uit handen UVS geeft Docos loopt twee voorsprong punten in op ASC Roodenburg schrikt te laat wakker TOPSCORERS Lugdunum „nergens" Hermes naast Roodenburg Derde klas LEIDEN Eindeloos ploegend heeft Roodenburg het gepro beerd. Kilometers legde vrijwel iedere speler in de tweede helft af om het lont te vinden waar mee het bastion dat Neptunus voor eigen veste had belegd op te blazen. Het lukte niet. De stand bleef, zoals hij sinds de zesde minuut van tweede helft was: 11. Ook Roodenburg i weet nu na UVS, Xerxes, DRL en Gouda wat het is om in 1B het predikaat koploper op zich geplakt te hebben. fot voor kort zou iedereen een puntenverdeling tussen Rooden burg en Neptunus als een dood normale zaak hebben be schouwd. Maar nu Roodenburg dichter dan ooit bij de titel is, wordt er van de ploeg uit Lei- den-noord meer verwacht. De vonk is kennelijk ook overgesla gen op het publiek, want er wa ren naar schatting zo'n 2500 toe schouwers naar de Pieter de Bothstraat getogen en dat is meer dan ooit met uitzonde ring van de derby tegen UVS- dit seizoen. De objectieve kijker zal niet ontevreden huiswaarts zijn gekeerd. Want al bood Roodenburg—Neptunus zelden hoogstaand voetbal het veld dat danig geleden had onder het barre weer van de afgelopen week bood daartoe nauwelijks mogelijkheden de spanning vergoedde alles. Vooral na rust deden zich regelmatig Brits aandoende sensationele momen ten voor. Roodenburg nam na tien minuten in de eerste helft al de leiding een lage corner van Reinier Verkuylen werd door Sam den Os in een doel punt omgezet en dat kan ach teraf gezien wel eens meer goeds dan kwaads hebben aan gericht. Weliswaar bleef Rood enburg het eerste half uur do mineren, maar er ontstond toch een soort misplaatst bevredi gend gevoel. De achterhoede ging in de anders zo secure op bouw nogal nonchalant te werk en het laatste kwartier van de eerste helft werd de Leidse ploeg zelfs volledig teruggedron gen. Ze opereerde angstvallig dicht in de buurt van doelman Peter Boom, die ook al niet zo zeker van zijn zaak was als an ders. Het middenveld werd vol ledig prijsgegeven en daardoor restte spits Sam den Os slechts de volledige eenzaamheid. Een teken aan de wand was dat bin nen enkele seconden achtereen volgens een kopbal van Jacobs tegen de lat belandde en Klink hamer op de doellijn redding moest brengen. Neptunus scherpte zijn drietand, om maar eens een originele beeldspraak te gebruiken. Den Ouden verliet definitief zijn plaats in de ver dediging en stichtte nu aan het front veel gevaar. Toch bleef het tot de rust 00, mede door dat Boom bij een knappe om haal van Van Rooy attent red ding bracht. De merkwaardige apathie, waar Roodenburg aan leed, duurde in de tweede helft nog zes minuten voort. Toen zorgde Neptunus' gevaarlijkste aanvaller Jacobs kopspecialist uit een vrije trap van Langeweg voor de ge lijkmaker: 1—1. En toen brak de hel los. Roodenburg was wakker en zocht het die hele verdere tweede helft in krachtig pressievoetbal. Waarbij het de pech had, dat de arbiter conse quent weigerde de voordeelregel toe te passen en tot drie maal toe een handsbal in het straf schopgebied van Neptunus weg wuifde dat laatste overigens terecht. De inzet waarmee Roodenburg te werk ging, werd nog het best verpersonificieert door Han Tisseur, die bergen werk op het middenveld verzet te. Corner op corner vrije trap op vrije trap; ze leidden slechts tot de bekende hachelij ke taferelen. Verreweg de beste kans kreeg Hans Hannaart toen doelman Van der Merwe de bal na een keihard afstandsschot van Isaac Klinkhamer voor zijn voeten liet glippen. In zijn haast schoot Hannaart jammerlijk naast. Rest nog te vermelden dat beide trainers van mening waren dat hun ploeg duidelijk het beste voetbal had laten zien. JOHN KROON Doelman Zonneveld (SC Lisse) blijft de situatie in dit geval meesterTeylingen liet hem echter drie maal vissen. DTTERDAM Dank rij een keiharde kopstoot van Verhoever kwalm CW nog op de valreep naast UVS, waarmee de Leidse ploe; niet kreeg wat ze verdiende, maar wel waar het om vroeg. Vee perder daarvoor verzuimde UVS namelijk om, toen het al vlot aan 2—0 gekomen was, om door te drukken en CW, dat in die fase van Öe strijd (ongeveer twintig minuten na het begin) volkomen redde loos over het veld ging, de genadeslag toe te brengen. |t voorzichtige offensief en twee kemakkelijk vericregen goals faaarna, zorgden ervoor dat UVS Jaanvankeliik weer de ploeg "kverd van weleer. Halverwege jde eerste helft kreeg UVS weer Vleugels, leg^e oogstrelende com- fcinaties op de (spekgladde) pat en tikte CW geheel en al le hoek in. Maar juist toen de .otterdamimers stormrijp wa- vengat UVS. om definitief ifstand te nemen. Hendnikse eg één, twee enorme kansen, lagendijk verzuimde om, toen e keeper de bal liet vallen sim- elweg in te tikken en ga zo door. Toen iedereen op •en moment zat te wachten goal die zeker moest ko bien liep het natuurlijk weet dies anders. Inderdaad, ra- i geworden van de weinig Aotvaardige voorhoede, loste l'erhoevenvanaf het midden een keiharde, bijzonder knal, die ineens in de bo venhoek verdween; Sloos stond elemaal op het verkeerde been as 12. Daarna liep b bij UVS niet zo meer. zoals tezegd nam UVS in het begin aarzelend het initia tief, dat echter nadrukkelijker werd toen CW bepaald moeilijk in zijn ritme kwam, mede ver oorzaakt door de nogal vreemde opstelling (verdediger Blok stond In de spits). Toen UVS doorkreeg dat Blok achter node gemist werd, begon het meer en meer te drukken, hetgeen inder daad het gewenste effect ople verde. CW passte steeds on nauwkeuriger, de Rotterdam mers speelden veel te solistisch en de defensie maakte de ene blunder na de andere: een doel punt kon niet uitblijven. Die goal kwam toch nog enigszins verrassend, want was niet het gevolg van een aanval, maar van een uittrap, althans een po ging tot een uittrap. Keeper De Jong schoot namelijk keihard tegen de hem hinderende Leget op, die de bal goed voor zijn voeten kreeg en dit buitenkans je gretig accepteerde, 01. De verbijstering bij de Rotterdam mers was groot, de paniek in de defensie nog groter. Zes minu ten later, in de twintigste mi nuut was het daarom alweer raak. Een corner van Hendrikse belandde tussen een kluwen van mismaaiende CVV'ers en alleen CW heeft de bal klemvast te pakken. Lagendijk wist de bal te raken. Omdat hij van UVS is lag de bal onmiddellijk in het net, 02 en de buit leek binnen, vooral ook omdat UVS na deze mis stappen van CW weer hele maal ,,de oude" was. Hendrikse sneed weeT als een mes door de vijandelijke verdediging, Lagen dijk en Leget activeerden het spel en Désar was overal, kort om UVS was UVS weer. Maar met dat zichzelf weer zijn kwam ook de bekende nonchalan ce terug, hetgeen zich manifes teerde in het missen van de eenvoudigste kansen. Eigenlijk kon dat ook wel, want de voor hoede van CW had nauwelijks iets in te brengen, ook al omdat Blok ijlings was teruggehaald. Niemand verwachtte dan ook iets en zeker niet dat zoevende, steenharde schot van Verhoe ven, dat ineens het net deed trillen en de spanning terug bracht. Gezien de nog steeds dreigende degradatie voor de Rotterdammers, was het niet verwonderlijk, dat CWna rust bijzonder fel begon en de trai ner prompt twee verdedigers verving voor aanvallers (Huis man en Galjema), zodoende „afes of niets" speflend. UVS kwam dan ook danig in moei lijkheden en had moeite om het hoofd koel te houden. De verde diging liet hier en daar een steekje vallen en Sloos moest nogal eens corrigerend optre den. Tooh behield UVS het ini tiatief en toonde zich technisch en tactisch de beteTe ploeg: technisch vanwege de begaafd heid van het merendeel van de spelers en tactisch door de bal zowel mogelijk naar elkaar toe te schuiven en aldus in de p'oeg #e houden. Vooral Désar verzet te bergen weTk en wedijverde met Van Drrel van de tegenpar tij om de ..inzetsprijs". Beide •earns kregen een paar kansen; Verhoeven, de verdediger die zo'n belangrijke rol speelde, kop te net naast en Lagendijk miste op een haar na de schuiver van Hendrikse en daarmee het doel. De Jong. zich herstellend van zijn zwakke optreden in de eer ste helft wist, een zeker doel punt te voorkomen door een aangeraakte, keiharde voorzet var» Groenendijk nog maar niet van de lijn te grissen. CW moest nu komen voor het laat ste wanhoopsoffensief en deed dat dan ook. UVS raakte echter niet van de wijs, ondanks enke le schoonheidsfoutjes van de verdediging. Zelfverzekerd stel de de p'oeg zich op voor de te nemen corner, een paar minu ten voor tijd, en da-cht zich er ook nu wel uit te kunnen red den. Ook nu weer was het Ver hoeven hij was vanmiddag goud waard voor CW die de illussie van een zeker schijnen de voorsprong te niet deed, want zijn keiharde kopbal was goed raak, 2—2. Niemand bij UVS had dit verwacht, niemand bij CW had dit durven hopen- AD VAN KAAM ■S' ijverige middenvelder Arie Lagendijk bezig aan c (Foto Henk van den Ende) IDEN Lugdunum heeft er Ij degradatiekandidaat TOGB elemaal niets van gemaakt. Iet 51 ging de Leidse tweede- lasser de boot in en die neder- lag was uiteraard verdiend. [dunum, waarvoor niets meer P het spel staat, was behoorlijk érzwakt omdat enkele daartoe gerechtigde spelers in het fceede uitkwamen, omdat dat Jampioen kon worden. Dat laat- e gebeurde en dat is dan een oost voor het schamele resul- »at en het navenante spel van Ugdunum bij TOGB. De ploe? It Berkel en Rodenrijs stond al iet 40 voor, alvorens Hennie s Clerc iets van de eer kon redden. Van Dijk (Foreholte) S. Bolleboom (RKAW) Weerdenburg (ESTO) Zoet (Teylingen) Lumoindong (SJC) Slingerland (SJZ) Den Os (Roodenburg) Donath (Blauw Zwart) B. Bolleboom (RKAW) Rossenberg (Altior) Van der Neut (Bodegraven) Van der Meer (Van Nispen) Van der Zwan (Randstad Sport) Zonderop (Rijpwctering) Van der Lippe (VVSB) Van Steyn (Foreholte) Potuit (Bodegraven) LEIDEN Door de opmerkelijke ru rne zege van Hermes DVS op RVC (5—1) en het 1—I gelijke spel van Roodenburg tegen Nep tunus moeten de Le denaars de Schiedammers naast zich op kop dulden. Met nog één wed strijd te spelen is ook Gouda nog titelkandidaat. Omdat De Mupschen en CW elkaar vol gende week op de laatste com petitiedag ontmoeten is het on- mogeliijk dat UVS nog kan de graderen. De stand: Hermes DVS 21 8 9 4 25 29—23 Roodenburg 21 8 9 4 25 21—17 Gruda 21 6 12 3 24 24—17 Un-tas 21 9 5 7 23 3018 DRL 21 8 5 8 21 28—30 RVC 21 7 7 7 21 21—24 •jcs 21 8 4 9 20 30—28 UVS 21 7 6 8 20 21—22 Papcodrecht 21 7 6 8 20 22—24 CW 21 3 12 6 18 16—24 De Musschen 21 5 8 8 18 21—30 Neptunus 21 5 7 9 17 17—23 EEIDEN In de derde klas wegen de laatste loodjes duidelijk het zwaarst. ASC, een tijdje ge leden nog de beste papieren hebbend voor prolon gatie van het derde klasserschap, is nu door Do- cos praktisch Ingehaald, hetgeen zijn oorzaak had in de 1-0 overwinning van de Rood Witten en het 1-0 verlies van ASC. Met voor ASC de moei lijke uitwedstrijd tegen Celerltas voor de boeg lijkt het zeker niet onwaarschijnlijk dat Docos langszij de Oegstgecstcnaren komt, omdat het zelf welhaast niet kan (en mag) falen bij Dellt. De beslissing valt zeer vermoedelijk In de over te spelen wedstrijd Docos-ASC en dat belooft de klapper van het seizoen te gaan worden. Teylin gen won gemakkelijk de streekderby tegen Llsse met 3-0 en dat viel van laatstgenoemde wel wat tegen. ASC heeft de stunt van twee maanden geleden (toen won het verrassend met 3-2 van de kop loper) niet kunnen herhalen. Met het kleinst mogelijke ver schil trokken de rood-zwarten aan het kortste eind en dat was eigenlijk wel jammer, omdat er absoluut meer ingezeten heeft. Doelpunten maken is echter ook een kunst en gezien het aantal kansen ging het ditmaal geheel op voor ASC. Al in de eerste helft schiep de ASC-ploeg zich een aantal leuke mogelijkheden, maar treuzelen, onnauwkeurig mikken of goed keeperswerk hield de score blank, althans voorlopig. Juist toen Staal een uitstekend schot loste dat nog net van de doellijn werd wegge- grahbeld en ASC op het punt stond om door te drukken kwam er een venijnige uitval van Verburch. Op links werd de bal snel gespeeld en de voorzet die volgde werd door Van Leeu wen ineens ingetikt, 1-0, en weer een voorbeeld van de werkwijze van Verburch. Het laat een ploeg komen, vangt met de versterkte defensie de aanvallen op en plaatst vervol gens uiterst gevaarlijk meesttal over rechts. Zo ook tegen ASC, dat weliswaar niet wilde opge ven, maar niet tot scoren meer kwam. Het scheelde echter maar weinig, want een foutje in de Verburch-achterhoede werd de thuisclub bijna fataal. De on derschepte terugspeelbal werd door Leen de Goey maar net voorlangs geschoten. Natuurlijk ging Ben Boers aan het eind weer naar voren, doch ook dat haalde niet veel uit. Het was en bleef 1-0. Alleen in de eerste helft heeft Lls se redelijk tegenstand geboden, in het tweede part liet het zich. middels drie doelpunten vrij ge makkelijk aan de kant zetten. Trouwens die tweede helft schijnt voor Lisse de laatste tijd wel meer moeilijkheden op te leveren, terwijl van een slechte conditie toch geen sprake is. Vooi rust was het een vrij ener verende strijd waarin beide ploegen enkele mogelijkheden kregen en vooral de bezoekers waren enkele malen dichtbij een treffer, bijvoorbeeld bij een kopbal van Van Beek of door het schot van Van Rooyen, dat maar ternauwernood gestopt werd door Hoogervorst. Na de hervatting ging Teylingen er met wat meer energie tegen aan, met als resultaat een bij zonder vlot gescoord goal. dat op naam kwam van Elkens. Lisse overtuigde niet meer en Teylingen trok profijt daarvan. Eerst scoorde Van de Vlugt. na een afstandsschot van Meijer, waarna Boekei voor 3-0 tekende. Een streekderby heeft wel eens beter voetbal laten zien. Voor Docos was deze middag het laatste fluitsignaal der scheids rechter het belangrijkste van de wedstrijd. Op het moment dat Bert van der Zanden een af geslagen aanval van de Noot dorpers weer inzette, en hij de bal beheerst in de hoek schoof van het Docosdoel, floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd. Wat de wedstrijd zelf betreft moet gesteld worden dat Docos iets te veel kreeg met deze 2 winstpun ten. Het beste voetbal was van RKDEO. Docos moest het heb- ben van een enorme vechtlust, wat naar mate de strijd tegen het einde liep, nerveus spel en veel overtredingen tot gevolg had. De eerste helft had de Do cos achterhoede erg veel moeite met dc gebroeders Van der Zan den; de snelle balvaardige spit sen van RKDEO, die vaak fraaie openingen forceerden maar in de afwerking niet ge lukkig waren. Reeds na 9 minu ten moest Docos doelman Peter Burghouwt languit om een Inzet van de RKDEO rechtsbuiten onschadelijk te maken. Hij raak te de bal echter verkeerd, maar de paal bracht redding. Bij Do cos stond voor het eerst, na de geruchtmakende wedstrijd tegen ASC, Bram Franken weer in de basisopstelling. Hij kon zich moeilijk aanpassen en werd In de rust vervangen door Koos Hogeboom. Tegen het einde van de eerste helft kwam Docos op zetten, maar kon niet tot doel punten komen. De tweede helft was er een met veel sensatie en spanning. Docos zag zijn inzet beloond en kreeg kansen. Koos Hogeboom en Cees Vrisekoop misten nog zuiverheid in hun scheten. Jan van Polanan kopte zoals de laatste weken zijn ge woonte wordt tegen de paal, maar speelde evenals Ruud vun der Meel op het middenveld voor Docos een uitstekende par tij voetbal. In de 32e minuut was het voor Docos alle hens aan dek. Tot drie maal toe kreeg RKDEO een fraaie sco ringskans, maar de doelman en in laatste instantie Frans Smits behoedde Docos voor een ach terstand. In de 38e minuut werd de wedstrijd beslist. Peter Dub- beldeman mocht een hoekschop nemen en zag die ineens achter de verbaasde RKDEO-doelman verdwijnen. In de resterende minuten heeft Docos het flink benauwd gehad. Toch kwamen er nog kansun. Dick van der Bosch en Peter Dubbeldeman zagen echter geen kans de voor sprong van Docos te vergroot ten. Toon Hogervorst, de keeper van Teylingen. brengt, belaagd door Van Beek (10) van SC Lisse, stompend redding.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9