Wensen Sikkens' in ontwerp-plan van Voorhout verwerkt Stomp wijk watersport heeft in kansen Transformator station voor tuinbouwgebied Verhart was nog niet vermoeienis te boven bollen- duin- en vlietstreek Olievlekken bedreigden strand van Katwijk NKV-bond AVG in Lisse huldigde 33 jubilarissen OOK Wat u moet weten DONDERDAG 3 MEI 1973 LEIDSE COURANT Voorhout Door b. en w. van 'Voorhout is een voorstel inge diend tot vaststelling van het be stemmingsplan Voorhout, lande lijk gebied. Een ontwerp-besluit hiervan is door het college aan de raad aangeboden. In het voor stel willen B en W zich beperken tot enkele algemene opmerkin gen omtrent het bestemmings in het plan is onder meer opgeno men het gebied, dat globaal omsloten wordt door de Boekenburgerlaan, de spoor lijn LeidenHaarlem en de Haarlemmertrekvaart. Dit ge- heeft bij de Sikkens Lakfabrie ken. Als Akzo Coatings N.V. in haar bezwaarschrift dan ook aanvoert, dat men een uitbrei ding van het fabriekscomplex tot zekerstelling van de toekom stige werkgelegenheid ook een Voorhouts belang is gemoeid, dan kan dat niet ontkend wor den. Voorts wijzen zowel de EZH als AKZO erop, dat de be langen van de eigenaren c.q. gebruikers van de bij de wijzi ging van de hoogspanningslijn betrokken percelen volledig ge waarborgd zullen worden en dat de geleden schade geheel ver- -goed zal worden, bied maak! thans nog deel uit Wjt bMre[, j. |andelijke bezwa. van het bestemmingsplan Spoor- laan. Gelet op het feit, dat naar op dit moment voorzien kan worden het gebied ook in de toekomst zijn agrarische be stemming zal behouden, is op name ervan in het bestem mingsplan voor het landelijk gebied aanbevelenswaardig. - Voorts is het gebied Teylingen in het plan opgenomen. Bij een raadsbesluit is het be stemmingsplan Teylingen vast gesteld. G.S. van Z.Holland hebben aan dit besluit evenwel hun goedkeuring onthouden. Aan de uit de beslissing van G.S. voortvloeiende verplichting om met inachtneming van de be denkingen van het college een nieuw bestemmingsplan voor Teylingen vast te stellen is thans voldaan door het gebied dn het bestemmingsplan voor tegen de wijziging hoogspanningslijn menen B en W. dat deze wijziging nauwe lijks een verdere aantasting van het landschap kan betekenen. De hoogspanningslijn markeert het landschap ter plaatse reeds in hoge mate en een onderge schikte wijziging zal run deze situatie niets of vrijwel niets veranderen. Wat betreft de uit breiding van het fabriekscom plex zij vermeld, dat de AKZO bereid is een bijdrage te leve ren om tot een meer verant woorde inpassing van het com plex in het landschap te komen. Hiertoe heeft de vennootschap een plan ontwikkeld voor de aanleg van een houtsingel rond het complex. Hoewel B en W er zich van be wust zullen zijn, dat 'n volledige „camouflage" van het fabrieks complex onmogelijk zal zijn, hebben zij de stellige indruk, dat met het door belanghebben de ontwikkelde plan ter plaatse een meer verantwoorde situatie kan ontstaan.Het komt B en W ook juist voor om enkele in het landelijk gebied gelegen niet— agrarische bedrijven een aan de aard van die bedrijven aange paste bestemming te geven. In de tweede plaats is er aanleiding in het gebied, waar een agrari sche bestemming met een be perkte bebouwingsmogelijkheid geldt, door middel van het aan brengen van zogenaamde bouw percelen voor bestaande agrari sche bedrijven de mogelijkheid te bieden om de bedrijfsbebou- wing enigermate uit te breiden. KATWIJK Drie ol'evlekkei dreigden gisteren op het stram aan te spoelen. Ter hoogte van het Rem-eiland lag de grootste met een lengte van drie mijl en een breedte van vijf zes me ter. Het Rijksoliebestrijdingsvaartuig Smal Agt is gisteren de hele middag bezig geweest om de dikkere olielagen te bestrijden. Het merendeel van de olievlek ken bleek echter uit zo'n dun nen film te bestaan, dat bestrij ding geen zin had. Men verwacht, dat deze olieresten van zelf uit elkaar zullen slaan en dan op natuurlijke wijze zul len afbreken. Er bestaat ten minste geen gevaar meer dat de olie op het strand zal spoe len. De olievlekken waren opgemerkt door een oplettende helicopterpi- loot van de vliegbasis Valken burg. Het is onbekend van welk schip de olie afkomstig is KATWIJK ,.Ik dacht tot het net ging" was het commentaar van de bestuurder van deze vrachtwagen toen feze onder de tunnel bij de Baron van Wassenaerlaan wilde doorrijden. Dat het niet niet ging kunt U zien op deze foto. De vrachtwagen reed zich klem onder het tunneldak en moest danig beschadigd uit zijn benarde positie wor den getrokken. Ook Teylingen opgenomen in plan landelijk gebied het landelijk gebied op te ne- Voor wat betreft de uitkomsten van het vooroverleg en de inge komen bezwaarschriften wordt opgemerkt, dat deze zich uiter aard voornamelijk richten op de bestemming „agrarische doel einden" en de op deze bestem ming betrekking hebbende voor schriften. Zowel de uitkomsten van het vooroverleg als de be zwaarschriften hebben aanlei ding gegeven tot een ingrijpen de wijziging van de desbetref fende bestemmingsvoorschrif ten. Ten aanzien van de ingeko men bezwaarschriften willen B en W speciaal wijzen op de door de N.V. Electr.bedrijf Z.-Hol- land te Den Haag, Akzo Coa tings N.V. te Sassenheim inge diende bezwaarschriften, ver band houdende met de voorge nomen wijziging van de hoog spanningslijn LeidenSassen heim ter hoogte van de Sikkens Lakfabrieken aan de Rijks straatweg te Sassenheim. Het is de raad bekend, dat B en W tegen deze wijziging geen j overwegende bezwaren hebben, dit in tegenstelling tot de meer derheid van de raad. Men meent echter, dat er toch aanleiding is aan de bezwaren van beide re- klamanten alsnog tegemoet te komen. Hierbij dient te worden LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK overwogen, dat een aantal Voor- houtse inwoners een werkkring SASSENHEIM De Rijksstraatweg vanaf het Klinkenberg viaduct wordt vernieuwd. Behalve het aanbrengen van een asfaltlaag op de klinkers zal een aantal parkeerhavens worden aangelegd. Ook het fietspad langs de weg wordt verhoogd. Op het kruispunt viaduct Postbrug tenslotte wordt in verband met de moeilijke verkeerssitua tie zal een aantal geleide banden worden aangelegd. STOMPWIJK Op de jaarverga dering, waarbij ruim de helft van de leden aanwezig was, heeft de watersportvereniging haar programma besproken. Het bestuur voorziet rijke toe komstmogelijkheden voor de vereniging. Stompwijk ligt tus sen twee flinke plassengebieden in aanleg. Juist zo'n verbin dingsweg daartussen blijkt in de praktijk zeer geschikt als pleis terplaats Bovendien is deze vereniging tot du toe de enige in de wijde om trek. Zij is dus de enige, die het bij alle plannenmakerij met recht van spreken kan opnemen voor de watersporters. De bouw van aanlegsteigers is zeer druk besproken. Deze zouden moeten komen langs de Dr. v. Noort- stnat en de Nieuwe Vaart. Ve ler. vinden, dat echter een te kostbare onderneming, maar het bestuur blijft er in samen werking met de gemeente toch voor ijveren. He', staat veel net ter dan al die losse boten aan de waterkant, die wellicht juist daarom ooit wegmoeten en het trekt mensen van buiten Stomp wijk aan. echte weJstrijdcommissie kor. niet worden benoemd, om dat de leden zelf zo graag aan wedstrijden meedoen. Bij toer beurt zal men nu de organisatie van evenementen op zich ne men. Op het programma staan o.a. een schoonmaakaktie van het water, welke wordt gehou den onder het metto: Maak van het nat geen vuilnisvat. Verder twee 'puzzelvaarlen. zeilwedstrij- een, bij toestemming in de Vlietlanden, ringsteken Voor jeugdigen met roeiboten en na tuurlijk de wedstrijden om het roeikampioenschap van Stomp wijk. Een touwtrekwedstrijd over de Nieuwe Vaart, waarbij de verliezende partij in het wa ter belandt werd ook sterk ge propageerd. Voor alle botenbe- zitters is 't tenslotte van belang te weten dat men voor een vaarvergunning tot uiterlijk 10 mei bij „Marius" terecht kan. Dubbel- jubileum Bakkers- Behalve een nieuwe zonwering De raad wordt een krediet moet het gasbedrijf nieuwe ge- van bijna 527 duizend gulden reedschappen en kantoormachi- gevraagd voor het gas- en elee- nes hebben voor in totaal (riciteitsbedrijf. In het kader 155.600 gulden, van lekbestrijdende maatrege- Om aan de toenemende vraag Ien is het bestaande gietijzeren naar elektrische energie eclitj >aar lagedrukbuizennet vernieuwd Dit jaar wil men nu beginnen met de vernieuwing van de sta- Ien dienstleidingen, omdat ook deze ouderdomsverschijnselen beginnen te vertonen. i Behalve voor gasverlies is tuinbouwcentrum te Stompwijk te voorzien moet aan de Tuin- bouwweg een nieuw transforma torstation worden gebouwd en ingericht. In meerdere stations in de gemeente zal verder de installatie moeten worden ver zwaard. een veilige gasdistributie ook Het krediet hiervoor is 371.300 WADDINXVEEN Gisteren hebben de heer en mevrouw 1 T.J.A. Bakker-Voorham een dubbel gouden jubileum ge vierd: hun vijftigjarig huwe lijksfeest en het feit, dat een halve eeuw geleden hun levens- I middclenbedrijf op de Rijks straatweg werd geopend. In hun woning aan de Vinkenlaan werd 's middags een receptie gehouden die door vele relaties en onder meer ook door burge- meester Mr. K. Staab werd be zocht. Het gouden paar is nog i actief in het bedrijf, maar wordt bijgestaan door 3 zoons. Moreels gaat Stompw. Boys trainen vernieuwing van ongeveer 650 dienstleidingen van vóór 1945 noodzakelijk Verder moet in het kantoorgebouw een nieuwe brandvrije ruimte voor het op bergen van o.a. computermag neetkaarten worden gemaakt. gulden waarbij is begrepen uit breiding en aanpassing van het hoog- en het laagspanningska- belnet, nieuwe verdeelkasten, vervanging en uitbreiding van huisaansluitingen, meters en verdere materialen. LISSE De afdeling Lisse van de Bond van Werknemers in de Agrarische Voedings- en Genot middelensector (AVG) hield woensdagavond in de grote zaal van het Trefpunt te Lisse een grote feestavond in verband met het feit, dat er niet minder dan 12 gouden en 21 zilveren ju bilarissen te huldigen waren als lid van het N.K.V. De heer J. E. Baak. voorzitter van A.V.G. Lisse heette spe ciaal welkom de aanwezige ver- bondsbestuurder, de heer Bas- tiaanse en de hoofdbestuursle den L. Elferink, W. Winter en P. Lodiers, uiteraard betrof zijn welkom ook speciaal de jubila rissen van deze avond, waarvan bijna allen met hun dames aan wezig waren. Het woord werd gevoerd door de verbondsbestuurder Bastiaanse, die in een gloedvol betoog niet naar woorden behoefte te zoe ken om de aanwezigen helder voor ogen te stellen wat het N.K.V. in de loop der tientallen jaren van het bestaan der orga nisatie heeft mogen bereiken. De arbeidsvoorwaarden waaron der men nu werkt zijn wel in een schrille tegenstelling met hetgeen men dn vroegere jaren als werk nemer te doen had om aan een bescheiden levensbestaan te ko men. Daar is hard voor ge werkt. maar dat hebben wij met z'n allen, als Hoofdbestuur en andere bestuurders en alle leden van de organisaties in moeizame arbeid mogen verkrij gen. Deze avond bracht hij spe ciaal dank aan de gouden en zilveren jubilarissen, die door hun jarenlange lidmaatschap het bondswerk mogelijk hebben gemaakt. De volgende onder scheidingen reikte hij uit: In Gouda aan de heren: Th. van der Ploeg, P. N. van der Eist, J. Faas, Th. Hoogervorst, G. v.d. Hulst, A. v. Kampen, A. Goedemans, C. Paardekoper J. W. M. v. Steij, Th. Wassenaar, P Weijers, J. J. v.d. Zwet. In Zilver aan: P. C. Broekhof, P. Brouwer, N. C. L. van der Eist, H. C. Jonkman, C. v.d. Klauw, J. N. v.d. Lans. J. A. Mulder, C. M. van Oeffelen, S. G. de Ree, J. P. Schenk, A. J. Snaar, W. van Stein, Q. A. Versteegen, Q. A. Verwer, Th. M. v.d. Voort, L. Vrijburg, C. J. C. Zoet, G. Zoet, M. Zonneveld, C. Zuiderduin, A. J. Zwetsloot, A. J. v.d. Zwet. "i LISSE De aanleg van een stamriool in de Kanaalstraat, waardoor de dorpskern van Lisse wordt aangesloten op de rioolwaterzuivering in de Poelpolder, nadert zijn voltooiing. Over ongeveer drie weken zal de Kanaalstraat dan weer open zijn voor het verkeer. Voorlopig zal men het nog moeten doen met een noodbestrating maar zodra I de Keukenhof haar poorten weer sluit zal een definitieve bestrating worden aangelegd. DVS bedankte bestuursleden Wassenaar De accordeonver- eniglng Door Vriendschap Sterk i heeft tijdens de jaaruitvoering I afscheid genomen van drie be J stuursleden. STOMPWIJK Als opvolger van trainer de Visser,1 <jie man node naar S.J.Z. ziet vertrekken, is benoemd de heer Moreels uit Den Haag. Deze trainer is enke le jaren contractspeler bij het j Voorzitter B. J. Wijering, die 10 Al NOORDWIJK Zuidhollands een keer voor Van Rooijen: 4— zaalvoetbalkampioen FC Ver- 2. hart is gisteravond in de Noord- F.C. de Lange bleek gisteravond voormalige Holland Sport ge weest. Belangrijk is misschien, dat deze trainer van origine een spitsspeler is. Voorgaande trai ners. zelf achterhoedespelers, hadden een sterke voorkeur vcCr de gesloten defensie jaai leiding gaf aan DVS, de heer A. G. Kardol, die 15 jaar diverse functies bekleede en i mevrouw Boutkan, 2 jaar be stuurslid, werden bedankt en kregen namens de leden een blijvend geschenk aangeboren. wijkse sporthal geklopt door FC Automatiek Van Rooijen. De kampioenen die in de nacompe- titie moesten aantreden om een gooi te doen naar de Gouden Schoen bleken de vermoeienis sen van Rotterdam, waar zij drie wedstrijden achter elkaar hadden moeten spelen, nog in de benen te hebben. de rust stond het 3—0 voor Van Rooijen door doelpun ten van Albert Spaanderman, Van Veen, Jan Willem Boog aards. Na de rust sloeg Verhart met Aad Glas en Ted Lumoin- •long wel even terug, maar Boogaards scoorde tenslotte q£g Wedstrijd van geen partij voor Hooimans. Na' een moedig verweer van onge- hrflTirlwPrPll 111 veer twintig minuten stortte de IBdllUUCI CI1 III Lange volledig in na treffers] van Cor Stein. Na de rust raas- ITI IpimtrPPk de Hooimans door met doelpun- ten van Schipper, Leo van i Wouw en Wim Braun. Aad Ver- NOORDWIJKERHOUT - Zater- Ee min redde de eer hallende wielerploeg, spannende strijd werd ten slotte geleverd door 't Kikkertje en FC de Landbouw. Tot de rust werd niet gescoord. Her man Korbee bracht de melk- mensen in de tweede speelhelft op 1—0, maar Herman van Kes- teren bracht het 't Kikkertje snel op gelijke hoogte. dag 12 mei zullen in Noordwij- kerhout provinciale brandweer wedstrijden in klasse II worden gehouden. Dertien vrijwillige brandweercorpsen zullen deelne men en wel uit de gemeenten Voorhout, Hiilegom, Lisse, Was senaar, Noordwijk 1 en 2, Sas senheim, Voorschoten, Rijns burg, Valkenburg, Oegstgeest en Warmond. De wedstrijden zullen beginnen om 10 uur en eindigen om circa 16.00 uur. Alle ploegen moeten zich vóór de wedstrijd melden bij de brandweergarage. Vanaf die plaats worden de ploe gen door een ordonnance naar het wedstrijdterrein begeleid. De bekendmaking van de uit slag en de prijsuitreiking zullen circa 16.30 uur plaatsvinden in de kantine van de voetbalver eniging WSB op de sportpark de Boekhorst. De manschappen van de Noordwijkerhoutse vrij willige brandweer zullen onder leiding van commandant A. de Boer, nauw bij de organisatie van de wedstrijden betrokken zijn. Hulp van H. Roodenburg onderscheiden WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab heeft gisteren ten huize van de heer H. E. Rood enburg welbekend kunstschil der en etser de zilveren ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitge reikt aan mej. T. W. Man in »t Veld, die precies 35 jaar gele den bij de familie Roodenburg in dienst kwam als hulp in de huishouding. Toen in 1944 mevrouw Rooden burg overleed, nam de jubila- resse de zorg voor de huishou ding en voor de toen 15-jarige dochter des huizes over En niet alleen met de huishouding belastte zij zioh, maar ook zake lijke dingen 'kon de heer Rood enburg die veel functies ver vulde in verenigingen en organi saties met een gerust hart aan haar toevertrouwen. LEIDEN De Leidse afde ling van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen no digt haar leden uit om pre sent te zijn op de Algemene Vergadering in Utrecht. De vergadering wordt gehouden op dinsdag 15 mei en bij de secretaresse mevrouw Kopp, tel. 51265. LISSE Postduivenvereni ging „De Oude Blauwband" hield een wedvlucht vanaf Steenbeek. Uitslag: G. Rood enburg 1 2 7 13 14. Th. v. d. Ploeg 3, G. de Vos 4 18. J. van Dijk 5 15 16, G. Zoet 6 11, G. van der Laan 8, C. Zuidhoek 9, Combinatie Wit- teman 10. K. Doekwijk 12, T Staring 17, J. Langeveld 19, F. Freriks 20. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE LEIDEN WEGBLIJVERS KRIJGEN GEEN HERHAALDE OPROEP DAAROM Benut deze laatste gelegenheid tot onderzoek Vrijdag 4 mei 9.00-12.00 uur en 14.00-16 30 ui Maandag 7 mei 9.00-12.00 uur en 17.30-20.00 ut Dinsdag 8 mei 9.00-12.00 uur en 14.00-16.30 uu in het HOOGLANDSE HUYS - MORIAANSTEEG 7 HAAST U DUS

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4