Achthovenerweg wordt verbeterd mits provincie 75% bijdraagt Engelse financier koopt 9,5 ha grond Grote Polder" in Philidortiental in eerste klas van LSB Dj 72'75 MIME, Feestelijk slot van Noordwijks zaalvoetbal Tulpenprijzen wisselvallig op ve iling EMM OOK Wat u moet weten MARKTEN PAGINA 4 DINSDAG 3 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Een Engelse be legger heeft 9,5 ha. indu- striegrond gekocht van de 40 ha., die de NV Handel maatschappij „De Vijver" bezat in „De Grote Pol der" te Zoeterwoude. De Britse eigenaar laat de gronden exploiteren door Inogem. Deze ontwikke lingsmaatschappij zo meldt „Industrie Rijnland, driemaandelijks orgaan van de Leidsche Vereeni- ging van Industrieelen heeft het voornemen, er hallen-eenheden op te zet ten van 20.000 m2 per stuk. Of deze hallen verkocht dan wel verhuurd zullen worden en of er al gegadigden voor waren, kan het periodiek niet mededelen. Zowel de heer H. Roest te Hil versum, directeur van NV „De Mevr. Le Coultre eerste erelid van Wassenaars Sporteontaet WASSENAAR Op een dezer da gen gehouden vergadering van het Wassenaars Sporteontaet die ook werd bijgewoond door bur gemeester Mr. K. Staab is af scheid genomen van mevrouw Le Coultre als wethouder van sportzaken. Voorzitter C. Kerdel sprak me vrouw Le Coultre toe en dankte haar voor alle energie en aan dacht, die zij tijdens haar wet houderschap aan de belangen van de plaatselijke sportvereni gingen heeft besteed. Met name is de Wassenaarse sportwereld haar veel dank verschuldigd voor haar aandeel in het tot stand komen van de sporthal. Als blijk van grote waardering, die Sporteontaet voor het werk van mevrouw Le Coultre heeft, werd besloten het erelidmaat schap aan te bieden. Het is de eerste keer dat 't overkoepelend orgaan van de plaatselijke sport verenigingen deze onderschei ding heeft verleend. Verder bood de heer Kerdel de schei dende wethouder een golftas aan. DeVij ver lokt; industrieschap nog niet „los" Vijver" als de Inogem-directie menen, dat de markt in de randstad op dit moment goed is voor huur-fabriekshallen. „De Vijver" heeft nog maar 7 van de ruim 27 ha. waarover ze beschikte, niet uitgegeven of be stemd. De heer Roest zal op korte termijn beslissen of hij op de hem resterende gronden in Zoeterwoude voor eigen reke ning nog meer hallen voor de verhuur zal laten bouwen. Ge zien de belangstelling, die hij ondervond voor de eerste twee hallen, die hij met dat doel al liet bouwen, zal het wel die kant opgaan. De eerste gegadigden ,die zich er in april/mei zullen vestigen, zijn ..Codan", een importeur van Skandinavische meubelen, die tot nu toe in Oegstgeest was gevestigd, en Buhrs-Regna, een handelsmaatschappij in kantoor meubelen, die haar zetel van Zaandam naar de Leidse agglo meratie verplaatst. De belangstelling voor huurhallen vloeit voort uit het feit, dat de industriëlen minder hoeven te investeren en dat ze de dreigen de investeringsheffing ontlopen. Andere afnemers van „Vijver"- terreinen zijn 3M-Nederland BV (6 ha.); Automobielbedrijf Blom (5.500 m2); Bonda's Veevoeder bureau (5.000 m2) en Prince Cladding (dakbedekking) 2.500 m2. Bovendien zal het waterlei dingbedrijf „De Rijnstreek" waterleverancier voor Heineken op een terrein van 9.000 m2 reinwaterkelders en een pomp station gaan bouwen. Zo goed als het „De Vijver" gaat, zozeer blijft de ontwikkeling op de 12 ha. industrieterrein van het Industrieschap „De Grote Polder" achter. Wanneer een zorgvuldig ge heim gehouden gegadigde be sluit, de door hem beoogde 10 ha. te kopen, is het industrie schap in een klap „los". Tot nu toe tekenden alleen de Leidse Lascentrale een contract voor 1.500 m2; Elektrotechnische bu reau Lintsen voor 1.500 m2; Bender techniek voor 1.000 m2 en het vervoersbedrijf Jonker, dat vrijwel geheel voor Heine ken werkt. Er liggen voorts aanvragen van Rijkswaterstaat, die 2 ha. opslagterrein wenst en van een belegger, die een hal van 1.000 m2 wil plaatsen. De grondprijzen van „De Vijver" liggen rond de 75 per m2; die van het industrieschap dat wat meer wegen in zijn terrein doet liggen iets hoger. De Ommedijkse polde LEIDEN Een van de eerste stormschademeldingen in Leiden was bij de firma Jansen aan de Haarlemmerstraat. Hier was om streeks half vier de schoorsteen van het dak gewaaid. Het aantal meldingen liep op tot ongeveer 120. Op de foto: de brandweer bezig met het opruimen van het obstakel. LEIDEN In de Leidse Schaak bond zijn de laatste wapenfeiten achter de rug. De kampioenen en degradanten van iedere klas se zijn bekend: de zenuwenoor log is afgelopen. In de 1ste klasse deed LSB-kam- pioen Philidor 3 zijn morele plicht door het 3e tiental van het Leidsche Schaakgenootschap met 7—3 van het bord te vegen. Het ongeslagen Philidor 3, dat per wedstrijd gemiddeld 7 bord- punten wist te vergaren, heeft zich zowel op schaaktechnisch gebied als op het mentale vlak een waar KNSB-team getoond en men heeft het volste vertrou wen, dat in de promotiepoule de lste of 2e plaats, goed voor minstens een jaar KNSB, be reikt kan woixlen. Wie Phili dor' tegenstanders worden is echter nog niet bekend. De ontmoeting Katwijk 1—LSG 2 werd tot ieders verbazing remi se geaibitreerd, hetgeen overi gens. LSG 2 op de tweede plaats deed plaats nemen. De wedstrij den in de klassen 2A en 3A rondden de competitie af. In de klasse 2A was de kampioen tot de laatste ronde onbekend; Al phen 1 en Sassenheim 1 hebben in de laatste ronde uitkomst moeten brengen. Koploper Al phen 1 had aan een 55 gelijk spel voldoende om te promove ren naar de lste klassen. Sas senheim moest voor hetzelfde doel met 9y2Vi winnen, het geen praktisch gezien on mogelijk was. Het werd 5'/2— 4l/2 in het voordeel van de Sas- senheimers. Hierdoor kwam Philidor 5 aan kop en te promo veren. Verdere uitslagen in de 2e klasse A: Bodegraven 1—Lei derdorp 2 7—2 (progn. 82); Philidor 5Leithen 2 82; Voorschoten 3—LSG 5 64. In de 3e klasse A alweer een Phi lidor tiental op de eerste plaats geëindigd; het 7e scoorde ge middeld 7 bordpunten en be haalde uit 6 wedstrijden het ma ximale aantal matchpunten. In de laatste ronde wist Voorhout 2 niet meer dan 2 bordpunten te verzamelen tegen de kampioen. Verdere uitslagen uit 3A: Noordwijk 4Rijnsburg 1 46; Katwijk 3—Lisse 2—8. Definitie ve uitslag uit 3C: Aarlander- veenLeiderdorp 3 V/22y2. Eindstanden: Klasse A: 1. Phili dor 5: 7-11-43^4; 2. Sassenheim 1: 7-11-40; 3. Alphen 1: 7-10-44; 4. Bodegraven 1; 7-10-40; 5. Voorschoten 3: 7-6-3\y2\ 6. Lei derdorp 2: 7-3-29V2; 7 en gede gradeerd: Leithen 2; 7-3-2714, 8. en gedegr. LSG 5: 7-2-24. Klasse SA: 1. Philidor 7: 6-12-42; 2. Lis- se 6-10-45; 3. Rijnsburg 1: 6-8- 32*4; 4- Noordwijk 2: 6-5-28; 5. Katwijk 3: 6-5-26*^6. en gede- grad: Voorhout 2: 6-2-21; 7. en gedegr. Noordwijk 4: 6-0-15. In dien men de situatie in de lste klasse van het volgende seizoen bekijkt blijkt dat alleen Voor schoten 2 verdwenen is. Noord wijk 1 en de 2e klasse B zal de lege plaats innemen. Door pro motie van Philidor 5 uit de klas se 2A heeft Philidor toch nog een tiental in de lste klasse. r STOMPWIJK - De feestcom missie vraagt oude foto's ter voorbereiding van het eeuw feest van de kerk. Hiermee zal het jubileumboek worden opgesierd. Inlichtingen bij Frans Jansen, Dr. van Noortstraat 51, tel. 1265. NOORDWIJK De afde ling van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond gaat op 22 mei naar Noord Holland. Vele bezienswaar digheden in Edam en Monni kendam zullen woren be zocht. De paaswijding wordt op donderdag 19 april gehou den. Hieraan zal o.a. de heer J. Admiraal zijn medewer king verlenen. HAZERSWOUDE Tafel tennisvereniging Avanti zal op 7 april in de gemeente Hazerswoude oud papier op halen. De financiële baten gaan in de kas van Avanti voor de financiering van een eigen clubgebouw. NOORDWIJK Noordwijk- se filmers hebben onlangs hun kunnen getoond aan een jury, bestaande uit leden van de bevriende club „Amfi '66". Uitslag: 1. Steenvoor den, Aartsen en Van Eyken; 2. Kleton en Weterings; 3. Sleiffer. Trouwlustigen moeten nog even wachten HAZERSWOUDE De afgifte van de verklaring van geen be zwaar voor de bouw van 35 pre miewoningen in Zuid (voor 17 doorstromers en 18 trouwlisti- gen) is nog steeds niet afgeko- Bij de provinciale Planologische Dienst is destijds verklaard, dat deze „binnenkort" zou afkomen. Het bracht burgemeester J. tei}. Heuvelhof overigens wel tot dé uitspraak: ..Ik weet niet wat men bij de PPD onder „binnen kort" verstaat". Op 6 december 1972 is de verklaring van geen bezwaar aangevraagd. Anjers 21-41. Rozen Garnette. Carol Zortna 15-22, Evergold. Carina, An- nabelle, Belinda, Roselandla. Esther Ofarim 26-32, Si 36-38. Super Stai Strelltzia 22,20-2,40. AJstroi Ylor 59, Trnsanjers 1,45-1,85. Chrysanten-Jaarrond 2,10- 2.30, Irissen 1.40-1,55, Anemonen 60- 84. Lathyrus 2.80-3,60. Freesla's 90- 2.45. Narcissen-glas 1,10-1,50. Idem buitennarcissen 26-43. Tulpen Lusti ge Wltwe, Oxford. Prominence, Copland, Christmas Gold, Paris. Bellona. Blenda. Preludium, Olaf. Danton, Charle 90-1,35, Apeldoorn, Golden Eddy, Koningin Wllhelmlna, Bonanza. Lucky Strike. Diplomate. Yellow Present 1.15-1,50, Golden Apeldoorn, Queen of Bartlgin, China Pink, Montgomery. Karei Doorman 1.60-1,85, Aladdin 2,40-2.90. Maytime 2.90. v.d. Eerden. Queen Elisabeth rabarber 69 andijvie 105 aardappelen 12 Leiderdorp De gemeenteraad j van Leiderdorp kreeg gister- j avond tijdens de raadsvergade- ring een agenda voorgeschoteld waarop een behoorlijke kluif vermeld stond en wel de behan deling van de nota „Kan het ook anders met de Achthovener weg" van het Centrum Milieu zorg te Leiderdorp. Voor de be langrijke beslissing die de raad te nemen had was de publieke tribune volgestroomd met om wonenden van de Achthovener weg en bewoners van het Patro- moniumpark. Helaas was de toe loop van de bewoners van het Doeskwartier niet zo groot hoe wel het voor hun ook een be langrijke beslissing kon zijn en is. Na veel heen en weer gediscus sieer was men het er wel over eens, dat de nota een verbete ring was ten opzichte van het bestaande reconstructieplan van de gemeente. Mevr. van der Molen vond, dat de kracht van denim De jonge f generatie in Denim. Soe pel. sterk en speels, vooral in de schou- ders. Stiksels die modieus meedoen. Grote borstzakken, koperen knopen. Kèk pak. Maat 140. Kleine stijging per maat. Dames-, Heren- en Jongensmode M LEIDEN rH Breestraat 103-105 ALPHEN AAN DEN RIJN Pieterdoelmanstraat 20 jj tilbuïy NOORDWIJK Dat het in Noordwijk zo langzamerhand traditie is geworden om de zaal voetbalseizoenen met een dave rende feestavond te besluiten, mag blijken uit de zeer geslaag de avond, die de feestcommissie van de Noordwijkse zaalvoetba- lers organiseerde in alle zalen van restaurant de Zeeleeuw Nadat de heer C. v. Rooyen alle- aanwezigen in zijn toespraak hartelijk had verwelkomd en In het bijzonder de heer Verhoe ven, voorzitter van het Leidse- zaalvoetbal en de wethouders v. Duin en Jansen van sportzaken werd de feestavond, gevuld met zang. dans en muziek van het bekende Loosdrechts-Kwartet. Een grote verloting met het lieve sommetje van meer dan 2000 gulden aan prijzen, waaronder een draagbare TV-apparatuur was een van de hoogtepunten. Wat verder opviel was het optre den van de Sae-horses een be kend zangduo dat wordt ge vormd door zanger Ab. Bar- mentlo en gitarist Gerrit Schaap. Tijdens deze avond werd nog eens weer duidelijk, dat het Noord wijkse zaalvoetbal in de plaat selijke sportevenementen sinds haar tweejarig bestaan is uitge groeid tot een bolwerk met veel toekomst mogelijkheden. de nota ligt in de verkeersvei ligheid van de Achthovenerweg, maar zag hierop gaarne nog versteviging als men met GS gaat praten van het Doeskwar tier. De heer Nievaart merkte op, dat de kosten voor dit pro- jekt maar gedragen moeten worden door GS daar zij aan de Achthovenerpolder een agrari sche bestemming heeft gegeven terwijl zij aan de gemeente Koudekerk voor het aangrenzen de gebied een industriële be stemming heeft gegeven. Wat tot het gevolg heeft, dat de gro te vrachtauto's nu denderen over de smalle en landelijke Achthovenerweg, die nu ver breed moet worden ofwel een betere aansluiting met Leider dorp moet krijgen. Dat zai de gemeente nu vermoedelijk veel geld gaan kosten. De voorzitter deelde mee, dat op 5 april een afvaardiging van de gemeente met twee heren van GS gaat praten over het plan en of GS zijn goedkeuring wil geven en 75% in de financiële pot wil bijdragen. Wat volgens de voor zitter wel zal geschieden. Aan de raad werd daarom dan ook voorgesteld om de stukken goed te keuren onder voorbe houd, dat GS 75% zal bijdragen. Hier was men unaniem voor en men besloot tot doortrekking van de Mauritssingel naar de Achthovenerweg en de bouw van een nieuwe Doesbrug ter plaatse. Ook besloot de raad tot het instel len van een maximumsnelheid van 50 en 60 km per uur over de gehele lengte, het instellen van een inhaalverbod en het aanbrengen van een ononder broken witte streep, het plaat sen van waarschuwingsborden „gevaarlijke bocht" het wegha- De omzet aan de bloemenveiling grotere aanvoeren en dalende „E.M.M.ïRoelofarendsveen" prijzen. over de eerste drie maanden Maandag 2 april guur regenachtig van 1973 beliep 7.420.606,50. weer en dat betekent dan voor Hierin was begrepen een bedrag de bloemen wat de prijzen be- 5.024.873,45 aan tulpen waarvoor 3673245 bossen waren aangevoerd. Uit deze cijfers blijkt overduidelijk, dat de tul pen in deze periode voor „E.M.M.-Roelofarendsveen" zeer belangrijk zijn. De verbetering len van te hoge beplantingen. Gesloopt worden voorts de pan den 36 t/m 46 (t.o. Durisol on bewoonbaar verklaarde huizen). Aangelegd wordt een aparte op- stelstrook naast de weg voor het verkeer voor de Durisol en vang rails komen bij perceel nr. 54. In het plan is ook een vrijlig- gend rijwielpad opgenomen langs de noordzijde van de Achthovenerweg. Dit alles zal geschieden wanneer de provincie 75% in de kosten zal bijdragen. De voorzitter stelde wel, dat het hem zeer zou spijten wanneer de goedkeuring en de bijdrage van GS achter wege zou blijven. Hij bedankte tevens Centrum Milieuzorg voor het goede plan, dat het ter tafel heeft gebracht. treft meteen een vriendelijkere stemming. Voor divers tulpen soorten werd deze morgen de waardering dubbeltjes hoger dan in voorgaande dagen. Blij vend goed gevraagd waren de narcissen met blad. Voor de kleur van de anjers is de Vorig jaar 1972 werden in de zon niet onwelkom geweest. De maanden januari tot en met kwaliteit wordt nu iets beter maart 3793604 bossen tulpen terwijl tevens de vraag naar de aangevoerd voor een bedrag anjers iets aantrok. Voor rozen van 4.473.135,08. De afgelopen bleef de prijs bij een aanmerke- weken zijn de prijzen voor de lijk grotere aanvoer vrij stabiel, tulpen zeer wisselvallig geweest. Er is ook een toenemende aan- Was er aanvankelijk sprake van voer van anemonen en lathyrus zeer redelijke prijzen, dan met zeer redelijke prijzen, maakte de voor velen geliefde Freesia's zijn er nu in vele va- zonnestralen hieraan een eind. riëteiten. Vanwege kwaliteits- Op de dag geeft zon vooral In verschil lopen de prijzen zeer de kassen hogere temperaturen sterk uiteen. Over het algemeen met versnelde groei. Gevolg is de beloning vrij behoorlijk. OUDE MUNTEN Gevraagd MOOIE munten van vóór 1945 Koperen V4 centen met gekroonde W 3,50 Koperen centen met gekroonde W 4, Koperen 2Ï4 centen t/m 1898 6, Zilveren ronde stuivers 1850 3, idem 1853 t/m 1887 Zinken vierkante stuivers 2, Nikkelen vierkante stuivers 2.50 Zilveren kwartjes 1910 tm 1925 7.50 Zilveren halve guldens W UI 15. idem Wilhelmina t/m 1919 10. Zilveren guldens 1910 t m 191720, Zilveren rijksdaalders W. II 35, idem W. III 27,50 idem Wilhelmina 9,50 Fa. J. C. VAN RUITEN ZN. ANTIQUAIR - JUWELIER KORT RAPENBURG 12 LEIDEN VOORSCHOTEN Drs. A. F. van der Laan, lid van de ge meenteraad van Voorschoten, is benoemd tot secretaris van Het Gewest Zwolle. In verband met deze benoeming zal hij het raadslidmaatschap neerleggen. OESTGEEST In het vormings centrum „Oud Poelgeest" orga niseren Theo, Trudie en Annalu een open Paasweek. Het ont- moetingsfeest begint op maan dagmiddag, 16 april, 's middags om half drie. Deelnemers wor den verzocht, linnengoed, gram mofoonplaten etc. mee te bren gen. Zij kunnen zich opgeven te lefonisch (01710—52445) of schriftelijk bij Vormingscen trum „Oud Poelgeest", postbus 4, Oestgeest.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4