Gil Bernard evangelisch amusement My Fair Lady komt naar Zuid-Holland De kus van het gevaar ontluistert spionagevak TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK VPRO wil van amateurisme af LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 MEI 1973 Nog niet eens zo heel lang geleden was er een vro lijke Frans. Hij genoot van het leven. Altijd waren er fraaie dames in zijn buurt. En een van zijn lijf spreuken was: met het glas in de hand kom je door het ganse land. Deze levensgenieter heette Gil Bernard en La douche France was zijn domicilie. Gil was begenadigd met een prachtige stem en een perfect muzikaal gehoor. Met dit talent diende hij de Mensheid. Hij componeerde zijn wijsjes en zong voor iedereen die maar horen wilde. En dat waren er heel wat, want Gil Bernard genoot een vrij grote populariteit. Van het geld dat hij ver diende aan zijn optreden stak Gil zich in de kleren. Alleen de fijnste stof en de mooiste snit waren goed genoeg. Van hetgeen daarna overbleef kocht hij dure voertuigen. Hij bewoonde een groot ap partement in het hartje van de Franse hoofdstad. Het was een fijne woning boordevol .antiek. In de televisiekamer stond zelfs een soort Berend Boude- wijnstoel. Omdat het in het zuiden van Frankrijk vaak mooi weer is, had Gil ook daar een optrekje, waar hij zijn vakanties doorbracht. Een fraaie vil la in de omgeving van Saint Tropez. Zo leefde hij vele jaren. Hij had zijn ups en downs, maar over het alge meen mocht hij niet klagen. Tot op een kwade dag. De zon stond heet aan de he mel en een broeierige hitte bereikte de mensen. Het lot sloeg toe. Gil Bernard kreeg een ernstig on geluk met de auto. Zwaar gewond werd hij uit zijn volledig vernielde autowi-ak gezaagd. Men vreesde voor zijn leven. Een week zweefde hij op het rand je van de dood. Maar hij haalt het. Misschien door zijn sterke hart. Hijzelf beschouwt het als een in grijpen van hogere machten. Een wonder. Langza merhand knapt Gil op. Als hij na enkele maanden de steriele zalen van het hospitaal de rug kan toe keren is hij een ander mens. Hij is bekeerd, zoals men dat bij de E. O. noemt. Gil verkoopt al zijn bezittingen, zijn auto's, het appartement met het geld geeft hij aan de armen. Hij wil niets meer dikke tapijt, zelfs de villa bij Saint Tropez. Zijn weten van zijn vroegere bedorven vrienden en stelt zijn leven in dienst van God. Hij blijft zingen, maar nu met een boodschap. Zijn composities herschrijft hij. Avond aan avond staat hij op de planken en zingt hij over zijn wonder en zijn God. Zijn bood schap vindt vele gretige oren. Het geld wat hij ver dient gaat naar de minder bedeelden. Hij accep teert met de grootste tegenzin een minimum-inko men om zijn vrouw en kinderen te kunnen onder houden. Hij verzekert zichzelf niet. Zijn leven is immers in Gods handen. Blij blikkend Met deze Gil Bentórd, een eeuwig blij blikkende, vriendelijke Fransman met een hoofd vol zwarte krullen, maakte Frans Arnolds, regisseur van de Ev. Omroep een amusementsprogramma, een ont- SDanningsprogramma in evangelische zin. Gil zingt, begeleid door een orgel, een koortje en af en toe een combo een groot aantal eigen composities. Er zit een liedje bij over het leven van Anne Frank, een nummer dat de titel „l'Eau dans ton vin" draagt en een chanson dat Gil Bernard „Mol je crois" noemde. De show wordt morgenavond om 20.20 uur via Ned. I uitgezonden. Frans Arnolds is dol enthousiast over Gil Bernard. Het is een beminnelijke man, vertelt hij vol vuur: „Hij is altijd de vriendelijkheid zelve en offert zich voor alles en iedereen op. Voor de voorbereiding van de show ben ik tien dagen bij hem in Parijs te gast geweest. Tien dagen mocht ik hem begeleiden od zijn tournees. Ik heb kennis gemaakt met zijn vrouw en zijn dochtertje, dat sprekend op Anne Frank lijkt. Toeval? Ik weet het niet. De gelijkenis is wel erg frappant. Er straalt een geweldige warmte van deze man uit. Ik kan er over praten want ik heb het zelf ondergaan. Voor mijn beke ring leefde ik maar raak, zonder doel. Niet dat ik het rot had, integendeel. Maar nu heeft mijn leven inhoud en dat miste ik voorheen. De Gil Bernard- chow doen we echt niet om te laten zien dat de Ev. Omroep ook op de vlotte toer kan. Het is inderdaad waar dat dit de eerste maal is dat we een pro gramma rond een min of meer populaire zanger uitzenden. Het is alleen maar een bewijs dat we zo NEDERLAND I VARA 17.00 Guus de Kangoeroe, ver telling 17.05 Vinski en Vincent, jeugd NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Stichting Socutera 20.00 Journaal 20.21 Politieke uitzending D'66 20.31 Staatsloterij 20.36 De kus van het gevaar, speelfilm 22.20 Europese rubriek "E"-73" 22.45 Studio Sport 23.10 Den Haag vandaag 23.20 Journaal VARA 19.05 Dagje ouder 20.00 Journaal 20.21 Soul, show 21.20 Kom maar binnen, serie KRO/RKK-IKOR 21.45 Kenmerk, magazine 22.25 Journaal 22.30 Hoe word ik de computer de baas? (Teleac) 23.10 Watergate-affaire België/Nederlands NEDERLAND I! NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal 17.00 Jevanjong 18.40 De Fabeltjeskrant 18.45 Boudewijn de kruier, tekenfilm 18.50 De grote natuurreservaten, documentaire 19.20 Politieke tribune (PW) 19.35 Zoeklicht 19.40 Journaal 20.10 Dubbeldekkers 20.35 Nader te bepalen wegens voetbal 21.25 Confrontatie 22.10 Horen en zien, uitgaans- nieuws 22.30 Journaal NEDERLAND I Gil Bernard: Bekeerde zwarte krullebol. langzamerhand tot een volwassen omroep uitge groeid zijn. Gil Bernard is een Christus-zanger. We doen dus geen concessie aan onze overtuiging. Dat kan je van de andere zuilen niet zeggen. We heb ben ons eigen gezicht. Dat betekent echter niet, dat we alleen preken op de buis brengen. Of dat we voor de buitenstaander oninteressante program ma's uitzenden. Wij streven naar een zo groot mo gelijk publiek om onze boodschap over te bren gen". Amusement „Dat moeten juist niet enkel christenen zijn. We zoeken op het ogenblik naar amusement op niveau. Neem de Gil Bernard-show. Zelfs de mensen, die in het algemeen afkeurend ten opzichte van onze programma's staan, zullen moeten toegeven, dat het een zeer goede show is. Gil staat in een Parijs décortje. We hebben een pleintje en een typisch Frans bistrootje gemaakt. Op het terrasje zit een aantal mensen gezellig van een glaasje wijn te ge nieten. Op het pleintje staat Gil te zingen". „We zijn van plan meer van dergelijke shows te maken. Het is alleen moeilijk om aan christen-ar tiesten te komen. Kijk, zo iemand als Mieke Tel- kamp kunnen we niet gebruiken. Dat is een hui- chelares. We zijn op het ogenblik bezig met Cliff Ri chard. Deze zanger is te vergelijken met Gil. Met dit verschil, dat Cliff geen afstand van zijn bezit tingen heeft gedaan. Maar dat is niet noodzakelijk voor een christen. Het is wel zo dat hij bijvoor beeld voor ons, evenals Gil trouwens, geheel belan geloos optreedt". De Gil Bernard-show is geheel ondertiteld. Zelfs de teksten van de liedjes zijn op het scherm te lezen. De Ev. Omroep wil met deze show laten zien, dat zij ook in staat is een goede show te maken, als onderdeel van een totaalprogramma. ROELFIEN SANT (Van showredactie Joop Doderer: Het kan jaren duren voor musical weer op het Nederlandse toneel krijgen Lucardie als Eliza. e een dergelijke Links Janneke ROTTERDAM/DEN HAAG Op zijn tournee door ons land doet het gezelschap Forum met de musical My Fair Lady zeer bin nenkort Zuid-Holland aan door zowel in Den Haag (Ned. Con gresgebouw) als Rotterdam (De Doelen) een reeks voorstellin gen te geven. Het heeft maar weinig gescheeld of deze musi cal was door subsidiemoeilijkhe den gestrand. Joop Doderer, die de rol van Doolittle speelt, heeft zich tot het uiterste ingespannen om de financiering sluitend te krijgen. Bij die gelegenheid ver klaarde Joop Doderer: „Ik moest dit wel doen. Het kan ja ren duren voor we een dergelij ke musical opnieuw op het Ned. toneel krijgen". De voorstellingen in het Ned. Con gresgebouw te Den Haag wor den gegeven van 11 t.e.m. 17 juni om 20.15 uur. In de Rotter damse Doelen treedt men op van 31 juni t.e.m. 6 juli. My Fair Lady kan zich niet be klagen over gebrek aan belang stelling. Iedereen weet vóór men haar gehoord én gezien heeft, wie Janneke Lucardie is; het meisje uit Vlaardingen dat uit 169 kandidaten werd gekozen om de rol te spelen en te zingen van Eliza Doolittle, bloemen meisje en dochter van de Lon- dense Cockney Alfred P. Doo little (Joop Doderer). Opnieuw zal het er om spannen wie de weddenschap zal winnen, waar van Eliza de inzet vormt. Zal Prof. Higgins (Jacco van Re- nesse) zijn theorie kunnen be- Het Forumgezelschap in de uitdossing van My Fair Lady. wijzen dat je van een eenvou dig. afschuwelijk plat sprekend meisje middels zijn spraakme- thode binnen de gestelde tijd een grande dame kan maken, of zal zijn tegenspeler, de nuchter redenerende kolonel Pickering (Harry Emmelot) het gelijk aan zijn kant krijgen? Ze zijn aan elkaar gewaagd. De tekst, bewerkt naar het dik wijls gespeelde toneelstuk Pyg malion van (George) Bernard Shaw, is op een enkele wijziging na, door tekstbewerker Alan Jay Lerner uitstekend ver taald door Seth Gaaikema en Alfred Pleiter integraal ge volgd. Shaw was een schrijver met een spitse pen die met zijn grote reeks van stukken de to neel- en andere gemoederen meer dan eens in beweging heeft gebracht. De naam Pyg malion zal men in het stuk t de musical vergeefs zoeken. Pyg malion was geen vrouw, r de naam van een koning Cyprus, tevens beeldhouwer. Hij schiep een vrouwenbeeld van ivoor, zo schoon, dat hij op zijn eigen schepping verliefd werd. NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal O 19.05 EO-kinderkrant 19.30 The burning candles, zang 20.00 Journaal 20.21 Gil Bernard, Franse chan- 20.50 Nader bekeken 21.40 U schrijft ons, opvoeding VPRO 22.00 Het gat van Nederland 23.15 Journaal 20.00 Journaal 20.21 Columbo, detective-serie 21.35 Beter worden, medische rubriek 22.00 De Bouwmeesters NOS 22.25 Den Haag vandaag 22.35 Journaal 22.40 Watergate-affaire België/Nederlands NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Rallycross 14.00 Schooltelevisie 18.00 De Fabeltjeskrant 18.05 Koning Arthur 18.30 Tienerklanken 19.08 Israëlische godsdienstige. uitzending 19.38 Zoeklicht 19.45 Journaal 20.10 Wachtwoord, quiz 20.40 Pieter Deans, documen- taire 21.30 Première, nieuwe films 22.10 Gastprogramma 22.40 Journaal HILVERSUM I 8.00 Nieuws. 18.11 Dingen van d dag. Politieke Partijen: 18.20 Uitzeil ding van de Rooms Katholieke Pat tij Nederland. VARA: 18.30 (S) Dans orkest met solisten. E.O.19-0' r. 19.15 (S) Licht en semble. 19.35 (S) Wij hebben een woord voor de wereld: geestelijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 (S) Woensdagavond-Finale: gevarieerd programma. TROS: 21.30 (S) Spe. clalltelten la Carte: verzoekplaten- programma. 22.20 Aktua. 22.30 Nieuws. 22.-10 (S) Stikkers: Moppen en liedjes. 23.15 (S) Licht platenpro- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. dan een bejaardenoord. Maurice Ak kermans geett informatie over een leefgemeenschap waarin ook plaats is voor bejaarden. 19.50 Den Haag vandaag, 20.00 Nieuws. 20.05 Uitwis selingsconcert met de BBC: 1. Ra- diophllharmonlsch orkest hilversum hilversum 2 NOS: 18.00 Spiegel NOS: 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draaver Show. 19.00 Nieuws. 19.02 Lichte platen (20.00, 21.00. 22.00 solisten. 0.55-1.00 hilversum i AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym- ek. 7.20 <S) Dag met een plaat- lichte grammofoonmuzlek met 11.03 (gr). 9.35 I Schoolradio. 10.00 (S) Voor de iters. 10.10 (ged. S): Arbeldsvita- ien (er) (11.00 Nieuws: 11.03- 11.30 (S) waalf - allerli HOU HET SCHERM IN HET OOG Jarige AVRO organiseert schaaktoernooi Van radio- en tv-redactie HILVERSUM In samenwerking met de KNSB Nederlandse Schaakbond gaat de AVRO in het kader van haar 50-jarig be staan een internationaal groot meester-schaaktoernooi organi seren. Dit sterk bftzette toernooi zal van 11 tot en met 29 juni in de AVRO-studio's in Hilversum worden gehouden. Aan dit toernooi zal worden deel genomen door de Russen Geiler en Polugajefski. de Zweed An- dersson, de Zuidslaviërs Ivkov en Ljubojevic, de Hongaar Sax, de West-Duitser Unzicker en de Nederlander Jan Timman. De AVRO heeft Prins Claus ge vraagd de opening te willen j verrichten. Directrice Consumentenbond in spreekuur Na tot tweemaal toe te hebben moeten wijken voor een recht streekse uitzending van een voetbalwedstrijd, dan nu toch eindelijk de film „De kus van het gevaar" van Sidney Lumet. Gebaseerd op het boek „Tele foon voor een dode" van John Le Carré bleef in de film in de schaduw van het succes van de verfilming van Le Carrés „The spy who came in from the cold" met Richard Burton en Claire Bloom in de hoofdrollen. On danks de sterke rolbezetting met James Mason als een wat afgetobd ambtenaartje, dat voor geheim agent gaat spelen en on danks de aanwezigheid van Si- mone Signoret als een diepbe droefde weduwe. met De Groentei en óm 11.55 Beursberichten. 12.30 Modern platteland. 12.35 (S) Sport- revue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.21 (S) Koorzang. 13.41 (S) Schoolconcert. 14.30 (S) Oorlog en Vrede, hoorspelserie. 15.30 't Is Historisch: programma over onder werpen uil de geschiedenis. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumbo Set. met muziek en informa tie. 17.00 (S) Mobiel een beweeg lijk programma voor beweeglijke keur van pas verschene platen. 9.25 (S) Klassieke en moderne muziek^ voor kamerorkest (gr.). 10.00 Schoolradio. 10.30 Nieuws. 10 33 (S)H Podium voor de vrouw, maatschap-^ pij-informaties. 11.05 <S> Voor de zieken. 11.40 Hier en nu extra.SL 11.55 Mededelingen 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 12.15 (S) Meisjeskoor met orgelbegeleiding: klassieke muziek. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nnieuws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Gereformeerde mlddagpauzedlenst. 1.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Schoolradio. 14.25 (S) Moderne pia nomuziek. 15.00 (S) Klassiek Strijk kwartet (opn.) 15.15 Geloven Is geen eenvoudige zaak, gesprek. 15.30 Nieuws. 15.33 (S) Studio 6: middag- magazine met om 16.30 (S) Hier en nu. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en m. 17.55 Mededelingen. hilversum 2 NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 70S (S) Preludium: klassiek ke muziek (gr). 7.30 Nieuws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: programma-overzicht. 8.00 (S) Te Deum Lnudamus: gewijde muziek (gr). 8.24 Op de man af: een evangelisch commentaar bij de tijd. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Select: een VERSUM 3 TROS: 7.00 Nieuws. 7 02 De Hugo van Gelderen Show. (8.00 Nieuws). KRO: 9.00 Nieuws. 9.03 KRO-op- Drie: discjockeyshow. (10.00 en 11.00 ,i Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO's pauzepro- gramma met om 13.00 Nieuws en om 13.02 Radenmaar. 11.00 Nieuws. 14.03 Discjockeyshow. (15.00 Nieuws.) NOS: 16.00 Nieuws. 16.03 Van gewest tot gewest In het regionale programma Van gewest tot gewest een gesprek met de scheidende commissaris van de Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloe- mers, een reportage over de voorbereidingen in Monniken- dam voor de herleving van de slag op de Zuiderzee in 1573 en een portret van cineast Guido Harnct And^on a'« de nymjomane echtgenote Pieters. zen ,s genomen. Ned. I. 19 05 uur Dagje ouder Over de positie van de bejaarden in onze maatschappij wordt tussen bejaarden en jongeren gediscussieerd. Wat kunnen de bejaarden zelf doen? De presen tatie heeft Jeanne van Munster. Ned. II, 19.05 uur i spion Dobbs, die door zijn tegenstanders te gra- Vrijdagmiddag 25 mei heeft Fons >isch in de KRO-radiorubriek „Spreekuur direktrice i bond, mevr. A. G. Fransen. Dit gesprek vindt plaats naar aan leiding van de inschrijving van het vierduizendste lid van deze bond. De luisteraars kunnen reeds tevoren vragen inzenden of deze tijdens de uitzending te lefonisch stellen. Het gesprek wordt afgewisseld met muziek naar de keuze van de geïnter- viewwde. llversum 2, 16.00 uur. De kus van het gevaar" is zoals men van Le Carré kan gesprek met de i verWachten een ontluistering de consumenten- van het spionagevak. Het zwak ke punt in Paul Dehns scenario is dat Mason alias Dobbs er een nymfomane echtgenote bij kreeg in de vorm van Berg man-actrice Harriet Andersson. Maximilian Schell speelt de booswicht en Harry Andrews de politieman, die telkens een ron de op de Colombo-achtige Dobbs achterblijft. Ned. I. 20.36 uur Soul In Amerika wordt wekelijks een tv-programma uitgezonden, ge maakt door negers, ter bevorde ring van de negerbeweging in de VS. Het bevat uitingen en vormen van de negerkunst en -cultuur. Vanavond een afleve ring van Soul, zoals de serie heet, die vorig jaar werd inge stuurd naar Montreux. N'ed. II, 20.21 uur Kom maar binnen Over de harde of zachte hand bij de opvoeding peinst John Mon roe in Kom maar binnen. Ned. II, 21.20 uur. 1 Van onze omroepcorrespondente I HILVERSUM De VPRO wil nu eindelijk eens af van het ama teurisme en zo snel mogelijk «en volwassen omroep worden. Een noodkreet, geslaakt tijdens de zeer geëmotioneerde VPRO- ledenvergadering, die te Hilver sum werd gehouden. Een verga dering die zich kenmerkte door vele moties en overbodig»; dis cussies. De eerste motie, ingediend door het district Amsterdam, behels- (I? de Paul Meiershow. Men keurde de beslissing af van Frans de Smit. die als vertegen woordiger van de VPRO in het NOS bestuur zit en zich achter het besluit van de NOS opstel de. De ledenvergadering eiste voortaan op de hoogte gesteld te worden, alvorens een dergelijke beslissing genomen zal worden. Frans de Smit het pas genoem de hoofd algemene zaken van de VPRO en kandidaat voor de functie van de afgetreden direc teur ter Schegget. kwam in een weinig benijdenswaardige posi tie, omdat Ter Schegget hem eerder ongevraagd naar voren had gehaald. De ledenvergade ring achtte hem onkundig voor zijn taak en eiste zijn aftreden. Een voorstel dat door het be stuur op de lange baan werd ge schoven. De motie waarin gevragd werd om 'n betaalde voorzitter en een gedeeltelijk betaald bestuur, dat zich volledig aan zijn taak zal kunnen wijden, werd met alge mene stemmen aangenomen, omdat men hiermee uit het hoopt te komen. Na het ontslag van Ter Schiegget kwam de dagelijkse leiding in handen wan een driemanschap onder leiding van Arie Klei- wegt. Het VPRO-bestuur is na deze gang van zaken tot de con clusie gekomen, dat meer duide lijkheid zal moeten komen ten aanzien van taak en plaats van de bedrijfskerngroep, een door zichtiger personeelsbeleid ge- voerd zal moeten worden, de in- j terne communicatie aanmerkke- i lijke verbeteringen behoeft en een programmatische begelei- ding door bijvoorbeeld een pro- grammaraad gewenst is. De VPRO heeft de laatste maan den een flinke ledenwinst ge- 1 boekt. Op 19 mei stonden 86660 j abonnees op „Vrije geluiden' in- j geschreven, en 54919 contribu- j anten. Totaal 141.579 leden. Wie gisteravond rond kwart over negen snel schakelde van Ned. I naar Ned. II zag op bei de netten tegelijk Simon Car- miggelt, een van Nederlands grootste schrijvers, jarenlang ondergewaardeerd, maar de laatste tijd - gelukkig vaker - op juiste waarde geschat. Bij Ge rard van den Berg praatte hij in het programma Mensen, men sen, mensen, de laatste minuten vol met een komische anekdote, die hij bij zijn kapper had opge raapt, terwijl hij op het andere net ernstig kijkend over de bril- lerand Maanlicht uit de bundel Een stoet van dwergen aan het voorlezen was. Simon Carmiggelt fungeerde gis teravond onbewust als wissel wachter tussen twee program ma's, die veel met elkaar ge meen hebben en toch tegenpolen zijn. Waaldrecht -en de nieuwe NCRV-serie Voortvluchtig zijn beide door meerdere auteurs ge schreven en in beide produkties ligt het accent op de rela tussen de hoofdp°rsonen, hun reacties en tekortkomingen. Waarom dat toch meer waarde ring voor de Engelse serie? Aan de tijdsduur kan het niet liggen. Voortvluchtig is per aflevering zelfs vijf minuten korter dan Waaldrecht. Het belangrijkste verschilpunt is de geloofwaardigheid. Wellicht lijken alledaagse dingen, als ze nagespeeld worden een stuk vreemder dan de ontsnapping van negen bankrovers uit een bus, die hen naar de rechtbank voert. Maar dat ging bij Waal- drecht gisteravond niet helemaal op, want als een vreemde eend in de bijt was een verdwenen schilderij van Fabritius inge voerd. Een gegeven, dat ook met de hokuspokus tussenshots vanuit de historie, niet aanne melijk werd. De taal. de om gang met elkaar, het heeft alle maal zo weinig gehalte, dat de opmerking die bankrover Geor ge zei tegen zijn vriendin, doe - niet zo goedkooo" er verfrissend bij afstak. Nee, dan de Engelse serie. Na een korte inleiding meteen het verhaal, dat psychologisch aar dig klopte, al verwacht je van een bankrover niet direkt zoveel gedegen spraakwater, maar het gegeven won erdoor aan diepte. Hier en Nu rondde de uitzending af met twee buitenlandse onder werpen en een van eigen bodem. Het belangrijkste was het inter- view. dat premier Vorster aan een Engelse reporter gaf. waar in hij de bal telkens terugkaat- ste naar Europa. ..Waarom ma- ken jullie je wel druk over de negers, die ver van hun huis te werk worden gesteld, terwijl over de gastarbeiders uit Italië en Spanje, die elders in Europa gescheiden van vrouw en kinde ren, aan het werk moeten nie mand zich zorgen maakt?"

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2