Wethouder Van der Pols zwaaide met portefeuille in raad van Koudekerk Den Toll-dossiers" nu bijna gesloten E Boottocht van Ripse bejaarden groot succes Feestgangers uit Ter Aar beboet Zonnebloemboot vaart uit met 100 patiënten Toestemming bouw woningen in oost Nieuwveen wacht op GS PAGINA 6 WOENSDAG 23 MEI 1973 LEIDSE COURANT KOUDEKERK AAN DEN RIJN „Dan stel ik mijn porte feuille ter beschikking". Even was er nog geroezemoes, toen was het stil. De woorden van wethouder ir. C. J. B. H. van der Pols sloegen in als een bom. De raadsleden keken elkaar aan. De burgemeester lachte wat verlegen. Een op de keeper beschouwd toch minder belangrijk voorstel over administratiekosten bij het kleuteronder wijs, dat door raadslid mr. T. O. Vreugdenhil was aange vallen, vormden de aanleiding voor de dreiging van de wethouder. Een opzienbarende en voor veel raadsleden onbegrijpelijke beslissing van Koudekerks levendigste be stuurder. Tot aftreden van de heer Van der Pols is het evenwel niet gekomen. Bij stemming bleken slechts twee leden van de raad (de heren Van der Vlugt en Vreugden hil) „tegen" te stemmen, waardoor de positie van de wet houder allerminst in gevaar kwam. Een flink aantal van de aanvan kelijk aanwezige toehoorders op de publieke tribune was reeds thuis toen het tumult in de raad losbrak. Volkomen onverwacht was de bui losgebarsten. De heer Vreugdenhil (prot. chr.) was van mening, dat de admini stratiekosten bij de berekening van de „werkelijke uitgaven in het kleuteronderwijs" veel te laag waren, doordat het salaris van de gemeenteambtenaren er niet in was doorberekend. De hoogte van deze kosten is name lijk belangrijk voor de grootte van de bijdrage, die aan het bij- jeorder kleuteronderwijs wordt toegekend. Een niet eenvoudige en voor wethouder Van der Pols belangrijke zaak. Nu wilde de heer Vreugdenhil, dat deze ad ministratiekosten hoger werden berekend, zodat de bijzondere kleuteradministrator niet met een kluitje in het riet zou wor den gestuurd. En toen kwam het, de burgemeester schorste de vergadering voor beraad met zijn wethouders. Dat duurde lang. zo lang zelfs dat enkele raadsleden eraan dachten om naar huis te gaan De burgemeester en zijn wethou ders bleken ondertussen in een kleine paleisrevolutie (zoals de wethouder bij terugkomst in de raadszaal opmerkte) verzeild te zijn geraakt. Toen kwam het hoge woord bij wethouder Van der Pols eruit. Indien de admi nistratiekosten per leerling van de kleuterschool hoger zouden worden dan de kosten per leer ling, van de basisschool (hetgeen echter lang niet gezegd was) dan zou hij zijn plaats ter be schikking stellen. Dat was even schrikken. De heer R. Dorre- paal vroeg zich af waarom de hele zaak zo op de spits gedre ven moest worden. De heer Vreugdenhil antwoordde: „Om dat we de wet moeten uitvoe ren". Na stemming werd beslo ten de zaak verder af te hande len in commissie. De heer Vreugdenhil vond het maar een vreemde zaak, dat de wethou der tot een dergelijke stap was overgegaan: „Ik zal het finan ciële beleid van de gemeente anders gaan benaderen." HAZERSWOUDE In de morgen te houden raadsvergadering komt het bezwaarschrift van de heer D. Vonk aan de orde. Al enige tijd hebben de bewoners van het bejaardencentrum Driehof geklaagd over de aanwezigheid van een aantal oude schuurtjes in de nabijheid van het centrum. De heer Vonk, die de eigenaar hiervan is, wijst de gemeente erop dat in het bestemmingsplan „dorpskern-oost" een deel van zijn grond bestemd is voor groen, terwijl er twee garages op staan die behoren bij zijn metsel- en aannemersbedrijf. In ver band hiermee wil hij de gemeente vragen het bestemmingsplan enigszins te wijzigen. B. en W. hebben de raad voorgesteld het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. ALKEMADE Zoals elk jaar or ganiseert het Dekenaal comité „De Zonnebloem" weer een validen van de gemeente Alke made en naaste omgeving. Dit gebeurt op dinsdag 29 mei. De salonboot „Alex van Waayen- berg" ligt die dag al vroeg ge meerd voor het voormalige postkantoor te Oude-Wetering, waarvan omstreeks 9 uur ver trokken wordt. Waar de reis heen gaat blijft vooralsnog een verrassing. Wel zorgt een staf van verzorgend- en verplegend personeel er voor, dat het de patiënten die dag aan niets zal ontbreken. Ook wordt het ver voer naar en van de boot, dank zij de medewerking van zieken auto's en een aantal autobezit ters, vlot geregeld. Om uiterlijk 8.15 uur dienen zij, die op eigen gelegenheid naar de boot komen aan boord te zijn. Koudekerk aan den Rijn De bewoners van de Den Tollstraat zullen dezer dagen het TNO-rapport over de toestand van hun huizen in de brievenbus krijgen. De, gemeente heeft verder gezorgd voor een begeleidend schrijven, waarin de hele be stuurlijke gang van zaken rond de zaak „Den Toll" nog eens uit de doeken wordt gedaan. Ook gisteravond kwam de affaire weer aan de orde in de vergadering van de Koudekerkse raad. Eindeloze maar toch wel nuttige discussies werden ge voerd over de inmenging van het gemeen tebestuur. Mr. T. O. Vreugdenhil, die de vorige raadsvergadering niet had bezocht om er zodoende nog fris van de lever te genaan ging, vond dat het de afgelopen tijd nogal had ontbroken aan bestuurs- psychologie. „Het waarom" van het ge meentelijke handelen was boven de pet gegaan van de burger. Verder was hij van mening, dat er van enige aansprake lijkheid van de gemeente geen sprake was. Mevrouw M .A. M. Ie Large vroeg b en w de handen vooral nog niet van de zaak af te trekken. Ook hoopte zij, dat de sociale woningbouw niet het kind van de slechte bouwrekening zou worden. Iets waar burgemees ter, de heer C. M. van der Lin den, niet verder op in wilde gaan omdat dat naar zijn me- HAZERSWOUDE De Stichting Open Bejaarden- werk en de plaatselijke afde ling van het Groene Kruis organiseren morgenmiddag een lezing over „verstandig eten door oudere mensen". De lezing heeft plaats in het voormalige raadhuis en be gint om 11.30 uur. ning duidelijk te ver voerde. De burgemeester herinnerde er nog eens aan, dat het bouw- en wo ningtoezicht door de gemeente slechts kan geschieden bij steekproeven. De controle was in het geval „Den Holl" niet zo slecht, deelde hij mee, daar er reeds tijdens de bouw door de dienst was aangedrongen op verbetering van de nu (onder andere) in discussie zijnde balk. „Maar al zou de constructie nog zo slecht zijn, de gemeente kan aansprakelijkheid nu eenmaal moeilijk aanvaarden," aldus de burgemeester. De bewoners van de Den Toll straat hebben nu nog de moge lijkheid een bezwaarschrift in te dienen bij b en w over de be handeling door de gemeente. Als het college dit naast zich neerlegt, dan kan een bezwaar schrift bij de raad worden inge diend. Mogelijkheden te over dus. Burgemeester Van der Lin den gaf te kennen, dat hij deze zaak nu eindelijk wel eens wilde afsluiten. Wethouder Van der Pols verklaarde nog, dat hij „als vrijetijdsbestuurder" het bepaald geen lolletje had gevon den sterk gekruide brieven te krijgen, zoals die door de bewo ners van de Den Tollstraat aan b en w waren gestuurd. Burgemeester Van der Linden deelde mee, dat tosstemming was ontvangen voor de bouw van 21 woningen in Koudekerk oost. „De naam van de aanne mer durf lk eigenlijk nauwelijks te noemen". Tenslotte wordt nog steeds gezocht naar een goede zweminstructrice(teur) voor het schoolzwemmen. Ad vertenties hebben nog weinig resultaat gehad. De mogelijk heid werd gisteren geopperd om eens bij zwem- en poloclub uit Koudekerk aan te kloppen. HAZERSWOUDE De woningen aan de Molenvaart in de buurt schap Groenestein hebben hun beste dagen gehad. Op een uitzonde ring na zijn deze krotten rijp voor de sloop en de buurtbewoners zien dan ook met belangstelling de werkzaamheden tegemoet, die daarmee verband houden. Men vindt de woningen gevaarlijk en de beoogde groenstrook moet er snel komen, zo wordt er gezegd. ALPHEN De kazernewoningen uit de twintiger jaren, die lange tijd gediend hebben als nood woningen worden gesloopt. Dit houdt verband met het uitbrei dingsplan De Bijlen. Het ligt in de bedoeling de grond waar nu de huizen staan met zand op te spuiten om zodoende de grond geschikt te maken voor nieuw- Voetbal uitwisseling Haz. Boys St. Bernardus HAZERSWOUDE De senioren teams van Hazerswoudse Boys en St. Bernardus houden a.s. za terdag een voetbaluitwisseling. De inzet is de Timmerman Cup, die nu in het bezit van St. Ber nardus is. Vanaf 13.30 worden op beide ter reinen wedstrijden van één uur gespeeld. De standaardteams zullen om 18.30 uur tegen elkaar komen te staan. TER AAR Twee Ter Aarse feestgangers zijn voor de Haag se politierechter elk tot betaling van een boete van honderd gul den veroordeeld. Na een feestje in Alphen aan den Rijn hadden de 33-jarige chauffeur en zijn 31-jarige collega zich in een rel geworpen en zodoende waren ze in handgemeen geraakt met de politie. Hierbij werd een hoofdagent te gen het hoofd gestompt en er werden ook talrijke ruitjes ge tikt. De officier vond de twee maar „een stel herrieschop pers". Nadat de kantonrechter de eis van honderd gulden had overgenomen van de officier haalden de beide heren opge lucht adem en mompelden licht verbaasd: „Dat valt in ieder geval nog mee". Voor dezelfde kantonrechter werd een 42-jari- ge landbouwer uit Bodegraven ontslagen van verdere rechts vervolging. De man had een sleuf door zijn land gegraven van 100 meter lengte, drie me ter breedte en twee meter diep te. De zaak is verschillende ke ren behandeld maar het dossier is nu dan gesloten omdat een strafbaar feit in principe toch geen sprake was. Vrij spraak kreeg een 22-jarige chauffeur uit Alphen wegens ge brek aan bewijs. Hij zou het verkeer in gevaar hebben ge bracht door met grote snelheid en slingerend over de Aarkade-j Hortensiastraat te rijden. Van de kantonrechter kre-eg hij een geldboete en intrekking van het rijbewijs voor vier maanden. Daar was de verdachte het ech-| ter niet mee eens en hij ging inj hoger beroep. T rechtbank] achtte geen bewijs aanwezig en] sprak de Alphenaar vrij. Rijpwetering Vele plaatsgeno ten wuifden gistermorgen de Ripse bejaarden en invaliden uit voor hun jaarlijks uitstapje. In afwijking van de gebruikelij ke autobustocht werd ditmaal een fijne plassen-merentocht ge maakt met een grote salonboot van „Avifauna". Omstreeks 9 uur vertrok de boot met ruim 1205 passagiers, waar onder deken-pastoor E. van Die pen, dokter J. v.d. Werf met echtgenote, wijkverpleegster zuster Geers en het voltallige bejaarden-comité met echtgeno ten. Tijdens de tocht, welke via Ka- gerplassen, Ringvaart Haarlem mermeer, Westeinderplassen en Braassemmermeer naar Avifau na ging, heeft het de deelnemers aan niets ontbroken. Koffie met cake, sigaren, sigaretten snoe perij en een lekker aperatiefje vonden in de boot gretig aftrek. In het vogelpark van Avifauna en in de speeltuin was gelegen- Bustocht voor 200 bejaarden te Wassenaar WASSENAAR Op de bejaar- demavorS van de Carnavalsver- eniging,,De Deylknotsen, enke le maanden geleden in de sport hal, is geld bijeengebracht voor een burcht voor een 200-tal Wassenaarse bejaarden. Deze bustocht zal plaatsvinden op dinsdag 5 juni a.s. In een 5-tal bussen zullen de deelne- mers(sters) eon fraaie rit ma ken met o.m. een bezoek aan het Dolfinarium te Rhenen, een koffietafel in Berg en Dal en een diner in „Het Haarhuis" te Arnhem. De carnavalsvereniging beschikt nietover lijsten van Wassenaar- se bejaarden (van 65 jaar en ouder). Daarom moet eenieder die voor de tocht in aanmerking wil komen, zich spoedig aan melden bij het secretariaat van de vereniging, Fagelstraat 18, Wassenaar, tel. 2610. Daarbij moeten niet alleen naam en adres, maar ook leeftijd worden opgegeven. Melden er zich meer gegadigden dao er plaatsen in de bussen zijn, dan zal er geloot moeten worden. De aanmeldin gen moeten uiterlijk 31 mei a.s. bij het secretariaat binnen zijn. Daama ontvangt iedereen, die aan de tocht zal deelnemen, be richt over de plaats waar de bussen zullen vertrekken en het uur waarop men aanwezig moet Kijn. heid genoeg, om zich geruime tijd heerlijk te verpozen. Daar werd ook een uitstekend ver zorgd diner alle eer aangedaan.! De terugtocht met de boot ging via de Oude Rijn, de Zijl en de Kagerplas, waarna om ongeveer 6 uur weer in Rijpwetering werd aangemeerd. In het Dorpshuis werd deze fijne, ge slaagde uitgaansdag toen beslo ten met een gezellig borreluur tje en een heerlijke broodtafel. De al hoogbejaarde P. Wortman bracht tijdens deze maaltijd een zeer leuk en eigen gemaakt gé- dicht ten gehore, tesamen met zijn schoondochter, mevr. Wort- man-Veenhof. Het gedicht hafl betrekking op de uitgaansdag en ontlokte een luid applaus. De heer W. Weenink sprak na mens de deelnemers een dank woord tot het bejaarden-comitf voor het vele voorbereidende werk en de perfecte organ.saue van deze dag. terwijl comi fr voorzitter, de heer C. Wa""e'. dam op zijn beurt tenslotte de bejaarden dankte voor de mas- saie deelname en de gezellig sfeer die zij hebben meege- bracht. Hij hoopte volgendli aar wederom op zo n zelfde belang stelling te mogen rekenen. NIEUWKOOP Onlangs is men overgegaan tot de reconstructie van de Schippersbrug en de daarmee samenhangende verbe tering van het kruispunt Voor weg, Simon v. Capelweg en Prol kade. Het transformatiehuisje op de foto zal moeten verdwijnen. Vooral de Prolkade was aan re constructie toe. aangezien de nieuwe ingang van de St.-An- toniusschool er op uitkwam. Met de werkzaamheden is een bedrag gemoeid van f 203.000. NIEUWVEEN Wanneer de goedkeuring zal worden ontvan gen van G.S. op het aanloopbe- sluit van de gronden in bestem mingsplan Schoterveld-zuid, welke goedkeuring binnenkort kan worden verwacht, kan on middellijk tot een aaneengeslo ten afwerking van de bouw wor den overgegaan Een gedeelte van de grond is reeds verkocht aan de heren B. C. Gebr. Van Dijk te Nieuwveen. In het koop contract is de voorwaarde opge nomen dat zowel voor de bouw van 19 woningwetwoningen, 20 bejaardenwoningen en 7 goedko pe premiewoningen overeen stemming wordt bereikt van een voor de gemeente aan vaardbare bouwprijs. Laatste kans op behoud voor Samen Sterk HAZERSWOUDE - Er is nog kans dat het eerste tiental van de Hazerswoudse damvereni ging Samen Sterk zLjn plaats in de provinciale hoofdklasse be houdt. Maar daartoe moet wél op don derdag 7 juni de beslissingswed strijd worden gewonnen tegen CDR uit Rotterdam. Beide teams kunnen zich alsnog aan deze strohalm vastpakken, orfl- dat er een plaats in de provin ciale haofdiklas is vrij gekomen wegens het zich terugtrekken van een club uit de regionale hoofdklasse. Samen Sterk, dat op 15 juni haar jaarvergadering houdt, zag haar secretaris Jan Olierook gekozen tot tweede secretaris van de dambond van de provincie Zuid-Holland. Daarnaast maakt hij er deel uit van de jeugdcom missie en is daar afgevaardigde van het bestuur Bovendien is Olierook gekozen tot tweede voorzitter van de Leidse Di stricts Dam Bond en als jeugd leider van dit district.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6