Schoorsteen valt in de kippesoep van hotelgasten Toekomst ambtswoning in Woubrugge duister Openingstijden van zwembaden in Hazerswoude rijn- en veenstreek G.S.: geen goed geld naar kwaad geld gooien OOK Wat u moet weten PAGINA 5 DINSDAG 3 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Voor de tweede maal binnen een half jaar zijn Leiden en omstreken ge troffen door een zware storm. Ook nu weer, evenals in november, heeft de wind, die soms aanwakkerde tot orkaan kracht, voor duizenden guldens schade aangericht. Politie en brandweer zijn vanaf gistermiddag drie uur in de weer geweest met het ruimen van afgewaaide schoorsteenpijpen, het verslepen van om gewaaide bomen en op sommige plaatsen moesten er zelfs hulpvaardige handen aan te pas komen om mensen te bevrijden uit liften en draaideuren. In Alphen moest deze caravan het ontgelden. Op het Sint Jorisplein werd hij een speelbal van de storm. Voor zover bekend deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een trieste aanblik gaf vanmorgen vroeg de Oranje Nassaulaan in Warmond waar over een grote lengte dikke bo men als luciferhoutjes waren af geknapt. In het bos van Kranz hadden zelfs bomen met een diameter van meer dan een me ter het loodje gelegd. In Sassen- heim, ter hoogte van de Menne- weg, zorgden omgewaaide bo men ervoor, dat het verkeer moest worden omgeleid. In de Hoofdstraat ging het glazen dak van een autogarage eraan. Meerdere dakgoten en schoor stenen in de Molenstraat gingen tegen de vlakte. Tientallen mel dingen over schade en verkeers- belemmeringen kwamen ook binnen op het politiebureau in Noordwijk. Alle beschikbare krachten van politie, brandweer en dienst gemeentewerken bo den hulp waar nodig. Enkele flitsen uit het politierapport: bouwkeet de lucht in aan de Rembrandtweg, tuincentrum aan de Zeeweg gedeeltelijk in elkaar, huisje van de familie Vlieland aan de Jan Kroonsweg ingestort, kap van villa aan de Northgodreef de lucht in, bijna alle grote hotels aan de boule vard grote glasschade. In hotel Panorama krijgen de 38 gasten soep met steen als plots de schoorsteen naar beneden komt. In Noordwijkerhout is de tennishal van Pennings voor een groot deel vernield, in Nieuw- veen viel enkele uren lang het licht uit en in Katwijk kraakte de storm de Soefi-tempel. '7WW~ HAZERSWOUDE - Hazerswoudes openluchtbad „De Hazelaar" zal vanaf maandag 16 april weer voor het publiek geopend zijn. Het overdekt zwembad „De Dolfijn" blijft in de zomertijd ook normaal voor het publiek geopend. In de periode I mei1 september zijn alle abonnemen ten van „De Hazelaar" geldig in „De Dolfijn", en omgekeerd., „De Hazelaar" voorzien van vol doende parkeergelegenheid, be- schikkend over een zonneweide van ongeveer 5000 vierkante meter en op temperatuur gehou den door verwarmd water, is deze maand geopend van 13.00- 18.00 uur. De openingstijden op werkdagen In de volgende maanden zijn als volgt: mei: 13.00-19.tf0 uur; juni: 13.00-20.00 uur; 15 augustus-1 september: gustus-15 augustus: 10.00-20.00 uur; 15 augustus -1 september: 13.00-19.00 uur; september: 13.00-18.00 uur. Op zaterdagen is het openluchtzwembad geopend van 10.00-18.00 uur; op zonda gen: 13.00-17.00 uur. Zwemlessen worden alleen nog in .,De Dolfijn" gegeven. Dit bad •is op de volgende dagen voor het publiek opengesteld: maan dag 16.00-20.00 uur; dinsdag 17.00-21.30 uur; woensdag 15.30- 17.30 uur; donderdag 16.00-20.00 uur; vrijdag 17.00-21.30 uur; za terdag 13.00-16.30 uur; zondag 14.00-16.30 uur. ALKEMADE De peuterspeelzaal in Roelof ar endsveen is gisteren van start gegaan. Twintig peuters speelden naar hartelust onder toe ziende leidstersogen. Aan de officiële opening en naamgeving zal in de nabije toekomst een wedstrijd worden verbonden. De onlangs ge houden speelgoedactie ten bate van de speelzaal is een overweldigend succes geworden. In totaal werden negen volle kisten speelgoed opgehaald en daarbij nog eens een bedrag van 250 gulden. De organiserende dames bedanken alle gulle gevers bij deze. Per week zullen zo'n zestig peuters de speelzaal bezoeken. Er waren zoveel aanmeldingen, dat een wachtlijst moest worden aangelegd. Historisch prentenboek Hazerswoude komt in mei in de handel HAZERSWOUDE - Het door de Leidenaar Cees Kroon, de ama teur-geschiedschrijver van Ha zerswoude, samengestelde boek je „Kent u ze nog, die Hazers- woudenaren?" zal omstreeks half mei In de boekhandel ver krijgbaar zijn. Kroon heeft naar zijn zeggen een unieke verzame ling van foto's van Hazerswou- denaren uit vroeger jaren weten te verzamelen. Daaronder blijkt zich ook een prent te bevinden van Cees Er- kelens, de Hazerswoudse ingeze tene die zijn woonplaats in 1918 landelijke bekendheid verstrekte door wielerkampioen van Ne derland op de weg te worden. Cees Kroon heeft ook de begelei dende tekst bij de foto's ge schreven. Hij heeft overigens nog één grote zorg: het blijkt niet meer mogelijk de oudheid kamer onder te brengen in de toren van de Nederlandse Her vormde Kerk te Hazerswoude- dorp. „Op die plaats kun je niets bewaren, het is daar veel te vochtig", meent de amateur historicus, die nu alle herinne ringen aan het Hazerswoudse verleden heeft ondergebracht in zijn woning aan het Leidse Jac ques Urlusplantsoen. Hij hoopt, dat het gemeentebestuur van Hazerswoude spoedig een oplos sing vindt voor het onderbren gen van de „museumstukken" Vooruitgang in spel van Lythemuthen Lelmuiden - Het spelersmaterlaal van de jonge toneelvereniging „Lythemuthen" Is in de breedte een stuk vooruitgegaan. Zaterdag was dat duidelijk te merken tijdens de opvoering van de kludht „Papa is profes sor" van Hans Nesma. Hoewel de keuze van het stuk nu be paald niet om over naar huis te schrijven was werd er toch be hoorlijk spel geleverd, uitgezon derd weliswaar een nogal weife lend optreden in het eerste be drijf. Hans Stakenburg, Truus Slikkerveer en Cors de Rijk wa ren goed op dreef wat ook ge zegd kan worden van Cor Rijke- lijkhuizen en Jos Turk en Susan Knelange. Regisseur Dré de Rijk verdient alle lof. Woubrugge Op de raadsverga- 1 dering van 24 oktober 1972 be sloot de raad een bedrag van 125.000 beschikbaar te stellen voor het opknappen van de be staande ambtswoning van de burgemeester. Op 26 maart jl. werd van GS ver nomen, dat dit college niet ak koord wenste te gaan met deze investeringen voor zo ver deze betrekking had op het verbou wen van de zolderverdieping. Wat de overige voorzieningen aan deze woning betreft, zou volgens GS kunnen worden vol staan met een bedrag van 50.000. redelijke eisen voldoende nieu we woning kan volgens GS een financieel voordeel worden be haald, terwijl bovendien de on derhoudskosten van een nieuwe woning veel minder zullen zijn. Een en ander noopten b. en w. om op korte termijn de raad bijeen te roepen, teneinde een beslissing te nemen, hoe nu ver der te handelen. Men kan of wel berusten in deze beslissing van GS, of voor 23 april met betrek king tot deze beslissing bij de Kroon om voorzieningen vragen. Indien besloten wordt tot berus ting houdt dit ondermeer in, dat de post onvoorzien op de begro ting 1973 zal kunnen worden verhoogd met 5000; tevens dat de bestaande ambtswoning wordt verkocht en uit de op brengst daarvan op een nader te bepalen plaats in of bulten het bestemmingsplan een nieu we ambtswoning te bouwen. Gaat men daarentegen in beroep, dat houdt dit in het handhaven van de bestaande woonsituatie van de burgemestor zonder dat in feite reeds aan nieuwbouw van een ambtswoning kan wor den gewerkt, voor in deze aan gelegenheid door de Kroon uit spraak is gedaan. Op donderdag 5 april zal de raad over deze zeer belangrijke zaak een uitspraak moeten doen. Contributie Groene Kruis gaat omhoog HAZERSWOUDE - Tijdens een le denvergadering van de Hazers woudse afdeling van het Groene Kruis is het voorstel van het be stuur om de contributie op 22,50 per jaar te stellen aange nomen. De 1027 leden tellende vereniging zal meer service gaan verlenen in de vorm van de plaatsing van een publicatiebord bij het wijkgebouw aan het Raadhuis plein, waarop de spreekuren en andere activiteiten zullen wor den vermeld. Het bestuur overweegt uitbreiding van het gebouw, omdat de werk- 1 ruimte te beperkt wordt I geacht. In september hoopt het I bestuur weer een aantal obliga- ties uit te loten. De door de af- deling gehouden collecte t.b.v. i de Emmabloem heeft 780,92 opgebracht. HAZERSWOUDE De huisvesting van de leerlingen van de basisscholen in Hazerswoude baart de bestuurders al j&ren vele zorgen. In de buurtschap 't Zwaantje evenwel staan zo maar twee scholen leeg. Ze zijn afgekeurd voor welke activiteiten dan ook. Tóch vraagt menigeen zich in Hazerswoude af, wanneer die scholen eens worden gesloopt. De gebouwen zijn nu immers alleen nog maar broeinesten voor ongedierte en wat dies meer zij en een en ander draagt niet bij tot een beter leefklimaat voor de omwoners. Ook de .lieve" jeugd wil hier nog wel eens bivakkeren, om. op vogeltjes te schieten, dus moet je wel zeggen: „Het wordt tijd dat die scholen tegen de vlakte gaan". NIEUW VEEN Voor het fa. C. Boer, of aan de kerk. EHBO-examen slaagden in het Gezondheidscentrum Nieuwveen de volgende kan didaten: de dames zr. Van der Brug. Droog, Van Eer den, Van Ewijk, Heemskerk, Van den Hoorn, Zevenhoven, Van den Hoorn-Wijfje, Van den Hoorn, Joha, Kesselaar, Krioop, Kuipers, Lelieveld- Heemskerk, Lelieveld-Busker- molen, De Visser. Op 10 april wordt de laatste EHBO-avond gehouden met een oefening en gezellig af scheid. LEIDERDORP De open bare bibliotheek Leiderdorp zal met ingang van 4 april voor de jeugdige lezers open zijn op woensdagmiddagen van 14 tot 17.30 uur. Een abonnement voor de jeugd tot en met 16 jaar kost 1,50 gulden per 12 maanden. De openbare bibliotheek is aan de Tollenaersingel, tel. 30245. LEIDERDORP - De agenda van de Vereniging van Huis vrouwen afdeling Leiderdorp vermeldt voor april de vol gende activiteiten: morgen avond bijeenkomst in dc Scheppingskerk, aanvang 20 uur. Organisatie: Friese Vlag, Leeuwarden. Volgende week dinsdagochtend excur sie naar de Johannahoeve van Piet Maree te Harme ien. Donderdag 26 april kof- fie-oohtend in de Munninck- hof van Alberts Corner, aan vang 10 uur. Alleen ,0 en V' houdt toneel nog levend in Hazerswoude HAZERSWOUDE - „Ontwikkeling en Vreugd" Is een toneelvereni ging in Hazerswoude, die het presteert om binnen een half jaar tljds zich twee keer in de kijker te plaatsen. Najaar 1972 besloten enkele ama- teurtonelisten om de vereniging, die tot dan toe al een jaor of wat in bevroren toestand een verder leven leidde, uit de koel kast te halen. Dat kon gemak kelijk, meenden deze toneelmin naars, want de Katholieke Plat telands Jongeren zagen het ook niet meer zo zitten op een Büh ne. Enkele KPJ-ers „transfe reerden" naar „Ontwikkeling en Vreugd" en gevolg is, dat zij met „die ouwe toneelstomp" za terdag (31 maart) voor de twee de keer op de planken van het Michelshuis van Hazerswoude- dorp stonden. Dit keer stond „Wie wint de pot?" op het programma en het publiek kon er heel wat waarde ring voor opbrengen. Op zater dag 7 april (Songfestivnlavond! volgt de reprise van dit blijspel. En men hoopt in Hazerswoude, dat er nog vele uitvoeringen volgen van déze club, want de groepen Michüel en Onder Ons („koninklijk" nota bene) lelden een erg rustig (lees: slapend) bestaan. Word je natuurlijk wél makkelijk. Speeltuin „Rode Wip" weer open HAZERSWOUDE- De speeltuin van de vereniging „De Rode Wip" in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch zal opzaterdng 14 april om 10.30 uur met enig offi cieel vertoon weer worden open gesteld voor de kinderen. Bij slecht weer wordt deze ope ning, waar de kinderen worden getrakteerd, een week uitge steld. Het bestuur van de ver eniging heeft besloten de contri butie te handhaven op tien gul den per jaar, maar rekent an derzijds wél op een kleine qxtra bijdruge van de leden. Men kan ook donateur van de vereniging (tegen zo'n 2,50 per jaar bij voorbeeld) worden. Jubileum vam schilder Gortzak Oude Wetering OUDE WETERING - Schilder C. Gortzak (53) uit Oude Wetering zal volgende weck dinsdag pre cies veertig Jaar in het schil dersvak zitten. Op 13-jarige leeftijd begon hij als jongste bediende bij het bedrijf van P. van dc Velden. Bij het overlijden van de heer Van de Velden elf jaar geled-en nam de heer Gortzak het schildersbe drijf over. Momenteel maken twee zoons van de huidige eige naar tevens deel uit van het be drijf. In 1965 werd de zaak grootscheeps verbouwd en werd een winkel bijgevoegd. Voor fe licitaties kan men volgende week dinsdag de hele dag te recht.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5