Vernieuwde „Uiver" in gebruik genomen mankracht meer betekenen Jubilerende EHBO kreeg geldbedrag en oefenmateriaal De Schakel wil met meer Tien dagen cel voor schieten met jachtbuks streeknieuws Wat u OOK moet weten PAGINA 4 MAANDAG 19 MAART 1973 UEIDSE COURANT LEIDEN - Mevrouw P. Ko- ningsveld-Beets, advocaat en procureur te Leiden en mr. J. J- Rathenau, thans substituut-griffier, zijn be noemd tot rechter-plaatsver- vanger bij de arrondisse mentsrechtbank te Den Haag, De beëdiging vond donderdag plaats en de installatie is vandaag bij genoemde recht bank. VOORHOUT - De Vrouwen- beweging Voorhout organi seert woensdag een mode show voor tienermaten en grote maten. Ze wordt ge heel verzorgd door de Flori- na-Mode uit Rijnsburg. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Pieter de Hoogstraat 29, tel. 13702 en Margrietstraat 25, tel. 12872. De show is in het parochiehuis en begint om 20 uur. LEIDSCHENDAM - Dc commissie voor economised aangelegenheden komt morj genavond vanaf half nega bijeen met op de agenda: ..De verplaatsing van de week markt". Een vertegenwoordi ging van de ambulante han del zal aan het begin van dt vergadering de gelegenheid worden gesteld om haar mo tieven voor verplaatsing van de markt nader toe te lich ten. HAZERSWOUDE - Dt Vrouwenbeweging van hei NKV uit Hazerswoude heeft drie nieuwe bestuursleden: de dames Van Tol, Postmj en Vogelaar. De dames Ver meer, Van Leyden en Riet veld, die hun functies neer legden, werden in de bloemt tjes gezet. De dames Vac Vliet, Kouwenhoven en Ou werling vielen in de prijzen bij de test over de historit van Hazerswoude. De heet Plaizier vertoonde dia's over de plaats. t SASSENHEIM - In „Dt Ontmoeting" hield de plaat selijke afdeling van de Chr. Hout- en Bouwbond vrijdaj een feestavond. De heer H Spies, die 25 jaar lid was ontving uit handen van dt landelijk voorzitter D. vai Commenee het goudei CMV-insigne. Van het plaat selijk bestuur was er ee platenbon en bloemen vooi mevrouw Spies. De hee Commenee prees de jubilari voor zijn moed en trouw e belichtte de veranderingen i de laatste 25 jaar binnen d bond. BOLLENSTREEK. Voor d ouders en vrienden van he gehandicapte kind in de Bo! lenstreek wordt op woensdaj 21 maart een filmavond ge houden in Noordwijk, Gerei Jeugdgebouw, Hoofdstraat, uur. De filmavond wil ht Landelijk werk van Philadel phia op het doek brengei met de film „Veel zorg et zegen". Er is ook gelegen heid tot onderling gesprek n de pauze. LISSE - Na de reorganisati van de afd. Lisse van de In dustriebond N.K.V. heeft het bestuur zich als volgt gefor meerd: 1ste voorzitter H Huizer; le penningmeestei J. van der Hulst, Julians straat 29; 1ste secretaris J. Verhaar, Veldhorststraat 35; 2e penningmeester L. Bouw meester, Fomarstraat 13; 2e secr. M. P. Cozijn, Prins Hendrikstraat 18. LISSE - Dinsdagavond 20 maart wordt de jaarvergade ring gehouden van de Chr. Nat. School in de Kleuter school, Geraniumstraat la, aanvang 8 uur. Na de pauze wordt de instructiefilm vootj het onderwijs vertoond geti teld „De lage Landen". 1 Bijna 2 ton voor aula op begraafplaats NOORDWIJK Reeds vanaf IS bestaan er plannen voor d bouw van een aula op de alp mene begraafplaats aan 4 Oude Zeeweg te Noordwijl Herhaaldelijk zijn ze tevooi schijn gehaald, maar tot uitvtt ring kwam het niet. De final ciële consequenties en voort ook de vragen rond de uitbrd ding van de begraafplaats ren daar de oorzaak van. Daar kort geleden de uitbreidiq kon worden voltooid, zodat 4 begraafplaats naar het zich lu aanzien weer voor vele jaren l gebruik kan blijven, hebben I en W. opdracht gegeven M aan de huidige inzichten aangt past plan uit te werken, dat iswaar eenvoudig is van opW doch voldoet aan de eisen past in de fraaie omgeving va de entree van de begraafplaaH Aan een reeds vele jaren gevos de behoefte, die ook talrijk' malen in de raad naar vorfl werd gebracht, zal bij realist ring van het plan worden vcs daan. De kosten voor bouw i inrichting worden geraamd d ruim f 185.000.-. SASSENHEIM Het bekende weg-café-restaurant „De Ui- ver", pleisterplaats van vele vrachtwagens en passanten, dat van 1933 tot december 1972 ge rund werd door vader en zoons Van Zoen, werd zaterdagmiddag feestelijk heropend door de nieuwe directie, de heren P. M. Hoogeveen en M. Verschoor. Het café-restaurant, met een ca paciteit van circa 100 zitplaat sen, Is geheel vernieuwd, wat betreft het interieur, meubilair en de keuken, terwijl het royale parkeerterrein, geheel opnieuw is geasfalteerd. Origineel was de openingsceremo nie, te weten het planten van een prunusboom door Jean-Paul Hoogeveen en Gerrit Verschoor, zoontjes van de directie-leden. Het café-restaurant zal gerund worden door de heer P. M. Hoogeveen, die over een ruime horeca-ervaring beschikt, o.a. als steward bij de H.A.L. en in diverse grote zaken. De laatste 4 jaar beheerde hij zelfstandig te Groede in Zeeland, een hotel café-restaurant. Het ligt in de bedoeling van de heer M. Verschoor z'n bergings- en verhuurbedrijf, dat nu in de Sloperij Verschoor wordt achter restaurant «weggewerkt" Hoofdstraat bij de Teylinger- laan wordt uitgeoefend, achter „de Uiver" voortzet. De situatie in de Hoofdstraat is in de loop der jaren onhoudbaar geworden, er zijn daar o.a. 7 mobiele kraanwagens gestationeerd, in verband met de vele verkeers ongevallen op de Rijksweg en in de Bollenstreek, die ternau wernood het smalle gedeelte van de Hoofdstraat aldaar kun nen opkomen, en nog meer moeite hebben de autowrakken op het veel te kleine terrein naast de garage te deponeren. Tot groot ongenoegen van de om wonenden brengen de activitei ten van het bedrijf met zich mee, dat er vaak 's nachts ook gewerkt moet worden. Het ligt in de bedoeling achter „De Uiver" een grote hal te bouwen waarin voldoende ruim te is gepland voor het wagen park van het bedrijf en voldoen de plaatsen zijn voor de auto wrakken, die tjidelijk opgeslagen moeten worden. Zonodig zal de hal worden omgeven met een wal van populieren, waardoor niets in het gezicht komt van het passerend verkeer en het landschap in geen enkel geval wordt ontsierd. Besprekingen over één en ander zijn nog gaande, zodat de vesti ging van Supermarkt Digros, die op de plaats van het huidige bergingsbedrijf Verschoor zou ko men, nog niet geheel zeker is. Hierbij komt nog dat ook kapsa lon Heemskerk, naast het be drijf ook nog niet weet waar men aan toe is. Het behoeft geen betoog dat overplaatsing van het bergingsbedrijf Ver schoor van de daar zeer smalle Hoofdstraat naar het terrein achter „De Uiver" uit verkeers- - •*jï- en esthetisch oogpunt voor Sas- senheim aanzienlijke verbete ring zou betekenen. De Uiver ■mL Mi «-«fes» ■Ka» -««ca Lisse - Zaterdag was 't 40 jaar ge leden dat de afd. Lisse van EH BO werd opgericht te Lisse. De sympathie welke deze vereni ging in de afgelopen jaren heeft weten te verwerven is duid-elijk gedemontreerd bij de officiële receptie welke in Rehoboth ge houden werd. Zij allereerst ver meld, dat burgemeester drs. A. J. Berends aanwezig was, te vens sprekend namens het be stuur van de Stichting. Nat. Bloemententoonstelling Keuken hof. Zijn woorden liet hij vergezeld gaan van een enve loppe met inhoud naar keuze te besteden. lamens het Hoofdbestuur van EHBO in Nederland werden de gelukwensen overgebracht door mr. Warmelink, die niet alleen het bestuur en leden compli- menteerd, maar de ok vereren de opdracht had 3 leden der af deling te huldigen, n.l. de heer P. de Koning, die ruim 25 jar lid der fd. is, dhr Randsdorp, die vanaf het begin medewerker is en mej. Spaargaren, die ook het 40 jarig jubileum mag me devieren. De passende onder scheidingen werden uitgereikt. De heer H. J. C. van der Kroft voerde namens het "Comité Huldeblijk EHBO het woord en mocht namens de bur gerij van Lisse oefenmateriaal aanbieden, bestaande uit een Torso, een Skelet en bovendien nog een bedrag van 1000,- voor aanschaf van oefenmate riaal naar eigen keuze. Namens alle leden bood de heer G. Hoogteiling het bestuur oe fenmateriaal aan plus een dia projector. De jubileumviering werd fgesloten met een feestavond voor alle medewerkers in Rehoboth. De "Randstadspelers" presenteer den: „Winterparade"; na afloop volgde een pleisterbal. Roelofarendsveen In het dorpshuis „De Alkeburcht" was het gisteravond weer dolle pret tijdens de opvoering van de klucht „Gevaarlijk snoepgoed". De toneelvereniging Sint Pan- cratius sprong een paar uur lang vaardig met kolder-scènes om; uiteraard tot groot plezier van het talrijke publiek. Het daverende applaus aan het slot van het optreden was dan ook zeer verdiend. Aarlanderveen De toneelgroep van de KPJ afdeling Aarlanderveen gaf dit weekeinde een heropvoering van het blijspel „Geen bruidspaar in duplo" van B. Stijaart. Op smakelijke wijze wisten de acteurs Tom van Veen, Mien Ouwerkerk, Anja van Kessel, Ren Kempen, Ria Theuns, Loek Verhage, Gerda Theuns en Pim Kelder het publiek te boeien. Na afloop gingen de benen nog even gezellig van de vloer. LEIDSCHENDAM Het bestuur van de Stichting „De Scha kel", die het stiltecentrum in „Leidsenhage" exploiteert, heeft „na een jaar van zoeken en tas ten" een situatie-schets met een overzicht van de ontwikkeling samengesteld. De stichting is DEN HAAG/LISSE „We zijn tegenwoordig fel op overtredin gen tegen de Vuurwapenwet", zo luidde de informatie van de Officier van Justitie bij de Haagse politierechter en dat moest de 30-jarlge verdachte uit Lisse die terecht stond, tot zijn grote schrik ervaren. Het was allemaal niet zo kwaad bedoeld, zo zette hij uiteen. Hij houdt nu eenmaal van schieten, en met het beoefenen van die liefhebberij was hij in de duinen bezig, bij welke bezigheid hij werd betrapt. „Het kon niks geen kwaad", vond verdachte, doch daar ging het niet om. „In deze tijd met al die roofovervallen kunnen we geen vuurwapens in omloop hebben", deelde de Officier mee en ook al had verdachte dan be slist geen overval in de zin, ver bod is verbod en de jachtbuks mocht hij zonder vergunning niet hebben. Wanneer u zo graag wilt schie ten, dan moet u lid worden van een schietvereniging of zo en dan een vergunning vragen", zei de rechter. „U speelt nu met iets waarmee u niet mag spelen en dan nog bovendien op zondag. De Officier eiste twee weken ge vangenisstraf, het vonnis werd ALPHEN a/d RIJN Een 9- jarige jongen uit Noord, die met zijn vriendjes op de fiets stoei de, is gisteren in de Hooftstraat met zijn hoofd op straat geval len. De jongen moest in het zie kenhuis opgenomen worden. LISSE Het Geestgrond Theater heeft in het dorpshuis te Lisservroek een uitvoering gegeven van Eli Assers blijspel „Een zekere Hildegard". Het bezoek viel enigszins tegen, wat zeker niet lag aan de regie door Cock Schenk. tien dagen gevangenisstraf verbeurdverklaring van vuurwapen. Katwijk krijgt een rouw kamer KATWIJK Katwijk krijgt een rouwkamer. In het voormalig Diaconie gebouw aan de Zuid straat Is de Hervormde gemeen te van plan er één in te richten. Men verwacht dat het gebouw zeker in de toekomst aan een grote behoefte zal voldoen. In het gebouw zullen drie stoffelij ke resten tegelijk kunnen wor den opgebaard. In het gebouw is ook een keuken en een kamer voor condolance- bezoek. „Vooral voor kleinbe- huisden kan het een enorme uit komst betekenen", vertelt pre sident kerkvoogd G. Bloot. „Ook gebeurt 't wel, dat op dokters advies een stoffelijk overschot niet thuis mag worden opge baard". Tot op heden werd in dergelijke gevallen opgebaard in de aula van de begraafplaats. Een onhoudbare situatie, omdat daar dan ook de condoleancebe- zoeken moesten worden afge legd. Berafenisondernemer Van der Plas toonde zich enthousiast over het initiatief van de Her vormde gemeente. Over 5 maanden hoopt men het gebouw in gebruik te kunnen nemen. Het college van notabelen van de Herv. gemeente moet het plan nog goedkeuren. Daarna vindt de aanbesteding plaats. Toe stemming van de gemeente Kat wijk is er al. voortgekomen uit de Raad van Kerken in Leidschendam met medewerking van de Raad van Kerken in Voorburg en de Kon- taktgroep Oekumene Mariahoe- ve/Marlot. Het bestuur heeft een aantal wensen. zoals meer vrij willige medewerkers en mede werksters, zodat het centrum van 10 tot 17 uur zou kunnen open zijn. Verder zou er. behal ve een kleine groep vrijwilligers die het gebouw schoonhoudt en inricht, een vaste groep propa gandisten moeten komen voor de werving van donateurs en dona trices. „De Schakel" wil ook integreren in het winkelcentrum zelf, d.w.z. met betrekking tot al de genen' die daarin dagelijks wer ken. Voor uitbreiding van de service zou men verder graag boeken, boekenbonnen of giften hebben voor een te vormen bi bliotheek van Moderne Spiritua liteit en Oekumene. De kerken, aldus de schets', willen in het centrum getuigen van hun zorg voor de huidige mens en zijn samenleving in de regio. Dit gebeurt door een oekumeni- sche, een sociale en' een tot stil te en bezinning uitnodigende oriëntatie. Wat de oekumene be treft wil men niet alleeen een oriëntatie die de kerken onder ling betreft maar ook naar en van de buiten- en randkerkelij- ken. De stichting hoopt daarbij ook op medewerking van laatst genoemde groep zelf. De voornaamste medewerker aan het centrum de heer S.H.J. van der Meer, heeft van een groot deel van de 33 pastores van de verschillende kerken, die hij voor het .raadsmanschap' voor „De Schakel" heeft aangezocht, medewerking verkregen. Er is een onmiskenbare groei in de aktiviteiten van het centrum, dat een contrast is met de op consumpie en prestatie gerichte directe omgeving. Ter Aar Hef. Nieuwbouwcomité van voetbalvereniging TAVV zag afgelopen weekend dc kas met een netto-opbrengst van 3200 gulden verstevigd dankzij een succesrijke bazar in het Dorps huis. Een geslaagde verloting leverde de volgende winnaars op: vrieskist 1048. centrifuge 1170. radio 109, horloge 2062, schemerlamp 150, plant 868, baddoek 4. taart 2029, fruitbak 682, fles wijn 1835. Gaaf concert jubilerende harmonie TMB LISSE Enige honderden be langstellenden hebben In het Fioretti-College het concert bij gewoond van de 75-jarlge Har monie „Trou moet Blycken". Deze avond is een groot sue© geworden. De dirigent, de heer P. A. van der Spek, had met zijn corps een feestelijk pro gramma ingestudeerd en wist dit op sublieme wijze te bren gen. Naast het optreden van T.M.B. als orkest was er ook het optre den van de majorettes senioren, het Jeugdorkest met een verras send mooi programma en de Majorettes junioren, terwijl ook de Drumband van TMB zich op verdienstelijke wijze liet horen. D"66-afdeling wil intrekking afkeuringsmotie over Plan-Zuid LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse afdeling van D'66 heeft de gemeenteraad ge- viaagd de afkeuring per motie oan het adres van D'66, over het door de afdePng doorzetten van de bezwaren tegen plan zuid, openlijk terug te nemen. De afdeling noemt een aantal be zwaren van D'66 op waarin bij het op 19 februari goedgekeurde plan is tegemoet gekomen. D'66 zegt er van uit te gaan, dat ook de raad het laatste plan be ter acht dan het oorspronkelijke want anders zou het zinloos zijn geweest het eerste plan, han gend aan beroepsprocedure, te rug te nemen. De afdeling zegt in het adres aan ae raad het een daad van wijze rechtvaardigheid en maatschap pelijk fatsoen te vinden als de afkeuring die destijds werd uit gesproken openlijk wordt terug genomen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4