 waren de kijkers met dit laatste onderwerp beslist niet zo gek af. De menselijke humor van .-eventien jaar geleden bleek rog steeds actueel. Wat de twee de aflevering van de Neder- lards-Be'gische serie rond Pie- t»r Pc-s betreft, d<e handhaaf de zich op het goed verzorgde peil van de eerste uitzending, al zijn we benieuwd of de slot- episode nog iets duidelijker de invloed van Daens op de heden daagse samenleving duidelijk kan maken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2