Koelbloedig JOS wipt UVS uit de Zilveren Molen Bestuur „Tuinstadwijk" stelt voor leden van het aktiecomité te royeren „Hoornes" op bezoek bij mr. Vrolijk Noord-Hofland heeft behoefte aan zaalruimte sport en streeknieuws Mannen nodig bij Burenhulp Hazerswoude Bomen krijgen nieuwe plaats „The Flags" in Lisse SVOW kandidaat voor titel van Alkemade PAGINA 7 WOENSDAG 25 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Tot driemaal toe heeft het voortbestaan van het huidige bestuur van woning bouwvereniging „Tuinstadwijk" aan een zijd-en draadje gehan gen. Het een en ander liep zo hoog op dal de voorzitter dreig de de leden van het actie-comité te royeren en hen een proces aan te doen. Zo ver is het echter nog niet ge komen. Vooral wathet royeren betreft kreeg voorzitter Lansel de leden niet op zijn hand. Bij monde van de heer Kwik werd dit een cnjuiste beslissing ge roemd. Weense avond Damzwabbers LEIDSCHENDAM Zaterdag 5 mei organiseert de Carnavals vereniging „De Damzwabbers" in het Tip-Top-Ontmoetingscen- trum aan de Damlaan een Weense avond, waarbij het ont moetingscentrum zar worden omgebouwd tot een echte Wie ner Weinstüberli. Medewerking zal worden verleend door een 16 man tellend orkest en 'n beken de zangeres. De avond is alleen voor leden, maar nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden bij J. Remmerswaal, Graaf Jan laan 28, tel. 5504 of Jos Tette- roo, Sluiskant 19, tel. 3530. De carnavalsvereniging heeft nog steeds een voorlopig bestuur maar in september zal een jaar vergadering worden gehouden voor vaststelling van de statu ten en verkiezing van een defi nitief bestuur. comité, dat bestaat uit mevrouw De Graaf en de heren De Leen, Vink, Eikerbout en Van Erkel, vooraf. 2i; hadden onder meer handtekeningen verzameld om de huurverhoging van 1 april 1973 teniet te doen. Achteraf bleken heel wat mensen spijt te hebben, hun handtekening te hebben gezet. Van enkele van deze brieven, waarin leden hun spijt betuig den, werd door het bestuur dankbaar gebruik granaakt om aan te tonen dat de leden van het comité onder valse voor wendsels handtekeningen had den verzameld. Hierdoor bleek een motie, dat het comité dacht in te leveren met deze handte keningen, ook niet geldig. In deze motie wordt het bestuur verzocht de huurverhoging van de na-oorlogs® woningen te niet te doen er. de huur van de du- plex-womngen drastisch te ver lagen. Het bestuur kon hier echter niet op ingaan Voorzitter Lansel; „De onderhoudskosten zijn ge stegen en wij hebben maar een bepaald bedrag dat wij mogen besteden per hui» per jaar." Eens te meer bleek weer dat een bestuur van een woningbouw vereniging vreselijk afhankelijk is van besluiten van bovenaf. Vooral bij het voorlezen van het financieel verslag viel het woord „minister verscheidene malen. Maar telkens brachten de leden het hete hangijzer van deze avond weer naar voren; het royeren van het actie-comi té. vooral de leden zelf verweer den zich aanvankHijk fel. Het geen zich ontlaadde in de aan bieding van "e motie. Waarop voorzitter Lansel andermaal zijn zetel ter beschikking stelde. Toen het uiteindelijk tot stemming kwam, werd deze aanvankelijk niet, maar later wel goedge keurd. Bij deze stemming spra ken 36 leden zich uit voor het beleid var. het bestuur, terwijl 24 tegen waren Hazerswoutlse jeugd blijft voetballen HAZERSWOUDE De Jeugd voetballers van de plaatselijke voetbalverenigingen komen na de competitie nog aan hun trek- ken tijdens verschillende toer- nooien, die de jeugdcommissies St. Bernardus organiseert op 31 mei (Hemelvaartsdag) een toer nooi voor A-junioren en op za terdag 2 juni voor B- en C-junio- ren Hazerswoudse Boys laat A- 1 en B-junioren aantreden op He- I melvaaartsdag; het meedoen van een team uit Waldkappel, Hazerswoudes jumelagegemeen- .j te in West-Duitsland. geeft aan j dit toernooi een internationaal tintje. De Boys organiseren ook een toernooi voor A- en B-Junio ren op zaterdag 9 juni en een voor C-junioren op 11 juni (Tweede Pinkster ag). KOUDEKERK AAN DEN RIJN In verband met de aanleg van een electriciteitskabel in de La- gewaard in Koudekerk aan den Rijn zal het verkeer nogal eens gestremd zijn. Gisteren is men met het werk begonnen en over drie tot vier weken zal de weg weer dicht liggen. Automobilis ten worden verzocht de Lage- waard zoveel mogelijk te mij den. DEN HAAG/KATWIJK - Een deputatie van wijkverenigingen Hoornes bestaande uit voorzitter J. A. Halfwerk en algemeen ad junct H. Zantinge,' bezocht gis termiddag Mr. M. Vrolijk, com missaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland. De com missaris zou een bandje inspre ken met een toespraak als geluk wens. Dat bandje zal worden afgedraaid na het hijsen van de vlag en het spelen van het Wil helmus op koninginnedag. Mr. Vrolijk nam in het Haagse Provinciehuis ruim de tijd voor de twee Katwijkers. Breed informeerde de commissa ris naar het wel en wee van Katwijk en naar dat van de wijkvereniging in het bijzonder. Die gelegenheid grepen de beide heren dankbaar aan om een lans te breken voor de centrale accomodatie die zo velen op de grens van de Hoornes en van Rijnsoever gerealiseerd willen zien. Vooral de problemen die rond de totstandkoming 'zijn ge rezen hadden zijn belangstel ling. Geïnteresseerd luisterde Bandje voor Koninginnedag hij naar de uiteenzetting van de heer Zantinge. Verschillende suggesties deed hij de beide he ren aan de hand, waarbij hij Al phen aan den Rijn als voorbeeld hanteerde. Daar staat een der gelijk gebouw dat in goede sa menwerking is tot stand geko men. „Veel kan ik u niet mee geven", zei de bewindsman ten slotte. „Bij mijn komend werk bezoek aan Katwijk zal ik mij zeker laten informeren over het resultaat van uw pleidooien". De deputatie zelf had wel iets meegenomen. Het bekende boek „Vissen voor de Kerk" kreeg mr. Vrolijk aangeboden. HAZERSWOUDE Bij de werk groep Hazerswoude-dorp van de Stichting Algemene Burenhulp is momenteel veel vraag naar het geleiden van oudere mensen naar een arts, ziekenhuis of spe cialist. Het bezoeken van be jaarden en eenzamen, evenals het vervoer van bejaarden naar bijvoorbeeld de bejaardensocië teiten, zijn activiteiten van de vrijwillige medewerksters van de Stichting. Overigens wordt het contactadres van de werkgroep uit het dorp (mevrouw Slootweg, Zuidsingel 18, telefoon: 01728—9132, bij geen gehoor mevrouw 'Van Nierop, Hobbemastraat 10, tel. 01728— 9624) ook benaderd voor èndere werkzaamheden: alle mogelijke klusjes opknappen, zoals de tuin spitten. Op de laatst gehouden vergadering van de vrijwillige medewerksters (plusminus der tig) werd dan ook de vraag ge steld, of óók de heren voor het werk van de Stichting Algemene Burenhulp kunnen worden inge schakeld. Inlichtingen en/of vra gen kan men bij het contacta dres (zie boven) inwinnen. ALPHEN Met behulp van een mobiele kraan zijn gisteren drie grote bomen verzet" van de Aarkade naar de Verlengde Aarkade. De bomen moesten van hun plaats of omdat er een weg komt. Men vond het echter zonde zezomaartekappen. Het gaat om drie wilgen en .vier esdoorns. Drie bomen hebben gisteren hun plaats gekregen in het plantsoen aan de Verlengde Aarkade. Eerste softhalveld LISSE Het onlangs gereed ge komen softbalveld van de ver eniging „The Flags" zal zater- ag a.s. ingebruik worden geno- men. Deze accommodatie voor de softbalvereniging zal de eer- ste in Nederland zijn. VOORSCHOTEN De wijkcon- tactraad "Noord-Hofland" heeft het initiaitef genomen tot een kemiismakingsavond, waarop de Voorschotense verenigingen zich konden presenteren aan de wijkbewoners. Uit deze kennis making is een programma ge groeid met aktviiteiten voor het komende seizoen. De start is op 25 mei met een muziekavond door de harmonie "Benvenuto" en daarna komen ook de andere actieve Voor schotense verenigingen aan bod. Op papier krijgt de wijk dit zo- Ir. v. Elzakker stopt met zijn sollicitatie LEIDSCHENDAM -Ir. A. H. M. van Elzakker heeft het bestuur van het Veurs College Ln Leld- schendam te kennen gegeven zijn sollicitatie naar de functie van rector niet langer te willen handhaven. Ir. van Elzakker is er, volgens een brief van de St. Maartens- stichting aan alle betrokkenen - scholen, ouders, docenten - re centelijk van overtuigd geraakt, dat een eventuele benoeming de vervulling van de doelstellingen van het college in niet voldoen de mate garandeert. Daarbij voelt het bestuur zich verplicht te wijzen op de emo ties die het gerucht van zijn voordracht bij verschillende gel dingen alsmede bij hoofden van rk basisscholen heeft losge maakt. Ir. van Elzakker blijft normaal betrokken bij de afwik keling van het lopende school jaar. merseizoen in de aula van het scholencomplex naast muziek, film, toneel, cabaret ook nog openluchtaktiviteiten, welke op het schoolplein gehouden zullen worden. Of het gehele program ma ook inderdaad uitgevoerd kan worden, hangt af van de medewerking van het College van B. en W. De wijkcontactraad, die het pro gramma zelf niet organiseert, maar wel de bemiddeling op zich genomen heeft, heeft zich in een brief tot burgemeester en wethouders gewend, waarin ver zocht wordt inlichtingen te ver strekken over de mogelijkheden voor het gebruik van de aula voor buitenschoolse aktivittiten. De aula van het scholencomplex is de enige gelegenheid in de wijk, waar ongeveer 300 mensen samen kunnen komen. De wijkcontactraad Noord-Hof land is al enige jaren bezig het verenigingsleven in de wijk op gang te brengen. Steeds weer is het gebrek aan accommodatie om bijeen te komen een hinder nis. Na de officiële opening, die om i 12.30 uur zal geschieden, wor- den wedstrijden gespeeld. De 1 eerste zal gaan tussen „Terras- vogels I en „Pinquins" I. Om 1 15.00 uur zullen „Onze Gezel- I len" aantreden tegen „The Flags" I. Zr. Jacueline viert gouden k loost erf eest LEIDEN Zuster Jacqueline Vos kuil, die bijne een kwart eeuw onderwijzeres was op de kleu terschool ln de Pelikaanstraat zal zondag haar gouden kloos- terfeest vieren in Arnhem. Het zeldzame kloosterjubileum zal echter ook gevierd worden in Leiden, waar zij eens vele kleu ters de eerste beginselen van het leren bijbracht, Op zondag 6 mei namelijk zal 's morgens om 9.00 uur een H. Mis worden op gedragen in de Leonarduskcrk. Na afloop daarvan plm. 10.00 uur is er gelegenhid tot felici tatie in het Leonardushuis te genover de kerk aan de Haag- weg. ALKEMADE - Om het kampioen schap van Groot Alkemadc wer den gisteravond drie wcdstrlj- LEIDEN Evenals de 3 andere „Leidse" clubs heeft ook UVS Lange tijd zag het er naar uit, dat dit laatste wel zou gelukken, geen kans gezien om door te maar zo'n twinüg minuten voor Qua voctba] -s het zeker j het eindsignaal kwam hel Am- x dringen tot de halve finale van sterdamse ;os sterk terug. Vlak slechtt wedstnid geworden. Re- het Zilveren Molen-toernooi, voor tijd maakten de tweede delijk veel mensen zagen UVS sterk uit d? startblokken komen en dat was ongetwijfeld te dan ken aan de fantasie-opstelling die trainer Van Schooten het veld in had gestuurd. Er werd geknokt om elke bal, snel ge speeld, maar helaas ook niet zo zuiver. Toch leek dit vlotte con cept uitwerking te gaan hebban, want Jos kreeg vooralsnog geen poot aan de grond; het moest zich beperken tot verdedigen cq wegtrappen. De net iets tever doorgevoerde combinaties en het te gehaast spelen stonden echter de UVS-goals, die voort durend in de lucht hingen, in de weg. Toch zouden de Leidena- ren nog voor rust aan de ver diende voorsprong komen, toen Van de Heiden na?" Dé^ar pats te, de aanvoerde- van Jos r>'s- tastte en de oude m-ester be- hecTst profiteerde. 1—0. Vlak daarvoor kont. Van de Heiden keihard op de 'at. Jos vocht te rug. maar de manier waarop was niet zo leuk. Dikwijls met grove overtredingen (natrap pen) probeerde men vat op het spel te krijgen en toen dat niet zo lukte ging men er nog wat harder tegenaan. Vooral de tweede helft bood veel te veel van dit soort onnodige grofhe den. Of UVS nu werkelijk gein- tin deerd raakte, of dat gewoon 'de fut er wat uit was, werd niet helemaal duidelijk. Jos kre.-g in ied'r geval de kans om op te ruk':en en sums danig gevaar te stichtten. Slnqs hield echter het hoofd koel, evenals de uitblin kende Hanncart. Toen. in de 15e minuut de UVS-doel man gebles seerd het veld verliet, begonnen er gaten te vallen. Niet dat dat de schuld was van invaller doel man Gé Rol, maar het zelfver trouwen vervaagde enigszins. Eerst kopte Koopman tegen de lat en vo.-volgens schoot Par- dieck net naast uit een vrije trap van ongeveer drie meter afstand van de goal. Ondanks wat snelle uitva':.;n van UVS - meestal liepen die over de ui terst actieve en beweeglijke Van de Puteen, die waar lijk overal opzat - hing de ge lijkmaker in de lucht. Twintig minuten voor tijd kwam die dan ook, toen Pardieck een corner met „swing" ineens te gen de verste paal schoot "n de bal via ten speler in het doel terecht kwam. ledereen wachtte d ;:ma cp de verlenging, maar Jcs dacht daar anders over. '"•""f'-nd Waasdijk, een spe ler die zien akelig misdrag-n had. deed UVS de das om. Hij ging. terwijl Hannaart voor ver meend buitenspel bleef staan, wel dóór en liet uiteraard Rol kansloos. Jammer van de vele incidenten, (scheidsrechter Mul der trad beslist onvoldoende op) voor de rest was hl voor dc toeschouwers een welbestede avond. De jeugdige UVS-ploeg kwam, ondanks het verlies, soms leuk voor du dag. Opstelling UVS: Sloc* (Rol), Bleyenberg, Viss. i Calkhoven, Lege!. Grce;:-ndijk, Du Prie, Van de Heiden, Désar en Van de Putten. den gespeeld. Weterlngse Boys griste in Rijpwcterlng een punt weg (1—1); SVOW hield dc pun ten in eigen huis tegen VVOA: 3I; en DOSRKagia eindigde in een 1—2 winst voor Kugia. SVOW—VVOA 3—1. Hoewel WOA zich m.n. in de eer ste helft de betere ploeg toonde, moest het lijdzaam toezien hoe SVOW de punten pakte. Want alleen in het benutten van de kansen waren de Oude-Weterin- gers resoluter: voor rust maak te Rlni v.d. Wetering gebruik van aarzelen Ln de defensie van VVOA en na de pauze vergroot te Rinus v. Tol de marge met twee doelpunten. VVOA bleef echter doorvechten en redde de eer, toen Koos v.d.Geest vla de handen van de doelman en de lat inkopte op een voorzet vun Jan v.Zoen, die later met een ernstige blessure uitviel. RIJPWF.TERING WETERINGSE BOYS 1—1 De betere techniek van Rijpwcte- ring werd aardig gecompen seerd door het enthousiasme van Wet. Boys. Ondanks een licht veldoverwicht van Rijpwe- tering, was het Hans Bollen, die voor Wet.Boys de score opende. Door aarzelend ingrijpen van de Ripse defensie kon hij tussen twee man in doelman Dik Hoor- genboom het nakijken geven. Na rust zorgde Leo vd.Zwet, hal verwege de tweede helft inge vallen voor Gerard Zoetemelk, voor de gelijkmaker. De strijd werd hierop wat onvrienaci ij ker. DOSR—KAGIA 1—2. DOSR heeft zich thuis laten ver rassen door Kagia, dot voor rust een 2—0 voorsprong op bouwde met fris aanvalsspel. Harm Kattenberg K.z. en naam genoot Harm Kattenberg J.z. rondden na elkaar voorberei dend werk van „oom" Karei Kattenberg, doeltreffend af. Na rust wilde DOSR toch wel ver andering in deze stand brengen en de Veners wisten zich ook wel wat kansen te scheppen. Vele mogelijkheden strandden echter. Alleen linksbuiten Hans Ero'rte-hu 'zen wist dc weg naar het net te vinden: 1—2. Stand: SVOW 2 I (7—2). Wet.Boys 2 3 (3—1). Rijpw. 2 3 (2—1). Kagia 2 2 (3—5). DOSR AD VAN KAAM 2 0 (1—3), VVOA 2 0 (1—5).

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7