De Zilkers maakten hun eigen speelwei Meij egaardschool na bittere strijd kampioen poule B Hl Huizen Vernèdepark met „Fachbau" gered Studiedagen .Virusziekten' druk bezocht sport en streeknieuws Chr. onderwijs i in Aatlanderveen gaat integreren MOTIE PLAN-ZUID NIET INGETROKKEN Met vlagvertoon naar de 50 PAGINA DINSDAG 10 APRIL 1973 LEIDSE COURANT DE ZILK - De speel- en zonnewei de „De Duinrand" in De Zilk nadert haar voltooiing. Over en kele weken zal de officiële open stelling plaats hebben. Dit stuk recreatiegrond van an derhalf hectare is er gekomen door inspanning van alle De Zil kers. Via intekenlijst kon men zijn gedeeltelijke bijdrage geven en dat leverde een bedrag op van 4.270,78. Hierin is ingesloten een gift van de Parochiële Charitas Instelling. Ook de gemeente 'heeft 4000 gulden beschikbaar gesteld om uit de kosten te ko- Niet alleen financieel hebben de bewoners aan de weide meege werkt ook met mankracht. De supervisie was in handen van een speciale commissie. Nog niet alle verlangens van deze commissie zijn verwezenlijkt, maar ze heeft goede moed dat dit spoedig het geval zal zijn. De indeling van de Speel- en Zon neweide is bijzonder mooi. Het gehele terrein is omzoomd met jonge aanplant van diverse boom- en struikgewassen. Bij de ingang is een speeltuin met schommels, zandbakken enz. Dan volgt de zonneweide. Op een klein stukje grond zullen ver schillende dieren een plaatsje krijgen. De commissie heeft al de beschikking over geiten en schapen-lammeren. Een voet balterrein voor de grotere jeugd en een basketball terrein zullen nog worden aangelegd. In een gebouwtje wordt sanitair aan gebracht. De commissie doet nu al een beroep op de jeugd en de ouders om de boel niet te ver nielen, vooral de jonge aanplant zal de eerste tijd voorzichtig be handeld moeten worden. HILLEGOM In Hillegom wordt dit jaar voor de tweede maal de Holland Handicraft Market gehouden. Toeristen die de bollenstreek bezoeken kunnen op deze markt kennis maken met Oudhollandse ambachten en bovendien kunnen ze er typisch Hollandse producten als klompen, kaas en molentjes kopen. Naast een nettenboetster (zie foto) hebben de organisatoren van deze markt ook nog aangetrok ken een koekplanksnijder, een klompenmaker, een Delftsblauw- schilder en een klederdrachtpoppenmaakster. De manifestatie, die wordt gehouden in gebouw Veerenburchop de scheiding Lisse- Hillegom, is tot en met 7 juni dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. LISSE Gisteren ein vandaag zijn in de aula van het Labora torium voor Blaembollenonder- zoek te Lisse vier voorlichtings- bijeeokomstcin gegeven door de planteziektenkundige Dienst en h^t Consule^tschap voor de TuRnbouw te Lisse. Hoofdthema van deze 'dagen was het „Virus in de Tulpen". Voor de bijeen komsten was grote belangstel ling van de zijde van de bensen uit het blaembollenvak. In zijn inleidend woord stelde ir. C. N. Silver vast, dat het onder zoek naar en de bestrijding van virussen tot grote resultaten heeft geleid. Vervolgens hield de heer M. Elbertsma, hoofdas sistent. een lezing over de ver schillende verschijnselen die op treden bij virusziekten in tulpen Hij wees er op, dat wanneer be paalde symptomen optreden er direct moet worden ingegrepen, omdat anders de gezonde partij en bloemen gevaar van 'besmet ting ontlopen. Naarmate men langer wacht met het verwijde ren van de zieke planten, ne men de verspreidingskansen toe. 'De heer P. J. Waagmees- ter, specialist in ziekten- en on- kruidbestrijding bij het Consu- lentsohap hield een causerie over het gebruik van bestrijdingsmid delen. Tenslotte gaf de heer Meijers van het Consulentschap een overzicht van 't gebruik „kopmachines". Ten afscheid werden alle aanwezigen door de kassen van het Bloembollenla boratorium geleid om in de praktijk te zien hoe virusziekten te signaleren zijn. NIEUWKOOP Gineke Reuvers, leidster bij de katholieke verkennerij, trad gisteren onder grote 1 langstelling van haar kabouters in het huwelijk met Dick Disseldorp. Het jonge paar gaat wonen in c gemeente Wilnis. AARLANDERVEEN Onder matige belangstelling, Is in de gemeenschapsruimte van de Chr. Nationale School de jaar lijkse ledenvergadering gehou den. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat de ver eniging een nadelig saldo heeft. Het voornaamste punt van de vergadering was de fusie met de Christelijke Kleuterschool. Deze werd door alle aanwezigen goedgekeurd. Het bestuur kan nu verder werken om te komen tot een school voor geïntegreerd onderwijs voor kinderen van Vier tot twaalf jaar. Door het bestuur werd e^n voorstel inge diend tot het instellen van een oudercommissie die hulp kan verlenen aah het onderwijzend personeel. Het is de bedoeling om met een vastomlijnd werk- schema te komen. Van de kant van de leden worden verschil lende bezwaren geopperd. Het bestuur zal nog nader met een plan komen. Meegedeeld werd dat de koninklijke goedkeuring over de nieuwe statuten was binnengekomen. LEIDERDORP Hardleersheid, rumc'er eki vechten tot het bitte re einde zijn wederom de on miskenbare hoofdingrediënten geweest van ide 7e ronde in de schaakcompetitie voor Leider- dqrpse basisscholen. Nog steeds weigeren de jeugdige schaker- tjes mat 'in éön te zet te onder kennen en te voorkomen: met alle gevolgen van dien. Voor de vijfde klussers uit poule B was dit tevens de laatste ronde. Bij het begin stond de Meijegaard- school met 10 matchpumten en 19 bordpunten vooir op nummer twee Engelendaelschool 3, die 10 matchpunten en HjA bord- Leidschendam wil verder LEIDSCHENDAM Zoaqs te verwachten viel heeft geen en kele fractie in de Leidschen- damse gemeenteraad positief gereageerd op het verzoek van de afdeling-Leidschendam van D'66 om de motie van afkeuring van juni 1971 over het indienen van bezwaarschriften over plan-zuid tegen de afdeling weer in te trekken. Zoals eerder meegedeeld heeft de afdeling dit in een brief aan de raad gevraagd omdat zou zijn gebleken dat mede door de in diening van die bezwaarschrif ten er een beter plan is ont staan. De VVD-er drs. Kruidhof zei dat het plan weliswaar beter is ge worden maar dat men de nade len wel tegen de voordelen moest afwegen. Er was mis schien wel een hogere subsidie van het rijk uitgekomen, er is vertraging voor woningzoeken den oristaan die ook nog hogere huren tengevolge zal hebben en bovendien zouden (alweer) de Damlaan winkeliers eerder pro fijt van de koopkracht van de nieuwe bewoners hebben gehad. Het PAK-raadslid J. J. Roovers betreurde het dat de afdeling van D'66 er op was teruggeko men. Zijn fractie had de motie nog gewijzigd maar "we konden toen niet anders handelen". Ook de c risten-democratische fracties meenden dat de motie juist was geweest, "huurstijging en langer wachten waren het gevolg van de bezwaarschriften, het bestuur 'had beter gedaan hier nooit meer over te spre ken". Het KVP-raadslid van der Laan maakte van de gelegenheid ge bruik te vragen of de verklaring van Gedeputeerde Staten van 'geen bezwaar' voor plan-zuid er eigenlijk al was. Wethouder van Dongen kon het echter niet bevestigen. punt had weten te vergaren. De EngeSendaelschool echter moest iki de lajatste ronde aantreden tegen de onderaan staande Julia naschool, die slechts met drie man aan tafel verschenen. Toen de Engelendaelschool al heel spoedig een 4—0 zege achter zijn naam liet noteren, was de spanning om te snijden. De schakers van de Meijegaard vochten verbeten voor de nodige drie boddlpunten en een enorm gejuich was het gevolg toen in derdaad met 3—1 gewonnen werd. Een half bordpunt heeft de kampioen moeten aanwijzen. Dat de nummers een en twee elkaar niet veel ontlopen, be wees hun onderlinge ontmoeting wel: 3—2. In poule A (zesde klassers) kreeg de Julianaschool zijn eerste ne derlaag te incasseren: en werd •met 3—1 van de Kastanjelaan verloren. Dientengevolge zag de Julianaschool zijn concurrenten, Siem v.d. Stoelsohool, de voor sprong tot 3 imatchpunten ver groten. Koploper S. v.d. Stel liet Engelendael 1 geen illusies, al moesten zij tegen deze rode lantaarndrager een bordpunt af staan: het werd een 3—1 over winning. Uitslagen 7e ronde Poule B: Zijlkwar tierMeijegaard 1—3; Kastanjelaan W. de Zwijger 04: Engelendael 2De Vogelweld 04; Engelendael 3Julianaschool 4—0. (ADVERTENTIE) maak meer gebruik van onze uitgebreide service AARLANDERVEEN A. van Engelen (80 jaar) en M. Th. van Engelen-Den Dolder (73 jaar) zijn 19 april 50 jaar geleden in het huwelijksbootje gestapt. Zij verschenen voor de ambtenaar in een met vlaggen versierd raadhuis en ook alle straten en pleinen waren getooid met het rood-wit-blauw. Dit vlagvertoon was voor de verjaardag van de toen nog levende Prins Hendrik. De bruidegom is ruim zestig jaar werkzaam geweest bij de kuiperij van de firma Blom in Aarlanderveen. Voor zijn ver diensten ontving hij de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het echtpaar heeft twee kinderen en drie kleinkinderen. m kampioen: (wedstrijden) (bordpun- Eindstnnd ponle B: Meijegaardschool 12 (matchpunter ten): 2. Engelendael 3 7—12—2iy=; 3. De Vogelweld 7—9—16^: 4. VV, de Zwljgerschool 7—S—17; 5. Zljl- 7—4—9; 7. Engelendael 2 7478. Juliannaschool 7—37],i. Uitslagen 7e rondo poule A: W. de Zwijger 1—Meijegaard 3M-—2; W. de Zwijger 2d—e Vogel' llanaschool 3—1. Poule A speelt de volgende ronde op 28 april a.s., wederom in het Dorpshuis te Leiderdorp. „Our House" organiseert rommelmarkt ALKEMADE Evenals vorige jaar organiseet de jongeren-so ciëteit „Our House" een aantal rommelmarkten. De opbrengst is voor de Interne verbouwing van het badhuis, waar de socië teit thans gevestigd is. Vorige jaren zijn de rommelmark ten een groot succes gebleken. De leden van „Our House" hou den eerst een „spullenactie". Alles wat bruikbaar is, is wel kom: boeken, oude grammo foonplaten, schilderijen, potten, pannen, kleding, snuisterijen en zovoort. Zaterdag 14 april zal men in Alke made de spullen huis aan huis in ontvangst komen nemen. De eerste rommelmarkt wordt ge houden op 26 mei op het soos- pein bij de stoplichten Sota- weg/Alkemadelaan/Stations- straat. Tevens houdt „Our Hou se" dan open huis. PIERROT JUWELIER - HORLOGER Maarsmansteeg 21 Leiden VOORHOUT In de eerstvolgen de raadsvergadering zal er een voorstel aan de orde komen tot openstelling voor het publiek van het DomineesbosBij een raadsbesluit van 6 mei 1966 werd dit bos aan de Kerkweg voor lopig voor het publiek gesloten teneinde de houtopstanden, die tengevolge van vele vernielingen ernstig hadden geleden, de gele genheid te geven zich te herstel len. Inmiddels zijn er zeven jaar verstreken en geconstateerd kan worden, dat het bos zich goed heeft hersteld. B. en vv. zijn dan ook van mening dat thans tot heropenstelling van het bos voor het publiek kan worden overgegaan. Het bos is aanmer kelijk langer gesloten gebleven dan men zich aanvankelijk had voorgesteld, maar de aanleg van de Linnaeuslaan en de bouw van woningen en het gezondheids centrum in de onmiddellijke na bijheid, hebben b. en w. weer houden van eerdere openstel ling. Van de zijde van Staats bosbeheer is mondeling medege deeld, dat de houtopstanden zich zodanig ontwikkeld hebben, dat openstelling weer verantwoord is. Ook de sport- en recreatie commissie kan zich met de open stelling verenigen. Grofvuil ophaaldienst DONDERDAG, 12 APRIL, Lage Rijndijk) Hambroeklaan. Kooi- laan, Celebesstraat. Decimastraat, Sièboldstraat. Floresslraat, Bloem- Kooipark, Aljehst tot Madoe Parkstraat, (van Koollaan Ambonstraat, Lage Rijndijk. Voorstraat. Sumatra- slraat, Atjehstraat, (van Sumatra- straat tot Soembastraat), Soemba- straat, Ballstraat, TlmorstraaL' Ringkade, Bonalrestraat, Aruba- stvaat, Surinamestraat. Antillen- straat. Curacaostraat. St. Maarten straat. St. Eustatlusstraat. Saba- straat, Bankastraat, Blllltonstraat, Kooihot. 'arama'-ibostraat, Corantlnnstraat, W. de Zwijgerlaan, Abr. Crijnssen- straat, Van Rlebeeckhol, J. P. Coen- Stolberghof. Anna van Burenhof, Marnixstraat (van Wi de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad en Merenwljk. VRIJDAG. 13 APRIL. Jac. Urlusplantsoen, A. Noordewier* laan. C. Sehuyllaan, Diepenbrock- laan, Joh. Verhulslraat. Richard Holstraat. Obrechtstraat. Churchill- laan. Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, zartstraat, Bernhard Sweersstraat, Sweelincklaan, Eduard van Beinum- straat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Choplnstraat. Moesorgsklst it, Verdistraat. tlaan, Mahlerst Beethovenlaan. Caesar Franck- pleln. Brahmslaan, Tsjaikowskikade. Slbeliusstraat, Bartokstraat, Kenne- dylaan. Max Regerlaan, J. Haydn- laan, Apollolaan, Smetanastraat, Pa- ganinilaan, Scarlattislraat, Grleg- straat, Donlzettilaan. ["er Haarkade! Boshuizerlaan, Boshui- zerkade, 5 Meilaan en -plein. Bevrij dingsplein, G. van der Veenstraal, Tltus Branismalaan, Montgomery- straat, Joh. Poststraal, Walraven van Halstraal, Wiardi Beekman- straat, Van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat. Zocherstraat, Van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac, Romanstraat, Jan Keldermansstraat. Vingboenshof, Ja- npenlaan. Voorschoten- Klejutercursus in Hazers- woude van start HAZERSWOUDE Op 25 april begint de cursus „Binnen blij ven, bezig blijven". Gedurende 4 avonden wordt er gesproken en Instructie gegeven over het binnenspelen en de creaiiviteits- ontwikkeling van de kleuters. De cursus wordt gegeven in het Groene Kruisgebouw aan het Raadhuisplein en zal worden verzorgd door een lerares kin derverzorging en opvoeding. Be langstellenden kunnen zich op geven bij wijkzuster G. H. Eg berts, tel. 01728—9322. VOORSCHOTEN Voorschoten bezit ruim vijftig woningen in de sociale sector die niet al te stevig meer zijn. Het zijn de woningen in het Burgemeester Vernèdepark. Over deze wonin gen zijn diverse rapporten uit gebracht door deskundigen en thans wordt gewacht op de eind beslissing van do Nationale Wo ningraad. Bij de bouw van deze woningen, tijdens de eerste wereldoorlog, is ondeugdelijk cement ge bruikt, daarnaast zijn er nog een aantal gebreken. De bewoners voelen zich echter gelukkig in deze woningen en zo is de gemeente gestopt met het dichtspijkeren van een woning zodra deze vrij komt. Ter voorkoming van onverwachte voorvallen heeft de dienst open bare werken van de gemeente Voorschoten enige woningen ge stut met houten balken, waar door de woning het aanzien krijgt van „fachbau". Dat deze voorzieningen goed en stevig zijn, is gebleken tijdens de storm vorige week. De gestutte woningen liepen geen storm schade op in tegenstelling tot andere woningen. Men kan twis ten over de vraag of het mooi staat, praktisch is het zeker staat, praktisch is het zeker. Een blik over het Vernède-park

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6