Ook woningen voor eigen ingezetenen Raad Alphen tegen varkensmesterij Gemoedelijke sfeer in Boskoopse raad Sierteeltplan in Nessepolder Maquette gaat wijk inlichten Sporthal komt in Hazerswoude Kernplan H'woude-Oost aangenomen Uitreiking diploma's brandweer Trimaeties in de regio Nieuwkoop gaat bouw gemeente huis voorbereiden VRIJDAG 25 MEI 1973 LEIDSE COURANT StTGGklliGUWS Röntgenologisch borstonderzoek onderzoek in Nieuwkoop NIEUWKOOP De bewoners die geboren zijn voor 1 juli 1943 zul len van 29 mei tot en met 5 juni röntgenologisch worden onder zocht. Inwoners tussen 16 en 29 jaar kunnen zich ook aan een onderzoek onderwerpen maar zij krijgen geen olficiële oproep. De doorlichting geschiedt in Noor den op dinsdag 29 mei en in Nieuwkoop op 1, 4 en 5 juni. Voor bejaarden en invaliden is een speciale regeling getroffen. Zij kunnen zich op verzoek la ten afhalen en thuisbrengen. Mijlpaal voor Raiffeisen- bank in Katwijk KATWIJK De Raiffeisenbank heeft het afgelopen jaar een mijlpaal bereikt. De spaarbank kreeg voor bijna 74 miljoen aan inleggelden onder haar be heer. Uit het jaarverslag blijkt dat de bank een netto winst van 373.859 behaalde. Dit wordt toegevoegd aan de reserve, die nu 5,9 miljoen zal bedragen. In de onlangs gehouden jaarver gadering van de Raiffeisenbank gaf voorzitter Van der Marei een overzicht van alle activitei ten. Hierbij wilde hij de uitbrei ding van het dienstenpakket kri tisch blijven bezien. Zo zal voorzichtigheid geboden moeten blijven bij het verstrekken van persoonlijke leningen. Tafeltennis in Warmond WARMOND De voorbereidin gen voor de Warmondse kam pioenschappen tafeltennis, zon dag 27 mei. zijn in volle gang en er zijn al zeer veel inschrij vingen binnengekomen. Er zal gespeeld worden in' een groot aantal klassen, waarbij onder scheid zal worden gemaakt tus sen leden en niet-leden. Tevens kan men daarnaast nog uitkomen in een algemene klas se, waarin leden, niet leden, se nioren en junioren elkaar kun nen bestrijden om de Warmond- se titel. Inschrijving is nog mo gelijk aan de sportzaal Klimop of bij een van de bestuursleden. De wedstrijden zullen om 11 uur aanvangen, terwijl de finales om ong. 5 uur zullen worden ge speeld. HAZERSWOUDE De gemeente raad van Hazerswoude heeft na vijf uur discussie het bestem mingsplan „dorpskern-oost" vastgesteld. Aangenomen mag worden, dat het nu op papier staande plan over tien tot twin tig jaar zijn beslag zal hebben gekregen. CHU-er B. van Elderen vond het een ,goed plan, wanneer je over een lege ruimte kunt be schikken". Hij meende, dat men er overigens een elitedorp van wil maken, gezien het feit, dat er weinig woningen in de goed kopere sector zijn gepland. Hij miste ook voldoende huizen in de omgeving van het winkelcen- trumpje, dat bij het dorpsplein zal verrijzen. PvdA-er R. Oosterhoff herinnerde o.a. nog eens aan zijn voorstel van destijds: een „overkluizen de weg" bij het kruispunt Dorpsstraat Gemeneweg, zo'n honderd meter bezuiden het hui dige kruispunt. De Dorpsstraat zal niet van de verkeersintensi teit worden ontlast, stelde de so cialist. Het feit dat de luxe sector wonin gen aan de Gerelaan onbereik baar zijn voor de eigen inwo ner vond hij evenmin gelukkig. Daarnaast vroeg hij zich af of er een reëe tekort aan detailhandel zaken is. Ir. A. Kamphuis was ook een voorstander van de ontlasting van verkeer in de Dorpsstraat. „Het zwaar verkeer naar het oosten krijgt men er, gezien het feit, dat daar industrie is ge pland". te. Hij noemde als voorbeeld de Dorpsstraat in Zoetermeer, „dus dood hoeft het in onze Dorpsstraat niet te zijn." KVP-er E. v.d. Laar vond het een ietwat vreemde zaak, dat de agrarische sector wordt wegge saneerd, maar andere, eveneens verkeer aantrekkende bedrijven, kunnen blijven. De grote par keerruimten bij het winkelcen trum vond hij te veel van het goede. Dat parkeerproject zou z.i. beter bij de Johannes Post- school, die dan gesloopt zal zijn, kunnen worden gerealiseerd. KVP-er M de Boer toonde zich een voorvechter voor de agra riërs: „Niet te schriel met on derhandelen a.u.b. heren van het college. De middenstand komt naar zijn mening voor (te) hoge lasten. Burgemeester J. ten Heuvelhof deelde mee, dat de Gemeneweg- brug zal worden verlaagd, ter verbetering van de verkeersvei ligheid. De te verlengen Oude Gemeneweg zal als regel voor» het snelverkeer zijn afgesloten. Sociale woningbouw is nabij de Gerelaan onhaalbaar. „De grond is van particulieren. Bo vendien moet men dit gedeelte zien als een voorlopige afslui ting van het dorp, vandaar, dat er architectonisch verant woorde woningen verrijzen". De burgemeester wees er nog eens op, dat b. en w. niet schro men een „gaatje te pakken voor de bouw van woningwetwonin gen". Op de opmerking van Oosterhoff als zou er voor de autochtonen geen plaats in de herberg zijn, merkte hij op: „De nieuwbouw is ook hun her berg." LISSE Het is weer zo ver: de laatste tulpen zijn vrijwel alle maal weer gekopt, het bloem bollenseizoen 1973 zit er op en ook Keukenhof heeft zijn slui tingsdatum al bepaald. Zondag avond direcf na zonsondergang draait men de spotlights uit. Aan het balans opmaken komt men voorlopig nog niet toe. omdat exacte cijfers nog ontbreken, maar vast staat wel, dat Keuken hof een succesvol seizoen achter de rug heeft en dat het bezoe kersaantal de 700.000 zal passe ren. Het bestuur achtte het ech ter niet verantwoord de expositie nog langer open te houden. Een succes van Keukenhof betekent ook een finanieel succes voor de gemeente Lisse, die ongeveer 3 ton aan vermakelijkheidsbelas tingen binnenkrijgt. WOUBRUGGE De jachtwerven in Woubrugge hebben zich in gezet voor de bejaardenreis d.m.v. het organiseren van een voetbalwedstrijd tussen de per soneelsleden van Scheepswerf De Dageraad en die van de an dere jachtwerven. Na een 40 voorsprong te hebben genomen, moest De Dageraad in de slot fase een 4—4 gelijkspel toestaan. De verloting, die onder de 141 toeschouwers werd gehouden, leverde bijna f 500 op. Boskoop Een betrekkelijk lich te agenda heeft de raad van Boskoop gisteravond toch nog ruim twee uur gekost. En dat was eigenlijk een uur te lang. „Maiar", zo verklaarde burge meester G. W. baron van De- dem, dat is niet erg want nu hebt u tenminste de indruk, dat u uw presentiegeld hebt waarge maakt". Een opmeritelljke uit spraak, die wel de gemoedelijke gang van zaken In de raad van glsrteren typeert. Daarbij kwam nog eens, dat een van de wet houders in het buitenland was en vier raadsleden bezigheden elders hadden. Een voorstel van het college van B. en .W om een krediet van 50.000 gulden beschikbaar te stellen voor „het verder bouw rijp maken" van de grond in het bestemmingsplan „Over slagplaats" werd na aandrang van de raad ingetrokken. De heer Van de Nieuwendijk was van mening, dat deze aangele genheid eerst in commissie be- j handeld moest worden. „Het 1 gaat tenslotte om een halve ton". Hoezeer de burgemeester ook benadrukte, dat het hier slechts om een financieel admi- I nistratieve zaak ging, de raad stond erop, dat het voorstel te rugging. Wethouder Van der Dool wilde nog wel kwijt, dat 1 het absoluut niet de bedoeling 1 van B. en W. was de zaak niet in discussie te brengen. De bur gemeester vond, dat de gemeen te er toch al goed was uitge sprongen met het betreffende plan, „maar u kunt er rustig over praten als u dat wilt". Hij uitte zijn bevreemding over het feit, dat de raad opeens zo aan het beknibbelen was. De baron sprak van „vreemde berichten in bepaalde kranten" over de slechte financiële situatie in de gemeente. „Er is in ieder geval geen enkele reden tot paniek", aldus baron van Dcdem. Nadat een hinderlijk defect aan de geluidsinstallatie in de raads- Krediet- voorstel Over slagplaats teruggenomen zaal was verholpen nam het raadslid de heer Jonkers het nog een keer op voor de bejaar de bewoners van het pand Laag Boskoop 71. B. en W. hadden voor de tweede maal een voor stel ingediend om dit huis en het belendende pand no. 73 on bewoonbaar te verklaren. Ont ruiming zou daarna volgen. De heer Jonkers was hiertegen en voelde meer voor opknappen. Dit vooral om menselijke rede nen. Voordat B. en W. hierop in konden gaan, nam de heer San ders het al op tegen zijn col ega raadslid. Hij vond, dat het ge bouwtje nog nauwelijks als wo ning kon worden aangemerkt. „Dit is voor 1973 niet meer aan vaardbaar". De heer Boo;J ver klaarde, dat zijn gevoel zei het huis niet onbewoonbaar te ver klaren maar dat zijn verstand zei het toch vooral wel te doen. Die opvatting konden B. en W. delen. De wetten zijn dikwijls erg kil, vond de burgemeester. Hij pleitte voor een goede bege leiding van de bewoners in hun gang naar een bejaardenhuisje, göa KOUDEKERK AAN DEN RIJN Burgemeester Van der Lin den van Koudekerk zal vaon- avond om half negen de diplo ma's uitreiken aan de spuitgas ten van de brandweer, die ge slaagd zijn voor brandwacht 2e klas (2) en voor brandwacht lste klas (13). Tevens wordt van deze gelegen heid gebruik gemaakt om een tweede brandweerwagen aan de gemeente over te dragen. De brandweerploeg heeft indertijd zelf het initiatief genomen, ge steund door enkele „Vrienden van de Koudekerkse Brand weer", een nog In goede staat verkerende hogedruk spuit van de Rijswijkse brandweer over te nemen. De laatste maanden is men druk in de weer geweest deze wagen in optimale staatt e brengen. STREEK In heel Nederland I wordt morgen op allrlel manie ren getrimd. Fietsen, lopen en zwemmen kan gedaan worden in de volgende plaatsen in hot gebied rond Leiden: Boskoop zwemmen. Zwemclub Boskoop, voor opgeven C. de Vosstraat 20 - lopen, AV '47, Goudse Rijweg 202. Katwijk - zwemmen. Hoomeslaan 339. Koudekerk Rijn - zwem men, 7. PC Koudekerk, Hoog- ewaard 57. Nieuwkoop - zwem men, Verdist raat 11. Voorhout zwemmen, ZV De Columbiaan, Prins Bernhardstraat 9. Wasse naar - zwemmen, Soestdijkseka- de 577, lopen, WAC. Van Dul- venoordelaan 466 en fietsen. Storm van 's-Gravenzandeweg. Alphen - zwemmen (De Hoorn), atletiek (AVV terrein). Het in schrijfgeld is In alle gevallen één gulden. BOSKOOP In de Nessepolder bij Nieuwkoop zal een nieuw sierteeltplan worden uitgevoerd. Momenteel is men dit aun het voorbereiden. In verband hier mee, deelde wethouder Van der Dool gisteren in de raad mee, is het overdadelijk dat het voorbe- reidingsbesluit voor de polder gewijzid dient te worden. Ver boden is nu ook, om opstanden, wegen, fietspaden, voetpaden, afgravingen of wat dies meer zij in de polder te realiseren. Bij de behandeling van het voor stel om de naam van de Bos- koopste Puttekade te verande ren in Noordeinde, zoals het verlengde van de Puttekade in Waddinxveen heet. kon de heer Van de Nieuwendijk het niet la ten de opmerking „Is dit mis schien het begin van een voor- izhtige annexatie van Waddinx veen?" te plaatsen. Een opmer king, die wel goed was voor een flinke bulderlacht van de burge meester. En niet alleen van hem. De heer BooiJ vond de nnamge- ving in de wijk Snijdelwijk 2 bijzonder sleet. „Het lijkt er wel op een doolhof". Hij zei al eerder tegen de abominabele straatnaamgeving in de ge meente in het geweer te zijn ge weest maar hij had altijd alleen gestaan. Wat betreft de Snijdel wijk staat hij nu toch niet meer alleen. Het was anderen ook al opgevallen met als resultaat dat de gemeentelijke straatnaam- commissie aanstaande maandag in de wijk gaat kijken om mo gelijke veranderingen aan te brengen. Koevoet pakt scliaak titel ZOETERWODE A. Koevoet heeft, na een enerverende slot- parij tegen C. Paardekopcr be slag gelegd op de eerste plaats van het Zoeterwouds kampioen schap schaken. De finales werden In de sociëteit Babel afgewerkt en ondanks het feit dat Koevoet in dc competi tie minder scoorde c n P»*d- ekoper, moest laatstgenoemde zijn meerdere in deze vierkamp in dezelfde Kovoet erkennen. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen D. Overde- vest en Leen van der Hoeven. Met gering verschil besliste Overdevest dit in zijn voordeel. Uitslag: A. Koevoet 3 punten; C. Panrdekoper 2 punten; D. Overdevest 1 punt en L. v.d. Hoeven 0 punt. ALPHEN AAN DEN RIJN In de donderdagavond gehouden raadsvergadering van Alphen is iets gebeurd, wat zeer lange tijd niet is voorgevallen: de raad stemde een voorstel van B. en W. af. Met elf tegen tien stem men verwierp de raad het voor stel om de al lange tijd leeg staande boerderij in de Ridder- buurt te vérpachten voor de vestiging van een varkensmes terij. Evenmin ging de raad ak koord met de verpachting van de 4 ha omliggende grond. In een pas dinsdag ingediend voorstel kwamen B. en W. met het plan de boerderij en de grond te verpachten aan de heer D. Bouthoorn. De betrok ken boerderij, eigendom van de gemeente, en het weiland er om heen hebben een gedeeltelijke agrarische bestemming en zijn voor een gedeelte bestemd voor verkeersdoeleinden. De grond, bestemd voor verkeersdoelein den is nodig voor de aanleg van <Jg provinciale weg 7 (nieuw). De bezwaren waren van nogal uit eenlopende aard: sommigen wa ren bevreesd voor de aantasting van het milieu (stankverwek king vlakbij de bebouwde kom), anderen wilden liever een re creatieve bestemming en weer anderen waren het oneens met de procedure die ambtenaren hadden gevolgd en al verwach tingen hadden gewekt bij de heer Bouthoorn. Wethouder J. C. Duin (PvdA) bleek door al de bedenkingen onaangenaam verrast te zijn. Dat er al toezeggingen aan de heer Bouthoorn zouden zijn gedaan bestreedt hij krachtig. „Het is begrijpelijk dat er verwachtingen zijn ge wekt, doordat ambtenaren on derhandelingen aanknoopten, maar toezeggingen zijn niet ge daan", aldus de wethouder. LEIDSCHENDAM Dc Delftso viermansformatie „Flint" speelt morgenavond 25 mei In het jeugdcentrum „Sater" ann de Koningin Ju- lianaweg. In de muziek „Flint" komen verschillende stijlen, country and western, blues. Jazz en „heavy?, naar voren. Aanvang 8 uur. LEIDSCHENDAM - Zater dag 26 mei zal In het winkel centrum „Leldsenhage" tus- spn 14 en 16 uur de Antillen Steelbnnd optreden. De ban zal, gekleed In pantervellen, op een platte boerenwagen door Leidscnhage rijden en op verschillende plaatsen een show van ongeveer 15 minuten geven. TER AAR De postduiven vereniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Compleg- ne. Afstand 336 km. Dc dui ven werden gelost om 6.15 uur. Aankomst eerste duif om 11.43.40 uur. Snelheid 1025 meter per minuut. Uit slag: 1-2-3-50 van Hameren, 4-6 B. Kroon, 7-1R B Wassen- burg. 8-10 Th Hoogervorst, 9-11 H van Hnttcm. 12-16-17 D Mank, 13 G Wildenburg, 14 D v d Meer. WASSENAAR - In raadhuis „De Paauw" wordt van avond een informatie- en dis cussie-avond gehouden het ontw'erp-structuurplan. Aanvang 20.00 uur. NIEUWKOOP In haar vergade ring van dinsdag 29 mei a.s zal de gemeenteraad zich uitspre ken over de aanvang „in voorbe reiding" van de bouw van een nieuw gemeentehuis. In haar aanbiedingsnota wijzen B. W. op de nog steeds onvoldoende hulsvesting der diverse afdalin gen en adviseren zij de Raad over te gaan tot de eerste fase van het bouwprojekt, namelijk: 1. het vaststellen van de basis-uit gangspunten voor de huisvesting 2. het opstellen van een globaal programma. Deze initiatiefsfase, welke zal worden afgewerkt door de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten, zal worden begeleid door een iu.der in te stellen commissie van raadsleden en ambtenaren. Met de te verrichten werkzaam heden als boven omschreven is een bedrag gemoeid van bijna f 18.000,—. Gezien het standpunt van B en W dat een voorafgaand onderzoek door deskundigen niet kan worden gemist advise ren zij de raad dit bedrag ten laste van de Raadhuisreserve beschikbaar te stellen. Na nog enig over en weer gepraat bleek het op een stemming aan te komen, waarbij tot verras sing van raad, B. en W. en pu bliek het voorstel met elf tegen tien stemmen werd verworpen. De raadsfracties van AR, SGP. WD. Gemeentebelang en D'68 behoorden tot de tegenstem mers. De fracties van CHU en PvdA bleken voor het voorstel. Eerder in de vergadering sprak de raad zich unaniem uit voor de plannen tot de stichting van een interregionale vuilverbrandings installatie. Wanneer deze instal latie gerealiseerd zal worden ligt nog in het onzekere; de raad beperkte zich tot het uit spreken van het principe van vuilverbranding in plaats van storten of afvoeren door de VAM. Gedacht wordt aan de bouw van de installatie op een industrieterrein. Wethouder Duin wees er nog op, da; de kosten voor de burgerij bij rea lisering van een vuilverbran dingsinstallatie voelbaar hoger zullen worden. SASSENHF.IM Er is een ma quette gemaakt van de omge ving van het Kagerplein en van het complex van drie grote woonflats. Deze maquette wordt zaterdag a.s. in een garage aan het Kagerplein geplaatst, ken baar door de spandoeken, die er omheen hangen. De bedoeling hiervan Is dat belangstellenden uit de Koolwijk, maar ook ver. der uit de gemeente, kennis kunnen nemen via de maquette, van 10 u. tot 's middags één uur, van de plannen zoals het actie-comité Koolbewoncrs die heeft, en het voornemen van het gemeentebestuur om in de Kool wijk een gymnastiekgebouw te plaatsen. Tegen deze bouw wordt door ge- noema comue ernstige oezwa-1 ren ingebracht, welke bezwaren ook ter kennis zijn gebracht aan Prins Claus, i.v.m. diens werk zaamheden bij het Bureau Ruimtelijke Ordening. Ook aan Ged. Staten is één en ander ter kennisneming toegezonden. Za terdagmorgen kunnen de omwo nende van het Kagerplein in j bovengenoemde garage. per briefje kenbaar maken welke speelwerktuigen zij voor de kleuters verlangen op het kleu- terspeelparkje naast het nieuw te bouwen gymnastiekgebouw. Zaterdagmorgen van 10 tot één uur worden op het grasveld aansluitend aan het speelparkje allerlei kinderspelletjes gehou den, zoals ballengooien, sjoelen en tekenen, waarbij voor prijs jes gegrabbeld worden. HAZERSWOUDE De gemeente raad van Hazerswoude Is er vannacht mee akkoord gegaan, dat nabij het gemeentelijk sportpark een sporthal wordt gebouwd. Wethouder van onder wijs en sportzaken P. A. Th. v.d. Werf meende In dat nachte lijk uur dan ook tc mogen spre ken van „een gelukkig moment in de historie van Hazerswou de". Burgemees'er J. ten Heuvelhof verduidelijke. nog eens dat het c:'.I?3: de pi-.ru-en koste wat hst wil wil zien gerealiszerd. „Zelfs a's de inspecteur van het lager onderwijs geen goedkeu ring aan het plan zou geven". Waarbij hij er overigens aan toevoegde dat alles in het werk zal worden gesteld, om dat fiat uiteraard wél te krijgen.,.. De gymzalen aan de Rijndijk en de accommodaties voor de sportverenigingen zullen nu ln fases worden gerealiseerd. Aan de opbouw van dc eigen ac commodaties van St. Bernar- dus en Avantl zal door de ge meente zo veel mogelijk mede werking worden verleend.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7