Grasmatten rond L Leidschendam slecht onderhouden Ere-graf uit Sassenheim naar de Grebbeberg Sportvelden dure zaak Plan voor een leefbaarder Prinsenhof Veiiger verkeer op Schouwweg in Wassenaar Hallelujah-broeders uit de Bollenstreek bollen- duin- en vlietstreek Leidse Baan nodig voor leefbaarheid Noordwijk krijgt post agent schap J. Bazelaar Verbrak de lijn' met de politie Hogere huur voor Ponyclub Hestar ess: Dubbelkwartet Spaargaren: Bromfiets- dieven gepakt Leidse Bioscopen Exposities PAGINA 6 DINSDAG 27 MAART 1973 LEIDSE COURAIs Ir LEIDSCHENDAM/VOORBURG De Re- creatieraad van Leidschendam/Voorburg, die woensdagavond half acht in het Leid- schendamse raadhuis bijeenkomt, wordt goedkeuring gevraagd voor een krediet van 15.000 gulden voor beter onderhoud van de sportvelden. De sportvelden van Behalve overbespeling en ongun stige weersomstandigheden wer den als oorzaken genoemd het onvoldoende dagelijks onder houd, de „verplegingswerkzaam- heden" voor het herstel van de beschadigingen en afwijkingen in de ondergrond. De NSF heeft toen een aantal verbeteringen voorgesteld voor het naaiwerk en de daarbij behorende ver nieuwing en uitbreiding van het materieel. In december heeft de raad daarvoor 62.000 gulden'be- schikbaar gesteld. het Recreatieschap worden tweemaal per jaar door de afdeling sportaccommodaties van de Nederlandse Sport Federatie ge controleerd. Vorig jaar juli werd gecon stateerd dat de velden in onvoldoende staat verkeerden. Controle NSF: onvoldoende accommodatie De Heuvel In januari heeft de NSF een rap port gestuurd over profielborin gen van de velden op het sport park „De Heuvel" waaruit bleek dat de bijvelden in slechte staat verkeerden door de te dunne en onregelmatige ver deelde teelaardelaag. Het oudste hockeyveld heeft een te vette- toplaag en moet worden bezand. Het dagelijks bestuur heeft de be heerder nadrukkelijk opgedragen zich aan de adviezen van de NSF te houden. Verder zullen de velden voortaan tweemaal •per jaar worden doorgezaaid met speciale grasmengsels. De wateroverlast aan de hockeyvel den aan de Veurselaan is intus sen opgelost- Met de betrokken verenigingen zal worden afgesproken dat na de jaarlijkse herstelperiode tot de aanvulling van de competitie (dus gedurende de maand au gustus) niet meer dan twee nor male speeltijden per weekeinde van de velden gebruik zal wor den gemaakt. De grasmat zal daardoor ruimere gelegenheid tot herstel krijgen. De onderhoudskosten van de sportvelden bedragen over 1973, voor 17 velden, bijna 265.000 gulden. Voor bezanden en be mesten van 8 velden wordt nu de 15.000 gulden extra aan de raad gevraagd. Als volgend jaar ook de andere velden aan de beurt komen zul len de extra-kosten ongeveer 25.000 gulden bedragen. SASSENHEIM Gisteren en vandaag i smen van de Oorlogs gravenstichting bezig met het overbrengen van de stoffelijke resten van 10 militairen en een burgerchauffeur, die in de na middag van 10 mei 1940 om het leven kwamen bij een bomaan val op hun autobus. De slachtof fers lagen bij de Postbrug in Grebbeberg, weer bij elkaar en een weiland, vlak bij de plaats met een nieuwe steenmet hun van het bombardement begra- namen erbij, zoal9 gebruikelijk ven. bij de Oorlogsgravenstichting. Een passend monument met hun Door de Reünisteiwereniging namen was erbij geplaatst. Zij „Etappe-Compagnie", die in de zullen herbegraven worden op mobilisatie en oorlogsdagen te het militaire ere-graf op de Sassenheim was gelegerd, werd altijd tijdens de reünie-dagen, die tot dusver 12 maal te Sas senheim plaats vonden, een her denkingsplechtigheid georgani seerd. De herbegrafenis op het ere-veld op de Grebbeberg is in overleg gegaan met de nabe staanden. B. en W. Leidschendam LEIDSCHENDAM B. en W. van Leidschendam zijn unaniem voor de aanleg van de Leidse Baan. „De baan is nodig voor de leefbaarheid van Leidschen dam en als we nog eens plezier willen hebben van het natuurge bied langs de spoorbaan Den Haag-Leiden, dan zal het moe ten worden ontsloten door de eidse Baan", is de mening van het college. De Leidse Baan zal dan ook inge tekend worden op de in wording zijode kaart voor de natuurbe scherming, zo besloot gister avond de commissie voor Open bare Werken. NOORDWIJK Maandag 2 april zal een postagentscha worden geopend in het warenhuis Jan vn Kan BV, Palaceplein 11 te Noordwijk aan Zee. Met ingang van dezelfde datum wordt het postkantoor Noordwijk aan Zee gesloten. Gebleken is dat de ex ploitatie van ene kantoor al eni ge tijd niet meer rendBEL is. Het agentschap wordt opengesteld voor alle postgiro spaarbank en telegraafzaken. met uitzonde ring van het aannemen vn abui- telandse postwissels en postpak ketten. De openstellinguren zijn van 8.30 tot 12.30 uur en van 13,30 tot 17 uur. Zaterdags is het postagentschap gesloten. Beivoners beslissen nee De heer J. A. J. Bazelier, telefo nist op het politiebureau, heeft onlangs de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en dezer dagen afscheid genomen tijdens een samenkomst in de kantine van het bureau. De loopbaan van de heer Bazelier begon 43 jaar geleden. Na enige jaren werkzaam te zijn geweest als volontair bij de politie van Roosendaal werd de heer Baze lier op 15 april 1930 in Wasse naar aangesteld als .schrijver ten politiebureele". In het laatste jaar van de oorlog en de eerste jaten na de bevrij ding is hij gedetacheerd ge weest bij de gemeentelijke di- stributied'ienst. In 1950 keerde hij weer terug op het politiebu reau toen als telefonist. Namens het gemeentebestuur bood de commissaris de schei dende functioneria een platen speler aan. De heer F. A. M. Marijnissen, chef van de administratie over handigde de heer Bazelier na mens de collega's een transis- torradio. Bezoekuren ziekenhuizen isch Ziekenhuis: dagelijks ciale kaai Yerloskun. 10.00—11.3 behalve o 15.00—20.00 uur. isdag. Op die dag is r patlën- LEIDSCHENDAM De bewo ners van de Prinsenhof zullen meebeslissen over wat er alle maal op het binnenterrein van de Hof moet gebeuren. Door de gemeente zal een voorlopig plan voor de inrichting ervan worden gemaakt, waarop gereaeérd kan worden door het publiek. In een daaraanvolgende hoorzitting zal WARMOND Wanneer de raad er mee akkoord gaat wordt rondom het verpleegtehuis „Mariënhaven" de weg gewijzigd. Zo zullen de I ^et Pja™ nader besproken en Bisschopslaan en de Hereweg met elkaar verbonden worden. Tevens zullen beide wegen verhard worden. In een eerder plan werd de i toegelicht worden. architect Prinsen en de Ouden) opgedragen parkeerpjaatsen rond „Mariënhaven" te creëren. Bij nader inzien moet op ruimere schaal j Dit is gisteren besloten in de com- parkeer gele genheid komen. Bij de verhoging van de Mgr. Aengenent laan zal de oude karakteristieke boom voor de hoofdingang in gevaar missie voor Openbare werken. kunnen komen. Daarom zal de ophoging niet geschieden binnen een cirkel met een straal van 2 meter uit het hart van de boom. Twee jaar geleden heeft ir. Turn- Handarbeid op beurs in Stomp wijk STOMPWIJK In de zaal van het Blesse Paard te Stompwijk wordt va daag, morgen en don derdag een derde consumenten beurs gehouden. Het is een ma nifestatie van diverse plaatselij ke winkeliers. Naast de verschillende verkoop stands, zullen ambachtslieden hun handwerk beoefenen.Een mandenvlechter, een bijouterie- bewerker, een leerverwerker enz. laten zien wat handvaar digheid is. De toegang is gratis en de zaal is open 's avonds van 7 uur tot half elf. LEIDSCHEND AM/VOO RNURG Het dagelijks bestuur van h®t Recreatischap Leidschendam Voorburg heeft de recreatieraad voorgesteld de huur van de Voormalige boederij aan de Mauvelaan voor de volgende vijf jaar met 50% te verhogen en te brengen op 300 gulden per maand. De Stichting Ponyclub "Hester", die op de boerderij (met het 0.76 ha. grote terrein) in gebruik heeft, geeft een ge deelte van het terrein in onder huur aan de "Prinsenhotrul- ters" en mag deze huur even eens met 50% tot 120 gulden per maand verhogen. Bij de huurprijzen is de zelfweik- zaamheid van de huurster, die met het totale ondertioud van het terrein, is belast, in aanmer king genomen. Het woongedeelte van de boerde rij is door de ponyclub onder verhuurd aan iemand die toe- zidht uitoefent op ht manegeter rein en die dit deel van de boer derij op eigen kosten (voor 18.000 gulden) in prima bewoon de staat heeft gebracht. Hij be taalt daarvoor 50 gulden per maand. De Recreatieraad die woensdag avond om half acht bijeenkomt zal dan ook kennis kunnen ne men van de brief van 8 maart van Sporting Anlagen Gmbh te Dusseldorf over de bouw van een overdekte Ijshal op grond van het Recreatieschap aan de Westvlietweg en het antwoord daarop van het dagelijks be stuur van het Schap. WASSENAAR Burgemeester en wethouders van Wassenaar heb ben een aantal verkeersmaatre gelen afgekondigd voor de Schouwweg en voor enkele an- dere wegen in de omgeving. Op de Schouwweg is het verkeer na de asfaltering en herbestrating van de weg, aanzienlijk toege nomen. In verband daarmee moet de verkeerssituatie wor den verbeterd. In de eerste plaats zal er op de Schouwweg tussen Rust en Vreugdlan en Papagaaienlaan eenrichtirgsverWr worden in gevoerd in <U ..hting Stoep- plaan. Het ve uit de tegen gestelde richting '.al via de Rust en Vreugdlaan v de Backers- hagenlaan moeten rijden. Op de gehele Schouwweg zal voorts een inhaalverbod •kracht worden. Do splitsingen van de Schouwweg met resp. de Nachtegaallaan en de Oud Was- senaarseweg zullen worden aan- geweren als voorrangssplitsin gen, met voorrang voor het ver keer op de Schouwweg. Ook op de Backershagenlaan. de Prinsenweg en de Groot Haese- broekseweg zullen nog een aan tal voorrangssplitsingen of - kruisingen worden aangewezen. Daa door wordt bereikt dat er op het tracé Stoeplaan—Groot Hasebroekseweg en op het tracé BackershagenlaanPrinsen- weg een uniforme voorrangsre geling tot stand komt, die een vlotte afwerking van het ver keer bevordert. SASSENHEIM Hoewel ze in hun bijna twintig jarig bestaan nog nooit hoge ogen hebben gegooid in de Veronica's Top Tien oogst het dubbelkwartet Spaar garen uit Sassenheim toch heel wat succes door den lande. Met hun repertoire, hoofdzakelijk eenvoudige geestelijke liederen, zijn ze nu al jaren graag gezie ne muzikanten op bijeen komsten voor vrouwenor ganisaties, kerkelijke bij eenkomsten en zijn ze ook graag geziene gasten in ziekenhuizei» en inrichtin gen. Binnenkort brengen ze zelfs ook nog een muzikaal bezoekje aan een Hus van Bewaring. De Repertoire geestelijke liederen gehoord Spaargarens (op hun naam staan een aantal lp's) maken voor buitenstaanders de indruk verwant te zijn met het Leger des Heils. Vanwege hun geeste lijke liederen worden ze ook wel eens de „Hallelujah-broeders" mers reeds een plan ontworpen om de leefbaarheid van de Prinsenhof en omgeving te ver groten. Op het binnenterrein zou een avontuurlijke speelplaats komen, sfeerlantaarns en plas tieken, een piasvijver met fon tein, banken, wandelpaden en overkappingen. De kosten wa ren geraamd op 300.000 gulden. 1. en W. hebben dit plan onlangs opnieuw voorgelegd aan de commissie voor Financiële aan- gelgenheden, die er geen be- z awaernegt had mits "de leefbaarheid werd vergroot". De kosten zijn inmiddels echter tot 4 ton gestegen en zullen blij ven stijgen tijdens de aanlegpe- riode. De commissie voor Open bare Werken meende dat er "misschien met de helft ook wel wat moois gemaakt komn wor den". Geprobeerd wordt nu met suggesties van de bewoners tot een nieuw goedkoper plan te ko- geniemd, een titel waar ze zich overigens niet voor schamen. Alle leden van het dubbelkwartet (plus één) is de liefde voo muziek als het ware met de pap lepel ingegoten. De dochters Vos (mevrouw Vos sloot zich een aantal jaren geleden bij het toentijds bestaande kwartet Spaargaren aan) hebben jaren lang deel uitgemaakt van i" Sassenheimse "Lenteklokjes". De muzikale voordrachten worden ook over de grens gegeven. De Spaargarens reizen daarom veel. Eenmaal is dat reizen de Spaar garens bijna fataal geworden. In 1964 raakten ze als gevolg v^n de gladheid betrokken bij een auto-ongeval. Toen liep het nog goed af maar afgelopen winter vielen er vier gewonden toen hun auto in Eindhoven frontaal in botsing kwam met een tegenligger. NOORDWIJK Noordwijkse po litiepatrouilles boekten succes in de jacht op bromfietsdieven. Een agent arresteerde een 16- jarige knaap uit Noordwijker- hout, die aanvankelijk weigerde informatie te geven omtrent de herkomst van de door hem be reden bromfiets en ook niets wilde zeggen omtrent zijn iden titeit. De recalcitrante jongeman, die flink onder invloed van alcohol verkeerde, verdaagde in de cel. Eerst na veel speurwerk slaag de de politieman er in de naam en het adres van de arrestant aan de weet te komen, zodat de ouders op de hoogte konden worden gebracht. Hij bleek de brommer bij een Noordwijkse dancing te hebben ontvreemd. Een andere politiepatrouille hield op de oude Zeeweg een 16-jarige inwoner van Den Haag aan, omdat men twijfelde aan de herkomst van de in zijn bezit zijnde bromfiets. De jongeman s!oeg op de vlucht, doch kon in het Vinkenlaan-kwartier op nieuw worden gegrepen. Hij be kende toen de brommer in Noordwijk te hebben weggeno men met de bedoeling er op naar de residentie te rijden. Inbraak in Meeuwenoord Tijdens de nachtelijke uren ver schaften inbrekers zich toegang tot de kantine van manége Meeuwenoord in de noorddutnen e Nrordwiik. De roeven, d e met grote b utal - telt te werk zijn gegaan, s'oten omzicht g een ruit uit en spon ningen en namen uit het pand o.m. een stereo-installatie weg. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. imafdeling: dag. 15.30—17.00 uur 8.30—20.00 uur. Kinderen tot 12 kunnen wegens mogelijk Infec-1 !nten die op die dag bevallen zijn. >or hen is er een avondbezoekuur or de echtgenoot ot één bezoeker 18.45 uur, za. en zo. 15.30-15.45 uur. KInderUllniek: zaal 22, 23 en 24, Ou ders: dag. 10 30—11.30 uur, 14.30- 15.30 uur. 18.16—19.00 uur. Overige 14.30-' »iu e uczoekers; vrij. 18.15—19.0(1 o. 14.80-15.30 uur. Zaal alleen voor ouders: 10.30 uur. Kinderzaal, keel-, neus- en oorheel kunde: dag., behalve dl. 18.15—19.00 51 (baby's) Op de afde- I.ÓO—14. tevens 14.30—15.3C ling kindergeneeskunde ki deren beneden de 12 jaar niet wor. den toegelaten. liaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11.00—12.00, 13.15—14.00 en 18.45—19.30 uur: tweede en derde klas 13.15— 14.00 en 18 45—19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00- jr. van 18.00—19.00 in 14.00—15.00 uur. van 18.00—19.30 ir. Kraamafdelingvan 14.00—15.00 lakliniek3e klas 13.30-14.31 klas 13.30-15.30 15.00 uur, zond. 11.00—11.45 en 13.00—15.00 uur. rlsch ziekenhuis Endegeest: -14.30 uur, 00-15.00 u. klas: vol- dagelijks van 14.00-14.45 van 18.45 tot 19.45 leling dagelijks van 11.15 gelijks van 11.15 tot 12.00 uur. 14.00-14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur: kraamafdeling dagelijks 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 i kinderafdeling: dagelijks van 15.00 [atlnee: Robin Hond Nachtvoorstelling..The Damn 18 jr. vr./zn. 23.30 uur. .ido: ..Turks Fruit", 18 jr. Dagelijks Zondag e Luxor: ..Because of the Cats". 18 Jr. Dagelijks 14.30. 19 en 21.15 uur. Zon- dag extra om 16.15 uur. Trianon: ..The Poseidon Adventure", uur. Zondag 14.15. 16.30. 19 en 21.15 Kees Hoogendam potte- ■.".lorle 't Dulvenhuy*: (tel. 26513) I 24/3 Will Tweehuysen met kleurenli tho's. •erle Heutf: (tel. 01751-2185) '3 i. J H.mnema met teken •c:i. grafieken cn schilderijen de Atvhlefdler ;ijUsinuseum van Volkenkunde: (tel 32641). in het prentenzanltje .Japan

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6