Toeristenverkeer verstopte de wegen NCRV-radio naar Katwijk van Noordwijk Paasweekeinde enorm druk in Noordwijk streeknieuws Wat u OOK moet weten Rijpwetering I- Weteringse Boys Dagen van oud Noordwijkerhout herleefden in paasweekeinde Voorschoten wil wijzigingen in ontwerp-regeling gewest Leiden Eierfestijn werd succes Beroep van H. Bos in raad van Wonbrugge PAGINA 4 DINSDAG 24 APRIL 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJKERHOUT - De Noord wijkerhoutse On- dernemers Vereniging heeft haar jaarvergadering gehou- den. De opkomst was slecht t maar de discussie met enke- le raadsleden, later op de avond, was zeer vruchtbaar. Dc vergadering verdiepte zich in de aspecten van het sluiten op Koninginnedag, een pasjesregeling voor em- ployé's van psychiatrische 1 inrichtingen en de continue- ring van de weekmarkt in Noordwijkerhout. Over het 1 laatste zal een advies aan b 1 en w gedaan worden. SASSENHEIM Alle kas- ten en bureaus van een ac- 1 countantskantoor in de Hoofdstraat werden in de 1 nacht van woensdag op don- 1 derdag door inbrekers door- zocht. De buit bedroeg slechts 1,50. Gisternacht i kreeg het kantoor van een i autogroothandel aan de Was- i beeklaan een beurt. De in- i brekers vonden er een geld- i kistje met 1.500 gulden. LISSE De Dominicus Sa- vio Mavo heeft de wisselbe ker in het badmintontoernooi voor scholen gewonnen. Aan dit toernooi namen ongeveer 200 scholieren deel. Het Fio- retticollege kwam op de tweede plaats en de St. Jo- zefschool eindigde als derde. Recordscorer in het toernooi was Angret Schuit met 811. NOORDWIJKERHOUT Voor het bestemmingsplan „Kern Noordwijkerhout" ont worpen kan worden moet een verkèersonderzoek ge houden worden. B en w vra gen de raad een krediet van 14.500. AARLANDERVEEN - j Voor de melkcursus van de bedrijfsvoorlichting van de Noordelijke Klein- en Veen gebieden, zijn geslaagd: mej. Verhaar 164,5 pnt, de heren Van Vaan (164,5), Vork (166) Verhaar (181,) Soede (189,5) en Oudeijk (198,5). Tijdens de cursis i werd gemolken volgens het 1 IVO PI A.3 methode. Avanti-dames goed in Hessen HAZERSWOUDE Els Vreeburf en Liesbeth Smits zij nongesla gen uit de tafeltenniswedstrijq tegen een team uit de Destduiti se deelstaat Hessen gekomenl Toch wist de Hessische ploeg da wedstrijd met 2476 te winnen] De Avanti-ploeg kwam uit mej Els Vreeburg, Liesbeth SmitJ Wilma Kooter, Annemieke Smits en Annelies Timmer mans. Elke speelster speeldd vijf wedstrijden, waarvan er! vijftien in het voordeel van di Avanti-speelsters kon omgeze worden. Het vijftal van Spiri uit Zuid-Scharwoude, dat de Ne derlandse ploeg completeerde wist maar tot negen zeges t« komen. om kampioenschap van Alkemade KATWIJK De NCRV zal a.s. avonds Pollis en les Helléni- donderdag twee rechtstreekse ques. radio-uitzendingen vanuit de Tevens zal de quiz "Wie sporthal verzorgen. Dit gebeurt In het kader van het "Tulip time music festival". Het accent van de uitzendingen die van 16.30 tot 17.00 en 21.00 tot 22.20 uur duren, zal komen te lig gen op informatie uit de regio. Daarnaast zullen artiesten op treden zoals in het middag pro gramma Tonny Eyk en 's worden gehouden. Hieraan kunnen acht bezoekers deelnemen die in een voorronde tusen 20.20 en 21.00 uur worden geselecteerd. Gratis toegangsbe wijzen voor één of beide pro gramma's zijn af te halen bij N. Durieux, Commandeurslaan 31, Katwijk Rijn en J. van der Plas Wijborghstraat 8 Katwijk Zee. lenden, vanuit wijde omgeving, hebben tijdens de Paasdagen de tentoonstelling van Noortich in den Houte en de Culturele Stich ting Bollenstreek in de Irene- school bezocht. Er moeten in de afgelopen dagen wel duizenden herinneringen over de goede oude tijd in Noord wijkerhout zijn opgehaald. Vele steed, was gewijd aan de kerken in Noordwijkerhout en hun ver leden. Er was het prachtige avondmaalszilver van de Witte Kerk en de trotse vaandels collectantencolleges en vakbon den omzoomden vele foto's van eerbiedwaardige kerkbesturen, de upper-ten van vroeger in Noordwijkerhout. bezoekers zagen hun voorouders Veel aandacht was ook geschon- velerlei gedaanten terug. Tij dens de kermis, bij de bouw van Sancta Maria, in kerkbesturen, bij Echo der Duinen. Burgemeester H. J. M. Bos-ma kreeg zaterdagmiddag bij de opening van de tentoonstelling een in goede staat verkerende oude baljuwsteen aangeboden, die eertijds de grenzen van het baljuwschap aangaf. Die steen kwam te voorschijn bij de recon- structie van de Zilkerduinweg. De Culturele Stichting kreeg de oude windvaan met het jaartal 1882 van de voormalige openbare school aan de Havenstraat aan geboden. De vaan was een acht jaar geleden door een onbeken de „in veiligheid" gebracht. de geschiedenis Leeuwenhorst, de abdij, het kasteel en het huidige college. Niet als tegenstelling bedoeld, maar het gebrek aan begroeiing niet kunnen verbergend, was er een grote serie kleurrijke beel den van het Noordwijkerhout van heden Mavo verliest basketbalduel Hazerswoude Het basketball team van de RK Mavoschool heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen Blits In Voor schoten met 48—20 verloren. Voor het toernooi van het Rijn lands Lyceum heeft Hans Petri, leraar lichamelijke oefening twee zaalhandbalteams op de been weten te krijgen. Hiermee tracht de leraar „een kick" te geven aan de sport in Hazerswoude. Zodat er al op ni veau gespeeld kan worden wan neer binnen onafzienbare tijd een sporthal in Hazerswoude- dorp zal verrijzen. Zwembad openbaar aanbesteed UOORDWIJKERHOUT Na mens het gemeentebestuur van Noordwijkerhout zal het Advies bureau Arnhem B.V. (voorheen de Kon. Ned. Heide Maatschap pij) op donderdag, 24 mei 1973 om 11.00 uur, in het gemeente huis van Noordwijkerhout de bouw van een overdekt zwem bad met bijkomende werken op een terrein in het plan Gulde- mond, tussen de Van Jersellaan en de nieuwe provinciale weg, in het openbaar aanbesteden, .lel gaat om de bouw van een ovcidekt bassin van 11.-2) n met beweegbare bodem annex kleedruimten en een insta utie- keliier. Voor het werk staat een termijn van 180 werkbare werk- agen. Bij elke hele fles Export Jonge Jenever of Tom Mix Gin ontvangt U een GOUDKAARTJE van 5 PUNTEN Spaar deze punten. Ze geven recht op aantrekkelijke geschenken, afgebeeld in een folder, verkrijgbaar bij Uw slijter. U kunt de folder ook aanvragen bij: DE KUYPER-NEDERLAND B. V. Postbus 54, Schiedam. Noem duidelijk het merk DE KUYPER wanneer u drank bestelt VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten willen de raad voorstellen in te stemmen met de inhoud van de ontwerp-rege- Subsidie voor vergroting van boekenbezit NOORDWIJKERHOUT Aan de raad wordt voorgesteld om de Stichting Openbare Bibliotheek een ruimere subsidie te geven. Naest de subsidie volgens de thans geldende regeling wordt, als de raad ermede akkoord gaat, een extra jaarlijks subsi die van 4.000,, en een éénmali ge subsidie van 12.500,-- ver strekt. Van de 12.500,-- zal de Stichting haar boekenbezit moe ten vergroten. Verder wordt de raad gevraagd een krediet van 14.500,uit te trekken voor het instellen van e°n verkeersonderzoek, noodza kelijk voor het vaststellen van het ontwerp-bestemmingsplan "Kern Noordwijkerhout". ling voor een nieuw gewest Lei den. Zij stellen echter wel de eis dat daarin enige wijzigingen zullen worden aangebracht. Zo moet volgens het college in de taakomschrijving van het ge west tot uitdrukking komen, dat het gewest dient te zorgen vermindering van het grote aantal in de regio geldende ge meenschappelijke regelingen. Bovendien moet een doelplan voor bestuurlijke organisatie tot stand komen, tevens zouden B. en W. graag een financiële re geling zien wanneer een aanwij zing wordt gegeven. Binnen twee jaar moet de westraad, na het inwerking treden van het gewest, besluiten nemen over de verkiezingen voor de gewest raad. Niet principiële wijzigin gen moeten tot stand kunnen komen, wanneer de raad hiertoe met algemene stemmen besluit. Als. laatste en misschien wel be langrijkste wijziging stellen B. en W. voor dat de regeling voor het Gewest Leiden alleen in werking kan treden wanneer hierdoor is besloten door de or ganen of de gemeenten, waartoe Leiden zeker moet behoren, wier gezamenlijk inwonertal tenminste 225.000 bedraagt. (Het huidige inwonertal bedraagt 245.000). Molencross KPJ trok massaal aantal lopers AARLANDERVEEN —Aan de 3e Molencross, die georganiseerd werd door de K.P.J. afd. Aar- landerveen deden 350 deelne- De prijswinnaars waren bij de jeugd t/m 14 jaar: Dames: Vera v.d. Hoorn, Ter Aar, Elly van Leeuwen, Hoogmade, Karin Kerkvliet Roelofarendsveen. Jongens: 1. Dick Lagerv/ij Al phen, 2. J. Sleeuwenhoek Stol wijk, 3 Eddy v. Gemeren Bos koop. Winnaars 5 km: dames: 1. Helene Bertsen Wilnis, 2. W. v. Tol Langeraar, 3. Ans Boere Gouda, 4. Trudy Koot Aarlanderveen, 5. Joke Wijfje Ter Aar. Heren: 1. Theo Verbeek Noordwij kerhout, 2. P. van Schie Kwints- heul, 3. Jim Koster Alphen, 4. O. Narwijk Kwintsheul, 5. M. v. Leeuwen Reeuwijk. De wissel bekers voor de eerst aankomen de K.P.J.-ers werden gewonnen door: Trudy Koot bij de dames en H. Visser bij de heren. Jeugd van Avanti wint Bouwmantoernooi HAZERSWOUDE De jeugd van Avanti heeft afgelopen weekeind het Bouwmantoernooi gewon nen. De Hazerswoudse formatie die bestond uit vier junioren, vier aspiranten en twee pupillen behaalde in totaal 98 punten. In 't individuele klassement van de junioren werd Theo Louwers eerste doordat hij 11 van de 12 wedstrijden wist te winnen. Eer ste in de adspirantenpoule werd Peter de Groot. Ook hij won 11 van de 12 ontmoetingen. Hier door wisten zij allebei een beker in de wacht te slepen. Het team nam op zijn beurt een fraaie bo kaal mee naar Hazerswoude. irteu HAZERSWOUDE Pater Piet Lommerse (Montfortaan) vierde op Tweede Paasdag zijn 25-ja- rig priesterfeest in de parochie waar hij een kwart eeuw gele den zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg in de Zwaantjeskerk te Hazerswoude-Rijndijk. Vele pa rochianen, vrienden en beken den gaven blijk van hun belang stelling: eerst tijdens de viering van de H. Eucharistie in de Mi- chaëlkerk en later tijdens de re ceptie in „Het Anker", het wijk- gebouwtje in Rhynenburch. Kostuumontwerp van Rie Cramer voor de operette „Die Fleder- maus" voor de Wagner Vereeni- ging in 1930. Lisse Speeltuinvereniging „Kin dervreugd" heeft weer een ge slaagde paas-eier-zoekwedstrijd gehouden. In de stromende re gen waren 200 kinderen nr h;i speelterrein ge'.; en c;:i te ■ngmiddag i TER AAR mÊBKÊÊÊJÊÊË in de Reigeno"n van de opdrachtgever J. Reyn NV uit Waddinxveen verkoop ven deze 9S woningen, waarvan de heer P. W. P. de Rov Haag de leiding heeft verloopt naar wens. Onder de kopers uit de grote steden, die aan het landelijk karakter oktober hoopt men het gehele complex voor bewoning gereed te hebben. m complex huizen in Aardam West 2 als modelwoning opgeleverd. De D r van Kok Makelaardij NV Den j deze huizen zijn er velen afkomstig Ter Aar de voorkeur hebben gegeven. Eind :ns verdee d in tvce De kleintjes kregen vooi elk gevonden gemerkt stokje een chocolade-ei. De gro teren kregen kippc-eieren. Noordwijk Het paasweekeinde heeft in Noordwijk enorme drukte gebracht. Duizenden gas ten, hoofdzakelijk Duitsers, maar ook een schare Engelse scholleren en talrijke Nederlan ders, vonden onderdak in de badplaats om volop te genieten van de bollenvelden en de in ruime mate aanwezige frisse lucht. Velen van hen kwamen per tourincars. Deze tien lallen vulden de parkeerterrein en versperden vaak de smallere straten, waar de restaurants re cord-aantallen eters te verwer ken kregen. Op het VVV-kantoor aan De Grent werkte men de laatste dagen onder hoogspanning. Don derdag al was het laatste be schikbare bed verkocht en nog steeds bleef de gastenstroom aanhouden. VVV-dlrecteur Ro vers greep toen naar zijn laat ste redmiddel. Via een geluids wagen deed hij gistermiddag een dringend beroep op alle Noordwijkers zich gastvrij te to nen en logiesgelegenheid be schikbaar te stellen. En toen was Noordwijk vol, mudvol.. ALPHEN AAN DEN RIJN In het Paasweekeinde is ingebroken in een winkel pand aan de Raadhuisstraat. Via het platte dak. en een slaapkamerraam is men bin nengekomen. Twee geldkis tjes met een inhoud van 1300 gulden zijn meegenomen. Noordwijkerhout - Het Paasweek einde gaf in Noordwijk een enorme drukte. Duizenden en nog eens duizenden gasten zoch ten onderdak in de badplaats en de toeloop werd zelfs zo groot, dat de politie op de hoofdroutes extra-patrouilles moest inzetten, omdat zoekende toeristen ver keersopstoppingen veroorzaak ten. Straten en parkeerterreinen in de wooncentra stonden tjokvol en op de duur slaagde men er slechts met moeite in een par keerplaats te bemachtigen. Dit jaar voor de eerste maal was het parkeren op het grote ter rein aan het Wantveld vrij en men heeft daarvan in ruime mate gebruik gemaakt. Eerste Paasdag stond deze parkeer plaats nagenoeg vol en het was opmerkelijk, dat er zonder aan wijzingen zeer ordelijk werd ge parkeerd. In de zijstraten trof men vrijwel ge-en foutparkeer- ders aan en van de bewoners kwam daarover geen enkele klacht binnen. Ook in dit weekeinde trad de poli tie streng op tegen parkeerover- tredingen, speciaal in de omge ving van de bar-dancings en het aangrenzende dorpsgebied. Ook op de Koningin Wilhelmina Bou levard werd scherp gecontro leerd. Wederom moesten enkele honderden bonnen worden uitge schreven. De grote drukte in aanmerking genomen, deden zich betrekke lijk weinig excessen voor. Han den vol werk had de politie aan het thuisbrengen van dolende Duitsers, die hun logiesadres waren kwijtgeraakt. Een Duitse gaste van negentien beleefde 's nachts op het strand een naar avontuur. Gezeten met een vriend in een badstoel, geraakte zij zozeer in de ban van Amor dat zij niet de grijpgrage han den bemerkte, die zich naar haar handtas uitstrekten. OUDE WETSRING Het was een drukte van belang bij de start van de prestatieloop van de Weteringse Boys. Honderden deelnemers gin gen vanaf het sportterrein op pad voor de hardloopwedstrijd van 5 of 8 kilometer. Vooral veel jeugd deed mee aan de tocht. Het prachtige paasweer inspireerde de deelnemers hun beste beentje voor te zetten. WOUBRUGGE De gemeente raad komt donderdag 26 apri bijeen om half acht. Als belang rijkste punten op de agendi staan de behandeling van he beroep van H. Bos tegen het be sluit van B. en W. een bouwver- gunning te weigeren, en beëdi ging van het raadslid J. val j Hijkoop. Overige punten van bespreking: li trekking van de verordening o heffing van keurlonen en van d( verordening op de heffing vai besmettelijke ziektegelden. Wit ziging van de gemcenschappelij ke regeling „Regeling Interge meentelijke Overlegorgaai noord-oostelijk Zuid-Holland" Begrotingswijzigingen. Verzoel van het bestuur van de Chr Nat. School om medewerking of grond van artikel 72 van d LO-wet voor aanschaffing va zangbundels en overgordijnen Onderhandse aanbesteding va de reconstructie van de Va Poe'reestlaan te Hoogmadt Deelname in de interregional v-t-'lve-vre-k'ng. Benoeming va de leden van de commissie a hoc inzake de uitbreiding va het gemeentehuis, van de ondei wiiscommissie en van de culti rele commissie. Streekpla Plassengebied.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4