£eick>cSouAcmi Andriessen sluit Den Uyl niet uit als premier N.O.S. verbiedt Paul Meiersht w Veronica wellicht vanm weer iddag vlot BIJ CO-OP ZEKER 800 ONTSLAGEN v.d.wlel Rond 2 miljoen Invasie buitenlandse toeristen verwacht (aT v.d.wiel BANKOVERVALLERS NOG NIET GECREPEN Overname geregeld 64e JAARGANG No. 119474 ZATERDAG 7 APRIL I97Ï DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE Zaterdag: Ned. I: 19.05 uur Een van de acht: 21.30 uur Eurovi sie Songfestival. Ned. II: 21.05 Farce Majeure met alternatief songfestival. Zondag: Ned. I: 20.25 uur Citroen tje met suiker, amusement, 21.15 uur Brandpunt, met repor tage over Roemenië. Ned. II: 19.30 en 21.10 uur Studio Sport. ONBESTENDIG Wisselend bewolkt met af en toe buien, waarvan sommige met hagel of natte sneeuw. Krachti ge tot harde en langs de Wad- denkust tijdelijk stormachtige noordwestelijke wind. Maximum temperaturen rond 8 graden. Zondag: ZOn 06.00—19.25. maan 08.4401.14. Hoogw. Schevenin- gen 6.06-18.34, laagw. 2.03-14.28. E Den Haag Het na tionaal bureau voor toerisme verwacht dat tijdens de ko mende weekeinden van Pasen, 1 mei en Pinksteren an derhalf tot twea miljoen buitenlan ders naar ons land zullen komen. Voorwaarde is echter wel, dat het rede lijk goed weer zal zijn en daarop is gezien de late Pa sen en Pinksteren wel kans. De ho tels in de toeristi sche centra hebben al een flink aantal boekingen voor de Paasdagen. De eerste mei biedt bijvoorbeeld de Duitsers de kans om met opneming van één vrije dag vier aaneengesloten vakantiedagen te krijgen. De Neder landers kunnen met de vrije dag op Ko ninginnedag een va- kantietje van drie dagen versieren. Van i onzer verslaggevers Hilversum - De Paul Meier show van Kees Buurman en Henk Terlingen, die iedere woeensdagavond op Hilver sum 3 werd uitgezonden, verdwijnt. De NOS-leiding heeft alle activiteiten voor deze show verboden. De NOS-leiding heeft het besluit gemotiveerd met aan te voe ren, dat de samenstellers zich te veel vrijheden ver oorloofd hebben, die niet stroken met de opvattingen van de NOS. Achtergronden van de ingreep om dit zeer populaire pro gramma zonder meer ineens te verbieden, zijn de activitei ten van Kees Buurman en Henk Terlingen rond de stran ding van 't radioschip Veroni ca op 't strand bij Schevenin- gen. Het programma, dat woensdag j.l. over deze stranding aan boord van de piraat opgenomen werd, kon die avond al niet doorgaan omdat de NOS-leiding de uit zending ervan verbood. Al leen de Veronica-tune en de woedende, niet-parlementaire reactie van de ,,de rechter hand van de heer Paul Meier" alias Henk Terlingen waren toen nog hoorbaar voor de luisteraars. Henk Terlingen zal overigens werkzaam blijven voor de NOS-televisie. Twee medewerkers van de Paul Meiershow zagen gis teravond kans in het Avro t.v.-programma „Voor de vuist weg" een doek te ont rollen met het opschrift: „Paul Meiershow verboden". Reactie Avro: „Een vorm van sluikreclame, daar ma ken we ons niet boos over". Weer drie verpleegden ontsnapt IRONINGEN (ANP) kwart voor tien gisteravond zijn drie verpleegden uit het Van Mesdagasiel te Groningen ont- snapt. vV?Pet zjjn (je 29-jarige W. V., die zat voor diefstal en braak, de 22-jarige A. S. (verkrachting) en de 21-jarige J. P. (diefstal en afpersing). Zij hebben zich een l weg naar de vrijheid gebaand door een of meer tralies door te zagen. lit jaar zijn nu al zeven man ont snapt of weggelopen van hun begeleiders. In Nederland 0500 adoptie kinderen EN HAA G(ANP) —Het aantal geadopteerde kinderen in Ne derland is het afgelopen jaar gegroeid tot rond 10.500. olgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden vorig jaar bij de arron dissementsrechtbanken 1406 adoptieverzoeken ingediend (1971: 1303). Van de 1313 ver zoeken die afgedaan werden (1971: 1184) werden e rl282 toe gewezen (1971: 1155). Eind 1972 waren nog 1748 verzoeken in be handeling. kijkt In de poppetjes van uw ogen I Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de chtgevoeligheid. En gaat dèn pas naar n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed uit te zien! weet er het fijne van ...van brillen 1 Nieuwe Rijn 6Z Lelden. Vanmorgen vroeg is men erin ge slaagd het zendschip Veronica met de kop weer naar zee te trekken. Vanmiddag hofpt - len het schip weer in zijn element terug te brengen. De uitzendin gen zullen daarna spoedig wor den hervat. Den Haag PvdA-fractieleider drs. Den Uyl kan zich niet voorstellen dat KVP-fractieleider mr. Andriessen werke lijk meent via een christen-democratische formateur tot een oplossing te kunnen komen, die voor de progressieve partijen aanvaardbaar is- Dan had men mr. Burger niet hoeven laten gebruiken, aldus drs. Den Uyl in een reacti hoeven laten gebruiken, aldus drs. Den Uyl in een reactie op het advies dat mr. Andriessen gisteren aan de konin gin heeft uitgebracht. Mr. Andriessen houdt vanwege de gecompliceerde situatie zelfs re kening met twee formateurs: een uit de KVP en een uit A.R. of C.H.U. De nieuwe forma- teur(s) zal allereerst weer met formatieperiode mag zijns in ziens niet gebruikt worden, om drs. Den Uyl al dan niet langs omwegen aan de macht te bren- Haagse jurist wil burgers wapen geven DEN HAAG Als het aan de Haagse Jurist mr. S. L. F. dc Hartogh zou liggen, kreeg elke Nederlander die met een wapen kan omgaan binnen de kortste keren vergunning om met een vuurwapen of degenstok de straat op te gaun. Mr. de Hartogh schrijft in het Ne derlands Juristenblad het hard nodig te vinden dat de burger in de gelegenheid wordt gesteld zichzelf en zijn medeburgers te verdedigen. De overheid is vol gens hem steeds minder in staat haar beschermende tauk te vervullen, doordat geen vol doende politiepersoneel beschik baar is voor regelmatige pa trouille in de wijk te voet en per fiets. Mr. De Hartogh vindt dat de ver bodsbepalingen tot het dragen en bezitten van wapens aan de gewijzigde praktijk aangepast moeten worden. „Zou iedere bankbediende een vuurwapen bij de hand hebben, dan zou het met de bankover vallen spoedig afgelopen zijn. En zou een vent die een vrouw wil aanranden in de loop van een pistool kijken en met zijn han den omhoog aan de politie wor den overgeleverd, dan zal dit tot een grotere zelfbeheersing leiden"- redeneert mr. De Har togh. advocaat en procureur in de Residentie. Een wapenver gunning zou volgens hem alleen ingetrokken mogen worden als door gebleken wangedrag of po litieke activiteiten gegronde twijfel kan bestaan, dat de ver zoeker het wapen niet uitslui tend voor zelfverdediging en verdediging van het wettig ge zag zal gebruiken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHEVENINGEN Vanmorgen vroeg is het gelukt om het door de storm gestrande radio-zendschip Veronica weer met de kop naar zee te trekken. Een sleepboot van de bergingsmaatschappij slaagde erin met een kracht van 3400 pk en met behulp van een waterver hoging van 1.90 meter, beweging in het onfortuinlijke popschip te krijgen. In de namiddag zou worden geprobeerd de laatste fase van r in z te brengen met s De sleepwerkzaamheden die van morgen omstreeks vijf uur in het donker begonnen, werden gadegeslagen door zo'n driehon derd nieuwgierigen. Het tij zat Veronica bijzonder mee, want er was springvloed en een stevi ge noordwesterwind die voor een extra-waterverhoging van dertig centimeter zorgden. Gistermiddag was al eerder een poging gedaan om Veronica van het Scheveningse strand af tc trekken. Toen was er geen en kele beweging in het schip te krijgen. Deze eerste bergingspo ging werd gadegeslagen door een kleine duizend toeschou wers, waaronder Veronica-direc- teur Bull Verwey en disc-jockey Rob Out. Vannacht werden de voorbereidende werkzaamheden voor de tweede bergingspoging verricht, zoals het graven van diepe geulen rond het schip en het wegpompen van de veertig ton waterballast in Veronica. Toeschouwers, die het slechte weer trotseerden om naar Ver onica te komen, werden zowel gisteren als vandaag vanaf het schip verwelkomd met een pro gramma van popmuziek. Dit is geen vogelverschrikker, japon uit de nieuwe collectie v< Dior, gemaakt van een soepi cyclaam en paars. naar een lange avond- i de Franse modekoning e jersey in de kleuren dt linkse drie tot zaken moeten zien te komen. Hij zal naar de mening van mr. Andriessen eenzelfde of misschien iets rui mere opdracht moeten krijgen als mr. Burger. Mr. Andriessen sluit zelfs niet uit, dat drs. Den Uyl 'premier van een nieuw kabinet zal zijn. De op dracht aan de formateur zal zijns inziens andere oplossingen niet mogen uitsluiten: herstel van het oude 5-partijenkabinet of de vorming van een chris ten-democratisch kabinet op ex- tra-parlementaire basis. Drs. Den Uyl heeft laten weten, dat de PvdA uitsluitend zal meewerken aan een kabinet als door mr. Burger werd nage streefd. Voor medewerking een andere constructie is de PvdA niet beschikbaar. Aange nomen wordt dat drs. Den Uyl de koningin geadviseerd heeft om mr. Burger met een nieuwe, ruimere formatieopdracht te be lasten. Op het congres van DS'70 heeft fractievoorzitter mr. Berger vandaag verklaard, dat DS'70 bereid is verantwoordelijkheid te dragen, ook „onder onmoge lijke omstandigheden". Herstel van de oude vijf dus. De nieuwe DIEREN De rijwielfabriek Gazelle 500 werknemers heeft door de staking van de metaalarbeiders sinds 9 maart tot dusver een omzetverlies van meer dan 4 miljoen gulden, zo heeft de directie meegedeeld. De produktie is stil komen te staan. Normaal maakt Gazelle duizend fietsen per dag. Gesteund door helicopters hebben ongeveer 1000 Westduitse politie mannen en grensbewakers gisteren vergeefs gezocht naar dc twee bankovervallers uit Mönchengladbach, die er met een miljoen mark vandoor zijn. De twee inmiddels vrijgelaten gijzelaarster* zeiden dat zij tijdens hun gevangenschap goed behandeld waren. Een van de overvallers had op een gegeven moment tegen de vrouwen gezegd „Eer ik jullie doodschiet, schiet ik liever mezelf dood". Hitier een joodse naam PRAAG Een Joodse familie met de achternaam van Hitier heeft van 1682 tot 1846 in de stad Polna in Moravië gewoond en is daarna naar Wenen ge- emigreerd, zo heeft het Tsjechi sche blad Svobodne Slov giste ren bericht. Volgens het blad zijn de gegevens over de familie Hitier aange troffen in het museum van de stad. Het is overigens de eerste maal dat papieren op tafel ko- JOYRIJDER ROTTERDAM (ANP) In Rot terdam heeft een 25-jarige „joy- rijdende" chauffeur gisteravond een enorme ravage aangericht toen hij met een 15 tons zandau- to acht personenauto's total loss reed en zes wagens zwaar be schadigde. e man bleek volgens de politie niet in staat te zijn de vracht wagen naar behoren te bestu ren, omdat hij onder invloed van geneesmiddelen verkeerde. Utrecht Het in moeilijkheden verkerende coöperatieve winkelbedrijf Coöp zal worden overgenomen door Koninklijke Scholten Honig en Edah. De leidingen van de drie kruideniers concerns en de vakbonden zijn hierover gisteren tot overeenstemming ge komen. KSH en Edah zullen ieder bepaalde onderde len van Co-Op overnemen. Daarbij zullen niet alle ca. 6U00 werknemers gehandhaafd kunnen blijven. Er zullen zeker 700 k- 800 mensen ontslagen moeten worden. In Edah zullen het winkelapparaat en de centrale magazijnen van Co-Op opgaan. De zelfstandige Co-Op winkels, zogenaamde B-deelgenoten blijven Co-Op heten en ten opzichte van deze winkels blijft Edah de groothandelsfunctie vervuilen. Van de hui dige 150 -Co-Op winkels zullen waarschijn lijk 40 ongunst g gelegen bedrijven geslo ten worden, waarbij 200 werknemers be trokken zijn. Ook van de overbezette Co-Op centrale in Utrecht zullen 200 personen af vloeien. De ontslagenen zullen voorrang krijgen bij Edah-vacatures. KSH had vooral belangstelling voor de Co-Op meelfabriek in Rotterdam. De Co-Op bak kerijen en enkele produktiebedrijven in Utrecht. Wat de koopprijs van Co-Op is geweest wil den de diTekties niet mededelen; van dit bedrag wordt een „garantie- en harmonisa- tiefonds" gevormd. Het is nog niet bekend welke Co-Op onderde len precies gesloten worden en wanneer. Dit wordt nog nader onderzocht. Van het Co-Op personeel gaat bijna tweederde naar Edah. de rest naar KSH. De opheffing van Co-OP heeft geen nadelige gevolgen voor onder meer Co-Op spaaizegels en -obligaties.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1