Ter Aar doet mee aan gem. en regeling „energie' Gerard v. d. Klaauw kampioen bij Doeos „vuil Eerste uitgave Zoeterwouds parochieblad sport en streeknieuws Bouwplan Veek goedgekeurd Na 8 uur nog ongeslagen Door fusie topvolleybal Gemini en Kangeroes gaan samen verder OOK Wat u moet weten PAGINA 4 DINSDAG 10 APRIL 1973 LEIDSE COURANT •15? TER AAR Architect Van der Veek heeft van de ge meenteraad in Ter Aar gis teravond goedkeuring ge kregen voor zijn bouwplan. Hij had een project ont wikkeld voor het zetten van 12 bijzondere wonin gen op het terrein langs de Prinses Marijkestraat in Aaardam. Om speculaties bij verkoop te voorkomen, besloot de raad een rege ling in te stellen, waardoor de koper gebonden is het huis zelf vijf jaar te bewo nen. Hierdoor kunnen ook de voordelen van de bouw van de „Van der Veek-hui- zen" ten volle toekomen aan nog nader door Burge meester en Wethouders aan te wijzen gegadigden. De raad stemde ook in met de ge meenschappelijke „Regeling Energiebedrijf Rijnland", nadat er heel wat over en weer was gepraat. De raadsleden Van Ook aan de streek-rekeling geen winst mag maken. Zij In de raadsvergadering hadden achtten dt een verkapte belas ting. Burgemeester Van der Poel meende echter dat het met dat winst maken wel niet zo'n vaart zou lopen, omdat het mi nisterie van Economische Zaken de tarieven immers in het oog houdt. Een zeker fnanciële mar ge is altijd nodig. Er worden aparte contracten afgesloten met grootverbruikers (bijvoor- Tien bomen voor Aar- dam-West beeld industrieën), waarvan de betreffende gemeente voordeel kan hebben. voorts nog enige benoemingen plaats. De heer M. Heyns is ge kozen als lid van de raad van overleg van het Intergemeente- lijk Overlegorgaan Rijnstreek. v Een schets van het bouwplan Plaatsvervangend lid is de heer p A. van der Vliet. In de algeme ne raad van het Streekenergie- bedrijf zal als lid zitting nemen mr. H. H. van der Poel. De heer A. H. van Montfoort (bur gemeester van Nieuwkoop) is drijf. De raad vond een plaats- zicht van de festiviteiten v? vervangend lidmaatschap voor september aanstaande, beide functies gewenst. In de Na overleg met de Sportraad (17 eerstvolgende gewone raadsver gadering zullen hierover voor stellen worden gedaan. gekozen als lid van het College Tenslotte gaf de heer Hijdra naar van Beheer van het Energiebe- aanleiding van vragen een over- april) zal het Oranje Comité een feest voor de bevolking or ganiseren. Hiervoor werd een crediet verleend van 10.000 gul den. Rijn en Van Harten wilden het naadje van de kous weten over de voor- en nadelen van deze regeling. Vooral de ..winstver deling" was een moeilijk punt. De raadsleden vonden dat een instelling als een energiebedrijf LEIDSCHENDAM Vrij dag 13 april zal in de St. Jo seph Opifexkerk aan de bur gemeester Sweenslaan ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Elsberg- school een middeleeuws dans en zangspel „Het verhaal van Frederick" worden op gevoerd. Daarna is er een eucharistieviering. College- onderwijzers, oud-leeskrach- ten en oud-leerlingen worden uitgenodigd het feest mee te vieren. Aanvang 20 uur. verbranding van huisvuil zal de gemeente Ter Aar meedoen. Als overgansmaatregel naar de nieuwe situatie is er voor de deelnemende gemeenten ge dacht aan een gemeenschappe lijke stortplaats voor het vuil, maar Ter Aar doet hieraan niet mee, omdat zij een „klant" is van de vuilverbrandingsinstalla tie te Leiden. Burgemeester Van der Poel liet weten, dat de gemeente 10 „adoptiebomen" had aangekocht, die in Aardam West een plaats zullen krijgen. Aanstaande vrijdag vergaderen de colleges van B. en W. van de negen „Plassengebied"-meenten in Ter Aar om te komen tot een ontwerp van een bezwaarschrift tegen het Streekplan. De raad zal in een speciale vergadering op 27 april hierover een besluit nemen. Mr. Vrolijk „doet'1 Bodegraven BODEGRAVEN De commissa ris van de Koningin in Zuid-Hol land, mr. M. Vrolijk zal samen met zijn echtgenote volgende week maandag een werkbezoek brengen aan Bodegraven. Op het programma staan onder andere: Bezichtiging van de ge restaureerde dorpskerk, rondrit door de gemeente, bezoek aan het dienstencentrum voor be jaarden. bezichtiging van Van Weizen bakkerijen en Andrélon Cosmetics. In de namiddag wordt een bezoek gebracht aan de kaasexporthandel F. Noord- hoek. waarna er een diner zal zijn in het raadhuis. Om kwart over acht wordt een openbare bijeenkomst gehouden met de gemeenteraad. TER AAR - Een chauffeur van de firma Lek raak te gisteren op de provinciale weg richting Langer- aar met zijn tankauto in de naast de weg lopende sloot. De auto was geladen met 7,5 ton gasolie. De chauffeur kreeg slechts een natte voet. De inhoud van de wagen bleef gespaard. De olie werd eerst gedeeltelijk overgebracht voordat de tankauto met een takelwagen recht getrokken kon worden. 9 LANGERAARGistermid dag is rond half een een brand ontstaan in een schuur aan de achterzijde van het pand Langeraarseweg 136. De brandweer die snel ter plaatse was, kon niet voorko men. dat de schuur met in houd geheel verloren gingen. De oorzaak van de brand is nog in onderzoek. LEIDEN In het tafeltenniscen- Irum van de zustervereniging Sanocel/Scylla werden afgelo pen zondag de clubkampioen schappen van DOCOS gespeeld. De strijd om de verschillende ti- in de beslissende game te wei nig kracht meer over. Een agressiever spelende Gerard v. d. Klaauw won in de 3e game van Ton l'Ami, wiens routine het dit keer niet kon redden. tels nam ruim 8 uur in beslag. De finale beloofde vuurwerk. Het Gerard v. d. Klaauw presteerde het om al die tijd ln het enkel spel ongeslagen te blijven, het geen hem de clubtitel bezorgde. Tot aan de halve finales bleven verrassingen uit. Jacques van Veen had weinig moeite met Hans Waayer, Ton l'Ami wees Gerard Brouwer resoluut terug. kwam er niet helemaal uit. De grotere wedstrijdervaring van Gerard v. d. Klaauw en de over- concentratie van zijn tegenstan der betekenden voor de eerste zijn 2e clubtitel. Hans Roden burg, die op een geslaagd toer nooi kan terug zien. moest ge noegen nemen met de 2e plaats. Hans Rodenburg bleef Fred In de le verliezersronde werd de Bracké de baas, terwijl Gerard v. d. Klauw zich bij dit drietal voegde door een 3 games-over winning op Peter Brouwer. In die halve finales waren het de „oudere" spelers die moesten afhaken. Jacques v. Veen had aandacht opgeslokt door het op treden van jeugdspeler Joost Mentinck, die via Piet Bik en Lian Brouwer tot de eindstrijd doordrong. Tegen Nico van Cas- sel, die daarvoor van Joop Steenbergen had gewonnen, Ach, we zouden 't best kunnen. Maar voor panties heeft de Bijenkorf nu eenmaal twee basiseisen kwaliteit en een gerenom meerd merk. Zo is er nu weer een voorgevormde panty. Met ingezet kruisstukje, 20 denier. Hij is er in vijf echte maten I t/m V. Wat in andere maten wil zeggen van 38 t/m 48. Deze voorgevormde panty heeft u voor de prijs van een minipanty. Want normaal kost-ie 3,50. Maar nu als Prijswinner 2voorJ^0. de Bijenkorf] moest Joost zich echter gewon nen geven. De 2e verliczersron- de was een volledige junioren aangelegenheid. Met groot over wicht zegevierde hier Theo Ver hoogt in de finale over Nol Kloosterman. Het herendubbel was dit jaar ge splitst in een A en B groep. De uiteindelijke overwinning kwam niet onverwacht bij v. Veen/l'Ami terecht. De strijd in de B groep was aantrekkelijker, omdat hier de krachtsverschil len veelal minimaal waren. Het dubbel Brouwer/Nieuwenburg mocht tenslotte de le prijs in ontvangst nemen. Het dames- dubbel werd ook dit jaar geleid door Lian Brouwer, die ditmaal met Rie Verhoogt, Marijke Hak kaart en Margareth Waayer naar de 2e plaats wees. Het ge mengd-dubbelspel is al sedert jaren in de vaste greep van Lian en Peter Brouwer. Ook dit jaar kwam de concurrentie niet verder dan een poging hen te bedreigen. Het echtpaar Brou wer won in de finale van Hans Rodenburg en Margareth Waayer. ZOETERWOUDE Het eerste nummer van het nieuwe blad van de parochie Sint Jans Ont hoofding is dezer dagen ver schenen. In een handig formaat wordt in 16 pagina's een flink brok informatie verschaft. In zijn vergadering van december 1.1. stelde de parochieraad vast, dat er naar wegen moest wor den gezocht om de parochianen meer informatie te verstrekken. Het bestaande mededelingen blad, dat de kerkgangers in het weekeinde in de kerk ontvan gen, werd niet toereikend geacht. Overigens heeft dit een aparte taak en zal blijven be staan. Gedacht werd aan een periodiek informatieblad met o.a. versla gen van de werkgroep van de parochieraad enz. Hiermede zou men ook in staat zijn meer be kendheid te geven aan de werk zaamheden van de pastores om zo hiervoor meer begrip te krij gen. Enkele personen werd ge vraagd de redactie te vormen. Dankbaar werd daarbij gebruik gemaakt van de ervaringen op dit gebied van de heer J. Baart in zijn vorige parochie. Het uit gewerkte plan van deze groep kreeg het fiat van de parochie raad- Het kerkbestuur verleende Avanti-dames besloot de competities met een zege HAZERSWOUDE - Het eerste damesteam van de Hazerswoud- se tafeltennisvereniging Avanti heeft de laatste competitiewed strijd bij het Bredase Belcrum met 46 gewonnen. Els Vree burg kwam ongeslagen uit de strijd, maar Liesbeth Smits viel lichtelijk uit de boot door twee nederlagen. Liesbeth won overigens samen met Els het dubbelspel. En om dat Conny de Boer eindelijk weer eens een keer het zoet dei- overwinning proefde, kon Avanti toch nog triomferend huiswaarts keren. Avanti's tweede meisjesteam be sloot de competitie eveneens met een zege via een 6—4 uitslag ten koste van 21 Up 1. Annelies Timmermans bleef ongeslagen en Mariette Pannebakker en An neke de Ruiter scoorden respec tievelijk twee en een keer. Trainer Malt gaat weg bij Randstadsport Voorschoten - De Voorschotense sportvereniging „Randstad- sport" raakt op het einde van dit seizoen trainer Jan Mak kwijt aan de 2de klasser D.H.C. te Delft. De 29-jarige trainer is voor Randstadsport zeer succes vol geweest. Na bijna 16 jaar gespeeld te hebben In de Leidse afdeling promoveerde Randstad sport vorig jaar naar de 4de klasse KNVB en staat thans op de 2de plaats van de ranglijst met 1 punt achter koploper Fo- reholte. De oefenmeester die thans door Randstadsport is aangetrokken is Tonnv Kantebeen Kante been is een trainer met een lan ge ervaring. Speelde hij vroeger in het 1ste elftal van de 1ste klasser U.V.S. in later jaren was hij o.a. trainer van Ter Leede, Warmunda, Rijswijk en de laatste jaren bij A.S.C., dat onder zijn leiding naar de 3de klasse promoveerde. ALPHEN AAN DEN RIJN de kantine van motorenfabriek „De Industrie" is gistermorgen de heer W. J. v. Dijk gehuldigd, omdat hij een kwart eeuw gele den bij het bedrijf in dienst trad en er altijd met volharding heeft gewerkt. Directeur P. J. Boot bewonderde het grote vakman schap van de heer v. Dijk. Als blijk van waardering kreeg hij 'n gesloten enveloppe (met inhoud) en mevrouw Van Dijk een fraai bloemstuk. Voorts ontving de heer Van Dijk de zilveren ere penning van de Vereniging van Nijverheid en Handel (zie foto). Nog verschillende andere colle ga's en bedrijfsleiders feliciteer den de heer Van Dijk met zijn jubileum. ROELOFARENDSVEEN Zoals wij reeds eerder berichtten zijn ook in Roelof ar endsveen verschillende kwekers ernstig getroffen door de storm van 2 april. Oude kasopstanden. maar ook pas gebouwde moderne kassen zijn volledig verwoest. Niet alleen financieel werd de bedrijven grote schade gebracht; ook het probleem van het verwijderen van de glasscherven is levensgroot. Voor het opruimen hiervan zijn militairen ingeschakeld. Op de foto zijn zij actief bezig met het weghalen van kapot glas in de kas van Joh. Spruit aan de Floraweg. VOORSCHOTEN Voorschoten Het tenue wordt het huidige GE- gaat in de sporthal „De Vliet- horst" topvolleybal te zien krij gen. Eind vorige week is de be slissing gevallen. GEMINI uit Voorschoten en de Kangeroes uit Leiden zijn een fusie aange gaan en behoudens de goedkeu ring door de NEVOBO zal deze samenwerking ingaan per 1 mei van dit jaar. De beslissing tot de fusie werd genomen tijdens een gecombi neerde vergadering van beide verenigingen na een voorberei ding van een half jaar. Enige kleinigheden verband houdende met de fusie werden aangehou den totdat een sponsor gevon den is. Voor de herenafdeling van GEMINI betekent de fusie een enorme sprong naar de top. Kangeroes speelt in de 1ste divi sie, het tweede team in de 2e divisie. Het hoogste GEMINI- team promoveert eind van dit seizoen naar de promotieklasse. In afwachting van een eventuele naamswijziging wordt gespeeld onder de naam GEMINI-KAN- GEROES. De combinatienaam wordt in principe tijdelijk ge voerd om de goodwill van de GEMINI- en de Kangeroes- teams niet verloren te laten gaan. MINI-tenue. De training plaats vinden voor de 2 top- teams op dinsdag in de sporthal „De Vliethorst" te Vooschoten van 6 uur tot 7.30 uur en in de militaire sporthal te Leiden op donderdag. „Samen over leven-- gaat verder LISSE Nu de discussiegroepen in het kader van het project „Samen Over Leven" hun ge spreksronde beëindigd hebben, wjllen zij ais groep in de toe komst over verschillende zaken van gedachten blijven wisselen. Op de laatste projectavond hebben zij een brief gestuurd aan alle politieke partijen in Lisse. met een uitnodiging voor een bijeen komst op 18 april in het Poel- huvs aan de Ruishoornlaan. Men wil gezamenlijk onderzoeken hoe de burgers van Lisse meer betrokken kunnen worden bij de problemen van hun gemeente. een voorschot op de kosten, die voor het eerste jaar geraamd zijn op 1150. Het blad zal 10 keer per jaar op 1100 adressen worden bezorgd. Het redactie adres is Jan Porcellistraat 9, Ie- I dereen kan hrer zijn berichten insturen. 9 LISSE Morgenavond ver gadert de raad van Lisse in het gemeentehuis. De volgen de punten staan ondermeer op de agenda: aankoop Hui ze Welkom, verlichting sport velden, aankoop bloembollen- schuur en huizen firma G. Segers, aanleg voetpad le Poellaan-Don Boscostraat. 9 LISSE Voor verlichting van het nieuw aangelegde sportveld op het „Land Van der Meij" en verbetering van de bestaande verlichting van de in gebruik zijnde sportvelden, is een krediet van 130.000 gulden nodig. Dit bedrag kan worden geput uit de reserve voor sportvoorzie- ningen. 9 LISSE Aangezien de fir ma G. Segers van plan is zich buiten de gemeente te vestigen, stellen b. en w. voor de schuur en 2 wonin gen aan de Kanaalstraat te kopen om op die plek een parkeerterrein te kunnen aanleggen. Dit ten behoeve van de winkeliers en klanten in de Kanaalstraat. Voor 265.000 gulden kan de ge meente eigenares worden. 9 LISSE Voor de aanleg van een voetpad vanaf de 1ste Poellaan naar de Don Boscostraat langs de molen is een bedrag van 55.000 gul den nodig. ZOETERWOUDE HR Af gelopen weekend is ingebro ken bij Ing. bur. P.R.C. aan de Hoge Rijndijk. Uit een geldkistje is een bedrag van 300 verdwenen. Van de da ders tot op heden geen spoor. 9 VOORHOUT De Ned. Herv. Zangvereniging „Voor hout" zal 12 april een uitvoe ring geven in de Ned. Herv. Kerk te Voorhout. Aanvang om 20.00 uur. Het geheel staat onder leiding van de heer T. Kranenburg. Solisti sche medewerking wordt verleend door mevrouw Ca roline van Dorp-van Heinin gen. Onder meer zullen wer ken worden uitgevoerd van J. S. Bach, L. van Beetho ven, G. Faufé; Ceasar Frank, Kreutzer en andere componisten. 9 VOORHOUT Morgen avond in het voor de vrou wenbeweging een leerzame en smakelijke avond. Deze zal worden aangeboden door slagerij van Velzen en Slijte rij Kerkvliet. Voor het klaar maken van sausen komt een geheel nieuwe specialiteit aan de orde namelijk cour- men. Dit is zoiets als fondue of barbequeu maar dan zon der vet, met groente-sausen en vlees. Dit alles is op tafel klaar te maken. Het geheel zal worden gekeurd en ge proefd. Dus op 11 april om 20.00 uur in het parochiehuis. ■LEIDEN De Bond van Oudstrijders, afdeling Lei den, houdt op 13 april een schietavond in het Militair Tehuis, Korte Mare/hoek Oude Singel, aanvang 20 uur. LEIDEN De Christelijke Oratoriumvereniging „Ex Animo" zal op dinsdag 17 april een uitvoering geven van de Mattheus-Passion. De uitvoering begint om 19.15 uur en wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal. 9 LEIDEN De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de houdt op 18 april om 20.00 uur een vergadering in het Rijksherbarium. Na de ver gadering zal de heer Ouds hoorn spreken over „Kamer planten". De voordracht zal met dia's „verlicht" worden. 9 SASSENHEIM De huis- aan-huis-collecte vorige week ten bate van de Hartstich ting leverde een bedrag van 2109.18 gulden op. De collec tanten bestonden allen uit jeugdleden van DOS, TOP en Ter Leede. 9 STOMPWIJK Vanavond Is in het dorpshuis de jaar vergadering van Fyversto. Op de agenda staat onder meer de oprichting van een cross-club en medewerking aan Koninginnedag. Tijdens de rondvraag komt de jong ste contributieverhoging aan de orde. Aanvang 20. uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4