Ouders gaan niet akkoord met rectorbenoeming Doe-feest voor jeugd Noordwijk Buit inbraak S'heim terecht Bestemmingsplan voor Stompwijk hoognodig mÊmÊÊBÊBBÊBBBB Burgers van Alkemade via sollicitatie in commissie Rel op Veurs College streeknieuws PAGINA 7 VRIJDAG 13 APRIL 1973 LEIDSE COURANT Percentage werk zoekenden in Alphen meer gedaald ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aantal werkelozen in Alphen aan den Rijn is in de maand maart verder afgenomen met 58 tot 317. Dit betekent een percen tage van 1.55 tegen een provin ciaal gemiddelde van 3.10 pro cent. De daling van de werkeloosheid komt voornamelijk voor reke ning van de bouw (-34), de ho reca (-10) en het transport (-8), hetgeen duidelijk wijst op sei zoeninvloeden. De vraag naar arbeidskrachten is iets terugge lopen (-23) en bedraagt nu In vergelijking met de overeen komstige maand in 1972 is het aanbod met 65 gedaald en de vraag met 9 personen toegeno men. Dit wijst dus op een ver beterde arbeidssituatie ten op zichte van het vorige jaar. Voor de naaste toekomst wordt een verdere daling van het aanbod verwacht. Deze cijfers betreffen de afhankelijke mannelijke be roepsbevolking. St. Petrus Banden Vieringen van Goede Week en Pasen Roelofarendsveen - In de parochie kerk St. Petrus Banden is het programma voor de Paasplech- tigheden als volgt: donderdag 19 april te 2.30 uur eucharistie viering voor de jeugd, 's Avonds eucharistieviering met zang herenkoor. Vrijdag 20 april des avonds te half acht avond plechtigheden met medewerking van het dameskoor. Zaterdag 21 april 's avonds te 8 uur Paas viering voor de jongeren. Zon dag 9.30 uur Hoogmis verzorgd door de jeugd. Markt pas in juni naar Leidsenhage? LEIDSCHENDAM - De marktkoop lieden willen de nieuwe markt op het parkeeiiterrefci van Leid senhage met de nodige feeste lijkheid in gebruik gaan nemen. De voorbereidingen voor feest, waaraan ze ook het 10-ja- rig bestaan van de vereniging ■willen vastknopen, nemen ech ter nog al wat tijd in beslag. Marktkoopman Mooyman: hel zal nog wel 'n week of zes du- Brugwachter Van't Wout met pensioen Alphen aan den Rijn/Woubrugge Na bijna veertig jaar in, overheidsdienst de bruggen over, de Hei nansweterfing in Wou- brugge en Alphen aah den Rijn te hebben bediend heeft de heer C. van Wout wege*is het be-. relkan van de pensioengerech tigde leeftitjjd gistermiddag tij-, dens een in hotel 's-Molenaars gehouden bijeenkomst officieel afscheid genomen. De heer Van 't Wout die zijn werkzaamheden als brugwach ter in 1934 op de oude twee- •klapsbrug in Woubrugge in dienst van deze gemeente begon ■werd o.m. toegesproken door ir. J. C. Teekens, hoofd van de af deling Vaarwegen van de Pro vincie en burgemeester Brou wer de Koning. Het echtpaar Van 't Wout in de door G.S. geschonken stoelen. ROELOFARENDSVEEN Ooor- dat de bestuurder van een bloe- menbestelauto gistermiddag in het Noordeinde achteer het stuur van zijn auto in slaap viel, be merkte de man niet, dat hij ach tereenvolgens drie geparkeerd- staande personenauto's aanreed om vervolgens met onverminder de snelheid tegen een op de voor hem linkerrijbaan gepar keerd staande personenauto op te botsen en tot stilstand te ko men. Alle vier auto's liepen ern stige schade op. Noordwijk In Noordwijk is een comité Vakantiebesteding opge richt, waarin vertegenwoordi gers van vrijwel alle plaatselij- ROELOFARENDSVEEN Om dat hun leidster de 19-jarige M. A. v. d. Meer gistermiddag in Roelofarendsveen met de 22-ja- rige rozenkweker H. de Vries uit Aalsmeer in het huwelijk trad vormden de lederi van de jeugd groep „De Rakkers" bij het ge meentehuis van Alkemade een erehaag ter ere van het jonge bruidspaar. Bruid en bruidegom gaan zich vestigen in Aalsmeer. Tijdens de in De Vier Heemskin deren gehouden receptie mocht het bruidspaar nog naast vele belangstelling en medeleven in ontvangst nemen. LEIDEN - De heer C. P. Te- horst uit Oestgeest is aan de universiteit te Leiden tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift „Structural Studies on a 505 ribosomal protein in volved in the hydrolysis of gua- nosine 5, triphosphate". Prom, prof. dr. W. J. H. M. Möller. ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij de onlangs gehouden con trole zijn 40 automobilisten bekeurd vanwege het rijden met ondeugdelijke auto's. Er werden ook 2 wagens in be slag genomen. ke jeugdverenigingen en Je organisaties zitting hel Het is de bedoeling van het co mité om in de lange schoolva kantie aan de ongeveer 3000 Noordwfjkse schoolkinderen een plezierige bezigheid te verschaf fen. Men heeft daartoe, naast enkele incidentele aktiviteiten, twee weken' durend „doe-feest" uitgedacht, dat zich in Northgo-sporthal zal gaan af spelen. De kinderen kunnen daar onaangekondigd en naar believen komen en zullen in de sporthal een variatie van moge lijkheden vinden om aktief be zig te zijn, zoals bloemschikken, kleien, solderen, verven, teke nen, timmeren, werken met waardeloos materiaal, knippen, plakken, make-up, naaien ei pen. Voor een goede gang van zaken zullen dagelijks 42 mede werksters en medewerkers no dig zijn. Men rekent op een be zoek van vierhonderd kinderen per dag. Als bijdrage in de kos ten wordt 1 per kind vraagd, hetgeen naar schatting aan het comité een inkomsten van 5000 zal opleveren. De to tale kosten worden op 18.000 geraamd. Voor het tekort van j 13.000 doet men een beroep op de gemeente. B. en W. stellen de gemeenteraad voor het be drag te voteren. NIEUWKOOP - De Nicuw- koopse raadscommissie 1 vergadert maandag voor het eerst openbaar. Onder meer zal het streekplan voor het Plassengebied worden behan deld. SASSENHEIM De Inbraak bU Fotohandel Tnrk In de Hoofdstraat In de nacht van 30 maart, waarbf) voor circa 24.000 aan camera's en verder fotomateriaal werd buitgemaakt, is geheel tot klaarheid ge bracht. Afgelopen weekend werden ln Den Haag drie Italianen aan gehouden, waarvan er twee hebben bekend, en Inmiddels in het Huis van Bewaring zijn ingesloten. De derde moest wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Deze had in Italië een gevangenisstraf van 8 maanden tegoed. Van de twee arrestanten was er èèn die tot „de zware Jongens'' gerekend moet worden, zo had hij inbraken op z'n naam staan in Italië, Frankrijk en België. De andere had, zover bekend, een blanco strafregister. Bij de behandeling van de zaak werden op het dag van een pand aan de Pletterijkade in Den Hang, door de politie twee koffers aangetroffen met de bult uit Sasscnheim, vrijwel geheel compleet, horloges afkomstig van een inbraak begin april bij een horlogezaak te Heemstede en een tweetal revolvers. «jrsv»" r- f' ''.Y Alphen a.d. Rijn Een kwartier zal het voortaan maar bosten om een heel voetbalveld te maaien met de machine die hier gedemonstreerd wordt. De demonstratie geschiedde voor de raad, die over aankoop (f 40.000) moet beslissen. STOMPWIJK Het gemeente deel Stompwijk heeft dringend behoefte aan een bestemmings plan. Er moet hoognodig ge bouwd worden, omdat er nu al 58 woningzoekenden zijn en ze ker 10 oudere mensen zich in principe bereid hebben ver klaard hun thans royale woning te rullen voor een kleinere be jaardenwoning. Het ontbreken van een bestem mingsplan tot nu toe wordt sterk gevoeld door de woning bouwvereniging Don Bosco en op de algemene vergadering werd daarover ook het nodige opgemerkt. Kritiek viel er ook te beluisteren op de langzame- totstan'dkoming. Het is nu al weer geruime tijd terug, dat het sociologisch rapport, dat als basis moet dienen voor een ont- werpbestemmingsplar, werd uit gebracht en besproken. Op dat rapport alleen al werd twee jaar gewerkt. De woningnood is bovendien in Stompwijk nog heel snel aan het verergeren doordat de 40 wo ningwetwoningen van 1965 grote gebreken beginnen te vertonen. De huizen zijn destijds veel te goedkoop gebouwd, wat nu tot uiting komt in lekkende daken, rottende vloeren enz. De huizen zijn pas acht jaar oud, maar ze zijn nu ai aan renovatie toe. Don Bosco kan echter niet ver der gaan dan het vernieuwen van de gevels. Over de benarde woningsituatie in Stompwijk gaat Don Bosco nu een brief aan de gemeente sturen. Er moet haast gemaakt worden met het bestemmings- pêcn, aldus het bestuur van Don Bosco. Het bestuur, dat incom pleet was geworden door het af treden van de heer B. Lelieveld, werd aangevuld door de benoe ming van de heer F. Gehrman. fy> ANcemade - In de raadsvergade ring van 26 febr. is besloten tot het instellen van een commissie ruimtelijke ordening welke zal moeten bestaan uit 3 raadsleden en 3 deskundige burgers met een lid van het college van B. em W. als voorzitter. De benoeming zal plaats hebben door de raad. Het gemeentebe stuur wil hiermede tegemoetko men aan het verlangen de bur gers meer inspraak te verlenen in het beleid, dat door de plaat selijke overheid wordt gevoerd. Deze commissie zal tot ta&k hebben om B. en W. van advies te dienen over alle aangelegen heden de ruimtelijke ordening van de gemeente betreffende, waaronder o.m. het voorberei den van bestemmingsplannen. Indien men serieuze belangstel ling heeft om zitting te nemen in deze commissie, kan men een schriftelijke sollicitatie aan de burgemeester zenden In een en veloppe met het opsohrift „Ka binet". Voor 15 mei. ROELOFARENDSVEEN Het echtpaar H. J. van der Meer-van der Salmb, tegenwordig wonachtig in huize St. Jacobus, viert 1 mei zijn gouden huwelijksfeest. De heer en mevrouw Van der Meer, resp. 83 en 78 jaar oud, woonde tot voor vijf jaar in de hofstede^ „Ruimzicht" in de Veenderpolder. LISSE - De heer A. van den Oever en Mevr. van den Oe ver—Petit, wonende Juliana- straat 65, te Lisse, zullen op 17 april a.s. hun diamanten huwelijksfeest vieren. Des nnmiddags op 17 april wordt in gebouw Salvatori, Wagenstraat Lisse, gelegen- hei gegeven tot felicitatie tij dens de receptie welke van 4.00 tot 5.30 uur gegeven wordt. WOUBRUGGE - De leden van de klaverjasclub van de voetbalvereniging hielden hun laatste kaartavond. Uit slag: 1. J. Veldkamp, 5307 p.; 2. A. van Dolder. 5292 p.; 3. T. van Luding, 5250 p. KJJC organiseert palmpaas maken Oegstgcost Het zelf maken van een mooie „Palmpaas" Is tcl- kenjare bij Jeugd en Jongeren- commissie te Oegstgeest een suksesvollc onderneming. Morgenmiddag kan de Jeugd weer aan de slag. Het werkterrein is het jeugdhuis aan de Kerklaan of het patronaatsgebouw. Do KJJC heet allen die mee willen doen van harte welkom om half drie (14.30 uur). Graag zelf waf fruit meenemen en 100 centen ol 1 gulden voor de versiering zoals bijv. het paasbroodje. Zon, dagochtend tijdens de Eucharis. tieviering (10.30 uur) ln de Wil- librordkerk is er een grots palmpaasprocessie en kan ie dereen met het zelfgemaakts werkstuk pronken. LEIDSCHENDAM Een aantal ouders van leerlingen van de katholieke scholengemeenschap „Veurs College" ls het niet eens met de a.s. benoeming van waarnemend rector ir. A. H. M. Elzakker tot rector van deze scholengemeenschap. Voornaamste bezwaar is het tota le gebrek aan inspraak van ou ders en leerlingen terwijl de achtergrond wordt gevormd door het „ontslag" van de vroe gere rector de heer Heineman. Volgens een groep van 8 docen ten. waaronder de heer Elzak ker, was de heer Heineman op verschillende punten, o.a. het benoemingsbeleid, het te weinig afdragen van taken, de omgang met de leerlingen en de aanmel ding van nieuwe leerlingen ern stig in gebreke gebleven. Na 'n groot aantal vergaderingen werd de heer Heineman vorig jaar rond Pasen door deze groep schriftelijk geadviseerd per 1 augustus ontslag te nemen „omdat de docenten geen ver trouwen meer in hem hadden". De heer van Elzakker verklaarde later schrifteliik geen benoe ming tot rector te ambiëren. Op de school heerst 'n anti-stem ming ten aanzien van de heer van Elzakker. Een ouder: het wegwerken van de vorige rector heeft bij mij 'n nare nasmaak achtergelaten die versterkt is door de manier waarop de heer Van Elzakker nu via 'n achterdeur wil binnen komen. Ook de hoofden van de katholieke basisscholen in Leidschendam, die nog advies over de benoe ming moeten uitbrengen, zijn allerminst gelukkig met een eventuele benoeming en hebben gisteren in een brief aan het be stuur van de Sint Maartens- stichting hun ernstige verontrus ting uitgesproken over de even tuele benoeming van de heer van Elzakker. EHBO krijgt 2500,- voor materiaal op oefenavonden LISSE De heer H. J. C. van Dijk, voorzitter van het comité „Huldeblijk EHBO" heeft giste ren het eindebdrag van de jubi leum-actie kunnen overdragen. Dr. G. C. B. van Dijk, voorzit ter van de EHBO-Lisse, kreeg e«n bedrag van 2500.-. Het is boven alle verwachting wat bij het 40-jarig jubileum aan waardering van de burgerij aan de dag is gelegd. De EHBO kan zich nu geheel goed in de spul- Jen steken voor de oefenavon den. Palmwijding door mgr. Simonis in Pins X-parochie Alphen aan den Rijn Zondag zal Mgr. dr. A. Simonis de Pius X-parochie met een informeel bezoek vereren. Om half elf zal de Hoogmis ln de Pius X-kerk aanvangen waarin de bisschop zal voorgaan en waarin hij te vens de palmwijding zal ver richten. Hij zal ook de predika tie houden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7