Raad voteert geld voor grondwerk in plan Schoterveld Derde jongens team van PIT werd kampioen SVLV kan gaan beginnen met nieuwbouw Jos Valentijn te gast bij Welverro sses&^v. rijn- en veenstreek Wandelmars Rode Kruis in Alphen Kosten: f287.000 Karei v. d. Veek wil zelfbouw impuls geven Intergemeentelijke samenwerking in raad van Ter Aar SJZ sluit seizoen af DONDERDAJ. 5 /.ARIL 1S73 Nieuwveen - De gemeenteraad van" Nieuwveen is akkoord gegaan met het beschikbaarstellen van een krediet van 235.000,- voor het gedeeltelijk bouwrijpmaken van de grond voor de eerste fase in het bestemmingsplan Schoterveld -Zuid. Dit betreft de gronden, gelegen tussen de be bouwing langs de W.P.Speel- manweg en de tochtsloot lood recht op het Jan van Blanken pad. De werkzaamheden omvat ten het aanleggen van riolerin gen, slakkenbanen en vergra ving van sloten. G. Treur (Gez.Chr.), J.Spek- man(KVP) en G.v.d.Hoorn(KVP) prefereerden een pasklaar bestek opgemaakt voor dit werk, waarin openbare aanbesteding, inplaats van gun ning aan de Heide Mij. zonder meer. Mevr.Th. Speet(Gerrr.Bel.) meen de, dat bij openbare aanbeste ding dit niet alleen extrakosten voor bestek etc. zou betekenen, maar vooral vertraging en tijds- Aangepaste woningen op plaats oude basisschool verlies voor de zo nodige wo ningbouw. De hierna volgende discussie tussen vrijwel alle raadsleden nam een vol uur, alsmede een pauze in beslag, waarna weth.J.Fransen voor stelde om de uitvoering van het werk óf door de raad zelf te Ia- ten geschieden of dit in handen van B. en W. te vertrouwen. C.Meyer(.GB-), „Zal dit graag in handen van B. en W. houden met verzoek voor speciale aan dacht bij uitvoering van dit werk". Aldus werd besloten. De erfpachtscanon voor diverse percelen gemeentegrond, gele gen aan de W.P.Speelmanweg, zal een forse verhoging onder gaan, gezien de gestegen grond waarde. Deze zal 350,- tot 450,- per jaar gaan bedragen, naar gelang perceelgrootte. Vol gens voorstel b en w kan koop geschieden tegen 33,20 per m2. weidende vee van de gemeente- Voor het verleggen en funderen van een veerooster op de Ho- gendijk, zodanig dat het aldaar weidende vee van de gemeenelj- j lijke eigendommen wordt ge- j weerd, zal een krediet van I 5.500,- vergen, hetgeen H.Soede (Gez.Chr.) vel te hoog achtte. De gemeente heeft zich uitgespro ken voor huisvuilverbranding in interregionaal verband. De af metingen van de huidige vuil stortplaats noopt tot een spoedi ge realisering van deze oplos sing. De oude openbare basisschool aan Het schoolgebouw, dat plaats moet maken voor woningen. ALPHEN - Het Rode Kruis orga niseert zaterdag 14 april weer een wandelmars. De te wande len afstanden zijn 5, 10, 15, 25 en 40 km. Gestart wordt bij de St. Joseph- zaal voor de 40 km. om 10.00 uur, voor de overige afstanden tussen 10.00 en 14.00 uur. De op brengst van de tocht komt ten goede aan de hulpacties van het Rode Kruis. Inschrijving staat open op giro nr. 1917047 ten name van de penningmeester van het Nederlandse Rode Kruis of per giro nr. 6471 ten name van de Alphense Bank ter plaatse. de Kerkstraat zal worden ge sloopt, wegens de grote bouw valligheid van dit 140 jaar oude gebouw, dat een doelwit is ge worden voor baldadige jeugd. Voorlopig zal de te ontstane ruimte door grondaanvulling, afrastering en kleine beplanting worden opgevuld. De naastgele gen panden Kerkstraat 37 en 39 zijn indertijd onbewoonbaar ver klaard. Wanneer deze binnen af zienbare tijd zullen worden ver laten, zal b en w met een afge rond plan ter tafel komen voor woningbouw aldaar voor bejaar den of invalieden, in aangepaste bouwvorm voor deze omgeving. Tenslotte werd zonder veel kom- mentaar akkoord gegaan met het verlenen van een aanvullend krediet van 15.000,- t.w. meer kosten voor de rekonstruktie van de sportvelden aan de W.P.Speelmanweg, veroorzaakt door enkele wijzigingen in de- werkuitvoering en verhoging van loon- en prijsnormen. Fabrieksbrand je Swamij-Koverto ROELOFARENDSVEFN - De plaatselijke vrijwillige brand weer werd gistermorgen gealar meerd voor brand in de enve- loppenfabriek Swamij-Koverto aan de Alkemadeiaan. Door het gloeiend worden van een pijp van een heteluchtkachel waren plafond-platen in brand geraakt. Dank zij het koelbloe dig optreden van het personeel, die de brandende platen van het plafond verwijderden, kon de brand in de kiem worden ge smoord. De brandweer behoefde alleen maar controle uit te oefe nen of er geen smeulende vuur haarden waren achtergebleven. ZOETERWOUDE Het 3e jon gensteam van de tafeltennisver eniging PIT'54 is kampioen en bleef daarbij zelfs ongeslagen. Het kampioenstrio bestaat uit Jos v. d. Kolk, Sjaak den Eisen, en Ton Vreeswijk. Bij het beha len van de zegepraal werden bloemen aangeboden door train- ster Marian v. d. Helm en me vrouw v. d. Kolk-Castelein. Het eerste meisjesteam kwam een punt tekort voor de titel die nu naar plaatsgenoot Effect'54 ging. Dit team is samengesteld uit Alie Hulsbos, Tiny v. d. Tang en Joke Visser. Het eerste juniorenteam van PIT'54 kwam in de afgelopen competitie niet tot winst wat degradatie tot ge volg heeft. Wim van Leeuwen, Joost van Gent en invaller Adri v. d. Salm, opgesteld in het der de team sloot het seizoen af met een krappe 64 zege op Ef fect. In de komende weken staan nog enkele vriendschappelijke wed strijden op het programma. Bei de verenigingen organiseren op 14 april de Zoeterwoudse tafel tenniskampioenschappen. Er zal gespeeld worden in twee groe- |i pen: NTTB-leden en niet-le- I den. De deelnemers worden in-1| gedeeld in poules van drie waarvan de laatste afvalt, de (nummer twee komt in de her kansing en de nummer één gaat atutomatisch over naar de vol gende ronde. Er is een groot aantal klassen. Alleen bij het mixed-dubbel wordt geen onderscheid gemaakt tus sen leden en niet-leden. De wed strijden worden gehouden in het Centrum en vangen om 9 uur aan. Deelnemers moeten zich vóór 6 april melden op een van de volgende adressen: J. G. v. d. Helm, Schenkelweg 107 K. v. Muyden, Noordbuurtseweg, G. Verhagen, Kerklaan 61. ALPHEN. Gisteravond vierde de afdeling vrouwen van het NKV haar vijfentwintigste verjaardag in het patronaatsgebouw Sint-Jozef in Alphen. Vier dames werden gehuldigd, omdat zij al die vijfentwintig jaar lid zijn gebleven van de afdeling. Het zijn (v. I. n. r.) de dames Van Holstein, De Rijk, Elshout en Loogman. Laatstgenoemde ontving speciale hulde, omdat ze gedurende al die jaren penningmeesteres is geweest. Op de foto ontvangt zij uit handen van mevrouw Sluis, presidente van de afdeling, felicitaties. Tijdens het feestprogramma traden de Alphense majorettes op. De jubileumviering werd begonnen met een Heilige Mis in de Bonifaciuskerk. Mevrouw Verwoerd werd dank gebracht door pastoor Krol van de Pius-X-kerk, omdat zij voor deze parochie buitengewone diensten heeft verricht. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense sportvereniging SVLV kan binnenkort gaan bouwen. Het wachten Is op de gemeentelijke bouwvergunning. Nadat aanvankelijk aan hoogbouw is gedacht, welke bouw echter door de welstandscommissie is afgewezen, werd een plan opge steld voor laagbouw door de ar chitect Th. Sluys uit Voorscho ten. Dit plan ontworpen met inachtneming van de door de gemeente en de KNVB te stel len eisen, is door de algemene ledenvergadering van SVLV met algemene stemmen aanvaard. Het gebouw omvat een EHBO- kamer, een zestal kleedkamers, met doucheruimten, twee scheidsrechterskamers, een commissiekamer, kantine, be stuurskamer alsmede bergruim te voor materiaal. Het aanne mingsbedrijf M. .W Meijer te Roelof ar endsveen 11 april vieren T. L. Verdel (73) en M. P. Verdel-van Ruiten (72) hun 50-jarig huwelijksfeest. Beiden zijn afkomstig uit Roelofarendsv een en daar ook 50 jaar geleden in de echt verbonden op het ge meentehuis en vervolgens in de Petrus Banden Kerk. De heer Verdel is altijd eigen baas geweest over een kwe kerij en heeft alle stormen des tijds dapper doorstaan. Het echtpaar heeft 12 kinde ren, allemaal getrouwd, 36 kleinkinderen en sinds eer gisteren 2 achterkleinkinde ren. Met de familie wordt op 11 april in dó Vier Heemskinderen de heuglijke dag gevierd. Zondag is er tenhuize van het bruidspa r gelegenheid tot feliciteren. 55 TE AAR Jos Valentijn zal a.s. zaterdag rond 14.30 uur de fancy fair van „Welverre" ope nen. Het ccn en ander geschiedt order de muzikale begeleiding v: \rti ei Rei „I.-ni". prcstatieloop georganiseerd Deze gaat over een afstand van 4, 5 en 8 km. Jos Valentijn za' ook hier weer aanv/cz g zijn om om 13.30 uur het stcri schot te Inschr De kosten z'jn voor 14 ja; rond 20.C0 uur. een beker of plaquette w Zondag, wordt er door de R.K. Deze worden ra a'loop Verkennersbeweging tevens een Paroch ehuis uitgereikt. TER AAR In deze tijd, dat de prijzen in de "bouw" iedere wo ningzoekende bijna wanhopig maken en de gedachte ooit eens een eigen huis te bewonen de grond In wordt geboord, heeft de Ter Aarse architect Karei van der Veek (36) de moed niet verloren. Wij spraken met hem over zijn visie op de problema tiek. Deze in Lisse geboren werkstu dent, bijna klaar in Delft (bouwkunde) heeft zich al lange tijd bezig gehouden met het zoe ken naar een oplossing om de grote kloof, die er bestaat tus sen de producent (architect, aannemer enz.) en de consu ment (koper, bewoner) te over bruggen. Hij wil de factor ar beid en de factor consument, zoals hij dit met geestdrift zegt, dichter bij elkaar brengen. Het bouwproces, met het spel van machten en krachten, kan een onzakelijk verloop hebben. On nodig kostenverhogend vindt hij: het slordig omspringen met de grondstoffen, - arbeidsinten sieve constructies toepassen waar het nou net niet hoeft - functionele controles, die elkaar overlappen. Met andere woor den, het elkaar voor de voeten lopen. Ook bij de prijsvorming in de houw zijn er zeker punten aan te geven die nadelig werken, al dus Van der Veek. Procedures, die nou eenmaal nodig zijn, zou den bekort moeten worden. De tijdsfactor is in alle gevallen kosten verhogend. De heer van der Veek, die een bijzonder oog heeft voor details, zag "de ano nieme opdrachtgever" liever zijn bestaan ontnomen, door de afstand, die er gevoelsmatig is ontstaan tussen "de architect" en "de koper" te verkleinen, zo niet op te heffen. De vrijetijdsbouw of zelfbquw is een kolfje naar zijn hand. Ln deze situatie komen al deze as pecten aan de orde en dan blijkt, dat de sociale functie van de woning het hoofdmotief vormt voor beide partijen. De bijdrage, die men levert door in team-verband woningen te bouwen geeft behalve financiële voordelen ook een enorme vol doening voor de bewoner zelf. Hij spreekt uit eigen ervaring, als hij vertelt over 5 groepen (4 in Lisse, 1 in Hillegom) die hij heeft gecoached. Het zelf „mee- tvr Karei van der Veek, man boordevol plannen. bouwen" is hem niet vreemd. Ook in Ter Aar ziet hij potentiële bouwenergie .zitten", want de Ter Aarders zijn echte doe- het-zelvers. Op de vraag of je natuurlijk han dig moet zijn om zoiets te on dernemen zegt hij laconiek: "Dit is zelfs weggelegd ook voor de onhandige knutselaar" Ik heb in het bouwteam beslist uitstekend kunnen werken met mensen buiten de ambachtelijke beroepen. Eenieder zal hierin vanzelf zijn taak vinden. De komende raadsvergadering zal voor hem als scheppend kunste naar belangrijk zijn, wanneer een ander plan waaraan veel tijd is besteed tot een goed ein de zal worden gebracht. Leo Starrcnburg Leiden was de laagste Inschrij ver. De bouwkosten bedragen 287.000.- Door middel van enige subsidies en een lening Is SVLV in staat het geheel te financieren. De oud-papieraktie drauit al meer dan een jaar op volle toeren. Wekelijks gaat een supercontai ner weg. Voor ruim 100.000 zal door leden en ouders van jeugd leden in de vrije tijd zelf wor den verwerkt. Er is een bouw commissie gevormd met aan het hoofd de heer F. C. Mens alsmede een financiële commis sie. Deze laatste commissie or ganiseert thans een obligatie-le ning. Er is een trustee ge vormd die thans obligaties uit geeft. De obligaties elk groot 25 zijn renteloos. De gehele lening zal in 5 jaar worden terug betaald. De uitloting vindt jaar lijks plaats ten overstaan van notaris G. J. Boom. te Voor schoten. Verder staat er een lo terij op stapel. Deze gaat met ingang van het nieuwe seizoen van start. Ter Aar - In de komende gemeen teraadsvergadering op maandag 9 april a.s. zal de raad haar goedkeuring worden gevraagd om te komen tot een regeling voor een Interregionale vuilver werking. Momenteel Is er een overeen komst met Leiden, waar deze gemeente tevens gebruik mankt vm de vuilverbrandingsinstalla tie. De gemeenschappelijke regeling, d e da re >'s Alphen en Gouda omvat, werd reeds aanvaard door de Raad van Overleg van afvoerplan een begin hebben gemaakt. Een plan, dat ontworpen Is door architect N. J. van der Veek zal, wanneer de raad hiermee Instemt, de „doorstrom'ng" In de gemeente Ter Aar nieuwe impulsen geven. in h"t 2'-!orig van H M. Ko- r> 5 september Bij gelegenheid het Inter" n I jk O. orgaan. De provincie wil een malig 8.- per inwoner bijdra- d e g- 'en (10), die vóór 1 januari 1974 besluiten en serieus met dit provinciaal vuil- ZOETERWOUDE Het idee van één der SJZ-bestuurders om het seizoen af te sluiten met een serie wedstrijden om het klub- kampioenschap blijkt bijzonder aan te slaan. Dat kwam ook dui delijk tot uiting bij de loting waarvoor op Haasbroek grote be langstelling bestond. Het volgende programma kwam uit de bus; (achter de wedstrij den de beginstand i.v.m. de be paalde handicap): 17 april: Trimmers—7 0—2 5—8 0—3; 19 april: 6—4 2—0. Zaterdag 2—1 4—0. 24 april: 2—Al 0—0; 26 april: 3—zaterdag 3 0—5. Het eerste zaterdagelftul is vrlj- gloot, BIJ gelijke eindstand worden er direct strafschoppen genomen. De tournooileiding wil het wel leuk houden want bij ruw of on vriendelijk spel wordt het toer nooi DIRECT gestaakt. Spelers die tijdens het toernooi uit het veld worden gestuurd of een of ficiële waarschuwing ontvangen worden direct uitgesloten van het geheel. Militairen helpen ook in Roelofarendsveen Roelofarendsveen - In het bloe- mencentrum Roelofarendsveen heeft de storm van 2 april even als in andere plaatsen veel schade gemaakt. Zelfs nieuwge bouwde kassen gingen in het stormgeweld ten onder. Veel glasschade aan kassen, opstan den, schuren en gewussen. Woensdagmiddag arriveerden de e-TS'e groep mil tairen om hulp te bieden bij de opruimings werkzaamheden van glasscher ven etc. i de pjnrtsc' jke bloemenveiling kan men z:rh melden om deze wr-'k'ng te verkrijgen. Vandaar wordt de melding doorgegeven aan de Instanties die de hulpverleningsactie rege-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5