Bewoners geven hun straat een ander aanzien Leidse valt in politie prijzen in Klagenfurt Sportieve schoolstrijd in sportpark Voscuyl' Cruyffie tapt eerste biertje stad en streeknieuws SUBSIDIE CRM VOOR BRANDEWIJNSGRACHT Saloon verzilverde schoenen van Arie Nieuws van de politie Wiegel in Boskoop Gespreksgroep gaat bevolking- Stomp wijk horen OOK Wat u moet weten PAGINA 3 ZATERDAG 19 MEI 1973 LEIDSE COURANT Leiden In een van de kleinste straten van Leiden, de Brande wijnsgracht, hebben de bewo ners een klein initiatief opgevat, dat wat de inhoud betreft echter grote waarde heeft. De straat heeft van het ministerie van CRM een subsidie (i.e. 8.000,-) toegewezen gekregen, waarvan de gemeente allereerst een sier bestrating zal gaan aanleggen. De bewoners van de zes huizen - tellende straat willen echter meer, willen zelf meer doen. Ze willen zelf hun huizen, die ge deeltelijk niet eens eigendom zijn, verven; ze willen zelf veel „groen" planten; kortom ze wil len hun straat een fleuriger aanzien geven, in eigen omge ving iets doen voor het leefmi lieu in de binnenstad, een on derwerp wat eigenlijk veel meer aandacht verdiend bij de bewo- 5 zelf. tie van het bedrijf. Ze zien de mogelijkheid van een oplossing echter wel zitten: „Het bedrijf heeft drie poorten, naast deze nog een in de Koolstraat en een aan de Langegracht. Er zou best een oplossing gevonden kunnen worden. Het bedrijf moet er echter wel iets voor over hebben". Daarnaast leve ren de heftrucks gevaar op voor de vijf kleine kinderen van de bewoners, en niet alleen van hun kinderen. Want nu de Lan gegracht een soort vierbaans- weg geworden is, zoeken vele kinderen van de buurt hun speelgenot in de stillere zijstra ten, d>:e evenwel ook niet altijd een ideale verblijfplaats voor hen is, zoals in dit geval door de heftrucks, waarvan de chauf feurs niet altijd een volledig uit zicht hebben bij hun wendingen. wSb'bS geval met de Brand* wijnsgracht? Deze zijstraat de Langegracht is een doodlo- Er valt heel wat op te knappen an de Brandewijnsgracht. pende straat, of eigenlijk toch niet helemaal. Naast de „gewo ne" toegang is er nog een ande re; een uitgangspoort van de N.V. Loonbijtserij, die de straat gebruikt wat overigens het goed recht is van het bedrijf) om met behulp van heftrucks Rob Zeeman; materiaal de fabriek uit te ver voeren. Deze uitgang vormt het enige obstakel voor de plannen van de straatbewoners. Rob Zeeman expliceert het als volgt: „Die sierbestrating, die we kun nen krijgen is eigenlijk niet ge noeg, dat bestrijkt maar een klein deel van de straat. We willen tuintjes in het midden van de straat, maar ja dan moet eerst die poort dicht". De bewoners zijn geïnformeerd genoeg, dat ze weten afhanke lijk te zijn in deze van de direc- willendheid van de bedrijfsdi rectie van de N.V. Loonbijtserij gevestigd, de vijftien bewoners van de Brandewijnsgracht zul len al erg tevreden zijn als hun actie een straat oplevert, waar in het wat prettiger leven is, en als hun voorbeeld navolging zal vinden. .Anderen moeten ook wat gaan doen. We willen iedereen aansporen om hetzelf de te doen. We hebben bijvoor beeld zelf contacten met Sik kens, die ons de technische aan wijzingen voor het verven van de huizen hebben verstrekt. Ook Jean Piret van de gemeente heeft waardevolle adviezen gele verd". De wereld kan best wat verbeterd worden, als je bij je eigen omgeving begint. Dat is een opvatting van de Erande- wijnsgracht, die het navolgen waard is. WARMOND Een grap die in Saloonbar 82y2 gelanceerd werd, is de gehandicapten van Leiden en Omstreken gisteravond 270,- waard gebleken. Een aanzienlijk deel van dat bedrag kwam bij elkaar door de verlo ting van de voetbalschoenen van Arie van Staveren, de War- mondse Sparta-speler. Enkele weken geleden lanceerde een disc-jockey bij wijze van grap, het idee om een loterij te houden onder de bezoekers van de bar. Enkele aanwezigen rea geerden hierop met saloon- scherts. Totdat iemand, die dacht dat het serieus bedoeld was, een krat bier als prijs aan bood. Er kwamen meer „serieu ze" prijzen en toen moest er een echte loterij komen. Drie weekends werden via de disco theek de prijsjes binnengepraat, die gisteravond via het rad van avontuur weer de deur uitgin gen. Ten bate van de gehandi capten. LEIDEN In de Marnlxstraat ls gisteren een auto volledig uitge brand. Noch de eigenaar van de auto, noch de oorzaak van de brand zijn tot nu toe bekend. Een Marokkaan raakte tijdens zijn werk met zijn hand in een draaiende zaag. Met een diepe vleeswond werd hij naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht, van waar hij na be handeld te zijn naar huis kon. Twee jongemannen van 18 en 19 jaar zijn aangehouden omdat zij de ruit van een benzinestation en een daarbij geparkeerde auto vernield hadden. Na ver hoord te zijn op het politiebu reau werden beldea weer vrijge laten. LEIDEN/KLAGENFURT De 's middags) kwam de ploeg over Leidse politie heeft afgelopen de eindstreep en viel, ondanks week in het zonnetje gestaan tij- de pech, in de prijzen, dens een ontmoeting van poliie- Een eerste prijs ging naar Laura uit zeven landen in Kla- Chairité, a s de beste rijdster uit geinfurt. Maar liefst vier prijzen sleepto de Leidse afvatrrdigtag (13 man en vrouw) fn de wacht, drie voor prestaties tijdens de aiiflosterri! naar Klagenfurt, een voor de fraaie uitmonstering van de auto's die ter plaatse aan het Corso deelnamen. Woensdagnacht om 2 uur vertrok de groep in vijf auto's. De be doeling was dat zij op weg naar Klagenfurt de Felbertauemtun- nel „namen". De tocht verliep uitstekend, totdat 50 km voor de finish twee wagens pech kre gen. Precies vijf minuten voor sluitingstijd (volgende dag 4 uur groep Holland, bovendien nam zij de derde plaats onder de da mes in, De vijf wagens als ge heel kwamen op de 32ste plaats (maar liefst 2500 auto's deden mee) en daarvoor werd ook nog een prijs uitgeloofd. Tijdens het corso in Klagenfurt behaalde de Leidenaars de tweede prijs. Twee dames, ge tooid in Volendammer kledij, viel bovendien de eer te beurt op de Oostenrijkse televisie te verschijnen. De groep verbleef vier en een halve dag in Kla genfurt, waar zij informatie uit wisselden met hun Europese collega's. opleiding voor het automobiel-, motorrijwiel- en aanverwante bedrijf V.A.M. te Voorschoten vierde gisteren het zilveren be- staansfeest. Ter gelegenheid van dit feest kreeg ir. J. Har voor voorlichtingsdoeleinden en voor het verlenen van onder- geridderd donk, sinds de oprichting direk- teur, de koninklijke onderschei ding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. scheidingen. Van het bednjfsle- Burgemeester dr. J. van der Haar Drs. J. G. H. Boon. voorzitter ven worden belangrijke bijdra- spelde de versierselen op. Tij- de Stichting, kondigde tevens de gen voor dit fonds verwacht. dens de jubileumbijeenkomst oprichting aan van een fonds werd de problematiek van de autonome ontwikkelingen in on derwijs en autobedrijf aan de orde gesteld, omdat de V.A.M. vreest dat deze ontwikkelingen door wederzijds onbegrip en ge brek aan kennis zullen leiden tot grote moeilijkheden in de praktijk. Aanmeldingen mogelijk voor speelzalen hAZERSWOUDE De stichting kinderspeelzalen Hazerswoude kan met ingang van 1 septem ber a.s. aan kinderen van 2% tot 4 jaar speelruimte bieden. Aanmeldingen voor peuterspeel zaal Wonderland (Rhijnenburg); Busken Huetstraat 60, tel. - 01714-3180. Voor Pippeloentie (dorp), Jacob Marisstraat 32, tel. 01728-9218. Spoedig aanmelden voorkomt te leurstellingen en lange wachttij den. BOSKOOP Hans Wiegel, voor zitter van de WD-fraktie in de tweede Kamer, komt op maan dag 21 mei in Boskoop spreken over de aktuele politieke situa tie. Deze bijeenkomst georgani seerd door de Kamer-centrale Lelden van de VVD. wordt ge houden In hotel Florida te Bos koop om 20.15 uur. Voorafgaand Is er een ontmoeting van de heer Wiegel met het hogere ka der uit de Kamercentrale Lei den van de VVD. Deze vindt plaats In hotel Florida van 18.00 tot 20.00 uur. De critische blik van ouders, onderwijzers en klasgenoten deed menig recordpoging mislukken. OEGSTGEEST Niet minder dan 1657 leerlingen van elf Oegstgecster basisscholen en van de Leidse Houtschool heb ben gisteren hun jaarlijkse sportdag gehouden. Het prachtige lenteweer maakte LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK denwoningen beginnen", zei de De commissie ad hoe voor wethouder. Stompwijk is er gisteravond Uit de hieropvolgcnde discussie mee akkoord gegaan dat een bleek dat het Suggesties en wensen van de be volking aan de slledebotiwkundi- ge, prof. Lucas, zal kenbaar ren van de grond valt daarmee maken over het te maken be- «temmingsplan voor de buurt schap. korzitter wethouder Bunnik zei ,dat de commissie daarna regel matig op de hoogte zal worden gehouden, da gehouden, dat Jopig plan zal ontstaan niet te praten als er geen vangende grond en een andere boerderij komt". De heer Neukir chen, directeur van openbare werken meende dat er eerst een plan moet komen en dat daarna dan een voor- pas over grondverwerving *moet voor- worden gesproken. Volgens se cretaris Ooms verdient het aan- over de commissie en de bevol- beperking gaan stellen king (via een hoorzitting) zich het bestemmingsplan te wach- kan uitspreken. Het ligt niet in ten de provincie wil een bedoeling de beschikbare beerkingp gaan stellen aan grond (voor ca. 350 woningen) soort lintbebouwing, waardoor het gebeuren extra-feestelijk. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga, wethouders, raadsle den en tal van ouders kwamen een kijkje nemen bij deze sport- happening, die bedoeld was voor leerlingen van de derde tot en met de zesde klassen. De klassen maten eikaars krach ten op het gebied van vèr-sprin- gen, hardlopen, center-bal, doel trappen, hoogspringen en bal- werpen. Het terrein van „de Voscuyl", dat het toneel van de krachtmeting was, leek een groot „sportief mierennest". Dank zij de medewerking van de Rijkspolitie bij het veilig overzetten van de kinderen over de drukke wegen van de dienst Gemeentewerken, van on- I dcrwijzend personeel, ouders en j leerlingen van de pedagogische J academie liep de organisatie als j geolied. Het klapstuk van de Goede Herder steunt Carosi WASSENAAR De „gouden" Goede Herderparochic in Was senaar, zal een feestgave schen ken aan de ontwikkelings-instel- ling Carosi, Groot Hasebrockse- weg 12 te Wassenaar. De paro chie zelf heeft het geld niet no dig, aangezien haar kerk in een uitstekende staat verkeert. Carosi kwam in 1956 tot stand op initiatief van prof. G. Zcegers. Het doel dat de instelling zich stelt is: Christus' boodschap in daden omzetten en vanuit die gedachte hulp bieden aan men sen in ontwikkelingslanden. sportdag was de finale School- voetbal tussen de Oudehof- en de Willibrordschool. Laatstge noemde school werd kampioen met 1—0. Bij het korfballen werd de Floraschool kampioen. Rest nog te vermelden, dat het Rode Kruis een gemakkelijke dag had. EHBO oefende op ongevallen van boerderij Oud Ade Met cursisten van div. afd. der E.H.B.O., waaron der Oude Ade Rijpw., R. A. Veen en nog enige anderen werd gisteravond op de boerde rij van de heer C. C. van Schie o.l.v. van de heer en mevr. van Dam en met vele jeugdige en thousiaste slachtoffer/medewer kers een rayon/oefenavond ge houden ter afsluiting van div. cut sussen. Onder idelae weersomstandighe den werden diverse ongelukken geënsceneerd en ter plekken be handeld. Kortom de realiteit van wat er zou kunnen gebeu ren in en rondom een boerderij. B.v. een beet van een varken, het vallen in een riek of stappen in een zeis, een trap van een koe of stier, het vallen uit een hooi berg. Het onder stroom komen staan, heet water over zich heenkrijgen, het spelen met ge vaarlijk knalgoed, enz. enz. Een der stallen was tijdelijk inge richt als lazaret, alwaar de slachtoffers per brancard heen konaen worden gevoerd. De heer en mevr. Reerink uit Den Haag waren als kader-instruc teurs over de afloop best tevre den. Johan produceert een fraaie schuimkrag Alphen aan den Rijn Met het tappen van het eerste „pilsje" en het trappen van een bal door een papleren voordeur heeft gis teravond onder grote belangstel ling vooral van de Alphense jeugd Necrlands duurste voet baller Johan Cruljff het café "De Tol" op de hoek van de Prins Hendrikstraat en Zaal bergstraat officieel heropend. De enorme belangstelling voor het te cponen café von David Over loop was daarna zo enorm groot dat er van de oorspronkelijke bedoeling Cruijff van een tiental meters afstand de bal door de pa pieren deur te trappen weinig terecht kwam. Het werden nau welijks enkele meters, waardoor meteen ook alle risico van een misser werd weggenomen. WARMOND Bert van der Helm gaat de jeugd van Steeds Voor uit trainen. De zevenvoudige kampioen combineert dat werk met zijn functie als jeugdtrainer van TOV, DOCOS en PIT '54 en NSSS. Brons voor H. van Ettinger van „Boot" ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoewel de heer H. D. van Ettin ger pas vandaag 40 jaar gele den als monteur in dienst trad bij de gebroeders Boot werd hij (och maar gisteren In aanwezig heid van een aantal collega's, familie en genodigden in de kleine kantine van het bedrijf op hartelijke wijze gehuldigd. Nadat de directeur de heer P. J. Boot namens de directie de ju bilaris met zijn jubileum had gefeliciteerd en hem daarbij het gebruikelijke geschenk onder couvert had overhandigd, met de oorkonde en de gouden speld van de Maatschappij van Nij verheid en Handel was het bur gemeester mr. R. M. Gallas die de jubilaris de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreikte. SASSENHEIM De Bern- hardhond Peggy van Aat Schrama heeft afgelopen week deelgenomen aan hon denshows te Nice en San Remo. In beide plaatsen werd een eerste prijs be haald in de klasse uitmun tend en het kampioenschap in de jeugdklasse langharige Bernhards. ALKEMADE Door de zwem- en poloclub „Alkema de" wordt vanmiddag 17.00 de laatste wedstrijd van de vierkamp gehouden in het Alkebad. De entree is 1,25, behalva voor dona teurs. BODEGRAVEN - De heer W. M. Westerhof, die recen telijk een meer dan 25-jarlge staat van dienst als direc teur van het openbaar slachthuis en vnn de vle< keuringsdienst beëindigde, is door de koningin benoemd tot ridder in de ordi vui Oranje Nassau. BODEGRAVEN Met toe stemming van het gemeente bestuur heeft de stichting Hygiëne uit Den Huag en de stichting GVO uit Utrecht Bodegraven uitgekomen voor een project, dat geleld zal worden door de heer A. Smits uit Nieuwkoop. Er zal een voorlichtingsmodel ge maakt worden, dat later op grote schaal kan worden toe gepast. BODEGRAVEN - De heer C. Stapper, officier bij de luchtmacht, is wegens moe dig gedrag onderscheiden met het getuigschrift van het Carnegie-H'-ldenfonds. Dit naar aanleiding van de red ding van een bestelwagen- chuuffeur, die de auto van de heer Stapper had aange reden. Zijn optreden kon echter niet voorkomen dat de chauffeur later aan zijn verwondingen is overleden. WASSENAAR Evenals vorig jaar zal er weer een avondvierdaagse georgani seerd worden, en wel van 22 t/m 25 mei. De eerste drie avonden kon er tussen 18 en 19 uur worden gestart bij de brandweerkazerne aan de Pietcr Twentlann; de laatste avond is de start bij de openbare bibliotheek aan de luifelbaan. Inlichtingen bij de heer C. P. H. de Vogel, Schoolstraat 76, tel. 2636. WASSENAAR De aktie „Heb oog voor het oog" t.b.v. het Gezondheidscen trum start vandaag met een Lentebal in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. De organisa tie ligt in handen van de car navalsvereniging „De Deyl- knotsen". WASSENAAR Op het po litiebureau aan de Hofcump- weg zijn in kamer 118 iedere werkdag niet op zaterdag 's morgens van 9 tot 12 uur visakten verkrijgbaar. Roc In f 18 i el. Iilc 20-24, Anjers 31-60, Rozen Gnrnc Roswlths, Carina. Zorlnn nnbelle. Roselandla, Kvo llndn. Motreu, Esther Oft.,.,,, Procllle, Prominent, Super Stur 2H- S'J1"!!?" Ilona 'G-71' 1 24.90. Gorberii's 31-30, Violieren 0-18. Hierin 32-53 Ji.nl. Irissen 1,10- 15-2,85, Chrysnn- 1.90, Tros i Stompwijk misschien wel j Het jubileum van de Goede Her der parochie wordt dit weekein de gevierd. LANCERAAR Bij het passeren van een tegenligger zakte gistermorgen op de Provinciale weg (Langer- aarseweg) een 40-tons hydraulische kraan met de rechterwielen in de berm. De gigant, bestuurd door de 31-jarige heer M. V. uit Sassenheim, sloeg om in de bermsloot en nam in zijn val een aantal j boompjes mee. De bestuurder-eigenaar bleef ongedeerd. Een 40-tons en een 25-tons kraan slaagden er tegen half elf gisteravond in, de onfortuinlijke collegaf nog pas twee maanden in bedrijfwaarde f 420.000,—) op de weg te tillen. Omstreeks middernacht was de Langeraarseweg weer voor alle ver keer vrij. 3.80, Margrieten 70-90, Esther Rend 1.1 III! 70-1.50. Campanula 1.80-3,80. Pyreth- rum 8.*-1,05, Frees la's 70-1,80. Tul pen 20-80 per bos. alu IJk a.d. KJJo, 18 mrl. sroentevel. ling n p kist AI 5 80-9 70. All 2 60- 6 50. HI 11 60-16.50. Ell 2 10-2.50. CI 5 30-7 ClI 2 30-0.00 napstelrn 5. bnspccn 1 30-1.35 spina zie 16-19. prei 27-77; «In 27-31, rn- dljs 18-34; rubarber 23. krulpcterse- llc 32; spitskool 99: selderie 10-11; peterselie 21. prlncessebonen 4.10- 4 GO Acht maanden voor dolle rit en inbraak NOORDWIJK - Na diefstal van een auto te NoordwIJk en een daarop volgende achtervolging door de politie, „strandde" een 57-jarige Haagse dakbedekker bij Wassenaar in zee. Hiervoor en voor een poging tot inbraak In een juwclierszaak te Pljnac- ker stond hij terecht. Bovendien had hij jongeren aangespoord zich op het pad van inbraak en diefstal te begeven. De dakbedekker is reeds herhaal de malen veroordeeld. De recht bank heeft uitspraak volgens de eis van de Officier van Justitie, zodat de verdachte een gevan genisstraf van twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar en aftrek van voorarrest tegen zich hoorde vonnisten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3