Veel kritiek Hazerswoude op energieregeling Inwoner mag toch bouwen m Aquaduct bijna gereed Dokters doen wat ze kunnen Landzicht en Oude Herberg houden elkaar in evenwicht B. en W. Hazerswoude Deze week in de Leidse bioscopen Carnal knowledge Erotiek en de moderne vrouw Persgemaal komt op plaats van speelterrein MARKTEN Ikebana expositie Kasteel Duinrell PAGINA 4 VRIJDAG 30 MAART 1973 LEIDSE COURANT Hazerswoude De gemeenteraad van Hazerswoude is, zij het met hèèl veel pijn, akkoord gegaan met de gemeenschappelijke re geling van het streekenergiebe- drijf „Rijnland". PvdAer P. Oosterhoff vroeg zich in eerste instantie af, of de kleine ge meenten (20 in totaal) nu aan de lijn van de gemeente Leiden moeten gaan lopen. ,,Deze regeling is kennelijk door Leiden in elkaar gezet", aldus Oosterhoff. De kleine gemeenten pen?" Hij kreeg zijn fractiege- hebben zijns inziens weinig noot over dat uitstellen „mee", kans. want een gemeente krijgt Burgemeester Wandelpad voor een stemmentotaal naar gelang het aantal verbruikers. Grote overheersing van Leiden derhal ve. Oosterhoff vond het onder meer ook een onverteerbare zaak, dat „Rijnland" niet zelf partner is met het Energiebe drijf Zuid-Holland (een en ander zal via „Leiden" lopen, red.) „Het wordt tijd. dat de totale energievoorziening in onze pro vincie wordt geïntegreerd!", al dus de socialist. VVD-er K. Dekker, CHU-er R. van Elderen en KVPer M. de Boer („we staan met de rug tegen de ir") i i 't r Heuvelhof het eens met de gemaakte opmerkingen. Hij vond alles bij elkaar toch een vreemde zaak: aanvankelijk traineerde Leiden het aangaan van een gemeenschappelijke re geling; daarna verzocht zij om de regeling pas na 12 maart in de gemeenteraden van de kleine gemeenten aan de orde te stel len. „Er zitten punten in, die onhebbelijk zijn", aldus de bur gemeester, die Hazerswoude op de vergaderingen van de raad van het streekenergiebedrijf zal vertegenwoordigen. bejaarden op Kastanjelaan Hazerswoude Gemeenteraadslid P. Oosterhoff (PvdA) heeft gis teravond te kennen gegeven, niet gelukkig te zijn, dat men op de Rijndijk ter' hoogte van de Gemeneweg van onbeperkte snelheid prompt naar een maxi mum van 50 kilometer met de auto moet overschakelen, voelt meer voor een „inleidend stuk" van 70 km. De raad ging akkoord met krediet van 21.000,— voor de reconstructie van de Kastanje laan. Wethouder L. Verweij zal in de commissie openbare wer ken voorstellend om een andere werkwijze bij deze reconstructie te volgen dan staat gepland. Ge dacht wordt aan de aanleg van een wandelpad, speciaal ter hoeve van de bejaarden uit Drie hof. Het Proefstation voor de Boom kwekerij te Boskoop krijgt van de gemeente Hazerswoude een jaarlijks subsidie van 2500,—. Dit betekende een verhoging van 1750,—. Het Proefstation had om 10 000.— gevraagd Wet houder L. Verweij zei, dat de subsidie een geste is om de re search van het station te stimu leren en evolueren. „Het is een waardering van een belangrijk werk". ARP-fractieleider ir. A. Kamp huis vond het aanvankelijk nut tig de hele regeling nog eens in de commissies te gaan bestu ren, want „Dit is toch een be leidsbeslissing, het is bovendien een financiële zaak van belang. En daarnaast: moeten we aan het lijntje van Leiden gaan lo- t hem eens. De voorzitter vond evenwel de i stelling van het energiebedrijf op regiobasis beter dan de hui dige omstandigheden (met de Stedelijke Lichtfabrieken uit Leiden, red.) „In beperkte mate kun je gaan meebesturen. Winstpunt is ook, dat bij even tuele winst de kleine gemeenten nu een „fooi" gaan vangen". NOORDWIJK Provinciale Waterstaat is al ver gevorderd met de aanleg van een aquaduct aan de Achterweg in Noordwijb. De bouw ervan is één van de onderdelen in de aanleg van de provinciale weg vanaf Katwijk tot aan de grens met Noord-Holland. De kwekers aan de Achterweg hebben nu nog wel wat hinder van het bouwverkeer rond hun lapjes bollengrond. Zodra echter het aquaduct in gebruik zal worden genomen zuilen zij profiteren van deze nieuwe aan- en afvoerweg. HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazers woude zijn van mening, dat de inzet van de Hazerswoudse huis artsen J, C. A. Sprangen; en A. J. Bosch en de in Koudekerk aan den Rijn woonachtige H. A. Blaauwendraad) „volledig" is. Uit een gesprek met deze drie artsen is tevens gebleken, aldus het college, dat speciaal met be trekking tot de bereikbaarheid alles is gedaan wat redelijker wijs verwacht mag worden. Zij waren, aldus nog steeds B. en W. bovendien doende alles wat zich voordoet ten aanzien van de bereikbaarheid optimaal te gaan benutten, voor zover dit nog niet het geval was. Tijdens de op 14 december L972 gehouden begrotingsvergadering pleitte gemeenteraadslid E. van Elderen (CHU) er namens ARP, KVP en CHU voor, dat B. en W. met de artsen ter plaatse moesten gaan praten. Onder werp van het gesprek zou, aldus Van Elderen, moeten zijn, dat er tijdens de weekends en va kanties zo efficiënt mogelijk moet gewerkt worden. „Dan kan het niet voorkomen, dat ie mand verstoken kan zijn van medische hulp", stelde dit raadslid. PvdA-gemeenteraadslid P. Ooster hoff suggereerde B. en W. toen ook, om met de huisartsen gaan praten, voordat het persoonlijke acties van ontev den patiënten bij medische tuc raden zou komen. ..En da zoekt het hard om!", zei de cialist destijds. De huisartsen hebben verzeke dat zij altijd bereid zijn het belang van een goede me sche verzorging op basis gelijkheid zowel met B. e als met de patiënten te ove gen over redelijke verlangei B. en W. concluderen: hebben uit de bespreking overtuiging gekregen, dat ei - goede medische verzorging onze gemeente is gewaa borgd". NIEUWKOOP De gemeente raad heeft niet willen wachten op het nieuwe bestemmingsplan (is nog in voorbereiding) dat meer mogelijkheden zal geven om verbouwingen aan woningen uit te voeren. De raad stemde namelijk niet in met het advies van B en W om het beroepschrift van de heer R. Waardenberg af te wijzen. De heer Van Waarden had na melijk in eerste instantie een afwijzing gehad op zijn verzoek om een hobby- en studieruimte aan zijn woning te mogen bou wen. De raadsleden Battjes, Ka rens, Juurlink en De Vreugd waren het niet eens met het ar- Formele aanpak van B en W zint raad niet meerderheid was het daar niet mee eens. Met 9 stemmen voor en 2 tegen werd het beroep van de heer Van Waardenburg geac cepteerd. Hij kan nu bouwen mits hij ook toestemming krijgt van de stedebouwkundige. NOORDWIJK Waarschijnlijk binnen een maand zal deze nieuwe kleuterschool op de hoek St. Zeroenswegv. d. Mortelstraat gereed zijn. Het fraai afgewerkte 3-klassige gebouwtje wordt het onderdak voor kinderen uit de wijk Boerevburch, die tot nu toe elders in Noord- wijk moesten worden ondergebracht. gument, dat men niet vooruit Gediscussieerd werd i moest lopen op het te ontwerpen bestemmingsplan met het scheppen van precedenten. De nog i andere „burgerlijke" affai- De heer M. R. van de Laar is in beroep gegaan tegen de LEIDEN Behalve „Erotieke en de moderne vrouw" en „Car nal knowledge" zijn de enige twee films die nieuw leven de Leidse bioscoopbrouwerij brengen. De eerste film, in REX, gaat zich te buiten aan moraliserende praatjes. De tweede is van een ander soort: Op klinische manier wordt het liefdesle ven in Amerika uit de doeken gedaan. Ondanks dat hij de cri tici niet op zijn hand heeft weten te krijgen met „N'iet voor de poezen", blijkt het Fonds Rademakers met publiek wel ge lukt. De film gaat in LUXOR zijn derde week in. Ook „Turks fruit" is een succesvolle Nederlandse produktie aan het wor den. Deze verfilming van 't gelijknamige boek van Jan Wolkers beleeft zijn zesde week in LIDO. „The Poseidon adventure" beleeft in TRIANON zijn derde week. Het is een spannende film over de overlevenden van een gekapseisd schip. In Ca- MERA tenslotte draait „The Godfather". Deze belangrijke kandidaat voor een Oscar draait voor de derde week ondanks het grote succes dat hij enkele maanden geleden al in de Leidse bioscopen behaalde. STUDIO „Carnal Knowledge" is weliswaar een reprise, maar toch alleszins de moeite van het bespreken waard. Mike Nichols, de maker van 0.3. Virginia. The Graduate en „Catch 22" geeft ook in ..Carnal Knowledge" zijn acteurs vol op de gelegenheid tot optimale spelprestaties te komen. In de film geeft hij het Amerikaanse liefdesleven op een klini sche manier bloot. Twee boezemvrienden (Arthur Garfunkel en Mike Nicholson) raken verliefd op het zelfde meisje (Can- dice Bergen). Er ontwikkelen zich hierdoor twee geheel ver schillende verhoudingen. Tussen Candice en Mike is hij luch tig en flirterig; tussen Candice en Arthur is hij gevoeliger, hoewel alle romantiek ontbreekt. Hier en daar kan men Mike Nichols enkele slordigheden verwij ten. Deze doen echter geen afbreuk aan de zeggingsschap van het geheel. REX Good Old England heeft zich nog steeds niet helemaal los kunnen maken uit het Victoriaanse tijdperk. Het leeft nog steeds in de idee, dat het meest perverse is toegestaan, als de buren het maar niet zien. En èls de buren het zien. dan heffen die het vermanend vingertje. In stilte watertanden ze van wat ze weten maar ze doen, alsof het spraakwater is, wat ze om de tanden loopt. Met hun roddeltjes die ze „om begrijpelijke redenen" niet naar de krant brachten vullen ze hele films als „De Erotiek en de moderne vrouw", waarin ze de „weduwen van 9 tot 5 uur" adviseren, hun mannen, „die altijd al van een bordeel gedroomd hebben, niet bij hun vertrouwde vrouwtje te laten thuiskomen, maar bij de meest luxueuze prostituée van de stad". Want „het fysieke vrouw zijn eindigt, als de man nog veel belovend is. een man van tach tig jaar kan nog vader worden: een vrouw niet meer." Maar wie gedacht had. in Rex een vrouw vader te zien worden, wordt zelfs daarin teleurgesteld. LEIDEN Het Hoogheemraadschap van Rijnland zal in Voorhout een persgemaal bouwen op een stukje grond van de heer P. H. van der Hulst, dat in het bestemmings plan de functie van speelterrein heeft. Onder druk van het besluit van de Verenigde Vergadering, zonodig een ontei geningsprocedure aan te spannen en zonodig de Belem- meringswet Privaatrecht te doen toepassen, is alsnog met de eigenaar overeenstemming bereikt over de koop van de grond en over de vestiging van een zakelijk recht ten behoeve van het aanleggen, gebruiken en in stand houden van ten hoogste twee riool-persleidingen met eventueel bijbehoren. Burgemeester en wethouders van Voorhout zijn bereid ontheffing te verlenen van de bepalingen voortvloeiend uit het bestem mingsplan. De ingreep is nood zakelijk wegens de aanleg van een transportleiding voor afval water tussen Noordwijk en Voorhout. In de Verenigde Ver gadering van het Hoogheem raadschap op 4 april a.s. wordt een uitspraak gedaan over de overeenkomst met de heer Van der Hulst en over de afwikke ling van de schadevergoedings regeling. Groot tekort aan tandartsen in Katwijk KATWIJK Aan liet eind van de raadsvergadering heeft het raadslid Buitendijk (Gemeente belangen) gepleit voor het aan trekken door de gemeente van een of twee tandartsen. Zij zou den praktijk moeten uitoefenen in het gezondheidscentrum. De nood op tandheelkundig ter rein is zeer hoog. Op het ogen blik zijn er in Katwijk zeven practiserende tandartsen, op een bevolking van 36.(00 inwo ners al bijzonder weinig. Bin nenkort zal een praktijk geslo ten worden, zodat het totaal aantal mondheelkundigen op zes komt. De overblijvende tandart sen hebben verklaard dat het voor hen onmogelijk is nog meer patiënten te behandelen dan zij op het ogenblik al doen. WASSENAAR De Wasse- naarse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft gisteren in De Schaapskooi op Duin- rell het zilveren jubileum ge vierd. De receptie werd druk bezocht. Een uit eigen leden gevormd cabaret bracht met het huisvrouwenkoor een programma over verleden, heden en toekomst. Leiding had Jetty van Zanten. Rob van Reyn gaf 's middags een voorstelling. B VOORSCHOTEN In ver band met zijn vertrek naar Zwolle gaat drs. A. F. van der Laan de raad verlaten. De fractievoorzitter van de KVP is benoemd tot secreta ris van het gewest Zwolle. Hij zal opgevolgt worden door drs. J. Meershoek. LISSE In verband met de rioleringswerkzaamheden aan de Gladiolenstraat/Oran- jelaan heeft men een toe gangspad gevonden die van de Barentszstraat naar de Kanaalstraat leidt. Dit pad mag alleen gebruikt worden door vooetgangers. WARMOND In 't Tref punt te Warmond geeft de harmonie „Matthias" van avond een grote muziekshow met medewerking van de drumband en majorettes, aapvang 20.15 uur. In de gro te pauze wordt een loterij gehouden, waarvan de trek king na afloop van het con cert bekend wordt gemaakt. De avond wordt feestelijk af gesloten door de drive-in show Toba. i B i i W boot met trailer van zijn tuin pad te halen. De heer Van de Hoogenband vroeg of nog meer van deze sommaties waren uit gegaan. Wat beaamd werd door de burgemeester. Mevr. Van Nierop zei het niet vreemd te vinden, dat men in een gemeen te als Nieuwkoop, gezien de relatie met de watersport, niet vreemd hoeft op te kijken van een bootje in de tuin. De burge meester zei daarop, dat de al nodige soepelheid wordt be tracht, maar dat er uiteindelijk richtlijnen zijn om te kunnen optreden tegen excessen. De raad was het daarmee eens. De voorstellen, zoals eerder door ons gepubliceerd, gingen zonder discussie in recordtijd onder de hamer door. Aanvoer: totaal 4430. weekaai voer 4799, runderen 1188, vett kalveren 12, graskalveren 1$ nuchtere kalveren 1368, schape 431, lammeren 58, varkens lx ven 100 kg 283, varkens benede 100 kg 11, biggen 868, bokken geiten 26, slachtrunderen 77 Prijzen (in guldens per kg; slachtkoeien gesl. gew. 6,05-6.' (extra kwal,) 5,85-6,05 (I kwal.) 5,45-5,70 (2e kwal.) 5,21 5,35 (3e kwaL); stieren ges gew. 6,40-6,90, worstkoeien ges gew. 5,20-5.40;' vette kalvere lev. gew. 1,30-1,70; slachtzeuge lev. gew. 2,75-2,85 (extra kwal 2,75-2,80 (le kwal.) 2,70-2,75 (2 kwal.) 2,55-2,65 (3e kwal.) slachtvarkens lav. gew. 3,05-3.1 (extra kwal.) 3,00-3,05 (I kwal.) 2,95-3,00 (2e kwal.) 2.9C 2,95 (3e kwal.) (per stuk) melk- en kalf&oeien 1800-2200 kalfvaarzen 1250-1485; koeien 975-1250; pinken 825-1250 stieren 1250-2250; graskalvere 600-825; nuchtere kalveren 31 70; nuchtere kalveren vo> en mesterij 185-3>60; vette scha pen 145-210; veïte lammerei 150-245; weidelamjneren 155-175 drachtige varkens 450-625 schrammen 112,50-137,50; bigge 85-100; geiten 3S-70. Overzich (resp. handel en prijzen): slacb trunderen willig - ruim prijshou dend, melk- en katfkoeien vlot hoger, jongvee vlot - hoger, vel te kalveren vlot - hoger, nucha re kalveren traag - prijshou dend, nuchtere kalveren fok en mesterij traag - schapen traag - lager, lamme ren traag - lager, vörkens willij - hoger, schrammen en bigget willig - hoger, geiten willig nauwelijks prijshoudend. Gerbera 24—28. Strelitzia 2.05—2.34 Alstroemeria B5—85 p.SL Chrj ten-jaarrond 2.35—2.55. Lathyry 1.80—2.75 50—1.35. idem bi 36. Tulpen Apeldf Bbenda. Go!- London. Oxford 1.00- Lustige Wit' Bel lor Piccadilly, Charles 60—1110. Kartl Doorman. Peerless Pink. Konlngb Wilhelmlna, Pink Supremo. Orient Express 1,15—1.45. Aladdin 1.75— 2.35. West Point 1,30—1.90. Maytimi 2.00—2.15. Golden Apeldoorn. China Pink. Bonanza 1.10—1.65. Dubbeii tulpen 90—1.45 per bos. Veiling Katwijk a/d Rijn. 29 m Waspeen p.kist: A I 3.80—7.50. A Ii 2.60—5.30, B I 8,20—10.30. B Ii 3,404.50. C I 5.60—7.50. C II 3.S0- 6.50. Witlof 781.24. Radijs 4 voer waspeen 288.000 kg. WASSENAAR ln Kasteel Duin- kunstvoorwerpen zijn ter be- rtell in Wassenaar in het ge- schikking gesteld door het Pjjknamige recreatiecentrum Rijksmuseum voor Volkunde in wordt donderdag 5 april tot en Leiden. rutiet zondag 8 april een tentoon- Zondag 8 april, de laatste exposi- LEIDEN Hoewel de Oude Herberg alles geprobeerd heeft om koploper Landzicht op verlies te biljarten wisten ze niet verder te komen dan een 44 gelijkspel. Het Alphen- se de Groene Valck scoorde met het spreekwoord: drie maal is scheepsrecht in het achterhoofd, wederom niets. Het Scheepje kwam door deze 8—0 overwinning op een goede vijfde plaats. De 6—2 overwinning van UVS op de Vriendschap en het 44 gelijkspel van TOG—Zuid zrjfl verder niet van belang in de strijd om het kampioen schap. Heel wat spannender is het verloop in de 2e klasse Japanse De7X: Ikebana tentoonstelling wordt ingericht door leerlingen ve*n de Wassenaarse mevrouw D. Diels; de expositie geeft een overzicht van klassieke schik kingen van de Ikenobo School. De tentoonstelling wordt opgeluis terd met Japanse vouwscher- meti, kimono's en lakvoorwer- perv alle met motieven en ver- sienngen van Ikebana. De LISSE Vanavond zal prof. Ten- haeft in Qbus spreken over het onderwerp „Voorspellende dro op. .Kanvang 20.00 uur. tiedag, worden thee-ceremo nieën gehouden om half drie en half vier. De officiële opening van de tentoonstelling wordt j donderdag 5 apil om half drie verricht door de Japanse am bassadeur R. Sunobe, de thee- wordt geleid door Kazue Arika, die ook de Japanse luit, de koto, be speelt. De openingstijden zijn steeds van tien tot zes, behalve op de openingsdag van half vier tot half zeven. De toneelgroep van speeltuin vereniging „Wiihelmina" voert vanavond „Moeke Francina" op. Aanvng 20.00 uur Cleyn Duin kwam aan kop door een verrassende 17 overwin ning op 't Wachtje. Op 3 punten volgt Morspoort dat het kwartet van de Spijkerbak met 62 de baas bleef. In de 4e klasse wist het Wachtje 2 door een 71 overwinning op Cleyn Duin 2 het kampioenschap te behalen. Verder werd Carambole 3 kam pioen van de vijfde klasse en de Vriendschap 3 toonde zich het beste in de 7e klasse. Uitslagen: le klasse: UVS— Vriendschap 62; Landzicht De Oude Herberg 44; TOG Zuid 4—4; Groene Valck Scheepje 0—8. 2a klasse: Zuid 2DVS 44; MorspoortTOP 80 Rijnegom 1Spijkerbak 1 6—2 De Heul 1—De Waag 2 2 6: WachtjeCleyn Duin 17; Landzicht 2—DVH 1 8—0 3e klasse: TOP 2—UVS 2 8—0; Scheepje 2Vierkantje 1 80; TOG 2—VOP 1 0—8; De Waaj 2Klein Minerva 1 80; Land zicht 3Zijlpoort 2 80. 4e klas se: Wachtje 2—Vleyn Duin 2 1; Zijlpoort 3Carambole 2 53; Spoortje 2OVH 2 62; Oude Herberg 2De Heul 2 8- C, DOS 1Vriendschap 2 2—6. 5e klasse: DVS 2—Witte Hen Y 44; Carambole 3Scheepje 3: 62; Cleyn Duin 3Zuid 3 62; Morspoort 2—Rijnegom 2 2—6 6e klasse: DVH 3—Carambole 44; Vierkantje 2-TOP 3 8—0; Cleyn Duin 4—DOS 2 4—4; UVS 3—TOG 3 6—2; Groene Valck 2KI. Miverva 2 62. 7e klas se: Oude Herberg 3—DOS 3 4- 4; VOP 2—DVS 3 41; Vriend schap 3De Heul 3 80; De Waag 4Witte Hen 2 62. 8c klasse: De Waag 5Landzicht 6—2; Vierkantje 3—Zuid 4 0— 8; Rijnegom 3Spoortje 3 4I: Carambole 5—OVH 4 2-6, TOG 4—UVS 4 6—2.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4