Bezwaren tegen bestemmingplan Landelijk Gebied HARAMBEE ERG OP DREEF IN RIJPWETERING Prestatieloop van MMO werd Jubilerend CNV Ter Aar huldigde twee leden J KANTOORMEUBELEN groot succes voor lopers en organisatoren streeknieuws Wat u OOK moet weten MARKTEN PAGINA 4 MAANDAG 2 APRIL 1973 LEIDSE COURANT LEIDERDORP - De Filate- lirtenvereniging „Rijnstreek" houdt vanavond in het Dorpshuis een ruil- en kon- taktavond voor de leden. Het secretariaat van de vereni ging is Willem de Zwijger laan 14, Leiderdorp. NOORDWIJK De Noord- wijkse filmers hebben films met als verplicht onderwerp „Een liedje" getoond aan een jury die bestond uit le den van de Haagse Smal filmclub. LISSE Toneelvereniging ONI heeft zaterdagavond in Rehoboth met succes het blijspel „Goeie reis, Krui mel" opgevoerd. Regie had Joop Hul, die ook nu weer bewezen heeft in staat te zijn tot een' goede rolverdeling. STOMPWIJK Morgen maakt het vrouwengilde een excursie naar de banketbak- kersschool in Den Haag. Vertrek half twee vanaf het plein voor de kerk. STOMPWIJK Stompwij- kers kunnen voor het concert van de Koninklijke Militaire Kapel, morgenavond in: de Andrettókerk te Leidschen- dam, kaarten krijgen bij de LEIDERDORP - De UW houdt morgen en overmor gen kir.derkledingbeurs in de Scheppingkerk. Inlevering morgenavond van 7 tot half tien 's avonds. Verkoop woensdag van half twee tot 4 uur. Volgnummers kunnen afgehaald worden 's morgens tussen 9 en 10 uur. Uitbeta ling is woensdagavond tussen 7 en 8 uur. Inlichtingen:tel 33491 en 22185. HAZERSWOUDE - Vijfenze ventig leerlingen van de ba sisscholen te Hazerswoüde behaalden in instructiebad „De Dolfijn" het zwemdiplo ma A. Een zelfde aantal zwom het B-diploma. LEIMUIDEN - Speeltuinver eniging „De Peppel" opende het seizoen met de lampion optocht. Om half acht ver trok de stoet vanaf de speel tuin voorafgegaan door het fanfarecorps uit Nieuwe We tering. 's Morgens was er een stroopwafelactie ge meente Leimuiden heeft be- weest, met groot succes. Ge sloten om subsidie te verle nen aan „De Peppel". LEIMUIDEN - Cor van der Hart, toekomstig bondcoach van het Nederlands Efltal, bezorgde s.v. „De Kickers "69" geluk door een kaart uit de bak met amateurver enigingen' te trekken tijdens AVRO's sportpanorama. De Feyenoorder Hasil had 3 bal len door de opening ge schopt. O LEIMUIDEN - Uitslag kla- verjaswedstrijd „Kic- kers"69": 1. Th. van der Voort; 2. Mevrouw Touw; 3. Mevrouw De Lange. LEIMUIDEN - Schaakver eniging „De Doorzetters" speelde onderlinge partijen- De uitslagen waren: Groep I: G. J. Roest—J. J. van' der Meer 0-1; H. H. Brug—G. P. Beuk sr. 1—0; C. Beuk-^- G. Steinhart 0—1; L. HogÈi- boomC. Beuk jr. 01; J. van der MeerC. Beuk sr. 10; J. BrandP. Vroon land afgebroken. Groep II: C. van Berkel—W. Beuk 0-^ 1. J. Stiens—C. Kraakman 1 J. Glatbeek - C. van Berkel 0—1; L. Stiens—W. Beuk 0— 1. VOORHOUT 3 april wordt een discussie-avond gehouden in het parochiehuis over „De verantwoordelijk heid van de mens voor de wereld waarin hij leeft". Aanvang 20.15 uur. Inleiders zijn ir. I. Beijersbergen en kapelaan dr. A. van Eijk. Gespreksleider is de heer J. Verdouw. ALKEMADE Dinsdag houdt Joris Schouten, hoofd redacteur van „Boer en Tuinder", weekblad van de LTB en KNTB, een lezing voor de LTB-jongerenkring „De Meerlanden". De spreekbeurt heeft plaats in café „De Woelige Baren" en begint om 20 uur. Joris Schouten zal spreken over de EEG en allerlei land- on tuinbouwzaken. VALKENBURG De vori ge week gehouden Bazar ten bate van de bouw van een gereformeerd verenigingsge bouw heeft 10.000 gulden op gebracht. De bazar was offi cieel geopend door Pipo de Clown en Mammalou. On langs haalde men tijdens een avond bovendien nog 32.000 gulden op. De firma HovaJ heeft toegezegd gratis het glas- en schilderwerk te le veren. NOORDWIJK De heer P. Hendriksen is onlangs be noemd tot hoofdagent. Hij volgt in deze functie de heer Van Maris op, die een be trekking in het bedrijfsleven aanvaardde. I LISSE Maandagavond wordt een evangelisatiebij eenkomst gehouden in het gastenhuis Welkom aan de Bondstraat, aanvang 20 uur. De avond gaat uit van de ac tie Kruistochten Nederland. Voorganger is ds. J. Graven deel uit Lisse. LEIMUIDEN Tegen het ont- werp-bestemmingsplan Lande lijk Gebied, dat voor Leimuiden een beperkte industriële uitbrei ding en een beperkte uitbreiding van de recreatiemogelijkheden inhoudt, zijn elf bezwaarschiften ingediend. Daarvan zijn er drie van het rietverwerkinsbedrijf Poelgeest, dat zich kant tegen expansie van de betonwarenfa- briek Boot en zelf op de Wester- dijk wil uitbreiden. De eigenaar van de camping in Vriezekoop maakt bezwaar te gen de uitbreiding van zijn cam ping van vijf naar tien hectare, omdat hij zelf plannen heeft om uit te breiden tot 26 ha. De ste- debouwkundige van de gemeen te Leimuiden, ir. C. Paans, die in de raadsvergadering van vrijdagavond een toelichting gaf op het bestemmingsplan Lande lijk Gebied stelde dat dat onmo gelijk was, vanwege de gesteld heid van de toegangswegen in Vriezekoop. Ook de bewoners van de Geerweg hadden enkele bezwaarschriften ingediend, om dat zij tussen de kassenbouw kleine campings willen aanleg gen. Ook daar was de heer Paans het niet mee eens. Een grootte van tien ha vond hij mi nimaal vereist. Ook het be zwaar van het landbouwschap vond ir. Paans niet gegrond, omdat er juist van uitgegaan is zoveel mogelijk land- en tuin- bouwgrond te behouden. In de raadsvergadering van 26 april zullen het bestemmingsplan en de bezwaarschriten aan de raad worden voorgelegd. In zijn behandeling van de begro ting voor 1973 drong de heer Treur (prot. chr.) er op aan de aan te leggen sportvelden als nog op de eerder aangewezen plaats te projecteren, hetgeen volgens burgemeester Breen on mogelijk is omdat het provih- oiaal bestuur vasthoudt aan zijn standpunt. De heer Treur fuimi- neerde ook tegen het feit, dat de provincie Leimuiden slechts een groei van één procent toe staat. „Met dit percentage kun nen wij niet eens in de woning behoefte van de eigen inwoners voorzien". De heer Van Graas (KVP) brak een lans voor in stelling van een commissie van "grote" zaken. De burgemees ter achtte dit te tijdrovend. Hij deelde voorts mee, op een vraag van de heer Van Graas, dat de Technische Dienst een plan zal opmaken voor uitbrei ding van de bergruimten van de woningen in de Drechtlaan. LISSE Deze sfeervolle plaat werd geschoten in de Bollenstreek waar zaterdagmorgenvroeg dit kleurrijke gezelschap slingers en bloemen aan de man probeerde te brengen. Of veel toeristen met een „Jeugdig bloemetje" naar huis zijn gegaan is de vraag maar zeker is dat dit stel heeft zitten genieten. Ter Aar Zaterdagavond 31 maart jl. hield de afdeling Ter Aar van de Nederlandse Christe lijke Bond van werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid een feestavond in Het Dorpshuis van Ter Aar. Bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze afdeling werden de heren A. Vuyk en J. de Vos gedeco reerd met de gouden speld van de bond. Burgemeester Mr. H. J. van de Poel zag een krachtenbundeling zoals in de bond als effectiever dan het werk van een eenling. Hij wense de afdeling een ver dere bloei toe. Ds. Lindenburg sprak namens de kerkeraad van de Nederlandse Hervormde Gemeente. Voor de jubilerende afdeling had hij een geschenk onder couvert meege bracht. De heer de Bloemen van het hoofdbestuur van C.N.V. kwam er rond voor uit, dat de groei in de plaatselijke afdeling er niet had ingezeten en vroeg zich tevens af of de kerk wel genoeg belangstelling voor de vakbeweging heeft. Hij spoorde de vergadering aan tot meer activiteiten en zei dat men het C.N.V. als beïinvloe- dend lichaam in de federatieve samenwerking in de vakbewe ging met vertrouwen tegemoet moest treden. De penningmees ter van de jubilerende afdeling mocht eveneens een geschenk onder couvert van hem aanne- Ook van de zijde van het N.K.V. uit Langeraar en Aarlanderveen was men vertegenwoordigd. Na het officiële gedeelte werden de genodigden nog getracteerd op een kostelijk toneelstuk: „De onbekende wereld" van A. M. Kok en Joh. Blaaser. De toneel groep „Het Noorderkwartier" uit Apeldoorn verzorgde dit gast optreden onder de bekwame leiding van de regisseur Bert Hulleman. De heer C. Lok (voormalig plaatsgenoot) toonde zijn talent in de vele speelsitua- ties. Het amateurtoneel beleefde die avond een goede ontvangst bij het publiek, waarbij de rol bezetting van goede kwaliteit De heren A. Vuyk, D. Zemel, J. de Vos en J. van den Bosch tijdens de huldiging van het CNV in Ter Aar. NIEUWVEEN De jaarlijkse feestavond voor de Nicolaas-parochie, die in de aula van Huize „Ursula" werd gehouden, had een zeer gevarieerd programma. Het geheel stond onder leiding van leden van de parochieraad: de dames Alberts, Keyzer en van der Klein en de heer J. de Groot. Gerrie v. d. Klein bracht een verdienstelijke akkordeon-solo ten ge hore. Door de leerlingen van de vijfde klas van de Nicolaasschool de jeugd-musical Het koffertje van meneer van Dalen" opgevoerd. De moderne musical, die werd ingestudeerd door de onderwijzer H. Hermans met assistentie van de heer Sindelmeyer, werd spon taan gebracht. Vooral de rol van meneer van Dalen en zijn antieke moeder vonden veel bijval. Gemeente werken Wassenaar nam afscheid van H. Rooyakkers Henk Rooyakkers, chef van de timmerwerkplaats van de ge meentebedrijven, officieel „op zichter A", bij deze tak van dienst, maar in werkelijkheid de „manus van alles" in gemeente dienst, heeft donderdag afscheid genomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Tijdens een samenkomst In het raadhuis werd de heer Rooyak kers toegesproken door wethou der Mr. N. W. A. Brink, die er aan herinnerde, dat de schei dende functionaris op 19 maart 1939 in gemeentedienst kwam bij de toenmalige Luchtbescher mingsdienst. Na de bevrijding werd de heer Rooyakkers in vaste dienst aangesteld bij de dienst gemeentwerken. Er volg den diversepromoties, laatstelijk tot opzichter A. De wethouder bood hem als af scheidsgeschenk van het ge meentebestuur een scheerappa- raat en een barometer. IciRbai», KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN Wö B DIREKTIEKAMERS MAGAZIJNKASTEN g§ g KANTINEMEUBELEN TOONZALEN Geopend van 9-17 uur W, Roelofarendsv., Bloemenveiling 31 mrt. Anjers 19—31. Rozen Garnette. Carol. Roswitha. Zorinn 15-20, Carina Coral Princess. Roselondla 19-23, Super Star 31-10, Sonla 40-56, Belinda. Mo- trea, Prominent 30-36. Slrelltzla 155- 190. Alstroemerla 65-80 per st. Tros- anjers 185-25. Irissen 120-135, Rree- sla's 80-230. Anemonen 45-SO, Lathy rus 270-280. Nnrclssen-glas 90-140. Idem bullennoi'i issiMi 20-34. Tulpen Apeldoorn, Lustge Wltwe, Copland, Prominence. Blendn, Diplomate 70- 120, Koningin Wllhelniina, Golden Apeldoorn. Queen of Barflgon, Bo nanza. Gudoshnlck. Queen Elisabeth, China Pink, Pink Supreme 115-145, Aladdin 190-245. West Point 180-185, Maytime 215-220. Christmas Gold, Charles. Tarls, Danton, Dubbele tul- LEIDERDORP - Morgen houdt de UW bejaardenso ciëteit in gebouw „Irene", aanvang 14.30 uur. UW Wassenaar kijkt terug op actief jaar WASSENAAR De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers te Wassenaar telt 254 medewerk sters en contributuanten. Dit blijkt uit het onlangs uitgeko men jaarverslag van de UW. Het vorige jaar is hard gewerkt om de bejaarden in de sociëteit „Het Oude Hoekje" een plezie rig verblijf te geven; de ruimte werd opgevrolijkt en 36 gast- sociëteit te runnen. Vooral i de bejaardengymnastiek veel belangstelling. De twee Wassenaarse bejaarden koren onder leiding van de da mes Van Zanten en Van Ruth werkten een druk programma af. Door medewerksters van de „taxidienst" worden 792 bejaar den vervoerd. Het totaal aantal verstrekte maal tijden van „tafeltje Dekje" be droeg 3081 (in 1971 3596). Ver der waren 40 UVV-sters actief in ziekenhuizen, bij ondermeer de koffiedienst, bloemen- en boodschappendienst en het rij dende winkeltje. ,Schoterveld' gaat le fase iu NIEUWVEEN - Het bouwrijp maken van do eerste fase van het bestemmingsplan Schoten veld-Zuid gaat 235.000 gulden kosten. B. en W. stellen de raad voor in haar >etgadering van 3 april dit bedrag als krediet be schikbaar te stellen. Deze eerste fase cnivat de gron den tusen de bebouwing langs de W.P. Snoeinianweg en de tochtsloot lood ent op het Jan van Blankenoad. De uit te voe ren werkzaal i.hrden zijn het aanleggen van riolering, de slakkenbanen m de vergraving van de sloten. RIJPWETERING Onder de deskundige leiding van de heer en mej. Reckman heeft de gym vereniging „Harambee" giste ren in de grote zaal van het dorpshuis een zeer geslaagde uitvoering gegeven. De demon straties, gegeven in het kader van de eerste lustrumviering, brachten bij het talrijke publiek Bezwaren tegen café Damplein LEIDSCHENDAM— De Vereni ging Huiseigenaren op het Dam plein heeft bij het gemeentebe stuur bezwaar gemaakt tegen het verlenen van vergunning voor het vestigen van een café op het Damplein. Volgens het bestemmingsplan mo gen echter op de begane grond „winkels met bedrijfsruimte" worden ingericht. Omdat hore- ca-bedrijven indien niet anders aangewezen, geacht worden on der het begrip „winkels" te val len kon medewerking voor de vestiging vari het café, dat de naam CLUB 33 gaat dragen, niet worden geweigerd. B. en W. hebben de raad meege deeld de bezwaren enigszins overtrokken te vinden, bij een normale exploitatie behoeft geen sprake van overlast te zfjn en in geval van excessen 'kan altijd nog volgens de Algemene Politieverordening worden opge treden. Oude school in Kerkstraat moet weg NIEUWVEEN Als de raad er op 3 april mee akkoord gaat, zal de leegstaande openbare school In de Kerkstraat gesloopt wor den. Het 140 jaar oude pand is niet meer geschikt voor tijdelijk of permanent gebruik. Nu er niet meer in gestookt wordt, vervalt het gebouw hoe langer hoe meer. Bovendien is het een fijn doelwit voor spelen de kinderen. D»- kosten voor de sloop en het egaliseren en be planten van h noor de afbraak vrijgekomen t-frein zijn 5500 gulden. De school in de Kerk straat kwam leeg te staan, toen de nieuwe openbare basisschool in het Conradpaik enige maan den geleden in gebruik genomen waardoor de loop het aanzien kreeg van een „echte" wedloop tegen de tijd. Spoedig meldden zich de eerste heren van de kor te afstand bij de finish, gevolgd door mejuffrouw Van Tol uit Langeraar als eerste dame op de 6 km. De heer J. Koster uit Alphen aan den Rijn wist met ruime voor sprong als eerste heer bij de 8 km-lopers te eindigen. De 11-ja- rige B. Kerkvliet uit Roelofa- rendsveen was de snelste junior (6 km). Hij kreeg een lauwer krans uit handen van de burge meester. Mejuffrouw Van Tol en de heer Koster ontvingen een wisselbeker. De overige deelne mers kregen een herinnerings speldje. direct al de handen op elkaar voor een zeer goed uitgevoerde openingsparade. Hierna kregen de verschillende leeftijdsgroepen de kans hun kunnen te tonen. De kleuters voerden een behendigheidswed strijd uit, de meisjes van 6 tot 10 jaar lieten ritmische oefenin gen zien terwijl de jongens hun best deden op de kast. Het pu bliek kon voorts nog genieten van oefeningen aan de ringen en de meisjes-keurgroep leefde zich uit op de evenwichtsbalk. De kleuters sloten het eerste ge deelte af met de dansoefening". Ik zou zo graag een koetje ko pen". Na de pauze kwamen de oudere gymnasten aan de beurt waaronder trainer Reckman (hij gaf een hoogbrug-demon- stratie en trainster Reckman, die een lint-oefening deed. Het programma werd besloten met een grote slot-parade. „Haram bee" kan terugzien op een zeer sportieve en vooral propagandis tische middag. HOOGMADE Zaterdagmiddag om even twee uur schoot burge meester Brouwer-De Koning het startpistool af voor de prestatie loop over 6 en 8 km. Voetbal vereniging had de „wandeling" georganiseerd om met de op brengst een zevende verhard handbalveld te kunnen aanleg gen. Ruim 220 deelnemers en -neemster uit Hoogmade zelf en Uit de omliggende gemeenten liepen het parcours, vanaf het sportveld Vlietpolder via Noord einde, Paralleweg langs Rijks weg 4a tot de Zuidervaart (6 km) of tot het viaduct rijksweg bij Leiderdorp (8 km). Direct na de start vormden zich al enkele koplopers die de on derlinge krachten aftastten,

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4