GERARD COLA: „IK ZIE IN EUROPEES KAMPIOEN Betaalde coaches mogen van Cricketbonden meespelen Jan van Beveren niet tevreden TSJECHISCHE IJSHOCKEYERS VERRAST DOOR ZWEEDS TEAM Etmaal op wacht voor kaartjes TULPENRALLYE VANUIT POLEN Lubbers bokst later tegen Clay LEIDSE COURANT PAGINA 13 EINDHOVEN Jan vnn Beveren is niet tevreden over zijn po sitie bij PSV. De nationale doelman wil meer zekerheid heb ben over de toekomst en wenst dat zijn contract met PSV de verbintenis loopt eind volgend seizoen af voor een perio de van zeven jaar wordt verlengd. Maar de Eindhovense club voelt daar weinig voor. „Het is definitief afgeketst", zei Van Beveren over de onder handelingen. Later nadat PSV's manager Van Gelder had verklaard dat de besprekingen nog aan de gng zijn, zwakte hij deze verklaring enigszins af: „Er zijn enkele dingen voorgevallen waardoor ik het verder wel geloof". Momenteel ontbreekt Van Beveren voldoende zekerheid over de toekomst. Hij zegt: „Ik ben nu drie jaar geleden naar PSV gegaan om internationale wedstrijden te spelen. Maar in plaats van opgebouwd is PSV afgetakeld, met vorig jaar als dieptepunt. Dat is mij en natuurlijk ook de club tegengeval len. Nu wordt er weer met resolute hand opgebouwd, maar wie zegt dat bijvoorbeeld de trainer volgend jaar niet weg gaat. Er zijn geen garanties. Ik zie 't momenteel niet zitten". „Ik wil voorop stellen dat ik bij PSV altijd prhetig heb gewerkt. Maar als je een interland speelt en je ziet het succes van je kameraden die ook in het nationale team staan, dan gaat dat aan je knagen. Als je geen internationale wedstrijden speelt kost je dat veel geld. Niet alleen aan premies, ook wat recla me betreft. Als ik het achteraf bekijk had ik nog beter bij Sparta kunnen blijven". Jan van Beveren is bepaald niet af kerig van 'n andere club. „Ik zou wel wegwillen, maar daar wil PSVV niets van weten". ■^ROTTERDAM Gerard Cola, een -ROTTERDAM Gerard Cola, een „beurse plek" onder I zijn rechteroog, knikte zeer nadrukkelijk toen hij zei: „Ik zie in Fighting Mack de aanstaande Europese kam- pioen in het superweltergewicht. Nee, niet in het midden gewicht maar hij kan gemakkelijk superwelter halen, zo'n kilo of negenenzestig." Cola, de klasse-bokser uit Frankrijk, was er van overtuigd dat hij ver op punten achter stond. Hij probeerde alsnog een beslissing te for ceren maar kreeg er de kans niet voor. In een uiterst I, fraai duel had Fighting Mack, de man uit Curaqao die voor zijn laatste kans in de ring vocht, een onbetwistbare puntenzege behaald waardoor hij zijn come back groots bekroonde. af spreidde Mack grote activi teit ten toon met een hoogtepunt in de vijfde ronde toen hij met een snelle en zuivere serie Cola even door de knieën deed knik ken. Toch zei de Fransman: „Mack is geen puncher maar hij stoot wel verschrikkelijk snel en uit de schouders. Ik acht hem een groot talent." Ook de clinch troefde Mack zijn ^;rn deel van het publiek waar deerde zijn prestatie niet naar waarde. In de vierde ronde blie- ■1.1 zen enige honderden van de nog geen tweeduizend bezoekers in de Ahoyhal zelfs heftige fluitto nen naar de ring. Zij begonnen Cola aan te moedigen. Mack la ter: „Het deed me niet veel. Ik had me voorgenomen in deze partij alles uit te proberen, ook JU die lage dekking." Mack liet opponent veelal af. Het werd M Cijn handen meermalen slap een prachtige partij, waarin «A Jangs zijn lichaam hangen maar niets tegen de regels gebeurde hals hij in dekking moest, ge- zodat scheidsrechter Krom een beurde dat ook. De nonchalance vrije avond had. i was slechts schijnbaar. „Bewust Manager Henk Ruhling: „We zul- nam ik dat risico. Trouwens, len proberen Mack binnen een wat is boksen anders dan risi- goed half jaar bij de beste tien co." Mack wilde zichzelf testen van Europa te brengen. Dan na twee jaar zonder ringerva- ring. Hij slaagde, voor de volle A honderd procent. J fighting Mack is inderdaad een JJ natuurtalent, die echter serieus moet trainen en leven en daar aan mankeerde hat in het verle den. Mack: „Dat is echt voor- J bij. Ik voel me lichamelijk nog steeds sterker worden." kunnen we een Europees titelge vecht organiseren". Na deze prestatie zal hij in mei weer boksen en ik ben ervan overtuigd dat er dan meer pu bliek komt. We hebben het weer tenslotte ook tegen gehad. Wie komt met de auto van ver bui ten Rotterdam? Het heeft ons twintig mille gekost maar dat weegt op tegen de sportieve waarde van deze avond." Fighting Mac in de aanval tegen de Fransman Gerard Cola, op wie hij een puntenoverv/innlng zou bhealen. 'Geroot talent fighting Mack was tevreden en Schoonheidsprijs ingelukkig. Hij had er alle re den toe. Gerard Cola is een Ér knap en geroutineerd bokser H met een indrukwekkende re- cordlijst die slechts één k.o. vermeldt. Mack kan een eind- stoot plaatsen maar daarvoor kreeg hij geen kans tegen de in eengedrongen en geconcentreerd boksende Fransman die snel de ring nam. Van de derde ronde Daarvoor zorgde ook lichtgewicht Iwan Roesli, die tegen de Aru baan (wonend in Amsterdam en trainend bij Ter Meulen) Rollie Groeze ook al een duel voor een schoonheidsprijs bokste. Croeze, vijf kilo zwaarder, stootte ster ker maar Roesli was beweeglij ker, bokste veel gevarieerder en zag het kleinste gaatje in de dekking van Croeze. Roesli produceerde een verbazend sterke derde ronde, steeds op halve afstand, en won de partij op punten. Een prachtige partij, waartoe hij in staat werd ge steld door de bekwame maar technische mindere Croeze. Bij die twee partijen stak het her optreden van middengewicht Joop Kruis wat armoedig af. Tegen de Kongolees Clement Tshinza probeerde hij met zijn counters een beslissing te force ren. Maar Tshinza is toevallig ook een man met een k.o. in de vuisten. Toen Kruis in de twee de ronde acht tellen neer was gegaan op een korte rechts-link- sc combinatie, verloor hij enige ronden de voorzichtigheid uit het oog. Hij moest en zou win nen. Hij miste evenwel ge volg van te lang uit de ring zijn de maat en stootte te onge controleerd. Bovendien beëindig de hij zelf te snel zijn aanvallen door in de clinch te gaan. Het werd een partij met veel lijf- aan-lijfwerk, ontsierend boksen en twee getergde boksers: Kruis omdat hij geen eindstoot kon plaatsen, Tshinza omdat hij kon plaatsen, Tshinza omdat hij vond dat de Nederlander te veel incorrecte stoten tegen zij- en achterkant van zijn hoofd plaatste. Maar Kruis kon weer aanvoeren dat Tshinza regelma tig te laag inkwam, waarvoor scheidsrechter Mercey zeker tienmaal de waarschuwende vinger hief maar niet eenmaal een openbare waarschuwing gaf. Toen Tshinza in de zevende ronde dan toch ook acht tellen neer ging op een rechtse counter stond dc uitslag vast: onbeslist, wat het terechte oordeel van de drie juryleden dan ook was. Maar Kruis imponeerde niet zoals Mack en wekte enige malen de indruk dat hij er niet veel zin meer in had. Hij had trouwens al gezegd: „De ene keer heb ik trek om te boksen, de andere niet." Het staat te bezien of Kruis de ring nog vaak zal be treden. Lachen en k.o. Een boksprogramma is niet com pleet als er niet gelachen kan worden. Daaraan voldeed matchmaker Ruhling ook. Hij liet zwaargewicht Bert Nikkelen Kuijper vanwege de Rotter damse klandizie die hij aan brengt optreden tegen Ray Adonis uit Ghana. Het werd een „stilstaand" duel waarin Adonis en dat was hij ook nog niet wat clownerie verkocht maar zo traag bokste als nog nooit een kleurling heeft laten zien. In de derde ronde zakte „Nik kel" acht tellen op een dubbele rechtse maar hij ging wel de partij beheersen. Toen Adonis in de zesde ronde weerloos rondslofte, intervenieerde de scheidsrechter en kon Kuiper de handen juichend heffen. Zwaarwelter Ronald Riedewald (Suriname) heeft een reputatie opgebouwd om neer te gaan. Daaraan verzaakte hij niet te gen de Utrechter Ben Zwezerij- nen die Riedewald in de tweede ronde met een rechtse hoek voor het volle pond naar het canvas zond. HERMAN VAN BERGEM. Ken Norton bracht in het ziekenhuis even een bezoekje aan Cassius Clay om hem beterschap te wensen. UWSTERDAM De 23e Tulpen- rallye, meetellend voor het Eu ropese rijderskampioenschap, is vrijwel rond. De ralley, vorig jaar afgelast, omdat het onmo gelijk bleek in Frankrijk nog toestemming voor een dergelijk autosport-evenement te verkrij gen, start op 2 mei ('s avonds om negen uur) in de Poolse hoofdstad Warschau. 4a 200 kilometer wodt in dé vroege ochtend van 5 mei Ne derland bereikt, waar de laatste tien procent van het traject moet worden afgelegd. Waar heen de weg in Nederland, die in Denekamp begint, zal leiden, is nog niet bekend. Waarschijn lijk (Noordwijk) en mogelijk (Zandvoort) finishplaatsen heb ben op het laatste moment con currentie gekregen van de .luchthaven Schiphol, die zich ook bij de organisatoren als ge gadigde voor de laatste kilome ters heeft aangemeld. Iet zwaartepunt van de 23e inter- (nationale en 3e natiole Tulpen- rallye ligt in Polen, waar onge veer 1900 kilometer moet wor den afgelegd. Dank zij de opti male medewerking van de Pool se autoriteiten kan op voor an der verkeer afgesloten wegen worden gereden. Op het par koers zijn, voornamelijk in het Tatra-gebergte, 10 klassements proeven opgenomen met een totale lengte van 181 kilometer en 141 kilometer speciale etap pes, daarna volgt een doortocht- route door Oost-Duitsland van 250—300 kilometer, een traject door West-Duitsland van 480 ki lometer met drie proeven en de afsluiting van ongeveer 300 kilo meter naar West-Nederland, waar dan ook. Dank zij de stijgende interesse van de Nederlandse industrie voor Polen is de stichting in ternationale Tulpenralley Hol land van de RAC-West erin ge slaagd sponsors aan te trekken voor deze ralley op nieuw ter rein. Van Houten is de belang rijkste geldschieter van het door Piet Nortier opgebouwde eve nement. IOSKOU Zweden heeft giste ren in het toernooi om het we reldkampioenschap ijshockey (A-groep), dat in Moskou werd gespeeld, voor een verrassing gezorgd door Tsjecho-Slowakije, houder van de titel, te verslaan, e Zweden wonnen door doelpun ten van Söderström (55e min.) en Lundstrom (58e min) mei r waren 14.000 toeschouwers, 'e Zweden speelden een voortref felijke wedstrijd en drongen hun HVC wil scheiding profs en amateurs let bestuur van de eerste divisie club HVC heeft voorgesfeL1 over te gaan tot een scheiding van de prof- en de amateurafdeling. In het verleden moest HVC vaak teruggrijpen om spelers uit de Amateursecte om een com pleet b-elftal in het veld te kun nen brengen. angezien het b-elftal facultatief zal worden geteld is dat in de toekomst niet meer nodig en Werd het mogelijk tot een schei ding over te gaan. tegenstanders vrijwel de gehele wedstrijd in het defensief. De tegenaanvallen van de Tsjechen waren echter zeer gevaarlijk. Al in de eerste vijf minuten toonden aanvallers van het drie- kronenteam met een tiental schoten hun kracht. Toch hielden de Tsjechen tot vijf minuten voor het einde stand. Toen werd het overwicht van de Zweden beloond door een treffei vah Söderström na aangeven van Wickberg. Drie minuten la ter stelde Hammerström aan valler Lundström in staat een tweede doelpunt te scoren. Vladimir Kostka, de Tsjechische coach, noemde de zege van zijn tegenstanders verdiend. Zijn commentaar luidde :„De beslis sende factor was welke ploeg de eerste fout zou maken. Dat wa ren wij", j Rusland had weinig moeite met j Finland. De Russen zegevierden met 8—2. De Tussenstanden wa ren 3—0, 1—2, 4—0. alle landen twee wedstrijden 2 2 0 0 4 25-3 •1. Finland 2 10 12 10—11 5. West-Dultsland 2 0 0 2 0 4—25 6. Polen 2 0 0 2 0 3—25. taferelen voor de reisbureaus waar men zich kon verzekeren wereldkampioenschappen voetbal HAMBURG In Westduitsland is gisterochtend vroeg de voor verkoop begonnen voor het wereldkampioenschap voetbal 1974. Voor alle plaatskaartenbureaus formeerden zich reeds In de loop van de zondagavond lange rijen. Recordhouder werd een 29-jarige metaalarbeider, die zondagoch tend om zeven uur de wacht betrok bij een bureau in Mün- schen. In West-Berlijn had een aantal voetbalfans een verhuis wagen afgehuurd om de nacht tenminste droog door te komen. Maandagochtend werden geenplaatskaarten verkocht, maar bon nen, die volgend jaar kunnen worden geruild voor de echte en treebewijzen. Men heeft dit gedaan om vervalsing, tegen te gaan. De vooraad van 1.250.000 bonnen was binnen twee uur uitverkocht. Gemiddeld investeerden de liefhebbers 200 mark (gulden) per persoon. In totaal zijn er 2.129.000 entreebewijzen (38 wedstrijden) be schikbaar. Bijna een half miljoen (470.000) daarvan is beschik baar voor het buitenland. ROTTERDAM Hans Hofman, de voorzitter van dc Nederland se Boks Bond, gisteravond aan wezig bij de wedstrijden In Ahoy te Rotterdam, is van me ning dat de partij Clay-Lubbers beslist doorgang zal vinden. Hofman: „Doordot Clay zijn kaak heeft gebroken in het gevecht met Norton, zal een latere da tum dan half juli vastgesteld moeten worden. Maar Rudi Lubbers bokst beslist tegen Clay. Volgende week komt de Indonesische delegatie weer naar Nederland om verder te onderhandelen." Bij die gelegenheid zal op de In donesische ambassade een aan tal boksbondsbestuurders het erelidmaatschap van de Indone sische bond worden aangeboden. Tips koersen Van onze Sportredactie DEN HAAG Achl draverijen en twee rennen staan er voor morgen op het programma van ile Wasse- naarse baan DuLndlgt. De eerste start-is om half drie. De tips: Intrc- pld-PrlJs: Llnda Hollandia. Krlsllane Hanover en Karlna. Ina Bascom- Prljs: Lonelv Star. Lola Ho'landlu en Klair L. Ivan Hanover-Pi ijsJe T'Alme. Kenau en Karllne N. Notre Debut-Prljs: Rebel Des Monts, Royal Palace 11 en Aqulnaldo. Ullu- stre Hanover-Prljs: Kaper W., Im- pereur en Ida Belwln. Irene Fran- ces-PrlJs: Hercules V. Illya Kurya- jn. Jury en Intrest Scott P. ■wall-PrlJsQuick Nanny, Whan- en Big Boss. Iboya-Prljs: Karei ce, Jacob Arela en Jolly Jumper. Sportwereld VANCOUVER De Amerikaan Tom Gorman heeft het herenen kelspel van het proftoernooi te Vancouver gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij de Tsjech Ian Kodes met 36, 62, en 7—5. WORMERVEER Wilma Boon van de Ham heeft tijdens wed strijden van de Kring Noord- Holland in Wormerveer het ad- spirantenrecord op de 100 meter schoolslag (25 meterbad) met 0.1 seconde verbeterd. Wilma noteerde een tijd van 1.17.8. PENANG Pakistan heeft giste ren de wedstrijd tegen Zuid Vietnam, die in Penang is ge speeld voor de ooste'ijke zone van het Daviscuptoernooi. met 41 gewonnen. In de halve Una- les komt Pakistan nu uit tegen India. COVENTY Leeds United heeft gisteravond in een wedstrijd voor de eerste divisie van de I Engelse league met 1—0 gewon-1 nen van Coventry City. DEN HAAG Het belanp- rijkste besluit van de in 't congrescentrum „Op gou den wieken" in Den Haag gehouden jaarvergadering van de Koninklijke Neder landse Cricketbond is de toelating van betaalde coa ches als spelers in de com petitiewedstrijden- Hoewel voorlopig slechts een dis pensatieregeling is getrof fen voor coaches van Ne derlandse nationaliteit, zal het in de toekomst ook Wereldrecord kogelstoten SAN FRANCISCO De Ameri kaan Brian Oldfield heeft bij in- doorwedstrijden voor profs een nieuw wercldindoorrecord bij het kogelstoten gevestigd met 21,32 Het oude record stond met 21,27 me er op naam van George Woods. Oldfield verdiende met deze prestatie 1000 dollar (2900 gulden), 500 dollar voor de eer ste plaats en 500 dollar voor de recordverbetering. voor betaalde buitenlandse coaches mogelijk worden om als speler in de Neder landse cricketcompetitic uit te komen. In het najaar zal een bijzondere algemene vergadering van de KNCB worden belegd om het meespelen van betaalde coaches en eventuele sponsoring nader te reglementeren. In deze ver gadering zal tevens bondsvoor zitter drs. H. Eryseels zijn func tie neerleggen. Deze gang van zaken kon de instemming van het grootste deel van de verga dering wegdragen. Uiteraard kent de cricketwereld ook, zij het in beperkte mate, de verde digers van de pure amateur sport. De discussies over dit probleem vergden dan ook (te) veel tijd. Een ander nieuwtje voor de tot voor kort pure amateur cricket- sport is de sponsoring van de ko-competiUe. Het bondsbestuur is er in geslaagd een aantal sponsors bereid te vinden deze competitie mogelijk en aantrek kelijk te maken. Onderhande'i-- gen zul'en worden voortgezet; De Algemene Bank Nederland lijkt op dit moment de meest serieuze kans te maken. Naast deze pogingen om de cric- Mare Slingenberg steld zijn f.nclio als vice-voorziffer beschikbaar ketsport te professionaliseren kwamen de gebruikelijke huis houdelijke bondszaken aan de orde. De heer Mr. M. A. V. Slingenberg stelde zijn functie van vice-voorzitter ter beschik king en wordt opgevolgd door de heer mr. H. J. A. F.. M. Kla- renbeek. Het bestuur is door de benoeming van de heer A. Stout- hander Jr. als commissaris ge completeerd. Voorts zijn aan de kampioenself tallen van het seizoen 1972 de gebruikelijke medailles uitga- reikt. Gerrit van Laer aanvoerder van kampioen HCC 1 mocht uit han den van de bondsvoorzitter de Ab de Haanbekcr In ontvangst nemen. De R. G. Ingelse-beker ging naar de kampioen van de ie klasse, Hercules. De competitie-indeling, waarbij de lagere teams in regionen zijn ingedeeld, omdat de westelijke verenigingen geen verre reizen willen ondernemen, lijkt tot mislukking gedoemd. De erva ringen van het komende seizoen zal het bondsbestuur in de nade re beschouwing over het ai dan niet handhaven van deze com- pctiticindeling zwaar laten we gen. Het eerste volledige competitie- programma in dc hoofd- en eer ste klasse wordt op 13 mei a.s. gesoeeld.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15