MOEDER KOOMEN ZET DE DEUR WEER OPEN Wassenaar commissie nog geen verkeer Vrijend paar beroofd door gastarbeiders SASSENHEIM KRIJGT EIGEN HORLOGEMAKER Recreatieschap Leidschendam wil huur sportvelden gaan verhogen Evenementen bij 45-jarig TOP Sportdag Poelpolder Invaliden gewond bij ongeval Lisse OOK Wat u moet weten LEIDSE COURANT NOORDWIJK De Noord- wijkse recherche heeft een drietal Marokkaanse gastar beiders ingesloten, die er van verdacht worden In de nacht van zondag op maan dag een vrijend paartje te hebben beroofd. De jonge man, een 30-jarige Rijnsbur ger bevond zich met een meisje uit Beverwijk in een geparkeerde auto op het Jan Kroonsplein, toen plotseling de portieren opengerukt wer den. Om de wagen dromden drie mannen, van wie er een onder het uitten' van dreige menten om geld vroeg. Toen de Rijnsburger zei geen geld bij zich te hebben dwong men hem uit de wa gen te stappen, waarna zijn kleding werd doorzocht. Van het meisje namen de man nen een handtas af, waarin zich geld en bescheiden be vonden. Op dat moment kwam een patrouillewagen van de Noordwijkse politie aanrijden, waarop de daders de vlucht namen. Na een wild-west-aktie konden twee Marokkanen in een tuin wor den ingerekend. De derde man bleek te zijn weggekro pen achter een geparkeerde auto. Onder de wagen vond de politie de tas van het meisje terug. De gastarbei ders bleken woonachtig in Leiden en Alphen. NOORDWIJK Moeder Koomen, de campinghoudster in het Lange- veld, heeft de vlag weer gehesen. Ruim een jaar geleden werd haar van gemeentewege verboden gasten te houden, omdat ze weigerde in de toilettengroep een aansluiting op de waterleiding te laten ma ken. „Mijn bronwater is schoon genoeg", zei Moeder Koomen, on danks het feit dat een onderzoek met watermonsters negatief uitviel. „Er is geknoeid, ze willen me hier weghebben", riep Moeder Koom en toen verontwaardigd en sedert die tijd heeft ze stad en land af gelopen „op zoek naar rechtvaardigheid". Tevergeefs. Het bord staat er nog steeds, maar toch wil ze half juni weer aan de slag. Het maasje dat ze in het net heeft weten te vin den heet: dagrecreanten. „Wat op het strand mag, kunnen ze mij hier niet verbieden" is de stelling van Moeder Koomen. ,,'s Mor gens je tentje of windscherm opzetten, 's avonds weer wegwezen. Niemand maakt me wat." Moeder Koomen heeft nog een kordaat besluit genomen. Bij de ko mende raadsverkiezingen wil ze trachten een plaats te veroveren in de Noordwijkse raad. Voor de Boeren Partij, omdat ze „met niet één geloof te maken wil hebben, boer Koekoek een machtige vent vindt en door deze partij zich volledig kan gaan inzetten voor de bejaarden en zieken." Ze zegt zoveel positieve reacties te hebben ontvangen over haar standpunten over een „ander Noordwijk", dat er beslist een zetel in de raad in moet zitten. Burgemeester Bonnike heeft tenminste al laten weten haar er graag bij te hebben. Voor de vorige verkiezingen zei hij haar persoonlijk: „Moeder Koom en, iemand als u hebben we hard nodig. We hebben nu twee vrou wen in de raad. De een doet haar mond niet open. de ander praat wel maar zegt niets." Burgemeester Bonnike vroeg toen aan de heer Vogelaar, die ook bij dat onderonsje op de boerderij aanwezig was, welke partij nu het beste bij Moeder Koomen zou passen. Moe der Koomen heeft toen zelfverzekerd opgemerkt; „Dat maak ik zelf uit." Moeder Koomen waarschijnlijk dus ook in de politiek volgend jaar. ,,In Noordwijk gebeurt nog veel onrecht", zegt ze. Daar wil ik een eind aan gaan maken." Moeder Koomen. Volgend jaar ook in de gemeenteraad? 40 kinderen binnenkort in De Oude Post SASSENHEIM Wanneer „De Oude Post" geheel Is opge knapt, kunnen veertig pupillen boven de 16 jaar in dit dagver blijf voor gehadicapte kinderen worden geplaatst. Dit werd be kend gemaakt op de onlangs ge houden vergadering van de ge zamenlijke oudervereniging „Het Zorgenkind" cn „Philadel phia". Tevens wordt er In het nieuwe verblijf een oudercommissie in gesteld, die het bestuur ter zijde zal staan. Na een causerie van de heer Grosman, directeur van de dagverblijven Zuid-Noord, over de invloed van een dagver blijf op de kinderen, werden do ouders voorgelicht over het „kind in het verkeer". Tot slot werd een film vertoond van het geslaagde winterfeest. Lentebul bracht f 3000.op voor WASSENAAR Het lentcbal van de carnavalsvereniging De Deylknotsen is voor de actie „Heb oog voor het oog" een groot succes geworden. Een be drag van ruim f 3000.- gulden werd opgehaald, zodat het saldo voor de actie nu ruim 8201» gulden is. „Heb oog voor het oog" is geor ganiseerd voor oogartsenappa- ratuur in het Gezondheidscen trum. Secretaris Teske van de Deylknot sen, Fagelstraat 18, tel. 2610, is graag bereid alles over de actie te vertellen. LEIDSCHENDAM/VOORBURG - De Recreatleraad van het -Re creatieschap Leidschendam-Voor- burg, die woensdagavond in de Leidschendamse raadzaal bij eenkomt, wordt voorgesteld de tarieven voor de sportvelden in het schap per 1 september van dit jaar en van het volgend jaar niet onbelangrijk te verhogen. Een hoofdvoetbalveld met kleed gelegenheid en tribuneaccom modatie zal van 1100 gulden naar 1500 gulden per jaar gaan (per 1 september 1974 naar 1900 gulden), 'n voetbalveld met en 'n cricketveld gaat per sei zoen van 600 naar 700 gulden. Alles voor de zaterdag en de zondag samen, voor afzonderlij ke dagen wordt de huur naar verhouding eveneens verhoogd. Tenslotte wordt voor het inciden teel geruiken van een sportveld met kleedgelegenheid voortaan 50 in plaats van de huidige 30 gulden gerekend, voor een half- verhard oefenveld 7 gulden 50 in plaats van 6 gulden, terwijl ook voor de sport- en gymnas tiek in schoolverband de veld- huur zal worden.opgetrokken, kleedgelegenheid gaat van 1000 Het dagelijks bestuur van het 1250 gulden (in 1974 1500), een hockeyveld van 675 gulden wordt 1000 gulden (in 1974 1500 gulden Verder wordt het tarief voor 'n handbal- en korfbalveld met kleedgelegenheid van 675 op 900 gulden gebracht (op 1 september 1974 op 1100 gülden) schap wijst er nog op dat de voorgestelde verhoging voor vol gend jaar los moet worden ge zien van een eventuele algehele tariefsverhoging per 1 septem ber 1974 in verband met een aanpassing aan de steeds stij gende kosten. SASSENHEIM De korfbalver cniging TOP bestaat dit jaar 45 jaar. Hoewel de financiën - van wege de nieuwe kantine - het niet toelaten om op grootse wij ze dit negende lustrum te vieren wil het bestuur van TOP dit feit toch niet ongemerkt voorbij la ten gaan. Zij organiseert een aantal aktivitelten, welke over het gehele jaar gespreid zijn. Twee evenementen slaan voor do deur. A.s. zaterdag organiseert TOP totaal nemen 19 verenigingen aan dit toernooi deel met maar liefst 24 achttallen. In de hoog ste klasse zullen in poule 4 uit komen: Dubbel Zes. Fluks, Nieuwerkerk en Ons Eiland. In poule B is TOP ingedeeld tesa- men met Achilles, ALO en Oranje Nassau. De nummers 1 en 2 van elke poule gaan over naar de halve finale. De win naars van de halve finale ont moeten elkaar om 17.00 uur in do finale welke op het eigen veld TOP zal worden gespeeld. 15 verenigingen met 32 ploegen De opening van het toernooi is om een pupillentoernooi. Maar liefst nemen aan dit festijn deel. De wedstrijden, welke op 6 velden zullen worden gespeeld, begin nen 's middags om 13.00 uur, terwijl om 17.15 uur de prijsuit reiking zal plaatsvinden. In de hoogste klasse zullen uitkomen: Algemene. Danaïden, Fiks TOP en Zuiderkwartier. Op Hemelvaartsdag, donderdag 31 mei zal het gehele sportpark aan de Menneweg het domein van de korfballers worden. Dan organiseert TOP een groots ju-1 bileumtoernooi, waarvan de or-1 afdwingt. In het sportpark xllen ganisatie toch wel enig respect op 15 korfbalvelden die dag 210 wedstrijden gespeeld worden. In 9.45 uur, terwijl de le ronde be gint om 10.00 uur. Op deze dog - evenals op a.s. zaterdag - zal zeer waarschijnlijk de nieuwe kantine van TOP al in gebruik worden genomen. Op zaterdag 2 juni zal de kantine officieel ge opend worden. Het officiële ge deelte beint om 15.00 uur, ter wijl er tussen 17.00 uur en 18.30 uur een receptie plaatsvindt. SASSENHEIM Leerlingen van de muziekschool Bloembollenstreek hebben gisteren weer hun jaarlijkse uitvoering gegeven. Koper blazers openden met het koraal Allein Gott lu der hoh' sei Ehr". Het programma werd gevuld met 18 nummers van zowel klassieke als eigentijdse componisten. Afwisselend werd gespeeld op piano, blokfluit, klarinet, gitaar en viool. Het sluitstuk van de avond werd verzorgd door een orkestklas van ongeveer veertig leerlingen, die onder leiding van directeur Van Duyn ,,Wals en Trio" ten gehore bracht. LISSE Voor alle kinderen van de scholen In de Poelpolder zal op vrijdag 25 mei a.s. in het Gemeentelijk Sportpark een grote sportdag georganiseerd worden. Er zullen zo ongeveer duizend kinderen aan deelne- Het initiatief is afkomstig van de oudercommissies, die na een ge zamenlijke „ronde-tafel-confe rentie" aan het plan daadwer kelijk beonnen te sleutelen. De sportdag, die om 8.30 uur zal beginnen, zal uiteenvallen in al lerlei wedstrijdonderdelen. De kinderen zullen ook onthaald worden op tractaties. WASSENAAR Meer dan hon derd belangstellenden waren er gisteravond op de publieke tri bune in de Wassenaarse ge meenteraad om te vernemen hoe de raad zou reageren op het verzoek van Ir. K. W. Nieuw- zwaag (VVD) om een commis sie Verkeerszaken in het leven te roepen, waarin behalve raadsleden ook deskundige bur gers een plaats zouden kunnen krijgen. De heer Nieuwzwaag had deze vraag gesteld suggestie om de bevoegdheid om verkeersborden en -tekens te plaatsen, die in 1966 door de raad aan burgemeester en wet houders is gedelegeerd, weer een taak van de gemeenteraad te maken en verder op korte termijn een vaste adviescom missie voor verkeerszaken te benoemen en daaraan vooraf gaand overleg te plegen met de fractievoorzitters over de taak en de samenstelling van die commissie. aanleiding van verkeersmaatre- De heer E. H. Schuyer (Open Ap- Volkstuinen in Leidsehendam moeten wijken voor rijksweg Leidschendam - In het recreatie gebied aan de Westvlietweg zal de amateurtuindersvereniglng „Tedingerhof" 27 tuinen moeten afstaan aan Rijkswaterstaat voor de reconstructie van de rijkswegen 4 en 12. Van tien daarvan was al bekend dat ze waren gelegen in een strook grond die Rijkswater staat zal nodig hebben, reden waarom er ook geen tuinhuisjes op zijn gebouwd. Het gebruik van het complex volkstuinen voorziet duidelijk in een grote behoefte, aldus het jaarverslag, SASSENHEIM Op 1 juni gaat de bekende horlogemaker Wagenmakers zich zelfstandig vestigen is daarom des te spijtiger fi *- gelen voor de Schouwweg, die bij een groot aantal burgers I niet goed gevallen zijn. Burge- meester en wethouders ant- j woordden op die vraag, dat zij geen directe behoefte hebben I aan een dergelijke advlescom- missie ter vervanging van de thans bestaande adviesorganen. De vragensteller kwam met de pèl) toonde zich verheugd met de instemming van VVD-zijde met een van de wensen van Open Appèl: het meer betrek ken van burgers bij het bestu ren van de gemeente. Mr A. van Vuure, fractievoorzitter van de VVD verklaarde geen bezwa ren te hebben tegen het inscha kelen van burgers, als zij des- dat onlangs is bekend geworden dat er nog 17 tuinen met de daarop gebouwde huisjes zullen moeten verdwijnen. Rijkswaterstaat zoekt echter naar compensatiemogelijkheden waarbij wordt gedacht aan een aangrenzende strook grond. Sassenheim. De heer-Wagenmakers, die uit een oud Fries geslacht van horlogemakers komt. kreeg al enige tijd geleden bekendheid in Sassenheim als chef van de firma Trossel, waar hij in 1959 in dienst trad. Zijn opleiding kreeg de heer Wagenmakers bij de Amsterdamse horlogemaker Heringa. Over hem zegt de heer Wagenmakers: ,,'t Was ecu meesterlijk en veelzijdig man. ik heb enorm veel van hem geleerd o.a. de liefde en kennis van antieke uurwerken". Over de toekomst van het vak heeft deze vakman een uitgesproken mening: ..We gaan steeds meer horloges krijgen in het goedkopere genre, die niet gerepareerd kunnen worden. De antieke uurwerken, die bij het publiek zeer geliefd zijn, blij ven reparatie vereisen". En hiervoor is vakbekwaamheid een belangrijk gegeven, waarmee de heer Wa genmakers de toekomst niet zo somber in ziet. Voorlopig gaat de heer Wagenmakers, die nu al 30 jaar in het vak zit, zich vestigen in zijn woonhuis aan de Hyacinthenstraat. LISSE De bestuurder en een inzittende van een personenau to, waarin drie invaliden en een verzorgster zaten, moesten gis termiddag na een botsing met verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. De auto. die geheel was ingericht voor besturing door invaliden kwam omstreeks 17.00 uur van uit de Hyacintenstraat de Broekweg oprijden. Daarbij werd geen voorrang verleend aan een personenauto, waarin de heer P. uit Noordwijkerhout zat. De derde invalide werd bij omwonenden ondergebracht. La ter werd deze vanuit zijn woon plaats Beek (bij Nijmegen) op gehaald. Eerder op de middag had een auto komend van het parkeerterrein aan de Looster- weg twee bromfietsers geschept, aan wie geen voorrang werd ver leend. Beide bromfietsers, d/ 17- jarige J. H. v.d. B. en de even eens 17-jarige P. M. uit Lisse werden beiden gewond. Een van hen moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. kundig zijn. Ir. G. H. C. Theu- nissen verklaarde, dat de CCP- fractie er op dit moment nog geen behoefte aan heeft tot het instellen van een gemengde commissie over te gaan. Er zijn geen duidelijke aanwijzingen, dat de raad te kort geschoten zou zijn. De heer Schuyer had graag een duidelijke uitspraak van de CCP- en de VVD-fracties gehoord over het principe van het inschakelen van burgers, niet alleen voor verkeerszaken, maar ook op het terrein van sport, cultuur, recreatie, be zwaarschriften enz. Hij diende een motie in, waarin bij burge meester en wethouders wordt aangedrongen op het instellen van gemengde commissies van advies, o.m. over verkeersza ken. Deze motie werd met 15 te gen 4 stemmen verworpen. Voor stemden de vier leden van Open Appel. De raad ging daarna ak koord met de toezegging van burgemeester en wethouders, dat deze kwestie op korte ter mijn met de fractievoorzitters nader besproken zal worden. De raad ging akkoord met de naam Dirk de Raetlaan voor het weggedeelte bij de Oostdor- perweg, waaraan op het ogen blik door het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds flats worden gebouwd. Na een korte discus sie over het al of niet opheffen van de Leidse veemarkt in de Groenoordhal werd besloten, dat burgemeester en wethouders in een brief aan het Leidse ge meentebestuur zullen wijzen op de consequenties van een ophef fing van de veemarkt voor de slagers en veehandelaren. De tarieven voor het gebruik van de sporthal werden met 15 pro cent verhoogd, waarbij de heer D. van Klaveren (CCP) aan dacht vroeg voor de belangen van de sportverenigingen en van de ouders, die de contribu tie voor hun kinderen van sport verenigingen steeds zien stijgen. SASSENHEIM - In do ha! van Frijlink heeft muziek vereniging DOS onlungs een demonstratie gegeven. Vlot werden de 17 nummers afgewerkt. Hartverwwar- mend waren de kleuters, die spontaan hun „kleuterles" uitvoerden. Dc meisjes van 8—9 cn 10—11 jaar versche nen verkleed als respectieve lijk „Plppi Langkous" cn „Liverpool". Na de pauze werd geopend met een fraaie show, gepresenteerd door dc drumband cn de majorettes. WASSENAAR Dc Volley bal- en badmintonvereniging WW houdt vanavond een al gemene ledenvergadering in de vergaderzaul van dc sporthal aan de Dr. Mans- vellkade. Dc vergadering valt in drie delen uiteen: 7-8 uur afdeling volleybal,e 8-9 uur algemene ledenvergade ring, 9-10 uur afdeling bad minton. LISSE —Morgen wordt het grof vuil opgehaald in wijk 2 Poelpolders cn 's middags in wijk 1 van het niet in dc Poelpoldcrs gelegen deel van de maandagwijk. KATWIJK Morgen vertrekken de ouden vnn da gen om acht uur vanaf de Boulevard voor hun jaarlijk se uitgaansdag. Zij zullen een bezoek brengen aan de IJmuidense havens. Het di ner zal genuttigd worden in Avifauna. De kosten bedra gen f 15,- per persoon. WASSENAAR De heer zboven, commissaris van po litie zal mogen spreken voor de Wassenaarse afdeling van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs eln dc Van Wasse neer Obdamschool. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De NKV-vrouwen vieren morgen het 25-jarig bestaan van hun afdeling. De feestelijke dag begint met een H. Mis in de Petrus en Pauluskerk om 9.00 uur. 's Middags treedt het gezelschap „The Boug- quets" op in de grote zaal van het Ontmoetingscen trum.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5