VYV-Leiden zoekt bedden voor velen Boltini in Oegslgeest op échte circustoer Koninginnedag zet andere koers door Andriessen hield in feite vast aan de democratie ■1 Nationale universitaire sportontmoetingen voor het eerst in Leiden Zwemmen en bloemschikken voor bejaarden in Merenwijk stad en randgemeenten Drukke weekends verwacht miwniiiiiini „Werk mans woningen" open boek? OOK Wat u moet weten Pianorecital van Matthias Cohen „Sempre Crescendo" concerteert in het LAK-theater PAGINA 3 DINSDAG 10 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN - De stroom toeristen, die de komende weekends de bollenstreek zal overspoelen, plaatst de VVV's in West-Neder land nu al voor onoverzienbare moeilijkheden. De heer R.A. Dekker, directeur van het VVV-kantoor te Leiden, heeft moeten vaststellen dat alle bed den in Leiden en verre omge ving al geruime tijd geleden zijn gereserveerd. Daarom doet hij een beroep op particulieren, ^uiteraard tegen betaling, hun lo geerbedden beschikbaar te stel len voor het onderbrengen van vreemdelingen. „Het wordt een moeilijk geval", voorziet de heer Dekker- „Ales wijst er momenteel op, daf de VVV-kantoren in Zuid-Holland en wellicht ook in heel Neder land met het komende Bollen- corso-weekend, de Paasdagen en het 1 mei-weekend door toeris ten overlopen zullen worden. Al les bij elkaar hebben we in Lei- i en Voorschoten meegerekend, den en omegving, Hazerswoude, nog geen 1.000 bedden. De grootste hap daarvan heeft Ho liday Inn maar dat is ook de meest prijzige hap. Nog afge- Slaapplaatsen in het westen alle besproken ving, die bedden ter beshikking hebben, zich met hem in verbin ding stellen op het VVV-kan toor, Stationsplein 3, dat telefo nisch onder nummer (01710) 46846 te bereiken is. Een ver goeding van 12 15,- per nacht per bed acht hij een rede lijke vergoeding die men van vreemdelingen kan vragen wan neer men voorkomt dat ze in hun auto langs de weg de nacht moeten doorbrengen. bleken dat vrijwel aale hotelka mers, pensions en de bedden bij particiulieren, wire adressen ons bekend zijn, tevoren gere- serveerd zijn. Zij vormen het „achterland" van de badplaat sen Katwijk en Noordwijk, waar ook al geen bed meer te krijgen is. En uit Gouda, Dordrecht en Delft vernamen we, dat de si tuatie daar hetzelfde is. De pro vinciale VVV verwacht, dat het een ramp wordt wanneer het de komende weekends mooi „bol- Hij doet overigens zijn oproep lenweer" is. Want ongetwijfeld omdat het Nationaal Bureau zal een groot aantal vreemdelin- voor Toerisme in Den Haag dit verzoek is een tere kwestie", vindt hij „want er is geld mee gemoeid en stel nu dat de mensen alles in gereed heid hebben en het weer slaat om dan zijn al hun voorberei dingen voor niets geweest en dan zullen ze een volgende keer niet meer zo gauw helpen". geïnspireerd door mooie weer, spontaan besluiten een tochtje naar de bollenvelden te maken dan wel zijn verblijf in Nederland met een of twee dagen te verlengen. Maar waar moeten ze dan overnachten?.." zien daarvan: ook Holliday Inn De heer Dekker hoopt daarom, zit vol. Bij navraag is ons ge- dat mensen in Leiden en omge- jaar geen medewerking zou krijgen van radio en TV bij het dirigeren van de toeristen- stroom naar plaatsen, waar nog wel bedden beschikbaar zijn. Het NBT is niets bekend van een andere gedragslijn van de NOS of de omroepen: ,Ook dit jaar zullen de omroepen Het gebruikelijke beeld van een toeristeninvasie: slaat het weer plotseling om, dan dringen de bezoekers niet tot de kust door maar maken ze bij Oudenrijn rechtsomkeert. Maar voorlopig moeten de VVV's erop rekenen, dat de bollenkijkers de komende weekends wèl komen. ons weer helpen. Maar alleen in incidentele gevallen en wanneer het gaat om een via ons gecoör dineerde aanvraag. En dan nog uitsluitend naar beoordeling van radio en tv: ze zullen er echt geen programma voor onderbre ken. Als wij om kwaif over acht 's avonds een verzoek doen dan zullen ze die oproep niet uitzenden voor het nieuws ■AHHASjfABCf TIM OEGSTGEEST Zo maar, schijnbaar uit het niets, verrees van de ene op de andere dag te Oegstgeest een kompleet circus dorp. Wij hebben opbouw en vertrek, een proces dat zich binnen 24 uur afspeelde, meege maakt. Circus Boltini veroverde voor één dag de harten van vele Oegstgeestenaren. Het he- dendaagse, enig overgebleven Nederlands circus van super formaat is een peperdure orga nisatie en het dwingt respect af, dat Boltini dat in stan dhoudt. Op 't terrein aan de Irislaan wer den gisteren een tweetal voor- warmte van het echte onverval- stellingen gegeven waar vooral ste circusgebeuren. gedurende de middagvoorstelling Een show met duidelijke hoogte- de jeugd sterk vertegenwoor- punten zoals het optreden digd was. Het opzetten i tent, door middel van een uniek hydraulisch systeem en vooral het inrichten onderging nogal enige vertraging. Maar Boltini is pas een week op tournee en "men moet nog inspelen" was het kommentaar. Wat ook een beetje tegenzat was de tempera tuur in de tent. Deze was aan de lage kant. De voorstelling zelf bood warmte genoeg. De tijgertemmer Taras Bulba met zijn 6 Bengaalse tijgers. „Wij deden er Jaren over hem te con tracteren", verklaarde perschef Hendriksen. Een ander evene ment was "Chadraba" een men selijke Gorilla die zonder vang net in strijd met de wet van de zwaartekracht ondersteboven een wandeling maakte in de nok van het circus. Een adembene mend moment. Niet minder dan LEIDEN De vereniging "Ko- om koninginnedag georganl- ninginnedag" te Leiden heeft seerd worden in de buitenwij- gisteravond afscheid genomen ken, stimuleert, coördineert en van haar voorzitter, de heer W. naar vermogen mogelijk maakt, de Gast. In zijn plaats werd ge- Qok in een ander opzicht maakt P. de Clercq. Zowel de vereniging een verandering het Stadhuisplein zijn waar schijnlijk dit jaar wel voor laatst. zestien programmapunten wer den afgewerkt, alle van bijzon der hoog gehalte. Niet alleen de gloednieuwe tent moet de trots van direkteur Boltini zijn maar het gehele "tableaux de la trou pe". Het gebodene maakte op ons een zeer verzorgde indruk in het bijzonder ook de optre dende dieren zoals olifanten, ijs beren, poedels en de prachtige paarden van Antoinette Boltini en Alberto Althoff. In het pro gramma neemt naast de klas siek- trapezenummers en acro batiek, het dier een centrale plaats in. Het publiek was gul met applaus evenals een groep bejaarden uit de Wilbert te Kat wijk. In de kolossale tent was de spreekstalmeester niet overal ev-ï'n goed te horen. Ook wat be treft de overgang tussen een tweetal programmapunten kon er nog iets meer vaart inzitten. Maar losgezien van deze terzij des menen wij te mogen konsta teren de Boltini een goed sei zoen tegemoet gaat. In de regio doet men 17 april a.s. Alphen aan de Rijn aan. Taras Bulba met zijn tijgers OEGSTGEEST - Het tweede ka merlid van de KVP, de heer J. van Eisen, gaf gisteravond een uitvoerig resumé van de aan de gang zijnde kabinetsformatie. Stap voor stap belichtte hij de gang van zaken rond de, afge broken, formatiepogingen van Burger. De heer Van Eisen ver klaarde groot respect te hebben voor fractievoorzitter Andries sen, die naarstig gezocht heeft naar een opening om samen te kunnen werken met de progres sieve drie. Pogingen die afgestuit zijn op het volharden van Den Uyl voor wat betreft het programma „keerpunt *72". Met name over een aantal punten zoals defen siebeleid, abortus etc. viel niet te praten. „Al heeft men 100 ze tels. dan nog dient men reke ning te houden met de ander", zo stelde de heer van Eisen „het compromis is het wezens kenmerk van de democratie. De heren Andriessen en Aantjes on dervonden dat een compromis er niet inzat toen zij hun laatste gesprek met Den Uyl voerden. Het was een ,hard" gesprek. In wezen betekende hun afhaken, hetgeen tot teruggave van de opdracht door Burger leidde, een vasthouden aan de demo- era ti«". Intussen Is er wel een stuk duide lijkheid gekomen in de houding van de KVP ten opzichte van het politieke gebeuren, aldus Van Eisen. Er werden vele vragen gesteld aan de heer van Eisen, gast van het kringbestuur onder voorzitterschap van drs. J. Ibe- llngs. Tevredenheid met het be leid van de heer Andriessen werd door enkelen duidelijk on derstreept hetgeen uitmondde in een voorstel van de heer Ver voorn een telegram aan An driessen te sturen „als steun in de rug". De heer Menken hekel de de hoogmoedige opstelling van de PvdA: „Het is nuttig, dat men teert het algemeen be lang en niet het partijbelang te dienen". Er werden vele vragen gesteld, maar geen der aanwezigen kon een antwoord geven op de vraag „wat nu?" Voorafgaande aan het hetoog van de heer Van Eisen werd uitvoe rig van gedachten gewisseld over het onderwerp „vragen over partijgrondslag en samen werking ten behoeve van de partijgeleding. Grondslag, ka rakter en koers van de KVP kwamen hier ter sprake mede omdat de „zoveelste nederlaag aanleiding tot bezinning geeft". De aanwezigen werden in staat gesteld door middel van een vragenformulier hun mening be kend te maken over belangrijke programmapunten en samen werkingsvormen. Duikexamens bij Calypso LEIDEN - De zeer actieve onder watersportvereniging „Calypso" te Leiden - die zaterdag JI. haar tweede lustrum vierde - heeft momenteel 25 adspirant-sport- duikers in opleiding. Zij zullen de komende weekends hun bui tenwaterexamens afleggen. De examens vormen een onderdeel van enkele excursies naar de Zeeuwse wateren, van welke met name de Oosterschelde een flora en fauna huisvest, die zelfs amerikaanse „skin divers" aantrekt. kozen i in het jaaroverzicht van de se cretaris als in de korte toe- Nog dit jaar samen met de Oranje vereniging? spraakjes bij de overdracht van het voorzitterschap stond het feit centraal dat de vereniging "Koninginnedag" de laatste ja ren sterk van karakter veran dert: ze is niet langer de ver eniging, die de feestelijke vie ring van koninginnedag in de Leidse binnenstad samentrekt maar die activiteiten die rond- door. Er zijn momenteel bespre kingen gaande ter voorbereiding van een samengaan met de Leidse Oranje Vereniging. In verband met het verwachte sa mengaan werd bij de bestuurs verkiezing, gisteravond, een aantal vacatures niet meer ver vuld, omdat zetels moeten open blijven voor bestuursleden van de Oranjevereniging want het is de bedoeling, dat de verenigin gen nog bij het zilveren rege ringsjubileum van H.M. de ko ningin op 5 september a.s. sa men naar buiten zullen optre den. Het programma voor de a.s. Ko ninginnedag omvat dit jaar niet langer de aubade; ook de muzi kale rondgang is vervallen om dat een aantal muziekkorpsen de feestelijkheden in de wijken gaat opluisteren. Wanneer blijkt dat de feesten in de wij ken de jeugd voldoende boeien, dan vervalt waarschijnlijk vol gend jaar ook de poppenkast voorstelling in de Burcht en ook de gymnastiekdemonstraties op .Leiden De woningbouwver- en'ging „Werkmanswoningen" fiJ heeft een structuur, die afwijkt van die van andere woning- bouwverenigingen in Leiden. Zo benoemt de gemeente vit? van de zeven bestuursleden. Herman Amptmeyer, raadslid voor de PSP, heeft het college van B. W. gevraagd of een meer de mocratische structuur mogelijk Is. De heer Amptmeyer meent dat de huidige bestuursvorm dc bewoners van Werkmanswonin gen onvoldoende inspraak geeft. Hij informeert bovendien bij b. en w. van wanneer de statuten da teren, waarover de raad en raadsleden momenteel de be schikking hebben en op welke wijze die stukken voor raad en individuele leden beschikbaar zijn. Hij vraagt voorts naar de mogelijkheid, ook de bewoners van de huizen over de statuten te doen beschikken. Ampt meyer, die kennelijk niet over de stukken beschikt, informeert nog of er in de geldige statuten een passage voorkomt, die be paalt dat jaarrekening en/of jaarverslag en/of begroting door de gemeenteraad moeten worden goedgekeurd zo ja, wanneer de raad dat voor het laatst heeft gedaan. f VOORHOUT - Het pro gramma van „Kontakt" voor de komende dagen is als volgt: morgenavond: tafel tennis, biljarten, dammen, schaken en kaarten. Donder dag: schoonmaken van het clubhuls; vrijdag klaverjas sen en dart; zaterdag: open jongerenavond (boven 16 jaar) en zondagavond rustige avond voor dammer» of schakers. A HAZERSWOUDE -In ver band met Goede Vrijdag en de viering van Pasen is het rooster van de vuilophaal dienst gewijzigd. Het huis vuil wordt opgehaald aan de Rijndijk op maandag 16 april, donderdag 19 april, dinsdag 24 april en donder dag 26 april In Hazerswou- de-dorp wordt het huisvuil opgehaald op dinsdug 17 april zaterdag 21 april woensdag 25 en vrijdag 27 april. A WARMOND Paasvakan tiebonnen kunnen tot een be drag van 250 gulden verzil verd worden op 13 uprll bij J. Slkking. Dorpsstraat 46 van acht tot negen uur 's avonds. A SASSENHEIM De bijeen komst van de Algemene Be- jaardenbond in het Bruine Paard wordt niet vandaag maar donderdag gehouden A LEIDEN Dertig ramen van de christelijke scholen gemeenschap aan de Brahmslaan-Schubertlaan te Leiden zijn in het afgelopen weekend met sttenen inge gooid. A LEIDEN In de nacht van zondag op maandag is inge broken in een modemagazijn aan de Breestraat te Leiden. De inbrekers forceerden de glazen ruit van de voordeur en roofden uit de kassa's 500,-. Met een halve trot toirtegel werd de etalageruit van een fotohnndel aan dc Hoge Woerd ingegooid. De „ruitentikkers" verdwenen met twee fototoestellen met een gezamenlijke waarde van 980,-. LEIDEN Morgenavond con certeert in het LAK-theater, Levendaal 150, het Studenten Muziek Gezelschap „Sempre Crescendo", aanvang 20.15 uur. Het programma van het traditionele voorjaarsconcert van dit orkest vermeldt de Sinfonla in Bes van Johann Christian Bach en de S/m- phonie in C dur nr. 97 van Joseph Haydn. Sempre Crescendo staat onder leiding van de Hongaarse di rigent Peter Scholcz. Tijdens het concert zal de pia nist Matthias Cohen boven dien een pianorecital geven. Cohen zal de Prelude en Fuga XV uit het Wohltempe- rierte Klavier van Johann Sebastian Bach en de Sonate opus 109 van Ludwig van Beethoven vertolken. Matthias Cohen is lid van Sempre Crescendo. In 1971 heelt hij tijdens het 28ste lus trum van dit Studenten Mu ziek Gezelschap groot succes behaald met de vertolking van de pianopartij uit de Va- riatons Symphoniques van César Franck. Kaarten voor dit concert, waarbij iedereen van harte welkom is, zijn aan de zaal ver.;rijg'>aar. De toegangs prijs bedraagt 2,50; voor LAK-leden en CJ P-houders 1,50. LEIDEN Voor de zestiende ach- De NUK worden georganiseerd tereenvolgende maal worden op 17 april de Nederlandse Universitaire Kampioenschap pen gehouden. Voor het eerst in hun geschiedenis heeft deze, voor de universitaire wereld grootse, sportontmoeting plaats in Leiden. Dit is mogelijk door het gereed komen van het Uni versitair Sportcentrum aan de Wassenaarseweg. Op het programma staan twaalf sporten, te weten badminton, basketball, hockey, judo rugby, schermen, tafeltennis, voetbal, volleybal, waterpolo, zaalhand bal en zwemmen. Het aantal deelnemers zal, zo verwachten de organisatoren, rond de zes tienhonderd liggen. Naast de accommodatie aan de Wassenaarseweg zullen voor de diverse wedstrijden de Groen- oordhal. de Apollohal, het zwembad Poelmeer, de hockey velden van LMHC in Oegstgeest en de gemeentelijke sportvelden in de Kikkerpolder te Leiden gebruikt worden. handen heeft gegeven van een onder auspiciën van de Neder- commissie, landse Studenten Sportstichting, De wedstrijden beginnen op beide die de feitelijke uitvoering in dagen om tien uur 's morgens. OEGSTGEEST Als aanvul ling op een bericht in de LC van afgelopen vrijdag deelt de KRO. diocees Rotterdam mee. dat voorts kandidaat zijn gesteld voor de verkie- zingren: P. Oostdam uit Lei den, J. A. M. van der Zalm uit Warmond en Th. Zand vliet (Leidschendam). LEIDEN - Voor gepensioneerden uit de Merenwijk bestaat er ie dere woensdag van half tien tot half elf gelegenheid om te zwemmen In het bad De Does aan de Hoogmadeseweg In Lei derdorp. Deze activiteit Is tot stand gekomen door de inspan ningen van de buurtvereniging De Horsten, werkgroep Ont spanning ouderen en bejaarden in samenwerking met het Dien stencentrum Leiden. Een deskundige instructeur is aanwezig om beginners zwemles te geven. De kosten zijn 75 cent per keer. Opgaven voor het zwemmen en eventueel vervoer naar het zwembad kan men doen bij de heer Th. va nRijn, tel. 20155./Onder auspiciën van dezelfde buurtvereniging wordt er op de donderdagen 12, 19 en 26 april van half drie tot vijf uur een cursus Bloemschikken legeven in de ontmoetingsruim te onder de Arendshorst. De kos ten bedragen, inclusief mate riaal een rijksdaalder voor alls drie de lessen. Ook hiervoor kan met fich opgeven bij de heer Th. van Rijn, tel. 20155.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3