HOOFD LEID(ST)ER RANDERODE" ZIEKENVERZORGENDEN Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Groningen DE DIRECTIE VAN DE STICHTING INTERCONFESSIONEEL VERPLEEGTEHUIS 77 Loolaan 48-50, Apeldoorn stelt meisjes en jongens, die tenminste 17 jaar oud zijn in de gelegenheid om te worden opgeleid tot De cursus vangt aan 15 augustus 1973. VEREISTEN: Bij voorkeur in het bezit van I.N.A.S.-, O.V.B.- of M.A.V.O. 3-diploma. Tijdens de vooropleiding, die weken duurt, ontvangen de leer lingen boven huisvesting, voeding en bewassing een zakgeld van 75,— per maand. Daarna volgt salariëring volgens de geldende normen: lste jaar leerling bruto 756,13 per maand. Boven het genoemde salarisbedrag wordt nog een toeslag ge geven voor onregelmatige diensten. De eerste aanschaf van dienstkleding komt voor rekening van het tehuis. Reiskostenvergoeding 2x per maand voor een bezoek aan de ouderlijke woning, voorzover de kosten een bedrag van 2,50 per keer te boven gaan. Wil je hierover meer weten, dan zal de directrice hierover gaarne met je van gedachten wisselen. Telefoon: 05760- 12888, toestel 10. A. G. Bellstraat 3, Warffum Wij vragen voor onze sectie gezinsverzorging en bejaardenhulp: Diploma S.A. of H.S.A. Taak: begeleiding leidsters. Salaris tot maximaal 2.203,78 per maand. Wij bieden U: Werken in een jonge stichting, waar nog veel mogelijkheden zijn. Hulp bij huisvesting, hetgeen hier niet zo moeilijk is. Frisse lucht en ruimte om te leven. C.O.A.M. rechtspositieregeling. Goede pensioenvoorziening. Auto-onkostenvergoeding volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten aan sectie bestuur gezinsverzorging. Inlichtingen bij W. Krijger, directeur gezinsverzorging, telefoon (05950) 26 50, privé (05953) 13 01. 46 - Vervolg van pagina 9 ï^tuursteen. marmer en marme rencomposities. alsmede kerami sche tegels die vooral de laatste jaren steeds meer 'in' blijken te raken. kunnen uitsluitend op een steenachtige betonnen) ondervloer worden gelegd. Bovendien wordt aange raden steenachtige vloerbedek king slechts te gebruiken als het huis centraal is verwarmd of in de desbetreffende ruimte vloerverwarming bestaat of aan gelegd wordt (kan worden). Meer in het algemeen geldt dat de aard en de kwaliteit van de ondervloer een rol spelen moet spelen bij de keus van de vloerbedekking. Een vloer bestaat uit hout of steen (be ton). Een van de belangrijkste punten is dat een vloer goed vlak is of wordt gemaakt. Dit is noodzakelijk, omdat oneffenhe den problemen kunnen opleve ren bij het leggen van gladde vloerbedekking (parket of te gels), of in het gebruik narig heden kunnen brengen doordat oneffenheden plaatselijk extra slijtage veroorzaken in vezelach- Jge vloerbedekking. Het egali seren van dc ondervloer dient afhankelijk van de gestelde eisen eisen worden gedaan met vloerpasta, board, spaan plaat, kurk. ondertapijt of vilt- papier. Indien een ondervloer van be ton vochtig is kan voorlopig het beste vloerbedekking worden gelegd die bestand is tegen vocht en voehtdoorlatend is, zoals biezen, sisal en cocos. Indien tóch direct een afsluiten de vloerbedekking wordt ge legd, dan dient de ondervloer tevoren worden drooggestookt waarbij goed moet worden ge ventileerd. Een ander aspect van de woning inrichting is de wandbekle- ding. Tegenwoordig bestaat er een mime keus; niet alleen in diverse kwaliteiten en kleuren behangselpapier, maar ook uit wandbedekking van gras. riet, kurk, hout enz. In ons land wordt elk jaar een nieuwe collectie behangselpa pier uitgebracht. Daarnaast blij ven de 'goed-lopende' collecties uit vorige jaren in de handel. Bovendien zijn er nog de geïm porteerde papieren Soms is het mogelijk bij een bepaald dessin behangselpapier bijpas sende overgordijnen te kopen. De laatste jaren valt er, zowel in de vraag naar vloerbedek king als in wandbekleding, een duidelijke verschuiving waar te nemen naar de betere (en duur dere) kwaliteiten. Deze ontwik keling is vooral toe te schrijven aan de gestegen welvaart en daarnaast spelen de hoger ge worden kwaliteitseisen een rol. De 'magere' tapijtsoorten bij voorbeeld vergen vrij veel on derhoud en worden bovendien oak dikwijls flets. Ook een ma tige kwaliteit behangselpapier dat snel verkleurt en/of vuil wordt, geeft een verdrietig ge voel. vooral als er een schilde rijtje verhangen wordt of een paar vette vingers duidelijk zichtbaar zijn. Tenslotte zijn het vooral voor mensen die- het edele 'doe-het-zelf niet machtig zijn de gestegen loonkosten Die zijn in vele ge vallen aanleiding te besluiten 'een wat betere kwaliteit te ne men om er voor zoveel jaren weer vanaf te zijn'. In alle gevallen geldt echter het advies: laat u deskundig voor lichten, vergelijk zoveel moge lijk kwaliteiten en prijzen en laat de woninginrichter of de schilder-behanger 'ook de avond werker een kostenbegroting ma ken ïi

Leidse Courant | 1973 | | pagina 25