Sublieme Fighting Mack weer stap dichter bij Europese titel MERCKX SLOEG TOE IN SPAANSE BERGEN Tasmania is icentie ontnomen fci GEEN VERLIES OP SPELEN MÜNCHEN '72 Kt Oostenrijk gaf Schotland les Karstens viel terug naar negende plek nsdag 8 mei 1973 197£insdag LEIDSE CCURANT ImSTERDAM Fighting Mack heeft ook de derde partij, die hij in een tijds bestek van ruim een maand in Nederland bokste J3",tot winst gebracht. De An- no tilliaanse zwaarwelter, die ^iSgisteravond voor een half ame-*gevuld Carré de hoofdpar- i het tij van een internationale ■n al gala bokste, versloeg daarin de Franse zwaarwelter Da- ien niël Martin door interven- ik' tie van de scheidsrechter in kken de negende ronde, n ze Ikjrenals een maand geleden in rondtRotterdam, maakte de Antil len- liaan een geweldige indruk. Zijn noet-voetenwerk was subliem en zijn doem>lechniek geweldig. Voor Martin helaas er dan ook geen eer aan te om behalen. De Fransman leek ech ter te beschikken over een enorm incasseringsvermogen en een vrijel grenzeloze moed. IjDaardoor werd het een zeer an- trekkelijk duel, waarin Mack al zijn kwaliteiten kon tonen. De Antilliaan deed dat in ruime mate. Zijn linkse directen flit sten onophoudelijk uit de schou der en werden dan gevolgd door bliksemsnelle rechtsen. Martin stond dan ook na enkele ronden zwaar getekend in de ring. Steu nend op zijn moed kwam de Fransman echter voortdurend terug. Hij slaagde er echter niet in ook maar een moment Mack te bedreigen. Toen de ex-Euro- pese kampioen zijn counters in de strijd bracht, begon het er ui terst somber voor zijn tegenstan der uit te zien. Vooral de flitsen de linksen werden door Martin een ware obsessie. In de achtste ronde was de Fransman storm- rijp. Na een rechtse hoek op de kaak stond Martin wankelend in de ring. Mack zag zijn kans en haalde zijn tegenstander met een rechtse hoek naar het canvas. De gong voorkwam echter een knock-out. De eerste stoot In de negende en Fighting Mack zal op 28 mei in het sportpaleis in Rotterdam weer in de ring komen. De Atilliaan ontmoet dan de Italiaanse Silvano Bertini, aan wie hij in januari 1969 in Bologne zijn titel in het weltergewicht kwijtraakte. Voor Mack wordt dit een nieuwe stap naar een gevecht om het Europese kampioenschap in het zwaarweltergewicht, dat in het bezit is van de Italiaan Carlos Duran. flijn In een vertwijfelde po king voor lijfsbehoud in de test-Duitse Bundesliga stak Tasmania 1900 Berlin zich diep n de schulden. ;t baatte niet, Tasmania degra- leerde, maar de schuldenlast steeg en beloopt thans achthon- ierdduizend mark. Een som die Van Passel wierp beste Van onze sportredaktie. )en Haag In het Westbroek- ttj«'Park zij" de werphengelaars be ien gonnen met hun strijd om het Haagse kampioenschap, waarbij men zich voorlopig beperkte tot ze de zogenaamde afstandsnum be- >oral Jan van Passel was goed het jn vorm, hetgeen hij bewees door op vier nummers als win ha_ naar te eindigen. De kampioen met schappen worden komende zon- de -ag voortgezet met de precisie- nummers, uitslagen van de afstandnummers ver- F 5: i. J. van Passel (72.87 m.), 2. P.. van Drunen (67.80 m.). 3. C. Uln" Martens <63.09 m.). Ze F 6: 1. C. Martens (50.02 m), 2. J. an Passel (49.95 m) en 3. K. Plgge 4G 02 mi Hij F 7: 1. J "°e hïï'iï c,er F S 1 J. van Passel (106 65 m). 2. I er fi. v. Drunen (99.15 m), 3. C. Mar iens (88.30). F 10: 1. J van Passel (94.28 m). 2. p„ van Drunen (87.32 m). 3. K. Plg- (79.78 r ™tips Duindigt en Nootdorp Van onze sportredactie vas |EN HAAG Acht draverijen en :ich twee rennen staan er op het Vat draf en renprogramma dat hij woensdagmiddag op'de Wasse- la- Inaarse baan Duindigt wordt af- gewerkt. De eerste start is om half drie. tips: he- alaga-Prijs: Lady Lerona, Leon van IJmuiden en Lady van Hovi. Outsider Luckey Lady. lenidorm-Prijs: Klaartje, Janne- marie en Je T'Ai-me. Mre Cherie-Prijs: Quick Nanny, Darius Honey en Last Song. oledolPrijs: Jaspis Du Bios, In trest Scott P en Irresistible. meria-Prijs: Kid D, Jos West- ono landia en Gies D. fllcante-Prijs: Jackey Spencer, Joe, Hercules V en Guy Volann. nö ladrid-Prijs: Kim Six L, Jour -HT Buitenzorg, Jan de V. otre Cherie-Prijs: (tweede afde ling) Melisse, Matilde en Royal Palace II. alencia-Prljs: Kate Performer, Kamo Quick en Karla H. arcelona Prijs: Haja Westlan- dia, Jupiter P en Inca. rijdagavond koerst Nootdorp weer. Op het programma staan liegen draverijen. Hier tippen we: ieren-Prijs: (eerste afdeling): Korinotte, Lodewijk B en Lang- loper. Outsiders: Lola Buiten- Kathleen Permit. mhem-Prijs: Kashmir, Leitha en Joris D. ieren-Prijs: Klaus Olivier, Ka ren Quinte en Klosivier B. oenen-Prijs: Hertog Cavaljos, Gretchen W en Hero Marijke. peldoorn-Prijs: Hannie Judson W, Ike Buitenzorg en Er Alkestis van E. erbeek-Prijs: Junibus B, Ivonne Mac Flevo. Iarenbeek-Prijs: Jolanda Z, Ido J van Alkestis en Ida Belwln all-Prijs: Lady Bella, Karonja en Kimelak. rummen-Prijs: Jolan Thar, IQair L en Krone Buitenzorg. de Berlijnse club aan de rand van een faillisement heeft ge bracht. De Duitse voetbalbond (DFB) heeft (voor het eerst jn de historie van het Westduitse betaalde voetbal) de club van wege financieel wanbeleid haar licentie ontnomen waardoor de Berlijnse ploeg aan het eind van het lopende seizoen naar het amateurschap zal moeten terugkeren. Aripinia Bielefeld, dat vorig sei zoen in het geruchtmakende omkopingsschandaal was be trokken en als ssstraf naar de re- giolalliga moest afdalen en daar moest beginnen met een achter stand van tien punten, is van deze laatste straf ontheven. Doordat Arminia nu tien punten aan zijn totaal kan toevoegen is het dreigende gevaar van de gradatie geweken. Arminia heeft in plaats van de punten- straf een boete opgelegd gekre gen van vijftigduizend mark. voorlaatste ronde besliste de partij. Direct na het begin van de ronde plaatste Mack een rechtse directe op het hoofd van zijn tegenstander, waarop deze niet alleen als een blok neerging maar ook twee voortanden ver speelde. Nog wilde Martin van geen opgeven weten. Scheids rechter Krom vond echter dat de Fransman genoeg geïncas seerd had cn stuurde Martin naar zijn hoek. Het gevecht tussen Iwan Roesli en de Turkse lichtgewicht Ahmed Tasci werd een anti-climax. De Turit bleek totaal niet te kunnen boksen. Hij maakte zich schuldig aan vasthouden en kopstoten, waarvoor hij in de derde ronde tweemaal een openbare waar- schuwing kreeg. Arbiter Krom Grootse moeite liet het „gevecht" toch nog bij na de volle acht ronden duren. Pas in de laatste drie minuten, ton Roesli door een kopstoot een blessure aan de linkerwenk brauw had opgelopen, diskwalifi ceerde de Amsterdamse scheids rechter de Turk. Het gebeurde echter vijf ronden te laat. Eerste viool voor Trompert Van onze sportredactie DEN HAAG Voor de Zuidhol landse wielercompetitie reden de renners van De Kampioen, Sparta en Sassenheim een wed strijd op het parcours Zichten- burg. De race voor nieuwelingen werd gewonnen door J. Wilbers van De Kampioen, doch in de overi ge wedstrijden legden de leden van Sparta beslag op alle eerste prijzen. Bij de amateurs nam een groepje van vijf renners een grote voor sprong op het peleton, waarna Koos Trompert door een felle eindspurt als eerste over de streep ging. Tweede werd C. Kipping. 3. J. van der Putten, 4. H. Verburg en 5. J. Zonneveld. De overige winnaars waren: vete ranen: A. van der Knaap. Ad- spiranten: J. van Rossem. Ju nioren A.: W. van Rijswijk. Ju nioren B: T. Mulder. Junioren C: N. de Jong, D: S. van Rees. Nico Aloserij, de Amsterdamse middengewicht, die zo graag Nederlands kampioen wil wor den, had met Franklin Arrindell aanvankelijk de grootste moei te. Na een zeer afwachtend be gin kwam het kort voor de gong tot een felle slagwisseling, waar- Oud Europees bokskampioen Fighting Mack is hard van plan zijn titel te heroveren. Gisteravond zette hij weer een stap dichter naar zijn doel door de Fransman Martin af te drogen. Scheidsrechter Krom zou de Fransman een comple te afstraffing en een bloed bad besparen. in de Antilliaan duidelijk voor deel had Aloserij de angst voor de zwakke wenkbrauw ver geten vlei zonder dekking aan en moest dit bekopen met enkele zware treiters op het hoofd. De Amsterdammer kwam er echter zonder kleerscheuren af omdat de gong klonk. In de tweede ronde werd Aloserij aanvankelijk weer in een hoek gedrongen. Arrindell kon dit voordeel echter niet uitbuiten. Toen er even een gat in de dek king van de Antilliaan viel, het gebeurd. Na een rechtse hoek op de kin werd Arrindell door scheidsrechter Van der Zee staande uitgeteld. Ben Zwezerijnen bokste tegen Werbert Mundt zijn tiende par tij. De Utrechter was veel te sterk voor de Duitse zwaarwel ter ,die dankzij 48 profpartijen wel een grote dosis routine, maar weinig agressiviteit in de ring bracht. Mundt deed de eer ste twee ronden niets anders dan linkse directen van zijn te genstander incasseren. In de derde ronde was het snel afgelo pen. Mundt gaf, nadat hij eerst op een leverstoot acht tellen rust had genomen en daarna na twee rechtsen op de kin weer twee maal naar het canvas moest, de strijd op. MUnchen De vice-voorzltter van het Internationaal Olym pisch Comité, de West-Duitser Willi Daumc, heeft in MUnchen verklaard dat bij de Olympische spelen 1972 geen verlies is gele den. De kosten bedroegen in totaal 1972 miljoen mark (voor MUn chen en Kiel) en aan inkomsten werd in totaal 1286 miljoen mark ontvangen. Het verschil van 686 miljoen mark was voor 50 procent ge dekt door de bondsregering en voor 25 procent door de deel staat Beieren en de stad MUn chen. Maar MUnchen en Kiel hebben aan de spelen ook een aantal permanente gebouwen en inrich tingen overgehouden en een groot deel van het geld, voorge schoten door Bonn, MUnchen en Beieren is teruggevloeid in de vorm van belastingen. De deel staat Beieren bijvoorbeeld orga niseerde een nationale loterij georganiseerd voor de Spelen en hield daarvan 80 miljoen mark over. Wat de Spelen van 1976 in Mon treal betreft, zei Daume dat deze minder zouden gaan kosten omdat een aantal gebouwen, neergezet voor de wereldten toonstelling, ook voor de Spelen zullen worden gebruikt. Belgrado verwacht een invasie BELGRADO Voor de ge denkwaardige woensdag 30 mei wordt in de Joegoslavi sche hoofdstad ernstig reke ning gehouden met een in vasie van Nederlanders en Italianen. Het aantal buitenlanders die de finale van de strijd om de Europacup tussen Ajax en Juventus zal bijwo nen wordt door de Joegosla vische autoriteiten geschat op 60.000 Bij het secretariaat van de Joegoslavische voetbalbond is jI een aanvraag binnen gekomen van Juventus voor 25.000 entreebewijzen en om een paspoort 'bij de Turijn- se politie ongeveer 50.000 aanvragen zijn binnengeko men wordt verwacht dat het aantal Italianen nog zul toenemen. Al 20 landen hebben zich aangemeld om de voetbal happening per televisie uit te zenden. In Wenen werd gisteravond een begin gemaakt met de basketbalwedstrijden in groep B. In de wedstrijd tegen Israël scoort de Fransman Bonato twee punten ondanks de drie Israëliërs v.l.n.r. Keren, Leza en Neumarn. 18 mei elkaar ontmoeten om te beslissen welke vier teams aan de finale wedstrijden in Barce lona (waar de Sovjet Unie, Joe- go Slavië, Tsjecho Slowakije, Polen, Roemenië, Bulgarije en Spanje al aan de start zullen komen) zullen mogen deelne men. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden zijn: We nen: Oost Duitsland—Denemar- I ken 93—63 (47—23). Israël— j Frankrijk 62—80 (27—38); Oos- tenrijk—Schotland 101—69 (51— 39) ;Ne.'erland was vrij. Szombathely: West Duitsland— Finland 95—72 (42—99); Grie kenland—Groot Brittannië 88— 81 (4941). België—Portugal 94—73 (40—48). Voorronden basketbal WENEN In de Oostenrijkse de finale wedstrijden van 25 hoofdstad Wenen en in de Hon- september tot 9 oktober in Bar- gaarse stad Szombathely is gis- celona zullen plaats vinden, teren een begin gemaakt met de De drie besten van beide plaatsen kwalificatieronden voor de Eu- (waarover de B groep is ver- ropese basketbal titel, waarvan deeld) zullen van 16 tot en met EFE Het lang verwachte in de Ronde van Spanje is eindelijk geschied: Eddy Merckx heeft de leiding overgenomen in het alge meen klassement. In de elfde etappe, van Ampuria Brava naar Manresa (225 kilometer), verzamelde Merckx voldoende tijdsver- goeding om José Pesarro- dona (Spanje) van de lei derstrui te beroven. On waarschijnlijke gebeurte nissen daargelaten, zal de rit van gisteren beslissend zijn voor het eindresultaat. In ieder geval zijn de beste plaatsen in het klassement bezet door de azen: Merckx, Ocana, Thevenet, Agostinho, Torres en Ps- sarrodona. Algemeen ver- wacht men nu een gevecht tussen Merckx en de ge bundelde macht van The venet, Ocana en Agostinho. De ronde van Spanje ein digt zondag in San Sebas tian. De slag in de elfde bergachtige eiappe viel na 170 kilometer. In de afdeling van de Col de Formic probeerde de Spanjaard Luis Ocana weg te komen. Eddy Merckx, met in zijn kiel zog Agostinho, Thevenet, Bala- gue, Torres, Tamames en Pe- sarrodona, die zijn leiderstrui niet zonder strijd wilde verlie zer., flitste ais uit een boog ge schoten achter Ocana aan. Er ontwikkelde zich een heroïsche strijd, waardoor het tempo zo hoog werd opgeschroefd, dat de groie groep in een oogwenk op anderhalve minuut werd gere den. Toen ontspon zich in de kopgroep de strijd om de tijds- vergoedingen op de Cols en bij de controlepunten. Steeds was het Merckx, die de belangrijke seconden vergaarde. Het peloton had inmiddels een achterstand van meer dan 5 minuten. In de eindsprint te Manresa bleek de Frersman Bernard Thevenet de rapste. Merckx werd tweede en incasseerde daardoor nog eens tien seconden Bonificatie. Pe- sarrodona kwam als zesde over de streep en wist zich onttroond. Merckx gaat nu op kop met ze ventien seconden voorsprong op Pesarrodona. Gerben Karstens weerde zich ver- Eddy Merckx nam gisteren in de ronde van Spanje de leiding in het algemeen klassement van de Span jaard Pessarodona over. Uit de eerste bergetappe genomen foto gaat de Belg (r.) in tweede positie aan het wiel van Agostinho een col op. De Spanjaard Torres ren Ocana (midden) houden de Illustere Belg in het oog. dienstelijk. Hij won de sprint van he' peloton en bezette daardoor de tiende plaats. In het algemeen klassementistaat hij negende met een achterstand van ruim zeven minuten op Merckx. Uitslag Inppc: Thev 225 km In 6 41 05 Pe§arr|dona %,üi- ISEDERLAyD EERSTE PALMA Gerrie Knetemann uit de Amstel-ploeg Is als vierde geëindigd in de ronde van Ma jorca. De ploegen van ploeglei der Herman Krott slaagde erin drie van de vier etappes te win nen in deze vierdaagse wed strijd over een tamelijk bergach tig parkoers. Het Nederlandse zestal, dat tegenover 66 Span jaarden stond eindigde als eer ste in het ploegenklasscment. Het eindklassement li 1 Esparza 13 uur 28 min cn 24 sec. 2 Valorl op 0.51. 3 Pujol op 0 51. 4 Knetemann op 1.22. 5 Hnsslnk op 1 33. 6 Dekk.-r* op 2.20. 7 Kamper op 2 09, 18 Mt.hl- marin op 5.59, 43 Hordijk op 37.10. ALING SNELSTE BRUSSEL Piet van Katwijk heeft gisteren in Bodiolt een wegwedstrijd voor amateurs op zijn naam gebracht. Hij legde het 110 km I tnge parkoers af in 2 uur en 30 minuten. Wim de Waal bezette de derde plaats en Peter van der Kruijs eindigde al» vierde. De verdere uitslag was: 5. Sebas- tiean Lamoen (Ncd), 6. Cees vai- de Brecht (Ned). 8. Gerard van Gerwen (Ned) 10 Theo van der Loo (Ncd). In Alken (België) ging de over winning in een amateurweg- .:ocr over eveneens 110 km naar Jan Aling die in 2 uur en 38 minuten winnend over de eindstreep schoot. Frits Biersle pers legde beslag op de derde plcat:: en Cees Priem sprintte naar de tien positie.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15