Motorcoureurs reden op spekgladde circuits TIVOLI Teleurstellende zwem wedst rij den De Kieviten aan leiding in titelstrijd hockey dames Dubbele hockeystrijd tegen West-Duitsland Ook Mata 100 meter in 9.9 Tenniszege hielp Cox niet meer Mack bokst in Carré VELSTRA WINNAAR DINSDAG 1 MEI 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 13 MEERKERK Op het door de aanhoudende regen spekglad ge- worden circuft „Van Zessen" in Miaerkörk heeft Stef va|n der SlUis gisflenen een (nationale mo torcross in de 250 cc klasse over twee manches van 28 minuten en -twee ronden gewonnen. De wedstrijd telde voor het Neder lands kampioenschap. De eerste manche leverde een zege op voor Jo Larimers, die in dte «weede door een gebroken gaskabel werd uitgeschakeld. Nog een kanshebber voor een hoge klassering haalde het ein de niet. Johnny Vinlk (detrde in de eerste manche) moest in de ttweedie serie met een kapotte bougie naar de pits Eindklassement: 1. Stef v.d. Sluis 57 punten; 2. Herman van Hoe- gee 48; 3. Jan Oosterink 47; 4. Ja(n van Beek 44; 5. Mat Hen- sen 40. De stand in de titel is i.v.d. Sluis 176 punt, 2. Ooste rink 157, 3. v. Hoegeie 148, 4. v. Beek 142. Mattie Ghielen uit Helden Pan- ningert won de andere serie. In de finale kwam Ghiellen op de gladde baan ten val en moest met een kapotte motor de strijd staken. Rond kon vervolgens winnen met een krappe voor sprong op Wim v.d. Brink uit 'Erbeek. Johnny Vink, die de eerste kampioenscross had ge wonnen, moest verstek laten gaan om zijn kansen in de 250 cc te kunnen verdedigen te Meerkerk. Een verzoek om beide races te mogen rijden wees de KNMV af. Vink zou an ders per helikopter van de naar de andere plaats zijn voerd om op tijd aanwezig kun nen zijn. inneemt met 58 punten. Hinderlijk voor de deelnemers waren de startmoéiilijkheden in de eerste race. Door een defect aan het mechanisch starthek moest met de vlag worden ge start, wat pas in tweede in stantie lukte. Ongeveer 10.000 toeschouwers trot seerden op het Trimuntcircuit de aanhoudende regen. De slt'amdi na twee races is: 1. Sig- mans 58 punten, 2. Willems 54, 3. v. Erp 51, 4. Poolsvoort en Wassink 47. 6. Bel 43.—. ?m Ongevallen Vastgelopen Gevallen Gerard Rond uit Bennekom heeft gisteren in Waddlnxveem de tweede wiedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap motor cross in de 125 cc klasse gewon nen. Hij zegevierde in zijn serie en De eerste twee races, die telden voor het Nedlerlands kampioen schap motorcross in de 500 cc- klasse, hebben g>steren in de Friese plaats Maru overwinnin gen opgeleverd voor Gerrit WoN sink en Frans Sigmlans. Wolsink moest in de tweede race de strijd staken met een vast gelopen motor nadat hij eerder moeilijkheden had gehad met de versnellingsbak van zijn Maico. Sigmans eindigde in de eerste race als tweede, zodat hij in het Itussen klassement perste plaats Motorcoureur Hartog uit Abbe- kerk heeft gisteren tijdens na tionale wegraces in Oi>rschot twee overwinningen geboekt. Met een1 Yamaha zugeviede hij im zowel de 350 als de 500-cc-"klas se. De tweede plaats was beide keren voor Kostwinder. In de 50-cc-klasse zegevierde Timmer, die in de acht ronden van 4300 meter een grote voorsprong op bouwde. In de kwartierklasse ging de overwinning naar Van der Zanden, die revanche nam voor een recerte nederlaag te gen Schermer (derde). De omstandigheden waaronder gereden werd waren bijzonder moeilijk. Door de voortdurende regen was he>t wegdek glad1. Tij- Engelse league LONDEN —In de eerste divisie van de Engelse voetbalcompeti tie zijn gisteravond drie wed strijden gespeeld. Leeds United, dat zaterdag in de Cupfinale uit komt tegen Sunderland (tweede divisie) verloor de uitwedstrijd tegen Birmingham City met 2— 1. Sunderland speelde gelijk te gen Oriënt: 11. «De andere uitslagen in de eerste De motorcoureurs hebben gisteren onder abominabele omstandigheden hun wedstrijden gereden. Op divisie zijn: Derby Country-Ips- de circuits spatte de modder hoog op en als Zwarte Pieten arriveerden de rijders aan de finish, als wioïl Town 3_o T0ttnham Hot- zij er al aankwamen. In Meerkerk zagen de zijspanrijders er zo uit. dens de training kwam Jos Hy- laars u;jt Delft ten val. Zijn ma chine vloog door een ..vastlo per" tegen, een boom. Heylaats brak een been. CARACAS De tijd van 9.9 seconden, die de Venezo laanse atleet Felix Mata onlangs op de 100 meter liep, maakt een kans als evenaring van het wereld record te worden erkend. De 22-jarige Mata liep de 9.9 se conden bij wedstrijden in Mara- caibo waar hij zich voiorbereidt op de Centraal Amerikaanse Spelen, die in juli worden ge houden. Als de 9.9 seconden in derdaad officieel door de techni sche leiding van de Venezolaan se bond wordt .'rkend, is dat de zesde maal, dat deze tijd als evenaring van het wereldrecord wordt opgevoerd. De andere recordhouders zijn al len Amerikanen: Jim Hines (2x) Ronnie Ray Smith, Charlie Green, Ray Robinson en Eddiè Hart. Beslissingsduel nederlaagserie Jong Den Haag DEN HAAG De ncderlaagwed- strijden van Jong FC Den Haag hebben, nog geen winnaar opge leverd, want het naar de eerste klasse gepromoveerde VUC en het Wateringse VBLO- —als kampioen gepromoveerd naar de tweede klasse kwamen ge lijk over de streep. Woensdag avond (aanvang 20.00 uur) ko men deze twee kampioenen naar het Zuiderpark om alsnog de winnaar te kunnen aaniwij- AMSTERDAM —Het Nederlands herenhockeyteam speelt zondag 6 mei in Hamburg de 30e wed strijd tegen West-Duitsland. Beide teams stonden voor het laatst tegenover elkaar in de halve finales van het Olympisch toernooi in München. toen de Duitsers met 3—0 zegevierden. Nederland heeft in een uitwed strijd nog nimmer van West- Duitsland kunnen winnen. Het elftal is als volgt samenge steld: doel: Maarten Sikking (Kampong); achter en midden: André Bolhuis (Kampong), Je roen Zweerts (Victoria), Nico Spits (Amsterdam, aanvoerder, Flip van Lidth de Jeude (Schaerweyde), Coen Kranen- berg (Laren), "Ron Steens (Vic toria) en Pieter Weemers (HTCC; voor: Frans Spits (Am sterdam), Paul Litjens (Kam pong) en Ties Kruize (HHIJC Reserves: Derk Doyer (HHIJC), Thijs Kaanders (HTCC) en Wouter Leefers (HGC). Kranenberg zal zijn 50e interland wedstrijd spelen. Op dezelfde dag ontmoet Jong Oranje in Hamburg het West- duitse c-elftal. De opstelling van het Nederlandse team is: doel: Van Weylandt (Zwolle). Spe lers: Bonke (Groningse Studen ten), Bierens de Haan (BMHC) Van Veen (Victoria), Pierik (Hattem), Kan (HHIJC Albers (EMHC), 't Hoen (Victoria), Mundt (Hattem), Hans Kruize (HHIJC) en Gunning (HGC). Reserves: Kodde (SCHC), Holstein (Hattem) en v. d. Heyden (Til burg). In de Westduitse selectiegroep zijn vijf spelers opgenomen uit de „gouden" Olympische ploeg van München. De groep bestaat uit Rott, Ko- kemüller, Finkei, Vos, Trump, Peter, Schmidt, Seifert, Beek, Maier, Stoltenberg, Stroedter, Kaessman, Lissek, I auruschkat, Baumgart en Droese. DENVER De Brit Mark Cox heeft gisteren de finale herenenkelspel van het in ternationale proftennistoer nooi in Denver gewonnen. Cox behaalde een verras send gemakkelijke over winning op de Amerikaan Arthus Ashe: 61, 6—1. he zege hielp de Brit echter niet meer aan een plaats in het fina- letoernooi om het wereldkam pioenschap voor de profs. Uit troep a kwalificeerden zich tan Smith (VS), Rod Laver, John Alexander. Roy Emerson (allen Australië) en uit groep b: Arthur Ashe, Marty Riessen (beiden VS), Ken Rosewall (Austr.) en Roger Taylor (GB I'de finale dubbelspel versloegen Ashe en Tanner het Neder lands-Amerikaanse dubbel Tom Okker/Marty Riessen met 3—6, 63, 7-6. Zij wonnen het be- slissende spel in de „tiebreak" van de derde set met 74. Deze overwinning leverden hen 1800 dollar op. IADVERTENTIEI Tivoli onderscheiden voor kwaliteit AMSTERDAM Fighting Mack, de ex-Europese kampioen in het w-eltergewlcht, komt maandag 7 mei in theater Carré in Amster dam in de ring tegen de Franse zwaarwelter Daniël Martin in een gevecht over tien ronden. Op het programma staan nog drie profpartijen, die alle over acht ronden gaan. Het zijn: Nico Alo- serij (Amsterdam) Franklin Arrindell (Curacao) in het mid dengewicht; Ben Zwezerijnen (Jutphaas) Werner Mundt (W.-Dld. )in het zwaarwelterge- wicht en Iwan Roesli (Amster dam) Roliie Croeze (Aruba) in het lichtgewicht. Leon Melchior, een van de Nederlandse topruiters, is ook aanwezig op het internationale concours hip- pique in Rome. Hij maakte een spectaculaire val, die gelukkig zonder ernstige gevolgen bleef. Zijn paard .Cyrano" raakte de hindernis, kwam ten val en Melchior tuimelde op de grond. Terwijl zijn paard al weer op de been was, speurde Melchior nog naarstig in het gras. Hij zocht zijn bril Veel succes voor Kwiek en Lenig WOUBRUGGE Gymnastlekver- nigirtg Kwiek eti Lenig heeft in het multifunctionele gebouw een groot publiek van haar kunnen laten genieten. De meisjes van 6 tot 8 jaar. maar ook de dames boven de 16 jaar turnden op de lange mat. de evenwichtsbalk, de trampoline en diverse andere toestellen. Mevrouw De Feij oogstte groot succes met haar ritmische groep. Op muziek van Schubert en Pocorn lieten zij ritmische en moderne bewegingsgymnas- tiek zien. Kwiek en Lenig heeft thans 340 le den. Sinds enige tijd is er ook een judo-afdeling bij. Er be staan plannen ook ritmische gymnastiek voor dames te gaan geven. KPJ-Aariander- veoi onder handelt over nieuw clubhuis AARLANDERVEEN De KPJ- afdeling Aarlanderveen/Ter Aar is in onderhandeling met de ge meente en het kerkbestuur van HH Petrus en Paulusparochie te Aarlandcrveen over een eigen clubhuis. Dit is meegedeeld tij dens de matig bezochte leden vergadering. De gemeente heeft toegezegd dat ais de KPJ grond beschikbaar heeft, gezorgd zal worden voor een houten keet. Voor inrichting en aankleding moet de vereni ging zelf zorg dragen. Als opvolgster van het bestuurslid voor de sport, dat wegens gen huwelijk Aarlanderveen gaat verlaten, is gekozen mejuffrouw Ria Theuns. DEN HAAG De kampioenspretendent hockey bij de heren, HTCC, heeft op Koninginnedag in het Frans Ottenstadion te Eindhoven aan een sterk spelend Nijmegen verrassend een gelijkspel (1 —1) moeten toestaan. Het was het eerste verlies- punt voor de Brabanders, die Kampong (30 uit tegen Hattem) tot één punt achterstand zagen naderen. Daniel Ie Grass gaf HTCC voor de rust de leiding. In de tweede helft kwam Nijmegen sterk terug en maakte door Frans van Stiphout op fraaie wijze gelijk. Weusthof miste later voor Nijmegen nog een strafbal. Kampong had weinig moeite met de uit vorm zijn de Hattemers. De Utrechters konden met een vóórdelige score van 2—0 gaan rusten na een du bieus doelpunt van Paul Litjens en een treffer van Rob Westdijk na een doelworsteiing. In de tweede helft scoorde Litjens opnieuw, ditmaal na een strafcorner (30). Amsterdam behaalde in het Wagenerstadion een grote zege op GCHC: 70. De treffers kwamen op naam van Schattenkerk (2), Frans Spits (2). Hergen Spits (2) en Van der Berg. Het waren in alle gevallen velddoelpunten. De Groninger Studenten en Venlo kwamen niet tot scoren. De wedstrijd speelde zich hoofdzakelijk op het middenveld af. De gevaarlijke limburg- se aanvallers Toebosch en Van I-.yck kregen geen kans van de Groningse verdediging. Bij |na Bij de dames verloor de oostelijke kampioene Arn hem van Were Di door een vroege treffer van de Tiiburgse Caty Schroeder (0—1). Groninger Stu denten scoorden ook hier niet. De Kieviten uit Wassenaar gaf in de verdediging geen kansen weg en greep vlak voor tijd, tegen de verhouding in. nog bijna de overwinning maar doeivrouwe Reneó Meesters redde na een strafcorner op de doellijn. De stand bij de heren na vier wedstrijden is: 1. HTCC 7 punten. 2. Kampong 6, 3. Groninger Stu denten 5, 4. Venlo 4, 5. Nijmegen 4., 6. Amster dam 3. 7. Hattem 3. 8. GCHC 0. Dames (na 3 wedstrijden): 1. Kieviten 4. 2, Were Di 4. 3. Arnhem 2, 4. Groninger Studenten 2. De prestatie die ruiter Tjeerd Velstra leverde in Rome leverde een king size aanvulling van zijn prijzenkast op. Dit is de beker die Velstra (links) won. Siena temidden van de Borghe- setuinen beter dan de Italiaan Amos Cisi met 'Empress Cin dy', nadat hij in de kwartfinales van de Italiaan, Algeria had ge wonnen. ROME Tjeerd Velstra uit Brammen heeft gisteren tijdens het internationale concours hip- plque van -Rome met Grey Mist een knock out-springconcours Velstra. die vijfmaal moest rij- Jcn, versloeg in de finale de Italiaan Duccio Bartalucci met 'Qui'arrilc.'. In de ive finales Velstra zich ">p het fraaie parkoers op de Fiizza d: In de tweede ronde had Johan Heins met Porta Westfalica zijn meerdere moeten erkennen in Bartalucci. Johan Heins eindig de later als derde in een inter nationaal springconcours. Hij reed op het paard Antrieb. De overwinning was voor de Italiaan Piero d'Inzeo met 'Easter Light', die een foutloos parkoers reed in 64.2 seconde. Tweede was de We.ttduitser Paul Schocke- mühle met Talisman. Van onze zwemmedewerker AMSTERDAM Op de voor Koninginnedag traditionele zwemwedstrijden KAZ— HDZ in het Sportfondsen- bad Oost te Amsterdam zijn teleurstellende tijden uit de bus gekomen. Alleen enkele Amsterdamse deel neemsters konden in de voor hen vertrouwde omgeving een voldoende halen. De enige deelneemster uit Den Maag was Atie Radersma van de DSZ-startvereniging. Op de 400 meter vrije slag werd zij in een matige 4.50.5 tweede achter Hansje Bunschoten, die met 4.33.- maar liefst tien seconden boven haar beste prestatie bleef. In het bassin met voor oorlogse faciliteiten bleef Enith Brigitha op de 100 meter vrije slag met 59.- als enige dame on der de minuut. Bunschoten tikte als tweede aan (1.00.5), Raders ma als derde (1.03.-) De vereniging Naarden kwam in het bezit vara de Moeder Trie- belsbeker, die dit jaar beschik baar gesteld was voor de beste damesploeg. De Obeltbeker voor de snelste zwemmer op de 200 meter vrije slag ging naar René Kuil van SZC (2.02.4). Hij had een riante voorsprong op MUn- chenganger Ton van Klooster, die met 2.07.8 ver onder de maat bleef. De uitslagen in Amsterdam wa ren: Dames: 100 meter vrije slag 1. Enith Brigitha (Het IJ) 59.0 sec.. 2 Hansje Bunschoten (Naarden) 1.00.5, 3. Atie Ra dersma (DSZ) 1.03.0. 400 meter vrije slag: 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 4.33.0, 2. Atie Radersma (DSZ) 4.50.5. 3. Margret Helfi (Naarden) 4.58.1. 100 meter rugslag: 1. Enith Brigi tha (Het IJ) 1.6.3, 2. Annemarie Groen (Naarden) 1.8.7, 3. Anita de Groot (DZN) 1.10.5. 100 meter schoolslag: 1. Wilma Boon (De Ham) 1.19.6, 2. Ma rianne Gaages (ADHZ) 1.23.1. 3. Marette van den Bos (Nereus) 1.23.6. 100 meter vlinderslag: 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 1.11.6, 2. Truus Ebbelaar (Naarden) 1.11.9, 3. Kitty Beccuri (DWR) 1.13.0. Heren: 200 meter vrije slag: 1. René van der Kuil (SZC) 2.2.4, 2. Ton van Klooster (Naarden), 2.7.8. 3. Ton van Dijk (Kon. AZ/HDZ) 2.10.8. 200 meter wisselslag: 1. René van der Kuil (SZC) 2.20.2, 2. Ton van Klooster (Naarden) 2.21.2, 3. Ron Kerver (De Ham) 2.24.6. 100 meter vlinderslag: 1. Arnold Rood (Het IJ) 1.01.6, 2. Ruud Pijper (SZC) 1.2.5. 3. Frans Krijger (Het IJ) 1.03.1. Eindstand Moeder Triebelsbeker: I. Naarden 27 punten, 2. DWR 24 punten, 3. Het IJ 22 punten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13