1 Gemeenten rin aanval tegen het Plassenplan Goed in perspectief sportpark Alkemade-West voor Sta-in-de-weg weg e O 1 Boskoop moet 1 meer betalen Hyoor reiniging Sportief turnt op goed niveau v ervanging van Boskoopse brug geen onderdeel verbreding ■■van rijn- en veenstreek Alkemade is voor behoud van Leidse veemarkt OOK Wat u moet weten yykGINA 5 DINSDAG 27 MAART 1973 LEIDSE COURANT f JJeUWKOOP Deze week zal vo||oor een aantal gemeentebestu- gezamenlijk worden beke- wat alsnog aan het ontwerp azeitreekplan „Plassengebied" kan ortyorden gedaan, zodat dit voor lag Je verschillende gemeenten ier aanvaardbaar wordt. Dit In het ontwerp-streekplan voor het •elde gisteren burgemeester A. Plassengebied wordt onder an- keningen bij het streekplan voor 1 mei binnen moeten zijn. De heer Van Montfoort zei te heb ben gekozen voor een gezamen lijk overleg om zodoende de ei sen meer kracht bij te zetten. Montfoort van Nieuw- ee. De burgemeester irklaarde, dat nu snel gehan- ield dient te worden omdat rgaWueel gemeentelijke kantte- inle- dere gepleit voor het niet der uitbreiden van de water sportfunctie op de Nieuwkoopse Plassen. In de gemeente zijn de meningen momenteel zeer ver- A rgaj zuln iKOOP In de Boskoopse .jadsvergadering van aanstaan de donderdag komt onder an dere een voorstel aan de orde, _Jat tot een wijziging van het reinigingsrecht in de gemeente moet leiden. Burgemeester en wethouders van Boskop willen naar een afzonderlijke heffing fabrieken en winkels. T" raad wordt voorgesteld de hef fing per 1 april te verhogen tot kijf gulden per maand of zestig gulden per jaar en tevens een fxtra-recht te heffen van twee keer zestig gulden per jaar voor krinkels en fabrieken. Volgens het college van B en W is een verhoging van het normale ta- f i rief noodzakelijk, omdat de ge- r heentebegroting voor dit jaar enkele „tegenvallers" moet in casseren, raad wordt voorts voorgesteld ien bedrag van 1550 gulden be- ikfoaar te stellen voor de af- de huizen Zijde 194 196. Een van deze twee wo ningen is reeds ontruimd, de an dere komt binnenkort vrij. Bur- ^emeester en wethouders van te Boskoop vonden, dat deze twee a. nuizen zo snel mogelijk tegen de ''lsvlakte dienen te gaan om plaats |e maken voor een plantsoentje. 5Iln Hierdoor zal de omgeving en (f jie entree van de op zich al s'einooie Boezemlaan van de Zijde ■"Iten esthetische aanzien krij- zo menen zij. vernieuwing van de aan de Burge meester Colijnstraat komt aan staande donderdag in de verga dering van de raad aan de orde.' |n het verleden is al meerdere Keren aangedrongen van de kant van de raad om aan de si- ïuatie iets te doen. Volgens B en W verdient het aanbeveling zogenaamde wandarmaturen de woningen aan te bren- In ieder geval verdient leze oplossing voorkeur boven iet plaatsen van lichtmasten i de slootzijde van de straat, totaal is met de nieuwe ver- ichüing een bedrag van 33.588 ilden gemoeid. 000 gulden zal verder no- ig zijn om het laagspannings net voor electriciteit en de ïieiP'raatverlichting in de Tuin- .da£traat te vernieuwen. Met het oog op de komende reconstruc tie van deze straat, waarvoor vorige maand een bedrag van 335.000 gulden beschikbaar werd gesteld, lijkt het B en W ver standig deze werkzaamheden te gelijkertijd uit te voeren. Hier door wordt een belangrijke kos tenbesparing in de hand ge werkt. In verband met de vie ring van het 25-jarig regerings jubileum van Koningin Juliana, zal worden voorgesteld om de Boskoopse Oranjevereniging een subsidie te verstrekken van bij na 25 mille. B en W maken ver der bekend, dat met provinciale waterstaat overleg gaande is over de verbetering van de ver keerssituatie bij het viaduct aan het Rijneveld. Wat betreft de verwijdering van autowrakken in de Tuinstraat is er overleg geweest met de rijkspolitie, met het verzoek hieraan op korte termijn iets te doen. deeld. Een grote groep vreest, dat bij een niet verdere uitbrei ding van de recreatieve functie de bevolking van Nieuwkoop het zonder een aantal broodnodige voorzieningen zal moeten stellen, eenvoudigweg omdat minder geld in het gemeentelijke re creatielaatje terecht komt. Een andere groep echter is bijzonder ingenomen met het streekplan omdat het in ieder geval het be houd van de Nieuwkoopse Plas- sen als natuurgebied voorstaat. IF Zoals mogelijk bekend heeft de ANWB de brochure Hollands Utrechts Plassengebied samen- vogelnest/es waren niet gesteld, waarin een aantal wen sen zijn opgenomen, die niet be paald parallel lopen met de toe komstvisie van het ontwerp streekplan. Dit is aanleiding ge weest voor het KVP-statenlid P. G. J. Bakker uit Voorschoten om een korte samenvatting van de brochure te vragen en met name daarin de afwijkingen te signaleren met het ontwerp streekplan. De heer Bakker wil bezien in hoeverre bij de defini tieve vaststelling van het streekplan Plassengebied reke ning kan worden gehouden met de wensen, welke de ANWB in de brochure heeft opgeno men. Gedeputeerde Staten zul len later op de vragen van heer Bakker antwoorden. •TER AAR In verband met het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Christelijke Bond van werknemers in de hout en bouwnijverheid zal a.s. zaterdag een feestavond worden georganiseerd, avond wordt gehouden in Dorpshuis en begint om 19.30 HAZERSWOUDE Toneel groep „Ontwikkeling en Vreugd" gaat aanstaande en volgende week zaterdag een uitvoering geven van „Wie wint de pot?". Aan vang 20.00 uur. Onder zeer grote belangstelling en anderen medewerksters en wer- in een overvol Dorpshuis heeft kers. die hun oefening terdege gisteravond de plaatselijke hadden ingestudeerd en het bij- Gymnastiekver. „Sportief" een zonder goed brachten, sprankelende uitvoering, een De meisjes van 10-12 jaar brach- vlotte demonstratie gegeven van ten modern ballet en dat zoal de laatste tijd op het gebied van turnen aan de diver se leden geleerd Is. Vanaf de circustoeren van de kleuters tot aan de hoge bok- sprongen van de heren heeft deze vereniging laten zien, wat haar leden in hun mars hebben. Onder de bekwame leiding van Mevr. C. Baart en de heer Meerpoel is inderdaad het peil van het turnen bij „Sportief", Voor dat wel meer zal gaan inslaan onder de jeugd van Oud-Ade. Ook de gehuwde dames waren goed op dreef en de ouderen on der hen deden beslist niet onder voor de jongeren. Jongens, meisjes, keurgroep, gehuwde dames en oudere dames en niet te vergeten de herengroep, zij aüen kunnen terugzien op een geslaagde avond. r nog wat hulp nodig vooral bij de jeugd, goed voor uitgegaan. Diverse hoogtepunten waren wel de vrije- en toestel oefeningen van enkele keur- turnstertjes, waaronder die van de brug het meest opviel. Daar mee niet tekort gedaan aan alle de vlotte verantwoording van het programma zorgden di verse heren en aan het slot wer den nog leuke prijzen verloot. Voorzitster Corrie Uljee dankte iedereen hartelijk voor zijn of haar medewerking en sloot deze geslaagde avond. ALKEMADE De raadsvergadc- Waarderende woorden sprak Communicatiestoornis was er HOOGMADE In slechts enkele uren tijd is vanmorgen de lastige sta-in-de-weg op de Klaverweijdse- weg in Hoogmade met de grond gelijk gemaakt. Bij de aanleg van de weg is destijds met een boogje om het huis heen gewerkt, waardoor de woning letterlijk en figuurlijk een sta-in-de-weg werd, waar het verkeer omheen moest slalommen. Dat zal deze week dus voorbij zijn als de weg direct na de sloop kaarsrecht wordt doorgetrokken. De bewoners van het huisje, de familie Van der Star, hebben nu een huis een eindje verderop aan de Klaverweijdseweg. ring van Alkemade leek aan vankelijk een vroegertje te wor den. In feite was de agenda in precies een uur afgehandeld, maar een zelfde tijd had men nodig voor de rondvraag waarin diverse belangrijke zaken aan de orde werden gesteld. Een belangrijk voorstel was onge- voorz. Smolders voor het door de heer A. A. van Os verrichte werk in de commissie voor de verlening van bijstand. Vanwe ge zijn vertrek naar elders moest deze vacature in het college worden aangevuld waarvoor werd gekozen de heer J. van Meteren, Essenweg 12. blijkbaar over een brief welke van B. en W. was uitgegaan naar de postduivenvereniging, waarvan het bestuur ten on rechte beweerde deze niet te hebben ontvangen. De gehele affaire zal nu worden afgehan deld door het college van B. en W. twijfeld de goedkeuring van de De gemeenterekening '69 kon met Burgemeester Smolders was ver- nd« 1 O te I ISKOOP Minister Udlnk van ,Verkeer en Waterstaat heeft In antwoord op de motie van de imeenteraad inzake de plan- _jn van het provinciaal bestuur lefvan Zuid-Holland tot verbreding ts. van de Gouwe, verklaard dat rs»deze verbreding noodzakelijk is in iuit oogpunt van veiligheid maar enldat de vervanging van de be- ■ai Maande Boskoopse hefbrng los De Gou"" vorm' gezien moet worden van deze Gouweverbreding, atrfe hefbrug ligt in een locale weg- verkeersverbinding, zodat ver minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, WEL noodzakelijk want deze plannen vormen een onderdeel van een veel groter plan dat beoogt de belangrijke waarweg tussen Rotterdam en Amsterdam toe gankelijk te maken voor sche pen tot tweeduizend ton. deze vaarweg een ernstig obstakel. Juist in de dorpskern te Boskoop waar de breedte der rivier slechts ne gentien meter bedraagt terwij! het 35 met zou moeten zijn. ganging een punt van onderhan- Bovendien moet rekening worden deling kan zijn tussen de ge- gehouden, volgens de minister, meente en de provincie, die de dat de Gouwe in de ,oekomst beheerster is van de Gouwe. een r0] za| moeten spelen in de te verbreding van de Gouwe watervoorziening van midden- vindt de minister, die ook op- west-Nederland. Ook hiervoor treedt in de hoedanigheid van lijkt de verbreding noodzakelijk. raad voor het beschikbaar stel len van een krediet van 233.800,— voor de realise ring van een verplaatsbaar se mi-permanent gebouw voor een openbare kleuterschool te vesti gen aan de Middenweg, hoek Molentocht. Burgemeester Smol ders deed daarbij de toezegging, dat getracht zal worden tot een goede maar ook zo goedkoop mogelijke oplossing, waarbij de heer Verhaar nog te toezegging verkreeg, dat, indien mogelijk, getracht zal worden de school een voorlopig batig saldo 168.786,- worden afgesloten. Reeds was besloten om hiervan 151.000,- te reserveren voor het nog te realiseren sportpark West-Alkemade. Dit sportpark heugd bij de rondvraag kunnen meedelen, dat gemeen tebode J. van Hameren die en kele weken geleden getroffen was door een hart-infarct aan de beterende hand is. gevestigd te krijgen op het aan- voorstel gekomen kan worden vankelijk hiervoor bestemde inzake de financiering hiervan, terrein, dat echter nog maar ge- Het op de agenda vermelde voor- LEIDEN Vanmorgen ?en twee zware, welluidende kerkklokken de lucht in naar de toren van de Hooglandse Kerk in het hart van Leiden. Zo is er weer een stapje gezet op de restauratieweg. Een klok woog 3000 kilo en is gebouwd in 1972, de andere was „maar" 750 kilo zwaar en stemt uit 1959. De plaatsing en het hijswerk werd verricht door firma De Korte uit Leidschendam. deeltelijk in eigendom gemeente is, nl. bij de Techni sche School. De kleuterschool Mariëngaard te Oude Wetering verkreeg de gevraagde mede werking voor vervanging van meubilair; de Mariakleuter- school te Roelofarendsveen voor voorzieningen aan de centrale verwarming, en de St. Jozef school te Roelofsarendveen voor de aasschaf van leer- en hulp middelen voor een documenta tiecentrum voor wereldoriënta tie. Het kerkbestuur van paro chie St. Petrus Br r. Jen ver kreeg een gemeentelijke subsi die van 15C*,- in de kosten van restauratie voor d" als monu menten aangemrrkte preekstoel en communiebank. tevens voor de heer N. J. De heren Verhaar en Nugteren Verhaar een punt van bespre- hadden met instecming verno- king in de rondvraag waarbij men, dat door de Provincie dit hij informeerde naar resultaten jaar 300 meter schoeiing ver van overleg tussen B. en W. en nieuwd zal worden, de S.O.W.A. Burgemeester Deze 300 meter zullen worden ge- Smolders zag gunstige perspec- realiseerd op het slechtste ge deelte n.l. Kerkstraat 7 tot Kerkstraat 43. Door de heer Verhaar werd het belang van het behoud, van de veemarkt te Leiden voor de agrarischo bedrijven als zeer belangrijk genoemd. Dit werd met kennis van zaken onder schreven door de heer KI. Uit den Boogaard. Besloten werd hiervoor een adres te richten aan de Raad van Leiden en een afschrift hiervan te zenden aan andere belanghebbende gemeen ten. Kritiek op het streekplan plassen gebied kon niet uitblijven. Deze werd ingeleid door de heer Ver haar en volledig onderschreven door de heer van Hees alsmede burgemeester Smolders. Laatst genoemde deelde mede, dat een bespreking zal plaats hebben met de burgemeesters van de hierbij betrokken gemeenten. Voorts dat de commissie Streek plan plassengebied zich nog na der zal beraden, waarbij ge poogd zal worden tot nader overleg te komen met de frak- ties in Prov. Staten. Voorts zal voor 1 mei een extra raadsver gadering worden gehouden om tot vaststelling van een in te dienen bezwaarschrift te kunnen overgaan. De heer van Dijkeren stelde ten slotte niet accoord te kunnen gaan met blijvende gemeentelij ke bijdragen in het exploitatie tekort. stel tot het ongegrond verklaren van een bezwaarschrift van de heer B. van Seggelen te Roelof arendsveen inzake het niet ver lenen van een vergunning voor de bouw van een duivenhok, kon van de agenda worden af gevoerd omdat de heer Van Seggelen dit bezwaarschrift had ingetrokken. Toch was dit voor de heer H. M. L. van Dijkeren (V.G.A.) reden om de knuppel in het „duiven hok" te gooien. Hij refereerde daarbij aan een brief van de plaatselijke postduivenvereni ging „de Witkop" waarin over leg werd gevraagd om te komen tot voorschriften voor de bouw van de duivenhokken met ge meentelijke goedkeuring. AARLANDERVEEN In het Dorpshuis houdt het co mité „Aarlanderveen leeft" haar jaarlijkse verga dering. Aanvang 20.00 uur. ALKEMADE Gymvereni ging Excelsior zal ook dit jaar een sportdag organise ren. Medewerking wordt ver leend aan de nationale Trim- dag op 27 mei en aan de va- kantiespelen. De vereniging vraagt een vrijwilliger voor het op orde brengen van het leden-kaartsysteem en me dewerkers om de contributie te innen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De commissaris van deze provincie, mr. M. Vrolijk, zal op de nationale boom- plantdag, volgende week dinsdag, in Alphen een boom de grond In werken. Dat zal zijn op het terrein bij de Wil- maflat langs de Herenweg. In het kader van de boom- plantdag wordt ook in de volgende plaatsen groen aan gebracht volgende week dinsdag: Bodegraven, Bos koop, Hazerswoude, Leider dorp, Leidschendam, Noord- wijkerhout, Oegstgeest, Rijs- burg, Sassenheim, Ter Aar, Voorhout, Wassenaar en Zoe- terwoude. BODEGRAVEN - De burge meester van Bodegraven zal op 10 april 's middags om drie uur het open huis van de EMHA openen. Het open huis duurt 2 dagen en wordt gehouden ter gelegenheid van de uitbreiding van de EMHA (groothandel in le vensmiddelen Van Tol.) BOSKOOP Schoolkinde ren beplanten morgenmiddag in het kader van de Boom feestdag de groenstrook tus sen de spoorlijn en dr. Ham burgerlaan. Na afloop is er een bijeenkomst in het Praathuis. BOSKOOP In het Paleis op de Dam zullen donderdag middag door de Koningin dc prijzen worden uitgereikt voor de beste stands op de Floriade. Boskoop zal een gouden medaille krijgen. HAZERSWOUDE Het tamboer- en trompetterkorps Hazerswoude gaat actie voe ren om het donateursbestand uit te breiden. Het korps heeft nu, na 1 jaar bestaan, 42 musicerende leden. HAZERSWOUDE Tussen 16 en 22 april wordt in Ha zerswoude gecollecteerd voor „Heel Vietnam" en het Me disch Comité Nederland-Vlet- nam. De mondelinge toe stemming van B en W is daarvoor nu binnen. HAZERSWOUDE Het majorettenkorps van „Ca priole" en het tamboer- en trompetterskorps uit Hazers woude gaan op zaterdag 14 april een rondgang door de wijk Nhynenburoh maken. Op Koninginnedag geeft „Ca priole" in Hazerswoude twee voorstellingen. Een in de ochtenduren en een 's mid dags. HAZERSWOUDE In het Nederlandse Hervormd Ver enigingsgebouw wordt a.s. vrijdag weer een klaverjas- avond gehouden. Aanvang 20.00 uur. LEIDSCHENDAM De af. deling van de KVP houdt a.s. donderdag een bijeen komst in het Ontmoetingscen trum aan de Damlaan. Er zal gediscussieerd worden over de partijgrondslag en de samenwerking met ande re christelijke partijen. Aanvang 20.15 uur. NIEUWE WETERING - De biljartver. „Nieuwe Wete ring" sluit vrijdag 30 maart te 8 uur in haar clublokaal café Hoogenboom het winter seizoen af met een feesta vond. Hoogtepunten zijn o.m. de prijsuitreiking van dc on derlinge competitie. Verder staat op het programma prijskaarten, prijssjoelen en verloting. TER AAR De tuin rond dc nieuwe r.k. basisschool afn de Albert Schweitzer- straat wordt morgenochtend beplant door do schoolkinde ren. Na het karweitje wordt in het Parochiehuis een film programma over planten en bomen gegeven. WOUBRUGGE - Een team jeugdleden van Woubruggen zal volgende maand strijden om het provinciaal kam pioenschap van spelregelken nis. De Woubrugse junioren wonnen onlangs het spelre gelkampioenschap van de Leidse Voetbalbond. WOUBRUGGE In het Oude Raedthuys wordt a.s. donderdag een modeshow ge houden. Leden van de R.K. Vrouwenvereniging zullen de modellen, die ter beschikking gesteld werden door de fir ma Niekerk van der Boom, tonen. Aanvang 20.00 uur. WOUBRUGGE De Her vormde jeugdverenigingen houden a.s. vrijdag in Het Oude Raedthuys" hun jaar feest. Er zal o.a. cabaret, to neel en volksdansen te zien zijn. Aanvang 20.30 cur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5