Ouderwets stoom afblazen (Wil Hoge Veluwe heeft vette prijzen in zijn kiekkast HogeVeluwe fotowedstrijd MET DE TRAMWEG STICHTING ZATERDAG 26 MEI 1973 enTOURage-enTOURage-enTOURage- Moeder vliegt voor half geld Wanneer gezamenlijk reizen de echtparen een vliegreis binnen Europa maken kun nen zij profiteren van voorde l-ge gezinstarieven. Indien men samen reist betaalt va der de volle mep van het jaarretour, maar zijn trouwe gade (of remplacante) is slechts 50 procent van dit ta rief verschuldigd. Voorwaar de is wel, dat beiden de uit en thuisreis gezamenlijk ma ken en dat de reis niet lan ger duurt dan mamixaal 5 dagen. Ook mogen tussen plaats van vertrek en be stemming geen reisonderbre- kingen in andere plaatsen worden gemaakt. Deze nieu we regeling geldt voor alle vliegreizen binnen Europa met uitzondering van het vliegverkeer tussen Engeland en de Ierse Republiek'. Weer lachen geblazen in Belgische Heist In Knokke-Heist aan de Bel gische Noordzeekust wordt van 1 juli tot 2 september de Wereldcartoonale van de hu mor gehouden, een festival voor tekenaars en grafici uit de hele wereld. Uit de expo sitie wordt een keuze ge maakt voor de uitgave van het jaarlijks Groot Cartoon- boek. Het Belgische Ver keersbureau, Leidseplein 7 in Amsterdam, telefoon 020 251251 kan u alles vertellen over dit smakelijk gebeuren. Belgen laten bier overvloedig schuimen op festival in Leuven Be Belgen zijn meesters in het verzinnen van festivals volgens het principe pappen en nathouden. Ze worden zelf constant geplaagd door een ellendige dorst en wensen deze ondeugd graag over te brengen op andere Benelux- partners. Een nieuw bewijs van deze gedraineerde aan pak leveren ze van 8 tot 11 juni tijdens het folkloristisch en gastronomisch bierfestival in de universiteitsstad Leu ven. Dit bierologisch festijn biedt maaltijden in de be proefde Brueghelstijl, bier- bals( exposities en een mam. moeth-antiekmarkt in samen werking met antiquairs van dè beroemde Zavel uit Brus sel. Op de oude markt wor den kunstambachten gede monstreerd en zal elke dag een os in zijn eigen vet wor- len gaar gewenteld. Op zon- lag trekt een folkloristische zierstoet door de straten en zullen in alle café's spot goedkope liters bier in aar den kruiken worden aange dragen door diensters in mid deleeuwse kleding. Terwijl pa ■en ma met het eerlijke schuim op de lippen genieten, kunnen hun kinderen dan een ritje maken in karren, be spannen met dieren uit de Antwerpse Dierentuin. Het Belgisch Verkeersbureau, Leidseplein 7 in Amsterdam, telefoon 020—251251 weet ook van dit alcoholisch burenge beuren al het fijne. Wet uw dubbeldekstent toch de vrije boer op De militante Stichting Vrije Recreatie (kamperen bij de boer) is niet van plan om zich ondanks pesterijen van de overheid uit zijn eigen vrije veld te laten slaan. De SVR is het kampeerseizoen begonnen met een oproep aan de 4500 donateurs-kam peerders en 450 kampeerboe- ren om alle komende aanval len op deze nieuwe vorm van vrijetijdsrecreatie af te slaan. De SVR is ondertussen wel in grote agrarische woe de ontstoken over de overval len van provinciale en ge meentelijke overheden op de „witte campings". De nach telijke wild-west-vertoningen van een brallende politie macht op een boerencamping in de Meije bij Bodegraven en het wegslepen van cara vans (met alle onvermijdelij ke beschadigingen aan zuinig mei t/m september 1973 Wedstrijdfolder verkrijgbaar bij ANWB - en WV-kantoren, de fotohandel en de ingangen van het park Het nationale park De Hoge Veluwe is bereikbaar via de ingangen in Hoenderloo, Otterlo en Schaarsbergen. Het is dagelijks geopend van 8 uur 's morgens tot zonsondergang. een dagkaart kost voor volwassenen 2,75 voor kinderen van 4 t/m 16 jaar ƒ1,- en voor auto's ƒ3,-. Jaarkaarten kosten 17,50 voor volwassenen, 7,- voor kinderen en f 35,- voor een auto met bestuurder. De toegang tot het Kröller-Müller museum en de beeldentuin is gratis. In museum en beeldentuin mag vrij gefotografeerd wor den. Gebruik van flitsapparatuur en statief is echter niet toegestaan. In het bezoekerscentrum "De Aanschouw" en aan de hekken van het park is de fotoroutefolder Hoge Veluwe verkrijgbaar, die een summiere oriëntatie geeft over de fo tografische mogelijkheden van het park. Ze zijn er ook dit jaar weer: de mogelijkheden om stoom af te blazen en spoorslags te rug te keren naar de goeie, ouwe tijd. Daarvoor zorgt de actieve Tramweg Stichting, die in 1965 door een groep fa natieke rail-enthousiasten werd opgericht en dit jaar in ging met een eigen bezit van 100 stoom- en diesellocomo tieven, 17 elektrische motor wagens, 4 dieselmotorrijtui gen, 18 bijwagens, 20 stoom- tramriituipen, 5 lokaalspoor wagons, 2 postwagens en rond 30 dienst- en goederen wagons. De Tramwegstichting, die nu meer dan 1350 donateurs heeft, van wie er 200 con stant bezig zijn aan het op lappen en rijvaardig maken van het kostelijke bezit, heeft voor 1973 een aantal histori sche lijnen heropend. Hier zijn er enkele: Hoorn-Medemblik. Op deze lijn werd vanaf 1887 tot oudjaar 1935 een intensie ve dienst met personentrei nen onderhouden. Nu ook het goederenvervoer op dit tra ject op zijn laatste ijzeren wielen loopt, heeft de Tram weg Stichting de periodieke exploitatie met vrijwilligers overgenomen. De tramdienst op deze lijn begint in Hoorn, passeert de halte „De Na dorst" met het gelijknamige café-restaurant, gaat dan door naar Zwaag. Wognum, Benningbroek. Midwoud-Oost- woud, Twisk, Opperdoes en Medemblik. Over deze rit van 20,2 kilometer doet de hakkepuffer ruim 70 minuten. De oorzaak daarvan is, dat bij elke overweg wordt ge stopt om de hoofdconducteur in de gelegenheid te stellen met de rode zwaaivlag een veilige doorgang te verzeke ren. De VVV in Hoorn, tele foon 02290-7918 kan u alles vertellen over tijden en tarie ven van deze unieke spoor weg ervaring. (De Tramweg Stichting heeft overigens dringend behoefte aan vrijwilligers, die in de zomer en met name in de bouwvakvakantie willen fun geren als conducteur. Ook kunnen mensen worden ge bruikt, die de souvenirstalle tjes willen bemannen. Als u er voor voelt schrijf dan even naar TS, Postbus 137 in Hoorn). Hellevoetsluis. Er wordt dit jaar ook een dienst met oude treinstellen onderhouden tussen Helle voetsluis en Koedijk. De rit is kort, maar de sfeer op het vol met antiek materiaal staande terrein is toch de moeite waard. De ritprijs mag u zelf bepalen, mits u niet onder één gulden gaat. Kinderen half geld. De ritten, beginnen in Helle voetsluis op het emplacement bij de haven om 11 uur en vervolgens elk heel uur tot vijf uur. Bij grote drukte ook op de halve uren. De dienst regeling is: juni: 9, 10, 11 en 30, waarin ook het Pink sterweekend valt. Juli: 1-7, 8-14, 15-21, 22, 28 en 29. Au gustus: 5, 12 en 19, septem ber: 2. 16 en 30. Gocs-Borssele. Door het schitterende land schap van Zuid-Beveland zal men in de komende zomer ook weer ritten met stoom treinen kunnen maken. Op deze in totaal 26.5 kilometer lunge lijn wordt gereden op 19 mei, 16 en 30 juni. 14 en 28 juli. 11 en 25 augustus en 1 en 15 september. Inlichtin gen bij Ch, Linssen, Lange Kerkstraat 5 in Goes, tele foon 01100-7424. Ponytrnm Joppc. In het bos rondom het huis aan de Oxerweg 20 in Joppe bij Deventer ligt een minia- tuurbaan, waarop in de zo mermaanden op zaterdag en zondag tussen twaalf uur 's middags en vijf uur met een ponytram wordt gereden. Voor de rit wordt een be scheiden bijdrage gevraagd. Inlichtingen P. Montenberg, telefoon 05759-1450. Met smalspoor door de dul- Een unieke ervaring is het om over het rond 10 kilome ter lange smnlspoornct te rij den, dat de Leidse Waterlei ding Mij in de duinen bij Katwijk ter beschikking heeft gesteld. Met het oog op de waterwinning mag slechts en kele malen per jaar met pas sagiers worden gereden, wat onder andere gebeurt in sa menwerking met de VVV Katwijk. Voor verdere Inlich tingen, Th. Smildeger, Van Reestraat 20 Den Haag, tele foon 070-858389. beheerde bezittingen) zijn bij de SVR overgekomen als dis criminerende maatregelen, die de democratie onwaardig zijn. Vorig jaar waarschuwde de SVR reeds als enige orga nisatie tegen de veelal schan delijke prijsopdrijvingen van beheerders van commerciële campings. Tevergeefs echter: de staangelden op vele cam pings zijn koortsachtig om hoog gesprongen en voor vele kampeerders niet meer te be talen. Vandaar, dat de SVR rustig doorgaat met het om spitten van de eigen recrea tieakkers en blijft bemidde len voor hen, die een rustig, betaalbaar kampeerplaatsje onder de Nederlandse zon wensen. Er is nu zelfs nog op tientallen witte campings plek genoeg. Informeer bij SVR, Broekseweg 77 in Meer kerk. telefoon 01837—516. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vereniging van vrienden van de Hoge Veluwe (het zijn er momenteel 22U0) is een landelijke foto wedstrijd uitgeschreven met in de prijzenpot ca deaus met een totale waarde van 7000 gulden. Men behoeft zelf geen lid van de Vereniging te zijn om aan deze wed strijd te kunnen deelne men. Alleen het bezit van een fototoestel en een rit naar de Hoge Ve luwe zijn voldoende. Dat 't onderwerp ons nationale park De Hoge Veluwe moet zijn kan nauwelijks als een beperking gelden. Dit park is namelijk in feite een schatka mer van fijne fotogenieke ob jecten. Bossen, heidevelden en blonde stuifduinen wisse len elkaar voortdurend af in één van de laatste natuurlij ke oases, 'iie ons volgestouw de nland nog rijk is. U kunt ook op zoek gaan naar de tails: met uw lens herten, mouflons en wilde zwijnen observeren. Echt: voor wie de Hoge Veluwe niet alleen van uit de wegberm bekijkt wordt elke opnamp automatisch meer dan ee>. kiek. Tot de Hoge Veluwe behoort uiteraard ook het jachtslot Sl. Hubertus po het rijksmu seum Kröller-Müller met de jaarbij beho«-pnde beelden tuin. Dc wedstrijd U verdeeld in drie termijnen, respectieve- üj keindigend op 1 juni, 15 sugustuu en 1 oktober 1973. De definitieve inzending sluit op 1 oktober. De prijsuitrei king heeft daarna plaats tij dens de Najaar*- Hoge Velu- vedag op 13 oktober in de Waldhoorn te Otterlo, waar ook een «xpositie van de in- zpndinger te ziet zal zijn. In zendingen met naam en adres moeten worden inge zonden naar Vereniging Vrienden van de Hoge Velu we. postbus 40 in Beekber gen. 9 Het is niet moeilijk voor een fotograaf (amateur- of beroeps) om op de Hoge Veluwe een fotogenieke boom op te zetten. De natuur reikt de exclusieve onderwerpen uit de eerste gulle hand aan.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17