Bijna sensatie West-Duitsland Zweden (her en) en Zuid-Korea (dames) veroverden wereldtitel tafeltennis Beker bleef in familie Rentree Koppelaar in atletiekwereld Schrauwenkan mogelijk titel niet verdedigen Israel met Pele in wereldelftal Olympia 's Tour wordt dit jaar 27 km langer Mansveld dient aanklacht in BIJ WK IJSHOCKEY DINSDAG 10 APRIL 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 15 Aad Mansveld neemt het niet en zal bij de Bredase politie een klacht deponeren over de ellende tijdens en na de wedstrijd tegen NAC. Naast hem scheidsrechter Jan Keizer, op wiens conto een deel van de moeilijkheden kan worden geschreven. DEN HAAG De relletjes die tijdens en na de wed strijd NAC—FC Den Haag in Breda rijn ontstaan zullen voor de Bredanaars nog de nodige consequen ties hebben. De aanvoerder van FC Den Haag Aad Mansveld heeft naar aanleiding van de ongeregeld heden waarvan hijzelf een van de slachtoffers werd, een klacht gedeponeerd bij de commissaris van poli tie in Breda. Mansveld, die na afloop van de wedstrijd door een uit een groep heetgebakerde fans van NAC geworpen bierfles aan het hoofd werd getroffen klaagt nog steeds over hoofdpijn. Een rede voor hem om zich'gisteren bij manager Hartmann ziek te melden. Mansveld heeft vanmiddag ook niet meegespeeld in de wedstrijd van FC Den Haag tegen het Nederlandse amateurelftal in Zeist. SERAJEWO Door een overwinning van 5—3 in de laatste wedstrijd tegen Japan is Zweden gisteravond wereldkampioen geworden bij de herentafeltennissers. Zij namen daarmede de titel over van Chi na, dat gisteravond getuige was van een zeer spannende en door ze nuwen beheerste wedstrijd. China, dat gistermiddag na de wedstrijd tegen Rusland (overi gens benauwde zege van 54) uitgespeeld was, zou bij een overwinning van Japan de titel prolongeren. Maar de Zweden Bentsson, Johansson en Wik- ström hebben de Chinese illu sies gisteravond wreed ver stoord en zichzelf met de gou den medaille getooid. In de groep waarin werd gestre den om de 19e tot de 22e plaats verfoor Nederland met 53 van Polen. De eindstand bij de he. ren is: 1. Zweden 2. China 3. Japan 4. Sowjet Unie 5. Tsj-echo Slowakije, 6. Joego Slavië, 7. Hongarije 8. Zuid-Korea 9. West-Duitsland 10. Engeland, 11. Indonesië, 21. Nederland, 30. België. Bij de dames is een einde geko men aan de zes jaar durende Japanse hegemonie, tn de laat ste wedstrijd versloeg de Zuld-Koreaanse titelhoudster Ja pan met 3—1 dat op de derde plaats eindigde. Japan is in Serajewo wel de grootste verliezer geworden, want zowel bij de heren als bij de dames reikte het niet verder dan de bronzen medaille. Zelfs een overwinning op Zuid Ko rea zou Japan niet hebben ge holpen, de titel zou dan naar China zijn gegaan, omdat die eerder van Japan had gewon nen. Maar evenals bij de heren werd China na de slotwedstrijd naar de tweede plaats verwe- De eindstand Is 1. Zuid Koren, 2. Chi na, 3. Japan. 4. Hongarije. 5. Sov jet-Unie. e. Roemenie, 7. West-Dults- land, 8. Tsjecho Slowakije. 9. Zwe den. 10. Engeland. 11. Joego-Slavlë, 12. Frankrijk. 13. Indonesië, 14. Oos- tenrljk. 15. Polen. 16. Bulgarije. 17, India, II. Verenigde Staten. 19 Ma leisië. 20. Cnnadu. 21. Australië. 22. België. 23. Nieuw- Zeeland. 24. Grie kenland, 25. Singapore. 26 Hong kong. 27. Zwitserland. 28. Luxem burg. 29. Denemarken, 30 Neder (Van onze sportredactie) DEN HAAG In het Westbroekpark heeft de Casting Club 's-Gra- venhage weer werphengelwedstrijden gehouden, waarbij ditmaal de „In memorlam Ton Martens-beker" op het spel stond. iHoewel de jengdige Hans Visser I» uitstekend begon toen hij het precisienummer ICF 1 (vlieg skish) op zijn naam bracht, werd hij later overtroffen door zijn vader Jaap Visser, die ten slotte de eindzege behaalde met een totaal van 403.795 punten, waarmee hij de fraaie wissel- prijs overnam van zijn zoon, die vorig jaar als eerste was geëin- digd. J5e uitslagen waren: ICF 1 (vlieg sklsh) precisl» V - -• - beste Haagse deelnerru in Possel, die een t< 3.670 punten veroverde. i (92 pnt.: ICF 3 (Cllble d'Aremberg): 1 C. van Brakel. Amsterdam (90 pnt.). 2. C, Martens. Den Haag (88 pnt.). 3. O. Determan. Amsterdam met 86 pnt. ICF 4: 1. O. Determan 1 f van Brakel (74 pnt. der Veen Jr.. Rotten *CF 5 (7.5 2. J. >n 3. C. i (70 pnt. afstand) 1. R. Possel, Den Ha£ Den Haag met 77.90 meter. m 3. F. Vaz Nunes. Amsterdam (76.87 m.). JCF 9 (17,5 gram): 1. J. Visser (54 pnt.). 2. C. Martens (48 pnt.). 3. O. ROME Helenio Herrera is na een reeks slechte resultaten van Roma door de directie van de club ontslagen. Het ontslag volgde na 't gelijke spel (00) van zondag op eigen veld te gen Ternana nummer laatst. Herrere heeft Roma vijf jaar getraind, hij wordt opgevolgd door" Antonio Trebiciani. voorzitter van Roma besloot het eerste elftal een boete op te leg- gen wegens het slechte spel te gen Ternana. Er is een kunstgreep nodig om te bewerkstelligen dat de Belg Tonnie Schrauwen, zijn in het voorjaar van 1969 te Groningen behaalde we reldtitel in het 47/2 kan verdedigen. Zo'n kampioenschap namelijk blijft drie jaar tellen voor plaatsing in het volgende toernooi. In dit geval is zijn recht dus verjaard. Tips Duindigt (Van onze paardesportmedewer- ker) WASSENAAR Op papier moet het voor Jojo Buitenzorg mor genmiddag een wandeling wor den op de Wassenaarse renbaan Duindigt. Alleen Hazleton B, Detra, Helios Ch en Ilina kun nen het hem misschien moeilijk maken, als de hengst van pi keur Jan van Dooyeweerd zijn hoofd niet bij het werk zal hou den. be eerste start is om half drie. De tips: Ria Olivier-Prijs: Karma Kandia, Kid Maaldrift en Lady Bella. Thea Drabbe-Prijs: Laguna Star, Lola Hollandia en Janadis. Yelly Signal-Prijs: Joyce Hollan dia, Klif Areta en Jet. Westlan- dia. Zus Scotch-Prijs: Kaper W. Kapi tein Scotch en Ida de Mercelle. Xenon-Prijs: Isnathan, Herny Bel- win en Icare Quick. Tira-Prijs: Jojo Buitenzorg, He lios CH en Ilina. Rhea-Prijs: Kstara Woelwater, Keep it Again en Ivan Braun. Mitchouka-Prljs: Japis du Bois, Igor M en Fullblood Maire. Schrauwen tot negen deelne mers komen. Indien er wel een Egyptenaar inschrijft, zou men, om niet zonder Belg te spelen (een unicum in de na-oorlogse biljartgeschiedenis) tot tien man moeten gaan. Nederlandse biljartploeg heeft in Antwerpen met 6—2 verloren van een Belgische équipe. De enige overwinning kwam op naam van Rini van Bracht, die wereldkampioen Raymond Ceulemans in zijn specialiteit het driebanden versloeg. De gedetailleerde re- Er züuen een paar kunstgrepen sultaten zijn: nodig zijn om Toni Schrauwen pioen Hans Vultink, de Zwitser Kader 47/2: De Jongh (B) 400 7 zijn wereldtitel in het Al 12 te Guyot en de Spanjaard Galvez. 184 67.14. laten verdedigen. Hoe groot het deelnemersveld Van der Smissen (N) 343 7 249 uiteindelijk wordt, hangt mede 49.00. 17.27. af van de vraag of Afrika Kader 72/2: Van den Brande (B) De Kleine (N) 77 11 30 7.00. (Egypte) zal inschrijven. Komt 300 3 286 100.00. Driebanden: Van Bracht (N) 60 er geen Egyptenaar dan zou Bessems (N) 152 3 87 50.66. 40 6 1.500. men met Dufetelle (Fra) en Bandstoten: Dielis (B) 200 11 62 Ceulemans (B) 54 40 61.250. Doordat Schrauwen in het Euro pese toernooi pas op de zesde plaats eindigde, hangt het van de goedwillendheid van de Duit se organisatoren af of hij te Krefeld in het wereldtoernooi aan de start zal kunnen komen. Zij zullen dan moeten besluiten Een om het toernooi met negen, of zelfs tien, deelnemers te hou den. Een tamelijk kostbare zaak. Vast staat op dit moment het uit komen van de Japanner Ogata, de Argentijn Berardi, de West duitsers Muller en Hose, de Ne derlandse- en Europese kam- tijd zou Finland via MOSKOU In de zevende ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey in Moskou heeft Zweden gisteren met 70 gewonnen van Polen. De tussenstanden waren 1—0, 2 —0 en 4—0. Polen leed zijn ze vende nederlaag en bleef dus op de zesde en laatste plaats. Zwe den handhaafde zich op de tweed plaats achter Rusland. Zweden was minder geïnspireerd dan in zijn eerste wedstrijd te gen Polen, welke het met 11—2 had gewonnen. Het gevolg was, dat Polen nog vrij lang de illu- mocht koesteren op een dra- son in de ploeg, kwamen de Zweden in de juiste stemming en maakten nog vier doelpun ten. Drie van de vier werden gemaukt binnen een minuut. gelijk resultaat. Acht minuten Vierduizend toeschouwers in het bleef de stand 0—0 en zelfs had den de Polen een paar kansjes om tweede-doelman Lofqvist te passeren. Pas in de laatste pe riode, bij de stand 3—0, met de cracks Sterner en Stefan Karls- 5URG Rlnus Israel (Fcyen- maakt deel uit van het wereld- il, dat op dinsdag 24 april ln volkspnrkstadlon van Hamburg volgende spelers onder zijn hoede lctor (Tsj). Carlos Alberto (Braz) Beckenbnuer (WDld), Moore (Eng), Israel (Ned). Bobby Charlton (Eng), Een lachende Rinus Israel is opgenomen in een wereldelftal ook Pele en Charlton zullen spelen. Als free-lance bondstrainer Loesjnikisportpaleis hebben gis teravond voor het eerst in het A-toernooi sensatie mogen proe ven. West-Duitsland presteerde het om tegen Finland de leiding te nemen en die tot ver In de laatste periode te behouden. Vier minuten voor het einde verstoorde Tamminen de Duitse droom door de stand op 21 te brengen. Dit werd ook de eind stand. De tussenstanden waren 0—0, 0—1 en 2—0. De stand is nu: 1. Rusland 6 6 0 0 12 61—11 2. Zweden 6 5 0 1 10 32—12 3. Tsj. Slowak. 6 4 0 2 8 28—11 4. Finland 6 3 0 3 6 21—19 5. W.-Duitsl. 7 1 0 6 2 15—59 6. Polen 7 0 0 7 8 8—54 Wim van Hanegem houdt er ster van Feyenoord neemt momenteel paardrijlessen op het strand van Hoek van Holland. Hoewel het zijn eerste rit was, keek hij met een flair alsof hij nooit anders dan op een paarderug had gezeten. HANOMAG efficiënt transport HENSCHEL Thans met een vernieuwd en verder uitgebreid leveringsprogramma. ROSIER DEN HAAG B.V. Binckhorstlaan 255 Tel. (070) 85.75.00. BRUSSEL De Belg Walter Go- defroot heeft gisteren de eerste etappe van de ronde van België, een rit over 199,5 km van Oos- 1. tende naar Zotegem, gewonnen. In de eindsprint versloeg Gode- froot zijn landgenoot Albert van Vlierberghe. Eddy Merckx ein digde als derde op meer dan 20 seconden na de winnaar, door een overwinning te behalen in de sprint van het peloton. De Goodefroot, 193 km, 2. Van Vlierberghe 3. Merckx. 4. Wal ter Planckaert, 5. Verbeeck, 6. Van Clooster, 7. Tabak (Ned), 8. Rosiers, 9. Demeyer, 10. Pij nen (Ned), II. Van de Vijver, 12. Van Springel, 13 Bouloux (Fra), 14. Swerts, 15. Hou- brechts. 38. Schepers (Ned). ARNHEM Kees Koppelaar en Hans Keizer gaan atle ten en en atletes op de midden- en lange-afstand adviseren en tegen beta ling begeleiden tijdens internationale ontmoetin gen. De functie van het duo moet gezien worden als een soort free-lance- bondstrainerschap. De Koninklijke Nederlandse Atle- tiekunie (KNAU) meent hiermee een oplossing te hebben gevon den voor het vacuüm, waarvan in het nieuwe nationaie trai- ningsplan sprake was. "Voor Kees Koppelaar, wiens contract tijdens de Olympische Spelen in München afliep, betekent dit een rentree in de atletiekwereld. Eerder werd de oud-bondslrai- i er aangezocht tijdens de Euro pese indoor-kampioenschappen in Rotterdam de heren miuuen- en lange-afstand-atleten te bege leiden. Een verzoek dat Koppe laar niet kon inwilligen, omdat de KNAU na een principebesluit van het bondsbestuur de coa ches niet wenste te betalen. In de nieuwe situatie krijgt Koppe laar per atieet betaald en zal zelf zijn werkterrein kunnen be palen. Hans Keizer gaat de mid den- en iange-afstandtop bij de dames begeleiden. Al lang bege leidt hij zijn echtgenote llja I Keizer-Laman en Joke van Ger- ven. De KNAU polst een andere oud-bonds trainer. Jaap Noor dencos, die thans de meerkamp- tramingen op Papendal ver zorgt, om sprinters voor zijn re kening te nemen. Voorts worat een oplossing gezocht voor de estafette-trainingen. De 23-jarige atleet Gerard Tebro- ke uit Halten heeit in /«i.—w.n een operatie ondergan die hem moet verlossen van zijn rug klachten. Het ziet er nar uit dat Tebroke over twee weken het ziekenhui mag veriaten en later in het seizoen voluit zal kunnen trai nen. De Aaltense atleet, die drie jaar geleden tijdens de nationa le kampioenschappen op de 5000 favoriet Egbert Nijstad en jos Hermens kansloos liet. is opti mistisch over zijn atletiektoe- komst. De traditionele dnelandenwed- strijd snelwandelen in Delfzijl zal dit jaar op zondag 3 juni worden gehouden. Aan dit at. tiekgebeuren nemen deel de beste snelwandelaars uit Neder land, België en Zwitserland. Dit keer is de wedstrijd onderdeel van de festiviteiten rond de ope ning van de Eemshaven. Pech ten Ti je Van onze sportredactie DEN HAAG Dc wielrenners van Sparta hebben er weer hard aan getrokken tijdens de in het 7,uiderpark gehouden wedstrijden. Bijzonder snel was Ben ten Tije, die een flinke voorsprong nam en waarschijnlijk nis eerste over de streep zou zijn gegaan als een lekke band niet een eind had gemaakt aan dit hoopvolle vooruitzicht. Nu werd de race voor amateurs beslist In een fel le eindspurt, waarin de sprinter Chris Kipping de snelste was. tweede werd Remio Zuliani, 3. Bernard van der Putten. Bij de veteranen ging de zege naar A. van Herwerden, 2. R. Groe- newold, 3. H. Spijker. De overige winnaars waren: Nieuwelingen: Y. Langeveld, Adspiranten: P Winleman, Ju nioren A: J. Hendriks, Junioren B- M. van Rees, Junioren C: M. de Lange, Junioren D: S. van Rees. Op het parcours van De Spartaan in de Rijswijkse Plaspoelpolder wordt a.s. zondag een competi tiewedstrijd gehouden, waaraan, behalve door De Spartaan ook zal worden deelgenomen door renners van Sparta cn Westland Wil Vooruit. De jeugd start om 9.00 uur. De overige klassen om 9.45 uur. A!^SIER^,V!. °!?mPia's Tour d00r Ncderland Ml dit jaar iets tijdrit in Wieringen. 21 km. Wie- langer zijn dan vorig Jaar. In 1972 werd in acht dagen 1119 kilome- ringen Amsterdam. 129 km. ter afgelegd, voor de ronde die van 10 tot 17 mei zal worden gehou- In Carcassone heeft de Neder- don Is een parkoers van 11 IK kilometer uitgelei. Net alk vorig landse wielrenner Hennie Kui jaar zijn er twee individuele tijdritten: een proloog van dertien kilo meter en een rit over 21 kilometer op de laatste dag. tijdrit ln Mijdrecht, 13 km, Vrijdag II mei: Amsterdam- Don- Het etappeschema van dit jaar is vergelijkbaar met dat van 1972 met bijvoorbeeld een „bergrit" 1C0 in Zuid-Limburg, maar voor de 8en' slotetappe, van Wieringen naar Zaterdag 12 mei: Ploegentijdrit in Amsterdam is een ander traject Dongen. Dongen - Ulestraten 168 gezocht. Doordat de karavaan km- van Wieringen naar de hoofd- Zondag 13 mei: Ulestraten - stad do IJsselmeerkust zal vol- Brunssum (bergetappe), 143 gen, is de laatste opgave voor Rm» de renners ruim 35 kilometer Maandag 14 mei: Brunssum Bla- langer geworden. del, 155 km, Het parkoers voor de 22e interna- Dinsdag 15 mei: Dldam - Nijver- tionale ronde door Nederland dal, 150 km, voor amateurs ziet er als volgt Woensdag 16 mei: Nijverdal - uit: Wieringen, 179 km, Donderdag 10 mei: Individuele Donderdag 17 mei: Individuele per, gisteren dc tweede etappe gewonnen van de Tour de l'Au- de, een wedstrijd In het zuiden van Frankrijk. De Olympische kampioen-op-de-weg was in de laatste van de 193 km van Quil- lan naar Bram juist 'iets sneller dan de Fransman Pierre Marte- lozzo. De Fransman Bernard Thevenet behield de leiderstrui. VALKEAKOSKI De Finse ex tra-zwaargewicht Lahdenranta heeft in Valkcakoski het wereld record trekken in zijn klasse ge bracht op 181 kilogram. Hij overtrof de vorige recordpresia- tie, van Wassilialeksejev (Rus) met één kilo.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15