Plan van bootbewoners Reserves bij aanvaarding Cooperbaan' Twijfels aan deskundigheid Wel of geen wantoestand in Laan van Beek? bollen- en duinstreek en vlietstreek Agenda van raad Lisse Leidse agenda Parkeerprobleem blijft in Katwijk Leidse Bioscopen Keukenhof ontving Zonnebloem DINSDAG 8 MEI 1973 LEIDSE COURANT Medewerkers Leidse Courant W. v. Dort verlaat W illibrordsch ooi OEGSTGEEST De heer W. J. K. van Dort, hoofd van de r.k. Willibrordschool neemt donder dag afscheid. Hij gaat zich ves tigen in Hilvarenbeek waar hij een 12-klassige school gaat lei den. Het scheidende hoofd zal een af scheidsreceptie aangeboden krij gen (van 17.00 tot 18.30 uur) van schoolbestuur, onderwijzend personeel en oudercommissie. Een opvolger van de heer Van Dort is nog niet bekend. WASSENAAR Toen verleden jaar december de gemeenteraad j discussieerde over de toekomsti ge ligplaats van de 15 woon schepen, die er in de gemeente kelijke plaats voor een lager be drag zou kunnen worden uitge voerd, zodat een kostendekkende exploitatie voor de bewoners be taalbaar zou zijn. bestek ook een begroting laten maken en die komt uit op 545.000. De ligplaatsvergoeding zou dan komen op meer dan 300 per maand. Leidschendam in Haagse Gewestraad Leidschendam Met enkele be langstellende Haagse ambtena ren op de tribune heeft de Leid- schendamse raad gisteravond de "Regeling Gewest 's-Graven- hage" met algemene stemmen vastgesteld, reden voor burge meester E. J. M. Kolfschoten te spreken van "een historisch be sluit". De prot. chr. heer de Ruijter sprak als eerste de teleurstel ling uit van de raad dat Wasse naar gemeend heeft te moeten afhaken, naar zijn mening voor- el te betreuren omdat daardoor de recreatieve en verkeerstech nische problemen in de agglo meratie moeilijker oplosbaar zullen blijken. Namens de PAK-fractie zei de heer J. J. Rovers te hopen, dat de provincie deze gemeente de intrede in het gewest zal opleg gen. zijn, verwierp de raad, op grond Op 31 januari j.l. hebben de woon- De woonbootbewoners, aldus het college zijn er niet in geslaagd een reëel alternatief voor het ge meentelijke plan te bieden dus zal, op grond van het raadsbe sluit van december 1972 de zuid zijde van het Havenkanaal als woonbotenhaven moeten worden aangemerkt. Hierover zal het college van ge dachten wisselen met de com missies Openbare Werken en Financiën tijden een gecombi neerde openbare vergadering op donderdagavond 10 mei te 19.30 uur in het raadhuis. In dezelfde vergadering zal ook aan de orde komen de verkoop van bouw grond aan de Hillenaarlaan en Princehaven voor de bouw van een aantal woningen. Indertijd werd het standpunt ingenomen, dat deze grond niet verkocht zou worden alvorens er een op lossing voor het woonbotenpro- bleem zou zijn. De gegadigden voor de bouw van een eigen wo ning daar hebben nu opnieuw aan B. en W. verzocht de grond te verkopen. Ook dit punt zal met de beide commissies worden besproken. westzijde van de Zijlwatering, ter hoogte van de geplande be graafplaats. Besloten werd de zuidzijde van het Havenkanaal aan te wijzen als ligplaats voor de schepen. Aan de woonschipbewoners werd echter twee maanden de tijd ge geven om te bewijzen, dat een door henzelf ontworpen plan voor een haven op de oorspron- Burgemeester en Wethouders zeg gen van dat plan: „Als we het op zijn technische merites bekij ken, stuiten wij onmiddellijk op een aantal punten die bij ons twijfels doen rijzen aan de des kundigheid van de opstellers van het plan. B. en W. hebben aan de hand van het overgelegde Noordwijkerhout Per 1 januari 1974 zal voor een groot aantal gemeenten in en rond de bollen streek een nieuwe wijze van vuil- zal dan niet meer naar de her en der verspreide belten worden ge reden maar direct naar het nieu we zie foto), in aanbouw zijnde, overlaadstation bij de Piet Gijs- brug in Noordwijkerhout. Het daar verzamelde vuil zal in trei-1 nen naar Drente worden vervoerd waar de VAN de verdere bewer- king op zich zal nemen. Een j probleem waar de gezamenlijke gemeenten nog niet helemaal zijn uitgekomen is hoe de grote toe voer van vuilniswagens te rege len. Scheidsrechter Eric Hansen jubileert WASSENAAR - Eric Hansen, scheidsrechter van Blauw Zwart, herdenkt vandaag het feit dat hij 35 jaar als jeugd- scheidsrechter optreedt. Ter gelegenheid daarvan zal een welpenelftal van Blauw Zwart vanavond om zeven uur een wedstrijd spelen tegen een wel penelftal van sv Spoorwijk. Na afloop van de wedstrijd is er in de kantine gelegenheid de heer Hansen te feliciteren. LISSE - De Raad komt in Open bare Raadsvergadering bijeen op woensdag 9 Mei om 8 uur. Op de agenda staat o.m. Wijzi ging Ambtenarenreglement: aanvragen onderwijsvoorzienin gen en vaststelling vergoedin gen onderwijs; benoeming leden algemeen bestuur gemeenschap pelijke „Regeling Samenwer- kings-Orgaan Bollenstreek" (S.O.B.); aanwijzing leden com missie logopedische dienst; op stalrecht sportschool Aarts; ver koop bouwgrond aan fa. Castien Zn., idem aan fa. Hors- man/Marseille; definitieve vast stelling leningen t.b.v. 422 flat woningen van d e woningbouw vereniging „Volksbelang"; ga rantie geldlening particuliere woningbouw; intrekking des tructieverordening en vleeskeu- ringsverordening; Begrotings wijzigingen. NOORDW1JK De algemene begraafplaats te Noordwijk is circa zevenhonderd graven uitgebreid. Aansluitend op het oude kerkhof is het nieuwe gedeelte geheel ommuurd. De uitbreiding is gerealiseerd op ongeveer een hectare duingrond en teelland aan de oostzijde de bestaande begraafplaats. Het ligt in de bedoeling omstreeks tember het nieuwe gedeelte van de begraafplaats in gebruik te ne- LEIDSCHENDAM In de ge meenteraad zijn gisteravond volkomen tegenstrijdige gelui den gehoord over toestanden aan het „Laantje van Beck". De afdeling Voorburg-Leid- j schendam van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, die zich tot de gemeente gewend had en maatregelen had ge vraagd tegen onduldbare toe standen In het laantje, werd door het D'66 raadslid mevr. Schmltz zwaar tegengesproken. Mevr. Schmitz had alle bewoners van het Laantje van Beek be zocht en was daar vriendelijk ontvangen. Zij had een hond ge zien, die onder de modder zat" maar dat zat ik daar ook" en had niets bespeurd van de wan toestanden waarover de Dieren bescherming geschreven had. Die maakte melding van ketting honden zonder enige beschut ting, een handel in kattenvellen, stallen waarin levende en dode varkens door elkaar lagen en lieden die bereid zijn naar het breekijzer te grijpen als men iets durft te zeggen van dieren mishandeling. Burgemeester Kolfschoten wilde voorlopig het midden houden: „Waar rook is zal ook wel vuur zijn". Hij komt met een pread vies over deze zaak na intensief politie-onderzoek. Leidschendam Enkele raadsle den hebben bij de aanvaarding van de schenking van een zg. Cooperbaan, 'n eenvoudige trim baan in de gemeenteraad gewe zen op de gevaren die er zonder goede begeleiding voor gebrui- die een schenking is van het kers kunnen ontstaan. De baan, plaatselijk comité van de Vrien den van de Hartstichting, is een meetinstrument voor lichamelij ke prestaties. Dr. mr. Waart zei, dat de baan weliswaar een vrij onschuldige indruk maakt, maar dat in be paalde gevallen toch een beroep op 'n arts noodzakelijk zal zijn. De mensen weten zich soms slecht beperkingen op te leggen, meen de de VVD-er van de Ruit, er zal de nodige voorzichtigheid Geen investering in parkeerplaats bij Haven Wassenaar - Voor het terrein bij de Haven waarop indertijd houten noodwoningen hebben gestaan, hebben burgemeester en wethouders een plan laten opstellen, dat voorziet aanleg van een parkeerterrein - met name voor vrachtauto's wat groenvoorziening en een vergroting van het opslagterrein van de Watersportvereniging. Dit plan gaat echter 53.000.- kos ten en dat vinden burgemeester en wethouders voorlopig i- duur Ook dl omdat er ndg oiue K.t«n|k - Er ls nog steeda geen kerheid bestaat over de toekom- oplossing gevende voor het par- stige plaats voor woonboten en moeten worden betracht „anders gebeuren er ongelukken". Het prot. chr. raadslid De Ruijter, die bij de begroting om een trimbaan had gevraagd, vroeg B. en W. of zij toch zeker niet van mening waren, dat de Cooperbaan een échte trimbaan ls. Wethouder H. J. Bunnik zag het allemaal niet zwaar in, de sport in georganiseerd verband gaat ook zonder medische begelei ding, meende hij de bezwaren zijn wat overtrokken. Toch gaf hij iedereen het advies de Coo perbaan niet te gebruiken zonder medische sportkeuring of advies van de huisarts. En als er onge lukken gebeuren, zei de wethou der, is er vlak bij een telefoon cel de j jachten/pleziervaartuigen de Watersportvereniging. De gedachten gaan hnu uit naar een tijdelijke oplossing: het op ruimen van het terrein en het I inzaaien met graszaad. De kos- j ten daarvan worden op 9000 - geraamd. De commissie Openbare Werken zal zich donderdagavond 10 mei in een openbare vergadering met dit voorstel bezighouden. k eerprobleem voor vrachtwa gens in de bebouwde kom van Katwijk. Burgemeester Vermeulen, voorzit ter van de commissie van ver keerszaken. stelde gisteravond voor de verordening op parkee- rexcessen intetrekken of te handhaven met beperking van het aantal ontheffingen (van de ca. 180 grote vrachtwagens heb ben er nu al 100 een ontheffing terwijl er maar 10 aangewezen plaatsen zijn). Na veel heen en weer praten diende tenslotte mr. Jan v.d. Plas en voorstel in om elk geval weer opnieuw le bekijken en daarna een beslis-1 sing te nemen. Tevens drong hij aan op inspraak voor de chauf feurs die al een aanvraag heb ben ingediend. De politie zou, volgens V.d. Plas, moesten na gaan hoeveel ruimte nog be schikbaar is buiten de reeds aangegeven plaatsen. On 15 mei komt de verkeerscoanr. -e- derom bijeen. Vlaggedragers Stompw. Boys konden tweede net de baas STOMPWIJK De wedstrijd om de „kantine-cup" tussen het eer ste en tweede elftal van de Boys is een zeer spannende aangelegenheid geworden. Het tweede elftal startte met een 10 voorsprong. Zij gingen die echter niet verdedigen, maar mede geholpen door de straffe wind, toog men verwoed ten aanval. Alleen domme pech voorkwam in die eerste helft een debacle voor de vlaggendragers van de Boys. Schoten tegen het hout werk leveren helaas nog steeds geen doelpunten op. Een penal ty moest tenslotte uitkomst brengen. Met 2—0 ging het tweede rusten. Ook na de rust trachtte men aan te vallen neer het kon, zodat keeper Groeneweg nog gevaarlijk werk genoeg kreeg. Toch wist het eerste haar zeker aanwezige technische meerderheid met 2 doelpunten tot uitdrukking te brengen. Penalty's moesten de winnaar aanwijzen. Hiervan be nutte het eerste elftal ze alle 5, het tweede strandde op 4 goed genomen penalty's. Daarna kon de prestatieloop wor den gehouden. 107 Enthousiaste lingen gaven zich hier voor op. Voor velen bleek die eenvoudige bezigheid die lopen toch is, een heidens karwei. De doorzetters werden beloond met min of meer schampere op merkingen van het publiek. Van de organisatoren kregen ze als herinnering een vaantje. LIdo: ..Turks Fruit", 18 jaar Dage lijks 14.30. 19 en 21.15 uur en zon dag extra voorsteling om 16.45 uur. Lu.vor: „De vier vuisten de lucht ln". 14 jr. Dagelijks 14.30. 19 en 21.15 uur en zondag extra voorstelling om 16.45 uur. Trianon: ..Porgy and Bess", a.l.. Da gelijks 14.30, 19 en 21.15 uur en zon dag f Studio 19 en zi.io uur en zoi voorstelling om 16.45 uur. Bex: „De Liefdes van Gre Dagelijks 14.30. 19 en 2: zondag 14.15, 16.30, 19 en Vr/za, nachtvoorstelling kettingganger* bende". 18 Bezoekuren ziekenhuizen Grofvuil ophaaldienst Kalvermarkt. NOORDWIJK Zieken van de Zonnebloem afdeling Noordwijk heb ben gistermiddag enkele uren genoten van een voor hen georgani seerde rondgang door de Keukenhof. Na een rondrit langs de in volle bloei staande bloemperken en waterspuitende vijvertjes werd de uitgaansmiddag besloten met een gezellig samenzijn in het thee huis. weg). Leldseweg rschoterweg t Vinkweg. Het avondbezoek Is uitsluitend be- temd voor de echtgenoten. Alleen staande moeders kunnen 's avonds één bezoeker ontvangen. Op dinsdag Is er geen bezoek, behalve voor pa tiënten die op die dag bevallen zijn. Voor hen Is er een avondbezoekuur voor de echtgenoot of één bezoeker van 19.00—20.00 uur. 15.30-15.45 uur Klndorkllniek: zaal 22, 23 en 24. Ou ders: dag. 10.30—11.30 uur, 14.30- 15.30 uur. 18.15—1.9.00 uur. Overige bezoekersma. tot en met vrij. 18.16—19.00 uur, za. en zo. 14.30— 15.30 u. Zaal 60: alle bezoekers: vrij. 18.15—19.00 >rd: dagelijks •e klas van 14.00-15.0* >hen Ziekenhuis Rljnoc ook zondags) 0.30—11.00 uui1-— lur. van 18.00—19.00 uur: 3e klas: an 14.00-15.00 uur. van 18.00—19.30 lur. Kranmafdellng

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4