Geen medewerking aan glasaktie B. en W. Sassenheim: Jos Valentijn te gast bij feest-weekend te Langeraar Heerlijkheid Hoogmade presenteerde zich met blazers en majorettes Goed spel vai| Aarkanters inr „Engel in nood streeknieuw^ Massale deelname Braassemloop in Roelofarendsveen „Hadcard" vindt nieuwe sporthal te ver voor jeugd Leidse bioscopen Elckerlyck bracht statische thriller knap tot leven Duitse zege op strand PAGINA 4 MAANDAG 9 APRIL 1973 LEIDSE COURANT SASSENHEIM Het is de vraag of de glasactie, begonnen door leerlingen van de Christelijke MAVO, in samenwerking met de Sassenheims Sparkruidenier, doorgang kan vinden. Burge meester en Wethouders achten het niet noodzakelijk dat de ge meente haar medewerking aan deze actie verleent. Volgens hun informaties is het glas niet milieuverontreinigend en kan het na verwerkt te zijn met ander huisvuil in de verbrandingsovens van de reini gingsdienst een bestemming krijgen ais verhardingsmate riaal voor wegen, sintel- en ten nisbanen. In de raadsvergadering van mor gen zal de raad een uiteindelij ke beslissing nemen over het al of niet meewerken aan de Sas- senheimse glasactie. Veel inwo ners, individueel en in groeps verband hebben B. en W. ver zocht glascontainers te plaatsen. Hierin kan men allerlei gebruikt glaswerk deponeren. Dit oude materiaal wordt in glasfabrie ken gesmolten om vervolgens opnieuw gebruikt te worden. Medewerkers Leidse Courant ROELOFARENDSVEEN On danks verre van ideale weer somstandigheden en andere in de omtrek georganiseerde pres tatielopen kwamen ca. 800 lo pers en wandelaars een frisse neus opdoen langs de oevers van het Braassemermeer. Door het systeem van een ge- HAZERSWOUDE De Volleybal vereniging Haduard wil in prin cipe gebruik gaan maken van de in Hazerswoude-dorp te bou wen sporthal. „Voor de jeugd is het evenwel niet acceptabel, vanwege de afstand," aldus voorzitter W. H. de Jong tijdens de ledenvergadering, Hij doelde op het overbruggen van de af stand tussen Hazerswoude-Rijn- dijk, waar Haduard Is geves tigd, en Hazerswoude-dorp. Haduard heeft het bestuur uitge breid. Het ziet er nu als volgt uit: W. H. de Jong, voorzitter; D. van Veldhuysen, waarne mend voorzitter; M. L. Stok- zoen een oefenmeester aan te trekken. Volgens voorzitter de Jong zal getracht worden om meer contact te gaan onderhou den met de andere plaatselijke sportverenigingen, met name vooral de andere Hazerswoudse volleybalvereniging „De Haze laars". spreide start en het „tijdklok ken" waren er geen gedrangtoe- standen bij start en finish en konden prestatielopers en de wandlaars zelf hun vertrektijd bepalen. Het deed velen goed, het was te zien aan gekleurde wangen, op deze manier de overs van een der Zuid Hollandse plassen eens te inspecteren. De organisatie in deze vorm biedt in de komen de jaren, vele perspectieven. De wisselbekers van de trainings groep Alkemade is dit jaar bij I de dames overgenomen van I Janny Akerboom door Annie Klein en bij de heren is hij uit eindelijk behouden door de slim- 1 me Sjaak 't Hoen in een nek aan nek race met Jos Koek. In Jachthaven de Noorderhem is tevens de trekking verricht van de jaarlijkse ponnyloterij. De pony is gevallen op lot no. 1705; volgende prijzen zijn gevallen op de nlimmers: 277 1907 1462 2054 2848 1199 2060 1718 1463 2347 2210, prijzen kunnen afgehaald worden bij J. de Jong, v. d. Bijlstraat 3 te Roelofarends veen, De pony wordt afgeleverd in de voortuin. De jeugdige fans van Jos Valentijn waren in groten getale komen opdagen om hun idool van dichtbij te zien HOOGMADE W. Bank. NoordeU 14. tel. 01712—8363. KATWIJK S. Hofstra. Noordwljli weg 64, tel. 01718—12096 en W. Ni eboer. Duinoord 14. tel. 01718—734 LANGERAAR/TER AAR L. Slj renburg. Van Weerenstraat 25. I 01722—3912. LEIDERDORP R. Korteka, Koekkoekstraat 9. tel. 01710—33755 LEIMUIDEN Van Dam. Kerkl^ tel. 01721—8849. A. Koch. Rldc TER AAR Jos Valentijn open de zaterdagmiddag met een fer me draal aan het rad van avon tuur de fancy fair in het Paro chiehuis te Langeraar. Daarmee startte een scala van activitei ten, waarvan de opbrengst was voor de Langeraarse jeugd. WelVerRo en het Katholiek Meisjes gilde hadden voor de organisatie van het festijn hun krachten gebundeld. Zondagmiddag half drie was de schaatskampioen weer aanwezig in het Parochiehuis om het startschot te lossen voor de suc cesvolle prestatieloop. Een groot aantal deelnemers, onder wie de drie jarige Winfried Ver sluis behaalde de eindstreep. De uitslagen van de prestatieloop zijn als volgt: 8 km heren: 1. Martien van der Hoorn (Ter Aar) en T. Verbeek (Noordwij- kerhout); 2. Martien v. Marre- wijk (Kwintsheul); 3. H. van Adrichem (Wateringen) 8 km dames: 1. W. van Tol (Lange raar); 2. K. Kerkvliet (Roelofa rendsveen) 5 km heren junio ren: 1. Leo Verbeek (Noordwij- kerhout); 2. Kees Eys (Nieuw koop); 3. René van der Zon (Nieuwkoop) 5 km dames ju nioren: 1. Deonne van der Hoorn (Ter Aar); 2. Elly van Leeuwen (Hoogmade). spoorlaan 11. tel 01710-52617. OUD ADE C. Metaal, Vrouwven weg 2. tel. 01712—8586. SASSENHEIM F. Kapteln, Acat laan 6. tel. 02522—12058. T STOMPWIJK - J. Welp, Van St V horststraat 125. VOORHOUT Slkklng. Wllhelmli -'--•H 10. tel. 02522-13992. JCHOTEN J. Peters 139. tel. 01717—2421. WARMOND Mevrouw scnan Swellandstraat 53. tel 01711—2241-- WOUBRUGGE A. van Tlenho-è Dr. Lothlaan 24. tel. 01729—252. ZEVENHOVEN Mejuffrouw I. M rik. Noordeinde 33 II, tel. 0171 tape 26. tel. uma—zzbz. RIJNSBURG M. Goudrlaan, By van Albeyboomstraat 31e. DE ZILK H. Turnhout. St. Jac| straat 38, tel. 02520—17459. ;OETERWOUDE Jac. van I Geest, Watertje 19. tel. 01715—13 man, secretaresse; C. de Jong penningmeester; J. M. Ver steeg, wedstrijdsecretaris; P. Passchier voorzitter jeugdcom missie; J. Zwetsloot, lid. Met de pupillen uit Haduard minivolley- bal gaan spelen. Tevens is men druk bezig voor het nieuwe sei- Triompf vierde feest met met show wedstrijd BODEGRAVEN Ter gelegen heid van het zilveren jubileum van het tamboer-, trompetter-, pijper- en majorettekorps Triomf, werden zaterdagmiddag mars- en showwedstrijden geor ganiseerd op de Nieuwe Markt. Negen korpsen namen er aan deel. De jury bestond uit de he ren A. van der Sei, majoor-tam boer van de Koninklijke Marine, W. Schenk, sergeant-tamboer bij de Marine en C. Riemers, majoor-pijper bij de Marine. Voor enkele honderden belangstel lenden brachten de muzikanten hun fleurige parades. Het festijn leverde de volgende uitslag op: 1. Amicitia (IJsseistein) 211 punten, 2. Juliana (Rotterdam) 210 punten, 3. Con Brio (Al phen) 205,5 punten, 4. Samen Spelen Sterk (Giessenburg) 199 punten, S. Crescendo (Alphen) 194,5 punten, 6. Kunst enVriend- schap (Harmeien) 190 punten, 7. Leiderdorp 1S9 punten, 8. Cres cendo (Utrecht) 187 punten, 9. Door Samenwerking Sterk (Aar- landerveen) 183 punten. De bes te tamboer-maitre leverde Con Brio op. De beste majorette kwam van Juliana uit Rotter dam. Een scène uit de thriller Tussen eb en vloed" HOOGMADE De muziekvereni ging „De Heerlijkheid Hoogma de" heeft zich zaterdagavond voor het eerst gepresenteerd met bazuinblazers en majoret tes. Het was een groot succes evenals het concert van de har monie alleen, die wederom be wees goede vorderingen te heb ben gemaakt met dirigent J. Klein. Het programma van de Harmonie werd weliswaar niet vlekkeloos afgewerkt een wat aarzelen de inzet met „Arosa", terwijl soms ook wat mis bleek in de stemming maar over het ge heel genomen viel duidelijk waar te nemen, dat „De Heer lijkheid" zich in opwaartse lijn beweegt. Het concert in Huize van der Ploeg werd ook bijgewoond door burgemeester en mevrouw Brouwer-De Koning, pastoor Van Vugt, ereleden en vertegen woordigers van zusterverenigin gen uit Zoeterwoude en Wou- brugge. Goede prestaties werden door de harmonie vooral geleverd in de Potpouri van Delbaco en in de nummers Yolanda, Renoveau, het Klokkenfeest en Alla Mar- c.ia. Opvallend was ook het goe de samenspel tussen de dirigent en de instrumentalisten. Een langdurig applaus was er ten slotte voor het optreden van de drumband met bazuinblazers en majorettes onder leiding van de heer N. Straathof en Ineke Straathof, waarmee het concert werd besloten. Aansluitend volgde tenslotte nog een gezellig samenzijn met de "Die Slingerland Brothers. tulpen Markten SASSENHEIM M De toneelgroep "Elcerlyo" zorgde gisteravond weer voor een boeiende avond. Bij 'Cees en Ineke' brachten zij het spannende toneelstuk UüTus- sen eb en vloed" van I Weeroverzicht f&E BILT Boven de Atlantische Oceaan, ten westen van Ierland, ligt al enkele dagen een krach tig hogedrukgebied, dat slechts weinig van plaats verandert. Tussen dit systeem en een op vullend lagedrukgebied boven Scandinavië wordt boven onze omgeving een noordelijke stro ming in stand gehouden, die koude lucht aanvoert, afkomstig van hoge breedten. h de afgelopen nacht werd in het binnenland op verschillende plaatsen een minimum van min 4 graden gemeten. Overdag konden zich gemakkelijk buien ontwikkelen, terwijl d> middag- temperaturen geen hogere waarden bereikten dan 7 8 graden. In de komende nacht zal het kwik in het binnenland opnieuww tot enkele graden on der het vriespunt dalen. Morgen neemt onder invloed van een storing, afkomstig van de Mid dellandse Zee, de bewolking en ook de neerslagkansen toe. Voo ruitzichte n voor woensda Wisselvallig en aanhoudend koud. Weersvooruitzichten in cijfers voor woensdag: Aantal uren zon 0 tot 7. Min. temp. 4 tot 0 gral den. Max. temp. 9 tot 12 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 procent. Kans op een geheel droog et maal 30 procent. Eysseisteyn. Het knappe spel, de goed verzorgde aankleding en de weloverwogen regie brachten deze thriller op over tuigende wijze tot leven. iiiiTussen eb en vloed" speelt in een tot ruóne vervallen huis op een tot eilandje geworden rots punt van Bretagne t/dens de nadagen van het Franse schrik bewind in 1794. De benauwende sfeer van deze tijd en de omge ving komen vooral tot uitdruk king in vrij lange statische dia logen. Juist hierdoor is het stuk moeilijk te hanteren en eist het een grote kwaliteit van de spe lers en speelsters. Prima spel was er van Leen van der Geest als Renóe Louise, dochter van de gravin, en van C. In der Rieden als herbergier. Zij kregen goed tegenspel van mevrouw A. Immerzeel—Homan als de gravin en A. Scholte, offi cier van de Franse Staatspoli tie. Ook onder de kleinere rollen vie len verschillende acteurs op. We noemen de herbergiersknechten J. van der Zwet en J. de Vries en de soldaten A. Paardekooper en P. van der Zwet. Morgen avond wordt een tweede opvoe ring gegeven van üüTussen eb en vloed". t de organisatoren, de heer Kortekaas, deelt de karten uit LEIDERDORP De 6e strand- loop van de Zwem- en polover eniging de Zijl/LGB in samen werking met de Leidse Courant, was ondanks het slechte weer een succes. Circa 400 deelnemers gingen precies om 12 uur van start, nadat het startsignaal was gegeven uit de dubbeldek ker van de Leidse courant die ter plaatse als jury wagen fun geerde. Een groep van ongeveer 30 atle ten uit Duitsland, die gisteren bij de Bataven uit Leiden de Zilveren Molenloop hebbn gelo pen, liepen nu de strandloop mee en legden zelfs beslag op alle eerste plaatsen. De uitslag van de 4 km was een volledig van de 4 km was een volledige Duitse aangelegenheid. De eerste Nederlander kon pas beslag leg gen op de negende plaats. Hilde- brand. De uitslag was: Duitsland, in 14 min. (Molenloop 5de), 2 Edi Kuul, Duitsland, (Molenloop 35ste), 3 Martini Ha- rald, Duitsland (Molenloop 39ste). Als eerste dame arriveerde Fran- ze Gartner. Zij was 15e. Ook zij kwam uit Duitsland. De eerste Hollander die als negende ein digde was J. W. Groenheide uit Maasdijk. De uitslag van de 8 km. was: Manfred Klein uit Duitsland in 28 min. 25 sec. 2 Jim Koster uit Alphen aan den Rijn. 3 Fritz Wi- derhald uit Duitsland. INi bil nai TER AAR De bijna 25 Jaar jonge toneelroep „De Aarkan ters" Het een select publiek ge nieten van het blijspel „Engel in nood" van Max Andrea. Ar thur Engel (Cor Verzaal), een eenvoudige boekhouder, is win naar geworden van veel kostba re prijzen in een tee-vee-quiz. Zijn familieleden vinden dit zo verwonderlijk, dat de gelukkige winnaar van de ene moeilijk heid in de andre rolt. Hetty (Lyda Heemskerk) maakt de problemen nog groter, hls zij komt vertellen dat door een misverstand de prijzenregen aan zijn neus voorbij gaat. De familie Engel blijft erg goed in staat te zijn de moeilijkheden te boven te komen, weliswaar niet zonder de vreemdste avonturen. Opa Engel, een vinnig oud man netje, die elke dialoog mes scherp becommentarieert, werd briljant vertolkt door Cor Lek. Door intens inleven van zijn rol, kwam hij levensecht over. Ook Huib Spek als directeur Ferdi nand Buying en mevrouw Den Uyl als mevrouw Engel zorgden met hun rolvast spel voor de nodige hilaritiet. Als verse spontane reacties zaai. achter de schermei misbaar en attent, fungeen souffleur Louis Hoogert Aanstaande vrijdag wordt gel in nood" voor de maal gespeeld in het dorp van Ter Aaar. Sportdag va NKV opveil van Foreliol VOORHOUT SV For heeft het NKV-bestuur gei tigd gebruik te maken va: sporterrein met kle< held. Dit in verband door het NKV te organi sportdag op 25 augustus. Dit is meegedeeld tijdens hel cieel gedeelte van de feest van het NKV. Door de fi Warmenhoven werd een vertoond over de prachtig ge natuur rond de Noorse den. De rest van de avond op uitbundige wijze voor met muzikale begeleiding ,,Rhe Hooligaatgans" uit senheim.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4