Dubbele zege Ad v. d. Berg Avanti bijna al kampioen Penalty Stompwijkse Boys houdt LOWS nog van titel Schaken Grensrechter MMO gehuldigd Afd. Leiden zo. MAANDAG 19 MAART 1973 L2 li LEIDEN Spanning en sensatie jk i «aren de hoofdingrediënten van de tweede ronde om het Leids :h; Schaakkampioenschap. In de 'ei eerste ronde wist Ad v.d. Berg lis reeds met het nodige geluk Geertsma in de tweede zitting N het volle punt afhandig te ma- 0] ken. Tegen Nunninghoff leek hij >ra na enkele sterke voortzettingen gemist te hebben in de remise haven te belanden. In grote tijd nood liet Mtinninghoff zich toch tie nog beschwindelen en de kam- pioen van het vorig jaar streek het punt op. Jong: 1-0. A. W. Huizer—L. Boonstra: afg.; E. Bongers—H. L. Kuiper: afg.; L. Pols—J. v. Reek: 0-1; J. G. Kemperman J. J. Piket: afg.; L. Konings—J. Koet: uitgesteld; W. Steffelaar J. P. A.Bakker: uitgesteld; F. J. Geertsma—E. Ketting: 1-0; A. Paschier—R. Dobbelaar: afg.; J. Wijsman—A. J. Hen- driksen: 0-1; L. Barendse—B. Houweling: afg.; C. v.d. Bult— R. Mieremet: 1-0. Stand: A. M. J. v.d. Berg, Th. 3r 'De partij tussen het jeugdige schaaktalent Johan Baart en de door velen gevreesde RAG de Graaff was goed voor sensatie. In een grillige Franse verdedi ging kwam Baart wat ongeluk kig te staan. De Graaff stuurde enkele stukken op de vijandelij ke monarch af om het karwei af te maken. Baart hield het hoofd koel en verdedigde zich voortreffelijk. Via pionwinst op de damevleugel kreeg bij tegen- kansten. In tijdnood misten zowel de Graaff als Baart de winst. In de afge broken stelling staat Baart twee pionnen voor maar de Graaff heeft nog goede aanvalskansen. Joop Piket zag zich voor de tweede maal met 'n jeugdspeler van het LSG geconfronteerd. Ditmaal wist Hans Kemperman de Philidor topman in een remi seachtig toreneindspel te lood- sen. Joop Piket heeft door een pluspion in de afgebroken stel ling de betere kansen. Het meest fortuinlijk was van Reek. Tegen Pols kwam hij glad ver loren te staan en kwam in een matnet terecht. Pols wist, na een remiseaanbod afgeslagen te j hebben, elke winstweg te om zeilen en verloor op wonder baarlijke wijze. Uitslagen groep 1, tweede ronde: A. Münninghoff—A. M. J. v.d. Berg: 0-1; RAG. de Graaff—J. Baart: afg.; Th. Piket—J. J. de Piket te Reek: 2. Groep 2, tweede ronde: C. J. Oos- terom—E. v. Dijk: 0-1; A. Lom- merse—A. Koppers: 1-0; Th. v.d. Berg—R. de Boer: 1-0; A. v. Ingen Schenau—C. Freeke: uitgesteld; M. Vrieze—H. Ra- vensbergen: 1-0; J. Kamps—A. Grim: 0-1; J. de Wit—J. Post- ma: 1-0; J. de Ru—A. Rijnsbur ger: 0-1; (regl); R. HeylooA. Geyer: 1/2-1/2; R. v.d. Heuvel T. Chang: 0-1; R. F. Laven— C v. Tol: 0-1; P. ZwetslootW. Koops: 1-0. Stand: A. Lommer- se; Th. v.d. Berg. M. Vrieze en E. v. Dijk: 2; R. Grim en J. de Wit: 1 1/2. HOOGMADE Na afloop de wedstrijd MMO—Wete- ringse Boys werd de heer G. den Dubbelden gehuldigd voor het feit, dat hij 500 keer als grensrechter voor MMO is opgetreden. Samen met spelers en publiek huldigde voorzitter Doeve de jubilaris voor zijn verdiensten voor de vereniging. Ondanks het feit dat hij onlangs voorzitter is geworden van de handbal vereniging, was hij altijd bij het eerste elftal present om de vlag te hanteren. Voorzit- ter Doeve overhandigde aan dè echtgenote van de heer Den Dubbelden 'n doos bon- bons en aan de jubilaris zelf 'n enveloppe met inhoud. Ook de voorzitter van de scheids rechtercommissie de heer P. 1 van de Geer was aanwezig sprak nog enige woorden tot de jubilaris. Hij dankte 1 hem voor zijn sportief optre- den en hoopte dat men rog LEIDEN Met nog één wed strijd te gaan in de eerste klas, blijft LDWS de beste papieren voor het kampioenschap behou den. Zelfs hadden de Leidenaars al 'kampioen kunnen wezen, als Stompwijkse Boys niet 5 min. voor tijd een penalty had gekre gen. We mogen verwachten dat LDWS over twee weken bij AI- phia minstens een punt zal weg halen, wat voldoende zal zijn voor het kampioenschap. Wie er zal degraderen naar de tweede klas zal volgende week beslist moeten worden, als St. Bernar- dus en Oranje Groen elkaar in Hazerswoude ontmoeten. Ter wijl Oranje Groen tegen LDWS een 10 nederlaag leed, nam St. Bernardus bij Alphense Boys een puntje mee. Alphia stelde zich door een 2—1 overwinning op DOSR veilig; MMO en Wete- ringse Boys kwamen een 0—0 gelijkspel LDWSOranje Groen 10. Dat LDWS onverdiend gewonnen zou hebben, is teveel gezegd. Dat LDWS dik onder de maat bleef is wel waar. De magere 1—0 zege op degradatiekandi daat Oranje Groen spreekt wat dat betreft boekdelen. (Oranje Groen is na de 0—5 nederlaag in het begin van het seizoen te gen LDWS bepaald niet sterker geworden.) Gesteld moet dus worden dat bij LDWS de zenu wen de overhand hadden, want anders is die matige prestatie niet te verklaren. Voornamelijk faalde de thuisclub op het mid denveld. dat nauwelijks bezet was. Vanuit de defensie poogde men met lange trappen de voor hoede te bereiken en een doel punt te forceren. Dank zij hard ingrijpen van de Oranje Groen- achterhoede wist men daar de schade voor rust beperkt te hou den tot het weggeven van enke le kansen (die niet benut wer den) en wat hoekschoppen. Oranje Groen zag zelfs kans om nog een aantal malen gevaarlijk te worden, maar het vond steeds doelman Visser op zijn weg. Na rust bleek al gauw dat de betere conditie van LDWS de doorslag zou geven, al moest men nog twintig minuten wach ten op de verlossende goal. Toen echter liet de tot dan toe voortreffelijk keepende Hoed een steekje vallen. Met een uit gekiende kopbal zorgde André Hulst voor de enige treffer. Het bleek genoeg voor de winst; nog niet genoeg voor het kampioen schap. Stompwijkse Boys—SVLV 1—0 SVLV, waarvoor niets meer op het spel stond, heeft Stompwijk se Boys de punten niet cadeau gegeven. Een gelijk spel had de verhouding in het veld goed weergegeven. In een sportieve wedstrijd gaven de twee ploe gen elkaar niet veel toe. SVLV ging goed van start: binnen 10 min. moesten inzetten van Uljeé en Kneber van de lijn gehaald worden. SVLV kreeg in het ver dere verloop van de wedstrijd nog wel reële kansen, maar jammer genoeg voor hen had den zij geen afmaker in de ploeg. Er ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarin Stompwijkse Boys in het laatste kwartier voor rust voor panie kerige situaties voor het SVLV- doel zorgde. Twee gevaarlijke cornerballen van Gerard Goe man konden maar ternauwer nood van de lijn gehaald wor den. Met andere cornerballen zorgde hij voor de nodige pa niek. Na rust trachtte SVLV het gelijke spel te consolideren. Dat had hun ook wel gelukt, want ook nu ontwikkelde zich een ge- lijkopgaande strijd, waarin de beide achterhoedes goed op dreef waren en weinig kansert weggaven. Vij minuten voor tijd kwam voor Stompwijkse Boys Vrouwe Fortuna om de hoek kijken. Scheidsrechter Van Tol bestrafte een aangeschoten handsbal van Ted Schaapman met een penalty, waarmee Ge rard Lelieveld weinig moeite had. Over twee weken zal de spanning ten einde zijn. Dan zal de kampioen bekend moeten worden. Alphense Boys—St. Bernardus 0—0 Een 0—0 gelijkspel als uitslag van een wedstrijd, waarin toch drie doelpunten werden gescoord. Het was een wedstrijd van de gemiste kansen. Beide ploegen gingen er keihard tegenaan en vooral St. Bernardus wilde, vooral gezien de netelige situa tie op de ranglijst, er wel voor knokken. Na 8 minuten zou het eerste doelpunt vallen. Het Al phense doelpunt zou echter we gens duwen van een aanvaller van Alphense Boys afgekeurd worden. Alphense Boys zou ech ter nog meer kansen krijgen. De afwerking Ln het strafschop gebied van de tegenpartij ont brak echter. Het spel ging over teveel schijven. Vlak voor rust zou ook St. Bernardus een doel punt scoren. Deze werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Het verwachte Bernardus-over- wicht in de eerste helft viel ech ter tegen. Ook na rust zou St. Bernardus nog eenmaal scoren. Ook dit keer zal hij „waar schijnlijk" wegens buitenspel afgekeurd zijn. Alphense Boys wist voortdurend St. Bernardus in de verdediging te drukken, maar ook nu ontbrak de afwer king. St. Bernardus wist met uitvallen nog tamelijk gevaar lijk te worden. DOSR—Alphia 1—2 Een met inzet strijdend Alphia heeft bij DOSR twee punten weggehaald en zich zodoende gevrijwaard voor degradatie. DOSR, vrij van zorgen, kon vrij uit voetballen en zag gaande weg de wedstrijd Alphia een veldoverwicht opbouwen. Profi terend van de zenuwen van Al phia, die onnodig balverlies ver oorzaakten, wisten de Veners echter gevaarlijke uitvallen op te zetten. Vlak voor rust zou DOSR dan ook aan een doelpunt komen. Pim van der Meer kreeg alleen voor keeper Prook een unieke schietkans en miste deze dan ook niet. Vlak voor rust zou Alphia de achterstand ombuigen in een I2 voor sprong. Na 4 minuten scoorde Kees van Amsterdam uit een doorloopbal 1—1. In de 6e mi nuut was Ringelensteyn op de rand van het strafschopgebied iets eerder bij de bal dan de DOSR-keeper en wist deze met een boogbal te verslaan: 12. Daarna kreeg Alphia nog wel kansen: zo verscheen Kees van Amsterdam nog tweemaal voor het doel, Alleen de precisie bij het plaatsen van de bal ontbrak en ook had Alphia geen afma ker in de gelederen. DOSR was met uitvallen nog het gevaar lijkst. MMO—Weteringse Boys 0—3 Ondanks de volledige inzet van beide ploegen werd het een zeer matige wedstrijd. MMO had in het begin moeite om In zijn spel te komen, maar met wind mee werd MMO de meerdere en ver schafte zich dan ook goede kan sen. Keeper Bouwmeester van de Boys moest dan ook enkele malen zijn kunnen tonen. Na rust waren de Boys, met de wind in de rug het meeste in de aanval, maar telkens vonden zij de goed in vorm zijnde keeper Van Leeuwen op hun weg. Zeer onfortuinlijk was Boys-speler Bouwmeester een kwartier voor het eind. toen hij door een kop bal werd geveld en een zware hersenschudding opliep. Stand eerste klas: LDWS 17—27, Stompw. Boys 1725, SVLV 17—19, DOSR 17—17, Weteringse Boys 17—15, Alphense Boys 16 —14. Alphia 17—15. MMO 16- 13, St. Bernardus 16—12, Oranje Groen 16—9. LEIDEN In de ereklasse tafeltennis werd om verschillende rede nen weer wat gegoocheld met speeldata. Sanocel/Scylla en de da mes var. De Traffers behoefden daardoor niet in actie te komen voor hun laatste wedstrijd. Avanti uit Hazerswoude kwam wel ach ter de tafel en behaalde in Zeeland een belangrijke 4—6 overwin ning op concurrent St. Aloysius 2. Evenals Sanocel/Scylla 4 en Oegstgeest kan Avanti deze week kampioen worden ln de over- gangsklasse heren. et was een gelijkopgaande strijd daar in Graauw. Na 6 partijen hielden de partijen elkaar nog in evenwicht. 3). Daarna echter gaf de kracht van het duo Theo Louwers/Jan v. Wet ten de doorslag voor Avanti. Beide spelers bleven ongesla gen, waarbij met name Theo Louwers blijk gaf van een ster ke mentaliteit; in schijnbaar verloren posities o.a. een 20—16 achterstand in de 3e game kwam hij zegevierend uit de strijd. Avanti 1 komt door dit resultaat op een comfortabele voorsprong van 3 punten met nog 2 wedstrijden te spelen. Avanti 2 most met 46 zijn meer dere erkennen in NMB/VDO 3. Voor het reserve team scoorde Aart-Jan Pannebakker 2x en Gert-Jan de Ruiter lx, terwijl ook het dubbelspel in Hazers woude bleef. Het damesteam van Avanti kwam in de hoofd klasse niet veroer dan een enigszins teleurstellende neder laag (3—7) tegen NMB/VDO. Els Vreeburg iroest wederom de eer laten aan Monique Vo gels, waardoor hear bijdrage 2 partijen bedroeg. Liesbeth Smits tekende voor het 3e te- genpunt. In de .andelijke jeugd- kemade bij de Noordwijkers had het iets moeilijker. Tegen Leo de Jong en Koos v. Beek had Ruud 3 games van node. niettemin bleef ork hij ongesla gen. De Treffers 2 moest zich tevreden stellen met 3 partijen, die werden gescoord tegen Goof v.d. Hoorn. Aangezien ook het dubbelspel voor de Noordwij kers was, werd de eindstand 3 7, en is daarmee ook de rol van de Veners voor deze com petitie uitgespeld, De Treffers 3 deelde in de aigehele malaise door thuis met 4—6 van Victorie '55 2 te verliezen. Wout Heems kerk was het minst of liever ge zegd helemaal nirt van slag, ge tuige zijn 3 winstpartijen. Ton Hoogeboom won lx. Het Leidse Docos dupliceerde In de promotie-hoofdklasse de uit slag van de vor'ge ontmoeting tegen Wibats 2. Thuis bleef Do- cos wederom met 91 de baas over de oude helden uit Den Haag. Gerard s.d. Klaauw en Ton l'Ami bleven zonder ver lies, maar Jacques v. Veen nam het iets te gemaickelijk op tegen Jan Hoogendoo<n. Dit kostte Jacques de zege en redde Wi bats 2 van een ai te smadelijke nederlaag. competitie weri Veterdag de .'"''ïj,'.',,™ zusterstrijd gestreden tussen Avanti 1 en Avanti 2. De rang orde werd bevestigd door de 9—1 overwinning op Avanti 1. Mariëtte Pannebakker bedwong Annemiek Smits en redde daar mee de eer voor het 2e team. Bij Sanocel/Scylla kwam het vlaggeteam niet pan spelen toe; de wedstrijd tegen Iduna wordt nu a.s. zaterdag gespeeld. Sano cel/Scylla 2 b'Mft uitstekend draaien in de hoofdklasse. Het Mam, dat de laatste tijd met veel inspiratie en zelfovertui- ging speelt, brcht het zeker niet zo zwakke TOG een 9—1 nederlaag toe. Peter v. Schie liet een steek vallen in het ove rigens hechte brriwtrk; hij ver loor van v. Capelien. Team 3 kreeg zaterdag beslist kansen tegen koploper Tempo- Team 3. De «at onfortuinlijk opgelopen 03 achterstand in het begin van de wedstrijd was debet aan het „slechts" bereikte voor de dames van Steeds-Vorr- ult moeilijk zou worden om te gen Tempo-Team 2 goed uit de bus te komen. Nrra Bakker c.s. kregen het afge'open zaterdag moeilijk: met maar liefst 9—1 kon de reis naar Warmond weer worden aangevangen. In Am sterdam won Nora Bakker van Ilse Hameeteman. terwijl ook Marian v.d. Helm overigens zonder succes een redelijke in druk achterliet. Met name in haar partij tegen Marian v.d. Vliet had zij kans om nog een tegenpunt voor Steeds-Vooruit te scoren. In de kampioenspoule van de landelijke jeugd leden de meisjes van Steeds-Vooruit op nieuw een knppe nederlaag (64) tegen TOGB in Berkel en Rodenrijs. Het wat Jammer, dat Ineke Langeslag niet tot winst kon komen nanet Liesbeth v. Winsen (2x) en Marian Zoete melk (2x), hoewel zij ln de vori ge ontmoeting tegen TOGB 2 enkelspelen won. gelijkspel. Wioo v. Gennip (2x) Het team van Oegstgeest, dat vol- verloor van Sjang A Jang; Dick Springer (lx), Hein Crispijn (lx) en het dubbel zoogden voor de overige winstpartijen. Sano cel/Scylla 4 maakte geen fouten in Den Haag tegen De Salaman ders 2. De 3—7 zege van de Lei- denaren brengt hen dichter bij het kampioenschap, dat deze week veilig ges'e'd kan worden. Bert v. Schie (2x) werd m de wedstrijd tegen De Salamanders gend seizoen vr'jwel zeker zal gaan spelen in de promotie- hoofdklasse, won met 9—1 van Valkenberg/AMV.I 5. De uitslag viel gelet op de spelverhouding wellicht iets te luim uit, maar in deze fase van de competitie kunnen we wel spreken van lucky" Oegstgeest. De combi natie Polak/Thui g liet in het dubbelspel de eer aan de Am sterdammers. zijn hoge 190%-positie afge- Afdelingscompctltie Het Zoeter- haald. Hans de Roode (3x) en Ferdinand Thung (lx) voldeden aan de verwachtingen. Het le herenteam van De Tref fers uit Roe lofa rends veen kwam duidelijk tekort in de wedstrijd tegen Ready (7—8). Kees Ves- seur is geheel uit vorm, terwijl ook Hans v.d. 7wet betere da gen heeft gekend. AI het goeds moest dan ook komen van Jac ques v. Ruiten. Hij won van Pit- woudse Pit '54 li*t deze week de beide punten in Noordwljker- hout bij NSSS, dot zich op gaat maken voor terugkeer naar de overgangsklasse. Henri v. Tey- lingen was uit zijn gewone doen door op 0 te blijven staan. Kooi Kambier verloor slechts van Bert v. Paridon en Wim v. El zen kon met 1 wirstpartij Pit'54 ook niet verder brengen dan een 7—3 nederlaag. stra en Heiligers, maar verloor Het herenteam van Steeds-Vooruit games van Douma. Treffers 2 werd geconfronteerd met een onverwacht sterk spe lende Ted v.d. Ploeg bij TOV. Ted had tegen Joi v.d. Veer, Koos v. Beek en Leo de Jong in totaal 6 games nodig om een hattrick te scoren. Ruud v. Al- behaalde een be'angrijke 5—5 uitslag tegen De Treffers 4. Een niet geheel fitte Nol Sikking bleek toch goed voor 3 partijen, terwijl Louis Ritzen van Hoop- geboom won en ook het dubbel spel op Warmcndse rekening werd geschreven. jerard Goeman van Stompwijkse Boys onderneemt een rush langs de zijlijn. SVLV'er Joop van der Meer (2) zal de bal echter over de Het enige doelpunt van LDWS in de maak. Ger de Roode (links) heeft misgekopt, maar de inlopende André Hulst tweede ws recti*) tal «l'lijn schieten. Links Ted Schaapman. Foto Henk van Gijzen). raak gaan schieten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9