Woningbou wpro j eet in Boskoopse raad Raad Nieuwveen gaat praten over eerste fase plan Schoterveld DS '70 te klein in Zoeterwoude Kredietverhoging voor zwembad voorgesteld rijn- en veenstreek en vlietstreek Uitbreiding van voorzieningen voor Lindehoeve Brand snel geblust OOK Wat u moet weten DINSDAG 22 MEI 1973 LEIDSE COURANT BOSKOOP In vergadering van de Bos koopse gemeenteraad komt aanstaande donderdag de bouw van 40 keuze woning wetwoningen door de woningbouwvereni ging St. Joseph aan de orde. Deze huizen moeten komen in Snijdelwijk west. De burgemeester en zijn wethouders zullen de raad tevens voorstellen om een bedrag van 50 000 gulden beschikbaar te stellen voor het verder bouwrijp maken van de grond in het bestemmingsplan „Overslag plaats". De gemeente wil ook een bedrag van 600 guide* gaan uittrekken voor het geven van onderwijs aan zieke kinderen in de ge meente. Het is de laatste tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat De een beroep werd gedaan op de gemeente voor dit doel. Het col lege van B .en W. vin den het een goede zaak en zullen dan ook trachten de raad tot het ge ven van het geld te bewegen. Met is de bedoeling, dat de wonin gen laag Bosskoop 71 en 73 te gen de vlakte gaan. B. en W. zullen een voorstel hiertoe don derdag ir de raad brengen. Eerder al werd een dergelijk voorstel aangehouden toen in de raadsvergadering bleek, dat de eigenaar van de woningen con tractuele verplichtingen had ten opzichte van de bewoners van het pand nummer 71 .B. en W. hebben alles echter nog eens overwogen en zijn tot de conclu sie gekomen nog afgezien van de vraag of dergelijke ver plichtingen van d» eigenaar be- mogelijk moeten worden ge sloopt. Dit vooral op grond van docr deskundigen opgemaakte rapporten. risam Puttekade zal in het vervolg in Boskoop niet meer voorkonem. Althans niet als straataanduiding. Een dergelij ke naamsverandering kost de gemeente altijd nog 1.500 gulden. De straat zal in het vervolg Noordeinde heten en de numme ring wordt aangepast aan die van de weg Noordeinde in Wad- dinxveen. Een bedrag van 24.500 gulden is verder nog voor het verplaatsen van de at- letiekaccommodatP op het sportveldencomplex aan de Hoogeveenseweg. Het gemeente bestuur denkt al lang over een verandering van de indeling van het complex. Hiermee wil men onder andere bereiken, dat een afgebakend deel van de velden ter beschikking komt aan de at letiekvereniging A.V. '47. Er is reeds overeenstemming bereikt en A.V. '47 over het gebruik van het derde gedraineerde veld door de atletiekvereniging. De voetbalvereniging moet daar echter wel een gedraineerd veld voor terug krijgen. HAZERSWOUDE Het ontslag van zoals nu blijkt negentig man personeel bij De Jong's machinefabrieken heeft in Hazerswoude niet direct voor een verrassing maar toch wel voor een flinke schok ge zorgd. Het was bekend, dat het bedrijf het al geruime tijd niet hele maal voor de wind ging. Dat zo snel zulke ingrijpende beslissingen zouden worden genomen was voor velen toch een grote schok. Di recteur L. W. v. d. Blij deelde mee, dat de produktie in het bedrijf van De Jong in Vianen wordt geconcentreerd. Hij voegde eraan toe, dat de produktie van de betonmixers, welke nu nog in Hazerswoude plaatsvindt, drastisch zal worden verminderd. De Jong's machine fabrieken gingen in 1919 in Leiden van start. Omstreeks 1945 werd een bedrijf in Hazerswoude gesticht, waar momenteel 125 mensen werkzaam zijn. Dertig, vijfendertig hiervan verhuizen naar Vianen. De sluiting in Hazerswoude zal in de loop van de tweede helft van dit jaar geschieden. De vakbonden zijn ingelicht over de sluiting. Over de afvloeiingsregeling wordt nog onderhandeld. In Vianen werken momenteel ongeveer dertig man. staan dat de huizen zo snel met de besturen van Floreant VOORSCHOTEN De Voorscho- tense gemeenteraad komt vrij dagavond bijeen voor een ver gadering met een korte maar belangrijke agenda. De raad stelde op 30 juni 1972 een aanvullend krediet beschikbaar voor de oude boerderij „De Lin dehoeve" van 24.500,- en hier mede werd het totaal bedrag groot 81.500,-, noodzakelijk om de boerderij geschikt te maken voor het jeugdwerk. De werkzaamheden zijn thans ge reed, maar de Stichting „De Lindehoeve" meent dat het ge bouw noodzakelijk enige zieningen moet krijgen om derdaad als jeugdhuis gebruikt te kunnen worden. De raad wordt verzocht alsnog een extra krediet te verlenen van 39.000,- om enige voorzie ningen te treffen aan de boerde rij. Tevens wordt de gemeente raad verzocht een subsidie toe te kennen van 11.500,- aan de Stichting „De Lindehoeve", dit bedrag is gelijk aan het door b. en w. aanvaarde nadelige sal do over 1973. B. en w. delen in hun voorstel mede dat de Stich ting zelf zal zorgdragen voor het binnenschilderwerk, aan schaffing en aanbrengen van verllchtingsarmaturen; inrich ting bar met toebehoren; inrich ting keuken; stoffering, meubi lair en geluidsapparatuur en te lefoonaansluiting. B. en w. wijzen de raadsleden er op, dat het beschikbaar stellen van het aanvullend krediet en de exploitatiesubsidie in zekere mate een anticipatie betekent op de butgettaire mogelijkheden voor het jaar 1974 en de volgen de jaren. Aan het begin van de Voorscho- tense vergadering zal het nieuw benoemde raadslid Drs. C.J.M. Meerhoek (K.V.P.) wor den beëdigd. Ter regeling van de bijdragen in de stichtingskosten van veld- sportaccommodaties wordt een krediet van 100.300,- en het voorstel inzake de bouw van een zwembad vraagt een kre diet van 192.750,- voor ontslui ting van het terrein en 146.000,- voor het doortrekken van de Richard Wagnerlaan, waarbij de raadsleden gevraagd wordt akkoord te gaan met een berekend exploitatie tekort tot 227.000- per jaar een garantie op rente en aflossing van de stichtingskosten tot maximaal 4.525.400,-. Op deze plaats zal de nieuwe wijk Schoterveld verrijzen NIEUWVEEN In de raad van Nieuwveen vanavond om acht uur komt de verkoop van boufwgrond in Schoterveld zuid aan de orde. B. en w. vam die gemeente ach ten nu het tijdstip aangebroken met voor stellen te komen tot de realisering van de in dit bestemmingsplan geplande bebou wing. Het plan moet in fases worden uit gevoerd zodat het tot 1980 voldoende zal zijn voor de woningbouw, welke in hoofd zaak zal moeten worden bestemd voor de eigen inwoners en voor hen, die door hun beroep in Nieuwveen moeten wonen. De eerste fase ls nu aan de orde. Deze omvat de helft van het to tale plan. Er zal worden ge bouwd: 19 woningwetwoningen voor de eigen inwoners, 20 wo ningen in de woningsector voor Leidscliendam verwacht geluidshinder LEIDSCHENDAM In de com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening ls gister avond de brief van de heer Boe ter uit de Zeeheidenwijk over de te verwachten geluidsoverlast van de Landscheldingsweg be sproken. In de commissie werd naar aan leiding van het antwoord van B en W gezegd dat de weg op beangstigend korte afstand van de woningen wordt aangelegd. In het advies van de directeur van openbare werken wordt ge zegd dat geen hoge snelheden worden verwacht maar het leek de commissie beter de nu al vast bij Rijkswaterstaat een maximumsnelheid te bepleiten. Leidschendam wacht nog op een rapport van TNO over de kwes tie, aldus wethouder Van Don gen, en naar zijn informaties duurt het zeker nog 3 k 4 jaar eer de eerste auto zich op de weg zal vertonen. bejaarden en alleenstaanden (te bouwen in twee woonlagen),, eveneens voor de eigen bevol king, 7 goedkope premiewonin- gen als koopwoningen voor de inwoners, 4 duurdere premiewo ningen voor de verkoop, 5 vrij- esector woningen voor de ver koop en tenslotte 8 garages. Om tot een aanvaardbare prijs te komen is het noodzakelijk de hiervoor omschreven plannen als één bouwpakket te laten uit voeren door één aannemer. B en W denken hierbij aan de ge broeders Van Dijk B.V. uit Nieuwveen. 3. en w. van Nieuwveen stellen de raad voor, om de gronden, bestemd voor de bouw van de 4 duurdere premiewoningen, de 5 vrije-sector woningen en de 8 garages aan de gebroeders Van Dijk te verkopen. Dit onder voorwaarde, dat zowel voor de 19 woningwetwoningen als voor de 20 bejaardenwoningen en de 7 goedkope premiewoningen overeenstemming wordt bereikt over de bouwprijs. Bij de ver koop van de gronden is een be drag gemoeid van bijna ander halve ton. B en W. delen de raad voorts mee, dat men van plan is om in Schoterveld over te gaan tot de aanleg van een centraal antennesysteem. Alle in het plan te bouwen huizen (162) worden hierop aangeslo ten. ZOETERWOUDE Er zal geen plaatselijke afdeling komen van de politieke partij DS '70. Voor een poging gisteravond om tot de oprichting hiervan te komen bestond nauwelijks belangstel ling. Op de bijeenkomst in „Ons Huis" waren slechts tien perso nen aanwezig waaronder nog een aantal bestuurders van plaatselijke politieke groeperin gen. De vergadering werd ge leid door A. Westen, voorzitter van de afdeling Zoetermeer wel ke een schets gaf van zijn partij die bij de laatste verkiezingen is teruggevallen door een (ge brek aan organisatie. Hij achtte het overwicht van de K.V.P. in de Zoeterwoudse ge meenteraad te groot zodat er onvoldoende tegenspel is. Bij de landelijke verkiezingen is de keuzemogelijkheid voor de kie zer groot maar de plaatselijke situatie vormt daarvan geen goede afspiegeling. K.V.P.-voorzitter Joop v.d. Ploeg gaf een uiteenzetting van het omvangrijke werk waarvoor een fractie zich gesteld ziet. Zelfs in een grote fractie kost de ver werking van de veelheid aan in formatie hoofdbrekens. Met zeer kleine fracties lijkt dit zelfs on mogelijk. Het is bovendien een bekend gegeven dat er plaatse lijk nauwelijks ruimte is voor partijpolitiek. P.C.C. voorzit ter Beskers haakte daarop in en vroeg welke verschillen er zijn in het enge plaatselijke b.' tussen de D.S.'70-signatuur z.g. confessionele signatuur. Die bleken er nauwelijks te zijn. Tot slot concludeerde de heer Wes ten dat er gezien de geringe be langstelling geen reden is om tot een afdeling te komen. Wel zal getracht worden te komen tot heraktivering van bestaande plaatselijke politieke groeperin gen waarbij op de eerste plaats werd gedacht aan De Vrije Lijst. Johannes- school houdt sportdag LEIDEN Op het sportveld aan de Apoliolaan/Brahmslaan houdt de Paus Johannes XXIII School op 23 mei een sportdag voor de (ca 170) leerlingen. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en duren tot ongeveer 15.00 uur, waarna een voetbalwed strijd wordt gespeeld tussen de Paus Johannes XXIII school en de Antoniusschool. De wedstrijden bestaan uit de vol gende onderdelen: 60 meter snelloop, verspringen, hoog springen, kastiebal, handbalwer- pen en een behendigheidseis. De kinderen, die aan bepaalde ei sen voor deze onderdelen vol doen, krijgen het officiële schooldiploma lichamelijke geoefendheid. De beste prestatie per klas, zowel van de jongens als van de meisjes, wordt extra beloond met een medaille; de beste prestatie van de school met een Cup. Dit zijn wisselprij- zen die de winnaars tot het ein de van het schooljaar thuis mo gen houden, waarna ze met de namen er in gegraveerd in de prijzenkast van de school een plaats vinden. Ook bij de voet balwedstrijd is een wisselprijs te verdienen, de zogenaamde Johannes Cup. Nieuwe school in Nieuwveen kan toneelgroep uitnodigen NIEUWVEEN De oudercom missies van „De Tamboerijn" en Pippeloentje zijn binnenkort in staat een toneelgroep uit te no digen. Dit werd mogelijk ge maakt door een onlangs gehou den verloting op de ouderavond van de beide schalen. De ouders konden op deze avond genieten van alle dansjes, liedjes en sketches, die waren opge roerd bij de feestelijke opening ?an de nieuwe school. Honderd vijftig belangstellenden waren op deze avond aanwezig. Ter Aar Rond kwart over vijf gistermiddag moest de vrijwilli ge Ter Aarse brandweer in ac tie komen van/ege een brand melding uit de Van Wassenaer- straat bij de fam. T. te Lange- raar. Attente buren hadden door afwezigheid van de bewoners, die juits die morgen met vakan tie naar het buitenland waren getrokken, de beginnende brand ontdekt. In de uitbouw was door nog onbekende oorzaak, waar schijnlijk kortsluiting, brand ontstaan nabij de verwarmings installatie. De brandweer en politie waren spoedig ter plaatse en konden hierdoor de beginnende brand snel onderdrukken. ZOETERWOUDE SJZ or ganiseerde zaterdag een toernooi voor C2 elftallen. De uitslag was: RCL 7, SJZ 6, MMO 5, Meerburg 1, Stomp- wijkse Boys 1. ALPHEN A/D RIJN Eer 22-jarige timmerman is tot een geldboete van 150 en een voorwaardelijke straf van twee weken gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar veroordeeld we gens een diefstal in een zelf- bedieningsz^fc. Zijn buit be stond uit een blouse, een ja pon en een panty.... HAZERSWOUDE - Hazers- woudse Boys speelt van avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen ZW uit Zwammerdwm op eigen ter rein. Aanvang 19.00 uur. HAZERSWOUDE - Het echtpaar H. van Rijn en A. van Rijn-van Vliet vierde on langs zijn 40-jarig huwelijks feest. Vele Hazerswoude- naars maakten van de gele genheid gebruik de oud-wet houder en zijn bruid te kfeli- ZEVENHOVEN De huis- aan huis-collecte voor het astmafonds heeft 400,54 op gebracht ALKEMADE De Kon. Mij tuinbouw en Plantkunde kan weer terug kijken op een geslaagde dia-avond. Na dat mevrouw de Jong de oorkonde en legpenning die zij had gekregen voor de in zending op de Floriade aan het bestuur had overhandig/, werden de leden vergast op prachtige dia's uit Zuid- Frankrijk, Corsica en Nieuw Zeeland. - LEIDERDORP Velocitas organiseert vanaf morgen avond haar tweede avond- vierdaagse.De laatste avond (vrijdag) zullen de wande laars worden opgewacht door de Leiderdorpse drumband en in feestelijke stemming het laatste deel van hun tocht afleggen. Ie plaats voor St. Bernardus in volleybaltoernooi HAZERSWOUDE Het volley, balteam van voetbalvereniging St. Bernardus heeft zich als ste geplaatst in de finale va volleybalwedstrijden. Het team moest aantreden tegen het tech nisch betere team van de Ha- zerswoudse Tennis Club. De wedstrijden werden gespeeld in het kader van het toernooi waarin wordt uitgemaakt welke sportvereniging zich het meest „all-round" toont. St. Bernardus won de eerste set met 15—14. HTC kwam in de tweede set hard op zetten (614) maar moest toch met 1514 het on derspit delven. Gymnastiekver eniging Hou Vast klasseerde zich met volleybal als derde. Hazerswoudse vredeswerkgroep start outspan- boycot-actie HAZERSWOUDE De Vredes- werkgroep heeft alle winkeliers in Hazerswoude schriftelijk ver zocht de verkoop va.n Outspan- sinaasappels te staken. De werkgroep heeft de handelaren een formulier toegestuurd waar op zij kunnen aangeven of ze al dan niet akkoord gaan met deze boycotactie. Door deze actie wil de werkgroep aantonen dat het zich daadwer kelijk richt tegen de apartheids politiek in Zuid-Afrika. „Het is tastbaar, zichtbaar en herken baar. De arbeid die deze vruch ten voortbrengen is dwangar beid en gevangenisarbeid. onder onmenselijke omstandig heden wwordt verricht", aldus de werkgroep. Raadsagenda Zoeterwoude Zoeterwoude Niet zoals gebrui kelijk op de laatste donderdag van demaand (volgende week Hemelvaartsdag) maar reeds a.s. donderdag komt ce gemeen teraad bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstellen tot bedrijfsvestigingen in de Grote Polder van Regma Buhrs te Zaandam, Handel maatschappij Vos en Co B.V. te 's-Gravenhage en B.V. „De Kastenspecialist" te Oegst- geest; i beschikbaar stellen van een krediet voor bemaling en stroomvoorziening van het sportcomplex „Haasbroek"; verhoging van het krediet voor de bouw van het zwembad; i verhuur van de tennisbanen aan de Zoeterwoudse Tennis club; verhoging van de raming van de in de begroting 1973 opgeno men post bluswatervoorziening; wijziging van de ..Bezoldigings verordening" 1971"; voorstel n.a.v. een door het be stuur van de P.C.C. gedaan ver zoek tot het nemen van maat regelen ter behartiging van ge meentebelangen; voorstel tot realisering van een voor vrachtauto's verplichte parkeergelegenheid. ALPHEN De gemeente gaat deze panden aan de Dorpsstraat aankopen voor een som van f 42.000. Al eerder heeft de ge meente van de gereformeerde kerk van Aarlanderveen enige percelen tussen de Ringsloot en de Dorpsstraat aangekocht. Deze aankopen zijn gedaan om hier negen bejaardenwoningen te bouwen. Tevens wil men plaats maken voor het aanleggen van een ontsluitingsweg, een parkeer ruimte en wat groen voor de bejaardenwoningen. De wonin gen aan de Dorpsstraat beslaan met schuur, erf en tuin een op pervlakte van 800 m2 en behoren aan de dames Snel. De gekochte woningen zijn vrij van huur tot de dames een van de bejaarden- woningen kunnen betrekken. BOSKOOP In een afgeladen zaal heeft de kersverse oppositielei der in de Tweede Kamer, de VVD-er Hans Wiegel, een groot aantal Boskopers toegesproken. De politiek klaarblijkelijk gelijk gekleurde toehoorders vormden een sfeervolle ambiance terwijl de VVD-er achtereenvolgens zijn stokpaardjes bereed. Natuurlijk was de kabinetsformatie en al het gesjoemel daaromheen een van de hoofdpunten. Wiegel, die niet vies schijnt te zijn van een vleugje demagogie in zijn optre den verklaarde, dat premier Den Uyl en zijn ministers op een harde oppositie kunnen rekenen. ZOETERWOUDE Voor de De stelpost voor de werken onder genoemd was 4.000,- werkelijk kosten zullen 8.938,— gaan bedragen. De commissie voor de financiën kan zich met het voteren van het krediet ver enigen maar wil een overzicht van de totale gang van zaken met betrekking tot kredietonder delen, gunningen, stelposten enz. en een onderzoek van de commissie openbare werken in hoeverre het adviesbestek af- wijkt van het werkbestek. b. het uitvoeren van straat- en coatingswerken van de betonop- De capaciteit van de huidige laag- i-i.» u"' spanningskabel, welke thans het bouw van het zwembad op het sportcomplex Haasbroek waar voor reeds 933.000,— was ge raamd wordt de raad nu ge vraagd een aanvullend krediet van 35.100,beschikbaar te stellen. Dit is bestemd voor: i. het leveren en aanbrengen van licht- en krachtinstallatie in de tot het zwembad behorende ge bouwen 12.296, pervlakten en de bodem van het instructie- bad; c. ondersteuning van terreinleidin gen en het ophangen van leidin gen aan de perrons. De werken onder punt a waren niet in de raming opgenomen. De coatingswerkzaamheden waren niet in het bestek opgenomen maar moeten zeker worden uit gevoerd om aangroeiingen te voorkomen en de hygiëne van het bad te bvorderen. sportcomplex Haasbroek stroom voorziet is van dien aard dat het zwembad daar niet op aangesloten kan worden. Deze is nu al onvoldoende om de toegangwegen en de parkeer terreinen van verlichting te voorzien. Dit houdt in dat een nieuwe hoogspanningskast/ transformatorstation moet wor den gebouwd en een hoogspan ningskabel voor de voeding moet worden gelegd. Dit zal ko men nabij het Don Boscohuis. De kosten hiervan zijn voor de S.L.F. te Leiden. De overige kosten zijn voor de gemeente en zullen 21.116,64 bedragen. Bij de opzet aan het zwembad is men van de gedachte uitgegaan om het badwater van het zwem bad en de faecaliën op de pol der te lozen. Nu echter rekening moet worden gehouden met een aanslag voor verontreiniging van het polderwater is het voordeli ger het geheel af te voeren naar de in de Jan van Banningstrat gelegen hoofdriolering. De vrij komende hoeveelheid badwater van 30 m3 per dag moet dan worden opgeslagen in de be staande sloot naast de machine kamer van het zwembad. Via een leiding kan het water dan naar een achter het kleuterbad geprojecteerde pompput worden pcepompt en wegpeperst naar de rioolput in de Jan van Ban- ningstraat. De kosten hiervan worden geraamd op 13.500, zodat een totaal krediet wordt gevraagd van 35.000,—.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6