Leon van der Werf verrassend sterk in kampioenschap Muziekkorps viert dubbel jubileum rijn- en veenstreek Hazerswoudenaar 17 mei op radio n 4 Moeizame beslissing raad Alkemade over streekenergiebedrijf Collecte voor het Capriole-clubhuis Vergeefs pleidooi van de VGA voor nadere bestudering Wat u moet weten MARKTEN PAGINA 7 DINSDAG 8 MEI 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE/CULEMBORG Vijftienjarige Leon van der Werf van de Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti ver raste tijdens de nationale jeugd- tafeltenniskampioenschappen door bij de aspiranten op de twee plaats te eindigen. I Van der Werf, een verdediger pur sang, zette alle theorieën, als l zou alléén aanvallend tafelten nis zaligmakend zijn, op losse schroeven door allereerst door de poulewedstrijden te komen j en daarna de als nummer twee geplaatste Mulder (DHC/Delft) te verslaan. Pas in de eindstrijd moest de jongen van de Hazers woudse Zuidsingel 3 het hoofd buigen voor Wim IJsselstein van Kranenburg en de Bruin S (het vroeger Ilac, Gouda), j Leon begon goed tegen IJsselstein (winst van 21—19), verloor daarna met 17—21 en tenslotte met 11—21. „Hij was met zijn aparte spel de relevatie van het toernooi", aldus karakteriseerde Avanti's voorzitter Aartjan van der Poel Van der Werfs spel. ,,De kenners, onder wie de voorzitter van de jeugdsectie van de NTTB Mortier, hebben van zijn spel genoten!" j Van de Vijftien Avanti-leden/die aan de nationale titelwedstrij- den meededen, werd Peter de Groot bij de pupillenkwartfinale door Louwen (St. Aloysius) ge wipt. Els Vreeburg zag de weg bij de meisjes naar de halve eindstrijd versperd door Renee Fierlier, Bettine Vriesekoop kwam bij dt» welpen in de kwartfinale, maar werd daarin verslagen door Poels (TTV Meyel). Theo Louwers (junio ren), Peter Streng (aspiranten), Fred Timmermans (welpen), Liesbeth Smits (junioren), An- nelies Timmermans, Annemieke Smits, Wilma Kooter en Mariet- te Pannebakker (allen aspiran ten), Brigitte Kooter (pupillen) en Marion en Annemieke Streng (welpen) kwamen in het enkel spel niet verder dan de voorron den. Bij het dubbelspel werden Els Vreeburg en Liesbeth Smits in de halve finale uitgeschakeld door Wagemaker/Nies. Wilma Kooten en Annemieke Smits za gen zich de weg door Faber en Maarseveen versperd. Brigit Kooter en Steeds Hoger TSB- meisje Steur werden in de halve eindstrijd door De Waal en Wil- lems verslagen. Theo Louwers en Bertje van Sohie (Scylla) strandden in die halve finale op Vlieg en Zon. Leon van der Werf en Peter Streng moesten in de halve finale de eer aan IJsselstein en Klatt laten. Goed resultaat Hazelaars-dames HAZERSWOUDE In ..Mobiel", AVRO's „beweeglijk radiopro gramma voor beweeglijke men sen", van donderdag 17 mei aanstaande gaat de heer H. C. van Hil uit de Gufdo Gezelle- straat 31 te Hazerswoude-Rijn- dijk de eer hoog houden van de Hazerswouds/Koudekerkse zang groep Kameleon. Van Mil hoopt in het spelletje „Alles voor de club" zoveel mo gelijk geld te verdienen voor de zanggroep, die eind deze maand gastgever zal zijn van de Man- nergesangverein uit het West- duitse Bischhausen. De Hazerswoudenaar zal eerst door presentator Rients Grata- ma worden geïnterviewd, voor dat hij drie vragen (twee de ac tualiteit en één de muziek be treffende) ter beantwoording krijgt voorgelegd. Van Mil kan, indien hij het antwoord schul dig moet blijven, het luisterende „thuisfront" inschakelen óf de supporters die meegaan naar de Hilversumse studio. Van Mil: „Ik hoop in dit programma, dat op 17 mei tussen 17.00 en 18.00 uur via Hilversum 1 wordt uit gezonden, zoveel mogelijk geld te verdienen. Het maximum is 225 dat is dus 75 per vraag! Ongeveer 15 Kameleons zullen hem vergezellen. En misschien is dat een oefenreis voor Kame leon, want het is niet uitgeslo ten, dat de zanggroep, die op vrijdag 1 juni in Hazerswoudes gereformeerde kerk concerteert, samen met het mannenkoor uit Bischhausen, binnen afzienbare tijd via de radio valt te beluis teren. Overigens: „Mobiel" gaat rechtstreeks de ether in. NIEUW WETERING De muziekvereciging ..Door gunst vrkregen" viert 19 mei haar 60-jarig bestaan. Tijdens de op die dag in het Cul ture! Centrum gehouden receptie zal ook de heer Bouwmeester ge huldigd worden. Hij heeft zestig jaar geleden de vereniging mede- opgericht en is nog steeds actief bij het niuziekmaken betrokken. Menig lid werd door de nu 75-jarige heer Bouwmeester opgeleid, die uitstekende muzikanten van hen maakte. Zelf speelt hij nog een be hoorlijke trombone-partij. Vandaar dat hij vaak werd uitgeleend'' aan andere muziekverenigingen, wanneer deze om een blazer verle gen zaen. Een halve eeuw heeft d hr BTHM Een halve eeuw heeft de heer Bouwmeester het secretariaat van de vereniging op zich genomen. In deze functie leverde hij zijn aandeel in de bouw van het verenigingsgebouw. Belangstellenden kunnen de heer Bouwmeester en zijn vereniging" tussen half vier en half zes gelukwensen. Op de foto (boven). Het korpstin de tuin van „het wa pen van Alkemade" (links de heer H. Bouwmeester metizijn gelelfd instrument. competitie HAZERSWOUDE - In de „gezel ligheidscompetitie", die een aantal volleybalverenigingen uit de regio Zoetermeer de afgelo pen maanden organiseerden, Is het eerste damesteam van de Hazerswoudse Hazelaars op de derde plaats geëindigd. Haze laars 2 en 3 eindigden respectie velijk op de vierde en vijfde plaats in een andere poule. Bij de heren sloot Hazelaars 1 de competitielijst, terwijl ook de reserves met de rode lantaarn bleven zitten. Hazelaars 3 be sloot de competitie met een der de plaats. Bij de junioren werd Hazelaars 3 „kampioen", ter; wijl (wonderlijk!) het eerste en tweede zestal hier respectieve lijk vier en vijf werden. Comité viering jubileum van de koningin HAZERSWOUDE - Een eenen twintig personen tellend comité onder voorzitterschap van bur gemeester J. ten Heuvelhof be reidt de festiviteiten voor die op 5 september in Hazerswoude- Rijndijk en -dorp zullen worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Uit dit comité, waarin alle groe peringen ter plaatse zijn verte genwoordigd, is een werkcom- missie van acht personen gere kruteerd. Hierin hebben zitting: de dames S. Dekker en J. Mar- tinot en de heren Jacques Stra- ver, Jac. Vos, L. Dorsman, D. v.d. Helm en P. de Bruin. De laatste is secretaris van zowel het comité als van de werkcom- missie. Beperkte inzet van chemische middelen bij onkruidwering LEIDERDORP In de grote plantsoenen en bij speelplaatsen zal niet met chemische midde len het onkruid worden bestre den. Wethouder Drenth deelde dit gisteravond mee in antwoord op vragen van de raadsleden mevr. Van der Molen en mevr. Uhlenbeck. Men was tot chemische bestrij ding overgegaan na advies van k verschillende instanties, omdat het kruid met mechanische be- strijding niet was bij te benen. De spuitgasten, die overigens deze week het werk beëindigen, hebben ook richtlijnen meege kregen waar zij wel en waar zij niet mogen spuiten. De heer Drenth deelde mee, dat men in de toekomst de bestrijding meer zal uitvoeren met bodembedek- kende planten, die het onkruid verstikken. ALPHEN Burgemeester Gallas heeft gisteren de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer D. Hoppenbrouwer. Veertig jaar geleden trd de heer Hoppenbrouwer als leerling-timmerman in dienst bij bouwbedrijf J. Boers in Hazerswoude. In zijn toespraak prees burgemeester Gallas de jubilaris voor de uitstekende kwaliteit die hij doorgaans aflevert. Ook me vrouw Hoppenbrouwer werd in de hulde betrokken. Vervolgens wensten tal van collega's het echtpaar Hoppenbrouwer geluk. Ook namens het bedrijf ontving de jubilaris kostbare geschenken, terwijl er voor zijn vrouw bloemen waren. ALKEMADE Burgemeester Smolders herstellende van een operatie, werd bij de maandag avond gehouden openbare ver gadering van de verder voltalli ge raad, vervangen door loco burgemeester J. S. Wagenaar. Vanwege het feit, dat aan bur- Vanwege het feit. dat aan bur gemeester Smolders de onder scheiding Ridder van Oranje Nassau was verleend had na af loop van de Raadsvergadering, waarbij de rondvraag werd ver daagd tot een volgende vergade ring, nog een informele samen komst plaats met de raadsleden en hun dames om dit enigszins feestelijk te herdenken. stel tot het aangaan van de ge meenschappelijke regeling „Re geling Energiebedrijf Rijnland". Zelfs B. en W. lieten uit hun in leiding blijken niet helemaal ge lukkig te zijn met de inhoud van het voorstel omdat Alkema de maar een heel klein stemme tje in het kapittel heeft. De heer Uit den Boogaard vond het onjuist dat de mogelijkheid tot het stellen van een plaats vervanger voor de afgevaardig de in het bestuur niet mogelijk was. De heer N. J. Verhaar (Fractie- ingediend n.l. om het voorstel tot toetreding tot een volgende vergadering aan te houden. Dit werd door de heer Verhaar na mens de K.V.P -fractie bestreden omdat men van mening was, dat dit alleen maar uitstel is van een later toch, zij het mis schien niet met volle instem ming, aanvaarden van het voor stel. Nadat 't voorstel van Van Duijkeren, ondersteund door zijn medefraktieleden ln stem ming was gebracht, werd dit met 11 tegen 4 verworpen. De V.G.A. fraktie liet hierna de HAZERSWOUDE Het Jeugdclr- cus Capriole, waarvan voorzit ter Siets Loeven onlangs nog eens verklaarde dat het circus dit jaar in Hazerswoude een eigen „home" hoopt gereali seerd te zien, gaat op woens dagmiddag 16 mei in Hazers woude collecteren. De opbrengst var deze huis-aan- huis-collecte is bestemd voor de financiering van het te bouwen clubhuis. De collecte die Caprio le op Koninginnedag hield tij dens de „grote première" in de wijk Rhynenburch, heeft 490 opgebracht. In totaal 487 perso nen woonden deze voorstelling bij, terwijl 532 kinderen eerder op die dag de capirolen van de Capriolisten aanschouwden. Op zaterdag 21 juli geeft Capriole een voorstelling in Koudekerk aan den Rijn. Meisje gewond bij aanrijding in Alphen/Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Op de kruising Willem de Zwijger laan, Prins Bernhardlaan en Irenelaan in Alphen heeft zich gisteren een aanrijding voorge daan, waarbij een wielrijdster verwondingen opliep. Het 19-jarige meisje reed door een rood verkeerslicht, waarna ze werd aangereden door een au tomobilist. Ook op de Prins Bernhardlaan reed een 24-jarige jongeman, die onder invloed was, een aantal verkeerszuilen omver. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Gymdiplomas voor scholieren in Hazerswoude HAZERSWOUDE Hazerswoud se wethouder van jeugd- en sportzaken P. A. Th. v.d. Werf zal op donderdag 10 mei aan de leerlingen van de basisscholen van de Rijndijk de (lichamelij- ke)vaardigheidsdiploma's uitrei ken. Tevens zal hij bij de twintig zes- deklassers. die de beste oresta- ties leverden tijdens het examen ter verkrijging van het d'pbma, de vaardighe'dsspeld opspelden. De wethouder begint zi'n „toer- nee" langs de Rijndijkse scho len om 8.45 uur bij de Banneux- school. Hij wordt vergezeld door de vakleerkrachten en door H. W. Petri, leraar lichamelijke oe fening. ALPHEN Er is dezer dagen dubele vreugde in huize Vis. In de de eerste plaats vieren A.Vis (72) en A. Vis-Van der Haven (72) hun gouden huwelijksfeest en op de tweede plaats zien zij hun zoon, die 21 jaar, geleden naar Australië emigreerde weer terug. De bruide gom werd geboren in Den Haag en werkte de eerste jaren van zijn huwelijk als melkventer in Korteraar. De bruid werd in Ter Aar geboren. Enkele jaren na zijn huwelijk vond de heer Vis weik b de firma Van Dijk in Alphen. Het echtpaar kreeg zeven kinderen en heeft nu 24 kleinkinderen. Het familiefeest wordt op 18 mei gevierd in gebouw Bethel. Tussen vijf en zes is er gelegenheid tot geluk- voorz. K.V.P.) stelde, dat reeds vele jaren is gestreefd naar een gezamenlijk energiebedrijf, maar hij ip bevreesd, dat bij de afgebakende verhoudingen Lei den een doorslaggevende rol is toebedeeld en de kleinere ge meenten verhoudingsgewijs wei nig inbreng hebben. Voor de heer van Duijkeren (V.G.A.) bleven nog een groot aantal vraagtekens. Gezien de omvangrijke inhoud van de op dit voorstel betrekking hebben de stukken vond hij de tijd voor beraadsloging en bestudering om tot een besluitvorming te ko men, beslist te kort. Op de vele vragen werd antwoord gegeven door locoburgemeester J. S. Wagenaar alsmede door de voorzitter van de hiertoe ge vormde werkgroep, de heer H. v.d. Herst uit Leiderdorp, direk- teur van het verifcatiebureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten. i' les vete ste voor dc V.G.A. echter een nader fraktieberaad, waarvoor een korte schorsing van de vergadering werd ge vraagd. Na heropening werd door V.G.A. fraktievoorzitter v. Duijkeren een voorstel van orde aantekening geacht te worden te hebben tegengestemd toevoe gen aan het zonder verder hoof delijke stemming aanvaarden van de gemeenschappelijke re geling „Stichting Energiebedrijl Rijnland".De schriftelijke stem ming om burgemeester P. M. F. Smolders te benoemen tot lid van de algemene raad von het streekbedrijf had tot uitslag 11 stemmen voor en vier blanco. Zeer uitvoering discussieerde d e Raad van Alkemade eveneens over het voorste! tot teruggave van de eigendom van de onder grond van het parkeerterrein bij het dorpshuls te Rijpwcte- ring aan het bestuur van dat dorpshuis. Door de heren P. van Ruiten en van Hees van de V.G.A. werd aanvankelijk be dongen, dat de gemeente scha deloos gesteld zou worden voor de gemaakte kosten op deze grond voor oanlcg parkeerter rein. Na een uitvoerige toelichting door locoburgemeester J. S. Wage naar en nadat de V.G.A.-fractie zich hierover nader had bera den, kon met het voorstel van B. en W. worden accoord ge gaan. LEIDEN - Nadat ze op het Diamantplein in de Mors een stapel kratten hadden om vergereden, werden drie Leidse jongens 17 en 19 jaar oud, door de politie aange houden. Ze bleken in Leider dorp twee kratten bier gesto len te hebben. Het feestelijk weekend ging niet door. LEIDERDORP Een zwaan, die op de midden berm van rijksweg 4 na een aanrijding lag te zieltogen, werd zaterdagavond om streeks 22.15 door een Leid se politieman met een pi stoolschot uit rijn lijden ver lost. LEIDEN „Artiestenpa- let organiseert a.s. donder dag weer een programma in het Oudeliedenhuis. Dit keer treden het accordeonduo „De Gerado's", Edy Matthieu, het mondorgcltrio ..Mackin tosh" en het zangduo „Les Cantharis" op Aanvang 20.00 uur. LEIDERDORP Werk groep Leefbaarheid en het centrum milieuz.org vergade ren a.s. donderdag in de Mc- relstraat 104. Aan de orde komt de bestemming van het nog braakliggende terrein bij de Houtkamp. Aanvang 20.00 LEIDERDORP De com missie maatschappelijk wel zijn vergadert a.s. donder dag in het gemeentehuis. Op de agenda staat subsidie verlening voor de UW en herziening van de beslissing over een verzoek van dc me disch opvoedkundige bureaus in Leiden. Aanvang 20 00 WASSENAAR In het ge bouw van de Nederlandse Protestantenbond houdt de VVD morgen een ochtendbij eenkomst. Gesproken zal wor den door mevrouw Empt, hoofdbestuurslid, over de po litieke ontwikkelingen het laatste halfjaar. Aanvang 10.00 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7