Tehuis voor gehandicapten Plastic kas moet verwijderd worden Vrije Lijst niet met PvdA en PPR de verkiezingen in Veilige kop'' voor lts-leerlingen Poelpolder wordt spoedig Bloempolder Klerk wil toch een vergunning op aanmaningen 2000 studenten reageren niet Hoognodige voorziening wordt iverkelijkheid Gemeente contra kweker Dader van inbraak in Sassenheim gevonden Sterk spel van Pankras Sassenheim LEIDSE COURANT HAERSWOUDE - Tafel tennisvereniging Avanti or ganiseert vanavond vanat 20.00 uur in het Michelsihuis te Hazerswoudedorp de laat ste ronde van de klaverjas- competitie. ALPHEN De opbrengst van de collecte voor het rheumafonds van dit jaar heeft bij de Plattelandsvrou wen een bedrag van 1350 opgebracht. NOORDWIJK - In het begin van januari bouwde de heer L.J. Lamboo op zijn teelland in het middengebied nabij het Irisplein een plastic kas, zonder daar voor een bouwvergunning te hebben gevraagd. Had hij wel om een dergelijke vergunning verzocht, dan zou het de tuinder weining hebben gehol pen, daar B. en \V. voor kassen bouw in dit gebied geen onthef fing kunnen verlenen. Het college deelt aan de raad mede onmiddellijk na de bouw aan de heer Lamboo te hebben medegedeeld, dat de plastic kas diende te worden afgebroken. Dit ging niet door. omdat uit een naderhand met hem ge- Geen bouwerij in middengebied voerd gesprek en uit raadple ging van deskundigen bleek, dat verwijdering van de kas grote schade kon veroorzaken aan de tulpen, die in de kas geplant waren. Bovendien bleek bij de agrariërs algemeen de mening te bestaan, dat voor het plaatsen van plastic kassen geen bouw vergunning nodig zou zijn. Om deze redenen heeft het college van B. en W. toen besloten de kas tot 1 april te laten staan. In een brief aan de raad deelt de heer Lamboo thans mede. dat verwijdering per 1 april schade zal opleveren aan de kweek van in de kas geplante irissen. B. en W. zijn na een ge sprek met een deskundige tot de conclusie gekomen, dat het plaatsen van een plastic kas bo ven de irissen niet strikt nodig is. Het is volstrekt onzeker, al dus het college, of hierdoor een beter bedrijfsresultaat kan wor den behaald. Het houdt dan ook vast aan verwijdering van de kas per 1 april. Gezien het prin cipiële van deze zaak, zien de Noordwijkse agrariërs de uit spraak van de raad met belang stelling tegemoet. ■»-. KATWIJK Het Gezinsvervan gend Tehuis, dat men aan de Kerkstraat in Katwijk aan den Rijn gaat bouwen zal eruit ko men te zien als op de hiernaast staande tekening. Het bouwwerk zal 24 geestelijk- en of lichame lijk gehandicapten gaan herber gen. „Alle bewoners krijgen een eigen kamer", zegt mevrouw M. Ouwehand-Pluimgraaff, die be halve raadslid ook bestuurslid is van de Stichting Gezinsvervan gende Tehuizen. „Behalve zij die liever met meer op een kamer wonen. Voor hen kunnen een aantal tussenschot- jes worden verwijderd, waar door van drie kamers er één kan worden gemaakt". De Stichting Gezinsvervangende Te- KATWIJK De Vrije Lijst gaat de volgende gemeenteraadsver kiezingen alleen in. Aanvanke lijk was sprake van een samen gaan met de PvdA en de PPR. Het bestuur van de Vrije Lijst stelt zich echter op het stand punt dat het juist in deze tijd van belang is dat men zijn ei gen gezicht bewaard. Op de on langs gehouden ledenvergade ring zei de voorzitster mevrouw Hoog - Van Zaltbommel: „Laat het niet zo'n puinhoop worden als na de laatste kamerverkie zingen. Laten wij alstublieft dui delijk blijven". De aanwezige leden konden zich allen achter het standpunt van het bestuur stellen. Tevens werd besloten dat de leden hun in breng voor de komende ge meenteraadsverkiezingen aan het bestuur kenbaar konden ma ken. Van twee bestuursleden werd afscheid genomen. Secre taris Banda vertrekt voor drie jaar naar de USA en penning- meesteresse mevrouw Van der Plas stelde haar bestuursfunctie beschikbaar in verband met ge wijzigde gezinsomstandigheden. LEIDEN In zes wonin gen aan de Lammenschans- weg en op een plaats in de Tomatenstraat hebben inbre kers in de nacht van zater dag op zondag rondgeschar reld. In twee huizen worden bedragen van 300 resp. 100 vermist. In een derde huis alleen een sigaretten- aansteker. In de vier overi ge panden waren alleen spo ren van inbraak aan de ach- terzijde. Uit een viertal kandidaten werden de heren Van Rijn en Vooys als hun opvolgers gekozen. Als re serve voor eventuele nieuwe mutaties werd de heer Vasilda gekozen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het bestuur twaalf maal met raads leden van de Vrije Lijst vergaderde, wat een uni cum is in Katwijk. Tweemaal werd ook vergaderd in verband met de begrotingsbehandeling in de'raad en tweemaal met de af vaardiging van de vrachtwagen chauffeurs. In het afgelopen jaar is het aantal betalende le den gestegen tot 81. De penning- meesteresse wist een batig sal do van 922,64 te melden. LISSE Het komende Keuken hofseizoen heeft de VVV geïn spireerd tot het verfraaien van de Poelpolder. Meer dan andere jaren zal er aandacht worden besteed aan de gevel- en tuinver- sieringen. En ook de bloemen- mozaïeken zullen een extra-ver zorgd beeld krijgen. De afmetingen van de bloemen- mozaïeken worden dit jaar uni form gehouden: 2x2 meter. Ook zal het gazon niet meer lij den onder de mozaïeken, aange zien men gebruik gaat maken van „tempex". Vooral deze versieringen zal de hele Lisser bevolking worden in geschakeld. Er is een beroep gedaan op alle schoolhoofden en leerkrachten die enthousiast aan het ontwerpen zijn gesla gen. Het accent van het bloe- menfestijn zal zoals hierboven gezegd op de Poelpolder komen liggen. De bewoners zijn er alles aan gelegen om hun polder tot een expositieruimte om te tove ren. De bloemenpracht is te be zichtigen op 22 en 23 april. Er zijn voorts prachtige prijzen te verdienen. Aanmeldingen kun nen geschieden bij de VVV aan het Vierkant. NOORDWIJKERHOUT Klerk's Plastic Industrie heeft een be roep gedaan op de gemeente raad om een vergunning te ver lenen om zijn bedrijf te vergro ten. B. en W. hadden deze ver gunning geweigerd aangezien het bedrag aan de Delfweg in agrarisch gebied ligt. Gedeputeerde Staten staan niet toe dat in dat gebied andere dan agrarische bedrijfsgebou wen komen. Klerk's Plastic In dustrie is van de Kerkstraat naar de Delfweg gegaan om te groeien. Nieuwe gegadigden voor het Agrarische industrie gebied blijven zich melden. In de gemeenteraadsvergadering van dinsdag 27 maart zal een afzonderlijk bestemmingsplan voor het gebied ter sprake ko men, dat nog in voorbereiding NOORDWIJK - HET NKV Noordwijk moest het afgelopen jaar afsluiten met een nadelig saldo. Dit werd bekend gemaakt op de onlangs gehouden jaar vergadering van het verbond. In zijn openingsrede wees voorzit ter Wijnands op de totstandko ming van het samenwerkingsor gaan van de Vakcentrales in Noordwijk en de activiteiten van de NKV voor het zwembad NKV Noordwijk sloot 1972 met nadelig suldo en de afschaffing van de ver plichte vakan'iesluiting voor winkels. Tevens sprak de heer Wijnands over de acties in de metaalsector, wat aanleiding was tot een felle discussie. Bij de rondvraag kwamen ver schillende actuele zaken aan de orde. Zoals de prijsverschillen bij de Noordwijkse middenstand en ds cash and corry-bedrijven in de buurt. Het schijnvensy- steem bij de be'ostingen en de prijzen voor zaaihaal van het dorpshuis „De Kuip". De jaarvergadering werd besloten met een gezellige kaartwed- strijd. LEIDEN - Tijdens de vergadering van de Leidse universiteitsraad is gisteravond nog even de col- legegeldproblematiek ter sprake gekomen. Het College van Be stuur gaf bij deze gelegenheid een overzicht van de gang van zaken sinds de bezetting en ruiming. Zoals bekend kon de bezetting het beleid van minister van Veen en de uitvoering daarvan door het College van Bestuur niet ombuigen, en is aan de boykot- tende studenten een aanma ningsbrief verstuurd. Het aantal brieven, dat verzonden is, werd geschat op ongeveer 5000. Daar op zijn ongeveer 3000 reakties binnengekomen. 700 studenten verklaarden zich bereid, zich alsnog te laten inschrijven; 100 wensten gebruik te maken van de mogelijkheid, zich als exa menstudent te laten registreren. Een aantal van 830 gaf te ken nen inmiddels afgestudeerd te zijn of de studie om een of ande re reden te hebben onderbro ken. Aan de ongeveer 2000 studenten, die niets van zich hebben laten horen, zal ten tweede male een schrijven worden verzonden, waarin hun zal worden medege deeld, dat zij niet langer als student zullen worden be schouwd, tenzij zij zich alsnog laten inschrijven. Over verder te nemen stappen had het Colle ge van Bestuur zich niet bera den, aangezien hot beleid van minister Van Veen op dit punt vooralsnog onzeker is. Weel heelt de minister in 'n gesprek met hel College wederom duidelijk laten uitkomen, geen begrotingstekor ten, ontstaan door niet betalen de studenten, te zullen dekken. SASSENHEIM De politie van Sassenheim heeft een 40-jarigt inwoner van Hoofddorp aange houden op verdenking van dief stal. In de nacht van 6 op 7 maart was er met een bijl door een etala- geruit aan de Hoofdstraat gesla gen en voor ruim 2.500 aan ra- die- en stereo-installaties mee genomen. De dader maakte zich daarna uil de voeten met een personenau to Na intensief speurwerk kwam men achter de eigenaar van de personenauto. De mar bekende en werd in verzekerd* bewaring gesteld. huizen bestaat uit vertegenwoor digers van de vereniging Phila delphia, vertegenwoordigers van het BLO-onderwijs in Katwijk, de directeur van de Gemeente lijke Sociale Werkplaats, een aantal raadsleden en een twee tal vertegenwoordigers van de gemeenten Rijnsb'urg en Val kenburg. Ir. L. P. vart der Gaag uit Delft heeft het ontwerp gemaakt voor het tehuis. Op de foto zijn rechts de contouren zichtbaar van de hervormde kerk aan de Kerklaan. In het midden is de hoofdingang. Vierentwintig be woners is meer dan voldoende voor zo'n tehuis om toch nog een besloten gemeenschap te kunnen waarborgen. Een eis voor de bewoners is dat ze bui tenshuis hun werk hebben. „Het gaat om mensen, die te goed zijn voor een inrichting, maar die het niet aankunnen zichzelf te verzorgen. Voor dergelijke mensen is zoiets enig", aldus mevrouw Ouwehand. „De bewoners gaan gewoon kost geld betalen. Honderd gulden mogen ze zelf houden als zak geld en tien procent van hun netto-loon. Dat is een AWBZ-re- geling. Het wachten op de sloop van de Oude Pastorie en de bouw van het tehuis zit nog vast op een toestemming van het mi nisterie van CRM. „Die komt er zeker", weet mevr. Ouwehand. Voor het eind van dit jaar denkt de stichting nog wel met de sloop van de huidige bebouwing te kunnen beginnen. Eind 1975 hoopt men het gebouw in ge bruik te kunnen nemen, Enkele leerlingen onder de schaar voor „een kort, veilig en modius koppetje". HILLEGOM - Een legertje kap pers, allen werkzaam in de Bol lenstreek, hebben onlangs de leerlingen van de r.k. techni sche school „St.Paulus" in Hil- legom een „veilige kop" gege ven. Niet minder dan 92 leerlingen werden in 12 stoelen te grazen genomen door de heren Duyn- dam, van Ommeren, Degger, Peters, Zoet, Van Peursem, Smit, Seijsener en Kunne en Aan de massale knippartij was eer der een proefcoiffure door kap per Kunnen uit Hillegom vooraf gegaan. In overleg met de schoolleiding en uiteraard met goedvinden van de leerlingen zelf, die wel inzagen, dat te lang haar gevaren oplevert bij draaiende machines, knipte hij bij enkele jongens een veilig kapsel.. Zijn initiatief vond steun bij enke le collega's, die samen met hem in Leidse Technische Club zit ten. Zij besloten een middag hun zaak dicht te doen en met kam en schaar „de school" onder handen te nemen. De knippartij trok ook belangstelling v zijde van het bedrijfsleven. Zo waren er enkele directeuren aanwezig, die in hun bedrijven het nodige te stellen hebben mei lange haren of vrezen, dat het eens mis zal gaan. SASSENHEIM De toneelavond bij „Gees en Ineke" (v.h. KSA) van „Pankras" kan gekarakte riseerd worden met prima rol- beheersing en sterk spel. Met de keuze van het stuk „Dubbel spel" van Robert Thomas, had den de dames en heren het zich niet gemakkelijk gemaakt, want de thriller was lang en moeilijk. De drie hoofdrolspelers, Wim Prins, Fiet de Vries en Rij Noordermeer hadden een zeer zware rol. Maar die er geheid inzat. Dat was ook het gevaL met Cees Noordermeer, die een minder zware rol voor z'n reke ning had. Van uitblinkers kon niet gesproken worden, want stuk voor stuk brachten ze de thriller met z'n complicaties, tol leven op een wijze die ieders lol wegdroeg. Van begin tot het eind bleef de spanning erin. butant was Jan van met een bijrol, die hij stelijk vertolkte. Jan Zwetsl en Gerard Nasveld hadden ne rolletjes als politie-agen Er was behoorlijke opkomst het publiek w.o. pastoor Bockxmeer.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4