Grote deelname aan politieveldloop in Noordwijkse duinen Jongerenraad wil alle groeperingen vertegenwoordigen Te weinig inspraak bij opzetten van energieregeling Oud-wethouder J. de Graaff begraven Meer service in Wassenaar se bejaardenbond KRY leent geld van gemeente voor clubhuis bollen- duin- en vlietstreek Concert zonder geluid in Duivenvoorde PAGINA DINSDAG 3 APRIL 1973 LEIDSE COURANT Hogere kosten slaan tennis vereniging niet uit het veld SASSENHEIM Tijdens een langdurige vergadering van de Sassenheimse Tennis Vereniging word door een overgrote meer derheid besloten, door te gaan met de plannen voor de bouw van een irfeuw clubgebouw, on danks de hogere kosten, dan de aanvankelijke 160-000, die nu inclusief de inventaris 220.000 zullen gaan bedragen. Tevens werd het bestuur gemach tigd de contributie te verhogen om de extra financieringskosten te dekken. Dit wordt nu van 81.50 tot 100 voor de senio renleden, en van 46,— tot 50.voor de junioren. De bouwvergunning is inmiddels binnen, waarmee de Welstands commissie accoord ging. Aan de gemeenteraad is een sub sidie gevraagd van ƒ20.000 en een gemeentelijke garantie van 100.000,— of 140.000,—. Het verschil hangt af van een even tuele subsidie van de Nationale Sport Federatie van 25.000 en cie van 15.000. De vereniging brengt zelf 30.000 uit eigen kas van een subsidie van de provin- en 40.000 uit obligatie-leningen van de eigen leden bijeen. Over én en ander zal volgende week dinsdag in de gemeenteradsver gadering worden beslist. LEIDEN Om een beeld te ge ven van de mogelijkheden, die de vereniging biedt aan dege nen, die zich op het gebied van de beeldende kunsten willen ont plooien, houdt ,,Ars Aemula" het gebouw Pieterskerkgracht 9 een tentoonstelling van het werk van cursisten. De tentoonstel ling wordt geopend door dr. W. Maan, voorzitter van „Ars". Ze is geopend dagelijks van 19.30 tot 21.30 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. NOORDWIJK Voor de traditio nele veldloop van het district west van de Ned. Politiesport- bond bestond wederom grote be langstelling. Meer dan honderd lopers meldden zich aan het startbureau van de organiseren de Noordwijkse Politiesportver- eniging. Deze had voor de veldloop een bijzonder fraai parcours uitge zet, waarin het natuurschoon van de badplaats in ruime mate was betrokken. Mede door het fraaie voorjaarsweer en de per fecte organisatie is dit evene ment een even groot succes als sportief genoegen geworden. De uitslag luidde als volgt: VETERANEN (2500 met&r): 1. J. van Ginkel (Baarn) 9.46; 2. J. A. Schouwenaar (Haarlem) 10.12; 3. M. de Bakker (RP Alk maar) 10.16. KLASSE A (5000 meter): 1. A. Kon (Kon. Mar. Utrecht) 17.56; 2. P. Brouwer (Hilversum) 17.59; 3. P. Soesbergen (Utrechts) 18.51. B-KLASSE (3500 meter): 1. P. van der Sman (HPSV) 11.57; 2. A. C. Voerman (Alex) 12.17; 3. K. Kiers (Beverwijk) 12.18. BUITEN MEDEDINGING: 1. P. C. van Savouen (Veenhuizen) 2. M. J. Keizer (Apeldoorn) 3. F. G. M. Remmers (Apeldoorn 4. H. van der Pluym (Apeldoorn) 5. H. Kamstra (Apeldoorn). Daar hoofdinspecteur-korpschef J. F. Basten wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, verwelkomde adjudant F. M. Vink, voorzitter van NPSV de lopers en hun supporters, en in het bijzonder de bondsgedelegeerde, de heer Lutkeveld. Districtsbestuurder Smit dankte voor de ontvangst en de voor treffelijke regeling, waarna bur gemeester mr. J. M. Bonnike met een toepasselijk geestig speechje de prijzen uitreikte. Elke deelnemer kreeg ook een zakje gladiolenknollen mee naar huis ter herinnering aan deze veldloop in de badplaats Noord wij. KATWIJK Gisteren is aan de Ambachtsweg in Katwijk een expositie geopend van de wandkleden van Caria Reens. De expositie duurt tot 28 april en bevat een twintig kleden, die uitmunten in kleur- compositie. Carla Reens, die al eerder exposeerde op de Floriade en de Leidato, gaat uit van bepaalde gegevens. De lappen zijn ver weven met haar gedachten. „Het is één vervolgverhaal", zegt zij. VOORSCHOTEN In Kasteel Duivenvoorde te Voorschoten vonden gistermiddag de televisie-opnamen plaats van een concert door het Radio- Philharmonisch Orkest, dat uitgezonden zal worden ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van H.M. de Koningin. De uitzending wordt verzorgd door de Evangelische Omroep. Uitgevoerd werd de „Holland Symphony" gecomponeerd door de Amerikaanse ambas sadeur in ons land de heer Middendorf. Het werd in het kasteel Duivenvoorde echter een stille opvoering, de grote Marotzaal kan een dergelijk geluid niet bevatten, daarom werd het geluid in de mor gen in Hilversum opgeno men. De zestig muzikanten mochten wel op het beroem de handgeweven tapijt van 9 bij 12 meter plaats nemen. Normaal wordt dit tapijt af- De gedekt met doorzichtig plas tic. Het kostbare tapijt werd in de tijd van de freule en de baron Schimmelpenninck van der Oye eenmaal per jaar opgenomen. Dat gebeur de in de winter. Een sterk paard sleepte het tapijt naar buiten en op de sneeuw werd het tapijt dan door alle huis bedienden voorzichtig ge klopt. Evangelische Omroep moest niet alleen voor het geluid een oplossing vinden maar ook voor het kunst licht. Hiervoor was 'n aggre gaat uit Hilversum aanwe zig, die de vele lampen voor zag van het nodige licht. De televisiekijker zal hiervan echter niets zien of horen en het was toch gisteren onmo gelijk geweest om met uit zondering van de storm, die door het bos van Duiven- vooorde verwoestend joeg, an der geluid op te vangen dan de wind. VOORSCHOTEN - Oud-wethou der J. de Graaff is gisteren be graven op „Rosenburgh" na een voorafgaande rouwdienst in de Gereformeerde Kerk. De heer J. de Graaff is eind vorige week op 69-jarige leeftijd overleden. Op 1 oktober 1955 werd de heer De Graaff gekozen tot raadslid van Voorschoten in de prot. christelijke groep. In juli 1956 werd hij gekozen tot wethouder van openbare werken, op 26 au gustus 1960 nam hij om ge- Eondsredenen ontslag als wet houder. Tijdens zijn wethouderschap wist de heer De Graaff als aannemer goedkope woningen neer te zet ten bestemd voor de minder- draagkrachtigen, woningen die door middel van een gunstige hypotheek door de bewoners ge kocht werden. Deze woningen kregen landelijke bekendheid onder de naam „Plan 't Kan". In die tijd waren er nog al be zwaren tegen deze goedkope bouw, die tijd heeft geleerd dat de woningen zeer deugdelijk zijn en thans nog steeds zeer ge wild. SASSENHEIM Een aantal bewoners van de Kagerpleinen hebben er bij de gemeente op aangedrongen een maximumsnelheid van 15 km in te stellen bij de in- en uitrit van de jlats aan de Kagerdreef. Tevens willen zij een betonnen rand rond het plein om het onbeperkt oversteken van auto's te voorkomen. De bij de brief behorende handtekeningen (80 stuks) zijn bij vergissing terecht gekomen bij het secretariaat van prins Claus, die onlangs een schrijven van de bewoners van de Kooiwijk in ontvangst nam. DEN HAAG Op initiatief van de leden zelf is de contributie van de watersportvereniging De Kaag forser verhoogd, dan het bestuur aanvankelijk van plan was. Alleen die voor jeugdleden blijft zoals voorheen. Bij de aanvang van de jaarverga dering werd de heer W. B. de Vreeze, de nieuwe burgemeester van Warmond, tot erevoorzitter benoemd. De heer Van Elburg, 27 jaar lang wachtmeester bij de rijkspolitie te water, en de heer S. P. van Rijn, 33 jaar postbode, werden herinnerings- spelden uitgereikt. Mevrouw A. E. A. van Dishoeck ontving de Dr. Coopsbeker vanwege haar verdiensten als instructrice van de jeugdzeilcursus. De heren A. van Altena en W. Ritman wer den in het bestuur herkozen. J. W. Toetenel zal worden opge volgd door J. Huls. LEIDSCHENDAM In een op 27 maart gehouden vergadering hebben bestaande plannen en ideeën van de plaatselijke jeugd- en jongerenorganisaties vaste vorm aangenomen. Met name op het organisatorische vlak zijn bijzonder positieve be slissingen genomen. Tijdens de constituerende verga dering hebben de deelnemende organisaties een raad gekozen waarin elke groepering verte genwoordigd is. Uit de raad werd het volgende dagelijks be stuur gekozen: voorzitter ir. J. M. Schijen, secretaris M. v.d. Meulen, penningmeester J. de Jong. De doelstellingen van de raad zijn: bevordering van de onder linge kontakten en een zo breed mogelijke samenwerking en verder een overlegorgaan te zijn tussen de gemeentelijke overheid en de in de raad verte genwoordigde organisaties. De raad draagt een vrijblijvend karakter met dien verstande, dat de deelnemers een gemeen schappelijk belang, namelijk de behartiging van belangen van jeugd- en jongerenorganisaties nastreven. Het is nog mogelijk, dat er op het terrein van het jeugd en jonge renwerk organisaties werkzaam zijn waarvan de raad niet of on voldoende geïnformeerd is. De raad staat dan bijzonder posi tief tegenover reacties van de genen die zich mogelijk nog bij de raad kunnen aansluiten. Alle informatie kan via het secreta riaat van de Jeugd- en Jonge renraad, Smidslaan 29, worden ingewonnen. LEIDERDORP De gemeente raad heeft gisteravond o.a. nog de volgende voorstellen aange nomen: De Industrie- en schoorsteenbouw „De Ridder" te Leiderdorp mag het terreintje aan de Kerklaan van de gemeente huren voor de prijs van 350,- per jaar voor een periode van een jaar met stilzwijgende verlenging; een verhoging van de subsidie in de kosten van voorfinanciering met 19.571,94 tot 54.571,94 voor de restauratie van de Nederlandse Hervormde Kerk; een extra krediet van 3.150,- voor uit breiding van de speelplaats van de openbare Kon. Julianaschool. Verder besloot men het aangaan van een gemeenschappelijke re geling streekenergiebedrijf Rijn- WASSENAAR In de aula van de HNO-school „De Spinbaan" in de wandeling nog steeds de „huishoudschool in de Kerk straat" genoemd kon men zich vorige week in Parijs wa nen. Door leerlingen van de school werden er enkele voor stellingen gegeven van een mu sical, die de Franse hoofdstad tot onderwerp had. zaams bevatte over Parijs en de Franse historie maar ook gezellige liedjes en dansjes. De musical werd door de meisjes —waarvan er enkele de rol van schooljongens hadden te spelen geestdriftig over het voetlicht gebracht, met steun van ^een koor onder leiding van de heer Kahmann. Op eer. projectie scherm naast het podium ver scheen tijdens het stuk een aan tal dia's van de Franse hoofd stad. land met de kanttekening van de heer Reugenbrink en nadien van alle raadsleden, dat de in spraak In deze zaak zwaar on voldoende is geweest bij de vaststelling en de totstandko ming. Hij wilde hierover geen motie indienen, omdat de be treffende wethouder van Leiden al geen wethouder meer is. Als leden in de Algemene Raad van het energiebedrijf Rijnland wer den gekozen wethouder C. Meerburg en raadslid Nievaart. Aan de commissie keuring Voor tuinen werd een subsidie ver leend van 250,- voor 1972 en één van 1000,- voor 1973. Medegedeeld werd tenslotte, dat 26 april te 20.00 uur in de kanti ne van Durisol een wijkavond belegd wordt voor de bewoners van het Patrimoniumpark. Uit recente contacten met die wijk bewoners is gebleken dat zo'n wijkavond in een behoefte voor ziet. KATWIJK De politie heeft een diepgaand onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden de verkeersproblemen in de zomer op te lossen. Zo ondervindt men altijd hinder op de Buitensluisstraat, wanneer daar auto's geparkeerd worden voor uitritten en garages door bad gasten en andere langpar keer der s. Binnenkort zal de commissie verkeer het politierapport aan de gemeenteraadsleden ter hand stellen. KATWIJK De voetbalverenl- inzien werd besloten dit bedrag ging „KRV" zal 18 mei haar 40- te bestemmen voor de bouw jarig bestaan vieren. De jubi- van een eigen clubhuis, leumcommissie is zich tijdig gaan bezighouden met het bij- Maar voor de bouw van een club- eenbrengen van geld ter viering huis was 85.000 nodig. Door de van deze gebeurtenis. Dit lever- zelfwerkzaamheid van de c.a. de meer op dan men verwachtte 300 leden kan 25.000 op dit be- wel 20.000 en bij nader drag worden bespaard, zodat Een beroep op de gemeente bleek niet tevergeefs. Op de raadsver gadering vorige week is beslo ten een lening te verstrekken groot 40.000 4% p.j. terug te bepalen in 7 jaren. De S.G.P. was de enige die en bloc tegen stemde. Op het gemeentelijke sportterrein „de kooltuin" is voor een oppervlakte van' 260 m2 recht van opstal verleend. K R.V. speelde dit jaar tot nu toe niet onfortuinlijk. De heren-za- terdagploeg werd dit jaar al kampioen. De dames-zaterdag- ploeg verwierf verleden jaar al voor de 2e maal het kampioen schap en moet eerstdaags nog één wedstrijd spelen tegen de zondag-club, om het kampioen schap van de Leidse Voetbal bond. LEIDEN In een oude, houten loods aan de Hoge Morsweg woedde zaterdagavond een slaande brand. Van vijf oude auto's, die in de loods gestald stonden, gingen er drie verlo ren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. WASSENAAR De Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden heeft de jaarvergadering gehouden, tra ditiegetrouw „verpakt" in een gezellige dag in het Jeroenhuis. Die dag begon met een Eucha ristieviering onder leiding van rector J. H. van Dijk. In de jarvergadering onder voor zitterschap van de heer G. A. van Leijenhorst bleek uit het jaarverslag van de secretares se, mevrouw C. M. van Beek- Langeveld bleek, dat de afde ling thans 643 leden telt. Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter van Leijenhorst, me vrouw A. v. d. IJssel-van Deur- sen en de heer H. J. Putker herkozen. Mevrouw Van den IJssel zal echter in de loop van het jaar haar taak aan me vrouw Van Van den IJssel zal echter in de loop van het jaar haar taak aan mevrouw Van Veer. overdragen. Voorzitter Van Leijenhorst gaf in een zoals men dat van hem gewend is gloedvol betoog een kijkje achter de schermen van het werk van een voorzitter en bestuurslid van een bejaar denbond. Dat wil zeggen van deze Wassenaarse katholieke bond, want niet in alle afdelin gen wordt de leden zoveel servi ce geboden als hier. Als leden moeilijkheden hebben met offi ciële instanties sociale dienst, bouwvereniging, telefoondienst of wat dan ook, volstaat men niet met de betrokkenen naar de daarvoor aangewezen instan tie te verwijzen, maar gaat de voorzitter of een bestuurslid er zelf op uit om de belangen van die leden te bepleiten. Dat heeft in de praktijk al vaak tot goede resultaten geleid. Spreker gaf een overzicht van de stappen die genomen zijn in een conflict van een aantal leden met de Wassenaarse Bouwver eniging. Een uitspraak daarover kan binnenkort worden ver wacht. efficiënt transport HANOMAG HENSCHEL Thans met een vernieuwd en verder uitgebreid leveringsprogramma. AUTOBEDRIJF ADRI MULDER N.V. RIJNSBURGERWEG 80 b RIJNSBURG - TEL. 01718- 13468

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6